Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok itt vagyunk!!!

esbeta
Létrehozva: 2003. június 28. 05:20
Szép jó napot kívánok!
Most ritkábban fordulok elõ én is itt a topicon, hiszen annyi sok rendezvény zajlik itt körülöttünk és mivel nem akarok semmirõl lemaradni, így ezt hanyagolom most kissé!
Mint azt már írtam korábban, Tatán zajlik a "Víz, Zene, Virág" fesztivál, igen tartalmas programokat állítottak össze a szervezõk, mindegyiken nem is lehet ott az ember, azt nem lehet idõvel és energiával gyõzni!
A virágkötõ-mesterek csodálatosabbnál-csodálatosabb alkotásaikat mutatják be, zenekarok koncerteznek különbözõ helyszineken, s közben az Öreg-tavon, csónakosok vonulnak fel!
Ma este lesz a leglátványosabb esemény, Vizi-karnevál a tavon, utánna tüzijáték a várudvarról a tó mellett, hát az valami csodálatos szokott lenni! Több tízezer ember van ilyenkor Tatán, az ország minden részébõl jönnek látogatók ide!
  1. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 1. 12:34130901.
    Sziasztok! Napok óta nem lehet belépni. Aztán tegnap itt jártam, végre volt fórum és topik, de nem engedett írni, csak a privijeimet olvashattam el. Amin nagyon dühöngtem, hogy mi ez a diszkrimináció?! Először azt hittem, olyan sok a topik, hogy mindegyiket visszanyesték - tessék, kezdjétek elölről! Aztán mit látok? Egyes topikok továbbra is százvalahányezernél, csak a mienk áll nullán!!! Mi van, tőlünk nem ment az nlc??!!
    Nálunk tegnap lezajlott a nagy családi összejövetel, S. szülinapját és előhúsvétot rendeztünk.  Tizenkét fő + Klári volt a létszám, plusz a két pocakbaba. Volt nagy sürgés-forgás, a tízszemélyes nagyasztalnál el se fértünk. Megérlelődött, hogy átrendezzük a nagyszobát, hogy jobban elférjen két asztal - hamarosan még többen leszünk... Az ifjuság is jól érezte magát.
    Emlegettem a bánhidai disznóölést, mert az ebéd a disznóölésből származó húsos csontból készült levesből, a disznóölésből származó hurkából állt - igaz, volt még finom sült oldalas, zöldségek, hagymás krumpli, csokis-túrós torta (ezek nem a disznóölésből...)
    Sokkata, szurkolok Neked, hogy némi eredményt érj el a fiúknál... Az biztos, hogy a megszerzett "pozícióit" és kényelmét senki nem adja fel könnyen... De csak kitartás, csak jobban kell, hogy izgassa őket, mint Téged, ha üres a hasuk.
    Most megpróbálom elküldeni ezt a levelet, hátha ma végre sikerül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 1. 11:58130900.
    Szia  ! Változatlanul  alig tudtam felküzdeni magamat  !!!Ezek szerint , még mindig "probléma  fennforgása " van  !!!
    Meg vagyok döbbenve a fiukon, ezt azért nem gondoltam volna róluk  !!!Hogyan is tudtál  felelős munka mellett is maximálisan  kiszolgálni őket, intézni adolgokat stb !!!Isten bizony, ha nincs ez a kórházi mizéria, jobb lett volna  azonnal "befeküdni egy kicsit " kivizsgálásra,akkor talán megtudták volna a "szomoru valóságot "  !!!Neked is könnyebb lett volna, hiszen akkor vittek volna a vizsgálatokra, igy meg ez is a Te gondod ,pénzed ,  szenvedésed volt !!!Dijazom az az "uj élet, uj lakás " szlogent, ha csak kisebb "sikert érsz el, az is valami  !!!Mindketten jól el..........uk a családot, még a  "gondolkodást "  is  átvettük tőlük  !!!Gondolom, hogy nyugdijas lettél, azt hitték itt van a Kánaán, most még jobb dolguk lesz...Nálunk már egy fokkalelőbbre vagyunk, mert ha gond van, akkor azt mondják elmennek vendéglőbe, nekem meg hoznak  !!!!Barátnőm van teljesen ugy , mint Te, már évekkel ezelőtt csipőprotézist kellene beültetni, de egyrészt fél, másrészt a fiuk azt mondják,nem fogják "ápolni "  !!!!Azt érte el, hogy már a másik fele is egyre rosszabb, erős csontritkulása van, majd egyszer eltörik valamije,akkor észbe kaphatnak  !!!Fiadat próbáld okitani, tanitani, őt még lehet, az " öregek "  nehezen változtatnak már, de muszáj lesz, ha azt akarják, hogy megint  jól legyetek !!!Volt egy kolléganőm, nyaralni  készültek, és azzal jött reggel,  hogy nem tudott bepakolni, mert nem volt otthon a férje, és nem vette le a böröndöt a szekrény tetejéről  !!!!!!Ez azóta szólás lett  !!! Utólag visszagondolva a csajnak volt a legtöbb esze  !!!!!
    előzmény:
    katakata6 (130896)
    2007-03-31  22:02
  3. 2007. március 31. 22:50130899.

    Persze, hogy nem ezt akartam.

    Thornton Wilder világhírű regényének megfilmesítésében, öt, látszólag egymással semmilyen kapcsolatban nem álló utazó élete kapcsolódik össze egy tragédiában. Útjuk Peruban, a Szent Lajos király-hídon keresztezi egymást a végzetes napon, 1714. augusztus 20-án.
    A híd hirtelen összeomlik és ők mindannyian a mély szurdokba zuhanva, lelik halálukat. Baleset volt? Vagy esetleg volt valamilyen közös kapocs, ami halálukat okozhatta? A filmben egy pap utazása során arra a megdöbbentő feltevésre jut, hogy esetleg a véres tragédia hátterében isteni akarat volt.

    előzmény:
    bonzó (130898)
    2007-03-31  22:46
  4. 2007. március 31. 22:46130898.


    A híd hirtelen összeomlik és ők mindannyian a mély szurdokba zuhanva, lelik halálukat. Baleset volt? Vagy esetleg volt valamilyen közös kapocs, ami halálukat okozhatta? A filmben egy pap utazása során arra a megdöbbentő feltevésre jut, hogy esetleg a véres tragédia hátterében isteni akarat volt.

    előzmény:
    katakata6 (130896)
    2007-03-31  22:02
  5. 2007. március 31. 22:45130897.


    A híd hirtelen összeomlik és ők mindannyian a mély szurdokba zuhanva, lelik halálukat. Baleset volt? Vagy esetleg volt valamilyen közös kapocs, ami halálukat okozhatta? A filmben egy pap utazása során arra a megdöbbentő feltevésre jut,

    előzmény:
    katakata6 (130896)
    2007-03-31  22:02
  6. 2007. március 31. 22:02130896.
    Szia, még csak meg tudom irni, de elküldeni kész tortura. Szoval nem egészen ugy van a fiuk semmit nem látnak be és oriási morgások közepette csinálnak meg akármit is, inkább az változott, hogy eleinte mindenen elkeseredtem bőgtem, most meg reggel inditásra beveszek egy eleniumot és ha valamire azt mondják nem, akkor befordulok és ha nem hát nem. Tegnap a lányom megrendelt 2 grill csirkét a hét végére nekünk, amiért ma fél 1 kor kellett volna menni, persze egyik sem akart , én meg nem vitatkoztam, végül az utolsó pillanatban Vahtang mégis elment mert rájött, hogy akkor 2 napig nincs mit ennie, Pár nappal ezelőtt kűzdöttem volna hogy menjen már valaki, meg minden, ma már nem izgatom magam, és igy is valami mindig történik. A lányom tegnap itt nálunk fözött huslevest , ugyhogy valami azért akad, csak azt a fiuk nem annyira szeretik. Nekem viszont onnan volt a répám. Szoval alakul, és én nagyon sokmindenen fogok változtatni ha uj lakás, uj élet kezdődik majd. Ami most van azt én csesztem el. Na majd most másképp lesz. A tetőt hétfőn kezdik, bár ezt már legalább négy hete hallom, de egyszer csak elkezdik. Rajtunk nem mulik mi kiköltöztünk. Mindenesetre már egy művezetőt is felvett a ház a munkák ellenörzésére ami elvileg tetszik nekem. Mármint nem a müvezető pasi , hanem a tény . Ha ez is fél ora alatt megy át tovább nem kiserletezem jo éjszakát a hősőknek akik ide küzdötték magukat.
    előzmény:
    őszirózsa (130893)
    2007-03-31  21:33
  7. 2007. március 31. 21:39130895.
    Szia, akkor nem unatkozol, hány évesek a picik ? Bár ha a kádba repkedhetnek már méretesek lehetnek. Minden üzenet elküldése egy küzdelem . Az a vicces, hogy a másik térdem most jobban fáj, persze azon járok hetek ota
    Intenziv fogyot határoztam el, ma egész nap csak egy kis grill pipi negyed mellet és levesben főtt répát ettem,. Nem mondom hogy nem kopog a szemem , de igy nem mozogva nem is kell a kaloria. Maradék náthádból gyógyulj meg , majd gondolok rátok hétfőn.
    előzmény:
    ny62 (130892)
    2007-03-31  21:31
  8. 2007. március 31. 21:41130894.
    Lányok, Cilának pontosan mi a topic neve, ki tudja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. március 31. 21:33130893.
    Szia  !  Csak hogy Te is  be tudtál jönni a topicra, tiszta tortura  !!!Ne sajnáld, hogy sokat alszol,pihensz,  rádfér ez az elmult hetek kálváriája után !!!!Most Te vagy az " első"  a Családban  !!!A fiuk meg minden nap ügyesebbek lesznek és íTe meg megdicséred őket.Ez után biztos átértékelik a "házi munkát " , eddig azt hitték semmi különös.Mindig minden volt  otthon,persze Te cipekedtél ,és gondoskodtál mindenről  !!!A tetőügyről nem irtál,  megy már talán a munka ????
    Puszi és további jobbulást:Zsuzsa
    előzmény:
    katakata6 (130890)
    2007-03-31  21:17
  10. 2007. március 31. 21:31130892.
    Sziasztok! Én megint gyerekügyeletben...
    Ezek a büdös kölkek még mindig fenn vannak. Legalább az egyik már a kádban. Mindjárt a másikat is utánahajigálom...
    Gyerekek! Nulláról szép győzni. Törölték, hát törölték. Úgy látszik mi el vagyunk átkozva... Majd bepótoljuk azt a sok beírást!
    További szép hétvégét, ne bosszankodjatok, mert az árt a szépségnek!
    Erzsikém, jobbulást kívánok! Jobb lesz a végére járni ennek! Hátha kapsz valami gyógyszert rá, ami elviselhetővé teszi...?
    Sokkata, javul a lábad? Használ a pihenés? Sajnálom hogy nem látlak hétfőn a talin...
    Nekem múlóban a náthám (kop,kop,kop) de a hangom tiszta bariton. Nem baj.
    Pusz.mindenkinek
    előzmény:
    katakata6 (130890)
    2007-03-31  21:17
  11. 2007. március 31. 21:32130891.
    Szia, ugy látszik a többiek feladták, most is elég döcögősen megy , alig vagyunk itt. Köszi priviben kértem jegyet , hátha addigra jol leszek. Mindenesetre minden nap tornáztatom, persze arra kiváncsi lennék az első ultrahangon kimutatott törés hova tunt. Mindegy egyszerübb hinni a második doktornak, 2 hét mulva kontroll, meglátjuk addig a terhelés nélküli torna megy . remélem visszatérünk a régi kerékvágásba, nekem sok egyszerre a lakás, a lábam, és a ti elvesztésetek. Mi jöhet még .
    előzmény:
    Cicvarek (130889)
    2007-03-31  21:09
  12. 2007. március 31. 21:17130890.
    Erzsikém én 21 dologra vagyok allergiás, de szedem a Claritint és az karban tart. Ha meg nagy a baj nekem csak a korházban beadott vénás Calcium injekcio segit, kérdés most hova mehetek majd, eddig a Jánosban kaptam. De szerencsére évek ota nem kellett . Te mindenképpen menj holnap el a rendelésre és ha még nm csinálták meg az allergia vizsgálatot, érdemes megcsináltatni, nem fáj, kicsit kellemetlen . Persze most van helyette más nyűgöm. Szedem amit a doki felirt, valami lórugás lehet mert át tudom vele aludni a napokat , vagy csendesen szunyokálok, elvileg gyulladásgátló, de engem legátol teljesen.
    előzmény:
    bognarne2 (130883)
    2007-03-31  18:08
  13. 2007. március 31. 21:09130889.

    Szevasztok, szép estét mindenkinek! Miután az előző beírást törölte a rendszergazda, felteszem ide is a közérdekű  közleményt. Mikor tegnap kérdeztem, azt mondta az illetékes elvtársnő, hogy van még jegy. Bízzunk benne, hogy tényleg van, ill. lesz, de azért kérem szépen a kedves érdeklődőket, hogy minél előbb válaszoljanak. A szereplőket tekintve jónak igérkezik a darab. Tartalom leírást nem tudok produkálni, mert védett az oldal, nem másolható. Ha nem, hát nem, tiszteletben tartjuk.

    Thorton Wilder: Szent Lajos király hídja.

    A Magyar Színházban megy, április 14-én (szombat)és 19-én (csütörtök). Remélem még tudok rá jegyet kapni, ha gyorsan rendelek. Mást - ami szerintem nézhető, - nem találtam, ill. van egy Neil darab, a Madáchban (aki többek között pl. a Furcsa Párt is írta) fergetegesnek ígérkezik, de arra már májusra sincs  jegy. Alkalmasint meg is fogjuk nézni, csak kicsit később.

    A Szent Lajos szereposztásából az érdekesebbek: Béres Ilona, Hámori Ildikó, Iglódi István, Cserna Antal. Szerintem jónak ígérkezik

    Akit mélyebben érdekel, megnézheti a szinhaz.hu Magyar Színház oldalon. Sztem jól járunk vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. március 31. 21:06130888.
    Sziasztok, teljesen elkeseredtem, amikor ez az egyetlen lehetőségem a külvilággal, veletek tartani a folyamatos kapcsolatot egyszer csak megszünik. Volt ugy hogy oránként megnéztem , hogy megcsinálták e már . Most végre nem egyszerűen, de bejutottam. Reméljük megint a régi lesz de én is sajnálok sok régi beirást, fotót.
    56 Kati, amikor hétfőn ide parkolsz a házunk elé. légyszives a KATONA II. csengőn hosszan csengetni ( szolárium ház 43 a házsz. ), egyrészt a kolbászocskám miatt, másrészt hazarendelem a pici fiamat, hogy innen a kocsidtól elcipelje neked a cukiba a többiekét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. március 31. 19:17130887.
    Én ma készűltem a holnapra. Megyünk a tanyára. A. kisteherautóra felpakolta a pincéből a cuccokat a gerendák mellé. Holnap a fiúk folytatják a szerszámos építését. Már a tetőténél tartanak.
    Én veteményezek és ültetek. Kaptam bazsarózsát, pünkösdi rózsát, és visszük - a házunk előtt volt csak elbúrjánzott - a hatalmas Yukkákat. 3 hatalmas tővet.
    Szóval megint aktívan fogunk megint pihenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. március 31. 19:07130886.
    Sziasztok  !  Nagy nehezen felküzdöttem magamat a fórumra, és megdöbbenve tapasztalom, hogy előlről  "inditják " a topikunkat  !!!Megáll az ész  !!!Nem értek hozzá, de nagy lehet a gubanc,mert most is csak alig -alig működik .
    Katikám ! Megcsodáltam "husvéti" asztalidiszedet!!!Micsoda finom lehet a "házi kolbász "  !!!Hétfőn nagyon vigyázzál , nehogy utközben a "kóbor " kutyusok letámadjanak  !!!!Milyen  jó, hogy most lesz a talitok,  és be lehet pótolni az elmult napokat  !!!Jövő szerdán egy falusi ismerősünk disznót öl, de sajna nem csinálnak se hurkát, se kolbászt, csak kimérik az egészet/2 db lesz /Rendeltem karajt és hátsó combot kb 10 kg-t, most aztán üriteni kell a fagyasztót, hogy beleférjen !!!
    Szerdán volt kollégáim meghivtak egy vendéglőbe "pót Zsuzsa " napra,próbálokfeltenni fotókat !!
    előzmény:
    otven6 (130873)
    2007-03-31  07:20
  17. 2007. március 31. 19:02130885.
    Sziasztok!!! Fel vagyok háborodva! A. jött haza és mondta, hogy mi történt a Topicunkal?!!!&rt;:

    Már megint bennünket töröltek! A többit miért nem? Ott rondán beszélnek, kulturálatlanok és még minekt töröltek már 4X!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. március 31. 18:55130884.

    MI A FENE VAN MÁR NAPOK ÓTA???????????????

    NINCS SZAKEMBER AKI JAVÍTANI TUD?????????????????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. március 31. 18:08130883.

    Zsiga kivánok neked és az egész családnak erőt, egészséget, hogy végig tudjátok csinálni ezt a nagy törödést Györgyivel.

    Bizony jobb lesz ha közelebb kerül hozzátok, de még jobban drukkolok, hogy legyen annyira erősebb, hogy hazatudjátok vinni az otthonában, úgy ahogy írod.  A jó isten segítsen neki, adjon erőt, hogy otthonába legyen veled.

    Lányok mi van a nl-val? Mindent töröltek? Na majd írunk mi még úgyanannyit.  Kati Norbika tojásfája nagyon kedves szimboluma a húsvétnak. Naná én is mennék a nagyihoz rögtön reggel, hogy meg van -e még a tojásaim? Naná félteni kell ám azt, mág egy hét és húsvét.

    Teri apukád, hogy van már?  Rég nem futottunk össze az MSN-n.

    Sajnos megint péntek délután teljesen feldagadtam, ez a hülye alergia, összeomlik percen belül a háztartásom, most 5 hét alatt a második eset. Még jó, hogy a Cálcium inekció megivása meg 2 szem Fenistil tablettától fél órán belül kezdek jobban lenni. Meddig megy ez így nem tudom, a vérnyomásom 180/105 re felszaladt ez mind pillanatok műve ám. A házi orvosom hétfőn 3-tól rendel oda kell mennem, sajna így a talin nem lehetek veletek de majd máskor. Most még a szemem felsőhéjja és a baloldalamon van duzzanat, a vérnyomásom helyre állt 140/90 most.  Fáradtnak érzem magam, sokat alszok ez nem tetszik nekem. Na majd meglátom mit mondanak, de sokat nem várok.

    Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    zsiga8 (130882)
    2007-03-31  12:01
  20. 2007. március 31. 12:01130882.
    lassu az nlc..habár egy ilyen krash után nem is csoda..nem irigylem a rendszergazdát mert még emlékszem hogy mi is dolgoztunk közel 48 orát valszeg kissebb adatbázissal..mire müködött megint...
    előzmény:
    zsiga8 (130881)
    2007-03-31  11:52
  21. 2007. március 31. 11:52130881.

    szépjonapokat..látom uj lapot kezdtünk itten..

    a Györgyit a jövö héten hozzák át a korházbol ide a közelbe egy kicsi olyan "családias" utokezelö lehet a neve, ez az önkormányzat tulajdonában van ,a korház meg az egészségügyi önkormányzaté..itt közelebb lesz csak 12 km szemben a 35 tel a korházig..itt bármikor lehet látogatni, ki is hozhatom bármikor,csak fel kellene erösödni neki kicsit hogy lehessen nyugodtan mozgatni..azért tolokocsiba biztosan ki tudunk menni sétálni ha többet nem is..azért jo lenne ha annyira fel erösödne hogy hazajöjjön végleg mert itt az otthona neki is..

    kellemes hétvégét nektek...itt csodálatos idö van,plusz 15 C süt a nap..itt a tavasz..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. március 31. 10:46130880.
    Sziasztok Kedveseim!
    Hát ez borzasztó, elvonási tüneteim voltak nélkületek. Ilyen hosszú ideig tartó hibára, javitásra nem is emlékszem!
    Remélem, megtalálják majd a régebbi hozzászólásainkat is valahol - de ha nem, majd írunk újakat!
    Kezd a náthám elviselhető állapotba jönni, már csak a hangom bariton.
    Remélem mindenki jól van, rendben van, az is aki még nem jelentkezett?
    Puszi mindenkinek.
    előzmény:
    venca (130879)
    2007-03-31  10:10
  23. 2007. március 31. 10:10130879.
    Elment. Nos, én is elmegyek, ki a telekre. Remélem, mindenki megvan azért, mert törölték. Érdekes, a privik megvannak, most néztem meg, majd később válaszolok. Legyetek jók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. március 31. 10:07130878.

    Sziasztok, kedves Eltűntek!

    Működik most a topic? Mert megint eltűnt a lista.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. március 31. 08:51130877.

    Nálunk - mint azt már elébb említettem -  szép idő van kint is, bent is, ezért most kimegyek a kertbe, meglocsolom a - nemrég elültetett - fűmagot, (tegnap végre  fiam beállította szivattyút, tehát  most már lehet locsolni)   aztán nemsokára jön át Dalma  Norbikámmal, aki igencsak nagy lázban van, mióta "felállítottuk" az előkertben  a tojásfát,  rendszeresen jön ellenőrizni, megvan-e még,  vagy egy erre kószáló macska nem  szedte-e le róla a tojásokat?

    előzmény:
    bonzó (130876)
    2007-03-31  08:19
4 5 6 7 8

Címlap

top