Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bogarak a lakásban

Torolt_felhasznalo_938999
Torolt_felhasznalo_938999
Létrehozva: 2006. június 20. 12:33

Sziasztok!

Boros Panna vagyok, a Tv2 Magellán című műsor riportere. Egy anyagot forgatok azokról a rovarokról vagy bogarakról akikkel együtt élünk, sajnos, az akaratunkon kívül.Pl: csótány, hangya, légy, atka, molylepke, lisztkukac, szúnyog. Ha van köztetek, aki küzd ilyen problémával kérem írjon, tudunk segíteni!És érdekelne a véleményetek is. Mennyire zavarnakezek az élősködők titeket, mennyire féltitek a családotokat, vagy milyen megoldásokat tudtok ellenük.

köszönöm

Boros Panna

06204666061

  1. Torolt_felhasznalo_938999
    Torolt_felhasznalo_938999
    2006. június 21. 10:0026.
    Szia!
    Ez a bogár kérdés sok családot és háztartást érint. Én ezért szeretnék anyagot csinálni róla. Ha tudnánk beszélni, le lehetne szervezni egy írtást hozzátok, amit én fel is vennék, persze cím nélkül.
    Várom a válaszod, vagy hívásod
    06204666061
    panna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519940 (23)
    2006-06-20  15:32
  2. Torolt_felhasznalo_158580
    Torolt_felhasznalo_158580
    2006. június 20. 21:2025.
    Három éve élünk panel házban. Amióta beköltöztünk, megelőzés céljából három havonta járt hozzánk csótányirtó, aki sűrű gélt fecskendezve a csótányok feltételezett útvonalára, biztosított bennünket, távol tartja őket. A hatásmechanizmus abban rejlik, hogy a csótányokat vonzza a gél szaga, megeszik,majd beviszik a fészekbe és ott hat a méreg. Bár az igazi méreg, csak ránk várt igazán... Hozzávetőleg fél évvel ezelőtt, csótányinvázió vette kezdetét nálunk. Többször, helyesebben nagyon sokszor ébredtünk arra, hogy rajtunk mászik. Pedig ebből az élményből még egy is sok lett volna. Nem ecsetelném, milyen érzés... Legyen elég annyi, alvással töltött éjszakáink erősen megfogyatkoztak... Garanciában kihívtuk újra a rovarirtót, hiszen a legutóbbi irtáshoz képest, három hónapon belül voltunk. Az irtás mit sem ért, egy idő után már TV nézés közben is a hajamba másztak... A fent említett irtó cég megpróbált bennünket meggyőzni, hogy sokadik emeleti lakásunkba, az ablakon keresztül másznak be... Ergo, közölte, ha nem akarunk bogarat, ne szellőztessünk...Kihívtunk egy speciális rovarirtót, aki körbespriccelte a lakást egy olyan vegyszerrel, amely elmondása szerint "kannibalizmust" vált ki a csótányokból, és felzabálják egymást. Elmondta, hogy valószínűleg nem nálunk van a fészek, mert azt már észrevettük volna. (Az erre utaló jeleket most nem ecsetelném.) Kiderült, hogy "átmenő forgalmat" képez lakásunk a dögök számára. Megtalálják a házban és lakásban a legkisebb réseket is, ahol petét raknak, majd a megfelelő időben kikelve onnan, útjukra indulnak. Az irtás hasztalannak bizonyult, így megismételtük. Ismét hasztalan volt. Hiába irtjuk bármilyen erős módszerrel, amíg a házban akár egyetlen lakás is van, ahol nem végeznek irtást, addig eltávolíthatatlanok. Újra és újra visszafertőzödünk. Persze mit is várunk holmi közönséges vegyszerektől, ha az atomtámadást is túlélték annak idején... Több tízezer Ft-ot költöttünk eddig irtásra, feleslegesen. A szomszédokkal nem jutottunk semmire, legtöbben tagadják, hogy náluk is vannak csótányok. Pedig ha nálunk van, máshol is kell lennie a házban. Ez nem szégyen, hiszen tévhit hogy a koszos lakást szeretik. Úgy is szert lehet tenni rájuk, ha az ember új bútort vásárol. Ugyanis a bútorraktárból rátelepedett fészket, azzal a lendülettel magához költözteti. Így hát nem maradt más, kiraktuk a csótánycsapdát, és baldachint vettünk az ágy fölé, amit szuper bomba biztos módszerrel az ágyneműtartóba tűrünk... Így legalább aludni tudunk. Agyunk esténként továbbra is örökös permanenciában van. Ha csak a hosszú hajam hozzám ér, szívdobogást kapok... Talán nevetségesen hangzik mindez, de ez az undorító állat a csatornákból jön, és a szakirodalom szerint minimum 10 féle gyomor- és bélbetegséget terjeszt. Egy dolog biztos, én ebben a lakásban nem szeretnék gyereket vállalni, mert egy nyugodt pillanatom sem lenne. Ha újszülött a babám azért, ha mászós korszakban van, azért...
    Legközelebb egyedi fűtéses lakásba költözünk, ezt megtanultuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  3. Torolt_felhasznalo_158580
    Torolt_felhasznalo_158580
    2006. június 20. 21:1824.
    Három éve élünk panel házban. Amióta beköltöztünk, megelőzés céljából három havonta járt hozzánk csótányirtó, aki sűrű gélt fecskendezve a csótányok feltételezett útvonalára, biztosított bennünket, távol tartja őket. A hatásmechanizmus abban rejlik, hogy a csótányokat vonzza a gél szaga, megeszik,majd beviszik a fészekbe és ott hat a méreg. Bár az igazi méreg, csak ránk várt igazán... Hozzávetőleg fél évvel ezelőtt, csótányinvázió vette kezdetét nálunk. Többször, helyesebben nagyon sokszor ébredtünk arra, hogy rajtunk mászik. Pedig ebből az élményből még egy is sok lett volna. Nem ecsetelném, milyen érzés... Legyen elég annyi, alvással töltött éjszakáink erősen megfogyatkoztak... Garanciában kihívtuk újra a rovarirtót, hiszen a legutóbbi irtáshoz képest, három hónapon belül voltunk. Az irtás mit sem ért, egy idő után már TV nézés közben is a hajamba másztak... A fent említett irtó cég megpróbált bennünket meggyőzni, hogy sokadik emeleti lakásunkba, az ablakon keresztül másznak be... Ergo, közölte, ha nem akarunk bogarat, ne szellőztessünk...Kihívtunk egy speciális rovarirtót, aki körbespriccelte a lakást egy olyan vegyszerrel, amely elmondása szerint "kannibalizmust" vált ki a csótányokból, és felzabálják egymást. Elmondta, hogy valószínűleg nem nálunk van a fészek, mert azt már észrevettük volna. (Az erre utaló jeleket most nem ecsetelném.) Kiderült, hogy "átmenő forgalmat" képez lakásunk a dögök számára. Megtalálják a házban és lakásban a legkisebb réseket is, ahol petét raknak, majd a megfelelő időben kikelve onnan, útjukra indulnak. Az irtás hasztalannak bizonyult, így megismételtük. Ismét hasztalan volt. Hiába irtjuk bármilyen erős módszerrel, amíg a házban akár egyetlen lakás is van, ahol nem végeznek irtást, addig eltávolíthatatlanok. Újra és újra visszafertőzödünk. Persze mit is várunk holmi közönséges vegyszerektől, ha az atomtámadást is túlélték annak idején... Több tízezer Ft-ot költöttünk eddig irtásra, feleslegesen. A szomszédokkal nem jutottunk semmire, legtöbben tagadják, hogy náluk is vannak csótányok. Pedig ha nálunk van, máshol is kell lennie a házban. Ez nem szégyen, hiszen tévhit hogy a koszos lakást szeretik. Úgy is szert lehet tenni rájuk, ha az ember új bútort vásárol. Ugyanis a bútorraktárból rátelepedett fészket, azzal a lendülettel magához költözteti. Így hát nem maradt más, kiraktuk a csótánycsapdát, és baldachint vettünk az ágy fölé, amit szuper bomba biztos módszerrel az ágyneműtartóba tűrünk... Így legalább aludni tudunk. Agyunk esténként továbbra is örökös permanenciában van. Ha csak a hosszú hajam hozzám ér, szívdobogást kapok... Talán nevetségesen hangzik mindez, de ez az undorító állat a csatornákból jön, és a szakirodalom szerint minimum 10 féle gyomor- és bélbetegséget terjeszt. Egy dolog biztos, én ebben a lakásban nem szeretnék gyereket vállalni, mert egy nyugodt pillanatom sem lenne. Ha újszülött a babám azért, ha mászós korszakban van, azért...
    Legközelebb egyedi fűtéses lakásba költözünk, ezt megtanultuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  4. Torolt_felhasznalo_519940
    Torolt_felhasznalo_519940
    2006. június 20. 15:3223.
    Kedves Panna! Most olvasom, hogy tudtok segíteni. HOgyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  5. Torolt_felhasznalo_519940
    Torolt_felhasznalo_519940
    2006. június 20. 15:2722.
    és hova mennél? sajnos ez kivédhetetlen!
    előzmény:
    boddia (21)
    2006-06-20  14:48
  6. 2006. június 20. 14:4821.

    ÚÚÚÚÚ!

    én be sem mernék menni a lakásba! Az az egy, amitől rettegek rendesen    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519940 (18)
    2006-06-20  14:12
  7. Torolt_felhasznalo_615160
    Torolt_felhasznalo_615160
    2006. június 20. 14:4420.
    Gyerekek! En egyszer kerultem szembe csotanyokkal, remalom! Nekem bevalt a baberlevel. Konyhaszekrenybe, szellozobe, helyisegek sarkaiba. Utaljak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519940 (18)
    2006-06-20  14:12
  8. 2006. június 20. 14:1319.

    Ha olyan helyre megy a hangya, ahol nem használhatsz rovarírtót, akkor sütőpor. Utálják a szagát, nem mennek rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467998 (4)
    2006-06-20  12:54
  9. Torolt_felhasznalo_519940
    Torolt_felhasznalo_519940
    2006. június 20. 14:1218.

    Csótány!!!!!! A legszemetebb élőlény, kiírthatlan. Jönnek alattomosan, a legváratlanabb helyeken és pillanatban.

    Egy éves a ház, tehát új épület, és mégis, azt mondják, hogy a penelre jellemző, hát nem!

    Az írtók jönnek mennek, sárgapöttyözők, fehérpöttyözők, de mind hiába!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. június 20. 13:5017.

    Panellakás, 7. emelet. Pár éve egyszercsak hangyásak lettünk. Érdekes módon csak a fürdőben és a WC-ben jöttek, a küszöb alól. Mindent próbáltam: vegyszer (por, spray), csapda (amilyet pár hozzászólással előbb ajánlott valaki). Ez utóbbit nagyon zabálták, kb. 10 perc alatt eklhordták, tulajdonképpen akkor jöttem rá, hogy milyen sokan is vannak. Kezdtem feladni. És akkor véletlenül elárasztottam a fürdőt vízzel...meg az alattam lakót... Pár nap múlva vettem észre, hogy nincsenek hangyák! Egy darab se maradt, és azóta nem jöttek elő!! Szóval: elárasztás 

    Amivel még küzdök: a moly. Mondjuk elég sok természetes anyag van a lakásban és azt nagyon csípik. Ütögetjük őket röptiben, már egészen jó a találati arányunk Egyik ismerősöm mondta (szintén panellak&oacute, hogy a vendégeinek szokta mondani: addig nincs enni-innivaló, amíg mindenki le nem üt legalább 2 molylepkét Ő se nagyon tud szabadulni tőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  11. Torolt_felhasznalo_323340
    Torolt_felhasznalo_323340
    2006. június 20. 13:4116.
    Szia!

    Ezüstös pikkelykéknek hívják őket, vagy cukroskának is.
    Mindenféle olyat esznek a fürdőszobában, ami rólatok hullik le. Bocsi.
    Tehát az észrevétlen bőrdarabkáitokat, mindenféle kis szerves szemetet....

    A sötétet szeretik és roppant félősek. Én is általában csak akkor találkozom velük, ha bemegyek a fürdőbe, s felkapcsolom a villanyt. Ezek meg ott grasszálnak és igyekeznek besurranni valahová. Csak hát rondák szegénykéim, mint amolyan alsóbbrendű rovarok.
    előzmény:
    tr1n1ty (5)
    2006-06-20  12:55
  12. 2006. június 20. 13:4115.

     

    Nalam is volt hangya  a konyhaba. Kis nylon zacskokba   egy-egy

     kanal  daralt    fahejat tettem. A zacsko szajat bekotottem es  a

    konyha kulombozo reszeibe ,polcra , fiokba, az ablakba tettem. 

    Par nap alatt eltuntek a hangyak es mar 2 eve nem talalok egyet se.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  13. Torolt_felhasznalo_938999
    Torolt_felhasznalo_938999
    2006. június 20. 13:1814.
    Ez még mindíg gond? szívesen meglátogatnánk őket, és elpanaszolhatnák a bajukat. szerinted?
    panna
    előzmény:
    boddia (3)
    2006-06-20  12:49
  14. 2006. június 20. 13:1413.
    A családomat nem féltem! hisz mi élünk az ő világukban,azaz együtt kell élni a mi világunkban..nem ?Inkább amilyen módon csak lehet próbálom távol tartani a háztól ,de közben megtanítom a gyerekeket arra,hogy ne féljenek,nincs mitől...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_410966 (12)
    2006-06-20  13:12
  15. 2006. június 20. 13:1212.
    húú szúnyog ellen ültettem büdöskevirágot körbe az ablakokba,olvastam valahol hogy annak az illata több féle rovart elzavar,és van benne valami...
    Én amit utálok a döngő legyek,, amelyek beköphetik az ételt,és volt már úgy hogy a sonkát,amit nem volt időm feldolgozni, amúgy meg nem fér be a hűtőbe megkezdték,és jöttek belőle a kukacok.. No hát ettől meg tudnék halni..
    Egyszer meg ellepték a molykukacok(lisztmoly) a spejzomat...Mazsolában voltak..bontatlan mazsolában, de láttam már prézliben is,és rizsben is, a lisztről nem beszélve..Általában olyan helyen szereztem be őket, ahol árudömping van(raktáráruház) Erre most már nagyon oda figyelek...Most nevelek a kertben is,és cserépben is levendulát,és időnként a spejzban tárolom őket...A leszedett virágot átkötöm,és ott lógatva megszárítom..Nagyon hatásos..
    A poratka ellen úgy védekezem,hogy havonta kigőzölöm az ágyam,és olyan ágyneműt használok(faháncsból van) amit nem szeretnek..persze porszívózok mellette..Az a kádban fellehető kis élőlény nem veszélyes,mielőtt ereszteném a vizet megnézem a kádat,és zuhannyal kimosom..
    Ugyancsak sok kaszáspók jön be..ez is évszakfüggő...szépen pókhálózóval leszedem,és kiviszem őket...nem bántom,mert szerencsét hoznak..
    A hangya..rengeteg szokott lenni, főleg eső előtt.. Ami nekem nagyon bejött az az olyan hangyacsapda, amit le kell helyezni, kis kerek (sokszögletű dobozkák),és belemennek a hangyák,megeszik,és beviszik a bolyba.. Ezáltal az egész boly eltűnik...Nem azonnal,de pár nap múlva nincs hangya...Volt olyan év,amikor még a hűtőbe is bemasíroztak..élmény volt..Most más nem jutott eszembe...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  16. 2006. június 20. 13:0711.
    Szia!
    Próbáld ki a szódabikarbónát, hintsd az utvonalukra, mondjuk nekem nem nagyon használt mert nem tudom hol jönnek be. Egy másik fórumon olvastam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467998 (4)
    2006-06-20  12:54
  17. 2006. június 20. 13:0610.
    hopsz, elképzeltem, bocsi 
    előzmény:
    boddia (9)
    2006-06-20  13:06
  18. 2006. június 20. 13:069.
    pfújjjjjjjjj....elkébzeltem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460581 (8)
    2006-06-20  12:59
  19. Torolt_felhasznalo_460581
    Torolt_felhasznalo_460581
    2006. június 20. 12:598.
    Egyébként talán hasznos lenne szétnézned a Puskás Ferenc Stadion lelátóin...hemzseg a csótányoktól és simán rámásznak a nézőkre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  20. Torolt_felhasznalo_460581
    Torolt_felhasznalo_460581
    2006. június 20. 12:567.
    UUhhhh.  
    előzmény:
    tr1n1ty (5)
    2006-06-20  12:55
  21. Torolt_felhasznalo_460581
    Torolt_felhasznalo_460581
    2006. június 20. 12:566.

    Gyűlölöm a szúnyogokat, most az arcom közepén (is) éktelenkedik egy ilyen rohadt vérszívó nyoma, pedig vastagon be voltam kenve riasztóval a hétvégén...és mégis. Fenistillel kenegetem, de az se ér semmit, ugyanúgy viszket.

    "Miért nem csapta agyon Noé azt a két szúnyogot?"

     

    A többitől pedig sikítófrászt tudok kapni, főleg azoktól a hosszúlábú éjszakai szörnyektől, amik leginkább egy szitakötőre hasonlítanak.   

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  22. 2006. június 20. 12:555.
    Nálunk a fürdőkádban jelenik meg néha egy-egy olyan ezüst csepp alakú undormány, ami gyorsan vonagolva szalad, (nem tudom mi, félig bogár félig vmi kukacszerű). Hiába a Domestos meg a lefolyótisztító, nem tudom, honnan jönnek, de időről időre mindig ott "napozik" egy a kádban. Második emeleti társasház..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_467998
    Torolt_felhasznalo_467998
    2006. június 20. 12:544.
    Szia!

    Mi panelben lakunk. Sajnos hangyával gyakran küzdünk, mégpedig fáraó hangyával.
    Ha például sütök egy kis kelt tésztás sütit, túrós batyut , kakós csigát és amíg meleg kint hagyom a pulton,(nem jutnak mindig eszembe a hangyék) akkor annak annyi. Megtámadják hamar. Ilyenkor nagyon mérges vagyok, mert dolgoztam vele és nem ingyen van.
    Az asztalon nem találják meg, sem a hűtő tetején.
    Mindenbe belemásznak, ami nyitva van: müzlis zacskó, kristálycukros zacskó.

    De mászkálnak a fürdőszobában, Wc-ben is.

    Védekezés ellenük:
    befőttes üvegbe zárok mindent. müzlit, cukrot, kakót, mindent amit lehet.
    Tisztaság. Éjszakára pláne nem lehet morzsa sehol.
    rovarirtó.

    Lehet, hogy akkor jelennek meg, ha rovarirtás van a bérházban és ha nekünk nincs éppen hangyánk, meg másunk és ezért nem kérjük az irtást, akkor lesz hangyánk Erre most jöttem rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  24. 2006. június 20. 12:493.

    Szia!

    Páromék kertes házát már szanaszét rágták a hangyák... még télen is megjelennek! És semmi sem riassz vissza őket Van két nagy fenyőfájuk, talán az lehet a ludas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33
  25. 2006. június 20. 12:432.

    Szia

    Nálunk van hangya, szúnyog /Duna-partnál lakunk/ és néha molylepke, esetleg pók.  Régen lecsaptuk öket csak a hangyákat nem bántjuk.  Mostanában a hangya kivételével mindent megfof és megeszik a cicánk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938999 (1)
    2006-06-20  12:33

Címlap

top