Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos diéta 07.03-tól

Torolt_felhasznalo_344595
Torolt_felhasznalo_344595
Létrehozva: 2006. június 30. 15:39
szia,
tudom már sok ilyen topik indult, de én nem szeretnék csatlakozni már aktívan kínlódó sorstársakhoz. Inkább keresek magam mellé olyanokat, akikben teljes az elhatározás, hogy hétfőtől elkezdik a leszámolást a kilókkal.
Segítsük egymást napról-napra receptekkel, ötletekkel és bátorító szavakkal, hogy egyszer még mi is leszünk versenysúlyunknál.
Harcra fel fiúk-lányok, talán egy jó kis csapat is összeverődik a nagy "szenvedés" alatt.
  1. 2006. szeptember 7. 10:31726.

    Kedves 90 naposozók!

    Én még új vagyok a témában, pár napja határoztam el, hogy jövő hétfőn kezdem a kúrát. 5 kilótól kellene megszabadulnom (60 vagyok, 55 szeretnék lenni). Tudom, ez nem veszélyesen nagy felesleg, de az "odafigyelek arra, hogy ne egyek sokat, és járok tornázni" módszer nem segít semmit (az 59. és 60. kiló ráadásul az utóbbi egy hónapban jött rám, sajnos sokat idegeskedtem, és mindig volt a közelemben csoki...  )

    Az lenne a kérdésem, hogy én általában nem háromszor, hanem négyszer szoktam enni egy nap: reggeli, ebéd, uzsi és vacsora. A mennyiség ugyanannyi, csak 3 helyett 4 részre osztom, tehát többször eszem keveset. Ez belefér ebbe a diétába szerintetek, vagy muszáj ragaszkodni a 3 étkezéshez?

    Nagyon sok sikert, kitartást és sok mínusz kilót kívánok mindenkinek!

    Üdv: fidó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. szeptember 7. 10:02725.

    Sziasztok!

    Gombi, jobban vagy már? Ha nem az aktuális vírus bántotta a gyomrodat, szerintem figyelj oda, hogy ha amúgy kis adagokat eszel, akkor pont este ne egyél sokat. Én ha este sokat eszem (diétán innen és túl), forgolódom egész éjjel és nem alszom, nem jó a gyomrom. Legyen a vacsi akár sült krumpli, akár más. Gyomorproblémákra a borsmenta tea igazi gyógyír, kortyolgass belőle napközben, és próbáld ki, jobb-e.

    Nálunk tegnap munkahelyi ereszdelahajamat volt. Fehérjenap lévén klasszul be tudtam tartani az étrendet, mivel hidegtálas svédasztal volt, és rengeteg hideg hús volt, ezzel-azzal töltve, vagy töltetlenül, meg máj és hal, és rengeteg saláta.

    Az étellel nem is lett volna semmi gond, csak hát megint a bor... Isteni finom Takler-féle szekszárdi vörösbor volt, és bizony legalább 3 pohárral ittam belőle... Mentségemre szóljon, hogy száraz volt 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520373 (724)
    2006-09-07  07:23
  3. Torolt_felhasznalo_520373
    Torolt_felhasznalo_520373
    2006. szeptember 7. 07:23724.

    Szia!

    Jaj, nagyon sajnállak!  De Dórának valószínűleg igaza van, talán nem a diéta okozza!
    Ha viszont kiderül, hogy mégis, szerintem ne kínozd magad! Annyit nem érnek a  kilók, hogy a szervezetedet, a gyomrodat kikészítsd!
    2 éve eléggé rosszul diétáztam, alig ettem, rengeteget mozogtam. 2 hónap alatt 10 kilótól szabadultam meg. Nagyon jól néztem ki  , de a szervezetem teljesen lerobbant. Minden második héten megbetegedtem, az összes vírus megtalált!

    Azért kezdtem ezt a diétát, mert arra gondoltam, hogy ez nem terhel meg annyira! De hidd el ez is megterhel valamennyire és ha esetleg a szervezeted gyengébb biztosan okozhat bajt! Nincs valamitől legyengülve az immunrendszered?

    AniMano

    előzmény:
    Gombi (722)
    2006-09-06  15:13
  4. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2006. szeptember 6. 15:55723.

    Szia Gombi!

    Nem biztos, hogy a diéta! Valami vírus terjeng megint! Kolleganőim is és én is pórul jártunk. Egy-két nap rosszullét és utána elmúlik. 

     

    előzmény:
    Gombi (722)
    2006-09-06  15:13
  5. 2006. szeptember 6. 15:13722.

    Sziasztok!

    Képzeljétek, megint rosszul lettem. Tegnap keményítőnapom volt, és estére bizony alaposan bevacsoráztam héjában sült krumpliból. Utána olyan szinten lett hányingerem, hogy azt hittem, megpusztulok. Ez nem múlt el, sőt, ma délelőtt mindenki haza akart zavarni munkából, mert olyan katasztrofálisan néztem ki. Nem is ettem semmit reggelire     Legyűrtem egy kis csésze teát, amikor már kicsit jobb volt, de az  meg visszadobott. Kétszer próbáltam beszélgetni a bizonyos fajansszal, semmi eredmény. Mondjuk üres is volt a gyomrom.

    Szóval kezdem azt hinni, hogy ez a diéta most nincs a javamra, ráadásul nem akar megindulni az a fránya fogyás, még mindig 60 kiló vagyok.  Kicsit el vagoyk kenődve, de azért még kitartok. Holnap lesz a negyedik gyümölcsnapom, már várom, az mindig pihenő a gyomromnak...  Na jók legyetek, holnap benézek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (720)
    2006-09-05  16:44
  6. 2006. szeptember 6. 09:32721.

    Helló!

    A tegnapi pihentetőnapos akadályt simán vettem :-) Ezzel együtt ma reggel "kövérebb" voltam, mint az előző pihentetőnap után :-) Jó, ez biztos a Metaxa meg a bor miatt volt :-)

    Ma fehérjenap, halleluja :-) Mehetek a menzára ebédelni, mint más rendes emberek, és ehetek húst salátával!
    Eddig reggelire (7-kor) egy bögre tejeskávét ittam édesítővel, mert úgy tűnik, mégsem indul jól a napom nélküle... vissza kell iktatnom az étrendbe. Aztán 9 után "megtízóraiztam", remélem, elég átfutási időt hagytam kávé után. Egy banánt ettem, és egy fél marék (kicsi kezem van :-) diákcsemegét.

    Ebédig még egy fél marékkal fogok magamnak engedélyezni, mert sajnos marhára éhes vagyok, és állítólag "éhezni" nem lenne szabad.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (720)
    2006-09-05  16:44
  7. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2006. szeptember 5. 16:44720.

    Szia Gombi!

    Szerencsére nem lett semmi bajom a rosszullét után! Utána még egy-két napig kóvályogtam, de most már teljesen jól vagyok!

    Ma meg is jegyezte valaki, aki nem tudja, h mit csinálok, h fogytam! Tényleg!   Vasárnap, csak próbaképen felvettem egy szoknáymat és teljesen simán rám jött!  

    Nekem holnap lesz a negyedik gyümölcsnapom. Egyelőre nem vészes, elvagyok vele. Mondjuk szombaton rossz volt, mert otthon voltunk, de munka közben teljesen jól bírom.

    Ma már tornázni is megyek, remélem, hogy turbóra kapcsolok! 

    Kitartás mindenkinek!

    előzmény:
    Gombi (719)
    2006-09-05  16:32
  8. 2006. szeptember 5. 16:32719.

    Sziasztok!

    Amióta először benéztem, nem is jártam erre, pedig érdemes lett volna...

    Dora_B: egyszer én is rosszul lettem a fehérjenapon, pedig tavaly ilyen nem fordult elő. Ahogy megettem a vacsorámat, kijött minden, ahogy kell, hányás-hasmenés szerintem semmi nem maradt bennem, a család kicsit meg is ijedt... Azt hittem, hogy valami vírus, de másnap reggelre minthe a szél elfújta volna, nyoma sem volt. Úgyhogy nincs ötletem. És nem csak hogy friss, de házi volt minden (tej, tojás, tejföl, túró, hús). Úgyhogy romlott kaja kizárva.

    Egyébként még mindig sehol nem tartok, megvolt a harmadik gyüminap is, most keményítőnél tartok (bűnöztem a tojásos lecsóval), tehát ha jól számolok, ez a 14. nap. Ugye 62-ről indultam, lement 60-ra, de visszajött egy, bár lehet akár víz is. Most megint 60 kiló vagyok, de a derekamról kezd eltűnni az úszógumi. Mondjuk tény, hogy minden este lenyomok 200 felülést az Ab-Swing nevű csodán  

    Viszont tegnap elcsábultam, és pirítóssal ettem a vacsit. Annyira kívánta a szervezetem a "normális" kajálást, hogy azt hittem, hogy elájulok, ha nem ehetek. Még egy hajszálvékony szelet pite is lecsúszott. És most gyötör a lelkiismeretfurdalás  

    De összeszedem magam, és megint kizárólag azt eszem, amit lehet. Ja, és nem a reform 90 napost csinálom, hanem a hagyományost, nekem ez jött be

    Krumplira van valami jó ötletetek a spenótoson és a fűszeresen kívül? Ennék valami finomat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. szeptember 5. 14:01718.

    A reformosban eleve lehet bűnözni a gyümölcsnapon :-) vagy egy kis gabonaterméket, vagy egy kis tejterméket lehet enni a gyümölcs mellé, de akkor egész nap csak azt az egyfajtát. Én tegnap este egy kis sajtot ettem szőlőhöz! Napközben nem ettem mást a gyümi mellé. Szerintem egyébként - ha nem bánt a sav - egyáltalán nem nehéz a gyümölcsnap, csak akkor, ha túl "ingergazdag" a környezet  Pl. nagyszülőknél, vendégségben, stb.

    A pihentetőnap a gyümölcsnap után (szinte) meg se kottyan :-) Bár mikor Embernek vacsit adok, megkordul a gyomrom, de simán kibírható. Bár... 5 nap váltakozik, a 90-ben ez 16-szor van meg. Három után még hős vagyok, a tizenötödik már nem biztos, hoyg ugyanilyen zökkenőmentes lesz!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520373 (716)
    2006-09-05  12:50
  10. Torolt_felhasznalo_282830
    Torolt_felhasznalo_282830
    2006. szeptember 5. 13:36717.

    Sziasztok lányok . nem vesztem el csak annyi munka volt a ház körül hogy nem tudtam a fáradságtol a gép elé ülni. Lebontottunk egy vájogépületet ami a miénk és mást sem csináltam mint csak lapátoltam a törmeléket. 4 fuvar volt , és egy fuvar az 6,5 tonna. így tehát a gyümi napon megelytettem egy kis fehérjét mert különben nem bírtam volna. Hát égett a zsír rendesen. most tartok 12kg -nál. ma is gyümi napom van a dinnye amit tegnap vettem , afelét már elpusztítottam reggeltől 11-ig de délben bekaptam pár kanál rizst egy kis pöri szaftal. Nem tudom mi van velem mostanában elég sokat csalok , de így is jól haladok. Na nem untatlak tovább titeket , majd holnap is benézek .

        Sziasztok                Ildi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520373 (716)
    2006-09-05  12:50
  11. Torolt_felhasznalo_520373
    Torolt_felhasznalo_520373
    2006. szeptember 5. 12:50716.

    Szia!

    Légy üdvözölve nálunk!

    Nem semmi, ha be tudod tartani a pihenőnapot! Nekem biztos nem menne!

    Én abszolult reformosan csinálom, a saját reformom alapján.  Azaz gyüminapon mindig bűnözök egy icipicit a délutáni órákban, amikor már nagyon nem bírom... A lénapot abszolult kihagyom, mert nem tudok dolgozni, ha éhezem. Egyébként minden előírás szerint csinálok. Én 4 kg-t fogytam 1 hónap alatt, igaz azt olvastam, hogy ha alacsonyabb súlyról indul az ember, akkor nem fogy olyan ütemben. Én 62 kg voltam amikor kezdtem, most 58 kg vagyok, de remélem lesz ez még kevesebb is!  

    Szia!

    AniMano

    előzmény:
    nmaris (715)
    2006-09-05  11:41
  12. 2006. szeptember 5. 11:41715.

    Sziasztok!

    A reform-90napos 15-dik napjánál tartok, és jöttem Hozzátok kukucskálni.


    Ma épp pihentetőnapom van egyébként, előttem egy bögre mézes csalántea. Ez a nap a legnagyobb kihívás, a gyümölcsnapokat egyelőre kifejezetten élvezem, bár még csak 3 volt belőlük. Igaz, hányinger/émelygés esetén beficcen 1-1 korpovit keksz bármelyik nap délelőttjén, mert úgy tűnik, ez a "délig csak gyümölcs" nem olyan egyszerű feladat...

    A kedvencem a gabonanap/szénhidrátnap, mert nagy tésztaevő vagyok, és ilyenkor palacsinta, pesto-s spagetti, kakaós csiga, mákos tészta jöhet csőstül :-)

    Fogyás: a 15 nap alatt, illetve a 3x5 nap alatt kb. olyan ütemben haladok, hogy kettőt le, egyet fel :-) 67 körülről indultam, ma reggel 64,5 voltam, de a pihentetőnap után, holnap reggel szerintem megint könnyebb leszek egy kicsivel.

    Centivel nem mértem magam, mert nem találom a mérőszalagot, kupi van otthon  

    Ti mindannyian az eredetit 90-napost csináljátok, vagy van még, aki a reformosat?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_520373
    Torolt_felhasznalo_520373
    2006. szeptember 4. 11:25714.

    Sziasztok Sorstársak!

    Ma végre husi nap van! Ma gyrost eszek görög salátával! Már alig várom! Ez a kedvenc napom  

     

    Sziasztok!

    AniMano

    előzmény:
    prütsög (713)
    2006-09-02  16:16
  14. 2006. szeptember 2. 16:16713.
    még annyi jutott eszembe, hogy gyümölcsnapon ehetsz magot is, pl mogyorót. de ne sósat vegyél, mert akkor az mégjobban megdobja a savképződésedet, hanem vegyél egy csomag héjas mogyorót és pucolj meg egy maréknyit majd nyammogd el. majd mikor megint érzed, hogy szükséged van rá, akkor hajrá, egy újabbat 
    előzmény:
    prütsög (712)
    2006-09-02  10:55
  15. 2006. szeptember 2. 10:55712.

    szia, olvasd el a wellnesen a reform 90 napost, ott ajánlanak gyümölcsnapon búzakorpát éppen a gyomorsav ellen, én délben szoktam enni egy pirítóst és semmi de semmi bajom nincs, és könnyebben is bírom így. de lehet egy kis sajtot is, de keverni nem szabad, vagy gyümölcs és minimális szénhidrát vagy gyümölcs és fehérje.
    miért nem elég ha lötyög itt-ott a nadrágod? mit szeretnél 2 hét után? 

    ha ilyen rendkivüli esemény van, akkor nyugodtan felcserélheted a napokat, sőt, akár fel is függesztheted egy napra a diétát, de azért ne kezdj el mértéktelenül enni és keverni mindent!

    ja, és bármelyik pizzafutár kihoz neked egy olyan pizzát, amit te állítasz össze, nem muszáj otthon sütnöd ezért 

    előzmény:
    kriszmam (711)
    2006-09-01  15:30
  16. 2006. szeptember 1. 15:30711.

    Sziasztok!

    Mindenkinek sok sikert kivanok. En sajna nem nagyon tudom kovetni a sulyomat, mert egyszer le, egyszer egy kicsit fel. Gondolom mikor sokat eszek meg iszok akkor tele vagyok, aztan  lemegy a sulyom. De azert egy kis mozgast en is eszrevettem.

    Aki regebben csinalja (en aug. 14-en kezdtem) legyen szives mondja mar meg, kb. mennyi ido utan lehet eszrevenni szemmel lathato valtozast. Mert az, hogy itt-ott lazabb a nadrag, nekem nem nagyon eleg. En nagyon probalom magam tartani a dolgokhoz, meg nemigen bunoztem. Habar holnap nagy parti lesz (szuletesnap, 60 fo es nekem gyumolcsnapom van, szoval nagy kihivas)

    Meg annyit! Gyumolcsnap utan nekem is szokott fajni a gyomrom, szerintem egyszeruen felgyulik a gyomorsav. Es utana elofordulhat, hogy mikor eszel, kijon beloled minden, en is igy jartam. Vagy az a sok sav az epenket is ingerelheti.

    Otlet: Tegnap a kemenyito napon vegul is megcsinaltam a spenotot ahogy az elozoekben leirtam. Hejaban foztem kruplit, meghamoztam, kettevagtam, es az elkeszitett spenottal megtoltottem. betettem a sutobe es jo etvaggyal elfogyasztottam. Ma szenhidrat napom van. Ebedre sajat keszitesu pizzat ettem, termeszetesen sajt es mindennemu tejtermek nelkul. Pizzaszosszal es mindenfele zoldseggel sutottem ossze (gomba, paradicsomszeletek es olivabogy) Vacsorara vendegsegbe megyunk, es ott kaposztastesztat keszitenek a szamomra.

    Mindenkinek minden jot es sok minusz kilot, kitartast a hetvegere.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. szeptember 1. 14:37710.

    köszi!

    igazából vmikor júliusban kezdtem el de két hét után abbahagytam, mert jött egy esküvő meg a kajálás , és most, a múlt hét hétfőjén kezdtem újra. szal úgy kb 4hét, de közte volt 1 hónap szünet. a gatyáim már lazák a popsin, és a combomon is látszik. has az nekem is mehetne lefele gyorsabban, de majd megdolgoztatom és akkor elindul.  azért megy az nehezebben, mert ott zsír és nem víz tárolódik. sajna. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (707)
    2006-09-01  09:23
  18. 2006. szeptember 1. 14:34709.
    gyüminapon inkább délben egyél valami nagyon könnyüt, egy kis salátát kék sajttal pl, mint délután, mikor már nagyon éhes vagy. nem szabad éhezned, mert akkor a szervezeted tartalékolásra fog átállni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730969 (708)
    2006-09-01  09:33
  19. Torolt_felhasznalo_730969
    Torolt_felhasznalo_730969
    2006. szeptember 1. 09:33708.

    Sziasztok Lányok!  

    Én is itt vagyok, még csinálom, bár egy hétig nyaralni voltunk, és kicsit összekuszálódtak a napok, de már visszaálltam a rendes kerékvágásba!

    Fogalmam sincs, hány kiló vagyok, mert nincs otthon mérlegünk, kb 3-4 hete mértem magam utóljára, akkor volt -3, és szerintem azóta nem fogyhattam sokat. A nadrágokon érzem, hogy a fenekemnél már lazább, nem feszül úgy, ahogy régen, de hasam az istenért nem akar lejebb menni!  

    Írtátok ezt a fázós dolgot. Hát nekem eszembe sem jutott volna hogy ez miatt, de én is nagyon fázok mostanában! Lassan már mindennapos vita tárgya az én fázásom, és olyan hideg a lábam, hogy szinte már fáj.  

    Egyébként meg egyik nappal sincs nagyobb problémám, de a gyüminapon délután én is szoktam valamit enni, mert addigra már szédülök az éhségtől.

    Kitartás és sok sikert mindenkinek!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2006. szeptember 1. 09:23707.

    Gratulálok!   

    Mennyi idő alatt ment le? 

    előzmény:
    prütsög (706)
    2006-09-01  08:52
  21. 2006. szeptember 1. 08:52706.
    sziasztok, jelentem, -5kg-nál tartok, elővettem régen eltemetett nadrágjaimat is nagyon jól érzem magam mindenkinek drukkolok továbbra is! majd jövök még jelenteni üdv, pr.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_344595
    Torolt_felhasznalo_344595
    2006. augusztus 31. 19:00705.
    sziasztok Lányok,
    bocsánat, hogy így eltüntem, de mostanában nem volt lehetőségem gép elé ülni.
    Gyorsan elolvastam, hogy mit írtatok az elmúlt napokban és konstatáltam, hogy nagyon lelkesek és ötletesek vagytok, ami a napi étkezést illeti.
    A mérleg senki ne tántorítson el!! Nekünk itthon nincs mérlegünk, de nem is hiányzik. Anyukáméknál van, de ott meg elfelejtek ráállni. majd a kúra végén "mázsálkodunk".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2006. augusztus 31. 14:46704.

    Szia AniManó!

    Már jobban vagyok, köszönöm! Valószínűleg vírus volt, mert mint kiderült néhány kolleganőm hasonlókat produkált, csak nem beszéltünk róla.

    Ma diétás diétás napom lesz ! Mivel keményítő napom van, ezért sima főtt rizst ettem ebédre. Háááát....! Valami kis feltét jó lett volna! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520373 (703)
    2006-08-31  13:33
  24. Torolt_felhasznalo_520373
    Torolt_felhasznalo_520373
    2006. augusztus 31. 13:33703.

    Sziasztok!

    Kedves Dóra!

    Szerintem elvileg nem lehet köze a problémádnak a husihoz... (hacsak tényleg nem volt romlott). Azt könnyebben el tudom képzelni, hogy a gyümölcs viseli meg a gyomrodat...
    Tudom, hogy pékárú tabu, de szerintem legközelebb próbálj meg egykis kenyeret, vagy kiflit enni a husihoz... És ne legyél beteg!!! 

    AniMano

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (702)
    2006-08-31  08:51
  25. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2006. augusztus 31. 08:51702.

    Sziasztok!

    A sok fini recept után egy kicsit más téma. Megosztom veletek, hátha másnak is voltak ilyen próblémái is esetleg tud tanácsot adni.

    Szóval nekem tegnep volt a második fehérjenapom, amit gyümölcsnap előzött meg. Már az első alakloommal sem kívántam a húst, és nem esett jól, de ráfogtam arra, hogy ahogy készítettem biztos elteltem vele. De nem így tegnap. Nem volt időm főzőcskézni és virlit ettem. Nem hiszem, hogy bármi gond lett volna vele, mert friss volt. AMikor ettem akkor ugyanúgy nem esett jól, mint a húsi, ott is hagytam. Estére így is beütött a ménkű. Gyakorlatilag - bocs a kifejezésért - alul felül minden kijött.  

    Szerintetetk mi ez? Lehet, hogy egy kósza vírus? De akkor nem csak egy napig tartani és a múltkori húsnapon is hasnlókat éreztem. Gondoltamm legközelebb megpróbálok nem húst, hanem tojást és tejterméket enni.  Maq meg keményítőnapra marad az üres főtt rizs! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520373 (701)
    2006-08-31  07:54

Címlap

top