Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg-on felülieknek

Torolt_felhasznalo_631842
Torolt_felhasznalo_631842
Létrehozva: 2006. július 15. 22:52
sziasztok!    Várom ide háromszámjegyű sorstársaimat. A mi esetünk sajnos súlyosabb már. Ezért speciális dolgokat kíván a megoldása is. Itt nagyon kitartó életmódváltás lehet csak a megoldás. Gondolom, aki idáig jutott, az sok fogyókúrán van túl, s a végére egyre kövérebb lett. Ebből a jójó-szidrómából kéne valahogyan kilépni.    Természetesen a dolgokat először lélekben kell rendezni, vagyis az agyunkban kell rendet tenni. Esetünk folyamatos kontrollt igényel, talán itt tudunk egymásnak segíteni ennek megvalósításában. Egyedül ilyen nagy súlyok leadása majdnem lehetetlen. Vagy a megtartása nem fog menni.    Én is érintett vagyok, azért is indítom a topic-ot el. Voltam már a mostani súlyomnál 42 kg-mal több, nem is olyan régen. Vagyis az egyéni rekordomból ennyit sikerült leadnom 2 év alatt, kisebb megszakításokkal. További 50 kg-tól szeretnék még megszabadulni kb. olyan egy év alatt. Ha a két számot összeadom, valami elrettentő adat jön ki !!!! Félelmetes ugye?  Idejuttatott a folyamatos fogyózás.   Mindig többet híztam a végén vissza, mint, amit sikerült leadni. Minden módszer csődöt mondott nálam már. Most egy utolsó nagy rohamra indulok. Az életmódváltást további egész életemre tervezem, mivel hiszem azt, hogy másképp nem lehetésges megtartani az elért eredményeket.   Ehhez a hatalmas feladathoz várom csatlakozásotokat. Segítsünk egymásnak.    szeretettel: holdfogyatkozas
  1. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 25. 20:5844976.
    Husikám! Nagyon sajnálom, ha megbántottalak volna azzal a hsz-sal. Én amiket te itt leírtál nem ismerem...az én emberemnek mindene volt a család, bármire képes volt értünk, leginkább rengeteget dolgozni...de amikor itthon volt, partner volt a házimunkában, vagy szórakozásban ugyan úgy. Ne érts félre nem volt ám  a mi házasságunk se zökkenőmentes, és eszembe sincs most hogy meghalt az égig magasztalni...óhhhh! Hát neki is, akárcsak nekem... rengeteg hibánk volt/van. De mi szinte gyerekkorúak voltunk amikor összekerültünk ő 20 én 19 éves, így éltünk együtt 36 évet 5 hónapot és 15 napot...ha jól számolom...összecsiszolódtunk mondhatnám. Igyekeztünk a másiknak kedvébe járni...konok volt, nehezen lehetett valamiről is meggyőzni, de amit akartam mindent elértem nála...szeretett...képzeld tavaly nyáron megtetszett egy aranygyűrű...hazajöttem munkából, mondom a fiúknak és emberemnek...igazán névnapomra megvehetnétek hárman...azt mondják oké...ez valamikor augusztusban volt...később nem is értettem magam, hiszen a meglévő ékszereimet se hordom, pedig van néhány....aztán elkezdett furdalni a lelkiismeretem...annak a gyűrűnek az árán mi mindent megvehetnénk...másnap szóltam az ékszerésznek mégse kérem, merthogy egy napig tartotta nekem....délután valamikor kinézek az üzletből ahol dolgoztam--egy hipermarket üzletsorán, ahol az ékszerbolt velem szemben volt--és látom az én emberem ott udvarol az eladónak...mire odamentem, már megvette a gyűrűt. Mondta neki az eladó, de a Marcsi visszamondta, nem kell neki! Erre az én emberem: nem baj, én azért megveszem...tudja, sok a bűnöm.... Ma eszembe jutott, hogy aztán Mária napon meg kaptam tőle még ajándékot, mert addigra el is felejtette a gyűrűt! Nem dicsekedni akartam ezzel a történettel ne érts félre, csak jó volt emlékezni és elmondani....Megértelek, nehéz változtatni, pedig tudod hogy az lenne a megoldás, de az emberlánya sajnálja az eltöltött éveket....de vigyázz, mert ahogy múlnak az évek egyre nehezebb lesz a változtatás, mert öregszel és hát azzal sok minden együttjár. Ha biztos vagy benne, hogy az az egyetlen megoldás, minél előbb meg kell tenned, hogy legyen még időd egy "újélethez"...én azt gondolom egy rossz házasságnál az egyedüllét is jobb, nem feltétlenül jár együtt a magánnyal...Kívánom találj kiutat minél előbb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44974)
     
  2. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 25. 19:4144975.
    Sajnos én ezeket azért nem tudom tolerálni,mert engem se néznek még kutyába sem.Nekem nem lehet olyan dolgom ahonnan azonnal nem lehet kirángatni elvárásszerűen.Mert ha nem akkor megint sértődés.Én toleráljak minden hülyeségét,de ezzel szemben azt nem veszi észre,hogy ő mit tolerál.Neki csináltam a monitort,nem magamnak és nekem is lett volna jobb dolgom.Nem beszélve arról,hogy amikor készen lett a monitor még ment a meccs és odaült gépezni.Na erről ennyit...rögtön nem volt annyira fontos a meccs mihelyst nem segíteni kellett.

    Miért ne állnék veled szóba??Tudod Peppy ha valaki megsértődik mert a másik megmondja a saját véleményét valamiről az nem való fórumra.Azért írtam ide és nem írtam le valakinek priviben mert felvállalom azt,hogy van akinek nem egyezik a véleménye az enyémmel.Azt hiszem ez természetes.
    Nyílván Témari és Kiscicó sosem lesz velem egy véleményen ,amig Szine azért mert tudom rohadtul hasonló cipőben járt mint én.Amikor ő is kibukott hozzám hasonlóan ,te jó ég,annyira láttam a saját életemet az övében és annyira megértettem a helyzetét és tudtam miről beszél mit érez.Itt csak az a kérdés nekem lesz-e merszem meglépni azt amit ő meglépett.Viszont azt is tudom ha én megteszem akkor az végleges lesz,annyira ismerem magam .Talán ezért szánom rá magam nehezebben.Magam se tudom meddig bírom ezt az állapotot és mikor jön el a mindent borít és minden mindegy lelkiállapot.Vagy most jól kisírom magam kipanaszkodom Nektek, aztán bírom egy darabig,és beletörődöm a dolgokba,nem fogok lázadozni.Majd meglátom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (44971)
     
  3. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 25. 19:2644974.
    Igen,tudom igazad van és azt is sejtem mit érzel.Azt nem mondom,hogy tudom,mert nem tudhatom.De a társas magány is egyfajta rohadt magány.Amikor élsz valakivel aki már rég csak maximum lakótárs,mert nem érdekli semmi a családjával kapcsolatos,még azt sem tudta a gyerek milyen tanuló.MINDEN az én gondom,és nem túlzok.Fogalma sincs mennyi a villanyszámla,mennyibe kerülnek a gyerek gyógyszerei,Ő csak a vállalkozásának él és a családját annak rendeli alá.Más azért vállalkozik,hogy eltartsa a családját,rendbe tegye a házát,szépítse.Nekünk már kirohadnak az ablakok,de kell a pénz a vállalkozás fenntartásához a házunkat meg szép lassan megeszi az enyészet.Észre sem veszi,hogy az asztmás gyerekének penészes házban kell élnie ,mert gyakorlatilag nincs szigetelés.Ő az a tipikus ember akinek a család,otthon csak azért kell,hogy kipihenhesse a vállalkozásában elszenvedett stresszt.Ez van.17 éve élek vele,de lehet ezt a fajta életet nem bírom sokáig.Kicsit félek mert már egyszer váltam és tudom mekkora stressz az egész.de onnan sikerült elmenekülnöm,de egy másfajta rosszba.Állandóan megalkudok bizonyos dolgokért.Hullámokban törnek rám ezek az érzések,eddig most jó ideig valahogy tudtam kezelni,most összeomlottam.Igen valószínű én is félek a teljes magánytól az egyedülléttől inkább,mert bár nem vagyok egyedül mégiscsak magányos vagyok.Nincs senki akivel a lelki bajaimat megoszthatnám,néha itt sírom ki magam,de hála égnek ennek már jó ideje volt,hogy szükségét érezzem.Tudom itt senki nem tud segíteni csak én saját magamon,de legalább kiírom a kínjaimat.Vele SEMMIT nem lehet megbeszélni ha véletlenül óvatosan próbálok zöldágra vergődni akkor megsértődik és egyszerűen faképnél hagy.Ott hagy ,hátat fordít én elkeseredésemben mehetek sírni valahová ahl nem lát senki.Ha nem akarom megváltoztatni.hanem csendben tűrök akkor nincs baj,azt hiszi minden rendben van.Sokat gondolkodtam,hogy nem lenne-e jobb egyedül,de nem tudom,valószínű NEM!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44973)
     
  4. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 25. 18:5344973.

    Magányosabbak csak akkor leszünk, ha már nincsenek velünk, mert eltemettük őket...én az enyémet éppen ma 7 hete.....


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631842 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 18:1044972.
    Köszi a recepteket, nagyon hamarosan kipróbálom őket!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44969)
     
  6. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 18:0944971.

    Drága Husikám!
    Tudom, most fogsz megkövezni, de én tudom, mi az mikor meccset néz az ember!!!!! Hááát, gyilkos dolog, hogy pont akkor kelljen valami olyasmival foglalkozni, ami ugyanúgy megoldható 90perc múlva is!
    (Azért, remélem szóbaállsz még velem, hogy ezt így kerek-perec megmondtam)
    Persze megértelek én Téged is, különösen abban az érzésedben, hogy nagyon magányosnak érzed Magad... Sajnos, mi nők ilyenek vagyunk, ezek a böszme hapsik meg még csak nem is gyanítják, hogy valami nem stimmel a lelkünkben.
    Ugyanazt tudom én is tanácsolni, amit Szine  mondott, vedd Magad takarékra, úgy állj a munkához, hogy más is odaférjen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44970)
     
  7. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 25. 17:5544970.
    Hát Sziném,lehet már késő.Ma Oszkárom nyakába kapaszkodva bőgtem.A történet: Elromlott a nappaliban a számítógép monitorja,nekem laptopom van engem nem izgat a gyereket megint nem mert van gép a szobájában,gondoltam ma átküldöm a vejemet meg a gyereket vegyen neki egyet,mert láttam hiányzik neki de a kisujját nem mozgatta érte.Vettek is a gyerekek egy böhönye nagy 19 colos monitort,de letették csak az asztal mellé a szőnyegre.Én éppen húsokat szortíroztam a fagyasztóba,amikor befejeztem nekiálltam összeszerelni.Majd betojtam,hogy a zsínórokkal való harcban kicseréljem a monitorokat.Mindeközben ő nyugodtan ült 3 méterre tőlem és nézte a meccset.Amikor látta,hogy kínlódok akkor elkezdett üvöltözni a gyerekeknek,hogy jöjjenek és segítsenek elvégre ő nem ér rá mert meccset néz.....ezt így ki is mondta.Persze mire lejöttek a gyerekek addig végeztem.De fel nem állt volna segíteni .Aztán kimentem és sírtam,ennyi.Most is meccset néz én meg itt pötyögök aztán vonulok ki a műhelyembe.Olyan rohadtul magányos vagyok és annyira elegem van,legszívesebben meghalnék mert nem tudom meddig tudom ezt így elviselni.Úgy látszik ő jobban félti magát az infarktustól mint én mert nem csinál semmi megerőltetőt elvégre azért van a "fiatal "felesége Neki akartam jót azzal a rohadt monitorral,de megint én jártam pórul.Félek tűrőképességem határát elértem.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (44967)
     
  8. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 25. 17:2744969.

    Csokitorta meggyel/cseresznyével



    Hozzávalók: 15 dgk étcsoki, 15 dkb vaj, 1 üveg (kb. 45 dkg befőtt vagy fagyasztott meggy/cseresznye), 4 tojásfehérje, 2 tojássárgája (én mind a 4-et beletettem) 10 dkg porcukor, 20 dkg liszt, porcukor a szóráshoz



    Elkészítés: A csokit apró darabokra törjük, majd hozzátesszük a vajat, lehetőleg darabokban. Kis lábasban, kevergetve, vízfürdőben felolvasztjuk. Az üveg befőttet kimagozzuk, lecsöpögtetjük. A 2 (4) tojássárgájával a porcukrot fehéredésig, habosra keverjük, majd hozzáadjuk a langyosra hűlt csokit. Belekeverjük a lisztet és a meggyet is. A 4 tojásfehérjéből kemény habot verünk, ezt laza mozdulatokkal forgatjuk bele a tésztába. Az egészet kivajazott, kilisztezett kerek formába öntjük, előmelegített sütőben 180 fokon 45-55 percig sütjük. Ha kihűlt porcukorral megszórjuk.



    Nekem csak 10 deka étcsokim volt itthon, így 5 deka tejcsokit tettem hozzá és egy fél csomag sütőport, biztos ami biztos! 


    Peppykém! Igen! Pörköltalapot készítek, de azt teljesen készre. Úgy értem a hagyma, paprika, paradicsom teljesen puhára főzve, beízesítve és csak akkor teszem bele a cukorborsót, mert annak alig néhány perc kell....bevallom én állandóan kóstolgatom, mert volt már hogy továbbfőztem és kőkemény lett....A legfinomabb mácsikkal! Tudod mi az?  Házilag, két kis kezeddel gyúrt hosszúmetélt...mifelénk mácsik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (44965)
     
  9. Torolt_felhasznalo_738684
    Torolt_felhasznalo_738684
    2010. június 25. 15:1544968.

    Peppykém!


    Tökéletesen igazad van.Én is ott rontottam el,hogy sose volt türelmem kivárni mig valaki megmozdul,m,egcsináltam magam.Ebből a családnak az jött le,hogy anyu ezt is azt is meg tudja csinálni.Alleluja,de jo,nem nekünk kell.És nagyon élvezem!Ennek köszönhetem pl a teniszkönyökömet is,meg az azt kisérő állando vállizület gyulladást.Már nem izgatom magam semmin.Ha nincs elmososgatva hát nincs.Ha tökig ér a gaz hát tökig ér.Ha nincs bepaoklav a mosogép hát nincs bepakolva.A magam ruháit kimosom akinek még ezen felül tiszta ruha kell gondoskodik rola.Már az se jön be amikor férjem azt mondja-de hát én ezt nem tudom-Tanuld meg,én se ugy születtem.És tudod mit?müködik!És nagyon élvezem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (44962)
     
  10. Torolt_felhasznalo_738684
    Torolt_felhasznalo_738684
    2010. június 25. 15:0844967.

    Husikám!


    nehogy már te keress mentséget a családnak!Nehogy már magadat hibáztasd.Azért teszik amit tesznek,mert mint irtad este 10 körül szó nélkül nekiállsz kiganyélzni utánuk a konyhát.Ne tedd.A rumli nem szalad el.probálj egyszer ugy lefeküdni,hogy nem pakolsz el utánuk.Hidd el jol fogsz ettől még aludni.


    Agyagozz,alkoss és szarj arra mit müvelnek vagy mit nem a többiek.Majd ha nem csinálsz meg kényszeresen helyettük mindent,rájönnek,hogy ők is tehetnek otthon valamit.Amig veszekszel velük,de megcsinálod amit kell,addig elviselik a balhét,csak hogy megnyugodj egy két napig teszik is amit kérsz tőlük,de nagyon is jol tudjaák,hogy utána mehet minden a régi jol megszokott modon.Mint irtam az előbbi hsz-ben,keményits be.Mondd meg nekik hogy innentől nincs rabszolgaság.És tartsd magad ehhez.Következetesen és keményen.Különben semmi sem fog változni.Nekik is jobb ha jo kedélyü és energiával telt vagy mint ha folyton morcos és fáradt.Nem?Probáld ezt megbeszélni velük és aztán nem engedni a 48-bol.Egyébként miota megtanultam én is nemet mondani ,nagyon élvezem.Mocskosul nincsenek hozzászokva,de nincs más,Huzkodják a szájukat és hisztiznek,de ilyenkor csak széttárom a két karom és azt mondom -hát sajnálom,de NEM!!!!Kurva jo!!!!Probáld ki és ujjászületsz!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44964)
     
  11. Torolt_felhasznalo_738684
    Torolt_felhasznalo_738684
    2010. június 25. 14:5044966.

    Nem morbid Husikám!


    Csak realista! Félelmetesen ismerős amit irsz.Tavaly augusztusig nálunkis igy állt a helyzet.Aztán te is tudod mi történt.Na hogy nálad ez ne legyen csak azt tudom mondani neked,amit nekem mondott a fiam.Tanulj meg nemet mondani.A megoldás a láncreakcio.!Amikor már nincs egy kanál se tiszta,leülsz és tv-t nézel te is.Ha a himek reklamálnak,hogy nincs vacsi,közlöd,hogy koszos edényben nem lehet főzni.Ha erre az a trompf,hogy miért nem mososgattál el,lehet azt válaszolni,hogy fünyirás közben bajos mosogatni.És ha eltörött a penge a fünyiroban,hagyd ott ahol van.Tanulj meg nemet mondani magadnak is.Ha nincs lenyirva fű.összedől a világ?Neked is jár a pihenés,a kikapcsolodás.És ha a család ezt nem látja be akkor vezesd rá őket.Talán emlékszel rá nálam tavaly nyáron telt be a pohár pont ezért.Éjjel nappal varrtam és főztem,és bevásároltam és intéztem az ügyeket.Tök egyedül,pedig hát nekem is ott van a nagylányom meg a férjem aki segithetett volna,de nem tették.Én is ott tartottam,hogy cseléd vagyok a saját otthonomban.Roppant érdekes,hogy miután rájuk vágtam az ajtot tiz napra,mennyi mindent meg tudtak oldani nélkülem is.Most ha hazamegyünk nem kell könyörögni a férjemnek,hogy füvet nyirjon,vagy-amit soha nem csinált-mondjuk ásson egy kicsit a kertben.És azóta mosogatni se mosogatok napi szinten.Amikor hazamegyünk a lakás kitakaritva vár.Hát nem érdekes.Csak nekem ehhez ki kellett borulni,le kellett strapálni magam,és érzelmileg ki kellett zsigerelnem magam.Hát ne hagyd odáig fajulni a dolgokat,amig még megteheted.Nem vagy rabszolga,még akkor sem ha ez olyan nagyon természetes a családnak.Veszekedéssel ugysem mész semmire.Én se mentem.Elkönyveltek hisztisnek.Elég ha nem teszed meg ami nem a te dolgod.Mert füvet nyirni ,sövényt nyirni,udvart takaritani már ne is haragudj de nem neked kéne.És ha bárkinek gondja van ezzel nyugodtan mondj nemet.Meglátod mennyire meg fognak lepődni.Aztán ha már derékig áll a gaz az udvarban,valamelyik csak lenyirja.Ha száraz kenyeret esznek,majd megtanulják,hogy elpakoljanak maguk után.Ha nem lesz tiszta tányér ,majd elmososgatnak.Vagy nem esznek.Keményits be mert tönkremész.pusza:szine


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44956)
     
  12. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 13:1644965.

    Írtam egy hosszabb locsi-fecsit Neked és Husikának  (így együtt), de valahogy elszállt, valszeg azért mert az én drága ÉletemÉrtelme  kismilliószor zavart meg közben...  úgyhogy mostanra már nincs semmi ándungom újra  lepötyöni...


    Csak annyit írnék/kéreznék, hogy azt a zöldborsó pörköltet úgy csináld mit akármelyik pörköltet, csak a hús helyett  zöldborsó kerül  bele?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44963)
     
  13. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 25. 10:2044964.
    Nekem sem a fűnyírással van a bajom,meg a sövénnyírással,metszéssel hanem azzal,hogy ezt egyedül csinálom amíg a kedves családom ki sem dugja az orrát a házból,csak amikor készen vagyok akkor jönnek "leellenőrizni,meg tanácsot adni Veszekedni meg nincs hangulatom ha nem érik fel ésszel,hogy segítsenek mi a fészkes fenét tehetek?

    Vannak olyan időszakaim amikor világgá szeretnék menni.

    Megfőzök,elmosogatok,kimegyek a műhelybe dolgozni ,bejövök este 9-10-kor a konyha szalad,még a kenyér is kint van a pulton a fele edény meg cucc a mosogatóban a másik fele ahol éppen kiesett a kezükből.Ilyenkor legszívesebben sírva fakadnék és roppantul elvagyok keseredve mert ezzel csak azt mutatják meg mennyire nem becsülnek.Tudják pedig,mert szoktam érte balhézni,akkor megcsinálják két napig utána semmi.Semmi értelme veszekednem mert csak életünket keserítem meg inkább megcsinálom szó nélkül,de van amikor nagyon besokallok.Most ez van

    Persze vannak jó oldalai is a férjemnek,de sokszor ez a trehány nemtörődömség űberel minden más jót.Valószínű ilyenkor bennem is van hiba valamiért feszült vagyok ideges,ez szokott az előjele lenni a depressziómnak.Remélem most is elkerül mint eddig két éve mióta agyagozom.Viszont sajnos nem is éreztem magam ilyen vacakul lelkileg az utóbbi időben mint most.Nehezen megy az alkotás is,már nem okoz akkora örömet.Remélem ez csak átmeneti állapot,mert ha nem elvesztem

    Weblapot szerkeszteni nem nagy dolog,inkább türelem kell hozzá.Ha valakinek nincs ezekhez türelme akkor azt hiszi olyan nagy valami.Minden le van írva a használati útmutatóban,hogy hogy kell csinálni.Viszont én több mint 20 éve számítógépen dolgozom,tehát vannak alapismereteim
    Sajnos a türelmem viszont egyre kevesebb és sokszor fordulok a kisfiamhoz segítségért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (44962)
     
  14. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 25. 08:4444963.

    Szia! Jó reggelt! El bizony, de új esett helyette...  Ma  takarítanom kell, de nem is akármennyit....az egész házat, mert az utóbbi időben nagyon elhanyagoltam...ma egész nap egyedül leszek, főznöm is csak valami apróságot kell a kosztosomnak a hús leves mellé...tegnap főztem jó sok levest, tele csirkehusival meg cukorborsó pörköltet nokedlival...na jól elsokalltam. Az még csak elmegy, hogy két nap egymás után ugyanaz a leves, de másodiknak illik azért mást adnom...azt hiszem sütök ki gyorsan két szelet halat, mellé hasábburgonya oszt kész. Én meg ehetem a tegnapi maradékot, de még így is annyi nokedi marad, hogy gyermek holnap tojásosan fogja enni, aszonta neki jó lesz. A torta receptet asszem csak kérdeztem kell-e valakinek, de ígérem valamikor a nap folyamán--kévészünetben--begépelem....


    Nálunk a fűnyírás emberem feladata volt az utóbbi 10 évben...mert ha hiszed, ha nem azelőtt 20 évig én nyirtam...na jó nem nagy a kert, nem annyira megerőltető, inkább a leanderek oda-vissza húzkodása ami nehéz...na szóval emberem aszonta, hogy azért nem nyírta 20 évig mert egyszer még az elején kifogásoltam, hogy nem jó irányba tolja a fűnyírót ...hát akkor csinád te, mondta ő és kb 10 évvel ezelőttig csináltam is..akkor eccer megmutattam őkelmének hogyan kell, és azóta nagy hősiesen nyirta is....mivel kisebbik gyermek vette át az apja feladatait a ház körüli munkákban,  de ő tegnap elutazott így rám maradt...nincs ezzel semmi bajom, de a szúnyogok felfaltak félig...remélem a hájat ették rólam a dögök... 


    Na most megyek tényleg...előszőr is megkell öntöznöm a virágokat, mert este elmaradt, azután leanderek permetezése, és csak aztán indul a takarítási projekt..


    Ha lesz kis időm, megnézem Husika képeit! Mindenkinek szép napot kívánok! Témari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110402 (44960)
     
  15. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 07:3144962.

    No látjátok, ezt az egyet jól szerveztem az életemben;
    én olyanhoz hozzá se nyúlok, ami úgynevezett férfimunka. Lásd: fűnyírás. Azt se tudom, hol kell bekapcsolni.
    Csak egyszer csinálj meg valamit, rögtön a Te dolgod lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44956)
     
  16. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 07:2744961.

    Husika!
    Te valami csoda-ügyi egy nővagy!
    Nem elég, hogy cinálod azokat a csodálatos kerámiákat, még mindenféle internetes oldal szerkesztésére is képes vagy!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44959)
     
  17. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 25. 07:2544960.
    Szia Témari!
    Ma már "holnap" van!  Elolvadt már a hó?
    Nem tudom, írtad-e valahol annak a bizonyos tortának a receptjét, vagy csak én nem találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44958)
     
  18. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 25. 00:1744959.
    Kiscicó!
    Itt a link:http://bartakeramia.superwebaruhaz.hu/

    Még nincsen teljesen kész,de alakul.Ez jobb mint az előző kis áruházam volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275381 (44957)
     
  19. Torolt_felhasznalo_752339
    Torolt_felhasznalo_752339
    2010. június 24. 23:2044958.

    Sziasztok! Ma nagyon elvoltam havazódva, csak most érek ide....és már megyek is, mert álmos vagyok nagyon! Holnap remélem többet tudok itt lenni....


    Szép álmokat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631842 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 24. 21:3144957.
    Kiscicó! Ne bánd,mert hamarosan úgy is elköltözöm onnan Találtam egy jobb oldalt és most azt szerkesztem ráérő időmben Majd elküldöm azt Neked.
    A sima honlapom az megmaradt változatlanul,de nincs rajta vásárlási lehetőség www.bartakeramia.eoldal.hu
    Innen lesznek termékek a webáruházban is csak ott árral és vásárlási lehetőséggel.De megkukkolni a munkáimat itt is megtudod.

    Nézzétek meg a félkész munkáimat,van ott egy falány kíváncsi vagyok a véleményetekre,meg a rózsalány is egy agymenés
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_180001 (44935)
     
  21. Torolt_felhasznalo_275381
    Torolt_felhasznalo_275381
    2010. június 24. 21:1844956.
    Hát hiába.... morbid vagy Sziném! De hát már megszoktuk tőled

    Mostanában néha nagyon elegem van a páromból.Annyira útálom,hogy cselédnek néz,komolyan,de tudom,hogy neki ez fel sem tünik,Kupizik,nem csinál itthon semmit,hiába van szerelni, javítani való nem érdekli,Oldjam meg ha bajom van vele.Mert ő nem ér rá.Elvégre nekem kell nem neki.A jó multkorában amikor fűnyírás közben eltörtem a pengét azt mondta,ha legközelebb is nyírni akarom a füvet vegyek magamnak fűnyírót Ma is eszembe jutott mert amíg ő meccset nézett a tv-ben én kint nyírtam a füvet,takarítottam az udvart a nagy viharos szél után.Nnna ebből van elegem és mint a Familai KFt-ben: eddid,eddig,eddig vagyok

    Legszívesebben itt hagynám egy hétre,hogy tudja meg milyen nélkülem,mert így csak azt látja,hogy nincs kupi,pedig ő aztán mindent megtesz érte.

    Alig várom,hogy mehessek a táborba egy kicsit kikapocsolódni.Valószínű pár esti programra is ott maradok,hogy regenerálódjak és szórakozzak kicsit.

    Szorítsatok nekem 28.-a után derül ki lesznek-e kiállítva cuccaim a Vajdahunyadvárába,remélem bezsűrizik őket.
    Bár nagy franc voltam mert amit Szegeden Iparművészetin lezsűriztek azokat adtam be ide is.Most kiderül az emberi szubjektivitás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (44948)
     
  22. Torolt_felhasznalo_110402
    Torolt_felhasznalo_110402
    2010. június 24. 17:1344955.

    Szia Témari!
    Megtaláltam  topicodat, rákatt. a "link"-re és máris ott volt a napló.
    Én is beengedtelek a fotóimhoz  -  legalábbis azt hiszem, hogy ezt tettem.
    Viszont bármilyen pontosan bemásoltam ide a legfelső sorba ezt a linket, úgy nem lehet megtalálni, csak a Te topicodon keresztül. Ez így biztos nem jó.


    A képeidet nézve bizony összeszorult a szívem, el se birom képzelni, hogy a Papát  elveszítsem, pedig hejde sokszor veszekedtünk fiatalkorunkban, sőtmég mostanság is... Gyönyörű a kerted, biztos sokat üldögész odakint és merengsz a multak ütemén  (Karády után szabadon idézve!)
    Nagyon csini vagy, Nekedmár semmi dolgod a fogyókúrával,  "csupán"  a súlymegtartás, ami    - megkockáztatom  -  tán még a fogyózásnál is nagyobb  attrakció, tekintve  hogy az nem egy behatárolt idő, hanem örökélet-két-nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44951)
     
  23. Torolt_felhasznalo_738684
    Torolt_felhasznalo_738684
    2010. június 24. 16:3844954.

    Csacska!


    Irtam neked,nem is egyet,kettőt.Olvastad?Ha nem akkor mars és olvasd el. szioka:szine

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_87098 (44953)
     
  24. Torolt_felhasznalo_87098
    Torolt_felhasznalo_87098
    2010. június 24. 15:1144953.

    Szia Színe!


    Tedd amit jónak találsz. Aztán ha úgy godolod megkeresel, szeretettel várlak. Addig is sok szerencsét kívánok. Bár ez a koplalás kifejezetten nem tesz jót a kezelés előtt, mert így azzal fogod kezdeni, hogy mielőtt fogynál újra hízni fogsz. Hiszen a diétánál jóval többet ehetsz. Éppen az a lényege, nem kell koplalni. Az "éhezéssel" beindítod az állatvilágból hozott életösztönnek azon részét, amely azt mondja, akkor egyél amikor van mit! Raktározd el, mert ha később nincs mit enned jól fog jönni a tartalék. Ezért hízzuk visssza már egy kicsivel több ennivalóval is a leadott kilók többszörösét, pedig alig eszünk- gondoljuk. Minden diéta, ételkiegészítő por, stb. ezt idézi elő. Utána csak akkor fogsz fogyni, ha belegebedsz. A szervezet "öngyógyító mechanizmusára" kell építeni, nem a koplalásra. Én így gondolom,s hiszem működik. magam vagyok a kipróbálója. A tét saját részemről nagy, mert a kapcsolatom múlik ezen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738684 (44905)
     
  25. Torolt_felhasznalo_87098
    Torolt_felhasznalo_87098
    2010. június 24. 14:5544952.

    Szia Témari!



    Nincs titok. A kapott kezelés a lényeg. Az munkálja ki az eredményt. Ezt pedig leírni nem tudom, mert csinálni kell. Harmonizálom az energia mezőidet, a lelki problémáidra megoldást, kiutat keresünk. Ez egy testi lelki  karbantaró folyamat, amit te fogsz végig csinálni. Én a megerősítést adom hozzá.Meg amit  még szükségesnek tartok.Egy ilyen "ülés"kb. másfél -2 óra időt vesz igénybe. Hasonló ahhoz, mintha egy pszichológushoz mennél, de annál jóval több,mert mi nem csak beszélgetünk. Ezért  kértem, hogy a mailomra írjatok. Itt mindenki valami fiktív néven és címen szerepel. Van aki fiünak álcázza magát, pedig lány. Szóval segíteni csak akkor tudok, ha felvállalod magad. A megadott mailom is fiktív. Bocs, de igazit csak az kap, akivel találkozni is fogok. Ez egy ritka ajánlat. No, és  mindössze az első 3-4  jelentkező személyre vonatkozik. Ha a rendelésemre jönnél a Dayka Gábor utcába, ott 10 000 ft-ba kerül alkalmanként. Nektek nem. Gondolkodj el, élsz-e az ajánlattal!



    Üdv. csacskamacska01

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752339 (44926)
     

Címlap

top