Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. október 21. 21:0677876.

    Szép estét kívánok!


    Marcsi és Gitta!


    Tartjuk a frontot. Mondhattok akár mit, akkor sem értem, miért szakadt szét a topic-társaság!?!?! A facebook elszívta a Barátosnékat? Járok oda én is, de azért ez az igazi, ahol beszámolhatok a hogylétemről. Szeretnék tájékozódni - mint régen - a társak hogyléte felől is!


    Ági nem jelentkezett ma. Nagyon vártam a jövetelét. Egyedül voltam. Volt egy nyugis napom. Nem tétlenkedtem! A konyha szekrényeket pakoltam ki, tettem rendbe. Kifáradtam. A mosogató alatti részt maj'hogynem hasalva tudtam kimosni.


    Marci a kőbányai Nővérénél volt. Nem tudom mit csináltak, csak azt látom, hogy hulla fáradt.


    Én is elnyúlva nézem a TV-t. Szeretnék korán elaludni.


    Marcsi! Elkészült a kopogtató?


    Jó éjszakát, szép álmokat..............................

    előzmény:
    dundori (77875)
    2017-10-21  15:25
  2. 2017. október 21. 15:2577875.

    Szervusztok Barátok!


    Totyika jól tetted, hogy feltetted az idősek imáját, ahogy végigolvastam, én magamra nézve majdnem minden betűjét kivastagítanám. Köszönöm kérdésed Zsuzsiról, hála az égnek jól van, talán írtam már, hogy hízott is. Gyöngy öst is kiszűrték, s már egyszer visszahívták egy pontosabb átvilágításra, ahol megnyugtatták, nincs baja a tüdejének, de most mégis elküldték CT-re, a lelet azt mutatja, hogy egy korábbi szövődmény hegesedése látszik, szerencsére nincs nagyobb baj, bár a beküldő doktornak majd csak a jövő héten viszi el a leletet. Végül nem mentem el a nővéremhez, mert csütörtökön délután indultak és csak kedden késő éjszaka jönnek vissza, nekem sok ez az idő, amikor itthon is még sok tennivaló vár (a kisházban is legalább 2-szer egy-egy teljes nap még a fagyok előtt, amiből az egyik talán holnap, vagy hétfő lesz).


    Rózsa! Katival még nem beszéltem, próbáltam, nem vette fel, ő sem próbált visszahívni, szerintem külföldön van. Hogy miért nem jön a topicra, Te is megkérdezheted tőle, hisz tudod a számát, vagy akár a face-on, ahol én nem is tudnám megkérdezni.


    Most az idősek imáját mellőzöm, de nem ragozom túl: Valikám! "az emberem" a hét eleje óta nem veszi fel a telefonját, sms-t és hangüzenetet is küldtem neki azzal, hogy füvet kellene nyírni, mert vasárnapra esőt mondanak. Nem jelentkezett, így csütörtökön, amint elvitték a kiskutyát, azonnal nekifogtam, de a terasz melletti, fenti részt már nem tudtam megcsinálni, rámsötétedett.


    Tegnap két kicsim volt, Adél és a kutya, s persze közben birsalmáztam (csatni). Mire elmentek, már nem volt kedvem semmihez. Ezért most neki duráltam magam, aminek nagyon örülök, mert a kezdetkor már szemerkélt az eső, egészen sötét van felettünk, most nem tudom, hogy végül esik-e. Nem rég jöttem be.


    Ma volt ebédem (már harmadik napja a szabolcsi töltöttkáposzta - a magam módján, mivel én nem édes és nem is savanyú káposztából, hanem az általam kovászolt káposztából készítem). Most is finom volt, de már elfogyott.


    Közben sül a nyúl a sütőben + a céklasaláta, amire mindjárt rá is kell szórnom a sajtokat, mert már biztos puha a cékla is. Legyen szép a hosszú hétvége mindenkinek.

  3. 2017. október 21. 14:1877874.

    Szép napot!


     


    Itt Angyalföldön kicsit borongósabb lett az idő, viszont reggel nem volt köd és ez is jó hír.Igaz esőt viszont mondanak holnaptól. Egyszerű ebédünk volt, kolbászos krumpli leves meg palacsinta. Kitty még nem jött meg de hamarosan érkezik. Ajtó kopogtatót terveztem csinálni vele a vatta korongos technikával. Majd kiderül mennyi kedve lesz hozzá, nekem meg türelmem.


    Délelőtt ágyneműt mostam meg porszívóztam , de megjártam a Lehel piacot is. Nagyon sokan voltak. 


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!

  4. 2017. október 21. 07:3277873.

    Sziasztok mindenkinek vidám szép hétvégét.Használjátok ki a szép időt amíg lehet.

  5. 2017. október 21. 00:2677872.

    Az alábbi szösszenetek után nem is merek mondani semmit. Mindkettőtök - Valcsi és Marcsi - írásában van nekem is változtatni valóm.


    Szervusztok.


    Ma nem vagyok toppon. Fáj a derekam. A fejemen a jobb fület - ami süket - zúg, a bal meg úgy fáj, mintha mumszos lennék. De tovább nem panaszkodom.


    Valcsi! Köszönöm, hogy hiányoltál. Nem fértem volna el az állatkerti sétán?


    A bejelentkezéshez javaslok "Jelszó cserét". Elfelejtettem a jelszavam"-mal.


    Nekem azért jön be egyszerűen, mert bejelöltem, hogy "Maradjak bejelentkezve".


    Nagyon jó volt, hogy összefutott a család. Csak az Andris Timije hiányzott.


    A Bálint kezd "férfiasodni". Eltűntek azok a babás vonásai. Igazi nagyfiú. Kristóf is csupa mosoly. Sokat változott, amióta nem láttam. Az Ági is meglepően megváltozott. Nagy a szerelem közöttünk. Ő is nagylányosodik, komolyodik. Reggel lehet ideér.


    Délután magazinokat olvasgattam, fekve. Elaludtam. Most meg kukorékolok.


    Megyek próbálkozni, hogy elaludjak, mert a Marci nemsokára felébred. Csörög-zörög. Tuti nem tudok elaludni.


    Szeretettel gondolok minden Régi barátra.


    Jó éjszakát..................................


     

  6. 2017. október 20. 12:2377871.

    Ha elfáradtál, mert elmúltak az évek,
    ne csüggedj, keress a korodnak megfelelő szépet.
    Ami mellett fiatalon elmentél rohanva,
    most ráérsz megnézni, botra támaszkodva
    Nevess, nevess, a bajt soha ne keresd,
    örülj a mának, holnap már rosszabb is lehet.
    Keress barátokat, bánatodat oszd meg.
    Ha osztasz bármit is, egyre kevesebb lesz.
    Soha ne hidd, hogy sorsod a legrosszabb,
    mindenki magát hiszi a legnyomorultabbnak.
    Légy vidám - mert teljesen mindegy -
    az élet úgysem áll meg, és úgy sokkal könnyebb.
    ne sajnáltasd magad, légy arra büszke,
    sok mindent átéltél, és mégsem törtél össze.
    És mert visszahozni semmit sem lehet,
    fogadd el így és élj emberhez méltó, derűs életet.

    előzmény:
    totyogoka (77870)
    2017-10-20  07:43
  7. 2017. október 20. 07:4377870.

    Én már  ki is vastagítottam azt a részt amin úgy érzem javítanom kéne. Ma beviszem a klubba és Mindenki magára kell , hogy ismerjen és a saját példányán el kell hogy gondolkozzon, melyik ponton kellene nekik is javítani 


    Vagy nagy nevetés lesz vagy sértődés a vége.

  8. 2017. október 20. 07:3977869.

    És meg van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    IDŐS EMBEREK IMÁJA 

    Uram! Vigyázz reám, hogy öreg koromban is szerethető legyek. Fékezd meg túlbuzgóságomat, amellyel azt képzelem, hogy nekem minden témához, mindig mondanom kell valamit.

    Szabadíts meg attól a jó szándékú segíteni akarástól, amellyel mindig én akarom elrendezni mások rendezetlen ügyeit. Ne vegyem zokon, ha az emberek beavatkozásnak nevezik az én segíteni akarásomat. Taníts meg arra, hogy okos legyek, de ne okoskodó.

    Legyek mindig kész a szolgálatra, de a mellőzést is el tudjam fogadni. - Sok bölcsességet halmoztam fel életemben, és nagyon sajnálom, hogy ezt talán nem tudom másoknak továbbítani. - Beletörődöm ebbe Uram. - De, ugye megérted azt a kérésemet, hogy legalább néhány barátom maradjon mellettem, ezekben az utolsó években.

    Add meg azt a jó szándékot nekem Uram, hogy szeressem a menyemet, a vejemet és Ők is szeressenek engemet.

    Uram tedd azt meg nekem, hogy ne akarjak örökké éhen halni. - Egy közösségi étkezésnél ne én legyek mindig az első, figyelmeztess kérlek, hogy később is jut nekem mindenből. - Kérlek Uram, fogd le a kezem, amikor egy társas összejövetelen, kapzsi módon a ridikülömbe rakom a pogácsákat és a nylon zacskóba pedig a visszaváltható üdítős üvegeket.

    Taníts meg arra kérlek, hogy tudjak hallgatni a betegségeimről és a nehézségeimről. - Ezek évről-évre növekednek és velük együtt nő bennem a hajlandóság, hogy mindig ezekről beszéljek.

    Nem merem azt a nagy kegyelmi ajándékot kérni Tőled, hogy őszinte együttérzéssel tudjam hallgatni másoknak a betegségekről szóló folyamatos panaszkodását. - De, legalább arra adj erőt, hogy türelmesen végighallgassam Őket. - Azt se merem kérni, hogy halványodó emlékezőképességemet erősítsd meg olyanná, amilyen régebben volt. - Inkább azt kérem, hogy adj nekem több szerénységet és kevesebb magabiztosságot, amikor előfordul, hogy ugyanarra az esetre mások másként emlékeznek, mint én.

    Add meg Uram, kérlek, hogy végig tudjam hallgatni mások unokáinak okosságát, ügyességét és ne csak örökké az enyémről meséljek. - Abban is segítségedet kérem, hogy a véletlen nálam lévő Unokáim fényképét úgy mutassam, hogy legyen türelmem megnézni mások fényképeit is.

    Ajándékozzál meg Uram azzal a csodálatos bölcsességgel, amely beláttatja velem, hogy én is tévedhetek. - Taníts meg arra is kérlek, hogy az előítéletektől és az írigységtől mentesen, fel tudjam fedezni az utánam következő nemzedékek igazát és ajándékozd nekem azt a derűs szabadságot, hogy sok jót tudjak mondani a fiatalokról.

    Tölts be Uram úgy a szereteteddel, hogy vénségemben is szívesen szóba álljanak velem az emberek. - Tudom, hogy nem vagyok szent, de azt is tudom, hogy az öregember örökös zsörtölődése az ördög munkájának a csúcsteljesítménye. - Engedd, hogy Simeonnal együtt mondhassam: - "Látták szemeim a Tőled küldött Üdvözítőt" - és amikor bölcs szereteted úgy látja, hogy elérkezett az én időm, akkor át is ölelhesselek Téged. - Ámen

    Bogdán Kálmán (Veszprém)

  9. 2017. október 20. 07:3877868.

    Marcsi valahová eltettem de fogalmam sincs hol keressem.Már ideje rendezni a dolgaimat na de az olyan Pató-Pálos 

    előzmény:
    totyogoka (77867)
    2017-10-20  07:27
  10. 2017. október 20. 07:2777867.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Itt olyan köd van, hogy a túloldalra is alig lehet ellátni. Kicsit parázok is mert kedden indulnánk a vidéki temetők látogatására és a Körösök vidékén illetve az Alföld mélyebben fekvő részein is igencsak meg ül a köd ilyenkor. Sok helyre kellene mennünk és kevés az időnk, de ködben nem szabad sietni. Orosháza mellett Gyopároson fogunk 2 éjszakát tölteni, így talán több időnk lesz .


    Tegnap egy gyors elhatározás utáni még gyorsabb döntéssel sikerült találkozni régi barátokkal. Az állatkertben voltunk , csoda szép időben. Lehet hogy az idén ez volt az utolsó ilyen kellemes őszi napsütéses nap - kihasználtuk.


    Ma is lesz mit csinálnom mert még nem vásároltam be a hosszú hétvégére pedig most együtt leszünk így főzni biztosan fogok .


     


    Manyuska sajnos nem tud belépni nem fogadja el a jelszavát a rendszer. Aki tudja a megoldást az legyen szíves már megírni a facebookon neki. Én nem vagyok olyan nagy spiller így nem tudok még tanácsot sem adni mi a teendő ilyenkor.


    Leva ugyan ebben a cipőben jár! Bár nem jár már a topikra de olvasta a sok köszöntést a szülinapjára de nem tudott belépni így most én köszönöm meg a nevében a szülinapi köszöntéseket.


    Valika! A kerti munkák lassan befejeződnek ha ilyen csúnyák lesznek a reggelek. bízzunk abban , hogy napközben azért még lesz szép idő.


    Julika! Cukik lehetnek a cicáid. Szegények kicsit biztosan megszenvedték az ivartalanítást de a gondos gazdinak ezt meg kellett tenni. Gondolom mit éreztél mikor az összegubancolt fonalakat megláttad. Ők még fiatal játékos cicák. Maradjanak ilyenek idősebb korukban is.


    Kincsike! Ügyesek voltatok, hogy szép időben bejártátok a messzebbi temetőket is. Engem kicsit bosszant hogy így elnapoltuk, de még reménykedem, hogy talán nem lesz egész nap ekkora köd.


    Gitta! Gondolom teszed a dolgod mint minden nap. Zsuzsi ezek szerint jól van. Hogy döntöttél végül? Elmégy a nővéredhez? ( Bár lehet ez már nem is aktuális kérdés volt)


    Rózsa! Örülök, hogy jól érezted magad az unokáid és a gyerekeid körében. Nem feltétlenül biztos ám hogy mindenkinek hiányzik a képfelrakás lehetősége az nlc.-n. Azt olvastam, hogy sokan kifejezetten kérték, hogy ne lehessen  ezt megtenni. Te is tudod , hogy ami egyszer kikerül a netre azt onnan soha többé eltávolítani nem lehet. nem mindenki szereti ha a fotóit lementik és közre adják később. 


    Mollyka! Nagyon sok Boldog Névnapot kívánok Orsikádnak. Holnap nem biztos hogy gép közelben leszek ezért köszöntöm most!


    Más! Október az Idősek hónapja. a Solti találkozóra azt hiszem vittem Mindenkinek egy példányt az idős ember imája című aranyos kis versből. Most keresem égen földön mert nagyon aktuális lenne ismét átolvasgatni és a magamra vonatkozó részt megfogadni. Ha valakinél még esetleg meg van és be tudná ide másolni megköszönném. 


    lehet hogy nem is csak rám vonatkozó részek lennének ott megfogalmazva?


     


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


     


     

  11. 2017. október 20. 07:2577866.

    Neked is szép napod volt olvastam hogy várod a családodatkülönben ment volna a telefon

    előzmény:
    rozsaanyu (77864)
    2017-10-19  23:12
  12. 2017. október 20. 07:2477865.

    Sziasztok vidám napot.


    Ma is ködös napra ébredtünk.Tegnap is fene nagy köd volt de én hónapok óta először úgy döntöttem hogy kibújok a csigaházamból és kicsit kikapcsolódok csak úgy spontán.Mivel eddig csak ügyintézések miatt tettem ki a lábam a házból.Kicsit félve indultam neki de a végén nagyon jó volt.Tudtam hogy egy telefonnal elcsábítok valakit hogy jöjjön találkozzon vele egy próbát megért.Na és bejött .Szép napom volt köszönöm és hogy nem egy de ketten is megleptek ez aztán volt a szerencse .A sors keze hogy Pesten volt megvagy,és hogy pont felhívta totyitnagyon össze jött minden,érdemes volt kimozdulnommáskor is megyek.


    Majd az ünnepi forgatagot megnézni a Deák téren ha addig nem gubózom vissza.

  13. 2017. október 19. 23:1277864.

    Magamban kell beszélgetni?


    Nagyon aranyos volt az Ági. Boldog délutánom volt. Végre kezd nőciskedni. Olyan szelfiket készített  magáról,  az én telefonommal, hogy alig lehet ráismerni. Fodrásznál voltunk, frufrut igazíttatni. Lófarokban volt a haja. Otthon elbújt, kibontotta a haját és meglepi fotókat készített magáról, ajándékba. Sajnálom, hogy nem tudom megmutatni.


    Jó éjszakát.................................................. Végre, időben lefekszem, magamhoz képest.

    előzmény:
    rozsaanyu (77863)
    2017-10-19  11:31
  14. 2017. október 19. 11:3177863.

    Szervusztok!


    Tegnap megérkezett az Andris. Némi segítséget nyújtott. Nem azt, amire vágytunk, de hasznos. A konyhába felfúrt kis polcokat. A régi kis hűtő helyére betettük, a Dunafüredről hazahozott, magasabb hűtőt. Ez 2 polcot elvett a tárolóból. Ezt kellett pótolni.


    Pisztrángot hozott. Azt megsütötte, petrezselymes krumplival körítve ettük. Mi sztrapacskát készítettünk. Később abból is vacsoráztunk.


    A Bimbómék későn délután érkeztek. Pelenkacsere, uzsonna volt mindkettő fiúnak. Kristóf csupa mosoly, mint a Bálint is. Kristóf cicizett. Bálint halas bébikaját, banánt és nápolyit evett.  Jót hancúroztunk. Csak a fúrótól volt riadalom, amivel az Andris fúrt a konyhában. Hamar eljött a búcsúzkodás ideje. Már nagyon várom a következő találkozást. Kár, hogy nem lehet képeket feltenni.


    Ma 15:30-ra megyek az Ágiért, autóval. Lemondott játékokról, amit felajánlott az Unokatesóknak!!!!!  16-ra fodrászhoz viszem. Frufru igazítás lesz.


    Julika! Aranyosak lehetnek a játszó cicák.


    Kincsike! Nem árt meg a Menyednek egy kis pihenés. Aztán belép a mókuskerékbe. Ti fogtok járni az oviba, bölcsibe? Hogy van a Fiad?


    Most eltakarítom a szerszámos ládát, amiből az Andris szana-széjjel szórt mindent. Ebédre még maradt sztrapacska. Hamar itt lesz az indulás ideje.


    Gitta! Hívott már a sKati? Miért nem jön a topicra?


    Hiányzóknak, utánam érkezőknek szép napot kívánok.

    előzmény:
    Picivirág1 (77862)
    2017-10-19  06:58
  15. 2017. október 19. 06:5877862.

    Szervusztok!


    ma "szabad napom" van, nem megyünk a fürdőbe Békésre. Egy héten 3x megyünk, hétfő, szerda, péntek. Már fél 7 kor útnak indulunk és fél 10 kor itthon vagyunk. Én tangentort és vízi tornát kapok . Hulla fáradtan jövök haza, de már érezhető a jótékony hatás.


    Szegény cicákat is műtötték, Vincének meg sem kottyant de Incike nagyon gyengécske volt..most kezdi kirúgni magát, de nagyon zavarja a gallér amit még 9 napig viselni kell. Ez idő alatt egyedül nem is mehet ki. Most nyugodtan varrogathatok tőle, mert nem lopja el a fonalaimat. rendre szoktatnak a cicáim, csak az a fonál lehet elől amivel varrok mert ellopják a kosárból a többit...szörnyű gubancokat csináltak már...de szinte felcsillan a szemük amikor előveszem a varró kosarat...itt a játék idő, gondolják. 

  16. 2017. október 18. 19:5677861.

    Igyekeztem már korábban jönni, de amikor akartam, 3x nem engedett be az nlc, aztán hétfőn jött Zsuzsi barátnőm, akit néhányan Ti is ismertek az itteni tali alkalmából. Ha vendégem van, megtisztelem azzal, hogy minden időmet vele töltök, nem ülök a sz.géphez. Persze van egy TV műsor, amit nem hagytam ki, így ő is kénytelen volt nézni. Nem a reklám helye, de az ATV-n a Fórum c. műsor, amit szeretek.


    S.Erzsike! Nekem nagy öröm volt az, hogy személyesen találkozhattunk, megvallom már sokkal előbb vágytam a személyes találkozásra, végül sikerült, és semmi, de semmi gondot nem okozott az a rövidke idő, amit együtt tölthettünk. Nem tudom, képben vagy-e azzal kapcsolatban, hogy mi történt ott kint a tónál, ahol ebédeltünk? Szinte hamuvá vált ott minden, ami a mólón volt.


    Totyikám, mindent megértettem. Bizony lesz majd kis hiányérzetem, többek között pl. az, hogy már kétszer volt itt a szomszédban Margitunk a régi iskolám kollégiumában, és ezek a kedves horvát szomszédok mindkét alkalommal megengedték, hogy a kertjükön átjöhettek hozzám, kulcsot adtak, hogy ott vissza is menjenek, így nem kellett gyalogolni körbe egy focipályát nekik, és nekem sem, amikor értük mentem. Hogy ez majd hogy alakul az új szomszéddal, nem tudni. Lehet, hogy a jó kis "EU-s" kapunkat megszüntetik majd. De mint sok más dologra, erre is találok ám megoldást.


    Kincsike! Nagyon jó időben rendeztétek a sírokat, állítólag péntektől esősre fordul az időjárás. Én most 3 napig nem tudtam a kinti dolgokkal sem foglalkozni, pedig a körmömre ég, de miután elvittem a barátnőmet a pályaudvarra, azonnal kimentem a kertbe, úgymond "takarítani", hogy lehessen végre ásni. Persze nem én fogok...!


    Rózsa! Örülök, hogy élvezted a kerékcseréhez vezető utat. Bizony nagyon szép az őszi táj. Nekem még el sem kell ehhez mennem, elég, ha kinézek az ablakon, látom a kertemet, közben fogom a fejem: már megint mennyi levél van..., de a teraszról ránézek az Alpok kis hegyecskéjére, és bizony gyönyörködtető látvány. Zsuzsi barátnőm meg legszivesebben egész nap ezt a tájat nézte volna, a kertemben lévő madaraimmal együtt. Néha olyan, mint egy gyerek. Ma talált a kertemben egy bokor  nyíló "vad" ibolyát, nem győzött áradozni róla...., hogy én tudtam-e, hogy ott van, s ha igen, miért nem szóltam, aztán fotózás ezerrel. Minden fűszál, minden, ami természet, elragadtatással tölti el.


    És képzeljétek! Hívott S.Kati telefonon, de épp az állomásra igyekeztem, nem tudtunk beszélni. Megállapodtunk, hogy majd később hív, eddig nem hívott vissza.


    Julika! Remélem nincsen baj!!!!!

  17. 2017. október 18. 07:3177860.

    Sziasztok vidám napot.


    Mindenki használja ki ezeket a szép őszi napokat.Még gyűjtsétek a D vitamint .Nagyon szép ilyenkor ősszel a táj minden felé igazi képeslapra való.Bár sok munkát is ad a sok levél és a kert előkészítése.


    Mindenkinek békés nyugodt napot kívánok.

  18. 2017. október 17. 21:2677859.

    szép  estét


     


    Ma menős  napunk  volt .


    Olyan szép  időnek  igérkezett  hogy bevásároltuk  a  mécseseket  virágokat fenyőágakat  és  elterveztük  a temetők körbejárását .


    A  Rákoskeresztúri  köztemetőbe  kezdtük  (  szüleim  ,nagyszüleim  )  sirját  tettük rendbe elég  sokat  időztünk  ott .


    Mivel dél elmult  utba ejtettük  a Lurdy házat  ahol megebédeltünk ,és a Farkasréti  temető  következett  ahol Pisti  anyukája sirját is elrendeztük .


    Nagyon szép  volt az  idő  egész  nap .Megnyugodott  a lelkem  sajnos  ebbe  a két  temetőbe  késöbb  nem  igazán  lehet  eljutni a tömeg miatt.


    Marcsi igen  Niki most  napközbe kipihenheti fáradalmait  hogy  a  két fiu  oviba  bölcsibe  van .Kiszámolták  a szabiját ami évek  alatt összegyült igy  csak  január  elején  kell menjen dolgozni .


    Rózsa   örülök  hogy  a  gyerekek jelentkeztek és  nyugalom  van .


    Aludjatok  jol  álmodjatok  szépeket 


  19. 2017. október 17. 21:1377858.


    Leva !


    Születésnapodon szeretettel  köszöntünk 


  20. 2017. október 17. 20:1277857.

    Hiába kérdeztem az NLC-s Illetékest, nem válaszolt, mikor lehet képeket feltenni. Lehet, hogy már a topicocat sem ellenőrzik?


    Szép estét!


    Nagyon kellemes kirándulás volt ma. Ercsibe mentünk lecseréltetni az autó gumikat. Gyönyörű az őszi táj. Az a színkavalkád. Olyan tempóban mentem, hogy tudjak gyönyörködni. Nem volt nagy forgalom a 6 úton. Marci sem piszkálódott. Így - eddig - nyugis napom van. 17 óra körül értünk haza. Azóta alszik. Tehát éjszaka megint lesz jövés-menés.


    Marcsi! Milyen a sors? Andris írt, hogy lehet, holnap ideér. Azt nem tudom, hogy reggel idejön és úgy megy az Ágiért az iskolába. Vagy fordítva. Délben megy az iskolába és együtt jönnek ide. A Hugi is telefonált, hogy holnap idejönnek, de csak fél, kb. 1 órára.


    Örülök Julika bejelentkezésének! Gyere Kislány, gyere................... Nem is jut a fejembe, ki énekli ezt?


    Leva! Születésnapodon csak annyit kívánok, teljesüljön minden kívánságod. Leslek a facen Ide is visszatérhetnél.


    Mindenkire szeretettel gondolok. Ma én is korán ágyba bújok. Onnan nézem a TV-t. Csak elalszom valamikor.


    Jó éjszakát, szép álmokat....................

    előzmény:
    Picivirág1 (77856)
    2017-10-17  17:51
  21. 2017. október 17. 17:5177856.

    Marcsikám!


    Most olyan időszak van nálam, hogy keveset tudok fórumozni. Remélem lassan vissza zökkenek a régi kerékvágásba és többet lehetek a netes barátaim között. 

    előzmény:
    totyogoka (77855)
    2017-10-17  07:48
  22. 2017. október 17. 07:4877855.

    Szép jó reggelt!


     


    Remélem úgy lesz ahogy Valcsi megrendelte , hogy egész héten ki fog tartani a szép idő.Jó lenne ha jutna belőle még egy kicsi a jövő hét elejére is mert akkor megyünk a temetőket végig járni. Nem lenne kellemes sárban caflatni . 


    A tegnapi nap remekül sikerült. A 90 éves Marika néni teljesen friss szellemileg és még egy kis vidám visszaemlékezést is rögtönöztünk neki.Jó volt ismét együtt lenni a régiekkel, bár sok a változás, már nem olyan állandó a gondozónők csapata mint régen sokan jönnek - mennek, kevés a fizetés sok türelmet igényel ez a szakma.


    Gitta! A jó szomszéd mindig jól jön. Sokszor jobb is mint egy rokon, mert ott van akkor amikor szükség van rá. Sajnos Ágotámék szomszédja is elment ( kiadta a lakást) pedig jó volt mert igen komoly stabil segítség volt eddig.


    Valika! Addig kell kihasználni a szép időt amíg van mert jön a ködös sáros latyakos idő na azt nagyon utálom


    Kincsike. Nagyok a fiúk, de több időtök lesz ha bölcsiben oviban lesznek. Sajnos mindig előfordulhat hogy valamelyik lebetegszik ez közösségben sajnos gyakori. Ilyenkor jól jön a Ti segítségetek.


    Sorbet Erzsike! olyan jó hallani felőletek. Igen sokat gyalogolok, ahova csak lehet ezt választom közlekedésnek. sajnos engem is valószínűleg utol ér a csípő kopás probléma mert gyakran fáj a bal csípőm.Remélem nem komoly.


    Rózsa! Látod a gyerekek meg tudják oldani a saját életüket nem kell minden nap asszisztálni hozzá. ha meg szükségük  lesz a segítségre úgyis  jelentkeznek. Mondjuk azt nem értem, hogy Andris Ágit se keresi? Azért vannak apai kötelezettségek is.Ja igen kaptam koszorúkat vasárnap is meg tegnap is vettem de még kell mert sok helyre megyünk sajnos sok sír van amit már csak mi tudunk még meglátogatni ilyen tájban.


    Mollyka! Olyan régen hallottam felőletek!


    Manyuska! Végleg elmentél Te is?!


    Julika te is nagyon ritkán jössz. Mióta tart ez a ráncfelvarrás itt az nlc.-n nem is találok el a Menedékházba így nem nagyon tudom követni a szomszédok eseményeit.


    Ma van Leva születésnapja így kívánok neki nagyon jó egészségben eltöltött még sok sok évet, Boldog Születésnapot!


    Mindenkinek további szép és kellemes napot!

  23. 2017. október 16. 19:0977854.

    Szép estét, kedves Régi Barátosnék!!!!


    Nagy örömmel olvastam, sorbetErzsike a szoraidat!!!!! Szeretném, ha betartanád, és sűrűbben jönnél, hogy ne záródjon be ez a kapi, itt a Régi barátoknál.


    A cipő, amiről írtam, tavaly készült a lábamra. Olyan igazi őszi cipő. Nem is tudom, volt-e a lábamon. Most elővettem. Nagyon szenvedtem benne. Nem tudom, mitévő legyek? Lehet, hogy visszaviszem a készítőhöz, hogy tágítsa ki. A lábam ujjait szorítja össze. Csinos. Nem igen látszik, hogy SZTK-ra készült. Fekete.


    Gitta! Veled sajnálkozom, hogy elköltöznek a jó Szomszédék!!!


    Kincsike! A gyerekek boldogan szedték a diót?


    Valcsi! Te is szeded még a diót?


    Marcsi! Sikerült kapni toboz koszorút, vagy elkapkodták, mire odaértél?


    Reggel vérvételen voltam. 9-re fodrászhoz mentem. Így most jól érzem magam, a szép frizurával.


    Délután paprikát töltöttem, lila káposztával, savanyúnak. Üvegeket mostam. Felmostam a lakást. Eltelt megint egy nap.


    Egyébként a helyzetem változatlan. Nem fárasztok senkit a problémámmal.


    A múlt szombat óta nem voltam kapcsolatban Tököllel. Egyszer beszéltem a Bimbómmal telefonon.


    Andris is eltűnt, mint szürke szamár a ködben, amióta Csérről megérkeztünk. Nem tudom a hallgatás okát. Ágihoz sem megy.


    További kellemes időtöltést kívánok, a távollévőknek is.


     


     

  24. 2017. október 16. 18:2377853.

    Sziasztok ma szép napos időnk volt egész hétre megrendeltem a vénasszonyok nyarát.


    Rendezem a virágaimat stb.


    Sorbet Erzsike de jó hogy benéztél sokat gondolok rátok.


    Gittám mikor elköltözött a szomszédom bizony én is sírtam,az ember megszokja és kicsit aggódva fogadtam az új szomszédokat.De nincs velük semmi megvagyok mindkét oldal szomszédommal igaz már nem akarok olyan szoros kapcsolatot mint a régiekkel.Már csak a szembe szomszédom a régi.

    előzmény:
    totyogoka (77852)
    2017-10-16  08:48
  25. 2017. október 16. 08:4877852.

    Szép napot!


     


    hajaj ! Nem tudom hol fog megjelenni ez a beírás mert sajnos amikor beléptem a 2006-os beírások jöttek elő. Sok mindenről szerettem volna írni de így nem teszem mert nem tudom, hogy egyáltalán hol fognak megjelenni ezek a mondatok. 


    Örültem nagyon az Erzsikéknek, hogy benéztek! 


    Gitta ! A válaszom : Igen!!!!!!!!!! De illetékesekkel átbeszélve nem  2017.-ben. Majd tavasszal ha kezdődik a szezon.


    Ma szülinapi köszöntőre megyek mert az egyik volt klubtagunk 90 éves lett. 


    Kellemes vidám napot!

Címlap

top