Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyibe kerül az Aloe vera ?

calvinn
Létrehozva: 2003. Április 12. 14:01
Sziasztok!
Érdekelne , hogy mennyibe kerül az Aloe Veranak van egy készítménye valami tisztitó tea? Az egyik barátomra rásózták 6500 Ftért és kicsit sokalta főleg baráti áron.
Érdekelne, hogy ennek mennyi az ára ha valaki tag vagy nem tag vagy bárhogyan is?! Előre is kösz
  1. Torolt_felhasznalo_123145
    Torolt_felhasznalo_123145
    2003. június 10. 13:0151.
    Beus 1,

    Ha nagyker áron jutsz az aloe vera termékekhez, akkor nem drága. És ha már a hírességeknél tartunk akkor aloe vera fogyasztók Fonyó Barbara és Kósa L. Adolf, Sasvári Sándorék, Pataky Attiláék, stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695803 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_695803
    Torolt_felhasznalo_695803
    2003. június 10. 10:5950.
    Az aloe vera drága.
    Ugyanúgy ahogy a herbalife termékek is. Mindegyik MLM rendszerben működik.
    A sunrider is, de még mindig megfizethetőbb mint a többi.
    Itt példának tunám mondani a fogyasztókat akik híres emberek: Csollány Szilveszter, Kőbán Rita, Zenthe Ferenc, Götz Anna és sorolhatnám.
    Érdemes kipróbálni. Az egészségét tegye mindeki első helyre. Ez nagyon fontos . Ha bárki úgy érzi, hogy tudok neki segíteni és ezáltal Ő is segít saját magán, akkor keressen meg.
    nagy. beus@freemail. hu
    előzmény:
    gabanyó (42)
     
  3. Torolt_felhasznalo_123145
    Torolt_felhasznalo_123145
    2003. május 16. 13:1150.
    Szia kysslina!

    A http://www. taplalekkiegeszito. hu/k_ital. html oldalon meg tudod nézni a freedom csomagolását.

    üdv, takszi
    előzmény:
    kysslina (49)
     
  4. 2003. május 12. 18:4349.
    Annak milyen a csomagolasa?? Mar nagyon jo lenne valami, mert nem tudok mar leulni, hanem ugy "belezuhanok" a szekbe,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123145 (48)
     
  5. Torolt_felhasznalo_123145
    Torolt_felhasznalo_123145
    2003. május 12. 15:1548.
    Kedves Kysslina!

    Próbáltad már az FLP freedom nevezetű géljét? Napi 3 cl-t kell belőle meginni. Krémjük is van izületi problémákra, a neve MSM gél
    előzmény:
    kysslina (47)
     
  6. 2003. május 12. 06:0147.
    Egyebkent en sem veszek semmit MLM-tol eppen azert mert sok volt a rossz tapasztalatom. Nem nekem special, de szinte az egesz csalad arult valamit, es igazan a hangzatos dolgok mogott keveske remeny volt penzre. Es sajna akkor mar hiaba volt egy-ket jo termek, a tobbi is ellenszenves volt. Raadasul en szeretem szagolgatni, meggusztalni, korulkemlelni az arut, es nem az otthonomban, ahol furkeszve les az ugynok, hogy veszek-e mar valamit. Meghivottkent meg valami gyulesen szintugy utalom, mert olyan happy a hangulat es olyan csinalt az egesz. Es olyan eroltetett. No azert vettem mar ezt-azt, de en nehez eset vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (45)
     
  7. 2003. május 12. 05:5546.
    Ja. Azt nem is tudtam, hogy tobb fajta van. -))) Csak amit a Cili mutatott az pont olyan volt, mint a nagymamaknal azokban a randa barna cserepekben. Nem azert irtam ide, hogy tuzet szitsak, hanem par honapja amikor lattam ezt a topicot, lattam a Val-Mart-ban Aloe Vera keszitmenyeket. Megakadt rajta a szemem, mert eszembe jutottatok. Vol juice meg egy csomo minden, de siettunk, nem alltam le elemezgetni. Arra emlekszem, hogy a csomagolasa: alapszin feher es narancs-zold minta/iras volt rajta. Meg akkoriban en a rak ellenszeret kerestem ez eszembe sem jutott. Nekem iszonyu izuleti fajdalmaim vannak, ujjaim, terdeim foleg, de a nyakam/vallizuletem is. Vajakosok! Tudtok erre valamit? Meg ne sertodjetek a vajakoson, a kedvenc dokimat is igy hivom, de az otthon en meg az Operencian is tul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (45)
     
  8. 2003. május 12. 01:1245.
    Nagyon jó, sôt! Ha a többszáz féle-fajta aloe növény közül a megfelelô(k) van(nak) meg nekünk. A tényleg valódi kivonatok is nagyon jók, mert töményen kevesebb is elég, meg kényelmesebb is a használata (pl. arckrémben). Csak az ár nem mindegy! Ugye?
    előzmény:
    kysslina (44)
     
  9. 2003. május 12. 01:0144.
    Eloszor is leszogeznem:nem ismerem ezeket a termekeket.
    De egyszer regen az Esztergalyos ceciliaval lattam egy riportot a teveben es kerdeztek, hogy mi a szep borenek a titka. Mire lekapta a polcrol a cserepben nevelt Aloe Verat es kozolte, hogy idonkent egy levelet letor, szetmorzsolja, majd bekeni az arcat vele. Minden nagymamanal van ilyen noveny. Az nem jo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 3. 15:4243.
    Sziasztok! Nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Sokunknak vannak (jó és rossz) tapasztalatai az MLM-mel kapcsolatban, nem ártana egyszer ezeket (érzelemmentesen) összegyűjteni.
    Egyébként, én is azt látom, hogy szinte minden, hálózatban értékesített terméknek megvan a sokkal olcsóbb, bolti változata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. május 3. 13:4242.

    ambra! Minden leírt szavaddal egyetértek! MLM-ben az egyébként másképp értékesíthetetlen termékeket vehetik meg a hiszékeny emberek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. május 3. 12:5840.
    Itt Hollandiaban a legdragabb aloe veras termek a Forever. Ami a patikakban kaphato (ugyanolyan osszetetellel) joval olcsobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562491 (35)
     
  13. 2003. május 3. 12:4239.
    Szia! Jól érzed. Az általam eddig megismert MLM-es kereskedelmi rendszerekkel szemben valóban negatív a véleményem (tapasztalataim miatt). Egyébként soha nem állítottam, hogy mindent jobban tudok, mint más, én csak azt állítom, amit valóban tudok (ami lehet tanulás vagy tapasztalat eredménye). Nem kell elfogadni senki véleményét, de nem is kell ráerőszakolni senkire semmit. A vélemény szabad, mindenki szabadon kinyilváníthatja, és lehet véleményt cserélni. Erre (is) való - a többi közt - a fórum.
    előzmény:
    bigacsiga2 (38)
     
  14. 2003. május 2. 19:2738.
    Ambra!

    Nem dugom a fejem a homokba.
    Értelmes emberekkel szívesen beszélgetek és eltudom fogadni a véleményüket még, akkor is, ha nem egyezik az enyémmel.
    Veled viszont nem tudok beszélgetni, mert folyamatosan azt érzem, hogy negatív vagy és mindent jobban tudsz mint más.
    Érvelni meg teljesen felesleges ugysem vagy rá kíváncsi, meggyőzni meg nem akarlak. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (37)
     
  15. 2003. Április 30. 16:0537.
    Nem elbeszélünk el egymás mellett, hanem én felsoroltam konkrétumokat, amikről egyszerűen nem vagy hajlandó tudomást venni.
    Így is lehet élni és dolgozni, a homokba dugni a fejünket, csak ezzel saját magunkat is becsapjukat.
    előzmény:
    bigacsiga2 (36)
     
  16. 2003. Április 30. 01:0336.
    Ambra!

    Elolvastam.
    Egyet is értek meg nem is.
    Nem kívánok többet hozzászólni, mert úgy is elbeszélünk egymás mellett. Te ezt hajdod és meg azt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (34)
     
  17. 2003. Április 29. 20:1735.
    Ambranak igaza van az MLM rendszerekről. Tény, hogy a direkt marketing miatt nem lehet megszabadulni a sok "jóakarótól", aki heti rendszerességgel felhiv, lépjek be a rendszerbe különböző okok - és itt felsorolja - teljesen ideges vagyok. Egyrészt: ki az a h. , aki elhiszi, hogy az aloés ültetvények fölött nem repül repülő?????? A másik: A gyógynövé ny-lerakatokban kis- és nagykereskedésekben kb. több ezer aloes-termék van. Csak ti gondoljátok, hogy a piacon ez az egy termék van. Az, hogy az ember környezetében placebo, vagy egyéb hatás miatt egy-két és nem több!!!!! ember meggyógyult, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek mindenre használ. A marketingetek ezt mondja!!! /Láttam a videót, olvastam ismertetőt, levakarhatatlan ismerőseim előadtak nekem. / Mikor veszik már észre az emberek, hogy nem betegségeket, hanem embereket kell kezelni??? Az egyik meggyógyul egy szertől, a másik meg nem.
    Pimi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. Április 28. 15:5134.
    Szia! Nézzük a pontjaidat, kötözködés nélkül:
    1. Az egyéni vállalkozó, ha egy cég termékét forgalmazza és nem maga a gyártó-forgalmazó, akkor évi 200 ezer ft árbevétel felett köteles szerződést kötni a partnerével, a hatályos törvények szerint.
    2. A kiskereskedő köteles az árbevételeit (a kiadásait is) az adóbevallásában feltüntetni, majd a nyereség után nyereségadót fizetni (társaság esetén ez évi 18%).
    3. Az MLM egy piramis szerűen felépített rendszer, csak akkor működik, ha az egymás alatt lévő tagok befizetnek. Ha alulról nem áramlik felfelé a pénz, akkor ez a rendszer is összedől, mint a piramisjáték (ezért kell a terjesztőknek maguknak is vásárolniuk a terjesztett termékekből, minimum mintakollekciót). Ez egy nagyon egyszerű közgazdasági tétel.
    4. Nem azért terjed az MLM, mert valakik (egy intézmény) engedik a működését, pont fordítva: azért terjesztik, mert tökéletesen nem ellenőrizhető, és könnyű a rászoruló, vagy naív, rászedhető embereket "bebolondítani" ilyesmibe.
    A többi közt ezért tisztességtelen, meg azért, mert az így megvásárolt termék sokkal drágább - mondván, hogy ez aztán igazán minőség - mint a boltban árusított hasonló. (Persze ez alól is van kivétel, de a rendszer akkor is ugyanaz: vásárolj, add tovább, a haszon nagyrészét fizesd be a cég kasszájába. )
    Jól ki van ez találva, hidd el. Soha nem a vásárlók és a terjesztők járnak a legjobban.
    előzmény:
    bigacsiga2 (33)
     
  19. 2003. Április 26. 23:2433.
    Ez megint csak kötözködés a részedről, mert ha te dolgoznál MLM rendszerben nem kérdeznél ilyeneket.

    Magával az MLM céggel nincs szerződése, mert nem a cégnek dolgozik, hanem saját magának. Ugyanis egyéni vállakozó és nem alkalmazott, de ez is csak arra vonatkozik aki komolyan foglalkozik vele és a jövedelme meghalad egy bizonyos összeghatárt.

    A kiskereskedő hol tünteti fel az adóbevallásában azt a hasznot amit a Metróba vesz és a sarki kis közértjében ad el?
    Hány %-os adót fizet utána?

    Szerintem, te nem vagy képben és kevered az MLM, ügynök és piramis játék fogalmakat.

    Azt sem értem mit nevezel tisztességnek ill. tisztességtelennek. Ha tisztességtelen lenne ez a kereskedelmi forma gondolod, hogy engednék az egész világon terjedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (31)
     
  20. 2003. Április 26. 23:0532.
    Ambra!

    Ha az Avonnál maradunk, akkor nem kellett sem kezdő csomagot vennem sem regisztrációs díjat fizetnem. A mintakollekciót természetesen venni kellett és nem mindig ingyen kaptam, de volt olyan is amikor igen.

    Szerintem, te nem ezért feszegeted ezt, de mindegy.

    A másik meg az, hogy akarsz te egy parfümről beszélni valakinek főleg eladni ha soha meg nem szagoltad csak azt tudod róla, hogy keleti fűszeres illata van?
    Ahhoz mindenképpen venned kell egyet, mert nem cipeheted oda a kontak pontba az összes vevődet, hogy szagold már meg és ha tetszik veszek neked egyet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (30)
     
  21. 2003. Április 21. 23:2231.
    Praktikus kérdés: a személyi jövedelemadó-bevallás melyik rovatában kell feltüntetni az MLM-es jutalékot, mint jövedelmet, és hány százalékos az utána fizetendô adó? Valamint: az MLM-es ügynöknek van-e munkaszerzôdése a munkaadójával? Ha már a tisztességrôl esett szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (29)
     
  22. 2003. Április 21. 23:1530.
    Szia! Csak kérdezem: Avon-tanácsadónôként, amikor kezdtél, nem kellett "kezdôcsomagot" venned, ingyen kaptál mintakollekciót?
    előzmény:
    bigacsiga2 (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2003. Április 21. 12:4429.
    Hello Biga

    orulok hogy van meg aki lat fantaziat az MLMben ugyanis, nem akartam vitatkozasba bonyolodni a forumon senkivel, viszont TENY, hogy oriasi uzlet van az MLM. ben es kezdem azt hinni HOGY TISZTESSEGESEN szinte csak ebbol az uzletbol lehet jol megelni. . . mert ha van BARMILYEN uzleted simliskedned kell ha JOL akarsz elni belole. . . nemigaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. Április 21. 01:0328.
    Ambra!

    Ezt írtad:
    Úgy általában a multi level marketing rendszer egy nagyon tisztességtelen kereskedelmi eszköz, mert a tagjait (munkatársait) arra "kényszeríti", hogy havi rendszerességgel vásároljon a forgalmazott termékeiből. Így a tagok nem csak munkatársak, hanem vevők is. Többek között ezt tartom én erkölcstelennek.

    Ez így általában nem igaz, mert senki nem kényszerit senkit, hogy rendszeresen vásároljon a cég termékeiből.

    Viszont, attól még nekem nem lesz sem üzletem, sem pénzem, ha magamnak vásárolok, csak abból lesz ha vásárolok és azt el is adom.

    Jól is nézne ki, ha Avon tanácsadónőként tukmálnák rám a termékeket vagy köteleznék, hogy ezt és ezt vegyem meg. :) :( Gondolod, akkor még mindig itt dolgoznék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (27)
     
  25. 2003. Április 19. 20:0527.
    Némely dologról van némi fogalmam, pl. :
    1. a Na-benzoát igenis szintetikus tartósítószer,
    2. a benzoátok ténylegesen és bizonyítottan rákkeltő anyagok, az USA-ban tiltott a használatuk,
    3. a tőzegáfonya (vörös áfonya) nagyon hasznos növény, de nem tartósít semmit, sőt oldatban könnyen lebomlik,
    4. hőkezeléssel (legyen az bármilyen speciális) minden természetes vegyület veszít valamennyit a benne lévő hatóanyagok tartalmából,
    5. az 5-6 ezer forintos ár is irreálisan magas,
    6. a ti fizetéseteket nem a cég fizeti nektek, hanem visszajuttat nektek valamit a saját extraprofitjukból, amit ti (is) megtermeltetek neki.

    Úgy általában a multi level marketing rendszer egy nagyon tisztességtelen kereskedelmi eszköz, mert a tagjait (munkatársait) arra "kényszeríti", hogy havi rendszerességgel vásároljon a forgalmazott termékeiből. Így a tagok nem csak munkatársak, hanem vevők is. Többek között ezt tartom én erkölcstelennek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (26)
     

Címlap

top