Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szellemfotók

Minacska
Létrehozva: 2006. június 29. 19:26

Sziasztok!

Ha van ilyenetek osszátok meg! Köszi

  1. 2007. október 25. 06:5676.
    Lehetne magyarul is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397903 (74)
    2007-10-25  03:37
  2. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. október 25. 04:0675.
    Szoval szerintem sokkal racionalisabb magyarazatok vannak ezekre a foltokra, mint a szellemek. Csak utana kell nezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397903 (74)
    2007-10-25  03:37
  3. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. október 25. 03:3774.
    Kulonben itt van a valasz arra, hogy mik a feher gombok, foltok a kepeken: CAUSE:
    The round spots are caused by dust particles floating in the air close to the camera lens. When a photo is taken in a dark indoor setting, the dust particles reflect the flash with enough intensity to wash out portions of the image.
    Taking photos close to water can also cause this issue. The flash reflects off of the water particles.

    Az oldal linkje:
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fastFaqLiteDocum ent?lc=pl&cc=pl&dlc=pl&docname=buy60046

    Egy masik:
    Why am I getting little white spots or circles on some of my pictures?
    The dots, or white circles, are caused by the flash reflection from airborne particles at the time of
    exposure. In general, airborne particles can be dirt, dust, rain drops and snowflakes to name a
    few. This type of problem is most likely to occur when taking pictures in situations such as near
    splashing pool water, in falling snow at ski resorts, indoors when a ventilation system is running
    and other similar situations when the flash is used.
    Explanation of the Cause
    The following is an explanation of how the white circles are produced during flash photography.
    As shown in the following illustration, when the flash goes off, light strikes nearby airborne
    particles, such as dust particles. The light is reflected back though the lens and onto the CCD
    where they appear as white circles. Even though the airborne particles can be invisible to the
    naked eye, because they are close to the lens they appear large and round on the CCD. And
    because they are close to the flash, they appear bright..
    Because digital cameras tend to have a lens with a relatively short focal length, with the flash
    positioned close to lens and use a smaller aperture when in flash mode, it is relatively easy for
    this type of problem to occur.
    The problem also occurs on single lens reflex (digital and conventional) and conventional
    compact cameras when high-speed film is used. In these cameras, however , a larger aperture is
    normally used for flash photography, and the focal length of the lens tends to be longer. The
    problem thus tends to occur less frequently on these types of cameras.
    Furthermore, in the case of this digital camera, the aperture is round and therefore the particle
    reflections take on a round shape. In the case of single lens reflex and compact cameras, the
    aperture is diamond or pentagon-shaped , and thus the corresponding forms are also diamondand
    pentagon-shaped.
    Ehhez a link, ahol le is rajzoljak a gombok okat:
    http://www.fujifilm.ca/Upload/Faq/White%20Spots_33720293.pdf
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. október 25. 03:0973.
    Szerintetek?
    előzmény:
    Minacska (1)
    2006-06-29  19:26
  5. 2007. október 22. 22:5272.

    Nem kicsinyitettem úgy van ahogy a gépről feltöttem a számitógépre.

    Valamelyik nap nézegettük a gömb képeket és a kislányom megszólalt. "itt laknak mások is! " hirtelen nem tudtam mit szólni, gondoltam csak nem a házunkra gondol? kérdeztem hogy hol? "ott benne laknak bácsik és nénik! " megnyugodtam hogy a gömbre gondol, de furcsa volt mert nem nagyon használja bácsi és néni szót főleg nem többesszámban. Elgondolkodtató! 2,5 volt ma a kislányom.

    Nekem inkább néha sugallataim vannak, főleg mostanában, hogy mikor menjek a gyerek után nézni. A régi lakásunkban teljesen zárt erkély volt, én mosogattam, a gyerek négykézláb ment még. aztán jött egy sugallat hogy kinnt van az erkélyen. én úgy tudtam zárva az ajtó, de közben a párom kinyitotta mint kiderült. Tényleg ott volt kinn az erkélyen. úgy éreztem hogy ez nem saját gondolatom volt, hanem jött.

    előzmény:
    caracaram (62)
    2007-10-22  18:44
  6. 2007. október 22. 22:0871.

    igen, erre a nem túl jó hangulatra is emlékszem azon a topicon, pedig nagyon érdeklődve kezdtem el olvasni és aztán csalódtam! :-(

    ... és igen, engem is érdekelnek a másokkal (is) történt érdekességek ezért osztottam meg én is a sajátjaimból, bár igaz, nem túl részletesen.

    előzmény:
    caracaram (70)
    2007-10-22  21:41
  7. 2007. október 22. 21:4170.

    Igen, feltettem valahová, de nem emlékszem a topik címére se. Ott más volt a hangulat. Itt talán sikerül beszélgetnünk saját tapasztalatokról, engem legslábbis nagyon érdekel, hogy másokkal milyen furcsa dolgok történnek/történtek. 

    előzmény:
    Arionel (69)
    2007-10-22  21:22
  8. 2007. október 22. 21:2269.
    ja, tényleg, mintha ezt már olvastam volna egy másik topicon máskor! Mármint a szellemidézést és akkor is megnéztem ezt a képet és érdekesnek találtam. Hát nem cigarettafüst az tuti!
    előzmény:
    caracaram (67)
    2007-10-22  21:11
  9. 2007. október 22. 21:1768.

    Az apró pöttyöket én akkor látom a leginkább, ha a nyári égboltot nézem fényes nappal. Nekem a pöttyök mozognak, elég gyorsan, annyira, hogy egyet-egyet nem is tudok, csak max 1 mp-ig követni. De jönnek újabbak helyette. Ha tippelni kellene azt mondanám 90 százalékban fehér fényes valamik, és csak 10 százalékban színesek.

    Füstszerű dolgot is láttam már, de soha nem volt olyan kékes, mint a képen. Inkább sötétszürke, illetve néhányszor világosszürke. Fotózni ezeket nem volt időm, 1-2 mp alatt eltűntek (általában mozogtak).

    Üdv: Cara

    előzmény:
    Arionel (65)
    2007-10-22  20:52
  10. 2007. október 22. 21:1167.

    A harmadik kép:

    szellemet idéztünk, ketten próbálkoztunk az idézéssel, a harmadik társunk kattintgatott. Milyen jó lenne, ha most beszámolhatnék róla, hogy a szellem megmutatta magát, stb., de sajnos nem! Az igazság, hogy semmit nem érzékeltünk. Aztán abbahagytuk, hogy ez nem megy, emlékszem még azt is mondtuk, biztos a fényképezés miatt...

    Aztán aképen ott volt ez a valami. Talán ezt a képet lehet legjobban vitatni, mert tényleg olyan mint egy cigarettefüst, de mi tudjuk, hogy az nem lehetett. Több képen is rajta volt, egész sorozat van ebből, de ezen látszik talán a legerősebben.

    előzmény:
    Arionel (65)
    2007-10-22  20:52
  11. 2007. október 22. 21:0166.

    nekem "csak" a holdam van a skorpió jegyében, talán innen egy kevéske érzékenység. : -)

    előzmény:
    Arionel (65)
    2007-10-22  20:52
  12. 2007. október 22. 20:5265.

    Szia!

    Igen, a második és a harmadik érdekel, mert olyasmit láttam én is bent a lakásban.
    Én sajnos nem fotóztam, viszont láttam és olyan volt, mintha megijedt volna tőlem.  : -) Nekem nem volt időm megijedni csak meglepődtem, de annyira közel volt hozzám, hihetetlen élmény volt!

    Csillámló apró pöttyöket is láttam, de volt olyan is amikor nem csak egy két felvillanót, hanem hosszabb ideig és sokat egyszerre (mint valami csillámló függöny) és volt időm szemlélni, hogy milyen szép! :- )

    előzmény:
    caracaram (61)
    2007-10-22  17:17
  13. 2007. október 22. 19:5564.

    Kedves Izé!

    Én se írnék/írok le ide mindent. Szóval várom a prividet. (A spontán írás nekem nem ment. Én ingával próbálkoztam, az működik ijesztően, de olyan sokan állítják, hogy a tudatalattink befolyásolja, hogy nem merem készpénznek venni, mint ahogy sok minden mást sem.)

    Üdv: Cara

    előzmény:
    azizéhátkimás (63)
    2007-10-22  18:53
  14. 2007. október 22. 18:5363.

    Szia Cara!

    Még nem jó,szerdán visstatalapittetem a net-et.Mindent kitöröltek,az összes képem ami csak volt Szóval virusmentes,csak net nincs...Én kész vagyok ,hogy ennyire egyforma észleléseink vannak!Komolyan,Most már nem érzem magam teljesen gyagyásnak.

    Engem a nevemen szólit,és igen mintha benn a fejemben...meg a nevetését véltem még hallani...másra most nem  is emlékszem.

    Miután elhunyt próbálkoztam a spontán irással,ami müködöt,de annyira megijedtem,hogy azóta se.

    Egyszer azonban a mobilomat a szobában hagytam,ahol lényegében siri csend volt.A mobil hangfelvételen volt,s egy hosszú ismétlödö hangeffektus volt hallható rajta....Hasonló hang volt ahhoz mintha fürészeltek volna,de ha jobban megfigyeltem kivehetö volt vmi emberi beszédféle,de ebben azért nem vagyok 100% biztos.

    Ami biztos hogyha fekszem a sötét szobában aludni készen,érzem,hogy az arcomat simogatja.....vki.Nekem a fényjelenségek a mindennaposak.Vagyis felvillanó éles fények,ami nálam arany ezüst kék szinben pompázik,de a pillanat tört részéig tart az egész....

    Egyébként,ha jó lesz a masinám szeretnék veled priviben értekezni,mert azért nem vagyok egy egyszerü eset.Sok mindenre hajlamos,és képes vagyok,de a topik olvasóinak,hozzászólóinak talán egy kicsit sok lenne.

    Szia ,sziasztok    azizé

    előzmény:
    caracaram (59)
    2007-10-22  14:05
  15. 2007. október 22. 18:4462.

    Nagyon érdekesnek tartom ezt a fotót, megpróbáltam fotoeditorban jobban belenagyítani, de sajnos ott sem látszik több.

    Az eredeti képet tetted fel, vagy levetted a méretét? Arra akarok kilyukadni, hogy nincs meg nagyobb felbontásban?

    Keresgéltem a neten tűzelementál ügyben, de csak leírások vannak, képek nem, illetve csak fantáziarajzokat találtam.

    Mindenesetre naqgyon érdekes.

     

    előzmény:
    radványa (58)
    2007-10-20  22:46
  16. 2007. október 22. 17:1761.

    A második képre gondolsz?

    Az udvaromban készült az almafák felett. Szabadszemmel nem lehetett látni semmit, a házban történtek érdekes dolgok. (vagyis abban a hárban gyakran voltak érdekes dolgok, és ilyenkor bevett szokásommá vált, hogy elkezdtem fényképezni, hátha sikerül valamit elcsípni)

    Tehát az a kép vaktában kattintgatva készült. Hogy volt-e valami köze a házban tapasztalt dolgokhoz, nyilván fogalmam sincs. Nem ez az egy kép készült akkor, hanem sok, a legtöbbjén rajtavoltak ezek a foszlányok, de mivel nem tudtam, merre kell kattintgatni, volt hogy csak a szélét kapta el. A többi kép is érdekes, alakokat formáz. Azért ezt tettem fel, mert ez a kedvencem.

    Mivel rengeteget fotóztam hiszen ezek a jelenségek, főleg a gömbök, rendszeresen ott voltak, biztos vagyok benne, hogy ezek a foszlányok csak egyszer, ha jól emlékszem két egymást követő este voltak láthatók.

    előzmény:
    Arionel (60)
    2007-10-22  16:37
  17. 2007. október 22. 16:3760.

    Szia!

    Amelyik képeiden olyan foszlányok vannak, azokat az észleléskor fotóztad vagy spontán vetted észre, hogy ott van az a valami?
    Mennyi ideig voltak láthatóak? Csak te vagy más is látta?

    Bocs, nem kötekedőként mondom, hanem mert tényleg érdekel! Láttam már hasonlót egyszer és eléggé maradandó emlék lett belőle, mert hát... ott volt nagyon. :-)

    előzmény:
    caracaram (59)
    2007-10-22  14:05
  18. 2007. október 22. 14:0559.

    Szia Izé!

    Megjavult a géped?

    Még kérdeznék, ha szabad:

    Azt mondod, anyukád a neveden szólít néha. Ilyen velem is előfordul néha, vagyis hallok hangokat (üzenem mindenkinek, nem vagyubk skizofrének). Néha egy-egy szót hallok, máskor szótöredéket. A hang egyértelműen a fejemben van, tehát nem olyan, mint amikor tényleg kívülről hallok élő embert, rádiót, stb. Amit hallok, logikailag teljesen oda nem illő, szóval ebből a szempontból értelmetlen. Nálad ez milyen? Illetve anyukádtól hallottál-e a neveden kívül mást is, ami pl. üzenetként is értelmezhető.

     

    előzmény:
    azizéhátkimás (57)
    2007-10-20  17:29
  19. 2007. október 20. 22:4658.
    igen készitettem több képet is de ilyen nem volt több, gömb volt még ott is. .Nem tudom mi lehet, ..lehet hogy egy tűz elementál ?, de csak találgatok!
    előzmény:
    caracaram (46)
    2007-10-19  23:00
  20. 2007. október 20. 17:2957.

    Szia Caracam! 

    Sajnos tele lettem virussal,ma irtjál ki a gépemböl.A szellemes oldalamra kaptam egy fajl-lal,amit megnyitottam.Cuki jóakaratú vkitöl!Nos pár szó,mert kávézóból irom.Jajj és bocsi mert szokatlan a klavi.

    1.Szóval nem hinném hogy porszemeket fányképezem,mert ugyanakkor ugyanazzal a géppel a mésik helyiségben nem jelennek meg a gömbikék a fotókon.S azok a helyiségek bizonyéra mint a többi sem,nem steril.Nekem is egy félelmetes alakom volt,ami vmi gyűlöletet sugárzott felém.Attól rettegtem,még a takaróm is a fejemre húztam,egészen addig amig megszünt ott lenni.

    2. a bácsit csak addig éreztem,vagyis csak addig kisértett"amig el nem költöztünk"!Kinyiló szekrény,és bejérati ajtó,hideg fuvallatok a ház különbözö pontjain.

    3."Édesanyámat"évekig éreztem magam körűl,sőt...talán a mai napig...egxszer békével elküldtem,de a lelkemben nem igazán akartam.Sztem még velem van,de már nem olyan intenziven...Nem nem akartam felvenni a kapcsolatot vele,talán nem vagyok annyira bátor,hogy megéljem azt hogy "szóba"elegyjek vele....igen még mostanában is hallom ahogy a nevemen szólit.....de már ritkábban.Nagyon hiányzik.....(

    Megnéztem a képeid,háááát igen...ezt nem igatán tudják felfogni azok akik...Hiába is magyarázkodunk.Hiába való is lenne,de sztem elég ha mi tudjuk,érezzük,a többi úgysem számit.

    A szoba amiben félnek,ott biztosan van vmi. a macskusz szerint is.Na és a hatodik érzék,ami figyelmeztet,szinte riadóztat bennünket..

    Sokan azt hiszik,hogy mi akik megéljük ezeket a megmagyarázhatatlan dolgokat,csak kérkedűnk.Nem,nem hiszem,hogy caracam is kérkedne,Mi ezt meg és átéljük,ami azért nem olyan kellemes....csak van és élünk velük,vagy nélkülük...

    Hiszem,hogy aki ezekre a dolgokra fogékonyak,másban is jleskednek,de sztem egyenlöre ennyi is elég sokkolásként.

                                         Azizé 

    előzmény:
    caracaram (48)
    2007-10-19  23:29
  21. 2007. október 20. 15:4656.

    Kedves Veréna!

    Üdvözöllek köreinkben.

    Mi itt a magunk által feltett képekről, és saját történeteinkről beszélgetünk. Feltételezzük egymásról, hogy nem az átejtés és a félrevezetés a szándékunk. Különösen érvényes ez a cigarettafüstös képekre. Nyilván ha már idetettük a képeket, akkor a készítésénél nem volt jelen dohányos ember. Porszemek: Ha alaposabban megnézed, látsz itt olyat, ami takarja a mögötte levő tárgyat, őt pedig takarja az előtte levő tárgy. Ebből a mérete egész jól tippelhető, mondjuk alma nagyságú.

    Vonalegybeesés: nem értem mire gondolsz.

    Ezzel együtt örülök hogy itt vagy, mert ez azt jelzi, hogy a téma érdekel, és talán neked is volt egy-két tapasztalatod, amit nem tudsz hová tenni, még ha kép nem is készült róla. Nos, szívesen hallanánk ezekről.

    Cara

    előzmény:
    Veréna (51)
    2007-10-20  09:42
  22. 2007. október 20. 15:3855.

    Kedves Marcsika!
    Ha nem is pontosan ilyen, de hasonló észleléseim nekem is voltak, és biztos vagyok benne, hogy az emberek többségének is. Minden érzékenység kérdése szerintem.

    Azt szokták ilyenkor tanácsolni, hogy próbáljon meg az ember kapcsolatba lépni a jelenséggel, magyarán beszéljen, amikor pl. a hangokat hallja. Tudom, könnyű ezt mondani, mert a félelem sokszor elég nagy.

    Én a félelmet természetes dolognak tartom, vagyis elfogadom, hogy ez ezzel jár. Normális válaszreakciónak tekintem a szokatlan, ismeretlen jelenségekre. Sokan azt mondanák, kopogó szellem van abban a szobában, de ezt innen úgysem tudja senki eldönteni.

    Az viszont nem járható út, hogy az ember a saját lakásában kényelmetlenül érezze magát, tehát valamivel érdemes lenne próbálkozni. Tele van a net különböző praktikákkal, füstölők, gyertyák ima, szakavatott szelleműző, stb.

    É eddigi életem folyamán csak egyszer találkoztam olyannal, ami egyértelműen rossz és ártó volt. Az összes többi jelenség, amibe beleakadtam békés volt. Ha pedig békés, nem árt, akkor hadd legyen. Ha neked eddig se átottak, ezután se fognak, de ha zavar, próbáld meg valamilyen proktikával kiebrudalni őket.

    A puttófejes dologhoz hasonlót az édesanyám mesélt. Őt megérintette valami, és amikor kinyitotta a szemét, egy fehér fényben derengő kezet látott elsuhanni. Ez is többször ismétlődött vele, aztán megszűnt, azóta se.

    A családod többi tagja hogy vélekedik arról a szobáról? Beszéltél nekik erről? Ők is éreznek valamit?

    Cara

    előzmény:
    marcsika.. (50)
    2007-10-20  09:13
  23. 2007. október 20. 15:2954.

    http://frankwinking.van.hu/

    most másoltam onnan, nyitja mennem kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 20. 15:2653.
    Legyen neked  a Te hited szerint!
    előzmény:
    Veréna (51)
    2007-10-20  09:42
  25. 2007. október 20. 12:2452.
    én ezt a linket nem tudom megnyitni
    pedig érdekelne
    előzmény:
    radványa (30)
    2007-10-16  22:35

Címlap

top