Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. október 29. 07:2377901.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Nagyon pocsékul néz ki innen bentről! esik az eső nagy a szürkeség és ráadásul még sehol se volt a reggel amikor a szokásos időben felébredtem. Úgy utálom ezt az óra állítgatást, hogy elmondani nem tudom.


    Tegnap azért jó dolgokban is volt részünk. Terézanya barátnőnk "két hetes" lett de nem voltunk itthon amikor ténylegesen az a nap volt így tegnap vittük el a Római partra meglepetés hekk evésre. Aranyos volt ahogy meg lepődött mert útba esett egy olyan fiataloknak szóló kalandpálya ahol drótkötélen csúszkálnak meg minden féle akadályokon kell átjutni és az előtt álltunk meg. kitty fülig érő szájjal közvetített. Végre megérkeztünk. Irénke vedd fel a sapkát mert így fázni fogsz! Ebben a cipőben akarod végig csinálni? stb. Mentek az ugratások. Kicsit megkönnyebbült amikor bementünk az étterembe és egy egy jókora hekket tálaltak fel mindannyiunknak. Kitty nem is bírta megenni de mi többiek csak a gerincét hagytuk meg 


    Most is már meg kezdtem a főzést mert délben jön a család minden tagja: Sajtkrém leves lesz és birsalma leves , meg disznótoros illetve rakott karfiol . Igazi Orosházi hurka kolbászt hoztunk vidékről.


    Kincsike! Tündériek a fiúk. Milyen jó hogy így egyszerre ünnepelnek. Egyik se marad le semmiről. Isten éltesse őket mégegyszer.


    Rózsa! A Te fiúcskáid is tündériek. örülök, hogy végre kimozdultál. Most az őszi szünetben a gyerekeknek ingyenes az Állatkert a nyugdíjasoknak is kedvezményes esetleg Ágival kimehetttek ha úgy alakul. Sok fedett helyen van jó program.


    Valika! Remélem alkotsz ebben a szobába szorulós időben. Neked olyan jó kis kézügyességed van mindenhez.


    Mazsola! Nekem is vannak fogászati beavatkozást igénylő problémáim, de most átalakítják a fogdoki rendelőjét talán novemberben már lesz ismét és akkor megbeszélem vele mi a megoldás. Köszi a tájékoztatást Marika állapotáról. 


    Mollyka? Manyuska? Julika?


    Megyek a konyhába mert sok a betervezett tennivalóm ma ott! 


    Legyen szép a napotok!

  2. 2017. október 28. 17:2677900.

    Szervusz, Kincsike! Kihasználom a lehetőséget. Pihengetek.


    Nálatok is úgy áll a helyzet, mintha ikrek lennének a Fiúk. Nagyon aranyosak. Örömmel gyönyörködöm bennük. Jók a -is. Az egyik kotrógép, a másik tűzoltó. Ötletes.


    Reggel szerencsésen felébredtem. Mosakodtam, bekentem a szemem, reggeliztem. Pontban 8-kor ott voltam a Népligeti busznál.


    Szerencsés utunk volt. Gyönyörködtem a tájban. Más így, mint autóvezetés közben. Azok a szép őszi színek..............!


    A temetőhöz jó sokat kellett gyalogolni. Temetőn belül is elég távol vannak a Nagynénémék és az apai Nagymamám. A 12 órakor induló busszal jöttünk haza, Oroszlányból. Pár csepp eső ránk ijesztett, de nem eredt el. Megúsztuk.


    Hazaértem. Ebéd-vacsoráztam. Elnyúltam. Most ébredtem.


    Morzsát reszelek a száraz zsemlyékből. Nézem a TV-t.


    Szeretettel gondolok az utánam érkezőkre és a hiányzókra is.


     


     

    előzmény:
    er54 (77899)
    2017-10-28  15:17
  3. 2017. október 28. 15:1777899.

    Legyen pihentetős délutánotok .


    Mi ebédeltünk és  séta képpen utba  ejtettük  a spárt ,nagyon csunya  felhők jönnek a szél  is  eléggé fuj.


    Most kicsit  leültem várom hogy  jöjjenek át a babócák .


    Rozsa jó hogy kitudod pihenni a mütétet ,használd  ki .


    Marcsi még jó időbe jártátok végig  a temetőket .


    A fiamék  ma korán reggel voltak .


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra.


  4. 2017. október 27. 20:1977898.

    Kincsike! Te is hozzál képet a Fiúkról!!!!!!!


    Marcsi! Örülök, hogy szerencsésen hazaértetek.


    mazsolaI! Sajnállak, hogy szenvedsz. Marimamának puszit küldök.


    Tegnap időben lefeküdtem. Nehezen aludtam el, a szemem miatt. Reggel 8:15-kor ébredtem. Leszedtem a ragasztót a szememről, bekentem a szemkenőccsel. Megkönnyebbültem. Reggeliztem, kávét ittam. Visszafeküdtem. 12:30-kor ébredtem. El sem hiszem, hogy nyugalom van körülöttem!!!


    Délután zsemlemorzsát reszeltem.


    Mindjárt elnyúlok és úgy nézem a tv-t.


    Reggel Oroszlány az úticélom. Az Unokanővéremmel megyek, busszal. Délben jövünk is haza. Temetőbe megyünk. Apukám rokonaihoz.


    További kellemes estét kívánok. Jó éjszakát.............................

    előzmény:
    rozsaanyu (77897)
    2017-10-27  20:12
  5. 2017. október 27. 20:1277897.

    Hurrá! Megmutathatom a Fiúkat! Nem fogom én sem túlzásba vinni.

  6. 2017. október 27. 16:4477896.

    Sziasztok.Tudom, rég jelentkeztem .Annyi minden megint összejött, összejön.Nem is tudom mikor fogok kipukkadni, mint egy léggömb.


    Marika néni állapota változatlan.


    Nekem a szájam , ínyem vészjelzést adott.El kellett mennem maszek fogorvoshoz.Elszomorító a helyzet, de legbelül erre számítottam..Felnyitotta, gézcsikot tett bele, pár napot jártam át.Most mindig dagadt, érzékeny.Várom az árajánlatát, aztán döntés.Nem szabad elhúznom, mert nem akarok súlyos szövődményeket. Ha már eddig megúsztam.Megint pénzkiadás.


    holnap vidékre hivatalosak vagyunk disznótorosra.Esik az eső is.Majd lesz valahogy.


    Vigyázzatok magatokra! 


     

    előzmény:
    rozsaanyu (77891)
    2017-10-26  18:47
  7. 2017. október 27. 14:3677895.

     


    Sziasztok!


    Szóval mindenkitől elnézést kérek akik nem kérték a képeket. Nem fogom túlzásba vinni ígérem, de csiripelték a madarak, hogy működik és próbaként pár fotót küldtem Gyopárosról. 


    Az utolsó képen Székkutas legfélelmetesebb házőrző jelöltje a 6 hetes : Marcang ( Egyenlőre nagyon kell félni , nehogy rálépjen az ember 

  8. 2017. október 27. 14:3377894.

    Próba

  9. 2017. október 27. 09:0777893.

    Szép napot!


     


    Szerencsésen megérkeztünk, még az este de nem sok erőm volt már a géphez leülni. Kicsit húzós volt ez a "pihenés". Nagyon feszített tempóban kellett végig járni azokat a helyeket régi ismerősöket akik fontosak nekünk.Nagyon jól esett az hogy kegyes volt hozzánk az időjárás és gyönyörű őszi napsütésben sikerült végig eltölteni ezt a pár napot. Régi ismerősök elhalmoztak bennünket minden földi jóval ( gyönyörű karfiol, sütőtök, cékla dió alma birsalma konyhakész kakas őrölt házi paprika stb. Gittám még szörpöt is hoztunk, meg kész lekvárokat. Az este alig győztük behordani a kocsiból a sok finomságot. sajnos a birsalma sajt ott felejtődött a nagy búcsúzkodásban de így is nagyon örültünk, hogy mindenütt szívesen láttak és jókat beszélgettünk is a régi dolgokról.


    Gyopárosfürdő is egy élmény. Nagyon szép környezetben található sok sok medencével. Most nem volt zsúfoltság a hotelben sem illetve a fürdőben is kényelmesen lehetett használni minden élmény elemet. 


    Tervezzük, hogy máskor is el kellene menni ide mert olyan szép a tó part is de arra már alig maradt időnk hogy ott is bebarangoljuk a környéket.


    Rózsa! Jobbulást! Nem lehetett kellemes a beavatkozás.


    Mindenkinek szép napot kívánok! 


    Most főzök meg még pakolom a szennyest a mosógépbe folyamatosan.

  10. 2017. október 26. 23:3577892.

    szép álmokat


    Rozsa mielöbbi jobbulást kivánok


  11. 2017. október 26. 18:4777891.

    Rövid leszek. Két okból.


    Magammal nem beszélgetek.


    Reggel 9-re volt a berendelés, a Honvéd Kórházba. 8.30-ra ott voltam. 12:34-kor mentünk be a szemészeti műtőbe. 3 futószemölcsöt szedtek le. Csepegtettek lidokaint, 2x, utána még 2 szurit is adtak. Nem baj, hogy nem látjátok a fejemet!!!


    Hazakecmeregtem. Lefeküdtem. Ébredés után lementem a szemkenőcsért, a patikába. Nagyon csúnya vörös a szemem. Tele van "homokkal". Ezért megyek is innen.


    Szeretettel gondolok Minden kedves Barátosnéra!!!!

    előzmény:
    rozsaanyu (77890)
    2017-10-25  18:41
  12. 2017. október 25. 18:4177890.

    Szervusztok!


    Tegnap fárasztó napom volt. A Marci készülődött a mai utazásra. Ezért nappal és éjszaka is tett-vett. Beszél magában............. stb.


    Ma kivittem a 7:10 vonathoz, ami Sopronig vitte. Onnan busszal ment tovább, Csáfordjánosfára. Ha mázlija volt, bevitte a busz Csérre.


    Hazaérésem után vérvételre mentem. Egyben megkaptam az influenza elleni védőoltást is.


    Amint beértem a lakásba, lefeküdtem. 12:40-ig sikerült aludnom. Nem is tudom elmondani, mikor volt ilyen jó alvásom. Most este is igyekszem mielőbb lefeküdni. Végre egy nyugodt éjszaka elé nézek.


    Reggel 9-re megyek a - volt MÁV - Honvéd Kórházba. A bal szemhéjamon van 2 futószemölcs. Azt távolítják el. Nagyon izgulok. Nem tudom elképzelni, hogy fogják csinálni. Gondolom az nem "égetéssel" lesz eltávolítva, mint a többi testrészemről.


    Gitta! Igaza van a kincsiE-nek! Olyan kellemesen írod le a napjaidat, hogy szinte ott vagyok veled én is. Bár csak tudnék segíteni is!!!!!


    Marcsi! Kellemes pihenést! Használj ki minden percet a vízben.


    Szeretettel gondolok a hiányzókra is. Mert, hogy HIÁNYOZNAK!!!!!


    Igyekszem beszámolni a műtét sikeréről, amikor a szemem engedi.


    További kellemes estét. Pihenjetek is!!!!!!!!

  13. 2017. október 25. 07:2077889.

    Szép napot!


     


    Szerencsésen teljesítettük az eddig kitűzött küldetést. Apus szüleinek testvéreinek a nyughelyeit végig jártuk.Ma kipihenjük a tegnapot.Egész napos áztatás van tervbe véve. Szép a szálláshely is,persze pici szépséghibája hogy maga a fürdő egy kis sétával érhető el,de valamit valamiért.egyébként a szobŕk tágasak a fürdősoba szép az ágynemű hófehér, a kaja bőséges. Kár hogy most csak ennyi időnk van!


    Ja! Az idő is remek. Bár fújt a szél de a nap is kisütött,szóval olyan igazi szép őszutó van


    Mindenkinek nagyon kellemes napot kívánok!

  14. 2017. október 24. 23:0377888.

    szép álmokat



    Gitta  örömmel olvastam a  napi  tevékenységeidet .A poréhagyma leves  biztos finom lehet.Olyan élethüen irsz hogy  szinte azt éreztem  hogy  ott  vagyok .Bizony van  nekünk is  még bőven a kertbe dolog de  az  eső miatt nem tudtunk  menni ,meg Pistinek  a gerince  is  fájt  igy pihenőre kellett  fogni  a dolgot .


    Az  ünnepeltjeidet  szeretettel köszöntjük .


    Az  uncsikáim  élvezik  az  uj  játszóteret annak  ellenére  hogy  bizony  van  sok hiányosság .Ovi bölcsi után mindig  ott  töltjük a délutánt .


    Holnap  töltött  káposztát  terveztünk  nagyon megkivántuk .Mire  Pisti megjön  a fürdőből meg a maszirozásból addig én elkészítem .


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra.



     

  15. 2017. október 24. 19:5777887.

    Kedves Barátok!


    Köszönöm a Gyöngyöseim köszöntését, akinek lehet, mindenképpen átadom. Kedvesek vagytok, akik tudjátok, és gondoltatok erre.


    Én a mai napon a kis Nostróval töltöttem a nap nagyobb részét, aztán amikor elvitte a menyem (a kutyus tudatában az "anya"), azonnal kimentem a kiskertembe, kiástam a zellert, petrezselymet, ez utóbbit még meg is mostam..., a kezem majdnem lefagyott), igyekeztem a kisházban megcsinálni a leanderek helyét, ezért a már pár napja kiszedett maradék pórét behoztam, és nem átallottam egy nagyon finom póréhagyma krémlevest készííteni, ami most lett készen. Legnagyobb sajnálatomra, mert ilyen késő este nincs kit megkínálni vele. Az apropót az is adta, hogy vasárnap valami zsemlyeszerű kenyeret sikerült vásárolnom, ebből lett a zsemlyekocka, állitom, erre kiváló lett. A maradék pedig prézlinek lesz az áldozata.


    De semmi gond, csupán annyi, alig várok még egy pár fagymentes napocskát, mert van még dolog odakinnt, nem is kevés. A kiskutyától a kinti munka szinte lehetetlen, nem bánom, ha jönnek érte és marad némi délutáni pár félórám, amíg nem ráz ki a hideg odakint. Holnap persze erre sem lesz semmi esély, mert 4-ig mehetek az elkészült jogosítványomért, aztán bolti túra, már megint sötét lesz, mire tehetnék bármit odakint.


    Amint írtam, semmi gond, elvagyok. Jól-rosszul, minden nap más. Vannak egészségi gondok, aztán vannak jól kezdődő és jól végződő napok, vannak semmilyen napjaim, hála az égnek egyik nap jön a másik után, jók, vagy kevésbé, igyekszem győzködni magam, hogy mindegyik egy szerencse. Főleg reggelenként, hogy az előző napon is szerencsésen túlvagyok. Mit mondjak? Ez azért nem egy előrelátó, előre tervező optimista szemlélet, de ez van, semmi okom arra, hogy másként gondoljam a napjaimat, a hátralévő életemet.


    Molly!!!! Manyuska!!!!  Merre vagytok???


     


     


     


     


     

  16. 2017. október 23. 23:0177886.

    Kellemes estét kívánok!


    Nagyon ügyesek vagytok. Biztosan szépek lettek az ajtó kopogtatók. Valcsi és Marcsi!


    Gyorsan mennek a napok. Most látom, hogy tegnap nem jelentkeztem. Nem voltam jól.


    Drukkoltam, hogy békésen megússzuk a mai napot! A TV-Híradó szerint,  csak kisebb csetepaték voltak, Budapesten.


    Valcsi! Szomorú, hogy megint temetésre kell menned. Részvétetem!


    Gitta!


    Gyöngyösöknek nagyon boldog névnapot kívánok, szeretettel!!!!!


    Megint egy nappal közelebb vagyunk a karácsonyhoz.


    Unoka nélkül mentek el a napok.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat, a HIÁNYZÓK-nak is.


    Jó éjszakát

    előzmény:
    totyogoka (77885)
    2017-10-23  09:40
  17. 2017. október 23. 09:4077885.

    Szép napot!


     


    Egész éjjel de még most is esik az eső. Ma azt tervezem, hogy az orromat se dugom ki napközben. Főzni nem kell , így egész napos szent heverde lesz. Gépen keresek majd régi dolgokat próbálok rendbe szedni sok felesleges dolgot letakarítani a gépről. sok a levélszemét hiába ügyelek és sok mindent olvasatlanul kidobok, indig jönnek újabbak. Komolyan tele van a bakkancsom az ilyen továbbküldözgetős levelektől.


    Ma Gyöngyi nap van ! Gittám a Lányodnak ( ha jól emlékszem talán a menyed is Gyöngyi?)  és Gyöngyöskének is nagyon boldog Névnapot kívánok!


    Valika! Most csak benti munkát lehet csinálni ebben  a vacak időben. Csinálhatnám akár a koszorúkat én is de nem vettem alapanyagot hozzá.


    Mindenkinek nagyon kellemes szép napot!

  18. 2017. október 23. 08:2577884.

    Ma dugványozok sok szép csüngő muskátlim van azokból csinálok gyerekeket.Nem tudom hol átteleltetni őket.Próbálok minél többet megmenteni de azok nem olyanok mint a másik muskátlik.Most utána nézek hogyan lehet megmenteni azokat is megmenteni.


    Legyen mindenkinek szép  napja.

  19. 2017. október 23. 08:2177883.

    Sziasztok.


    Vacak idő van nem lehet kimozdulni.


    Marcsi nekem jó sok vatta korong elment nem szedtem szétKét nagy és két kicsi koszorút csináltam.Nálunk nincs itt olcsó boltLegközelebb inkább utazom

    előzmény:
    totyogoka (77882)
    2017-10-22  14:59
  20. 2017. október 22. 14:5977882.

    Szép napot!


    Elcsendesedett a ház. Megebédeltünk, kicsit korábban mint szoktunk aztán kicsit még elbeszélgettünk és ment ki ki a dolgára. Örültem mert mindenkinek ízlett az ebéd is. Olyan "mézes-mázos" csirkemellet csináltam mint amilyet a kínaiban is lehet kapni . Féltem is de egész jól sikerült. Nem is volt olyan bonyolult mint ahogy a recept alapján gondoltam. Azért biztos ami biztos alapon egy tepsi rakott krumpli is készült.


    Valika! Nekem viszonylag könnyen ment a vattakorong koszorú készítés pedig nem vagyok nagyon ügyes. A pennybe vettem a vattakorongokat 160 ft / csomag de kettészedve raktam fel és egy fél csomag ment így rá a közepes méretű koszorúra. Azt már inkább sokaltam mert 500 ft volt az a kis hungarocell alap.


    Valóban bejött a meteorológusoknak a lehülés már csak az eső miatt izgulok. Minden el van készítve hogy kedden korán indulhassunk mert több helyre is megyünk.Nem lenne jó nyakig a sárban tapicskolni.


    Most megyek eltakarítom a romokat a konyhában és kicsit pihizek én is. 


    További szép napot !

  21. 2017. október 22. 09:3577881.

    Most koszorúkat kezdek gyártani szép levelekből meg tobozokból  meg bogyókból a temetőbe.

  22. 2017. október 22. 09:3377880.

    Marcsi én is csináltam az egész családnak ,magamnak is.Egy vagyonba került a vatta korong van díszítve is meg csak csillámporos kis kövekkel.Csináltam olyan gyöngyöset is amilyent te az uncsival.Na és egy tálra hóembert meg havat fenyőtoboz babát kis házat raktam rá amit együtt vettünk szép téli tájat alkottam.Havat szódabikarbónából csináltam borotva habbal.most sajnálom hogy nem lehet képeket felrakni.Gyertyatartót is csináltam szóval játszom az üres időmben addig sem agyalok.

    előzmény:
    totyogoka (77874)
    2017-10-21  14:18
  23. 2017. október 22. 09:2677879.

    Gittám nem ígértél neki totok öblitőt lehet hogy azt kellett volna sms-ben írni.Nálunk a sövényt kellene nyírni

    előzmény:
    dundori (77875)
    2017-10-21  15:25
  24. 2017. október 22. 09:2377878.

    Rózsa kevesen vagyunk és megöregedtünk ez van.Mindenki szanaszét van esve.Nálunk megint probléma van pénteken meghalt a vejem  pótapja (második férje az anyukájának)Ez az év számunkra katasztrófa.


     

    előzmény:
    rozsaanyu (77876)
    2017-10-21  21:06
  25. 2017. október 22. 09:1877877.

    Sziasztok mára kicsit megfordult az időjárás megjött az ősz.


    Rossz időt mondanak hétfőre.Mondjuk érzem is a lábaimon mindenem fáj hasogat.Azért mindenkinek vidám pihengetős napokat kívánok.

Címlap

top