Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. október 31. 07:0777926.

    Marcsi megint kísérletezek csináltam szódabikarbónás díszeket naná hogy elsőre a kukába landolt,na de nem szeretek feladni semmit.Most azok is vannak,most gyöngyözni fogok.

    előzmény:
    totyogoka (77901)
    2017-10-29  07:23
  2. 2017. október 31. 07:0477925.

    Julika sokáig gyógyulnak egy ilyen műtét után,én is szeretném alávetni a cicáimat de most télire merjem?és menyibe kerül?

    előzmény:
    Picivirág1 (77906)
    2017-10-29  08:40
  3. 2017. október 31. 07:0277924.

    Rózsa vidám játékos napod volt ez jó.Az uncsikkal mindig elszáll az idő és olyan hamar felnőnek.

    előzmény:
    rozsaanyu (77908)
    2017-10-30  13:21
  4. 2017. október 31. 06:5977923.

    molly remélem nálatok minden rendben nem látlak vagy csak figyelmetlen vagyok?manyuska téged sem láttalak .

  5. 2017. október 31. 06:5777922.

    lányok töredelmesen bevallom hogy nagyon elhanyagoltam magam .Volt beutalóm de nem mentem most a napokban már olyan fájdalmaim voltak éjjel nappal hogy tegnap elmentem a reumára(vonszoltam magam).Na az utolsó pillanatban a doktornő jó megijesztett hogy egy hajszál választ el a térdműtéttől.Most kaptam gyógyszert és vissza kell mennem tíz nap múlva további kezelések várnak rám..Most a gyulladást és a daganat megszüntetése a cél.Szóval nagyon trehány voltam mindenkinek mondom hogy időben menjen orvoshoz naná hogy én nem tartom be.


    Lányom szerencsére aránylag jól van a láza elmúlt a feje már nem fáj de a gerince sajnos még mindig fáj.Szerencsére ő betartsa a doki utasítását és sokat pihenna meg az enyémet

  6. 2017. október 31. 06:4777921.

    Erzsike örülök hogy jelentkeztél.Sokat gondolok rátok.Ha Pesten megint keresztül jöttök szívesen találkoznék veletek.


    A különféle technikát szeretek kipróbálni addig is nem agyalok.Van mikor elsőre nem sikerül akkor otthagyom de sosem nyugszom bele visszatérek rá.

    előzmény:
    sorbet (77912)
    2017-10-30  17:14
  7. 2017. október 31. 06:4377920.

    Sziasztok.


    Gittám értem én mit érzel sok szerettemet vesztettem el az évek során és bizony nagyon is átérzem hogy anyukád elvesztése ami leginkább első helyen van a szívedben.A legrosszabb időben vesztetted el amikor egy kislánynak leginkább szüksége van az anyukájára.


    Laci elvesztését még minidig képtelen felfogni az agyam,jövök megyek és várom hogy előjöjjön.Mindenhol érzem hogy ott van .Kimegyek a temetőbe de ott nem érzem képtelenség megmagyarázni .Anyukám is nagyon hiányzik vele is beszélgetek.A gyerekeim szerint sincs ott mindig velünk lesz.Gondozom a sírokat de ott csak szörnyű ürességet érzek.


     

    előzmény:
    dundori (77919)
    2017-10-30  21:57
  8. 2017. október 30. 21:5777919.

    Valikám Drága! Értem, hogy mit érzel, a baleset megint rátett egy jó nagy lapáttal. Ezen sajnos nem segíthetünk, de mindenki átérzi, melletted van, főleg, hogy jön mindjárt egy olyan nap, ami mindannyiunknak nagy fájdalom még akkor is, ha nem friss a bánat. Totyikával is együtt érzek anyukája miatt, pedig nem is tudjátok, vagy mégis emlékeztek rá, az én anyám 12 évesen hagyott itt engem, ennek már 53 éve. Én, aki azóta is minden nap gondolok rá, képzelhetitek, hogy tudom, mit jelent annak az embernek az elvesztése, aki mindent jelentett nekem, ha ennyi éven át a lelkemben őrzöm. Sokat gondolok arra is, milyen lenne az életem, ha akkor nem hal meg. Mit kaphattam volna az élettől általa, milyen lehetett volna az életem, de ennek már semmi értelme. Az idő, amit nélküle kellett élnem, bizony nagymértékben befolyásolta az egész életemet, s soha nem tudom meg, mi lett volna, ha életben marad. 


    Most elmondom nektek, nekem meghalt az apám, meghalt a párom, de az első halottam az anyám, aki a mai napon is a legfontosabb az életemben. Én mindig magamban gyászolom, s nemcsak ilyenkor, hanem az elmúlt 53 év minden egyes napján. Mióta elvesztettem, úgy éltem, élem a mindennapjaimat, hogy mit mondana a tetteimre, ha élne. Ezért engem - már elnézést kérek - a mindenszentek, vagy halottak napja, valójában nem igen érint meg. Tudom, ez én vagyok, talán más, mint minden más embertársam. A nagyszüleim elvesztése is nagy trauma volt számomra, de talán egy pszichológus tudna választ adni arra, miért az anyám áll még most is az első helyen a szivemben. Bár tudom a választ is nagyvonalakban, de erre még gondolni sem akarkok, nemhogy ide leírjam. Bocsi a sok személyes és nem ide illő megnyilvánulásomért

    előzmény:
    precon (77904)
    2017-10-29  08:31
  9. 2017. október 30. 21:3177918.

    Erzsike! Ha megcsinálad, írd meg, milyenre sikeredett! Én nem olyan régen vöröslencse salátát készítettem, de nem dicsekedtem vele. Nem volt olyan, amire számítottam. A receptet a netről vettem.

    előzmény:
    sorbet (77916)
    2017-10-30  17:31
  10. 2017. október 30. 21:2677917.

    Kedves S.Erzsike! Mint ahogy a korábbi szolidhoz sem tudtam hozzászólni, most is csak valami csoda folytán tudok. Nagyon sajnáltam volna, ha a többszöri próbálkozás után sem sikerül, megvallom, már majdnem feladtam. Nem tudom miért, de azzal a felhasználó névvel és azzal a jelszóval, amivel több, mint egy évtizede itt vagyok, nem akart beengedni az nlc.


    A nagy mérgelődésem miatt már nem is emlékszem arra, hogy mit is akartam írni anno a régebbi szolidra, csak azt tudom, nagy örömömre szolgál, hogy jelentkeztél ismét. Nem is merem visszakeresni, mert lehet, nem tudom majd folytatni a mondanómat, egyszercsak eltűnik az írásom. 


    Én is feltettem már a kérdést, pl. hol van Molly, hol van Manyuska, erre nem jött válasz. Annak nagyon örülök, hogy azért itt vannak a régi barátok, nem sorolom a neveket, mindenki tudja.


    Már kérdeztem, hogy hol lehet privit írni, erre nem válaszolt senki, vagy ismételten nem voltam elég figyelmes. Ha valakinek van ötlete, szivesen veszem.


    Velem nem történt semmi különös, amiről beszámolhatnék, megy az idő, teszem a dolgom, sajnos egyre - legalábbis azt érzem - nagyvonalúbban - aztán csak mérgelődök, vagy megbeszélem magammal, hogy jó ez így, ahogy van.. Később meg csak számon kérem magamtól, de ez már az én bajom, nekem kell elszámolni magammal.


    Ami persze megmaradt az emlékezetemben, mert akartam reagálni Kincsike bejegyzésére, is, drága vagy, hogy örömmel olvasol, megvallom, engem is örömmel tölt el, ha jó dolgokat olvasok felőletek, és nagyon örülök annak is, ha kicsikről beszámolsz. Annyira tudom, vagy csak azt érzem, olyan a lelked, mint az enyém. Család az első minden áron. Unokák a mindenünk, akár Totyinak, és még néhány nagymamának itt a topicon. Azt azért meg kell jegyezzem, - ezért próbálok hasonulást érezni - én sem vagyok elájulva tőlük, egyszerűen csak szeretem őket, s ha azt is érzem, hogy nagyon fontosak nekem, nem bizonygatom, az kell nekem is, hogy ők, maguk is tudják, érezzék, de ezt csak akkor teszik meg, ha én mindent jól csináltam velük kapcsolatban. A nagyoknál  is biztos vagyok abban, hogy előbb-utóbb tudni fogják (ők most a leválás időszakában vannak), a kicsik, kisebbek meg ezután jönnek rá, hogy van még egy biztos pont az életükben. Adél unokámmal pl. nagyon jókat lehet már beszélgetni, nagyon értelmes, okos kislány. Igaz, mostanság vele találkozom a legtöbbet, de én magam is törekszem arra, hogy tartalmas időt töltsünk együtt. Egyelőre ennyi, mert elfogyott a karakter lehetőségem, s ha tovább húzom, még lehet, el sem tudom küldeni a szolimat.


     

    előzmény:
    sorbet (77916)
    2017-10-30  17:31
  11. 2017. október 30. 17:3177916.

    Visszaolvasasnal nem lattam Mollykat! Tudtok rola valamit? 


    Most megyek fozni. Meg sohasem ettem lencses spagettit. Eszembe nem jutna ilyen etel, de a neten olvastam rola tobb helyen.

  12. 2017. október 30. 17:2677915.

    Mar a vacsorafozesen jar az eszem.


    Jav.:


    Meg a kimosott fonalak eseteben sem art a kihimzett darabok mosasanal festekfogot hasznalni. Vagy csak en vagyok tul ovatos?

    előzmény:
    Picivirág1 (77911)
    2017-10-30  17:07
  13. 2017. október 30. 17:1977914.

    Meg a kimosott fonalak eseteben sem art a kihemzett darabok eseteb festekfogot hasznalni. Vagy csak en vagyok tul ovatos?

    előzmény:
    Picivirág1 (77911)
    2017-10-30  17:07
  14. 2017. október 30. 17:1677913.

    Julika, akkor kesve adtam ezt a tippet.


    De regen volt, hogy egymasnak azonnyomban valaszoltunk a topicon. Julika, koszonom az elmenyt.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (77911)
    2017-10-30  17:07
  15. 2017. október 30. 17:1477912.

    Valika, ugyes vagy, barmibe belefogsz, sikerul. Nagyon sok erdekes technikaval keszult targyakat lathattunk toled az evek folyaman.

    előzmény:
    precon (77907)
    2017-10-29  10:25
  16. 2017. október 30. 17:0777911.

    Erzsike!


    Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni Most egy egész táskát bontottam ki és csak domesztosszal tudtam kivenni belőle a foltot. Újra kell drukkolni. és tanultam belőle, minden gombolyaggal próbát csinálok. Kimosom és papír zsebkendőn szárítom. Ezt a tippet is kaptam. 

    előzmény:
    sorbet (77909)
    2017-10-30  16:39
  17. 2017. október 30. 17:0377910.

    Szia Rozsa! Orulok, hogy kipihented magad. Jol eljatszottatok az unokaddal. Agika harmadikos? 


    Remeljuk, a ferjednek is jot tett a kiruccanas. Megneztem a hozzaszolasodban emlitett helyeket. Gondolom, a polgarmester rokonotok, nemcsak nevrokon. 


    Mi mar keveset jarunk le a szulofalumba. Szombaton lementunk a sirokhoz, es egy kedves csaladi unnepsegre is hivatalosak voltunk. Meg mindig a talalkozas hatasa alatt vagyok, nagyon jo volt ott lenni. Nyaron majd gyakrabban szeretnem latni oket. Telen nem szivesen utazom, csak ha muszaj.


       

    előzmény:
    rozsaanyu (77908)
    2017-10-30  13:21
  18. 2017. október 30. 16:3977909.

    Szervusztok lanyok! 


    Julika, eloszor neked irok sietve. Nagyon sajnalnam, ha tonkremenne a himzesed. Minden munkadat megcsodaltam. Nekem egyszer bevalt kimosni a feher sapkakat, melyeknek  a kek siltje festeket eresztett. Mosogepben, csak azokat es festekfogo kendocskevel, rongyocskaval. Egy probat meger. Drukkolok!


    Tobb marka is van beloluk:


    előzmény:
    Picivirág1 (77905)
    2017-10-29  08:35
  19. 2017. október 30. 13:2177908.

    Végre, végre, hosszú olvasnivalók vártak. Örömmel olvastam minden szolit. A képeket is jó látni. Ideje volt, hogy visszakapjuk a lehetőséget.


    Tegnap az Ági nagyon aranyos volt. Gazdálkodj okosan társasjátékot játszottunk Csak ámuldoztam az árakon. Lakás 400000 Ft-ér, porszívó 50 Ft-t?!?!?!?!


    Tojásos nokedlit készítettünk, ebédre. Jó ízűen evett a leányzó. Uzsonnára banánturmixot készítettünk. Közben "eltűnt" egy tábla Milka csoki! Délután én voltam Várallyay Rózsa III/b. osztályos tanuló. Volt nyelvtan óra, helyesírás, tollbamondás. Matematika és rajz óra. Természetesen volt szándékos rontás. Kíváncsi voltam mennyit vesz észre az Ági. Mind megtalálta. Jókat kacagott, de közben játszotta a szigorú tanító nénit.


    Két óra közötti szünetben -t játszottunk. Az a mindene. Almát daraboltam fel. Az volt a jutifali a sikeres idomításnál. Ül, fekszik, kér, pacsi!!!!!! Szerette volna, hogy én legyek a . Meggyőztem, hogy nem tudok négykézláb mászni. Tudom, hogy egy kicsi mozgás mindenkinek kell. Na, de nem ilyen drasztikus.


    Rajzóra? Ha-ha-ha! Soha nem volt az erősségem. Amint az alábbi képet nézitek, csoda történt. Vonalról-vonalra mutatta, egy másik lapon, mit hogy, merre húzzak. Magam sem hiszem el, hogy ilyen lovat tudtam vén fejjel rajzolni.


    Nagyon ijesztő idő volt. Szinte féltem. Jó volt, hogy elterelődött a figyelmem. Most is fúj a szél, de legalább világít - ha nem is melegít - a napocska.


    Azt még mindig nem tudtam elérni, hogy itt aludjon. Megfejtés sincs, még mindig, a miértre. Marci nincs itthon. Csornai tájékoztatás szerint, kedden v. szerdán megy Csérről Csornára. Nem tudom mikor ér haza. De nem hiányzik. Próbálom magam kipihenni. Ideje!!!!! Már az összeomlás szélén álltam.


    Valcsi!


    Kedves a vers, amit hoztál. Öröm, hogy az Unokák sorsa rendeződik.


    A Lányodért aggódom. Nehogy legyen valami utóhatás, az agyrázkódáson kívül. Nem esett pánikba? Fog még autót vezetni? Ez már szinte megszokott, hogy a vétkes nem sérül meg. Jó lenne, ha pénzbüntetésen kívül, szigorúbb  eljárásban részesülne. Szörnyű sebességgel száguldott. Még telefonálás nélkül is sok.


    Julika!


    Sajnálatos, hogy tönkre ment a munkád. Ügyesen javítod. Aranyosak a cicák. Oly' jó, hogy itt voltál/leszel.


    Marcsi! Szeretettel köszöntöm Terézanyu barátosnédat!!! a kéthetest!


    Most csendes-pihenőt tartok. Elnyúlva olvasgatom a képes újságokat. Majd rejtvényezek is egy kicsit, hogy csiszoljam az agyam. Főzni nem kell. Maradt a tojásos nokedliből.


    Szeretettel olvastam a szolikat. Végre van egy kis élet!!!!!! Azért a Hiányzók még mindig hiányoznak.


    Mindenkinek kívánok kellemes délutánt!


     

  20. 2017. október 29. 10:2577907.

    az én kreációim

  21. 2017. október 29. 08:4077906.

    A kép lemaradt..


    Vince a fotelban sziesztázik...Incike a fotel támlájáról figyeli a nagyvilágot

    előzmény:
    Picivirág1 (77905)
    2017-10-29  08:35
  22. 2017. október 29. 08:3577905.

    Szervusztok!


    Ezt érzem én is, amit Vali leírt. Pedig már egészen jól kezdtem rendbe jönni a békési víztől, a tangentortól. A jobb vállam alatt, a lapockánál és a vállam nagyon fájt. Timi hiába masszírozott, ez a vízalatti erős sugár és a víz megteszi jótékony hatását..na meg a  vizi torna. A térdem ugye jól elkopott, arra most Donnát kezdtem szedni...kenegetem most kurkumás krémmel. 


    Sok gondom van a füleimmel..a hallásommal. Azt mondták csak a  hallókészülék segít, a halló idegek mennek tönkre...megvettem a jó drága készüléket de nem mindig használom. van amikor egészen jól értem a beszédet..mert az óra ketyegését is hallom, de sajnos a beszéd nem  mindig áll össze  mindig. ha nem vettem volna meg azt hittem volna, hülye vagyok...megvettem, de nem mondom , hogy hülye vagyok, mert néha segít. Ez van. meg a mérgelődés...kivarrtam egy táskát, kimostam, és a kék szín fogott. majd kibontom, kimosom, nem könnyű, esetes vízben kell áztatni...de a munka, az kárba veszett. Azt a kék fonalat megkapják a cicák, akik miatt "sajnos" nem mindig tudok varrni. Vagy levadásszák a fonalat, vagy a kezemet...olyanok mint a kíváncsi  gyerekek...felágaskodnak az asztalra, lekanalazzák ami a mancsuk útjába kerül..Incike és Vince átestek az ivartalanításon....Vincének kutya baja sem volt, Inci azonban kijátszott mindenkit, a gallérral addig manipulált amíg az első varratot  amíg ki nem tépte. Így még mindig rajta van a gallér..de a szélét ragtapasszal bevontuk, hogy ne legyen olyan éles. 


    Valami aranyos pofák..nagyon élvezzük őket. 


    Valika!


    Jó volt olvasni, hogy az unokák sínen vannakAzt hiszem az unokák ilyesmire vannak kitalálva...enyhítsék a vesztességet, adjanak értelmet a  további életnek..


    A lányod balesete az szörnyű!!!!remélem hamar hamar felépül belőle..és bátram , bizalommal ül újra volán mögé. 

  23. 2017. október 29. 08:3177904.









    Halottaknak napján, gondolkozz el, kérlek!
    Mennyire fontosak azok, akik élnek?
    Milyen gyakran gondolsz rájuk szeretettel?
    Jelenthet-e annyit, mint ki régen ment el?



    Ilyenkor az ember temetőbe jár ki,
    Elmúlt szeretteit véli megtalálni.
    Közben annyin élnek magányosan, távol,
    kire nem jut idő, kit a szív nem ápol.
    Pedig a halottak a szívünkben élnek.
    A hétköznapokba bőven beleférnek.
    M'ért nincs az élőkért ugyanilyen ünnep,
    ami lángra gyújtja apró mécsesünket.


    Aki elment, jól van, csak egy más világon,
    s nem tud örvendezni levágott virágon.
    Földdé porladt testet látogatsz a sírnál.
    Élőkért tehetnél, ahelyett, hogy sírnál!
    Oly sok a magányos, kinek nem jut semmi.
    Ki örülni tudna, ha tudnák szeretni.
    Ám ezt meg se látod - tudod – attól félek.
    Megbékélni kéne, s nem visz rá a lélek.


    Vársz, amíg késő lesz, mikor már nem bánthat,
    akkor száll szívedre, majd a gyász, a bánat.
    S jön halottak napja, s mész a temetőbe,
    bocsánatot kérni, s elbúcsúzni tőle…


    Aranyosi Ervin: Halottaknak napján










     


     
    előzmény:
    precon (77903)
    2017-10-29  07:26
  24. 2017. október 29. 07:2677903.

    Vasárnap eleinte kettős-, délutántól északnyugat felől egyre többfelé erős hidegfronti hatásra kell számítani, megterhelő nap vár ránk. Sokaknál jelentkezhet fejfájás, vérnyomás-ingadozás, felerősödhetnek a görcsös panaszok, főként a délelőtti csapadékos időben a kopásos eredetű ízületi fájdalmak. A front szélviharral érkezik, ami nyugtalanságot, ingerlékenységet válthat ki, és jelentősen csökkentheti a hőérzetet.


     


    A téli időszámításra való átállás miatt egyeseknél kialvatlanság, álmosság is jelentkezhet. 

    előzmény:
    precon (77902)
    2017-10-29  07:25
  25. 2017. október 29. 07:2577902.

    Sziasztok vidám ébredést.


    Felénk borús az idő .Beköszöntött az ősz.A kinti feladataim nem akarnak véget érnimost meg a térdeim megint vacakolnak,hiába kenem fájnak és alig tudok néha lépni is.Reggelente bejáratom a lábaimat de egyre rosszabb.Na de elég a panaszkodásból.majd kérek nanó robotokat hogy gyógyítsák megKözben zajlik az élet nagy megrázkódtatás ért a lányomba szerdán hátulról beleszaladt 90-nel egy kocsi.Állt az autóval várta hogy elmenjen a kamion hogy be tudjon fordulni.Aki beleszaladt az mint kiderült a telefonját nyomkodta egy nő.A lányom ép az embereit vitte be a kis furgonnal ebédelni .Hatan voltak a kocsiba hármukat vitte el a mentő.Szerencsére kisebb zúzódással agyrázkódással megúszták.Aki beléjük jött annak semmi baja nem lett.Lányom gerince nyaka csuklója  rándult meg,na meg agyrázkódása van.Nagyon fáj mindene feküdnie kell.A nő szép kis büntetést kapott egyből kapott csekket a telefonálásért és nem volt bekötve azért is,na és még ezzel nincs is vége.Remélem kap még büntetést mert aki vezetés közben telefonál valószínű hogy esemesezet ezért nem látta az álló autót.Mert ha figyel akkor látja hogy a többi autó kerüli a lányomékat,volt hely a kikerülésükre.Ez meg egyenesen beléjük rohant ráadásul azon a szakaszon már sebesség korlátozás is van ezért is kapott büntetést a csaj töltögették neki a csekkeket.Na ez sem hiányzott az idegeimnek.Remélem ezzel ebben az évben minden rossznak vége és nyugalmas hónapok következnek.


    Bettina unokám november 15-én jön haza a diplomáját megvédeni vagy hogy is mondják na szóval lényeg hogy kicsit itthon lesz.Aztán majd jövőre megy vissza,jól érzi magát megtalálta a számítását.Közben ki akar menni majd egy kicsit Japánba a barátnőjével arra is rakja a pénzt.Másik két unokám is rendben van a legnagyobb is megtalálta a számítását jó a munkahelye és szépen araszol a ranglétrán.A kicsi meg tanul még ezerrel.Szóval szépen alakulnak a lányok dolgai .Mindenkire szeretettel gondolok legyetek jók és vigyázatok magatokra.

Címlap

top