Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. október 1. 19:3577801.

    Ezt a megbízható "jó embert" ma egész nap hiába hivtam legalább 10-szer, egyszer sem vette fel a telefonját, így nem lett a garázsba pakolásból semmi. Igaz, hagytam üzenetet, de már nekem is elég volt a mai napból, remélem már nem hív ilyenkor, mert a telefonom a töltőn van, én meg igencsak fáradt, álmos vagyok, szerencsére már túl a napi wellneses programon, már csak a gyógyszer beszedése, fogmosás van hátra. Még azt sem tudom, holnap milyen korán kell kelnem, nem tudom mikor jön Nostro.


    Rózsával egyetértve ma én is aludtam, ameddig csak bírtam. Heteken át várom a hétvégét, amikor nem kellene korán kelnem, ezért elhatároztam tegnap este, addig fogok aludni, ameddig csak bírok. Természetesen 6-kor már kipattant a szemem, de erőt vettem magamon és úgy félóránként ránéztem az órára, miközben meg furdalt a lelkiismeret. Besüt a Nap az ablakon, én meg csak erőltetem az alvást...? Nem is ment sokáig, de azért 8.30-ig eltartott, mire kikászálódtam az ágyamból. Ma is haladtam valamicskét az elmaradt dolgok terén, de szinte nem is ismerek magamra - nem voltam a helyzet magaslatán, sokkal többet is tehettem volna és volt is, van is mit tenni. Na majd ennek is a végére járok egyszercsak.

    előzmény:
    rozsaanyu (77800)
    2017-10-01  00:23
  2. 2017. október 1. 00:2377800.

    Marcsi! Ma szép idő volt. Ágotáék voltak a rendezvényeken?


    Gitta! Olvasni is sok, mit csinálsz nap, mint nap!!!!


    Ezek szerint az ifjú pár sem látta még a képeket?


    Marci volt az ALDI-ban. 220 Ft   -20 % volt, a nagyon szép, alma kg ára. A krumpli 90 Ft/ kg. Telefonált, hogy bevásárolt. Menjek érte, autóval. Annak ellenére, hogy tegnap azt mondta: - Be nem ülök többet az autódba.


    Előző éjszaka nem tudtam elaludni. Úgy kb. hajnali 3-kor sikeredett volna, de addigra a Marci felébredt. Villanyokat felkapcsolja, köhög, zörög. Tárogatja rám az erkély ajtót. Fáztam. Végül - nagy nehezen - 8.30-ig sikerült egy keveset aludni.


    Almás pitét sütöttünk. Az almát én készítettem hozzá. A tésztát a Marci gyúrta. Így lelkiismeret furdalás nélkül tudtam enni - a közös - pinténkből.


    Gyorsan megyek az ágyba. Hátha sikerül elaludni. Eddig a TV-t néztem. Most már álmos vagyok. Jó éjszakát..................


     

    előzmény:
    dundori (77799)
    2017-09-30  22:18
  3. 2017. szeptember 30. 22:1877799.

    Kedves Rózsa! Én is gondolok Rád, talán többet is, mint hinnéd. Igaz, nem sokat hangoztatom, - remélem - tudod mi az oka. A fotók feltevésével kapcsolatban én nem tudok segíteni, hisz Te szoktál nekem, de ha nem lehet, vagy nem sikerül, én sajnálom, de nagy gondot nekem nem okoz. Nekem sem gépem nincs ehhez, sem nem küldenek át a gyermekeim, nekik nem fontos, nekem meg pláne nem. Aug. 12-én azért készült jó pár fotó a lakóim esküvőjén, a fiam fotózott, többek között ezt kapták tőlem ajándékba a fiatalok, én azóta sem láttam egyetlen képet sem, ami meg már kissé ciki, de nem ragozom. A választott album állítólag még nem érkezett meg, erre várnak.


    Ma végre megérkezett a téli tűzrevalóm. Egész délelőtt hordta be a fiam, menyem és a Misu, az ifjú férj. Én főztem, nálam evett az egész kompánia. Azt mondták, finomat készítettem (csirkeleves, kolbászhússal töltött dagadó, cékla-, káposztasaláta, valamint csemegeuborka - mindez a kertemből), hagymás törtkrumpli és rizs volt a köret.


    Épp az imént gondoltam át, hogy nem tudom mi okból, de a héten szinte minden nap elvárta a fakereskedő, hogy hívjam fel. Igérgette persze, hogy ekkor, meg akkor jön, mire csütörtök estére elvesztettem a türelmem, és végül megkérdeztem: miért is hívjam megint? Megbeszéltük már, szombatra lefixáltuk, jöjjön, hozza és legyünk már túl a dolgon. Közben a lakóimnak elmeséltem, hogy szerintem ez az ember beleszerelmesedett a hangomba, mert szinte naponta kéri, hogy hívjam fel, egyeztessünk újra. Mondtam a Misunak, hogy elegem van (tudni akarta, hogy mikor jön a fa, hogy itthon legyen), meg is mondtam a kereskedőnek, jöjjön már azzal a ki.....aszott szállítmánnyal, legyünk túl az egészen és felejtsük el egymást. Na jó, ennyire nem volt drasztikus, de összevesztem vele komolyan. Erre a Misu úgy röhögött, s ha eszembe jut, már én is jókat vihorászom itt magamban, mert ha meggondolom: "jöjjön már és legyünk túl rajta....", szóval ma, amikor ideért az ember, kissé szégyenkeztem, s megvallom ő is zavarban vollt.


    De minden jó, ha a vége jó. A fa a kisházban, a zsindely még az udvaron, lehet, holnapra hívom a berakó embert (ez is milyen szöveg már????), aki vállalta, lehordja a garázsba (mindössze 2 tonna....?). A minap amúgy is túlfizettem a fűnyíráskor, most meg csak jöjjön, még ebédet is adok neki (egy jókora alkoholista, de dolgozni nagyon tud, intézeti ember, fiam korabeli), mert jókat szerintem még sosem evett. De megbízható, régen a szomszédom albérlője volt, segített már máskor is, amikor még itt lakott a szomszédban. Csak átugrott a kerítésen és csinálta, amit kellett. Sajnálom, mert jobb sorsra lenne érdemes, de megmenteni a piától már nem lehet.

    előzmény:
    rozsaanyu (77797)
    2017-09-30  00:44
  4. 2017. szeptember 30. 16:2077798.

    Sziasztok!


     


    Szép kis nap volt ez a mai. Jól elfáradtam pedig alig alig csináltam valamit. Reggel voltam a Pennyben aztán a kis kertben is csak leszedtem az elszáradt virágok szárait mert így jövőre is lesz az évelőkön majd virág. Sajnos a ház kertésze erre nem gondolt. Most kicsit fájdogál a derekam mert már elszoktam a kertészkedéstől. Aztán ebédet csináltam illetve megkóstoltuk a káposztát. Finom lett.


    Pórszívóztam port töröltem ágyneműt cseréltem , mostam vasaltam, most meg várom a Kittyt.


    Szép csendes őszi napunk volt!


    Mindenkinek további szép napot!

  5. 2017. szeptember 30. 00:4477797.

    Gitta! Szeretettel gondolok rád!!!! Jó éjszakát minden kedves Régi Barátnak!

    előzmény:
    dundori (77795)
    2017-09-29  18:59
  6. 2017. szeptember 29. 19:1677796.

    Talán 2, vagy 3 éve én is voltam a vecsési káposztafesztiválon. Nagyon finomakat ettem, és még hoztam is haza a lányomnak, mert nálunk minden nő káposztaimádó. Hú most is szivesen megenném azt a bizonyos szabolcsit, én is szoktam csinálni, de én a leveleket magam savanyítom, kovászolással, de erről is írtam már. Ennek az az előnye, hogy akkora leveleket kovászolok eleve, amikről tudom, hogy jó lesz bele tölteni, mert akkora méret, amekkorát akarok. Nyilván kicsiket, mert úgy az igazi, legalábbis azt mondják.


    Valikám! Hidd el, lassan minden a helyére kerül. Sokszor én is nagyon árvának érzem magam, túlizgulok dolgokat, később rájövök, kár volt. Szaniba meg már nem szivesen járok, az utolsó két alkalommal nem sikerült jól. Előbb influenzás lettem, idén meg ez a fránya gyulladás tette tönkre a pihenésemet, gyógyulásomat.


    Igaz, a következő beutaló javaslat már elkészült a hét elején, de minden nap elfelejtek időpontot kérni a reumára (szanatórium), hogy leadhassam. Gyöngyös kedden fogja megcsináltatni az övét, majd elküldi levélben, együtt viszem a kettőnkét, de kb. 1-2 hónapot biztos várnom kell, mire időpontom lesz. Mindegy, mert annyira nem sürgős.


    Tegnap délután már olyan lehangolónak láttam a kertemet, hogy azonnal telefonáltam egy embernek, aki szokott házkörüli munkát vállalni. Fél órán belül jött is, nagyon szépen lenyírta a füvet, befejezte az általam félbe hagyott munkát a kisházban. Én álltam neki darabolni azokat a léceket, deszkákat, amik csak útban voltak, de nem fért be sem az üstbe, sem a cserépkályhába. Mivel - állítólag holnap - végre érkezik a téli tűzrevalóm, elég égető volt a helycsinálás. 


    Ma meg idebent takarítottam, mert a kiskutya rengeteg szemetet hord be, hiába törlöm meg a lábait. Főleg így fűnyírás után felhordja a teraszra, onnan meg a nappaliba. Rántott őzlábgombát ebédeltem ma is, mint tegnap vacsoráztam. Nagyon finom volt, semmi köret, csak majonéz, de már elfogyott, igaz, nem is lehet sokáig tárolni.


    Még megkérdezem, mikor érkezik a fa, mikor kell felkelnem. Reggelenként szeretnék még aludni, főleg, hogy szinte minden éjjel 4 óra tájban felébredek, sokára tudok csak visszaaludni, úgy 6 óra tájékán, de reggel 7-kor már kelnem kell, mert jön a kiskutya. Jó lenne holnap legalább 8-ig aludni.

    előzmény:
    precon (77792)
    2017-09-29  08:07
  7. 2017. szeptember 29. 18:5977795.

    Szervuszok Barátok!


    Kincsike! Azért az nagyon nagy megnyugvás, ha a kicsi szivesen megy a bölcsibe, reménykedjünk, hogy ezután is lesz kedve hozzá. Én azt tapasztaltam az unokáknál, hogy amelyik járt bölcsibe (a lányomnál mind a három), ők nagyon egyszerűen vették az ovis akadályokat is. Sosem volt sírás, szivesen jártak, s ami a legfontosabb, alig voltak betegek, szinte sosem.


    A Lilla unokám nem vol bölcsis, de az ovódával sem volt semmi gond, nagyon vagány kis ovis volt. Igaz, másfélszer akkora, mint a társai voltak. Adélnál már sokkal rosszabb volt a helyzet, keserves óvodás éveket éltünk meg, talán az utolsó fél év volt az, amikor már nem kapaszkodott belénk, hogy ne hagyjuk ott (akkor már 5 és fél éves! volt). Ott is, és az iskolában is nagyon sokat volt beteg, szerencsére mostanra már nincs ilyen gondunk, igaz, már az ötödik osztályt végzi. 


    Ha megengeditek, emlékeztetlek benneteket, akkor volt pici baba (kb. 6 hónapos), amikor nálam volt a találkozó. Ott is volt egy pillanatra a találkozó helyén, hoztak ki valami alapanyagot, mert a lányomék kocsijába nem fért be minden. De jöttek és mentek, így nem láthattátok őket. Most meg már ötödikes!!!!


    Totyikám! Nem akarok folyton panaszkodni, de tegnap délelőtt nekem is reszketett kezem-lábam, olyan izgatott voltam. Még nézni sem bírtam, ahogy próbálkozott bemenni a kapun át az a hatalmas kamion. Attól rettegtem, hogy ledönti a kapufélfát, pedig a tulaj felhívta a figyelmemet, nehogy kárt okozzunk. Végül nem ment be, így maradt a kézi rakodás, 9-11-ig álltam kint az utcán, vigyáztam a rakományra, amíg behordta a fiam (céges kocsiba rakták át), meg a szomszédom. Annyira ciki volt, hogy 2 órán át elálltuk a bejáratot.


    Tegnap még sütöttem egy túróskrémest, annak felét ma átvittem a konyhastúdiós srácoknak. Annyira akartak segíteni, sajnos nem sokat tudtak, de úgy érzem, köszönetem jeléül ennyi járt nekik. Nagyon meglepődtek, és nagyon köszönték, legalább annyira, mint én az igyekezetüket.

    előzmény:
    er54 (77785)
    2017-09-28  21:40
  8. 2017. szeptember 29. 16:2177794.

    Kellemes délutánt Régi Barátok!!!!


    Most nézem, hogy megint elment a nap nagyobb része. Ügyintézni voltam. Itthon tettem-vettem. Most jöttem.


    Marcsi! Meglehetett fejteni a szolimat, szavak nélkül is.


    Biztos már elment a fodrász és csinosak vagytok.


    Valcsi! Az az érdekes, hogy azt megengedi, hogy feltöltsd a fényképet, de amikor elküldöd a szolit, azok nem jelennek meg.


    Most egy kicsit böngészem az e-mailokat. Már hetek óta nem volt rá lehetőségem. Sok olvasatlanul szanálandó van a beérkezőkben.


    További szép péntek estét kívánok. 


     

  9. 2017. szeptember 29. 11:4777793.

    Szép napot!


     


    Ma is szép és napos az idő. Délelőtt boltban piacon is voltam és főzök is, igaz ez már  a hétvégére lesz. A kis családom írigykedett a múlt hétvégi káposzta fesztivál miatt így most én is szabolcsi töltött káposztát csinálok nekik. Nem lettek olyan szép formásak az ízét se tudom milyen lesz vasárnapra de szívem lelkem beleadtam ( az alapanyagokon kívül)


    Most befestettem a hajam mert délután jön a fodrász és levágja a hajunkat. Kicsit ősemberes már a frizuránk:) 


    Valika ! A Pascal Zuglóban van az Egressy útnál Nem egy nagy fürdő és én most voltam ott először.Egyedül én sem szeretek menni , de most Terézanya barátnőmmel voltunk jól eldumáltunk. A termál víz meg gondolom majd ezután fejti ki áldásos tevékenységét. Várom , hogy újra nyissák ki a Dagály fürdőt mert az közel van hozzánk és oda szívesen járnék kezelésekre.  Szaniba egyedül mentem de régi ismerősökkel találkoztam lent. Már azok közül sokan nem járnak oda, ezért szeretném megpróbálni az Orfit.


    Gitta! Az Orfi is két részből áll, így hallhattál róla rosszat is. Szegény Kiszuny Ildinél mikor még voltam bent bizony nekem is tátva maradt a szám , hogy létezhet ilyen????  Barátnőm és a dokim is a másik oldalon van és ott nincsenek olyan áldatlan állapotok. Legalábbis akik ott voltak így mesélték. Tavaszig még eldöntöm mi legyen. Jó sok meló vár rád meg izgalom még mindig. Én lehet hogy még muszájból se tudnám végig csinálni. Le a kalappal előtted hogy ennyi mindent el tudsz végezni és sokszor a sok végeredményt ( savanyúság befőtt fagyasztott zöldség stb) nem is te élvezed hanem a családod többi tagjai meg a szomszédok. Na de kinek adjon az ember ha nem nekik.


    Rózsám! Nagyon ügyesen megírtad a szolidat! 


    Kincsike! Örülök, hogy a gyerekek jól érzik magukat az oviban - bölcsiben. Még lesz jó idő talán kertészkedni is.


    Mindenkinek szép napot kívánok!

  10. 2017. szeptember 29. 08:0777792.

    Molly igyekszem elfoglalni magam így kevesebbet agyalok,de nagyon nehéz sokat vagyok egyedül.

    előzmény:
    molly49 (77755)
    2017-09-22  07:05
  11. 2017. szeptember 29. 08:0377791.

    Rózsám még mindig vacakol az NLC én kijelentkezem aztán mikor be akarok lépni be vagyok jelentkezve de ahhoz hogy belépjek újra ki kell jelentkeznem hogy tényleg be tudjak lépni.Képet meg nem enged feltenni ez a ránctalanítás nagyon nem sikerül nekik.Nagyon sokáig tart nagyon elcseszték az egyszer biztos.

    előzmény:
    rozsaanyu (77781)
    2017-09-27  13:18
  12. 2017. szeptember 29. 08:0077790.

    Gittám mi mindent együtt csináltunk és hiába voltam én is minden ügyintézésnél ott most olyan béna tudok lenni hogy az valami csoda.Sok mindent intéztem magam is (másoknak)most mégis megakadok.Nekem van segítségem a gyerekek csinálják még az unokák is mindig kérdezik mit segítsenek de azért nem akarom őket mindennel leterhelni.Igyekszem a saját lábamra állniSokszor magam sem tudom mit is akarok A vicc az hogy az unoka tesóméknak mindent elintézek jövök megyek szaladok 


    A szaniba te mindig a barátnőddel mész nem egyedül azért az nem ugyanaz mintha én mennék egyedül bár tudom csak egyszer kell majd nekiindulnom és aztán már nem probléma hisz Marcsi is mindig egyedül megy.Na majd lesz ez még így sem

    előzmény:
    dundori (77777)
    2017-09-26  20:49
  13. 2017. szeptember 29. 07:4977789.

    Marcsi hol van az a Pascal ?még nem is hallottam róla van egy csomó fürdő Pesten amiről nem is hallottamJó hogy kihasználod a fürdőjegyeket a doki tőlem is kérdezte hogy nem akarok-e menni hát nekem nincs kedvem ehhez sem egyedül,a szomszéd asszonyom most járta le az övét ha tudtam volna vele én is elmentem volna.

    előzmény:
    totyogoka (77782)
    2017-09-28  08:15
  14. 2017. szeptember 29. 07:4377788.

    Erzsike a kerti munka nem egyszerű szedegetem én is a diót a fene egye nagyon lent van

    előzmény:
    er54 (77785)
    2017-09-28  21:40
  15. 2017. szeptember 29. 07:4177787.

    Sziasztok szép napot.


    Nagyon változékony az idő egyik nap csodaszép másnap meg fázok


    Ma szőlő lekvárt fogok csinálni tegnap leszedtem egy adagot ma szemezgetem és megcsinálomSzép lassan haladok a betervezett dolgokkal nem mindig sikerül a tervem olyan Pató Pálos lettem

  16. 2017. szeptember 29. 00:3877786.

                                                                                               

    előzmény:
    er54 (77785)
    2017-09-28  21:40
  17. 2017. szeptember 28. 21:4077785.

    Szép estét 


    Sikerült tegnap lemenni a telekre.Jó volt  az idő   sokat  haladtunk a teendökkel .Alma körte dió  betakarítása volt  a fő cél ,de nem végeztünk  vele .Volt még 10  nagy  szem érett paradicsom  ,cukkinik .Egy  jó  rész veteményesnek valót kitisztitottunk .


    Ma  nyögtük  a tegnapi melót .


    Gergő  a héten már  beszoktatós  bölcsibe  jár ,de  még  csak  délelött .Nagyon tetszik  neki egyenlőre.


    Danika is szereti  az  ovit nem  győzi  mesélni a napi történéseket .


    Gitta  még olvasni is  fárasztó  amin keresztül mentél  a szállitással .Nagyon szeretem olvasni a napi tevékenységeidet .


    Marcsi a fürdőzés  biztos  jót  tett .


    Rozsa  gyere  csak amikor van  rá lehetőséged.


    Valika az ügyintézés  sajnos mindenhol  nagyon  nehézkes   .


    Délelött  elmentem vásárolni  a közeli  spárba  szép  husok voltak bevásároltam ,meg  tej krumpli  telefonáltam papának ugyan gyere értem  mert nehéz a szatyrom nem birtam cipelni leültem a parkba  és megvártam .


    A  játszoteret még mindig nem adták  át  szegény   gyerekek  a keritésen kersztül sovárognak .Állitólag  sok  a  hiba  igy az önk.nem  veszi  át .


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra  Molly ,Manyuska......


  18. 2017. szeptember 28. 14:5877784.

    Olyan szép az idő, de már igérik a rosszat, annyi mindent kellene odakint csinálni, de még csak most főzöm az "ebédet", mert közben végre feldolgoztam a céklát, amit pár napja már kiástam. A kiskutyát elvitték, én meg igyekszem nyugalmat parancsolni magamra, és végre leülni enni, mert ma még egy falatot sem ettem. Ez nem nagy baj, mert sajnos reggelit nem szoktam, max. egy kefír, ami ma kimaradt, de délben bizony már éhes szoktam lenni. Gombát rántok, mert tegnap késő délután meglepett egy volt kolléganőm, aki nagy szakértő. A gombát már megpucoltam, a lecsóm is készen lesz lassan, enni van mit, csak idő nincs. 


    Mindenkinek minden jót, én is jövök egyszercsak, de amíg olyan lehetőségem van, ami időjárásfüggő, akkor inkább azt csinálom.

  19. 2017. szeptember 28. 14:5077783.

    Na nem azért írom, hogy sajnáltassam magam, de ma délelőtt megérkezett a várva-várt zsindely Törökbálintról. Hatalmas, szinte egy jó nagy ház méretű kamion jött, s én már tudtam ezt 2 nappal korábban. Az elmúlt 2 napban csak arra tudtam gondolni, vajon be tud-e menni azon a kapun, amin be kell férnie? A befogadó hely bőszen bizonygatta, hogy persze, be tud menni. Én ehhez annyit értek, mint tyúk az ABC-hez, de valahogy éreztem, hogy nem fog menni a dolog. A kamionos felhívott, hogy éppen hol jár, kb. 1 óra és ide ér, ha gondja lesz, majd hív. Én kiálltam az út szélére a várható időpontban, ő nem hívott, szépen továbbment, szinte sejtettem, hogy ez az én "emberem", (kék kamionnal) aki elhajtott mellettem. Majd hívott, hogy már messze jár, mire én kértem, ahol tud, forduljon vissza, én kint állok az út szélén ilyen, meg ilyen ruhában, integetek, hova kell befordulnia. Természetesen nem fért be a kapun (szomszéd konyhabútor stúdió). Akkora dugót csinált, hogy szerintem mindenki elátkozott bennünket, mire megállt a kapu előtt. Kiderült, hogy a konyhabútorosok nem tudják targoncával levenni, mert nem EU szabványos raklapon vannak a cuccok. Megpróbáltak segíteni, ahogy csak tudtak - szivességből, mert ők ott csak bérlők -, de sehogy nem sikerült. Maradt a kézi lerakodás. Elfoglaltuk a gyalogjárdát, a biciklis utat, hú nagyon ciki volt. Közben a 2 ember közül, akiket megkértem, hogy segítsenek a lerakodásban, csak az egyiket találtam, a másik az erdőben kóricált, talán gombát ment szedni. Igy a Mitzi cica gazdijával ketten álltunk neki, a fiam meg úton volt a céghez, kirakodni a céges kocsiját, hogy szakaszonként áthordja hozzám a cuccot.


    Még egy fél raklapnyi maradt, amit a bútorosktól kapott ún. "béka" emelővel áthúztunk hozzám, mivel a fiamnak jött a telefon, hogy munkaértkezlet van, hol van már? Ezért ezzel a fél raklapnyi anyaggal itt hagyott minket. Közben a postásunk majdnem elgázolt a biciklijével, aztán itthon vettem észre, ajánlott küldemény értesítőt dobott a postaládámba. Ettől a guta kerülget. Látta, ott vagyok, ismer is, miért nem adta oda kint az utcán?


    A kiskutya 2 órán keresztül egyedül volt bezárva a házba, gondolom végigbőgte ezt az időt, de semmi gond azon kívül, hogy van mit takarítanom utána, na nem végezte itt a dolgát, de minden ajtóüveg csupa nyál, csupa takony, könny, a por ismét vastagon áll az egész házban.


    Ami még hátra van: ezt a sok anyagot le kell hodani majd a garázsba, hogy hol fér el, nem is tudom, mert tele van nem az én cuccaimmal. Szombaton meg jön a téli tűzrevaló.

  20. 2017. szeptember 28. 08:1577782.

    Szép napot!


     


    A tegnapihoz képest kicsit komorabb az időjárás. Most beborult és hidegebb lett. Tegnap gyönyörűen sütött a nap és igazi szép őszelői napunk volt. Jól kiáztunk. A Pascal jóval kisebb medencékből áll mint a Dagály de lazulni nagyon jó volt. Itt is vannak gyógykezelések csak az oda út egy hangyányival hosszabb . 


    Apusék levizsgáztak de zsongott a feje az este. Hosszú volt a nap számára. Most kezdődhet a papírmunka amit neki kell intézni beszerezgetni az engedélyeket és mindenütt fizetni az eljárási illetéket.Fél ébv mulva nyugdíjas lesz és akkor kezdődik minden előlről.


    Rózsa! Amikor kérdezted igen még ott voltam. Ha az ember egész napos belépőt vesz akkor használja is ki. Délután 5.-körül jöttünk el. ( Nem a vízben voltunk egész nap) Stadber Kati miért nem ír a topikba????? Találkozásunkkor szóba se került a topik.


    Most megyek a konyhába mert körömpörköltet főzök és lehet hogy meg se fő délig.


    Legyen szép a napotok!

  21. 2017. szeptember 27. 13:1877781.

    Marcsi! Még a Pascalban vagy?


    Egyedül vagyok. Sokat tevékenykedtem a nap elmúlt óráiban. Elfáradtam. Leültem, hogy jöjjek.


    Nagyon izgat, hogy a lehetőség megvan arra, hogy képet tegyél fel. Letölti, látom és mégsem jelenik meg, amikor az üzit elküldöm.


    Ebédelek, azután folytatom a teszem-veszem dolgomat.


    Szép napot az utánam érkezőknek és a hiányzóknak is.


    stadberK. miért nem ír a topicba?


     

    előzmény:
    totyogoka (77780)
    2017-09-27  07:40
  22. 2017. szeptember 27. 07:4077780.

    Sziasztok!


     


    Rózsám! Tegnap írtam, hogy holnap megyek , igaz ezt Te ma olvastad. Ha hazajöttem majd elmondom mi volt.


    Gitta! Olvasni is sok amiket leírtál , de ha nem tudnád csinálni már biztosan rég abba hagytad volna. Hatalmas teher egy ekkora ház rendben tartása egyes egyedül.Nekünk csak egy kis telkünk volt pici faházzal éppen öt évig. Akkor azt mondtuk , hogy el kell dönteni , hogy mit akarunk. Földet túrni , házat karbantartani stb vagy esetleg annak a sok izgalomnak az árán amit oda fektetnénk be évente párszor elutazni. Az utóbbi mellett döntöttünk. Szeretek panel lakásban élni bár itt is vannak tennivalók de jóval kisebbek mint egy nagy kertes házban.


    Valika!Neked azért van segítséged igaz nekik is van saját bajuk, mint minden családban így van ez.


    Kincsike! Szép idő van remélem sikerült a diót össze szedni4


    Mollyka! Ti is lassan téliesítitek a telket.


    mazsola! Jobbulást! Neked nem szabad betegeskedni.


    Manyuska próbálkozz! A kitartás eredményt hozhat!


     


    Tegnap a piacon találkoztam Berger Katival. Jól néz ki nem változott semmit!


    Mindenkinek szép napot és készülődök mert ma megyek a Pascalra!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    rozsaanyu (77779)
    2017-09-27  00:37
  23. 2017. szeptember 27. 00:3777779.

    Marcsi! Sokan voltak a Paskálban? Jól kiáztattad magad?


    Gitta! Te megint túldolgozod magad. Nem lesz ennek jó vége!!!!! Vigyázz magadra!!!!


    Marci alszik, így betudtam lesni.


    A belépés nem okoz gondot. Kipróbáltam a kép csatolását. Sikerült is elhelyeznem 4 képet, de nem jelent meg. Kérlek, próbálkozzatok Ti is.


    Manyuska miért nem változtatsz jelszót, ill. alkalmazd a 'Elfelejtettem a jelszavam". Azért bízom benne, hogy olvasni tudod a topicot, mint én is tettem, amikor Tökölön voltam.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    sorbetE mikor jelentkezett utoljára???


     

    előzmény:
    dundori (77778)
    2017-09-26  20:49
  24. 2017. szeptember 26. 20:4977778.

    De még nincs vége, mert amint hazaértem, nem volt sem Adél, sem kutya, azonnal kimentem a kiskertbe, gyönyörű, munkára alkalmas idő volt, kiszedtem a céklát, a póréhagymának több, mint felét, természetesen a póré a szomszédoknak, mert annyit nem tudok elfogyasztani, legyomírtóztam az utakat, lenyírtam a málnát, mert ugyan azzal azt hittem, végeztem már a leszedés után, de annyit nőtt, hogy ismét megritkítottam, "letetejeztem", összegereblyéztem az egész kertet, még leszedtem a félig érett paradicsomot, az érett paprikát. Kiszedtem a holnapi ebédhez a zöldséget, megmostam, ugyan még nem tudom, mit fogok főzni, de ha itt a kiskutya, tőle a kinti munka végzése szinte lehetetlen. Ja! A kútban már egy hete tönkre ment a szivattyú, nem tudok vizet csak vödörrel felhúzni (20 literes), de kell a víz még néha.  Még gondolkodtam, hogy elkezdem a fűnyírást, holnap befejezem, ha elviszik a kutyust, de nem volt már sem időm, sem erőm. Már sötét volt, mire bejöttem. Nem bánom, ha végre ágyba mehetek, szerencsére már csak laza tisztálkodás vár csak rám, megfürödtem a doktorhoz menés előtt.


    Szóval Valikám! Én így élek - egyedül. Nem mintha a Papa sokat tett volna azokból, amiket felsoroltam, de mindig tudta, kit kell keresni, kit kell hívni, és meg tudtuk fizetni azokat, akik jöttek, megcsinálták. Most mindez csak rám vár. Misi, az albérlő segítene, ha kérném, de a héten reggel 10-től este 10-ig dolgozik. Nyilván nem szólok neki.

  25. 2017. szeptember 26. 20:4977777.

    De még nincs vége, mert amint hazaértem, nem volt sem Adél, sem kutya, azonnal kimentem a kiskertbe, gyönyörű, munkára alkalmas idő volt, kiszedtem a céklát, a póréhagymának több, mint felét, természetesen a póré a szomszédoknak, mert annyit nem tudok elfogyasztani, legyomírtóztam az utakat, lenyírtam a málnát, mert ugyan azzal azt hittem, végeztem már a leszedés után, de annyit nőtt, hogy ismét megritkítottam, "letetejeztem", összegereblyéztem az egész kertet, még leszedtem a félig érett paradicsomot, az érett paprikát. Kiszedtem a holnapi ebédhez a zöldséget, megmostam, ugyan még nem tudom, mit fogok főzni, de ha itt a kiskutya, tőle a kinti munka végzése szinte lehetetlen. Ja! A kútban már egy hete tönkre ment a szivattyú, nem tudok vizet csak vödörrel felhúzni (20 literes), de kell a víz még néha.  Még gondolkodtam, hogy elkezdem a fűnyírást, holnap befejezem, ha elviszik a kutyust, de nem volt már sem időm, sem erőm. Már sötét volt, mire bejöttem. Nem bánom, ha végre ágyba mehetek, szerencsére már csak laza tisztálkodás vár csak rám, megfürödtem a doktorhoz menés előtt.


    Szóval Valikám! Én így élek - egyedül. Nem mintha a Papa sokat tett volna azokból, amiket felsoroltam, de mindig tudta, kit kell keresni, kit kell hívni, és meg tudtuk fizetni azokat, akik jöttek, megcsinálták. Most mindez csak rám vár. Misi, az albérlő segítene, ha kérném, de a héten reggel 10-től este 10-ig dolgozik. Nyilván nem szólok neki.

Címlap

top