Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. szeptember 1. 10:0677651.

    Szép napot!


    Ez mŕr a finis! M még fürdés élvezkedés holnap délutŕn pedig indulunk haza!


    Szép emlékekkel térünk innen is haza!

  2. 2017. augusztus 31. 23:3277650.

    Jó estét! Köszönöm érdeklődésedet Molly.


    Marika néni állapota nem változott.


    Mi majdnem mindig úton vagyunk,autóban ülünk.Ma is úton voltunk, hajnal 4.15 kor keltünk.Most eléggé fáj  az ülő gumóm.Tele feszültséggel, nem könnyű napok vannak mögöttünk.Egyszerre árulunk egy lakást , meg újítunk egy másikat.Befektetés céljából. idegesít a lakás eladás is, nehezen indult be rá a kereslet.Pedig nagyon kellene a pénz, hogy Leventének tudjunk segíteni.De minden rendben lesz,megoldóik.Ingatlanügynöknek kiadtuk, elmúlt hetekben sokan megnézték.De tudjátok, ízlések és pofonok.Mestert alig találtunk , csempézésre.Ráadásul jönnek elő hibák, ami kiadást jelentenek a felújítás alatt álló lakásnál.


    Nagyon mennünk kell (kellene) fogorvoshoz mindegyikünknek,elhanyagoltuk.Másra kellett a pénz az elmúlt egy pár évben.Az a baj, hogy már néha fogfájás van.Tűzelőt megrendeltük, 2 héten belül az is itt lesz.Fogalmam sincs most jelen pillanatban, hogy bírjuk majd.Azt tudom, hogy nagyon kimerültek vagyunk.Karácsony óta nem voltunk hosszabb időre szabadságon.


    Közben újra elkezdtem ilyen idegállapotban,a szétválasztó diétát.jól bírom, egy napot se bűnőztem.Úgy ézem, hogy ment le, könnyebb.Mellette a mozgást is igyekszem nem elhanyagolni.Nem görcsölök rá, de oda kell figyelnem magamra.Észlelem magamon a klimax előszelelt.Nehezen alszom el,az a legnagyobb bajom.Van teám, de nem sikerül elkészítenem ...


    Szép álmokat!Elálmosodtam ...


     

    előzmény:
    precon (77633)
    2017-08-27  07:13
  3. 2017. augusztus 31. 13:3577649.

    Nagyon együtt érzek veled!!!!!megfogadtam, hogy nem lesz több cicám Sziszike után...erre most kettő is van. Élvezzük, nagyon sok öröm van bennük..és aggódás!!!!

    előzmény:
    molly49 (77646)
    2017-08-30  19:08
  4. 2017. augusztus 31. 10:3077648.

    Szép napot!


    Sajnos nagyon akadozik a net ami leginkább Kittynek "tragédia".ma piac van a településen vettünk gyümölcsöt zöldséget sütiket stb.Tegnap nagyon hullámzott a tenger de így is gyönyörü.


    Gyorsan telnek a napok szombaton már megyünk haza,


    Mindenkinek szép napot!

  5. 2017. augusztus 30. 23:5477647.

    szép  álmokat



    Rózsát köszöntöttem a facén mert oda  könnyebben  tud jönni .


    Sok a megoldandó  dolog .Most  mellé  még  egy  jó  kis  nátha  is  csapodott .Az egész családon


    kifogott .Még mindig  az  ovodai probléma is megoldatlan 1-2  napon  belül  eldől .


    Sok az  izgulni  való .


    A beirásokat  elolvastam szeretettel  gondolok Mindannyiotokra .


     

  6. 2017. augusztus 30. 19:0877646.

    Picivirág és Gitta!


    A mi gyönyörű drága imádott Cirmi cicánk átkelt a szivárvány hídon 


    Eltemettük a kertünkben ott nyugszik Pötike, Bimbi, Lujzi és Belfike mellett 

    előzmény:
    Picivirág1 (77643)
    2017-08-30  12:58
  7. 2017. augusztus 30. 14:0577645.

    Boldog névnapot kívŕnok Rózsa!

  8. 2017. augusztus 30. 13:2777644.

    Szervusztok Barátok!


    Ma Rózsa napja van! Köszöntelek szeretettel, legyen ez a nap valóban a TIÉD!


    Tegnap nagyon meleg lett ismét, nem sok dolgot csináltam odakint, ilyenkor inkább reggel és este tartózkodom a kertben. Igaz, kapálni már nem kell, inkább betakarítani a termést, azokat feldolgozni, eltenni, kifőzni, befőzni....


    Már épp annyira lehűlt a levegő, hogy szivesen tártam ki az ablakokat, egy-két tized fokkal kint már hűvösebb volt. El is mentem fürödni, s mire végeztem, azt éreztem, hogy tele van a ház füsttel. (Nekem ez az egyik rémálmom, hogy kigyullad a ház (szomszédok égetnek, idehozza a szél a parazsat, becsap a villám, stb.) Azonnal átjárt a jeges félelem, én meg nem találtam idebent semmi nyomát a tűznek, kimentem hát a teraszra, és akkor hallom a tűzoltókat, de nem látom magam előtt a hegyet, olyan füstködben állt, hogy csak a körvonalai látszódtak. Nem tudtam elképzelni, mi éghet? Mostanra már tudom, egy, a közelben lévő, háromszintes, de nem használt szálloda lett a tűz martaléka.


    A tetőfedő tegnapra igérte a költség kalkulációt, egyelőre nyoma sincs. A biztosító szakértője 100 ezret ajánlott a javításra. Arra mondjuk elég lenne, de az újra fedéshez ennek sokszorosa kell.


    Most mentek a "gyerekek", holnap még jönnek, aztán már csak a kutyagyerek fog jönni. 


    Mollykám! Én is sajnálom nagyon az állatokat, sajnos velük is megtörténnek a bajok. Most két napig én is macskáztam (szomszédé), mindig izgalommal várom, hogy jöjjenek haza és a Mitzit épségben, egészségben találják.


     

  9. 2017. augusztus 30. 12:5877643.

    Jajjjj...mit olvasok??? beteg a cica???? nagyon meg tudom érteni az agodalmatokat. remélem, hogy jobbra fordul az egészsége...bár annyi infúzióután sem javul...nagyon sajnálom. 

    előzmény:
    molly49 (77641)
    2017-08-30  09:39
  10. 2017. augusztus 30. 09:4777642.

    Precon, a férjemnek nagyon jól sikerült a műtét, nem fáj egyáltalán a műtött térde.


    Estére elfárad, de most is azt mondja, meg kellett a műtéttel szenvedni, de most is alávetné magát.


    Ő már alig tudott járni a fájdalomtól a műtét előtt...


     


    A meleggel kapcsolatban: a nagyszobánk nyugati fekvésű, ezért egész délután süti a nap.


    Nekünk nagyon megérte a klímát beszereltetni, kint 38 fok, a szobában 26 fokra van állítva a klíma, így a lakás sem melegszik fel.


    Mi is sokat locsolunk a kertben, minden másnap, de kánikulában minden nap.


     

    előzmény:
    precon (77632)
    2017-08-27  07:09
  11. 2017. augusztus 30. 09:3977641.

    Szép napot kívánok mindenkinek!


    Kedves Gitta, sok türelmet és erőt kívánok a teendőid kedved szerinti elvégzéséhez.


    Már az is nagy előrelépés, hogy minden ügyintézésben nagy haladás van.


     


    Kedves Rózsa, névnapodon szeretettel köszöntelek, remélem jobbra fordul a sorsod is.


    Jó lenne, ha gyermekeid, akiknek mindig segítséget adtál mindig melletted állnának.


     


    Totyika, kellemes nyaralást kívánok nektek, figyelem a facén a sok feltett fotót 


     


    Nagyon szomorú napunk van, a mi drága kerti Cirmikénket délután el kell engednünk ő a cicáink mamája 


    Szombaton még semmi baja nem volt vidám volt, jól evett, de amikor vasárnap kimentünk a kertbe


    a sok cica jött enni, ő utolsónak szinte rogyadozva érkezett, nem evett semmit, csak bújt hozzám. 


    Rögtön orvoshoz vittük, mérgezésre gyanakodtunk, az orvos, mindennel ellátta, vérvétel, infúzió, patkányméregre ellenszer, egyéb gyógyszerek.


    Hazahoztuk a kertből minden nap viszem infúzióra, injekcióra, de egyre rosszabbul van, nem tud üríteni, enni, csak fél óránként vizet fogad el pár kortyot.


    Megszakad a szívünk érte 


     

    előzmény:
    dundori (77635)
    2017-08-28  21:44
  12. 2017. augusztus 30. 08:0077640.

    Szia Marcsi!


    Miközben írtam te is itt voltál. Látom  felvirradt egy új nap, új alkalom a fürdésre, kirándulásra. Érezzétek nagyon jól magatokat. 

    előzmény:
    totyogoka (77638)
    2017-08-30  07:50
  13. 2017. augusztus 30. 07:5877639.

    Szervusztok!


    Gittát olvasva szinte belefárdtam a sok teendőjébe. De legalább már beindult a gépezet...milyen jó lesz, ha készen leszAmit Rózsának írt egyet értek vele...de szomorú vagyok Rózsa sorsa miatt. 


    Valika!


    Bizony nagyon jó készülődni..jó lesz találkozni. Ildi születés napján voltunk együtt és az nagyon nagyon jól sikerült. De miért is ne sikerült volna? remek társaságban jól érzi magát az ember. Soha nem felejtlek el benneteket amint jóízúen falatoztatok Lacival Sopronban. Felejthetetlen kirándulás volt. Gittának és a családjának köszönhetően. Mindig azt hiszem, ez lesz az utolsó, mert mindenkinek meg van a maga baja, aztán még is össze rántjuk magunkat és ez hosszú időre feltölt minket, felpezsdül az élet a topicon, bár a Menedékház mindig is pörgős, napi szintem jelen lévő fórum. 


    Láttam Marcsit és Kittit, lubickolnak a tengerben meg az örömben, hogy újta görögben lehetnek. 

  14. 2017. augusztus 30. 07:5077638.

    Jó reggelt Stavros!

  15. 2017. augusztus 29. 08:1777637.

    Szia Julika .de jó nektek régi szép idők mikor mi is taliztunk

    előzmény:
    Picivirág1 (77634)
    2017-08-27  10:32
  16. 2017. augusztus 29. 07:3577636.

    Sziasztok szebb napokat.


    Gittám jól belehúztál.Jó hogy kaptál szakembert ma egyre nehezebb ,nálunk is kőműves kellene na meg ács is már vagy négyel tárgyaltunk csupa ígérgetések.Régen ezeket apus mind megcsinálta apukámmal.


     

    előzmény:
    dundori (77635)
    2017-08-28  21:44
  17. 2017. augusztus 28. 21:4477635.

    Kedves Rózsa!


    Minden részvétem, de segítséget nem tudok, senki sem tud adni. Minden csak rajtad áll. Ennyit erről. Irhatnék, irhatnának mások is sok-sok olyan véleményt, amit elmondtunk már számtalanszor, nyilván magad tudod,hogy mit miért csinálsz, és innentől senki tanácsára, részvétére nem tudsz már számítani. Egy család ügye annyira belső ügy, amibe senki nem fog, nem tud, nem akar, és főleg nincs joga beleszólni. Innentől fogva csak a sajnálat (kell ez Neked???), a szánalom (erre vágysz?), és hasonló megnyilvánulások beírását olvashatnád. De látod, ugyan nem igaz, hogy senki sem vett észre, de én sajnálattal tudatom Veled, hogy senki sem tud semmit tenni, max. sajnálkozni. Az összes többi bajhoz senki soha nem fog hozzászólni, ami így helyes. Emiatt ne haragudj senkire. Hogy "nehezedik a helyzet", lehet tudnál változtatni, de már azt gondolom, vagy belefáradtál, vagy jobbnak látod a tűrést (nagy butaság lenne). A gyerkeidre talán számíthatnál, akik hatnak az édesapjukra és segítség lehetne Neked.


    S most tudatom a többi kedves topictárssal, hogy vége sikerült tetőfedőt találni, elvileg holnapra árajánlat is lesz. Ami szintén fontos nekem, hogy holnap délután érkezik a biztosító szakértője, tehát aki olvas, aki itt van, drukkoljon ezerrel. 


    A másik, amit tudatni akartam, ma az egész napomat odakint töltöttem, mostanra szinte hulla vagyok. Soha többé nem akarok ennyit dolgozni, mint ami ma tettem. 


    Reggel kimentem füvet nyírni, de mindig a szegélynyírással szoktam kezdeni. Gondoltam, az új szerkentyűt kiveszem a dobozból, bedugom a konnektorba..... na ez hiú ábránd. Mire a szomszéd haza jött, addig levágtam az uborka kétharmadát a hálóról, leszedtem az összes almát a fáról, körbenyírtam a kisházat borító borostyánt, ezeket elzsákoltam, kimostam a kukát, elraktam 4 üveg (7.5 dl) uborkát, majd a szomszéd - Tonka férje összeszerelte az új szegélynyírót, nekifogtam, majd amikor végeztem a szegélyekkel, a dög nehéz, nagy géppel lenyírtam a füvet. Most miden olyan szép odakint, de közben leszedtem az almát, a körte felét, ezeket válogatni kell, hogy mit meddig tarthatok, teleltethetek. Erre semmi időm nem maradt a mai napon, holnap meg lesz két gyermekem (Adél unokám és Nostro kiskutyánk), főznöm kell, délutánra meg várom a biztosító szakértőjét, szóval most jelenleg "végelgyegülésben" leledzem, az ad erőt, hogy mindjárt megyek a kádba (amint elbúcsúztam), onnan meg az ágyba. Remélem, reggel időben ébredek, hogy időben tudjam fogadni a "gyerekeket". Ja közben még macskázom is, a szomszédok ismét elutaztak, Micike az én feladatom.

    előzmény:
    rozsaanyu (77624)
    2017-08-26  21:33
  18. 2017. augusztus 27. 10:3277634.

    Szervusztok, szervusz Valika!


    A Menedékházban sok bölcsességet teszünk fel..írtam is, hogy ha mindenki így élne kitörne a világ béke!!!Tudjuk, tudjuk...de nem mindíg cseleszünk úgy, ahogy a bölcsesség előírná. 


    Hétvégeken egyedül vagyok..Timi minden pénteken kimegy a nyaralóba és vasárnap jön haza. Örülök, hogy végre ki van használva. betölti azt a szerepét, amire szántuk.el lehet valahová vonulni. Én itthon a szép kertemben nagyon jól érzem magam...fürödni már nem vágyom a Körösben..pedig mekkorákat úsztam???  Kinőttem belőle. 


    Most a Menedékben találkozó lázban égünk. szept 14. én Baracskára utazunk!!!Egy panzóba...a Velencei tó mellé tervezük de technikai okok miatt változtattunk. Biztosan olyan jó lesz, mint a többi találkozó volt. 


    Pénteken befőztem a paradicsomot...rájöttem, hogy kis tételben nam fáraszt annyira. tegnap megfőztem a húslevest, sok zöldsággel, ma már csak szórakozom, kézimunkázom. 

  19. 2017. augusztus 27. 07:1377633.

    Sorbet Erzsike merre vagy?Megvagy remélem néha olvasol minket?


    Mazsola felétek minden rendben?


    Ibolya én a kávédat az ágyban is meg tudom inni alvásom nem ezen múlik 

  20. 2017. augusztus 27. 07:0977632.

    Molly ezt az idő ingadozást nehéz elviselni mindenkinek a férjed nem érzi meg a térdében?Ilyen nyarunk talán még nem volt hogy szinte állandóan le van húzva a redőny amit kimondottan utálok. De muszáj mert ha nincs lehúzva nagyon felmelegszik a lakás.Csak kis rést hagyok így kellemes éjjel nyitva minden kereszthuzat aztán mindent időben becsukni A virágaimat locsolni kell reggel este .Így is sok mindenem tönkre ment.Jövőre ha ilyen idő lesz trópusi virágokat fogok ültetni

  21. 2017. augusztus 27. 07:0177631.

    Erzsike csuda szép termésetek van gratulálok.


    A kicsik meg biztos jól fogják érezni magukat a közösségbe,nektek azért üres lesz a ház.

    előzmény:
    er54 (77616)
    2017-08-23  22:54
  22. 2017. augusztus 27. 06:5977630.

    Nagyon szép nagylány lett az unokád gratulálok.


    A cicák ügyesek

    előzmény:
    Picivirág1 (77618)
    2017-08-24  13:02
  23. 2017. augusztus 27. 06:5877629.

    Gittám szorítok minden szinten.


    Legyenek jók az eredményeid és a javítások is rendben menjenek.Nem érdemes gyötörni magad csak nyugiba minden rendben lesz. 

    előzmény:
    dundori (77620)
    2017-08-25  21:52
  24. 2017. augusztus 27. 06:5477628.

    Julika bizony nagyon jó a buddhisták módszere ők türelmesek mi meg mindenért a plafonon vagyunk

    előzmény:
    Picivirág1 (77621)
    2017-08-26  06:07
  25. 2017. augusztus 27. 06:5277627.

    Vidám napokat kívánok sok élményt a kislánnyal,a gyerekek jól bírják a gyűrődést

    előzmény:
    totyogoka (77622)
    2017-08-26  09:32

Címlap

top