Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. szeptember 21. 23:0077751.

    Szervusztok! Aludjatok nyugodtan. Csendben írok.


    A jelenlegi hangulat nem jó ahhoz, hogy sokat legyek a gépnél. Azért igyekezni fogok, naponta egyszer jelentkezni.


    Több hetet töltöttem a Bimbómnál. Ott jobb volt, mint itthon. De nem lehet teljesen rájuk telepedni.


    Az Unokák jól vannak. Már a Kristóf is figyel, mosolyog.


    A szemölcsleszedés egy részén túl  vagyok. A bal szemem sarkában van egy, de azt csak a Honvéd Kórházban tudják levenni. Holnap kérek időpontot. A beutaló megvan.


    Ma itt voltak az Unokaöcsémék, ezért a visszaolvasás elmaradt. Pótolni fogom.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    u.i.: Nekem sem sikerül képet felrakni. Már megint variál az NLC????? Felháborító!

    előzmény:
    dundori (77744)
    2017-09-21  11:06
  2. 2017. szeptember 21. 21:2177750.

    Sziasztok .


    Marcsi láttam hogy megjártad a temetőt.Szép virágokat vittél.


    Felénk esik az eső és fáztam ma ezért begyújtottam.Az ízületeim begyulladtak 


    Felraknék én is képet a sírról de még látom variálás van.Az NLC-ről nem akarok képet feltenni csak azt hagyjaKíváncsi vagyok meddig tart még ez a ráncfelvarrás,?


    Szép álmokat 

  3. 2017. szeptember 21. 12:5877749.

    Szép napot!


     


    Itt igazán nem szép hanem kifejezetten csúnya idő van. egész este óta esik rendesen. Hozzá még a szél is fúj. Délelőtt volt pár hely ahova mennem kellett hát majd kifordította a szél az ernyőmet. Ma már n em dugom ki az orromat sem az már biztos. Aztán nagytakarítást csináltam idáig az edény fronton. pár rég nem használt lábast fazekat ( még nem kidobtam csak a pincébe vitettem le apussal) selejteztem. Úgy utálom magam hogy miért nem lehet egyenesen a kukába dobni??????? na de majd lomtalanításkor kidobom. Most elégedett vagyok magammal mert szépen sorban állnak a lábasok és a fazekak. 


    Ebédre rizses lecsó volt debrecenivel. 


    Remélem a hétvégére jó idő lesz mert meghívottak vagyunk a vecsési káposzta fesztiválra. Vacak időben nem megyünk.


    Gitta! Csak gratulálni tudok a kitartásodért amiért ilyen türelemmel kerested a megoldást a tetődre. Már tényleg jobban képbe vagy mint a mesterek! Már csak legyen még egy kis jó idő és kerüljön minden a helyére.Mi itt a panelban nem fázunk, már fűtenek csak majd győzzük fizetni a számlát .Bizony ha megszólal ott belül az a hang akkor menni kell. Most 3 éve halt meg a nővérem és 55 éve apukám. Majd minden szentekkor megyünk megint de akkor már kocsival.


    Valika! Bejutottál a reumára?Én lemondtam a kakasszéki rehabra a behívásomat. Nincs már kedvem olyan messze menni . itt van a dokim az Orfiba ha gondolod elmehetünk hozzá és kérünk ott kezelést. Innen hétvégén haza tudok jönni.


    Kincsike! örülök, hogy most símábban ment a kontrolod . Remélem az idő is javul mert a kerti munkát csak jó időben lehet csinálni.


    Rózsa! Jó hogy visszataláltál. Ugye most már érted , hogy nem mindig azért nem jönnek a barátok a topikra mert nem akarnak. Sokszor más oka is van annak. Drukkolok a bőrösnél. kellemetlen de kibírható.


    Mollyka! Igaza van Gittának. Ha nem is feljelenteni de bejelenteni minden képpen be kéne a rendőrségen vagy valahol mert a végén nem csak a kóbor állatok esnek áldozatul. 


    Julika! Jól sikerült a találkozótok bár ezt már írtam. Ügyes az új topiktárs, jól megszervezte.


    Manyuska? Mazsola?


     


    Most megyek keresgélek én is a neten valamit és elég idő igényes.


    Mindenkinek további kellemes délutánt!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  4. 2017. szeptember 21. 11:2477748.

    Molly!


    Jó utat, jó időt és kellemes kikapcsolódást kívánok a szomorú nap után. Kicsit feltölt majd a baráti találkozás és jó hangulatban jössz haza.


    A macskák mérgezése miatt tettetek-e bejelentést? Szerintem kellene.


    Már nem kezdek új ablakot, ezért itt teszem fel a kérdést: vajon mi lehet Manyuskával?

    előzmény:
    molly49 (77737)
    2017-09-17  14:04
  5. 2017. szeptember 21. 11:1777747.

    Valcsi!


    Remélem lesz megoldás a fájdalmaidra, már ami a reumás fájdalmakat illeti. Nekem meg a jogosítvány miatt kell felkeresnem a házi orvosomat, a jövő hét kedd, vagy csütörtök délutáni rendelésén lenne alkalmas. Időpontot majd délután kérek, remélem sikerül ezen két nap valamelyikére bekuncsorogni magamat. A kiskutya miatt délelőtt nekem nem alkalmas. 

    előzmény:
    precon (77739)
    2017-09-19  19:52
  6. 2017. szeptember 21. 11:1477746.

    Totyikám!


    Ha úgy érzed, hogy menni kell, akkor menni kell, még akkor is, ha ilyen sok fáradtságba kerül. Most legalább nyugodt a lelked. Képzeld! Én már ingyen utazom. Milyen kár, hogy nem kell mennem sehová, így rajtam nem sokat veszít az állam, mondhatnám, semmit.

    előzmény:
    totyogoka (77741)
    2017-09-20  17:59
  7. 2017. szeptember 21. 11:1177745.

    Kincsike!


    Nem igazán biztatnak az idő megjavulásával, bár az indián nyár még hátra van. Én már csak abban reménykedem, hogy a jövő héten kedden, amikorra a téli tüzelő szállítását igérték, nem fog esni az eső. Nem lenne jó vizesen betárolni.


    A kiskertemben még nekem is sok dolgom van, de lassacskán kifogynak az ágyások. Még a paprika és paradicsom mindig "érik", bízom benne, hogy valamennyi még megérik. A zöldség, sárgarépa, zeller, póréhagyma, cékla betakarításra várnak.

    előzmény:
    er54 (77740)
    2017-09-19  21:35
  8. 2017. szeptember 21. 11:0677744.

    Kedves Rózsa!


    Látom, sikerült visszatérned a topicra. A bőrgyógyásznál sok sikert, gondolom nem lesz kellemes.

    előzmény:
    rozsaanyu (77742)
    2017-09-21  01:12
  9. 2017. szeptember 21. 11:0177743.

    Kedves Barátok!


    Nálunk is esős napok voltak az elmúlt napokban. Még tegnap délelőtt is esett egy keveset, de azt megelőzően nagy mennyiségű eső esett. Ennek ellenére, délután, amikor már csak borult, hideg, szeles volt az idő, kiszaladtam a kiskertbe, és leszedtem a maradék kb. 15 kg-nyi szilvát. Aszaltam is belőle, a szomszédék is kaptak (három oldalon), így most még maradt annyi, hogy Totyi szokása szerint én is "sütögetek" egy kis szilvalekvárt. Nagyon jót tesz majd a lakás hőmérsékletével, ha bekapcsolom a sütőmet, mert bizony most fázik kezem-lábam.


    Sajnos én még mindig a tetőfedéssel vagyok elfoglalva, de már odáig jutottam, hogy épp az előbb megrendeltem. Szerencsére találtam egy olyan webáruházat, ahol készletkisöprés okán kevesebb, mint fele áron tudtam megrendelni, ráadásul ingyenes szállítással. Az áruház Törökbálinton van, el sem tudom képzelni, mibe került volna, ha nekem kell elszállítani.


    Tulajdonképpen az aug. 10-i vihar óta csak arról szóltak a mindennapjaim, hogy megtaláljam a legmegfelelőbb anyagot mind minőségben, mind árban. A tetőfedővel még hadi lábon állok, mert ahogy látom, én már sokkal többet tudok a tetőfedésről, mint a "mester". Nekem azt mondta, hogy 270 m2 anyagra van szükség, valamint 5 kg szögre. Most az áruházi szakemberrel beszéltem, aki szerint ennyi anyaghoz legalább 25 kg zsindelyszegre lesz szükség. A m2 sem stimmel, mert a régi számla és a mennyiségi kimutatás 210 m2-ről szól. Ezeknek a felkutatása sem volt egyszerű, mert Papa annak idején kb. 6-8 kg papírt könyvelt le, ami az építkezéssel volt kapcsolatos. Mivel ennyire kedvezményes áron sikerült hozzájutnom, arra gondoltam, nem baj, ha megmarad, mert alkalmasint majd átfedetem vele a kisházat is, az ugyan cserepes most, de nagyon rossz állapotban van.

  10. 2017. szeptember 21. 01:1277742.

    Szervusztok kedves Régi Barátok!!!!!!!


    Itthon vagyok! 3200 Ft a DIGI-nek és a gépem is működik.


    Távolmaradásom okát most hosszú lenne leírni. Csak reménykedem, hogy már tudok jönni. Vagy talán nem is hiányoztam?


    Holnap visszaolvasok.


    Marcsi! 10 órára megyek a bőrgyógyászatra. Kezdik a szemölcs égetést.

    előzmény:
    totyogoka (77741)
    2017-09-20  17:59
  11. 2017. szeptember 20. 17:5977741.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Tegnap olyan esős szomorkás nap volt , hogy még a maradék kedvem is elment ami addig volt. Hétfőn vettem 2 nagy cserép krizantént , mert úgy volt hogy megyek a temetőbe anyukámék meg a tesóm sírjához. Aztán az egész napos eső elvette a kedvem. Ma reggel aztán úgy ébredtem , hogy menni kell ha ci...ány gyerekek potyognak az égből akkor is. Nagyon nagyon elfáradtam. Eleve 3.5 óra az út a vonattal plusz a 2.5 km gyaloglás a temetőig meg ugyan annyi vissza az állomásig. De egy kicsit megnyugodtam.Találkoztam egy asszonnyal Ő állítólag ismert engem, mert nem változtam semmit egy iskolába jártunk csak nem egy osztályba. Aztán miután sokadjára is a tesóm  nevén szólított már csak szóltam, hogy az nem én vagyok mert a Tesóm az pont most 3 éve lett eltemetve. Szegény nagyon zavarba jött. De jó volt vele régi falusi emlékekről beszélni. Ő  biciklivel volt de végül nem is ült föl hanem gyalogolt velem hogy tovább tudjunk beszélgetni. gyorsabban telt az idő legalább. 


    A vonaton nem voltak sokan de nagyon kényelmetlen ( fapados) járat és a 90%-os jegy is közel 2000 ft-ba került és még futottam is Szegeden az átszállásnál, hogy le ne maradjak .


    Az a lényeg hogy itthon vagyok és amerre ma én jártam még a nap is kisütött!


    Mindenek további szép napot kívánok!

  12. 2017. szeptember 19. 21:3577740.

    szép álmokat



    Nagyon  nem  szeretem  az  idő  bevoltunk  zárkozva .Nem jutottunk  el  a kertbe az  idő miatt.


    Tegnap diabetológián voltam a korházba megválltozott  a rendelési ütem igy  1  óra alatt  végeztem .


    Egy  félév mulva  kell  csak mennem .


    Remélem  megjavul az  idő  mert  almát  kell  szedni  meg  indul  a dió  szedés  is  csak   a derekunk  birja.


    szeretettel gondoltam Mindannyiotokra


     

  13. 2017. szeptember 19. 19:5277739.

    Sziasztok .


    Látom mindenhol eső nap van és rámoltokMost nem lehet kint dolgozni.Ezt az időt most nem szeretem mert még sok dolgom lenne a kertben.Ha holnap is esik akkor elmegyek a reumára és ücsörgök hátha rám kerül a sor.Mindenem fáj legyetek jók és vidámak.

  14. 2017. szeptember 17. 17:2077738.

    Sziasztok!


    Még süt a nap de sötét felhők gyülekeznek a Duna felett. Délelőtt csepergett az eső is. Mostanra kiürült a lakás és szokatlan a nagy csend. Buksi úgy örült a gazdiéknak , hogy majd ki bujt a bőréből.Mikor elkezdtem összehajtogatni az itteni ágyikóját már akkor nagyon izgatott lett , sejtette , hogy vége a nyaralásnak jönnek a gazdiék. Nagyon nem szereti az esőt , ilyenkor gyorsan elvégzi a dolgát és húz a kapu fele.


    Gitta! Örülök, hogy sikeres napokat töltöttél el a kis házban. Remélem megérkezett a rendes vacsorád is és finom is volt. 


    Mollyka! Tényleg torokszorítósra sikerült a találkozótok vége. Sajnálom a kollégádat de a betegség nem válogat.


    Valika! Biztosan szép lesz a kerted. Amig rendszeresen gondoztam ezt a kis kertet itt a ház előtt sokszor elhatároztam , hogy rendbe szedem színek virágzási időket is figyelembe véve. Sose valósult meg. Most meg a ház kertésze csinálja akinek sokszor úgy megmutatnám, hogy a rózsáknak melyik a vadhajtása és hogyan kell vissza metszeni tavasszal. De ha nem birom csinálni akkor beleszólásom sincs. Volt egy szép kis tuja az egyik idős lakó régi házából hozták ide. Szép kis gömb alakúra metszettem , itt volt az ablakunk alatt. Aztán amikor csinálta a Távhő a vezeték cserét arrébb ültették a szomszéd lépcsőház elé. Azóta csoda szép kis gömb lett belőle de már nincs szívem kimozdítani onnan ahol igazából megerősödött.


    Julika. Sikerült kipihenni a tali fáradalmait?


     


    Mindenkinek kellemes napot kívánok! 

  15. 2017. szeptember 17. 14:0477737.

    Szervusztok! 


    Szebb napokat kívánok mindenkinek!


    Erzsike, igen voltam Esztergomban a Granvisus találkozón, amely kettő órakor kezdődött!


    Voltak számomra szívszakító percek...


    Egy régi jó barátunk, (45 éve ismerem, aki fotózni szokott, többek között az esküvőnkön is)


    tüdőrákos lett ezt csütörtökön tudtam meg, miután rákérdeztem, hogy jön-e? 


    Azt írta, hogy már nem tud egyedül járni sem de azt kérte szervezzek hozzá egy negyed órás látogatást


    a lakásukra, felsorolta kiket szeretne látni 


    Így négyen látogattuk meg délután négykor.


    A másik kérése az volt, hogy vidámságot vigyünk, semmi búslakodás,


    legyünk olyanok, mint fiatalon, nevetősek, kicsit eszementek! 


    Azt kell tudni, hogy én voltam a csoportvezetőjük addig,


    amíg Tatabányára nem költöztünk, nagyon szerettük egymást!


    Szóval elhatároztuk, hogy felvidítjuk Endrét, ami sikerült is, mert őt is feldobta, hogy megyünk.


    A felesége is szeretettel fogadott bennünketnyíltan lehetett beszélni a nagy bajról is.


    A negyed órából egy és negyed óra lett és én utána indultam is haza.


    Azért a találkozás nagyon megviselt...


    A kocsi is jól viselkedett 


    A másik nagy szomorúságunk, hogy a sok kerti cicát (mi 10 cicát etettünk) valaki céltudatosan megmérgezte 


    Két hét alatt minden cica eltünt, első volt a mi drága Cirmike cicánk, aki lekölykezett tavaly nálunk


    beszéltünk a szomszédokkal is, csak kettő szomszédnak él még a cicája...


    Cirmikénknek az a kettő cicája van meg akiket hazahoztunk a kertből, egyet Orsika, egyet mi.


     


    Pénteken három napra Bajára megyünk a barátainkhoz, onnét ki Madarasra a temetőbe,


    majd szombaton Garára viszek egy szobabiciklit és ruhákat,


    valamint élelmiszer csomagot egy rászoruló hölgynek akit harmadik éve támogatok.


    Vasárnap jövünk haza.


    Nálunk egyfolytában esik, a hangulatom is ilyen...


    Megpróbálok fotót feltenni, nem tudom engedi-e a híres NLC...


    Találkozó és az új autónk


     


     

    előzmény:
    precon (77733)
    2017-09-17  09:43
  16. 2017. szeptember 17. 10:1877736.

    Gyere, várlak...nyitom a kaput!!!!

    előzmény:
    precon (77735)
    2017-09-17  09:47
  17. 2017. szeptember 17. 09:4777735.

    megyek nézem

    előzmény:
    Picivirág1 (77728)
    2017-09-16  09:20
  18. 2017. szeptember 17. 09:4677734.

    Erzsike most először terveztem meg és nem össze vissza ültettem ahogy máskor.Remélem tavasszal szép lesz.Csináltam szíveket a tulipántból meg a nárciszokból és majd a közepére meg egynyári virág kerül.Nagyon kíváncsi leszek hogy sikerül.

    előzmény:
    er54 (77725)
    2017-09-15  20:10
  19. 2017. szeptember 17. 09:4377733.

    molly voltál Esztergomban?hogy sikerült a tali ha voltál?

    előzmény:
    molly49 (77720)
    2017-09-13  04:05
  20. 2017. szeptember 17. 09:4177732.

    Marcsi muszáj elfoglalnom magamaddig sem agyalok.


    Tegnap elvoltunk vettem vadász kerítést mert a kutyák megeszik a virág hagymáimat a fene a belüket,nem is értem naná hogy a drága jácint hagymákat Most azt akartam ma lefesteni erre zuhog az eső.Most akkor vasalok

    előzmény:
    totyogoka (77729)
    2017-09-16  12:45
  21. 2017. szeptember 17. 09:3877731.

    Sziasztok.


    Ügyes vagy Gittám. Piszok sok munka van most a kertben .Mi van a tetővel?


    Remélem végre már befejezik az újítást az NLC még mindig nem jól működik.viszont már nem vagyok letiltva

    előzmény:
    dundori (77730)
    2017-09-16  20:50
  22. 2017. szeptember 16. 20:5077730.

    Szervusztok Barátok!


    Nem mondom, hogy lesz ehhez türelmem a jövőben, hogy sokadszori próbálkozás után engedett be az nlc. A lényeg ismét, kb. másfél órája végeztem odankint, az egész napomat kint töltöttem szinte. A délelőtt folyamán ettem egy szelet májkrémes kenyeret, amit vittem ki magammal, majd beszaladtam a délután folyamán és készítettem a tegnapi lecsóhoz rizst és tojásrántottát is. Meg is ettem, de (ha a mi Katink tudná) mégis olyan éhes vagyok, mint a farkas. Ezért rendeltem egy étteremből egy RENDES vacsorát, sajnos a kiszállítási idő egy egész óra!!!! Mikor én már nagyon-nagyon éhes vagyok. Kínomban már ettem az üres rizst, a lecsót már nem kívánom a tegnap és a mai evés után,  (Jázmin és finom), de valami jobbra, többre vágyom. Már szinte mindegy is, mikor hozzák, ma akkor fekszem, holnap akkor kelek, amikor csak akarok. (Mondjuk az egy óra kiszállítási idő szerintem sok, ennyi idő alatt akár én is kiolvaszthatnék - de fáradt vagyok hozzá - a fagyasztómból, kiránthatnám, stb, de most megengedem magamnak, hozzák csak, de igen gyorsan, és főleg meleg és finom is legyen.


    Ennek jegyében búcsúzom, és szívrepesve várom a mai vacsorámat! 


    Ja! Totyikám! Azért bármilyen fáradt is vagyok, örömmel tudatom, sikeres volt a mai napom. Tehettem volna még többet, ha fiatalabb és fittebb lennék, tettem is volna, de sajnos az előbbi jelzők már nem érvényesek rám.

    előzmény:
    totyogoka (77729)
    2017-09-16  12:45
  23. 2017. szeptember 16. 12:4577729.

    Szép napot!


     


    Itt olyan ősziesre fordult az idő. Reggel még esett is pár csepp eső. Az első kört Buksival fél 6.-kor tesszük meg . Még sötét volt de van a nyakán olyan villogó így látom merre van a sötétben is. Aztán mentem a közértbe a holnapi ebédhez valókat vettem meg. Szolt a fiam, hogy délután jön kitty így egy kicsit előre dolgoztam amit lehetett ma megcsináltam. Pl az almalevest megfőztem így jól le tudom hűteni holnapra meg a palacsintát is megsütöttem hortobágyinak így holnap csak tölteni kell mert a tölteléknek a paprikás csirkét is megcsináltam.


    Valika! olyan kis szorgalmas vagy a kertészkedéssel. Bevallom én ebben a kutya sétáltatós andalgásban is elfáradok nagyon. Viszont jól esik az hogy kint vagyok a levegőn naponta többször is.


    Julika! Biztosan jó volt nagyon a találkozó. Ügyes volt a szervező. Egy nap is bőven elég volt az ott alvásra ezt így könnyebben megoldotta mindenki.


    Kincsike! örülök, hogy meglettek az iratok. Kár hogy csak most. sok utánajárástól kímélhetett volna meg Benneteket.


    Gitta! sok a munka nálad. Ha nem a kertben van a kisházban.Én is főztem tegnap szilva lejvárt de csak módjával. Nem is főztem hanem sütöttem a sütőben. Jó sűrű lett. 


    Manyuska! Jobban érzed magad a fürdő után?


    Mollyka! Sikerült az Esztergomi tali? Itt jó idő volt talán Nektek is kedvezett.


    Mazsola Ildi nem jöttél pedig vártunk.


    Látom Rózsa a facebookra fel jut időnként.


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!



     


     

  24. 2017. szeptember 16. 09:2077728.

    Szervusztok!


    Látom Erzsike már olvasta a beszámolómat a találkozásról. Ha van kedvetek szívesen látlak benneteket a Menedékházban. Mégegyszer nincs kedvem leírni .Olvassátok el, és abból látjátok majd, milyen remek tali volt. 


    27 301.... 27 304 persze a többit is lehet

  25. 2017. szeptember 16. 06:4577727.

    Sziasztok vidám gondtalan hétvégét.


    Rengeteg munka van a kertben eleszek egy darabig,hiába az ősz ilyen aztán a tavasz Most eldöntöm mit tartok meg és mit szanálok a kertben és aztán jön bent.Igyekszem elfoglalni magam ezáltal jól elfáradok aztán meg rosszul alszom Minden nem lehet tökéletes.Megint piszkosul fáj a térdem este alig bírtam menni.Kéne egy nanórobot amit lenyelnék és megjavítaná a benti dolgokat


    mindenkit ölelek sziasztok

Címlap

top