Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. október 15. 22:2477851.

    szép álmokat 


    Örvendek  hogy  Valika,Marcsi,Rozsa ,Sorbet  ,Gitta  irtatok  a napi  történéseitekről .Molly ,Manyuska  ?


    Nálunk lezajlottak az uncsikák szülinapi ünneplései.Gergő az elmult héten itthon volt de holnap Ő is megy  a bölcsibe.


    A  balcsin még mindig van szedegetni  való dió meg  egyéb dolog .Szombaton  a gyerekek  is  lenn voltak .


    Pénteken én is  körbe  pucoltam  az  ablakokat  bizony  még ma  is fájnak  a karjaim  ,már muszály  volt.


    A napi mozgás megvan minden  nap .


    Legyetek jók ,vigyázzatok magatokra .



      

  2. 2017. október 15. 20:4177850.

    Szep estet lanyok!


    Szia Gitta, orulok, hogy segithettem. A keresobe beirt par megfelelo szoval a 2006-os augusztusi  hozzaszolasokhoz kerultem. Bizony, akkor meg javaban porgott a topic. Mennyi minden tortent velunk azota!


    Kerdezted, mi ujsag van nalunk. Szeptember elejen itthon volt a fiunk, hogy megunnepeljek elso, kerek hazassagi evfordulojukat. Ugyancsak ebben az idoben volt itt az a csoport, akiknek a soproni ulesezesekor mi talalkozhattunk.  Gitta, visszagondoltam a talalkozasunkra, milyen kedves volt toled, hgy vartal minket az allomason, elvittel minket a szallodaba, es nekem annyi idot szenteltel, mig P. -nek programja volt. Nagyon orulunk mindketten, hogy kozelebbrol megismerhettunk. 


    Konyvtarba most rendszeresen jarunk, megyunk akkor is, ha valamilyen rendezvenyukre  meghivot kapunk. 


    A nyitott ajtok napjat kihasznaljuk, volt szeptemberben is egy ott, ahova  mi kozonseges halandok nem jutunk be. Tobbnyire iskolasok csoportjai voltak ott a delelotti oraban, amikor mi. Furcsan ereztem magam, mikor a nekunk lelkesen magyarazo alkalmazott bemutatott minket az arrajovo  elnoknonek es a varosatyanak azzal a szoveggel, hogy lam,  seniorok is vannak itt. Szomoru, hogy a nyugdijasok itt mar visszahuzodnak. B.-ben ez nem igy van.


    Oktober elso vasarnapja nalunk a  maratoni futas napja. 1924-ben nalunk volt az elso europai maraton, a vilagon ez a harmadik volt. A masodik vilaghaboru eveiben kimaradtak, igy most ez a 94. volt. Miota a kenyai versenyzok szeretnek itt resztvenni, europai sportolonak nincs eselye nyerni. Gyonyoru volt az ido aznap, sokan drukkoltak, biztattak a futokat. Mi is. 


    A heten vettunk teli cipot mindkettonknek. Kivancsi vagyok, jol valasztottunk-e. 


    Rozsa, ez egy uj cipo, amelyikben ugy szenvedtel? Sajnalom, mert a mult even velem is megtortent, igy tudom milyen fajdalom az. Eloszedtem egy tobb mint 10 eve nem hordott cipot...Lehet, hogy osszeszaradt.


    Valika, sokat gondolok rad.


    Marcsika, ma emlitettem P.-nek, hogy te rendszeresen gyalogolsz, es szereted ezt csinalni. Mi is gyalog megyunk ahova csak lehet, hiaba mar nekunk ingyenes a varosi kozlekedes. 


    Most jott egy telefonhivas, ez egy hosszu beszelgetes lesz, igy elbucsuzom. Megprobalok ezutan mar gyakrabban jonni. 


     


     

    előzmény:
    dundori (77848)
    2017-10-15  13:19
  3. 2017. október 15. 16:1977849.

    Totyikám! Nem olyan régen beszéltünk egy dologról telefonon. Ha emlékszel rá jó, ha nem akarsz, azt is felfogadom. Azért várnék egy igent, ebben az esetben egy megbeszélést, vagy egy nemet, hogy tudjam egyáltalán a lehetségességet. (Nem jó szó, de ez jutott eszembe.)


    Az előbb írtam egy hosszadalmas szolit, nem volt kegyes az nlc hozzám, nem ismétlem, nincs türelmem újra kezdeni.


    A lényeg, csütörtökön mennek haza a lakóim, vinnének a nővéremhez, ha van kedvem. Sajnos 5 nap, ami pont tavaly ilyenkor is volt. Alig vártam, hogy itthon legyek végre. Ha most nem megyek, önző vagyok, mert sajnos a nővérem nem a legjobb egészségnek örvend, ki tudja, meddig találkozhatunk még? Ha megyek, nem fogom jól érezni magam, mert itthon számtalan dolog vár rám, ami időjárásfüggő. Ha nem csinálom meg, pokolba veszik a fél nyári munkám....


    Nagyvonalakban erről szólt az előző szolim, csak bővebben. Lehet, ezt nem szerette az nlc.


    Valikám! Én is elmentem volna VELETEK!!!!!

    előzmény:
    precon (77841)
    2017-10-14  11:51
  4. 2017. október 15. 13:1977848.

    Drága Erzsike!


    Te vagy a fény....., nagyon köszönöm a segítséget. A Katikának természetesen nagyon megörültem volna, de annak, hogy jelentkeztél, végtelenül örülök. Irhatnál magatokról, jöhetnél kicsit többször. Mindenki szeret itt a topicon, szivesen beszélgetünk Veled, és lám, én valójában emiatt kezdtem el anno itt ezen a topicon - az elődjén - jelen lenni. Annyira meghatott egy esemény még a kezdetekkor, hogy azonnal részese akartam lenni annak (mára ennek) a kis csapatnak.


    Az a baj ezzel a recepttel, hogy amíg volt nyomtatóm, többszörösen kinyomtattam, mert mindenki vitte a receptet, és vagy nem hagytam magamnak, vagy még keresni kellene. Erre sajnálom legjobban az időmet, hogy keresgéljek, miközben annyi minden dolog vár rám.


    A horvát szomszédomék költözködés alatt állnak, sajnos elmennek kb. 8 km-rel odébb, de az már nem a mi országunk. Neki kell sürgősen - többek között ez a recept is, mint annyi más -, mert eddig ő adta a birseket, én meg a kész, üvegekbe zárt finomságot. Mostantól ennek is vége, nagy szomorúsággal tölt el. Tegnap is átadtam egy másik receptet, és úgy váltunk el egymástól, hogy potyogtak a könnyeink.


    Ők már leginkább odaát töltik a napjaikat, a megvásárolt házat teszik rendbe, készítik elő a végleges költözésre.

    előzmény:
    sorbet (77847)
    2017-10-15  11:43
  5. 2017. október 15. 11:4377847.

    Szervusztok lányok!


    Szia Gitta!


    Sikerült megtalálnom Katika receptjét. A 2134. hozzászólást bemásolom.


    "Drága barátnéim! Itt a CSATNIrecept:  Birsalma csatni:


    Hozzávalók: 1kg birsalma, 2,5 dl borecet, 10 dkg mazsola, 1 kk őrölt faféj, 1 ek reszelt gyömbér,kevés őrölt szegfüszeg és cayenne bors /én már többször csináltam és én pici csili paprikát is tettem bele/, 50 dkg.cukor/én az Oetker 2:1-bent használom /


    Elkészités:A birsalmát megtisztitva,apró kockákra vágva a többi hozzávalóval együtt lábasba szórjuk,folyamatosan kevergetve fölforraljuk,majd kislángon kb 20 percig főzzük,amig a birs majdnem teljesen megpuhul/nem szabad szétfőnie/.Ha kihült üvegekbe töltjük,hütőbe tárolva sokáig eláll.Husok kiválókisérője,mártás és savanyuság egyszerre."


    Biztosan megörültél volna és mindenki szintén, ha Katika jelentkezett volna.


    Este jövök. 

  6. 2017. október 15. 10:5777846.

    Szervusztok Barátok!


    A Stadber Kati egy régi beírását keresem. Sajnos elhagytam a csatni receptjét, és nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem-e rá fejből.


    Hogy tudnám visszakeresni? Ezt a lehetőséget már megszüntették vajon? Régen beírtam a keresőbe egy adott nevet, vagy témát és elő is jött.

  7. 2017. október 15. 09:5477845.

    Kellemes vasárnapot!


     


    Ilyen is ritkán van, hogy vasárnap délelőtt magamban vagyok itthon. Gondoltam nem is főzök de aztán olyan szép gomba volt a pennyben, hogy csak vettem és 4 szelet karajból most egy kis bakonyi szeletet csinálok galuskával. ha Apus megjön a taggyűlésről biztosan ki lesz éhezve. 


    Közben , hogy annyira ne unatkozzak ebben a szép időben megpucoltam az ablakokat de a függönyt nem szedtem le azokat nem túl régen mostam. 


    Most meg megyek az Aldiba mert telefonált a barátnőm, hogy van szép toboz koszorú, viszik mint a cukrot. 


    Kellemes napot Mindenkinek!

  8. 2017. október 14. 18:4577844.

    Illetékesek!!!!!!! NLCAFÉ-sok!!!!! Mikor lehet ismét képet feltenni??????

    előzmény:
    rozsaanyu (77843)
    2017-10-14  18:44
  9. 2017. október 14. 18:4477843.

    Kellemes estét kívánok!


    Valcsi!


    Egy kertes házban nincs unatkozás. Mindig van tennivalód.


    Lehetett volna egy minitali. Mentem volna én is veletek.


    Marcsi!


    Kimentél a kürtőskalács fesztiválra?


    Milyen felvételen vannak az Ágóék?


    Gitta!


    Te is mindig elfoglalod magad.


    Nem lehet könnyű egyedül fenntartani a családi házat, neked sem.


    Ma "csendes" napom volt!!!!! Remélem az is marad. Varrogattam a Marci fehérneműit. Trikókat, alsógatyákat.


    Úgy volt, hogy megyünk Ercsibe, téli gumicserére, de a Marcinak nem vette fel a "haverja" a telefont. Így nem indultunk el.


    Közelebb is lehetne cserélni a gumit, de most kirándulhatnékja lett volna a Marcinak.


    Szeretettel gondolok a nem jelentkező Régi barátokra is.

    előzmény:
    totyogoka (77842)
    2017-10-14  13:03
  10. 2017. október 14. 13:0377842.

    Szép napot!


     


    Még csütörtökön szerencsésen megérkeztünk és tényleg szerencsénk volt mert előre váltott menetjegyünk volt így nem maradtunk Keszthelyen. Hévízen is sokan voltak már de ott még  minden utast fel vett a Volán busz. Keszthelyen már sorsot húztak ki jöhet és ki marad. Komolyan nem értem. De a sofőr azt mondta sajnálja de álló utast nem szállíthatnak és az ülőhelyeket meg elsősorban az előre megváltott jegyeknek biztosítják. 


    Tegnap egy vidéki ismerőst navigáltam ki a Nyugati pályaudvarra, délután meg a Disznótoros -Kolbászfesztiválon voltunk. Volt ám sok sok disznóság, szalámi sajt kolbász sütve füstölve mangalica szalonna meg tepertő. És hát minden sátorban volt kóstoló is bőven. Délután 5.-kor a Fássy Ádám mulatósa szórakoztatta a nagyérdeműt amit én "hősiesen tűrtem -viseltem egészen 20.30.-ig. na akkor elszakadt a cérna és eljöttem. Apus szereti ( kedveli) ezt a műfajt így ő még maradt 23 óráig maradt.


    Na de néha ilyesmi is kell az ember életében.


    Holnap Apusnak szövetkezeti taggyűlése lesz a fiamék kirándulnak, Ágóék valami TV felvételen lesznek így nem lesz családi összejövetel. Ilyen is régen volt , hogy főzésből fel leszek mentve 


    Nagyon kellemes idő van,  most hívott Teréz anya hogy nem  megyünk-e ki a kürtöskalács fesztiválra de nem sok kedvem van. 


    További kellemes időtöltést kívánok!

  11. 2017. október 14. 11:5177841.

    Sziasztok szép napot.


    Szép idő van felénk is lehet kertészkedni meg egyebeket csinálni.Most mindenkinek van rendesen elfoglaltsága


    Sajna egyedül vagyok pedig ma megint lehetne fürdőbe menni ma akciós nap van mindenholnaná hogy ilyenkor nincs senki akivel mehetnékNa de van mit csinálnom nem fogok ma sem unatkozni.


    Marcsi láttam hogy voltál a kolbászfesztiválon én is elmentem volna veled

  12. 2017. október 13. 16:2477840.

    Kedves Barátok!


    Itt vagyok, megvagyok. Ritkán jövök, de  most van lehetőségem megköszönni Brumikám névnapjára küldött jókívánságot kedves Rózsa.


    Amint lehet ismét itt leszek. Addig is minden jót mindenkinek.

  13. 2017. október 12. 17:0377839.

    Marcsi! Már talán itthon is vagytok!?!?!


    Tegnap volt az Erzsi barátosnémnak a születésnapja. Így oda mentem. Kb. fél órát voltam itthon, az áramszünet alatt. Ameddig be nem üzemelték a lépcsőházi tartalék világítást. Este már minden rendben volt. Marci sem volt itthon. Így a hűtők nem lettek nyitogatva. Megúsztuk.


    Ma ügyintézős napom volt.


    Délután sikerült egy kicsit aludni. Már nagyon rám fért. A Marci éjszakai teszem-veszem, zörgök akciója nagyon kimerít. Most is úgy érkezett haza, hogy becsapódott az ajtó, jó hangosan. Felriadtam


    Régi Barátok bújjatok elő!!!!!!


    Szeretettel gondolok mindenkire. Aki bújt, aki nem, megyek!!!!!!!!!


     


     

    előzmény:
    totyogoka (77838)
    2017-10-12  08:44
  14. 2017. október 12. 08:4477838.

    Szép napot!


     Bizony egyszer minden jónak vége van îgy a mi csodaszép kirándulásunk is véget ért!


    Készülünk haza!


    Viszlát Hévíz!!!!!!!!!!!

  15. 2017. október 11. 06:3077837.

    Szép jó reggelt!


    A szobatársam még alszik én meg hajnali bagolyként már fent vagyok egy ideje.


    Mindennel meg vagyunk elégedve már mŕr túlzás is ennyi finomságot feltálalni reggel délben este.az étkezések miatt a programok is kötöttek. Teréz anya se úgy mozog már igy a vŕros felfedezésére magam maradok. Mindig nem lehetünk a vízbe sem.Sajnos holnap meg mŕr le is telnek ezek a szép napok! 


    Róza! Tudom hogy egésznapos áramszünet lesz otthon de azt is meg kell csinálni. Ahol pici gyerekek vannak azoknak még rosszabb lesz!


    Valika! Csak szedegesd azt a diót! Itt tegnap a piacon 3200 ft volt kilója. Megéri összeszedni.örülök hogy sikerült eljutnod Ráckevére és kimozdultŕl egy kicsit.


    Mindenkinek nagyon kellemes derűs napot kívánok!

  16. 2017. október 10. 20:5277836.

    A "Válasz erre" előkerült. Magamnak nincs mit mondani.


    Nagyon aranyos volt a néptánc próba. A csináltatott SZTK cipőben alig tudtam hazaérni.


    Holnap áram- és fűtésszünet lesz, így csak este tudok jelentkezni.


    Marcsi! Szerencsésen megúszod - már ha tudnál úszni - a holnapot.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

    előzmény:
    rozsaanyu (77835)
    2017-10-10  11:44
  17. 2017. október 10. 11:4477835.

    Kellemes napot!


    Most még a Válasz erre is eltűnt???


    Valcsi! Örömmel tölt el, hogy kellemes szombatod volt. Vigyázz, nehogy megfázz a kertészkedéskor. A Hyppolit a lakás c. film jut eszembe - a dió szedegetésről - amikor a nővel szedegettetik a papírfecniket.


    Ma a konyha szekrények takarítása a tennivalóm.


    Megyek Ágiért délután. Viszem néptáncra.


    Szeretettel gondolok minden Régi barátra!!!!

    előzmény:
    precon (77833)
    2017-10-10  06:53
  18. 2017. október 10. 11:4477834.

    Sziasztok!


     


    Remek időben vagyunk szuper jó helyen a napi 3×.i étkezést már nehezen bírjuk. Egyébként nagyon szép a vsáros a fürdő. Ma piacon voltunk és majd délután fürdünk!


    Apus tegnap megérkezett Brüsszelből hulla fáradt volt de azt mondta megérte!


    Mindenkinek nagy nagy ölelés!!!!!

  19. 2017. október 10. 06:5377833.

    Sziasztok vidám ébredést.


    Jó kis szombatom volt a fürdőben jól elvoltunk a fiam,lányom vejem és a legkisebb unokámmal voltunk.


    Szaunáztunk áztattuk magunkat.


    Még mindig sok a kerti munka sosem érek a végére.


    Ma még fogok hajolgatni még diót szedegetekMa égetős nap van remélem nem fog esni az eső.


    Mindenkinek vidám szép gondtalan napot kívánok.


     

  20. 2017. október 10. 01:0077832.

    Voltam Ágiért az iskolában. Holnap is megyek. 17 órára viszem néptáncra.


    Ma sem maradt ki a játszóterezés.


    Marcsi! Érezzétek jól magatokat!


    Hiányzók?!?!


    Jó éjszakát...................................

    előzmény:
    totyogoka (77831)
    2017-10-08  21:54
  21. 2017. október 8. 21:5477831.

    Sziasztok!


     


    Itt vagyunk! Jól vagyunk!


    Lent a hallban élőzenés buli volt (van) Mi már elfáradtunk a nagy trakta után!


    Nyugodalmas jó éjszakát Mindenkinek!

  22. 2017. október 8. 19:4977830.

    Marcsiék már elhelyezkedtek az üdülőben. Gondolom.


    Kifáradtam a házimunkában, most leültem és jöttem.


    Nem szeretek magammal beszélgetni.


    Ezért jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat kívánok, Régi Barátok!!!!

    előzmény:
    totyogoka (77829)
    2017-10-07  19:52
  23. 2017. október 7. 19:5277829.

    Szép estét Mindenkinek!


     


    Most fejeztem be a még egy kicsit pakolászást , a felmosást , még kimostam a szennyest, kipakoltam a mosogatógépet , elrendeztem a hűtőben a dolgokat , most beállok a zuhany alá és utána bújok az ágyba.


    Jó lesz kicsit leengedni holnaptól és átadni magunkat az édes semmit tevésnek.


    Mindenkinek kellemes napokat kívánok az elkövetkező napokra!


    ( Nem tudom be tudok e majd nézni  ) 


    Jó éjszakát szép álmokat!

  24. 2017. október 7. 18:5877828.

    Gitta! Kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel köszöntöm, Brúnó unokádat!!!

    előzmény:
    rozsaanyu (77827)
    2017-10-07  18:55
  25. 2017. október 7. 18:5577827.

    ????? ????

    előzmény:
    rozsaanyu (77826)
    2017-10-06  18:25

Címlap

top