Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beriasztott a légzésfigyel

Nit555
Létrehozva: 2006. július 14. 08:42

 

 Sziasztok!

 Van egy közel három hónapos eleven kisfiam. Tegnap éjjel negyed kettőkor az ágyában aludt, ahogy általában és arra ébredtem, hogy riaszt a légzésfigyelő. Nem tudom mióta szólhatott, mert aludtam, meghallottam, csak álmomban nem értettem rögtön, hogy mi ez a hang. Úgy saccolom 30-40 másodpecig szólt. Berohantam és megráztam a gyereket, akkor már zölden világított a gép. A gyerek az ágy szélén feküdt, a légzésfigyelő középen van, de akkor is érzékelnie kellene a mozgást szerintem. Ráadásul abban a pózban találtam ahogy elaludt, persze ha fél centivel arréb csúszott az nyilván nem tűnik fel. Többször próbáltam azt, hogy betettem a karom és nem mozgattam, sok-sok próbából egyszer riasztott be, akkor már nagyon a szélére tettem a kezem.

Nem tudom eldönteni, hogy nem lélegzett-e a kisfiam, vagy csak kicsúszott az ágy szélére ahol már nem érzete a gép. Ma elviszem a doktornőhöz és elmondom mi történt, de szeretnék olyanoktól tanácsot kapni, akik esetleg jártak így. Kérlek írjatok, eléggé megijedtem.

  1. 2006. július 14. 16:2034.
    De lélegzett valószínűleg, csak nem elég mélyeket, mert éppen olyan alvási szakaszban volt. Nézd meg hátul, hogy milyen érzékenységre van állítva és állítsd az 5ös fokozatra! Ez a fokozat minden kis pillekönnyű lélekzetet érzékel, aztán ha ezután is beriaszt, akkor se rettegj. Ha bejelez a gép, akkor felébredsz és nem történik katasztrófa. Én még nem olvastam olyat, hogy légzésfigyelő mellett történt volna bölcsőhalál.-én legalábbis ezzel nyugtatom magam.
    előzmény:
    Nit555 (25)
    2006-07-14  11:54
  2. 2006. július 14. 13:4333.
    Na ettől vagyok kész, hogy "nem olyan típusú gyerek". PONT AZ A SZÖRNYŰ, hogy nem lehet kiszűrni! Vannak kockázati tényezők (rossz körülmények, szegénység, dohányos környezet, betegséggel született baba, koraszülöttség, túlöltöztetés, stb.), de olyan nincs, hogy valaki nem olyan típusú ! Azok is csak találgatnak, akik ezt kutatják. Pont erről szól ma a cikk itt a főoldalon. Ne haragudjatok, tényleg nem ijesztgetni akarok, nekem is babám van. De bosszant, amikor pont egy gyerekorvos, védőnő bagatellizálja el. Gondolom még nem fordult elő ilyen a praxisában. Ne is forduljon. A bölcsőhalál ritka dolog, és még ezeket a ritka szörnyűségeket is segít kivédeni a légzésfigyelő. És nem lenne szabad lebeszélni róla a szülőket! Ha tízezren veszik meg feleslegesen, de egyvalaki gyerekének megmenti az életét, már nem volt hiába!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. július 14. 12:5732.
    Biztos, hogy használni fogom továbbra is, nem is mernék másképp aludni, így is nehezen ment tegnap hajnalban. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. július 14. 12:5431.
    Szia!Velünk is történt ilyen .A mi doktornőnk beutalt egy 24 órás megfigyelésre,de hála az égnek semmi kóros eltérést nem találtak!Én is megijedtem,mert se előtte,se utána nem volt ilyen.A helyedben megbeszélném az orvossal,de te döntsd el és hallgass az anyai ösztönre.  További szép napot!
    előzmény:
    Nit555 (1)
    2006-07-14  08:42
  5. 2006. július 14. 12:4230.
    Szerintem is tévedhet, én a mai napig nem tudom, hogy akkor valóban nem vett levegőt a gyerekem, vagy mi volt??? DE! Én ezerszer is felkelnék feleslegesen, minthogy baj legyen.
    előzmény:
    Nit555 (29)
    2006-07-14  12:34
  6. 2006. július 14. 12:3429.
    Van aki azt írja régebbi topicokban, hogy ez a gép nem tévedhet, más meg azt, hogy igen. ?? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. július 14. 12:2528.
    Igen, én is évekig remegtem amikor rágondoltam, mostanra kicsit csillapodott már. A doktornő azt mondta, hogy a rossz körülmények között élő újszülöttekkel történik ilyen. Csak sajnos én sok olyat olvastam, hogy teljesen egészséges gyerekekkel történik ilyen váratlanul. Ezek után én minden nappali alvását végignéztem a gyereknek, nem mertem elmozdulni a kiságy mellől, nehogy akkor jelezzen a gép, amikor nem vagyok mellette. Megfigyeltem, hogy vett egy mély lélegzetet a kicsi, és utána csak 13-15 mp. múlva vett megint levegőt. Éjszaka pedig ha elaludtam is, de mellette voltam és ugrottam ha kellett.
    előzmény:
    Nit555 (27)
    2006-07-14  12:16
  8. 2006. július 14. 12:1627.
    Ez borzasztó, a hideg is kiráz. És tudod, hogy mire értette a doktornő, hogy nem az ilyen típusú gyerekeknél van?
    előzmény:
    erosera (26)
    2006-07-14  12:13

Címlap

top