Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. szeptember 26. 20:3977776.

    Szép estét!


    Hosszú volt ez a mai nap és fárasztó.Holnap Apus vizsgázik én meg megyek Pascálba kicsit gyógyfürdőzni mert fáj mindenem.


    Manyuska se tud belépni az nlc.re nem fogadja el a jelszavát. Napközben én is próbálkoztam de nem engedett!


    Már nagyon unom ezt a ráncfelvarrós hülyeséget!


    Jó éjszakát!

  2. 2017. szeptember 26. 20:3677775.

    Szia Valikám!


    Nem azért írom, hogy elkeserítselek, - arra, hogy egyedül nem akarsz menni, nekem meg azt mondod, menjek -, ennél sokkal több gond és baj jön majd az egyedüllét miatt.


    Most csak röviden próbálom leírni a magam baját, bár röviden igen nehéz lesz. A tetőfedésről már írtam, amit muszáj megoldani. A szakértő is rákérdezett, hogy tényleg egyedül fogom ezt lezongorázni? Mondtam, hogy igen. Ezen nagyon meglepődött. De erről írtam már, nem ragozom. Arról is írtam, hogy sikerült nagyon jó áron, nagyon jó minőségű anyagot megvennem, kifizettem, ingyen elhozzák. Embert szerezzek, mert a gk. vezető nem segít lerakni. OK., lesz 2 ember, ha munkaidőben érkezik az áru. Ma jött a telefon, hogy egy kamionnal jön a két raklapnyi áru, de a mi utcánkba nem jöhet be csak 3.5 tonnás autó. A kamion ide nem hajthat be.  A szomszédban lévő tüzépet felhívták, hogy fogadja be, ahonnan él elhozom (kb. 200 méter a házamtól). Nem fogadták be. 


    Mivel akkor hívtak, amikor épp nagyon igyekeztem a házi orvosomhoz - jogosítvány lejárta miatt -, nem tudtam, mitévő legyek, kit kérjek meg, kit keressek, ahol letehetné a kamionos. Amint hazaértem, majdnem rosszul lettem, mert sem az Adél, sem a kutya nem volt a házban. Adélt ma azért hozta el a fiam az iskola után, hogy itt legyen a kiskutyával, mivel nekem orvoshoz kell mennem. Közben kiderült, az anyja elvitte őket. Innentől csak a szomszédot néztem (a pálya mellettit), hátha itt lesz, szedi a diót. Neki van a pálya és a mi utcánk között egy olyan helye, ahová az útról bemehet a kamion, meg is tud fordulni. Van ott virágnagykereskedés, konyhastódió, kis virágbolt, és még egy  nagy műhely is, ahol nem tudom, mit gyártanak. Nem jött diót szedni, pedig máskor szinte minden nap szedi, esőben is akár, ma nem tette. Megszereztem a telefonszámát, felhívtam, megkértem, megengedte, hogy ott rakják le azt a két szerencsétlen raklapnyi anyagot. Még segített is abban, hogy kérjem meg a konyhabútorosakat, akiknek van targoncájuk, hogy vegye le, akkor nem kell a két ember, akiket én szereztem. Lehet, még át is hozza - persze meg kell fizetnem -, a lényeg, legyen rá hajlandóságuk. Holnap átmegyek, majd kiderül.


    A téli tűzrevalót mára igérték, szombaton hozzák, de eddig legalább 8-szor kellett telefonálnom, mikor hozzák. Még egy telefon hátra van, hogy biztos-e a szombat. Ehhez is ember kell, aki hátra hordja és elrakja a kisházban.


    Ez csak egy kis izelítő, a tetőfedő szakember megtalálása még egy nagyobb menet lesz, de már csak tavasszal. A mostani - szerintem mekmester - annyit kér munkadíj gyanánt, hogy többe kerülne jócskán, mint amennyiért a zsindelyt megvettem.


    De semmi pánik, ezen is túl leszek egyszercsak - ha megérem. Ha nem, így jártam!

    előzmény:
    precon (77771)
    2017-09-26  07:43
  3. 2017. szeptember 26. 18:5877774.

    Feltölteni engedi, de nem jelenik meg a kép.

    előzmény:
    rozsaanyu (77773)
    2017-09-26  18:57
  4. 2017. szeptember 26. 18:5777773.

    Nem hiszem el, ameddig nem látom, hogy lehet képet feltenni!?!?!

    előzmény:
    rozsaanyu (77772)
    2017-09-26  18:54
  5. 2017. szeptember 26. 18:5477772.

    Szép estét!


    Most korábban jöttem. Örülök neked, Valcsi! Köszönöm, hogy hiányoltatok.


    Nem sokat változott a helyzet. Nagyon óvatosan kell megközelítenem a -netet. Ezt olykor teszem, amikor a Marci nincs itthon, vagy más este, későn elalszik.


    Valcsi! Szerintem nem ártana meg neked, ha egyedül elmennél. Egy kis kikapcsolódás - talán - segítene talpra állni.?.


    A telefonnal nem tudok belépni, csak a face-ra. Ezért ott tudom az Unokákat megmutatni és gyertyákat gyújtogatni a felhők feletti szeretteimnek, ismerőseimnek.  Itt is mutogatnám az Unokákat, de nem tudok képet feltenni. Mikor lesz változás?


    Csalamádét tettünk el, közösen!Sokat tettem-vettem a lakásban. A Marci szerint semmit. Ő meg 11 órától itthon sem volt.


    Szeretettel gondolok Mindenkire.

    előzmény:
    precon (77771)
    2017-09-26  07:43
  6. 2017. szeptember 26. 07:4377771.

    Sziasztok vidám hetet.


    Rózsa örülök hogy jelentkeztél sokszor emlegettünk.


    Marcsi jópofa programon vetél részt 


    Gittám pihenni úgy tudsz ha szaniba mész mert otthon mindig találsz munkát.


    Molly Marcsi mi először az idén mentünk volna szaniba már minden elő volt készítve egyedül én sem megyek.Visegrádra mentünk volna és kétágyas szobába,igaz fizetni kellett volna (csak a szobáért )de már abban is megegyeztünk.


    A térdeim nem működnek de most még nem tudok vele foglalkozni sok elintézni valóm van még,egyszer majd a végére érek és akkor foglalkozom magammal is.


    Tegnap felénk szép idő volt sajnos Pesten rostokoltunk a fiammal ügyintéztünk pedig szívesebben lettem volna a kertben.Ma megint rohangálós napom lesz ingatlanos jön anyukám házát megnézi,aztán csatornásokhoz kell mennem.Aztán intézni a külömféle szolgáltatások lemondását mivel csak a múlt héten kaptuk meg a halottit anyukámat már eltemettük mire megjött.


     


     

  7. 2017. szeptember 25. 17:0277770.

    Szervusztok! Ma korábban jöttem.


    Délelőtt voltam gyógyszert íratni. Kértem időpontot a Honvéd Kórházba. A bal szemem sarkában van egy szemölcs. Azt csak ott vehetik le, kisműtétnek számítva. Csütörtökön 9-re megyek.


    Az anyai örökség és a nászajándékba kapott rengeteg porcelánt mosogatom. Nem használjuk, de olyan szépek, hogy sajnálok megválni tőlük. Van Hollóházi, Herendi, Pécsi, Német, de még Alföldi porcelán is. A szekrénybe zárva is sikerült beporosodni. Sőt még pókhálót is találtam. Kitakarítottam a szekrényt is.


    Marcsi! Csodálom, hogy nem vállaltad fel a mérlegelést. Egy káposzta mennyi, kg-ban nézve, kb?


    Káposztástészta volt a mai ebédem. Nem vecsési.


    Szép idő volt, ahogy írod. Most csuktam be az erkély ajtót.


    Később jövök. Szeretném ha lenne olvasni való.


     

    előzmény:
    totyogoka (77769)
    2017-09-25  10:06
  8. 2017. szeptember 25. 10:0677769.

    Szép napot!


     


    Tegnap annyira elfáradtam , hogy mire este haza értünk már alig maradt erőm. Rengeteget gyalogoltunk, és leginkább az a totyorgós tempó készített ki. Maga a káposzta fesztivál érdekes, hagyományőrzés minden a káposztáról meg a vecsési savanyúságokról szólt. Hatalmas területen szállt a finomabbnál finomabb káposztás ételek illata. Máshol kürtöskalács és káposztás rétest sütöttek. Szólt a sramli zene és voltak "asszonyszelídítő " bódék is ahol pálinkákat mértek. Mi a barátoknál ebédeltünk szabolcsi töltött káposztát. Délután még vissza mentünk a vetélkedőket megnézni ahol volt káposzta rakodás dobálás taposás stb.Volt egy klassz mérleg is az egyik felére fel kellett állni a másik felére pakolták a káposztát ( Ergó hány káposzta súlyával érsz fel) Nem álltam mérlegre


    Most gyönyörű szép őszi idő van , megyek a dolgomra!


    Szép napot!

  9. 2017. szeptember 25. 01:4377768.

    Nagyon-nagyon fájt a fejem délután. Elaludtam. Most kukorékolok.


    Gittám! Sokszor voltam a régi ORFI-ban. Akkor nekem bejött.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

  10. 2017. szeptember 23. 21:4177767.

    Totyikám! Én az ORFI-ról nem sok jót hallottam, úgy, mint a győri Fürdőkórházról sem. Mivel én egyikben sem voltam, nem láttam, csak hallomásból tudom a rossz tapasztalatokat (Gyöngyös mindkettőben volt). Az általam ismert hely abban azért jobb, hogy kétágyas szobák vannak, de ha egyedül akar lenni a beteg, arra is van lehetőség, de azt meg kell fizetni. Ha jól tudom, az most 1000,- Ft/nap. Az igaz, hogy van saját WC, tusoló, TV, hűtőszekrény, az összes többi, kezelés, étkezés ingyenes. Ebben a szanatóriumban minden szinten csak 2 ágyas szobák vannak, kivéve az előbbit, ami plusz pénzes. A kétágyasoknak szintén a folyosón van a WC, zuhanyzó. Mivel ez egy fürdőkórház, ritkán fordul elő, hogy a beteg a napi többszöri vizes kezelés után, ahol amúgy is zuhanyzott előtte, utána, még szeretné a közös, folyosói fürdőben is sokadszorra áztatni magát. Én az idén max. 4-szer mentem ki a közös zuhanyzóba, és teljesen korrekt, tiszta volt. Az is igaz, hogy a hétvégéket  - péntektől vasárnap estig - itthon töltöttem, és a saját fürdőszobámban fürödtem. Pl. még sosem voltam a 2. emeleten, mindig az 1. emeleten laktam 1988-tól fogva szinte minden évben. Most először a másodikra raktak, és hálás voltam végül, először bosszankodtam. Ezen az emeleten végre rendes ágyon alhattunk, az első emeleten lévők szerintem kb. 45 évesek, akkor kerültek oda, amikor megnyitották az intézményt. De semmi gond, mert van lift (az épület 5 szintes), igaz én nem használtam, gondoltam jót tesz majd a kilóimnak, persze semmit sem segített a lépcsőzés, pedig naponta megjártam a 40 lépcsőt nagyon sokszor. 15-20-szor biztosan egy nap. Minden szinten a társalgóban idén már WIFI is volt!!!! Jó lett volna, ha nem ér el ez a kór, így már alig vártam, hogy mielőbb teljen le az időm.


     


     

    előzmény:
    totyogoka (77766)
    2017-09-23  19:50
  11. 2017. szeptember 23. 19:5077766.

      Szép jó estét!


     


    Az időjárás elég vacak volt ma. Szellőztetni is alig tudtam olyan szél fújt napközben. ( estére alább hagyott) Közben hol jobban hol kevésbé de esegetett az eső. Kittyék Pilisszentkereszten  és Csobánkán túráztak. Jó kis nap volt azt mondja kb 18-20 km-re sikerült. Jól kifáradtak holnap minimum délig alszik majd. Ágotáknak is volt valami programja így csak a fiam meg a menyem voltak itt ebédelni. Jól elbeszélgettünk. A fiúk készülnek a szerdai kressz vizsgára. ( Hiába van jogsi évek óta meg a napi 100-200 km gyakorlati vezetés ) Most újra kell vizsgázni. Gondolom , hogy leginkább a csekkre megy ki a dolog hiszen nem ingyenes . Holnap Vecsésre megyünk. Barátaink azt  ígérték garantáltan nem marad el a Káposzta fesztivál mert legyen akármilyen idő is lesz szabolcsi töltöttkáposzta!


    Gitta! Tulajdonképpen a rehabra még el is mennék csak nem a világ végére. Kakasszék a szívem csücske volt de most már ott sem a régi semmi. Sok a változás és nem a beutaltaknak lett jobb.Már én is nehezen tolerálom a 11- főt egy fürdőszobára ahol ráadásul bent van a toalett is.Régen valahogy jobban humoromnál voltam és ezeket olyan jó kis kalandnak tartottam. Hiába na nagyon úgy tűnik öregszem mert pár napot ki lehet bírni még féllábon is de 3 hétig már nem  kínozom magam.Ide az ORFI.-ba még lehet hogy elmegyek mert az itt van a szomszédban.


    Rózsa! Örülök, hogy valamelyest normalizálódott a helyzet, Végre Ági is itt volt. Biztosan Ti is hiányoztatok neki már nagyon. Aranyos lehet a nyuszi símogatás.


    Kincsike! A dió idén is aranyárban lesz mint évek óta mindig. Nagy kincs nem szabad veszni hagyni.   Igaz nem kellemes  a nedves fűből kiszedni.


    Valika! Sokat gondolok Rád. 


    Mazsola! Nagyon gyorsan telik az idő, nőnek a gyerekek. Rád fér egy kis pihenés.


    Mollyka! Nincs jó idő a kirándulásotokra, de gondolom az ajándékoknak örülnek a rászorulók.


    Most megyek még a konyhába kikészítek mindent mert reggel indulás előtt még elkészítek egy mákos finomságot a Vecsési barátunknak. Csak a hozzávalókat rakom ki és frissen készítem mert a mákos ételekkel nagyon el lehet Őt varázsolni. 


     


    Mindenkinek további szép hétvégét kívánok!

  12. 2017. szeptember 23. 18:4977765.

    Nem tudom, miért ment el kétszer, egyszer akartam csak elküldeni, így is elég unalmas iromány lett. Az utolsó sorokban meg a "jobb a gyógyszerem" sorban van egy értelmezhetetlen szó, bocsánat, nem voltam elég figyelmes. Ez ugye aktív koromban nem fordulhatott volna elő, egyetemi jegyzetek, tankönyvek, diplomatervek és doktori dolgozatok írása közben. Ez van, sajnos én sem leszek fiatalabb, de figyelmesebb azért lehetnék....


    Molly! A bejelentésnek azért lehetne eredménye (akár a rendőrségen, akiknek kötelességük kivizsgálni, vagy van az az ún. állatvédőrség (Tornoczky Anita-féle), mert szerencsére manapság ezeket az ügyeket nem lehet annyiban hagyni. Nem kell, hogy megnevezz bárkit, ki kell vizsgálják az ügyet, sokszor már ez is elegendő, hogy ha gonoszok látják, tudják, nem marad annyiban a dolog. Az én egyik kiskutyámat is megmérgezték anno, kijött a rendőrség, kikérdezte a szomszédokat, keresték a tettest. Igaz, nem találták meg sosem, de elég volt ahhoz, hogy soha többé nem történt ilyesmi az utcánkban. Megjelent a mérgezésről szóló cikk a helyi újságban, megírták, hány százezret költöttünk a megmentésére (taxival Bp-re, az Állatorvosi Klinika számlája a műtétről, kezelésekről, a méreg (hányadék - már bocsánat) megvizsgáltatása, a tetem hazahozatala, stb.). Az is igaz, hogy onnantól soha többé nem mehetett ki a másik kiskutya a házból felügyelet nélkül, és nem mehet ki a mostani - Nostro - sem. Mindig látnom kell, hogy merre van a SAJÁT KERTEMBEN, mit csinál, mit rág, mit talált, van-e olyan, ami nem ide való. A szomszédok szerint én túlféltem, de nekik még nem volt hasonló szomorú esetben részük. Sem Amigót, a tündér arany Spánielt, sem Bendegúzt a fekete ördög Spánielt sem engedtem ki egyedül a kertbe, lehetett eső, hó, sok mínusz fok, minden kimenetelkor felügyelem őket. Ez most az kis - szerdán volt egy éves - rosszasággal is ez van. Lehet bármilyen fontos dolog idebent, ha ki kell vinni, én ott vagyok vele és szemmel tartom.

  13. 2017. szeptember 23. 18:2877764.

    Szervusztok!


    Az Ági reggel 9 előtt érkezett, az Anyájával, aki elment. Reggeliztünk. A III., Szentlélek térnél van egy kávézó, ami állatbarát. Oda mentünk, zuhogó esőben, szélben. Van 4 kutya, sok nyuszi, kopasz tengerimalac, akvárium, kaméleon stb. Lehet a kutyákat dögönyözni. Sajnálom, hogy nem tudom képen megmutatni. Az állatok etetése tilos. Viszont nyuszit lehet kikérni, simogatni, dajkálni. Adnak hozzá káposzta levelet, ami szabad etetni. Ági nagyon élvezte. Ettünk 1-1 cukrászsütit. Nem olcsó, de megéri. Kb. 2 órát voltunk ott. Hazajöttünk. Ebédeltünk. Marci főzött csirke húslevest, rántott csirkét. Mellé a magunk készítette csalamádé. Még 2 frissen sült goffri is lecsúszott az Ági pocijába. TV nézés közben elszunyókált. Azért tudok most itt lenni.


    Mindjárt indulok vele haza. Autóval, mert van vinni való, ami a Fiúknak csak kölcsön lett adva. Gyerekülés az autóba. Csak nem cipelem tömeg-közlekedve.


    Marci is alszik. Nagyon ingadozó a hangulata. Szenvedek tőle, rendesen.


    Kincsike! Sajnálom, hogy Te sem tudod megmutatni a Fiúkat. Ez már végleg így marad?


    Szeretettel gondolok Mindenkire.


     

    előzmény:
    er54 (77761)
    2017-09-23  16:34
  14. 2017. szeptember 23. 18:2277763.

    Milyen érdekes, hogy Totyinál és  Mollyinál is azt olvasom, nincs kedvetek rehabra menni! De csupán csak azért érdekes számomra, mert nekem sincs!


    Nincs még öt perce sem, miközben kiszálltam a kádból, fürdés közben is csak ezen gondolkodtam, miért van így, hogy régebben még az adott erőt, hogy hetente háromszor eljártam úszni (igaz, még aktív dolgozó voltam). Az feltöltött, kikapcsolt, megterveztem a másnapot, stb. Ez éveken át tartott, télen-nyáron. Voltak olyan telek, amikor a kis Trabantom kereke belefagyott a vizes, jeges mélyedésbe, ahol parkoltam. A zárat úgy tudtam kinyitni, hogy a slusszkulcsot öngyújtóval melegítettem, hogy be tudjam dugni a zárba. Imádtam, élveztem azokat a sportos napokat, persze munka után, aztán éjszaka ismét kalapáltam az írógépet.....


    Pár hónapja ismét elkezdtem az úszást, még a tavaszi beutalás előtt, majd jött volna egy jó 3 hét, amíg odabent vagyok.  Nagy reményekkel indultam, elterveztem, mennyit fogok úszni, hogy fogom majd fokozni, behozni a régi idők lemaradását..... Ebből az uszodai alkalom kb. 3-4 tornára és ugyanennyi úszásra korlátozódott a váratlan kisműtétem miatt. Akkor azt mondta a főorvosnő, hogy OK, pótoljuk majd ambulánsan, aminek most lenne itt az ideje. Mivel ez nemcsak a vizes kezelésekre korlátozódna, hanem a kimaradt (kötözések, felülvizsgálatok miatt a városba járkálások) kezelések pótlására is, sajnos ezt nem tudom vállalni, mert ezek csak délelőtt vannak, akkor pedig én a Nostróra felügyelek. Most jött el az idő, hogy be kellene adni az újabb papírokat (épp tegnap mondta a Gyöngyös, hogy itt az ideje), de nekem semmi, de semmi kedvem nincs már hozzá. A két utolsó bentlétem nem okozott semmi örömöt, előbb torokfájás, láz, utóbb ez a fránya furunkulus dugába döntött mindent. Kedden megyek a háziorvosomhoz a jogosítványom ügyében, meglátom, kérem-e, hogy adja ki az újabb beutaló kérelmet...., Gyöngyöskének meg sem mertem mondani még eddig, hogy nekem már nincs hozzá kedvem. Pedig a múlthavi csontsűrűség vizsgálat néhol pozitív eredményt mutat, amire eddig - hosszú évek alatt nem volt példa. A magasságom is csak 1 cm-rel csökkent az elmúlt 2 év alatt, előtte egy év alatt 1 cm-t mentem össze. Az eredeti 164 cm helyett most 161 cm vagyok. Úgy látszik, jobb a gyobb a gyógyszerem, és a kalciumot is természetes étrenddel viszem be, nem tablettával, mert az meg a véremben halmozódik, de a sajt, kefír ezek szerint mégis csodákat tesz - velem legalábbis.

    előzmény:
    totyogoka (77749)
    2017-09-21  12:58
  15. 2017. szeptember 23. 18:2277762.

    Milyen érdekes, hogy Totyinál és  Mollyinál is azt olvasom, nincs kedvetek rehabra menni! De csupán csak azért érdekes számomra, mert nekem sincs!


    Nincs még öt perce sem, miközben kiszálltam a kádból, fürdés közben is csak ezen gondolkodtam, miért van így, hogy régebben még az adott erőt, hogy hetente háromszor eljártam úszni (igaz, még aktív dolgozó voltam). Az feltöltött, kikapcsolt, megterveztem a másnapot, stb. Ez éveken át tartott, télen-nyáron. Voltak olyan telek, amikor a kis Trabantom kereke belefagyott a vizes, jeges mélyedésbe, ahol parkoltam. A zárat úgy tudtam kinyitni, hogy a slusszkulcsot öngyújtóval melegítettem, hogy be tudjam dugni a zárba. Imádtam, élveztem azokat a sportos napokat, persze munka után, aztán éjszaka ismét kalapáltam az írógépet.....


    Pár hónapja ismét elkezdtem az úszást, még a tavaszi beutalás előtt, majd jött volna egy jó 3 hét, amíg odabent vagyok.  Nagy reményekkel indultam, elterveztem, mennyit fogok úszni, hogy fogom majd fokozni, behozni a régi idők lemaradását..... Ebből az uszodai alkalom kb. 3-4 tornára és ugyanennyi úszásra korlátozódott a váratlan kisműtétem miatt. Akkor azt mondta a főorvosnő, hogy OK, pótoljuk majd ambulánsan, aminek most lenne itt az ideje. Mivel ez nemcsak a vizes kezelésekre korlátozódna, hanem a kimaradt (kötözések, felülvizsgálatok miatt a városba járkálások) kezelések pótlására is, sajnos ezt nem tudom vállalni, mert ezek csak délelőtt vannak, akkor pedig én a Nostróra felügyelek. Most jött el az idő, hogy be kellene adni az újabb papírokat (épp tegnap mondta a Gyöngyös, hogy itt az ideje), de nekem semmi, de semmi kedvem nincs már hozzá. A két utolsó bentlétem nem okozott semmi örömöt, előbb torokfájás, láz, utóbb ez a fránya furunkulus dugába döntött mindent. Kedden megyek a háziorvosomhoz a jogosítványom ügyében, meglátom, kérem-e, hogy adja ki az újabb beutaló kérelmet...., Gyöngyöskének meg sem mertem mondani még eddig, hogy nekem már nincs hozzá kedvem. Pedig a múlthavi csontsűrűség vizsgálat néhol pozitív eredményt mutat, amire eddig - hosszú évek alatt nem volt példa. A magasságom is csak 1 cm-rel csökkent az elmúlt 2 év alatt, előtte egy év alatt 1 cm-t mentem össze. Az eredeti 164 cm helyett most 161 cm vagyok. Úgy látszik, jobb a gyobb a gyógyszerem, és a kalciumot is természetes étrenddel viszem be, nem tablettával, mert az meg a véremben halmozódik, de a sajt, kefír ezek szerint mégis csodákat tesz - velem legalábbis.

    előzmény:
    totyogoka (77749)
    2017-09-21  12:58
  16. 2017. szeptember 23. 16:3477761.

    legyen szép délutánotok 


    Nagyon csunya  az  idő nemrég len voltam körülnéztem .


    Délelött unokákkal benti elfoglaltságot kellett találnunk,sikerült lekötni Őket . Rózsa legalább éjszaka betudsz nézni.


    Én is későn szoktam lefeküdni reggel viszont 7 és fél 8  körül  kelni  kell .Képet már jó  ideje nem lehet feltenni .


    Sajnos  ilyen  időbe a telekre  nincs értelme menni gondolom  a késői barack és alma körte  mind  a földön ,viszont ha esik a héten mennünk kell  a diót nem szeretném hagyni .


    Marcsi jó hogy eltudtál menni a temetőbe igy legalább megnyugodtál .


    Kihasználom a délutánt Pisti  a garázsba én meg keresek magamnak elfoglaltságot .Ebédre székelykáposztát ettünk maradt holnapra is bőven.


    Nálunk mégnem  fütenek .


    Mindenkire szeretettel gondoltam 


    előzmény:
    rozsaanyu (77760)
    2017-09-23  01:02
  17. 2017. szeptember 23. 01:0277760.

    Szokás szerint, ilyenkor érkezem. Elnézést kérek! Egyenlőre csak a Marci elalvása után tudok jönni. Nem szeretném, hogy ismét szétszerelje a gépet. Nagyon álmos vagyok. Keveset tudtam visszaolvasni, de képben vagyok.


    Mazsola! Boldog születésnapot kívánok a Fiadnak.


    Molly! A nagyokat szedték le. A többit még 'hízlalni' kell.


    Sajnálom, hogy nem tudom megmutatni az Unokákat. Nem jövök rá, hogy lehet saját képet feltenni.


    Reggel jön az Ági unokám. Ha az idő engedi - lehet - kimegyünk az állatkertbe. Vagy itthon sütünk valamit.


    Mindenkinek szép álmokat, vidám ébredést kívánok.!

    előzmény:
    er54 (77759)
    2017-09-22  23:55
  18. 2017. szeptember 22. 23:5577759.

    szép  álmokat 


  19. 2017. szeptember 22. 20:2577758.

    Jó estét! Itt az ősz.Hideg.esős idők vannak nálunk is.Sajnos, a telephelyünkön is gondot okozott a sok eső.Ma javították a tetőt gyorsan.Megint a sok sok ideg,kész vagyok.A héten is sok sok km vezettünk, volt munka bőven.Nem is tudtunk bemenni Marika nénihez, holnap délelőtt megyünk hozzá.Hírrel leszek felétek.


    18 éves autónkra elég sokat kellett volna költeni, így Zoli meghirdette tegnap.Ma már Pestről jött egy fiatal srác, el is vitte.Picit nehezen váltam el, hozzám nőt.De több sebből vérzett, ennyi.Nem sokat kaptunk érte, egy fizetni valóval kevesebb.


    Szaladnak mellettünk az évek.20-án volt Levente születésnapja, 26 éves lett.Vissza mentem az időben, egészen a születéséig.Jó érzés töltött el.Egy volt rossz,kevesebben vagyunk....


    Holnap ismét takarítás következik,mert a hétköznapi munka mellett hanyagolva lett.Elő kell venni a ruhatáramat,nyáriakat elrakni.Szelektálni kell.


    Vasárnap megyünk szállítani.Hétfőn meg szabadnapot veszünk ki, autót kijelentjük.Az is lehet, hogy átmegyünk Algyőre a Borbála fürdőbe.Vigyázzatok magatokra, öltözzetek fel alaposan.Ölellek benneteket!

    előzmény:
    totyogoka (77757)
    2017-09-22  16:40
  20. 2017. szeptember 22. 16:4077757.

    Szép napot!


     


    Hol el bújik hol meg süt a napocska de igazándiból hűvös őszi nap a mai.Délelőtt a piacon voltam vettem halat gyümölcsöt zöldséget. Holnap halászlé lesz az ebéd , vasárnap meg ha az időjárás is úgy akarja akkor Vecsésre megyünk a káposzta fesztiválra. Kittyke túrázni megy Csobánkára. Remélem jobb lesz mint a tavalyi mert akkor bőrig áztak eltévedtek és a tervezett 12 km.-ből 18 lett. 


    Délután lementünk Terézanya barátnőmmel a Duna partra de pont elbújt a nap és hideg volt így vissza is jöttünk. Most bezzeg megint szép idő lett.


    Mindenkinek szép napot és kellemes hétvégi munkálkodást kívánok!

  21. 2017. szeptember 22. 07:2577756.

    Erzsike, én is drukkolok az időjárás jobbra fordulása miatt,


    mert nekünk is van még sok tennivalónk a kertben. 


     


     


    Legyen szép napja mindenkinek! 

    előzmény:
    er54 (77740)
    2017-09-19  21:35
  22. 2017. szeptember 22. 07:0577755.

    Precon!


    Örülök, hogy korábban azt írtad, hogy rendezgeted a kertedet!


    Ez jó hír! Csak szépítgesd is az örömöt okoz 


     


    Nagyon haragszom én is erre a sok értelmetlennek tűnő "ráncfelvarrásra"...

    előzmény:
    precon (77750)
    2017-09-21  21:21
  23. 2017. szeptember 22. 07:0277754.

    Totyika, láttam a facén, milyen szépen gondozod a temetőt 


     


    Írtál a rehabról valamelyik hsz-ben:


     


    Már én is úgy vagyok a kórházi befekvéssel, hogy nem vágyom rá...


    Elvették a kedvem 

    előzmény:
    totyogoka (77741)
    2017-09-20  17:59
  24. 2017. szeptember 22. 06:5977753.

    Szia Rózsa!


    Örülök, hogy ismét itt vagy!


    Aranyosak lehetnek a kicsik 


    Juj ismerem a bőrgyógyis dolgokat, minden évben megkínoznak engem is,


    de muszáj az ellenőrzés, mert 9 bőrműtétem volt... októberben én is megyek.

    előzmény:
    rozsaanyu (77751)
    2017-09-21  23:00
  25. 2017. szeptember 22. 06:4877752.

    Jó reggelt!


    Nálunk kemény ősz van!


    Igaz, hogy az eső az éjszaka folyamán elállt, de hűvös nyirkos az idő.


    Sül a fasírt, a keksztekercsek, muffinok bedobozolva, a sok adomány összecsomagolva, amely Garára kerül


    és az úti cuccunk is táskában van.


    Délelőtt indulunk Bajára, majd délután még Madaras.


    Gitta, nem tettünk bejelentést, nem is tudom hol kell? Nem tudom ki tette ezt a gazemberséget...


    Az a baj, hogy még mindig nem veszik komolyan az állatok elleni bűncselekményeket.


    Magamat pedig nem teszem ki a hivatalok részéről a "Nem tudunk mit tenni, mondjam meg kire gyanakszom?" ügyintézésének...


    A cicáimat nem hozza vissza semmi az élők sorába...


    Örvendek, hogy sínen van a ház rendbehozása! 


     


     

    előzmény:
    dundori (77748)
    2017-09-21  11:24

Címlap

top