Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2007. május 13. 18:3418401.

    Köszönöm, már kinyomtattam, legközelebb ezt fogom sütni. Már nálam is kezd érni az eper, igaz nem sok van, mert nincs rá helyem, meg sok vele a macera ahhoz, hogy karbantartsam. Nem is rajongok érte, bár papa nagyon szereti. Én ennél fontosabbnak tartom a zöldségeket, amik egész évben ellátnak bennünket. Pár km-re lehet szedni epret "szedd magad" mozgalom keretében. tavaly ha jól emlékszem 300 forintért lehetett szedni kilónként. Az én kedvenc gyümölcsöm a meggy, de ma már ettem a szomszédommal friss cseresznyét, lassacskán érik itt szemben az ablakommal, de szerintem ez sem ér annyit, mint amennyi munkát fektetünk bele a válogatással, hisz még keresgélni kell az ehetőket.

    Marcsika! Biztosan jót unokáztál! Ma nekem is volt egy rövid kis időre Lilikém! Olyan szép nagy lány lett, szinte észre sem veszem, és már az udvarlót fogja hozni magával. Igaz, megint az apjára volt ragadva, felugrott a nyakába, és le sem akart jönni onnan. Tegnap Adél, előtte Brunó unokám volt itt.  

    előzmény:
    totyogoka (18398)
    2007-05-13  18:07
  2. 2007. május 13. 18:2418400.
    Jó, hogy említed az uborkát. A méregtől nem látok! Kimentem megnézni, hogy nőnek a növényeim, és legalább az uborka felét lerágta a csiga. Valahol azt hallottam, hogy fahamut kell kiszórni, azt nem szeretik. Hát most megtettem, de előbb szétpalántáztam a maradékot. Még a végén majd vennem kell uborkát, hogy legyen elegendő az elrakáshoz. Amúgy sem győzök eltenni eleget, mert hordják-viszik, alig várják már, hogy legyen megint.
    előzmény:
    mandula2 (18399)
    2007-05-13  18:19
  3. 2007. május 13. 18:1918399.
    Gitta nem a Te tortád édes nekem, hanem általában az édesség nagyon édes!
    Akik már ismernek, tudják hogy ha megkínálnak tortával, mellé rögtön kapok egy uborkát is. Lehet hogy hülyeség, de így van.
    Nagyon guszta egyébként amit látok, csak ne tudnám, hogy annyi tejszín van benne.  
    Marika az a pozsonyi kifli jó lesz később is /bármikor/ az sem baj, ha már kissé száraz.
    Ildikó az idő már csak ilyen... fájdalmat okoz az embernek. Ma reggelre megint úgy fáj a karom /állítólag a nyaki csigolyától/ hogy alig birom emelni... de azért emelem, csinálom.
    Ami kellemetlen, hogy a rá kapott gyógyszertől viszont olyan hasmarsot kaptam, hogy szedje az, aki kitalálta. Még ilyet!!
    Jó hogy itthon voltam és közel volt a tojalett!!   

    Küldök Nektek szép virágokat, mert új gépem van, ki kellett próbálni. Ezek tegnapiak.
    Férj füvet nyír, én meg mint a ló a szemellenzővel, önvédelemből  inkább bejöttem, hogy ne lássam mit kaszabol le megint. 
    Ha semmi máson, de ezen mindig összeveszünk.
    Nem való neki csak a művirág, meg a porcelán kutya!!  
    Szép estét!  
    előzmény:
    dundori (18397)
    2007-05-13  15:48
  4. 2007. május 13. 18:0718398.
    Sziasztok!!!!!!!!

    Gitta! Nagyon nagyon jól néz ki a tortád. Biztosan nagyon finom is!
    Az enyém is elfogyott az utolsó szemig de ez a kis bestia meg sem kóstolta.
    Pedig tele volt a teteje eperrel.
    A receptet kérted Gitta. Hát sajnos ez az amit én pontosan nem tudok mert
    ezt úgy saccperkábé szoktam csinálni.
    Azért összekapom magam és megpróbálom:
    Joghurt torta.
    alapnak lehet készen kapható gyümölcs torta lap vagy 10-15 db babapiskóta.
    Kapcsos torta forma aljába helyezem vagy ha babapiskóta akkor sűrűn egymás mellé lerakom és meglocsolom gyümölcs szörppel .
    1 nagy doboz joghúrtot (450gr )meglangyosítok és elkeverek benne 1 csomag étkezési zselatint hogy feloldódjon majd hülni hagyom.
    Majd 1/2l tekszínhabot 2-3 kanál porcukorral felverek habnak és a kihült zselatinos joghurthoz keverem.Beleöntöm a tortaformába és gyümölcsdarabokat dobálok bele.
    ha megdermedt (2-3 óra) kirakom a tetejét gyümölccsel és tortazselével leöntöm .Kb egy óra mulva fogyasztható.
    Most egy kicsit összepakolok mert mintha tornádó söpört volna végig olyan a lakás.
    előzmény:
    dundori (18397)
    2007-05-13  15:48
  5. 2007. május 13. 15:4818397.

    Kedveseim!

    Mandulácska, Marcsika!

    Ime itt a torta. Reggel még azt hittem, hogy nem tudom majd bizonyítani, de azért mégis sikerült. Az elemek egy éjszakán át töltődtek, aztán reggel még mindig pirosat mutatott a lámpa. Jött a fiam és a Lilla, kérdeztem, hozta-e a gépet? Mondja, nem, de mi a baj? Mutatom, hogy este óta töltöm, és nem jó az elem. Megnézi, és kiderült, hogy 2 db olyan elemet is tettem bele, ami akár fel is robbanhatott volna (nem tölthető), tűz forró volt, még jó, hogy nem égettem le a házat! A másik kettő tölthető ugyan, de nem lett tökéletes, épp erre a két képre futotta. Aztán feltette a gépre és itthagyott. Na gondoltam én ezt csak e-mailben tudom továbbítani, mivel sehol nem lelem az XnWiev (vagy valami ilyesmi) nevű programot. Most aztán kiderült, hogy ezen a laptopon enélkül is könnyedén tehetek fel képeket.

    Tulajdonképpen tudom, hogy nem kellene ilyen nagy feneket keríteni ennek a tortának, de nekem ez életem első tortája! És hát hiába, de sikerélmény!

    Egyébként meg nagyon jó lett, nem csupa hab, nem nagyon édes, és egyáltalán ez egyfajta desszert. Még ha habos, vagy édes lenne, akkor sem lenne baj, hisz azért torta. Ja és hatalmas lett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. május 13. 11:2518396.
     MÉvi nekem tilos a sütkérezés a nagy husvéti és anyáknapi zabintás után mindenki fogyókurázik a családban. Anyukám sütije a pozsonyikifli, a hugom süt is gyakran dióst, mákost, baracklekvárost, gesztenyést. Most nem hiszem, hogy odajut, mert két 40 éve nem mozditott lakást számol fel, hogy költöznek Budapestre és éjjel, nappal selejtezik. Már az én padlásom is tele van a cuccaival és afiam duplagarázsa. Azokat mikor dobja ki nem tudom, mert a pesti lakásba nem fér el az biztos, mert a lányáék is oda pakolják le az innen staférugba vitt butorokat.  Marika
    előzmény:
    mandula2 (18392)
    2007-05-13  09:48
  7. 2007. május 13. 11:2018395.

    Itt már 25 fok van. Megjöttem a nagy sétáról. Csomag nélkül jól esett, a piacon csak spenótot és zpaprikát vettem.

    Most kotorászom tovább a mélyhütőben, mert savanyukáposztát sikerült kikamnom, amire most nincs ingerenciám. Ezt - mivel kiengedett és főtt - elviszem a hugomnak, ő éjjel-nappal azt enne, fözze össze valamilyen hussal.

    Ma még nem ettem semmit, igy sikerült megjárnom a 3 km-t, hogy nem repedt szét rajtam a nadrág, mint tegnap.  

    Ildikó a szolgáltatók nehezen állnak rá a mi rendünkre. Én is kaptam számlát, amit már régen ráirattam a folyószámlám teljesitésére. Bevittem a bankba és az előadó átutalta. Majdcsak rend lesz egyszer. Jobbulást kivánok. Az ideggyulladás borzalmas, el tudom képzelni mennyit szenvedtél. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (18394)
    2007-05-13  11:00
  8. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. május 13. 11:0018394.
    Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült találkoznom senkivel. Eddig tartott a szomszédolás!  Legyetek jól /ha tudtok!/  Sziasztok!  :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. május 13. 09:5118393.

    Sziasztok kedves topikbarátnőim!

    Szép napot!!!

           

          

    Hova lettek a smiley figurák? /nevető, síró..../ Vagy csak ezen a gépen niincs?/

     

    Olyan jó "látni benneteket". Még nem tudtam visszaolvasni, lehet, hogy nem is lesz rá időm, örülök, hogy legalább beköszönhetek!

    Nagyon köszönöm az érdeklődéseteket, és a jókívánságokat!
    /Jesszusom már írnio is elfelejtettem! /  Egy-két napig jobban voltam, de sajnos a ma éjszaki ismét a fájdalomról szólt! Nem tudom mi a bajom, még a doki is kisérletezik. Ő ideggyulladásra tette le a voksát. Az élet zajlik nálam rendesen, ahogy szokott.
    Az ELMÜ jól beidegesített megint! Én reklamálok, hogy nem küldik a számlát, erre ők küldenek 2 havi fogyasztásról szóló számlát egybe,majd egy "fegyelmező" levelet, hogy nem teljesitettem a havi leolvasást! Na most aztán nem hagyom annyiba! Megvan az általuk küldött visszaigazolások. Még a számla és a levél kézhezvétele előtt, délelőtt beszéltem egy ügyintézővel , /45 percig vártam türelemmel, összesen 2 óra hosszába került a kapcsolat/, aki elmondta, hogy ezentúl nem elsején, hanem 8.-án kell a leolvasást jelenteni. Ezt senkivel nem közölték!!! A visszaigazolásra rá lehetett volna írni, hogy a rendszer nem rögzitette, mert 8.-tól érvényes a közlés! Na ebben igazat adtak, és délután most figyeljetek: a veresegyházi CBA boltban nyomta kezembe szombaton este 7 órakor  a kézbesítő a számlát!!!!

    Na ennyi a panaszom.  Nagyon szeretnék szerdán MEGVAGYOK Margóval találkozniu, remélem addigra ép kéz-láb ember leszek!
    Puszi mindenkinek Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. május 13. 09:4818392.
    Szervusztok, szép reggelt, jó napot Mindenkinek. 

    Miről beszélnek az emberek? 30 fok lesz? Hol?
    A napocska süt, ez már jó.
    A hsz-k elszállnak, ez viszont nagyon rossz.
    Ma kicseréltem az egeremet, mert nem fogadott szót. Visszadugtam azt a rongyos régit, az most egész jól működik.
    Mindenkinek köszönöm az uncsinak írt gratulációkat.  

    Tegnap megint rájöttem arra, hogy az csak szöveg, hogy "ha majd nyögdijas leszek, mennyi időm lesz".
    Aki kitalálta, nem tudja miről beszélt... vagy sajnos igaz amit Totyika mondott, hogy már mindenhez több idő kell?  

    Gitta kíváncsian várom hogy milyen lett a tortád?
    A hozzávalóktól csak finom lehet, bár én az ilyen csupahab sütiknek még a látványától is elrontom a gyomrom.
    Viszont nincs véletlenül valakinek egy pozsonyi kiflicskéje?

    További szép napot, pihenjetek, élvezzétek a szép időt.
    előzmény:
    nagymama (18391)
    2007-05-13  07:53
  11. 2007. május 13. 07:5318391.

    Szép napsütéses napot kivánok, mint itt van nálunk. Én is végignéztem a dalfesztivált és izgultam Ruzsa Magdinak, ez is szép helyezés.

    Összekapom magam és kimegyek a piacra és tovább a temetőbe. Délután anyukámat látogatom meg.

    Mindenkinek szép napot kivánok. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. május 13. 06:2718390.
    "Én is mondom..pitypalatty, jó napocska itt maradj"....Itt is gyönyörű az idő.

    Este megnéztem az euróvíziós dallfesztivált. Ruzsa Magdi nagyon jóóóó volt. A 9.-lett. Gyönyörű eredmény.

    Reggelre megszáradt a festék és végül szép lett a szín. Az előszoba jobban tettszik, mert az ugye sárga, olyan narancsos. De szép lesz a konyha is. Majd ha berendezem küldök képet róla.
    előzmény:
    totyogoka (18389)
    2007-05-13  06:14
  13. 2007. május 13. 06:1418389.
    Szép Jó reggelt Mindenkinek!!!!!

    Itt ragyogo napsugaras a reggel, remélem így is marad egész napra az idő.
    Igyekszem mindent elintézni 9.-ig mert onnantól csak a " főboszival"
    szeretnék foglalkozni.
    Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. május 13. 00:3418388.
    Ujj, ujj.ujj  Na elmegyek a világhálóra szórakozni.Marika
    előzmény:
    nagymama (18387)
    2007-05-13  00:30
  15. 2007. május 13. 00:3018387.

    Julika kész kabaré a Te festőd.Még jó, hogy van humorérzéked.   Igaz engem meg pirosra akart rábeszélni a festőm annó. A zöld szerintem is szép lesz a fehér  padodhoz, székekhez.

    Erzsike köszike a szép képeket, és Robit. Tudod hogy 10 évet fiatalodtál amióta nyugdijas vagy.Garatula a vidámságotokhoz. Jól csináljátok.  

    Marcsi lábujhegyen jártatok és halkan beszéltetek azért ébredtem sötéttel. Most aztán kukorikulok, illetve azt a Pista kakasa csinálja, én hu-hogok. Aztán egy baglyocska sincs a nagy magyar éccakában. 

    Még Magdi is lefeküdt,  mert holnap nagy esemény lesz, ő főz a tesójának és a feleségének, mert ők  mennek horgászni.

    Már megint szaporodnak látom a betegek, mert nagy a hőmérsékletkülönbség. Gyógyuljatok. Kence-fince a fájósra!!! 

    Jó éjt, szép álmokat. rúzsás csókokat. Marika

    előzmény:
    picivirág (18378)
    2007-05-12  12:59
  16. 2007. május 12. 23:1918386.
    A lotto számok

    52, 54, 72, 77, 83,

    nekünk nem hozott szerencsét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. május 12. 23:0018385.
    Jó éjszakát szép álmokat

    Nehezen de kipihentük a tegnap esti kiruccanásunkat Pécsen voltunk és hajnal 3 ra értünk haza,de megérte mint mindig most is nagyon jól éreztük magunkat .

    Sajnos én nagyon megvagyok fázva és csunyán köhögök mindezt már régen tettem még télen sem voltam megfázva, na mindegy majdcsak kikecmergek belölle.

    Mellékelten küldöm a vidám nyugdijasok képét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. május 12. 20:2818384.

    Marcsika! Majd ne felejtsd el megírni a mennyiségeket is!

    Amint látom, már megdermedt a krém, de nem vágom fel ma semmiképp, mert ilyenkor már nem eszünk tortát, még a Kati megtudja és akkor jaj nekünk.

    Pihenj nyugodtan és mindenkinek én is jó éjszakát kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (18383)
    2007-05-12  20:06
  19. 2007. május 12. 20:0618383.
    Gittám!!!!!
    Én szurkolok , hogy sikerüljön a tortád! Biztosan nagyon fincsi lesz.
    Telefonáltak a fiamék , hogy csak holnap reggel hozzák el a leányzót , így én is csináltam egy joghurt tortát.
    Ennek babapiskóta az alja , a meglangyosított joghurtba van elkeverve a zselatin és amikor már éppen csakhogy langyos akkor kell hozzáadni a felvert tejszínhabot. Ezt ráöntöm a babapiskótára majd gyümölcsdarabokat dobálok bele.Jelen esetben epret. Ha ez megdermed akkor a tetejét kirakom eperrel és tortazselét öntök rá.
    Aranyos lehetett a " szerszámimádó" unokád.
    Na megyek hajat mosni és igyekszem korán lefeküdni.
    Szép álmokat ! Jó éjt!
    előzmény:
    dundori (18382)
    2007-05-12  18:20
  20. 2007. május 12. 18:2018382.

    Szervusztok, szép napot, mint itt van!

    Marcsika! Igértem beszámolok, hát most itt az ideje, vagyis csak holnap, mert mint kiderült utólag az én tortám csak holnap lesz ehető állapotban a recept szerint. Ugyanis diplomata tortát csináltam. Ez majdnem olyan, mint az orosz krémtorta, az a különbség, hogy egy narancs reszelt héja van a krémben és a narancsszeletek a torta tetején.

    Hát a krémem elég híg lett, biztosan a zselatin az oka. Az írja a recept, hogy 4 dl tejet, 15 dkg porcukrot, 6 tojás sárgáját, a reszelt narancshéjat, fél db vanilia rudat forrásig főzök, majd ha kihűlt, bele az 1 dl tejben áztatott fél csomag zselatint, amit előzőleg felforrosítottam. Ha mindez már hideg, de még nem dermedt meg, akkor bele a 4 pohár felvert tejszínhabot. Nos nekem elég hígra sikeredett az alap (főzött) krém, de belekevertem a tejszínt (fél litert!!). Aztán megtöltöttem vele a 3 db tortalapot úgy, hogy leraktam a felkarikázott narancsot, rá 2 cm vastag krémet, erre rumba áztatott mazsolát, aztán a következő tortalapot, erre megint mazsolát, krémet és befedtem a maradék harmadik tortalappal.

    Holnap kell tálcára borítani, addig a hűtőben pihizik. Ennek neve: diplomata torta. Ha gondoljátok, próbáljátok ki, én még nem tudom, hogy milyen az íze, de gondolom finom, mert majdnem ilyen az orosz krémtorta, csak abban nincs narancs. Ezt a receptet papa találta a minap egy helyi újságban, állítólag jellegzetes megyei (helyi) finomság. Azt mondta a kutyának, hogy ezt a mama a hétvégén elkészíti nekünk, így vettem az üzenetet és megcsináltam.

    Most ment el kicsi Brunó unokám, nagyon kedves volt, a szokásával ellentétben, mert otthon megbeszélték vele a szülei, hogy ha ad nekem puszit, és nem nyafog, akkor biztosan megnézheti az én szerszámos ládámat. Hát persze azzal állított be, hogy mama szeretlek és ugye megnézhetem a dobozodat? Na ez a szerszámosdi eltartott mindaddig, amíg itt voltak nálam, kb. 2 órán keresztül, de csak velem, vagyis én csak vele foglalkozhattam. Bálint a másik nagyinál volt, azért siettek, hogy érte mehessenek időben. Nálunk ma van a városban a valétálás, vagyis ballagnak az egyetemisták. Kb. 7 órakor, vagy utána, ha sötét lesz, akkor fáklyákkal és bányászlámpákkal vonulnak az egyetemi búcsúztató után a városon végig szalamander alakzatban, valdenban (egyenruhában) és a városháza előtt a polgármester búcsúztatja őket a város nevében. Ezért is siettek haza, hogy addigra vacsora és fürdetés után legyenek már, mert a gyerekek és a lányom szeretnék látni, ők az ablakukból nézhetik. Többször, ha hangos rendezvény van a Fő téren délután, hozzám szoktak menekülni, főleg ha a környék összes tambura zenekara fellép. Márpedig elég sok a horvát-szerb falu, annak lakossága a környéken, és bizony elég sok ilyen zenekar mutatja be a tudását.

    előzmény:
    totyogoka (18376)
    2007-05-12  12:21
  21. 2007. május 12. 16:4818381.
    Jópofa ez az én festőm.

    Meggyőz róla, hogy zöld legyen a konyhám, olyan sötét zöld.

    Át is küld a szüleihez, nézzem meg. Megnéztem, meggyőztem magam, jó lesz.
    Hozta a festékes dobozt, mondta, Julika néni a dobozon van a szín...és elmegy,

    Én nézem, nézem, ebből a világos színből hogy lesz olyan szín amit kiválasztottam??
    Gondoltam majd a levegőn átváltozik. Mondta ám most Gyurika, Julika néni, világosabb zöldet vettem, mert olyan szín csak kedden lett volna és nem akart adddig várni.
    Na ezt jól tette, mert már elég volt a felfordulásból.
    De mondom, Gyurika, ezért kár volt engem megkérdezni.
    Azt mondja, hogy azt a színt úgyis szobára ajánlották, ennek olyan étvágygerjesztő hatása van.
    Na, csak ezt ne mondta volna. Ha megint hízom, a fal színe az oka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. május 12. 15:0318380.

    Sziasztok!

    Szép du.mindenkinek, Csak éppen bejelentkezem, mert visszaolvastam, irtam és kivágott a net hivaüzenettel. Nincs lelkierőm ujra irni. Fáj a torkom és az összes izületem. Ma du. egy kicsit megprobálok pihenni. Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. május 12. 13:4118379.
    Halkan súgom , hogy tudjál alukálni! ( Itt már ragyogó napsütés és 24 fok van!)
    előzmény:
    nagymama (18377)
    2007-05-12  12:28
  24. 2007. május 12. 12:5918378.
    Nekem is megvolt. Én isteni káposzta salátát ettem hozzá, ez is a multkori ebédből maradt. Én nem is tudtam, hogy ilyen egyszerű és nagyszerű a káposzta saláta.
    Voltam a temetőben. Az íriszek olyan hálás virágok, hogy egy hét alatt semmit nem hervadtak. A friss virágot alig tudtam beszuszakolni a régi mellé. Az eső viszont betonná döngölte a földet, azt lazítottam meg.
    előzmény:
    nagymama (18377)
    2007-05-12  12:28
  25. 2007. május 12. 12:2818377.

    Jó étvágyat az ebédhez. Nekem már megvolt a pöri vegyes zöldségsalátával és ettem egy sajtos csigát utána.

    Marcsi itt csak lógatja, lógatja, de ugyis aluka, nem gazolok tovább Marika

    előzmény:
    totyogoka (18370)
    2007-05-12  09:30
  26. 2007. május 12. 12:2118376.

    Remélem , hogy sikerülni fog!
    Az ebéd készen van sőt még kicsit előre is dolgoztam , hiszen csináltam 2 adag milánói alapot így azt lefagyasztom és majd jól jön ha kevés lesz az időm és gyorsan kell valami harapnivalót csinálni.
    Jó étvágyat a marhalábszár pörköltösöknek is
    előzmény:
    dundori (18375)
    2007-05-12  11:12
  27. 2007. május 12. 11:1218375.

    Az Otker tortabevonó (gyümölcszselék - ami van itthon), szintén 12 g, és megnéztem már, kb. 1 lapos evőkanálnyi a fele. Köszike.

    majd beszámolok mégis milyen lett a tortám

     

    előzmény:
    totyogoka (18373)
    2007-05-12  10:31
  28. 2007. május 12. 11:0918374.
    köszi Marcsika, sokat segítettél. Gondolom egy lapos evőkanálnyi a hagyományos (granulátum-féle) zselatinból elegendő egy fél csomag Ötker helyett
    előzmény:
    totyogoka (18373)
    2007-05-12  10:31
  29. 2007. május 12. 10:3118373.
    Szia Gitta!!!!!!
    Nekem Dr Oetker Tortazselém van itthon és az 12 gr.-os.
    előzmény:
    dundori (18372)
    2007-05-12  10:19
  30. 2007. május 12. 10:1918372.

    Szervusztok, szép napot!

    S. O. S.!!!

    Aki tudja, sürgősen mondja meg, hogy hány gramm egy Dr.Otker zselatin? Nekem egy fél csomagra lenne szükségem,de mivel fél kg-os tasakom van itthon (nem Otker!), ebből kell felhasználnom valamennyit. De mennyit????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2007. május 12. 09:4918371.
    Szervusz Valcsi!

    Látom, hogy engem már dobtál...

    Jéééééééééééééé, nincs bőgős smiley...
    Ennek ellenére Neked és valamennyi topictársamnak szép hétvégét kívánok!!!

    István
    előzmény:
    precon (18366)
    2007-05-12  08:54
  32. 2007. május 12. 09:3018370.
    Valikám!!!!!!

    Pontosan! Jól emlékszel ! A Forgács uti metró megállónál ahol a Megvagyok Margóék Tánci bulijára megyünk a sarkon van egy Káprázat nevű üzlet. Itt lehet szép darabokat venni nagyker áron (? ) Én ott költöttem el a ruha pénzem.
    Itt már nem csak eseget hanem esik rendesen. Marimama!!!! Jól imátkoztál csak helyileg még nem ért oda!!!!!
    előzmény:
    precon (18366)
    2007-05-12  08:54
  33. 2007. május 12. 09:2618369.
    Valikám jó vásárlást, ügyes vagy. Marika
    előzmény:
    precon (18366)
    2007-05-12  08:54
  34. 2007. május 12. 09:1718368.
     Julika én is csatlakozom a lábszárpöri lakomához /nekem is az a maradékom/ csak én a kerti gaz fölött lakomázom.Utcai árkot is kellene takaritani, amig az iszap lapátolható és füvet nyirni. Imám most az,  hogy essen még egy kis eső, mert az megoldaná a mai gondomat. Marika
    előzmény:
    picivirág (18363)
    2007-05-12  07:05
  35. 2007. május 12. 09:0018367.

    Amíg Hozzád jutok
    Pásklyné Kovács Erzsébet

    Nehéz bevallani, tán nem is tudom.
    Hányszor botlottam, buktam el az úton,
    amin feléd megyek.

    Arcom pirulása maradt csupán,
    hogy megbocsátasz mindezek után
    mégis énnekem.

    Nincs bennem semmi jó, csupa bűn vagyok,
    elragadnak még régi indulatok,
    s a lelkem megremeg.

    -Sokszor keresem miértjét a bűnnek,
    s ha lelkem viharai csendesen elülnek,
    választ kapok.

    Ádám vesztette el az első nagy csatát:
    az én életem csupán egy folytatás,
    amíg Hozzád jutok.

    előzmény:
    precon (18366)
    2007-05-12  08:54
  36. 2007. május 12. 08:5418366.

    Sziasztok mindenkinek szép napot.

    Nálunk is lóg az esső lába.

    betegeknek gyógyúlást ,én még mindig krehácsolok bár szerintem ez nem megfázás,ez valami más.

    Ma megyünk a nagy Budapöstre találtam én is akciós öltönyt ,nadrágot.Mivel Lacinak összementek a ruhái múszály venni két nadrágot legalább.Tíz ezerről le van árazva 2900-re ez még a bolondnak is megéri hát még nekem Kevesebb lett az egyik számlám mint gondoltam így most gyorsan elkőltöm a pénzt. 

    Gitta szorítok,Ildikó gyógyúlj,dÉvi most tejbepapizz,marimama szép vagy te így is már nagyon fel generáloztak Totyi elfelejtettem hogy a Női ruhákat hol lehet olcsón venni?

    Na majd megvagy táncikáláson körűlnézek azon a környéken,bár zsozsóm az akkora már nem lessz.

    Erzsike nagyon jó kis bulikra jártok most,látam a TV-ben hogy ünnepelnek Robiék. 

    picivirág én most kaptam csak meg az elő számításokat a tetőről,hát kissé elájultam,pedig utánna még nekünk is kell majd festeni.

    lányok híányoznak oldalt a kis fejekből egy csomó nekem.

    Zsóka49 nagyon szép helyen van a kereszt de velem már nem áll szóba,mindenért én vagyok a hibás.Nagyon ellenem fordította egy régi barátnőjének a lánya,így én teljesen kiszáltam az ő gondozásából.Szerencse hogy nincs is szükség már rá,marad az otthonba.Igaz sokszor haza akar jönni de mondtuk neki hogy majd látogatóba haza lessz hozva,a tesójáhozz.

    Zsóka2-tő azért vígyázz a nagy munkákkal,akár tetszik akár nem elszált felettünk az idő 

    Legyen szép napotok megyünk .

    Ja a kislányok szerencsésen hazaértek,Egybe vannak most már nyugodtak vagyunk. 

    előzmény:
    totyogoka (18364)
    2007-05-12  08:15
  37. 2007. május 12. 08:3518365.
    Szervusz Marcsi!
    Gondold, el, ha itt élénk, vidám csacsogás folyna délelőtt, hogyan dolgoznál??? Elvenné a kedvedet a munkától
    Majd szóljál, ha fáradtan leroskadtál, majd akkor jövönk
    előzmény:
    totyogoka (18364)
    2007-05-12  08:15
  38. 2007. május 12. 08:1518364.
    Szép jó reggelt!!!!!

    Itt Angyalföldön szép csendesen eleredt az eső.Be van borulva rendesen.
    Voltam a piacon gombát friss zöldséget és gyümölcsöket vettem.Ma gulyás leves lesz meg gofri . Délután a család apraja nagyja el megy itthonról és csak este felé érkeznek így takarításra szeretném kihasználni a " magányt"
    Olyankor jobban tudom csinálni ha egyedül vagyok.
    Napközbe majd többször bekukkantok bár amekkora forgalom szokott lenni mostanában azt könnyen nyomon lehet követni.
    Legyen szép a napotok!!!!
    előzmény:
    picivirág (18363)
    2007-05-12  07:05
  39. 2007. május 12. 07:0518363.
    Méghogy reggel jó a kapcsolat???? Már 3 levelem nem ment el
    Az idő gyönyörű, kicsit fúj a szél. Még nem voltam kint.
    Ma délután jön a festő, remélem ma már fest is. Vagy nem
    Ebédem van, a múlt héten pakoltak nekem finom lábszár pörit. Csapok egy lakomát a romok fölött.
    előzmény:
    nagymama (18362)
    2007-05-12  06:35
  40. 2007. május 12. 06:3518362.

    Jó röggelt kivánok!

    Madár csicsergős, macskanyávogós szép reggelre ébredtem és kipihentem a hét fáradalmait.

    Bejelentkezem gyorsan, amig a gyerekek nem ébrednek és nem ülnek a gépek elé, mert utána én itt a lapos mélyben nem kapok jelet. Majd egyszer felemelik az antennámat és akkor mondják jobb lesz.

    Mindenkinek szép szombat és vasárnapot kivánok. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. május 11. 21:3218361.
    Én is megyek csicsikálni!!!!!!
    Szép álmokat ! Jó éjszakát!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906764 (18360)
    2007-05-11  20:31
  42. 2007. május 11. 20:3118360.

    Megyek a moziba szenvedni 

    Jó éjt mindenkinek!-nincs ásitós smile

    Vasárnap jövök. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2007. május 11. 20:3018359.

    Sziasztok mindenkinek szépestét kivánok és kellemes hétvégét!Most csak haza ugrottam de reggel korán megyek vissza a hegyre elkezdödött az épitkezés és bizony elkell a segitő kéz Remélem mindenki jól van vigyázzatok magatokra kivánok mindenkinek minden jót még nem olvastam vissza de később megteszem, hogy képbe legyek.

    Biztos sok mindenből kimaradtam aki esetleg a szüli vagy a névnapját és ez vonatkozik a családtagokra is Kivánok nekik sok Boldogságot és hosszú egészséges életet.

    Valószinü. hogy a jövő hónaptól nekem sem lesz netem ,mert egy kisebb dijcsomagba szeretnék át menni nem tudom, hogy mennyi időt fog igénybe venni az új bekötés. De addig még jövők. Puszilok mindenkit Zsóka2.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2007. május 11. 20:1918358.
    Szervusz Marika!

    Sajnos, de így van...

    Erről jutott eszembe egy igaz(!!!), megtörtént szori, melyet annak idején a szülőfalum állomásfőnöke mesélt el nekem:
    Egy falumbéli cigány ember egy személyzeti jegyet kért tőle Pestre, mire Pista bácsi azt mondta neki: Ez csak vasutasnak jár!
    Mire a more-én ismertem valaha őt!!!-ezt válaszolta:" Sajnos, hogy idáig süllyedtünk..."
    A sztori lényege: a cigányt a MÁV vécépucolónak vette fel, így járt neki a szeméyzeti jegy...
    Ma is aktuális ez a mondás...SAJNOS...
    Neked és minden topictársamnak jó éjt és még jobb hétvégét kívánok:

    Pista ( István )
    előzmény:
    nagymama (18350)
    2007-05-11  12:43
  45. 2007. május 11. 19:5318357.

    Szervusztok, újra itt vagyok. E-mailben válaszoltam.

    Nálunk a vihar ugyan egyelőre elmaradt, kisebb széllel, kisebb esővel azért ide ért a beígért idő.

    Mostanában a környéken hemzsegnek a mentők, túzoltók, nincs olyan nap, hogy ne látnám, hallanám valamelyik úton (mi két út között lakunk) szirénázni őket. Mint ahogy most is füstöl az erdő velünk szemben. Hogy mi ég,nem tudni, lehet, hogy egy ház, vagy villám vágott egy fába, minden esetre nagyon érezni a füstöt itt nálunk is.

    Közben befutottak a fiamék kicsi Adélkával, épp most mentek el, és nagyon tündér, alvó kis pufók baba. Most sem ébredt fel, míg vacsoráztak a szülők, nem tudtam kiélni a dögönyözési vágyaimat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2007. május 11. 19:2118356.
    Én sajnos még a régivel szenvedek, teljesen feldagadt megint a képem. 
    előzmény:
    totyogoka (18355)
    2007-05-11  19:13
  47. 2007. május 11. 19:1318355.
    Szép jó estét!!!!!

    Oh Te drága NÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!!!!!!!!!!! Csak hogy már ismét itt vagy te is. Én kívánom , hogy ha már ilyen sok pénzedbe van a fogad akkor legalább tudj vele jó nagyot harapni is valamibe ( valakibe) Szegény kolleganőm is sokat szenved az uj fogaival. Apusnak meg ugyan az a fogorvos csinálta és hál istennek azóta sincs semmi probléma vele.
    Marimama! Kicsit én is visszagondoltam azokra a szép napokra amikor a "mezgések" sárgultak. Na ezt jól leírtam de Te érteni fogod.
    Gitta! - válaszoltam-)
    Ildikóval beszéltem délelőtt , mindenkit puszil és már egy picivel jobban van valószínűleg ideg gyulladás van a bordaközti izomban ami nagyon fájt neki még levegő vételkor is.
    További kellemes napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906764 (18353)
    2007-05-11  18:56
  48. 2007. május 11. 19:0018354.
    Árminkának utólag boldog névnapot kívánok!
    előzmény:
    mandula2 (18336)
    2007-05-10  21:18
  49. 2007. május 11. 18:5618353.

    Sziastok! kellemes estét mindenkinek!

    Elvileg már van fogam, de gyakorlatilag még a zacskóban van, mert az egyik begyulladt és gyökérkezelték. Most olyan fájdalmaim vannak hogy nem engedtem még feltenni. Egymás után zabálom a fájdalomcsillapítókat. Azért kifizettem. Ha fenn lesz-talán hétfőn-akkor lehet mondani, hogy "drága" nő vagyok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. május 11. 18:2018352.

    Sziasztok.

    Megjöttem a sárgulásról, szép volt, nosztalgiáztunk. Meghivott Ica barátnőm fagyizni és jól kipletyiztük magunka. Képzeljétek, ahogy fényképezek a járdáról, látom hogy anyukám integet a tul-oldalról. Reggel még meg sem tudott mozdulni a gyógyszer okozta gyomorgörcstől, most meg tapsolt a felvonuló paciknak .

    Gitta válaszoltam is még 14.18-kor a leveledre, köszönöm, de látom még mindig 15 %-al ott toporog az elküldendők között. Ilyenkor olyan sok tanuló netezik, hogy a levelezőm, de sokszor még  más oldalakat sem tudok használni, olyan lassu a netem.

    Majd valamelyik éjjel teszek már fel képeket, amig itt van a cég gépe nállam. Most viszont pihi, mert igy péntekre olyan fáradt vagyok, hogy semmire sem vagyok jó. Marika

    előzmény:
    dundori (18351)
    2007-05-11  13:29
  51. 2007. május 11. 13:2918351.

    Szervusztok, szép napot kívánok.

    Ma még nem jártam itt, most viszont nem tudok visszaolvasni, ezért érdemben írni sem tudok semmit.

    Néhány topictársamnak írtam egy e-mailt, kérlek nyissátok ki a postaládát.

    Az idő itt ragyogó, túl meleg is van, de délutánra nagyon csúnya viharokat igérnek, már előre félek. Felhőszakadást, szélvihart, jégesőt.

    A szél már megérkezett, bár még elviselhető.

    További szép napot kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2007. május 11. 12:4318350.

    Végre vissza tudtam olvasni a tegnap reggelig.

    Valika örülök, hogy a kereszted most az apácák keresztjét szaporitja és nekik ugy felebaráti kötelességük türni és erősitik őket ebben. Remélem kibirják a próbaidőt. 

     Julia és Zsóka szépek  a virágaitok, tényleg vigasz az ilyen gyönyörüség. Tegnap Magdiéknál is kigyönyörködtem magam a sok szép csüngős köröskörül virágos különleges petuniákban és muskátlikban. Én az ő  kishomoki kertészéhez megyek ki, ha lesz hova akasztani a kertben.

    KincsiErzsike örülök, hogy szórakoztok és a képeket is hozzál, mint az állatkertből. Jó volna - ha lehet - a Robiékról is.

    Isten életesse MÉvi unokáját a névnapján.   

    Jót nevettem a mamák dorgálásán, én is megkapom a gyermeki nevelést nap-mint nap.

    Pista el is hiszem, hogy nehéz a beosztás 2 egyetemista gyermek tanittatásával, amikor én magamra és magamnak  is ujabban önfegyelmező programokat találok ki, hogy ne kelljen lejebb adni az életszinvonalomból.Pedig még az internetem is ingyenes. Most bankba utaltatom /ma jött oda először/ a nyugdijamat és havonta jelentem a villany és gázóra állását a szolgáltatónak, fix összeget veszek fel és abból próbálok költeni.Előkotortam és rendberaktam a zsákokból a régi "rongyaimat" Ugy hogy azt hiszem kevesebb szépségszalon látogatás lesz. Ma be is jelentettem az ottani barátnőimnek. Mondták: ne toljak ki velük, mert ezt mostanában gyakran hallják.Marika    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2007. május 11. 12:2818349.

    Huh a lányok kiderűlt hogy csak délután érnek haza.itt szobrosztam pedig ma el kelett volna mennem Mindegy kaja kész most így kimegyek a kertbe,vagy inkább rámoljak?na ez dillema.sziasztok

                 

    "A szeretetben
    nyitott szív oly sebezhető.
    Félünk megnyílni.
     
    A szeretetben
    nincsen adok - kapok, csak
    szívből áradok.
     
    A szereteted
    nem fogy el soha, de
    magadban - feszít.
     
    A szeretetben
    a szív sebződhet. Téged
    öl, ha bezárod ...
     
    A szeretet fel -
    szabadít, élve éltet,
    engedd szabadon."
    (B. Huszta Irén)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2007. május 11. 12:1818348.

    Sziasztok!

    Itt is szépen süt a napocska és jóidő van. Bizony Julika rám is rámférne egy kis fejlődés néha, de csak toporgok egyhelyben.

    Valika a kópod rávezetett a délutáni programomra, hiszen ma van a lovasfelvonulás, sárgulása a mezőgazdasági főiskolásainknak. Ott a helyem. Már a délelőtti ünneplést lekéstem.

    Ugyanis reggel felszaladtam anyukámhoz és ott ragadtam. Kikészitette a gyógyszer a gyomrát és nagyon szenved szegény.Ilyenek a gyógyszerek mellékhatásai.

    Majd el ájultam borsót vettem és kimérettem egy ismerős kispiaci /főisi előtt/ árussal és akkor mondja, hogy 6oo Ft/kg. Már szégyeltem visszatenni. Igy ma nagyon megbecsüljük a borsólevest. Volt sültcsirkém, melegitem és csináltam vegyes köretet reszeltalmából és reszelt sárgarépából szöllőmagolajjal meglocsolva. Igy még elfogadható az ebédem költsége és a gyerekek is szeretik. Igaz töltött csirkemellet rendeltek, de az már nem fér bele az időbe.

    Szépek a képek, a vers itt a topicon is és Pistának megint olvastam versét papiron sajtóban is. Gratulálok, látom szemmel tartanak a szerkesztők. Marika

     

    előzmény:
    picivirág (18347)
    2007-05-11  11:35
  55. 2007. május 11. 11:3518347.
    Szervusz Zsóka!
    Boldoggá tettél Emlékeztél a kaktuszomra, a storyra, amit mellé írtam Köszönöm.
    Ma megint fényképeztem. Imádott kis állataim kihasználják az alkalmat, hogy itthon vagyok, és állandóan a lábam körül sündörögnak.
    1- Picicica napozik
    2. Benike is élvezi a napot
    3. Egymást lerülgetik
    4. Alakul a kert . A szeretett lonc. Egész évadban virágzik.

    A mesterem egy picit lendített a munkát és elment a fogorvoshoz. Ígérte, hogy ma még vissza jön. Nagyon csodálom a türelmemet, hogy én milyen írányba fejlődőm?
    előzmény:
    *zsóka49* (18346)
    2007-05-11  09:59
  56. 2007. május 11. 09:5918346.
    Sziasztok! Szép napot mindenkinek. Megint csak most kerültem gépközelbe. Picivirág nagyon szép a kaktuszod, de ha jól emlékszem amikor egy szem virág volt rajta akkor irtad, hogy a férjedé volt, vagy rosszul emlékszem? Látod milyen csodálatossan sok virágot hozott. Vali irtó aranyos az unokád, és milyen szép hátteret meg egyebeket tudsz csinálni, nagyon ügyi vagy, én ilyent soha nem tudom megtanulni, nem is tudom hogyan kellene. Totyi igaza van leva anyukájának, bár nekem is le kellenne szoknom a fránya bagoról. Marika jó suépitkezést. Margitom megvagy??? vagy készülödtök az uj fellépésre. Gitta ma szép nap lesz remélem nem egész nap a kertbe leszel, mert nagyon meleget mondanak mára igaz holnap már megint jön egy hideghullás, és estére már felénk megint esőt mondanak.MandulaÉva már jobban vagy? Mindenkinek további édes semmittevést......mennem kell. Ha tudom, és lesz helyem itt akkor jövök, bár lehet hogy du. elmegyünk itthonról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2007. május 11. 09:0718345.

    Még egy be kuk,látom sehol senki  most megyek mert ma jönnek a lányok haza és megyek eléjük.----------->az egyik 

    A csillagok fölé
    repül már az ember,
    s lemegy olyan mélyre,
    amily mély a tenger.

    És lenn a tengerben
    már fotografálhat,
    ismerős lesz minden
    rejtett növény, állat.

    Mindennap az ember
    új csodára ébred,
    nem lesz semmi titka
    majd a mindenségnek.

    Távolba láthatunk,
    távolba hallhatunk,
    hosszú lesz az élet,
    tán meg se halhatunk.

    A lehetetlent is
    szabad lesz remélni;
    meglátod, hogy milyen
    érdekes lesz élni.

    előzmény:
    precon (18344)
    2007-05-11  07:16
  58. 2007. május 11. 07:1618344.

     

     

    Amikor szenvedünk, az angyalok beborítanak szárnyaikkal, hogy megvigasztaljanak, védelmezzenek, és időt adjanak a gyógyulásra.
    Amikor megerősödünk, az angyalok elengednek, hogy tovább élhessük az életünket.

    előzmény:
    precon (18343)
    2007-05-11  07:04
  59. 2007. május 11. 07:0418343.

     

      Évike én is kívánok a kicsi unukádnak nagyon sok szépet és jót a névnapja alkalmából  

    előzmény:
    mandula2 (18336)
    2007-05-10  21:18
  60. 2007. május 11. 07:0018342.
    Sziasztok madárcsicsergéses szép jó reggelt.
    -----------------
    2007.05.11. péntek

    KOS 03.21. - 04.20.
    A bolygók hatására feszültnek érzi magát. Ez nemcsak az idős emberekre vonatkozik, hanem a fiatal generációkra is. Toleranciájára van szükség, hogy oldja a hangulatot. Próbálja meg az élet vidám oldalát előtérbe hozni.

    BIKA 04.21. - 05.20.
    Kitűnően alkalmas a mai nap arra, hogy a jövőjét tervezze. A terveiben a biztonság kapja a főszerepet, akár pénzügyi, akár más, például érzelmi, szexuális biztonságról is szó lehet.

    IKREK 05.21. - 06.21.
    A bolygók jótékony hatására lelkesedése az égig ér. Szép élmények várnak ma Önre. Nagy önbizalomra tesz szert, és partnerkapcsolata is javul. Ön és a szerelme minden problémán túlteszik magukat.

    RÁK 06.22. - 07.22.
    Ma valószínűleg ingerlékeny. Magában kritizálja az egyik barátját. Jobb lenne, ha elfeledné a hibáit és szeretné őt.

    OROSZLÁN 07.23. - 08.23.
    Kiemelkedő teljesítményével még az érzéketlen főnökei elismerését is kivívja magának. Ne féljen attól, ha ezért növekedni fog irigyeinek száma.

    SZŰZ 08.24. - 09.23.
    E nap kimenetele attól függ, hogy az élet mely szféráját hagyja erőteljesebben érvényesülni. Ha a hivatása dominál, továbbra is a győztesek táborát szaporítja.

    MÉRLEG 09.24. - 10.23.
    Van antennája a finom lelki rezdülések vételére. Nyitott lenne egy új kapcsolatra. Az estét tartsa fenn a szerelem számára.

    SKORPIÓ 10.24. - 11.22.
    omantikus pillanatokat élhet át. Érzi, hogy tele van szenvedéllyel. Fennáll a veszélye, hogy túlzásokba esik.

    NYILAS 11.23. - 12.21.
    A hivatali ügyek intézése rabolja az idejét. Felejtse el az ügyintézővel való összetűzését. Ne hagyja befolyásolni magát.

    BAK 12.22. - 01.20.
    A mai nap egyike azoknak, amikor csak rutinfeladatok várják, és nem történik semmi különös dolog. Délután egy kulturális eseményen ismerősökkel találkozhat, akik teljesen felvidítják.

    VÍZÖNTŐ 01.21. - 02.19.
    Mindig előre megtervezi tennivalóit, de a dolgok nem éppen úgy alakulnak, ahogyan elképzelte. Néha improvizálni kell, rugalmasan kell megoldani a dolgokat. Ma is így kell cselekednie. Ügyeljen a megjelenésére és viselkedjen természetesen.

    HALAK 02.20. - 03.20.
    A Hold hatására idegeskedni fog egy kicsit egy teljesen lényegtelen dolog miatt. Sokkal jobb, ha vidámságra hangolódik, mert akkor egy-kettőre sikerre viszi dolgait. Bármit csinál, legyen könnyed.
    előzmény:
    picivirág (18341)
    2007-05-11  06:20
  61. 2007. május 11. 06:2018341.
    Jóregelt, szép napot.! Itt gyönyörűen ragyog a nap. Én is örülök, mert 9-re jön a festő, végre nappal is dolgozik. Igaz, nem sokáig, mert délre már megy a fogászatra. Remélem vasárnap csak befejezi a festést? Már nagyon várom a végét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. május 11. 05:5818340.

    Jó röggelt!

    Sietek a pedikürös barátnémhoz, mert se karmom, se körmöm a sok dologtól. Tegnap későn értem haza. A barátnők vércukorszintjét végigmértem. Nincs hiba, de egyiknél ott hagytam a mérőt, /megtanitottam hogy kell/ mérje reggel éhhomra párszor, mert ingadozik. Aztán nem engedett be az nlc.

    Ha visszajövök visszaolvasok, látom virágokról is szó van, én is ezen agyalok, mit hova.

    Szép napot mindenkinek. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2007. május 11. 05:4518339.
    Szép jó reggelt!!!!!!

    Itt szép tiszta idő igérkezik , de hogy milyen lesz az majd elválik , hiszen az idő jósok emlegetnek hideget meleget vihart stb.
    Mandula Évike! Örülök , hogy végre sikerült eltalálnom és a valódi napon köszöntöttem a "nagy legényt" Mégegyszer nagyon sok boldog Névnapot Kívánok neki.
    Kincsike! Az este a Story TV-t néztem és ott láttam a Robiékat. Még lestem is hogy hátha benneteket is felfedezlek.
    Gitta! Reméljük a Papa eredménye jó lesz!
    Zsóka49!Nálunk is sokat ül Apus a gép előtt már megint pedig jajj de fogadkozott amikor fájt a hátsója.
    Valikám! A Kereszt biztosan jó helyen van . most legalább a Te lelkiismereted is nyugodt lehet.
    Marimama! Én is inkább azt főzök amit kívánságra diktálnak. Akkor azt legalább megeszik és nincs apelláta, elvégre Ők kérték.
    Megvagyok Margóka! Már készülünk ám a szerdára
    Katinak remélem jut a jó időböl is és kellemesen telnek a napjai.
    István! Én is csak a fogamat szívom , nem a cigarettát!
    Julika! Nagyon szép a kaktuszod!
    Kaposvári Évike! d Éva ! Kiszuny Ildike! Leva! Rózsa! Zsóka2! Sorbet Erzsike! és ha esetleg még valakit kihagytam volna, annak is kellemes napot és szép hétvégét kívánok!
    előzmény:
    mandula2 (18336)
    2007-05-10  21:18
  64. 2007. május 10. 21:5118338.
    Jó éjszakát szép álmokat

    Ma az Állatkertbe voltunk késő délután jöttünk haza.Sajtótájékoztató és fogadás volt a pálmaház teraszán / természetesen Robi/ .Nagyon jol éreztük magunkat.Estére viszont bedugult az orrom fáj a fejem régen éreztem magam igy tán még megfázva sem voltam több éve .Pedig holnap délután Pécsre megyünk amit nem lehet kihagyni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. május 10. 21:4718337.

    Szervusztok, jó éjszakát kívánok mindenkinek.

    Mandulácska! Kicsi (nagy) unokádnak pedig így utólag minden szépet és jót, de leginkább Neked sok-sok örömöt kívánok hozzá.

    Holnap tudjuk meg, hogy mi lett az eredmény, reméljük nem műtét megint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2007. május 10. 21:1818336.
    Szervusztok, jó estét.

    Kriminális az nlc, alig tudok felkecmeregni a topikra. Két-három hozzászólást elolvasok, azután önállósítja magát, kezdi előlről.  

    Totyika tényleg ma van az uncsi névnapja... néha nekem sem jut eszembe az igazi neve, gondolkoznom kell rajta. Nem Pistike vagy Lacika, Józsika vagy Ferike....ááá, nem.
    Mentségükre legyen mondva, olyan nevet kellett mindkét fiúnak választani, amit külföldön /Papi hazája/ is ki tudnak mondani, nyelvtörés nélkül.  
    Köszönöm szépen a jókívánságot, amit küldtél.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát kívánok.
    Gitta drukkolok Papának, holnap már többet tudunk, remélem jobb eredményekről számolsz be.   
    előzmény:
    totyogoka (18333)
    2007-05-10  19:26
  67. 2007. május 10. 21:0018335.
    u.i.:
    Hála az Istennek, jelenleg csak a net az, amivel "károsítom" magam!!!
    előzmény:
    KÖTETES (18334)
    2007-05-10  20:58
  68. 2007. május 10. 20:5818334.
    Bezony ám Totyi, Leva mamájának igaza van!!!

    Én nem iszom, nem dohányzom, nem nőzöm, de internetem azért (még...) van... -EGYELŐRE, de ha így romlik a saját családi "államháztartásunk" mérlege, akkor bezony megkell gondolni, de mentségemre legyen mondva, hogy az ötödéves informatikai fiamnak, és a harmadéves gyógyszerész hallgató lányomnak is naponta szükséges az internet! Jó kifogás, igaz...????

    Szép estét és jó éjt kívánok mindenkinek!

    István
    előzmény:
    totyogoka (18333)
    2007-05-10  19:26
  69. 2007. május 10. 19:2618333.
    Szép jó estét Mindenkinek!!!!!!

    Úgy látom nagyon elfoglalt a csapat! De hát itt a jó idő, meg mindenkinek akad egyéb elintézni valója is. Amíg világos van én is teszek veszek intézem a dolgokat ma pl vásárolni voltunk egy nagy kerbe a fiuknak ingeket.Nagyon jó minőségű pamut ingek voltak 6800 ft helyett 990 ft/db áron.Örültek is a fiuk mint majom a farkának Most meg főzök holnapra , mert holnap már ismét itt lesznek Ágotáék is.
    Nagyon lehangoló esemény is történt. Barátnőm Édesanyját ma műtötték vastagbél daganattal de semmi jóval nem biztatták a hozzátartozókat.
    rettenetesen sajnálom mert 73 éves és tele van élni akarással.
    Ugyan úgy mint a Leva Anyukája!
    Na az meg annyira aranyos volt ma ahogy 87 évesen kiosztotta a Levát.
    Mint akit felhúztak úgy mondta Levának , hogy nem az internetet kellett volna lemondania hanem a cigarettázást kellett volna abba hagynia. Szegény Leva meg se tudott szólalni.
    Kiszunyka remélem már jobban van. Azt hiszem Ő az aki jegyezte a topik unokák nevét. Most megint bajba vagyok pedig szegény mandula Évi már párszor leírta az uncsikája nevét de én csak arra emlékszem , hogy Á....val kezdődik. Ábel napon már köszöntöttem , most Ármin nap van hát Istenke éltesse ezúttal is az összes Árminkát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2007. május 10. 18:2618332.
    Szervusztok! Én is küldök egy képet a kedvenc kaktuszomról. "Ő" és az amarílisz szép most a lakásban. "Ök" a vigaszaim
    előzmény:
    *zsóka49* (18331)
    2007-05-10  17:53
  71. 2007. május 10. 17:5318331.

    Marika! Biztos hogy igazad van azért esek mindig vissza ebbe a fránya "náthás, mindenem fáj".-ba mert tényleg nem fekszem ki, akármilyen szarul vagyok már sok sok éve rendessen nappal ágyba nem voltam, mert ugy.-e én voltam a valaki és mindig jött valaki vagy valamit el kellett intézni. Egyszer akartam ugy kifeküdni, de percenként vettem fel a fürdőköppenyemet azota lemondtam rola, és csak ugy szabadidő ruhába dőlők le, ha már nem birok fent lenni.

    Más: most fényképeztem le az egyik virágomat, mert eddig elhanyagoltam a fotot is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2007. május 10. 17:3118330.
    Vali olyan jó verseket találsz, köszi, meg az Istvánnak is, manapság tiszta lüke vagyok alig van időm csámborogni a neten
    előzmény:
    precon (18326)
    2007-05-10  08:34
  73. 2007. május 10. 17:2918329.
    Alig tudtam visszaolvasni annyit irtatok ( bár én sem nagyon érek rá remélem amit ma beterveztetek mindenkinek sikerült megcsináni. Az ablakot lepokháloztam..................mivel senki sem járt mostanába erre a kerti munkákhoz küldöm a segitséget, de a pakolászba is otthon van----------->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. május 10. 10:2018328.

    Sziasztok!

    Szép napot mindenkinek. Egy gyors bejelentkezés. Teljessen kivagyok turva a géptől mostanság.... Gitta sikeres mütét a papának. Az utazással kapcsolatba igazad van, mert 2 max 3 oránál tovább én sem mennék mégha ingyen utazhatnék akkor sem. Marika az nem is rossz ha megmondják mit kérnek. Nálam sajnos mindegy alapon megy, csak éppen ugyjárok mint te néha.Totyi tényleg kiszurás veletek a nyugdij korhatár emelés, mivel szeritem egy nő is sokat melozik otthon, ha nem is másodállásnak hivják, és nem kap érte semmit az ember, csak éppen a háztartást és egyébb ügyeket csinál meg a meló után. Vali nem is tudtam hogy itt van a kereszt. Egy nagyon jó otthonról tudok a város másik felén van, de mindenki akinek valakije van ott nagyon dicsérik, bár ugytudom több ilyen egyházi otthon is van, meg állami is. No megyek főzök tovább, mert délbe itthon lesz apa és akkor már a gép elött kezdi, majd átvonul az asztalhoz és várja a kaját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2007. május 10. 09:2118327.

    Jó reggelt, szép napot! A mai horoszkópom olvasása után bizony nagyon lehangolódtam! Na mindegy, lesz ez még jobb is.

    Nálunk még nem esik, de szerintem fog. Éjszaka esett. A kert tényleg nagyon szép, mint Julika írja, sajnos gyomlálni való lesz bőven, amint rá lehet lépni. De a kert szépségével kapcsolatban sajnos negatív látványban is van részem. Idén nagyon korán elvirágoztak azok a virágok, amiknek most kellene díszleni. Nagyon sajnálom a violákat, de már vége az orgonának, a tulipánról nem is beszélve és még sok más virág is befejezte. Érdekes módon viszont a nagyon korai cseresznye, ami máskor ilyenkor már szinesedni szokott itt szembe az ablakommal (szomszéd&eacute, még halvány nyoma sincs, hogy valaha piros akarna lenni (de persze az lesz majd). Nagyon betegek a gyümölcsfák, hiába a permetezés, és a vakondok is vígan élik világukat a jól felázott veteményesben. Éti csiga tömkelege van úton-útfélen.

    Én pedig most összekapom magam, és megyek a "városba". Mindenkinek további szép napot kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2007. május 10. 08:3418326.
                              

    Az ablakhoz nyomul az orgona,
    az ablaküvegen át rám nevet,
    amit nem tudok megunni soha,
    a kékszemű tavaszi üzenet.

    Gyerek leszek egy percre újra én,
    örökzöld időmből kipislogok,
    a létezés halhatatlan ívén
    a teremtésig visszacsusszanok.

    Boldog részecske, együtt lüktetek,
    s kinyílok mohón, mint tavaszi ág,
    ledobjuk, unt kabátot, a telet,
    s szívemmel ver a születő világ.

    Mert jó élni, e gyermeki hittel
    így fordulok én is a fény felé,
    s tudom, hogy majd a többi szelíddel
    lelkem földi jutalmát meglelé!

    előzmény:
    precon (18325)
    2007-05-10  08:30
  77. 2007. május 10. 08:3018325.

     

    Marika a kereszt Győrben van kicsit néha hísztis de jól van.Apácás otthonba van ját szentmisére meg foglalkozásokra,remélem ott is marad még próbaidős.

    előzmény:
    nagymama (18316)
    2007-05-09  19:45
  78. 2007. május 10. 08:2718324.
    Sziasztok szép jó reggelt.Nálunk minden éjjel esik az esső így rendeltem
    -------------------------------
    2007.05.10. csütörtök

    KOS 03.21. - 04.20.
    Amit akar, és amit elérhet, az két különböző dolog. Csodálatos, ha az embernek ambíciói vannak, ám mindig legyen realista! Figyeljen a változást jelentő jelekre. Egy kis környezetváltozás jobb kedvre derítené.

    BIKA 04.21. - 05.20.
    Üzleti érdekeit védje meg, talán önmagával szemben is! A természete konzervatív vonásait engedje ma uralkodni. Ne felejtse el, munkája nem keveredhet a kikapcsolódással. Új partnerkapcsolata alakulhat ki az esti órákban.

    IKREK 05.21. - 06.21.
    A mai napon fontos döntést kell hoznia, de ne hamarkodja el a választ. Bár általában jók a megérzései és a helyes utat választja, ez esetben legyen nagyon körültekintő, alapos.

    RÁK 06.22. - 07.22.
    Utolsó negyedben a Hold és Önt kételyek gyötrik. Borúlátó az anyagi ügyeit illetően. Semmi esélye arra, hogy pénzt tegyen félre.

    OROSZLÁN 07.23. - 08.23.
    Valószínűleg olyasvalaki után epekedik, aki távol van Öntől. Ugyanakkor pedig egy hódolója, a közvetlen közelében fülig szerelmes Önbe.

    SZŰZ 08.24. - 09.23.
    A Hold és az Uránusz helyzete ma arra figyelmeztet, hogy figyeljen oda az egészségére. Mérsékelje kedvenc étele vagy itala nyakló nélküli élvezetét, ha kiderül, hogy ez árt Önnek.

    MÉRLEG 09.24. - 10.23.
    Utolsó negyedben a Hold, és Ön meglehetősen szeszélyes. Lehetőleg ne kritizáljon felháborodottan mindenkit, akinek eltérő véleménye van.

    SKORPIÓ 10.24. - 11.22.
    Pünkösd havában boldog az élete. Ha párt keres, akkor egy találkozás jelentős változást hozhat az életében. Jó kedvéért szeretik a Skorpiót.

    NYILAS 11.23. - 12.21.
    Ellenséges az új szomszédjával. Tegye egyértelművé, hogy nem kíván semminemű kapcsolatot fenntartani vele. Jó kerítés, jó szomszédság.

    BAK 12.22. - 01.20.
    A hét során a jövedelmét igyekszik növelni, amiben segítségére sietnek a planéták. Tárgyalásai során kedvez Önnek a szerencse, de ne terítse ki az összes lapját egyszerre! Ne hanyagolja el kedvesét...

    VÍZÖNTŐ 01.21. - 02.19.
    A mai nap kínálta üzleti lehetőségeket nem hagyhatja ki. Sok mindent meg tud valósítani abból, amit eltervezett, ha időben munkához lát. Társasági életének kedvez az este.

    HALAK 02.20. - 03.20.
    Megoldatlan problémáival bátran forduljon a partneréhez segítségért. Tőle választ kap kérdéseire. A nap második felében teljesen felvidul, jókedve lesz.
    előzmény:
    picivirág (18323)
    2007-05-10  06:32
  79. 2007. május 10. 06:3218323.
    Jóreggelt!
    Itt bizony leér az eső lába, eseget. A kertnek nagyon jót tett, minden gyönyörű dús és zöld lett.
    Nagyon szép szőlő termés igérkezik, már kötözni is kellene.
    A lakás szanaszét van, festő dolgozgat, eltart a hét végéig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2007. május 10. 05:4718322.
    Szép jó reggelt!!!!!!

    Marimama! Itt nem csak lóg a lába , de szép csendesen csepereg is az eső
    Gitta! Lehet hogy egy kicsivel több dolgom lenne ha nyugdíjas lennék de azért napi 8 órával csak többet tudnék beosztani magamnak, és az azért nem lehetne annyira rossz.Sajna mire én nyugdíjas leszek akkorra már kittyke 10 éves lesz és nem hiszem hogy ezeket az összebújos játékokat akkor is lehetne majd vele játszani.Szóval nagy kiszúrás a mi korosztályunkkal ez a korhatár emelés!!!!!!
    Ma is lesz munka utáni intézni valóm így este csak késón tudok bekukkantani.
    Legyen kellemes és szép a napotok!!!!!
    előzmény:
    nagymama (18320)
    2007-05-10  05:33
  81. 2007. május 10. 05:3518321.
    Margitkám bocsi. néha lemaradok. Ugy látszik már én is öregszem, nemcsak Pista. Örülök, hogy a nagy kalad után is megvagyol. Marika
    előzmény:
    megvagyok (18318)
    2007-05-09  20:24
  82. 2007. május 10. 05:3318320.

    Szép jó röggelt kivánok!

    Gitta mostanában nem kisérletezhetem az ebéddel, mert az unokák állitják össze az étlapot és azzal büntetnek, hogy nem eszik meg ha mást főzök. Ők találékonyak, csak gyözzem beszerezni hozzávalókat. Igy a meglepit ehetem 3 nap.

    A fotók aranyosak, máris ladoltak tovább.

    Kati jó utat és sikeres visszatérést, várunk Marika

    Ma keveset leszek, mert növérkét játszom délután , a barátnők vércukorszintjét mérem Piroska barátnőmnél. Magdi jelezte, hogy tüt vigyek eleget, mert nagy társaság vár. Ugy hogy ma együtt jajgatás lesz. Délelőtt pedig főzés, de gyomlálni is kellene.

    Mindenkinek szép napot kivánok. Itt lóg az eső lába, és most reggel hideg is van. Pista cica visszakopogott az ablakon.Marika  

    előzmény:
    megvagyok (18318)
    2007-05-09  20:24
  83. 2007. május 9. 22:3218319.
    Jó éjszakát szép álmokat

    Holnap programunk van reggel korán kell kelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. május 9. 20:2418318.
    Marimama HÁT MA VOLTTTTTTTTTTTT   
    előzmény:
    nagymama (18316)
    2007-05-09  19:45
  85. 2007. május 9. 20:1618317.

    Szervusztok!

    Látom nem aratott nagy sikert a napközben beírt receptem. De nem baj, nem tudjátok még, mit hagytok ki! Majd jön a Mandula és a Kati, ők biztosan értékelni fogják! Egyébként ezt az ételt a Paprika TV-ben báránysült mellé köretnek ajánlották, de minden más sültekhez is kiváló. Szóval csak vicceltem, hogy nem erőszak a torta evés. Tudom, vannak akiknek idegen ez az összetétel.

    Marcsika! Ha majd egyszer nyugdíjas leszel, akkor jössz rá, hogy soha semmire nem lesz időd. Persze, ha következetesen csak babázol, akkor Kittykére biztosan marad.

    Sorbet Erzsikét én is örömmel olvastam, tetszik, hogy jól érzik magukat.

    Valika! Csak nyugodtan kapcsolódj ki a klubodban, Rád is fér egy kis kikapcsolódás. Papa eredménye pénteken lesz meg.

    Katikám! Már elmentél? Tulajdonképpen mindegy, csak jó utat akarok kívánni. De ha még itthon vagy, akkor Ildikót puszilom és mégegyszer köszönök neki mindent.

    Mandulácska! Én is.

    Marika! Nagyon szivesen, tudod a kisdobos ahol tud segít!

    Julikát nem láttam ma, igaz írta, hogy szakember dolgozik a házon, lehet nincs ideje a géphez ülni?

    Kaposvári Évike! Gyere gyakrabban, mert sokat hiányoztál, van pótolni valód!

    Margitom! Sajnálom, hogy nem tudtad kinyitni a térképet, remélem azóta már minden világos, láttam, sokan segítettek megtalálni a helyet.

    Kincsike! Bizony nagyon veszélyes a kullancs a kutyára is, a vizelete szokott ilyenkor véres lenni. Azt úgy lehet ellenőrizni, hogy egy papírzsebkendőt viszel magaddal és pisilés után megtörlöd a kutyát, látod, hogy véres-e?

    D.Évi már visszament a telekre, Rózsa meg sem jött. Hát remélem, nem fáznak odakinn.

    Győri Zsóka! Papa szemét jún. 19-én műtik Bp-en, de csak az egyik menthető, a másikkal nem tudnak mit kezdeni. Tőlem elmehet, de egyelőre nincs rá keret és tudod a pénz beszél .... Az egészen biztos, hogy én semmi szín alatt nem mennék olyan messzire. Egyébként egyszer megfogadtam Algírban a szaharában, ha egyszer még haza kerülök, ki sem teszem a lábam többet az országból, de ezt már sokszor megszegtem, így most nagyon meg kell gondolni, milyen hosszú utakra szánom magam, csakis olyanra, ahonnan 2-3 óra alatt haza tudok jutni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. május 9. 19:4518316.

    Margitkám mikor lesz a nagykaland? Én nagyon jót mulattam az ötleten.

     Valika azért vigyázz nagyon ezeken az egész napos távfutásokon, időnként levegőt is kell venni. Régen hallottam a volt keresztedről. Sajnállak a tetőbeázás miatt. Én tudom mi az lesni hol folyik. Szerencsére az ácsfiuk gyorsan és jól dolgoztak, mondjuk meg is volt az órabérük. Marika

    előzmény:
    megvagyok (18312)
    2007-05-09  19:19
  87. 2007. május 9. 19:3918315.
    Úgy bezony...!!!

    Jó éjt mindenkinek!

    Pista ( István )
    előzmény:
    nagymama (18313)
    2007-05-09  19:20
  88. 2007. május 9. 19:2218314.

    Szép estét 

    jelentem "MEGVAGYOK"  ne örüljetek nem vesztem el 

    ugy látszik nem szabadultok meg tölem olyan könnyen 

    Megyek dolgozom kicsit mert holnap Kiskunfélegyháza van soron 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2007. május 9. 19:2018313.

    Szép estét!

    Bevallom kialukáltam a fáradalmaimat, mivel Attila korán hazament.

    Levácska el is várjuk, hogy adj hirt magadról és Pöttyömről, mert ő is topic-bébi.

    Pista   Az önkritika bölcsességre vall.

    Gitta köszönöm a diétát, kinyomtatom és kitüzőm anyukám konyhájában, mert bizony a husvéti fött füstölt csülköt egyedül falatozta meg.

    Marcsi Te aztán nem öregszel, hanem sok jut rád.

    Kati nem látunk egy hétig  ???

    Ildikónak és a többi begegnek is gyógyulást kivánok. Marika

    előzmény:
    precon (18311)
    2007-05-09  19:10
  90. 2007. május 9. 19:1918312.
    Szia az "ölejmeg" inkább kihagyom 
    előzmény:
    mandula2 (18296)
    2007-05-09  09:46
  91. 2007. május 9. 19:1018311.

    Mindenkinek kívánok szép estét és nyugodt álmokat.

    Ma nem voltam itthon és holnap sem leszek.

    Katikám Jó útat kívánok.

     

    előzmény:
    precon (18310)
    2007-05-09  19:07
  92. 2007. május 9. 19:0718310.

    Sziasztok

     István az Ötye természetesen 

    Évike akkor szép kis ajándékot adtak 

    Zsóka már nagyon gyanus nekem ez a derékfájás elmulik aztán megint kezdi mondom biztos nem akar itthon dolgozni 

    marimama nekünk minden nap esik hol sok hol kevesebb 

    Leva unokáz csak olyan gyorsan felnőnek 

    Erzsike nem is gondoltam hogy a kutyákra is ilyen veszélyes a kullancs 

    Totyi várj még azzal a nyögdíjjal 

    előzmény:
    KÖTETES (18295)
    2007-05-09  08:52
  93. 2007. május 9. 18:0718309.
    Sziasztok!!!!!!!!

    Ma itt is többször megijedtünk az időjárástól mert szinte lógott az eső lába. Sűrű fekete felhők gyülekeztek de aztán a szél tovább fujta őket.
    Nekem is sikerült ma több dolgot is elintéznem amit beterveztem így most egy kicsit nyugodtabb vagyok. Tegnap este ágyneműt húztam , most mos a gép és közben vasalnom kéne.
    Beszéltem telefonon a Tesómmal és Ő mondta , hogy Anyukámat megint másik szobába tették.Nagyon nem örült neki szegénykém mert azt mondja hogy az uj szobatársakat nem nagyon ismeri még látásból sem. Pedig most kivételesen tényleg jót akartak neki , mert ez a szoba a földszinten van így könnyen ki tud menni majd az udvarra - a kertbe.Mivel tájékozódni nem nagyon tud csak reméljük , hogy nem téved majd sűrűn el.Az új szoba társak meg elég beszédesek , tehát még akár jól össze is barátkozhatnak.
    Látom Levácska is bejelentkezett , majd noszogatom időnként hogy nézzen be időnként a klubból.Hát persze hogy minden percet szeretne kihasználni a Pöttyömkéjével. Bár már én is nyugdíjas lehetnék és kicsit többet lehetnék az unokával.
    De most még munka van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Megyek teregetni és vasalni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2007. május 9. 17:1318308.
    Aki használja a Skypet, innen letöltheti a legújabb Skype 3.2.0.145-ös alkalmazást!!!

    István

    http://softex.meganet.lt/news.php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2007. május 9. 15:4318307.
    természetesen a vors = bors
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. május 9. 15:4218306.

    Szervusztok! Ezt az ételt az előbb láttam a Paprika TV-ben, de a receptet a Google-ban találtam. A TV-ben nem hámozták meg a padlizsánt, és nem volt benne babérlevél, és vook-ban sütötték. Hangsúlyozták, hogy a padlizsánt jól át kell sütni, mert ha nyers marad, akkor nem jó. Én azért leírtam mindazt, amit a recept tartalmazott. Ha szivesen kipróbálnátok, hát tessék.

     

    Ratatouille (ratatuj – francia lecs&oacute

     

    Hozzávalók:    4 padlizsán

                            2 cukkini

                            2 paprika

                            4 paradicsom

                            2 fej hagyma

                            ½ fej fokhagyma (kb. 6 gerezd)

                            1,5 dl olivaolaj

                            Só, vors, kakukkfű, babérlevél, bazsalikom.

    A padlizsánt, cukkinit meghámozni (szakács nem hámozta meg) 2-2-es kockákra vágni, paprikát csikozni, paradicsomot össztörni, a hagymát apróra vágni, fokhagymát felszeletelni, vagy áttörni. Az olivában megfuttatjuk a hagymát és fokhagymát, bele a padlizsánt, cukkinit, ha már üveges bele a paprika, majd 10 perc után a paradicsom, a fűszerek. Közben kevergetni, de ne törjön össze. Összes főzési (párolási idő): 50 perc.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2007. május 9. 13:2418305.
    Öregszem...öregszem...

    Lecseréltem a programon látható csajt Mircire...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. május 9. 12:0018304.
    Szép napot

    Sajnos itt nálunk délbudán borult ég fuj a szél pár csepp eső .Napocska egy szál se.

    Sajnos hétfő óta küzdünk a fogadott kutyusunk Balu mondhatom ugy életéért kullancs csípte de állitólag több is lehetett az orvos szerint .Injekciókat kap vizébe gyógyszert kajába gyógyszert , kézből etetjük mert csak ugy hajlandó elfogadni .Reménykedünk mert mindig van biztató jel ,pld feláll a füle ,vagy elvakkantja magát ha hallja a szomszéd kutyákat .Pisti most vitte megint haza az orvostol a mai szuri megvolt .
    Reméljük a legjobbakat mert nagyon szeretjük Őt


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. május 9. 11:3118303.

    Kaposvári Évike vigyázz magadra. Az az egy évvel ezelőtti influenza kutya utóhatásu. Látom Te , Zsóka, Évi és Valika is sokszor visszaesik. Gyógyszerészektől tudom, hogy az immunrendszert gyöngitette le nagyon és minden meghülés, fertőzés gondot okoz.

    Az én családomon is végigvonult. Most nagyon fáradtak, pedig tömöm őket zöldséggel, gyümölccsel. Most a gyerekeknek napi 2 szem WALMARK C-vitamin 100 mg-os rágótablettát adok ebéd után, mert vonszolják magukat. Marika

    előzmény:
    Eva51 (18275)
    2007-05-08  19:01
  100. 2007. május 9. 11:3018302.

    Szép jóóónapot Minden aranyos Topikosnak!!!!!
    Hát itt vagyok és nagyon sok mindent elszeretnék mesélni Nektek!!!!!!!Nekem nagyon sok programom volt az utóbbi időben!!!!Otthon ablakcsere    és az ezzeljáró takarítás.

    Minden kis időmet a drága kis Pöttyömmel vagyok és igy a net mindig elmaradt!!!!!Ugy gondoltam hogy egy pár hónapra vissza adon,de azért nem válunk el mert innnen a kluból jelentkezek !!!!!Figyelő szemem mindig rajtatok lesz!!!!

    Nagyon fájó szivvel mentem el,de lél3ekben Veletek vagyok!!!!!Megértitek hiszen hiszen Ti is nagyik vagytok!!!!!

    MIndenkinek nagyon jóóóóóó egészséget,unokáitokban olyan sok örömöt ami nekem van!!!!!

    Pöttyöm már beszél,mindent tud És nemazért mert az enyém ,nagyon de nagyon okos     Most sok -sok puszit küldök Mindenkinek!!!!!    Hamarosan jelentkezek:Leva

    előzmény:
    nagymama (18301)
    2007-05-09  11:16

Címlap

top