Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2008. február 13. 18:291101.
    Szep tavaszi ido van .vege van a telnek .Aparkban mindenki felszabadult mosolygos ..,a gyerekek kardiganban jatszanak a batrabbak mar rovidujjuban .

    Holnap valentin nap . Szaud Arabiaban a vallasos rendorseg hadat uzent a piros rozsaknak .Szisztematikusan vegigjarjak a viragarus helyeket es batran kard ki kard ekpusztitjak a vedtelen piros rozsakat ."nehogy valakinek az jusson eszebe rola "
    Javaslom nekik meg a piros paradicsom betiltasat valamint a piros veru emberek helyett egy uj verszinu ember kitenyeszteset .

    Itt szelidebb szellok fujdogalnak .Egy plazaban voltam -az pazarul kidiszitve mar ketto hete piros sziv alaku lufikkal .Egy szalloda szivesen invital engem es ferjemet arra- hogy tolsek naluk ketto ejjelt -es csak egyet fizessek .mashol finom menusorral csalogatnak .A varosban ekszer es ora kiallitas .
    Az ujsagban akonzervatvabb imamok elmondjak szokasos mondokajujat: nyugatmajmolas ,hitetlenek szokasa .A szelidebb imamok csak hazassagonbeluli kapcsolatban helyeslik a valentinozast .
    Szoval megint februar kozepe van .mar a hatodik februarom itt .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 15. 14:021100.
    ha az egyik toronyhazban laknank nem is zavarna - hogy felhos az eeg !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. január 15. 14:001099.
    Oktober 26 -an volt itt is fenyes tuzijatek ! Igy nezett ki a sour season ablakabol !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 15. 13:521098.
    ugye- hogy tiszta november van itt ! mi osszebujunk esetenkent a gyerekekkel egy meleg takaro alatt es mumint nezunk ! nagyon jo !

    mikor fiatalabb voltam en i s mindig vagytam, valami jo szilveszterezesre .
    aztan voltunk ketszer -haromszor valami zenes tancos helyen -de nem volt jo -sok reszeg ember stb .
    egy-ket hazibuliban is voltunk -sot egyet magunk is szerveeztunk-amin mindenki nagyon jol erezte magat- engem kiveve -mert szinte csak masok kiszolgalasaval ment el az egesz estem .

    vegul ugy dontottunk - hogy otthon a legjobb szilveszterkor . korbevesszuk magunkat finomsagokkal - megnezunk valami komediat , jatszunk valami mokasat -es kesz .
    es az ujevet egy etteremben koszontjuk !
    tavaly egy kinai etteremben voltunk(majd megfagytunk) iden uj evkor nem ertunk ra -csak most par napja voltunk a ponderosa -ban . nagyon jo volt -kellemes zene - felig volt az etterem - jol elbezelgettunk ,jot ettunk -ittunk...
    szoval en mar nem vagyom nagy csodakra szilveszterkor -de meg tudlak erteni - hogy te tobbre vagysz !
    előzmény:
    herne (1097)
    2008-01-12  10:32
  5. 2008. január 12. 10:321097.

    Na, banhatom, hogy nem jutottam el meg mindig Dubaiba. Szep lehetett ott a szilveszter! Itt meg semmi, olyan volt, mint egy atlagos akarmilyen nap. Ez volt az utolso szilveszterem Dohaban. (Amugy a masodik)

    Remelem mar nem faj a fejed.

    Tenyleg jol le van most hulve a levego, mi is majd megfagyunk bennt a lakasban neha, mondjuk van egy hosugarzonk a nappaliban.

    Azert hianyzik mar a meleg , valahogy az ugy hozzatartozik Dohahoz.

    előzmény:
    csinomjank (1096)
    2008-01-08  09:20
  6. 2008. január 8. 09:201096.
    Talaltam nehany kepet : ilyen volt a szilveszter Dubaiban .

    Itt lehult a levego atlag 10 fokkal .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. január 5. 10:501095.
    szep nyari idore valtott a tavaszi ido . 30 fok lett a 20 bol . szornyu migren kinzott egesz hetvegen - az ugyeleten kotottem kia vegen . mar az arcom is zsibbadni kezdett . minden masodik no ezzel volt bent .

    hat- ha van valami, amit szeretek itt -hat az hogy ritkan valtozik az ido . igy evente ketszer-haromszor kap csak el ez a fejfajas ...
    igy az etterembol sem lett semmi - hozott a ferjem jo kis dagag makina-t azaz parazson sult grill csirket . nagyon szeretem fokhagyma szosszal , sos ubival, khobzzal .
    remelem , nektek jobban telt a hetvege ..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. január 5. 10:431094.
    en is gondoltam mar ilyesmire ,vagy ha aszalt gyumolcsot kevernek bele ..
    előzmény:
    kifli13 (1091)
    2008-01-03  19:56
  9. 2008. január 5. 10:421093.
    igy szuletnek a jo receptek !
    előzmény:
    herne (1089)
    2008-01-03  09:57
  10. 2008. január 3. 20:001092.
    helyesbítek: a családom szerint palesztin étel, de szerintük minden jó dolog az  
    előzmény:
    kifli13 (1090)
    2008-01-03  19:52
  11. 2008. január 3. 19:561091.

    :P én meg édesen szoktam villámdesszertet csinálni belőle, ha nagyon ennék valamit :P

    Forró vaníliás, fahéjas, mézes tejet forralok mazsolával, hogy megduzzadjanak kicsit a szemek, aztán beleszórom a kuszkuszt, lezárom a gázt, lefedem és várok 5 percet. Kész :P

    előzmény:
    herne (1089)
    2008-01-03  09:57
  12. 2008. január 3. 19:521090.

    tuti, hogy nem bulgur, nem keverem össze :D

    A meftúl a kuszkusz palesztin neve  . Ők az alapanyagot hívják csak kuszkusznak, az ételt meftúlnak. (Főképp) az afrikai arab országokban pedig az ételt is és a végterméket is kuszkusznak.

    előzmény:
    csinomjank (1088)
    2008-01-03  09:22
  13. 2008. január 3. 09:571089.

    En meg magaban is megeszem akar a kuszkuszt vagy valami salataontettel (fozotehetseg hianyaban). 

    Koleszban a szobatarsam valamilyen konzerv hallal csinalta.

    előzmény:
    csinomjank (1088)
    2008-01-03  09:22
  14. 2008. január 3. 09:221088.
    szia ! nagyon finom lehet !
    biztos - hogy kusz -kuszt foz az anyosod ? nem borghol-t?
    ugye, a ket dolog nem ugyanaz !
    es mi a meftul lenyege ? en nem ismerem ezen etket .
    előzmény:
    kifli13 (1087)
    2008-01-02  13:45
  15. 2008. január 2. 13:451087.

    Szia Ha a dobozon levő leíás alapján készíted a kuszkuszt, tényleg nem lesz semmi íze  

    Anyósom úgy készíti a meftúlt, hogy kiöntve egy tálba elkeveri kevés vízzel, fűszerekkel (római kömény, fahéj, bors), apróra vágott hagymával, kevés olajjal. Ezután a kuszkuszfőző edény aljában fő a bárányhús bő vízben fűszerekkel, és ennek a tetejére teszi a főzőedény felső, szitás részére a kuszkusz, és ott párolódik készre, pergősre, illatosra.

    Mellé egy finom szószt készít hagymával, sütőtökkel, csicseriborsóval, paradicsommal, fűszerekkel.

    Én otthon M.o-on, mikor nincs időm (soha nincs &nbsp akkor egy jó kis húsleveskockás, petrezselymes, fűszeres alaplevet csinálok, és ebbe keverem el a kuszkuszt, lefedve hagyva, hogy felszívja a levet. Mellé pedig hagymás alapon fűszerekkel főzött csirkehúscsíkokat csinálok, kicsit bővebb lével, hogy legyen mit locsolgatni a kuszkuszra. Mellé joghurt dukál.

    A férjem nagyon szereti a meftúlt, sokszor csinálok  

    előzmény:
    csinomjank (1086)
    2008-01-02  07:17
  16. 2008. január 2. 07:171086.
    SZep tavaszi idovel koszontott rank az uj ev ! Ilyenkor kell ide jonni az obolbe . Csak egy kicsit zavart a parkban - hogy a fejem felett vadaszgepek cikaztak ...

    Uj evi ebedre marokkoi csirket keszitettem . a ferjem mar regota ragta a fulem- hogy kusz -kuszt csinaljak neki egyszer . igy hat vettem keszen kaphato nando markaju szoszt es a kuszkusz mar regota vart -hogy ranezzek ..
    hat oly egyszeru volt ! csak ra kellett onteni egy pohar forro vizet es ot percen belul eheto volt . az ize olyn semleges - es szerintem edessegeket is lehet belole kesziteni .
    esetleg van valakinek tapasztalata ez ugyben ?
    Boldog Uj Evet !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. december 31. 22:071085.
    szia !
    melyik perzsa felesegrol beszelsz ? mert - hogy tobb is volt . remelem nem ertetted felre az ironiazalasomat-ami arrol akart- szolni ,hogy a sok negativ reklam is reklam -es az a teny - hogy unos untalan ismetelgetik ,lejatszak betty mahmoudi sztorijat, azt vonja maga utan - hogy egyre tobb ember figyelmet hivjak fel a perzsakra .

    szerintem is jo volt az unnepseg -de nem tobb . mivel nagyon sok az uj-igy az az erzesem- hogy nem osszeforrott a tarsasag -es ez a hangulatra is ranyomja a belyeget .
    előzmény:
    tini71 (1084)
    2007-12-28  20:02
  18. 2007. december 28. 20:021084.
    szia en is ott voltam a mikulas unnepsegen jo volt latni a gyerekek szemeben a csillogast a kivancsisagot ahogy a mikulast vartak ,es azt a felohotlen oromot amit ezzel a kis rendezvennyel adtunk nekik.nem mindenhol kapjak ezt meg.szerintem jo hogy bovul ez a kis magyar kolonia ,en emlekszem arra a mikor eloszor erkeztem qatarba es hathonapig nem is tudtam hogy vannak masok is itt.nagyonboldog voltam hogy beszelhetek magyarokkal, es egyaltalan nem erdekelt hogy mijen nemzetisegu a ferje..nekem nagyon szimpatikus volt az a perzsa feleseg igaz csak par szot valtottunk egymassal .nem hiszem hogy valakit egy koyv befojasol abban hogy kit valaszt az elete perjanak. mert nem kell minden perzsat be skatujazni  es csak rosszat hinni roluk .minden ember mas akar hol el a vilagon mindenutt van jo es rossz.nem csak a rosszat kell latni minden mogott,.
    előzmény:
    csinomjank (1079)
    2007-12-08  23:12
  19. 2007. december 25. 08:401083.
    igen a villagio-ban lattalak . biztos a ferjed kollegaja volt veletek .
    nem ismerem nagyon a pakisztaniakat . ennela fiunal emarati , helyi fiuk voltak az elkovetok .
    ha olvasod az indiai hireket -akkor tudod te is- hogy indiban a legmagasabb a szexualis eroszak a vilagon . olyan rossz a helyzet pl ha rendszorsegen fogdaba kerulsz valamiert 99 %- hogy a rendorok megeroszakolnak . pkaszitan is csak egy resze indianak - gondolom az a szellem el ott is
    hozza meg jon ez az egeszsegtelen helyzet a sok hoasszutvaton egyedul itt elo ferfival . nagyon kell vigyazni !
    meg veletlenul se nyissal ajtot senkinek - ha nincs otthon a ferjed .velem probalkozott mar a hazineni soforje - igen ramenosen - hogy nyissam ki - neki beszelnie kell velunk . kikiabaltam neki a ferjem telefonjat -de ki nem nyitottam neki -akarmit is mondott .Maskor valami indiai eroskodott - hogy sruti az o novere az en szolgalom es beszelni- akar vele . elkuldtem a fenebe -akarmilyen magabiztosan is mondta - hogy sruti nalam szolgal .

    megyek valami edesseget csinalok .. bar tojast egyatalan nem kaptam ...igy a szokasos karacsonyi menu torolve .radasul a firefox-t si valami virus megtamadta . legalabb lett okom ra - hgoy letoltsem az apple bongeszojet ... elegem van az egesz microsoft -bol . be jo volna - he lenne egy apple- gepem !
    előzmény:
    herne (1082)
    2007-12-18  08:57
  20. 2007. december 18. 08:571082.

    Szia!!! Hol lattal? De kar, hogy nem vettelek eszre, jo lett volna egy kicsit dumcsizni! De majd valamikor bepotljuk! A Villaggioban volt?

    Hat igen, egyre jonnek ide is a magyarok. Volt ott egy no szerintem, ot meg iwiwen ismertek meg, neki is perzsa a ferje, szerintem talalkoztal vele is, csak ok most hazamentek 3 hetre.

    Errol a megeroszakolt fiu ugyrol en is hallottam, nyaron itt is tortent ilyen ugy emlekszem, csak szerencsere a gyerek nem kapott el semmit, vagyis arrol nem tudni, de akkor is hatalmas megrazkodtatas lehetett neki.

    Hat, orultek ezek a pakisztaniak, es szerintem eleg soknak lehet valami betegsege, mert ropteben a legyet is... 

    En siman a halalbuntetes mellett voksolnek, de nem csak itt, hanem az egesz vilagon. Egyesek abszolut megerdemlik! Pl. z ilyenek mindenkeppen. Meg jol meg is kinozhatnak oket elotte, akkor talan elgondolkodnanak...

    előzmény:
    csinomjank (1080)
    2007-12-15  16:43
  21. 2007. december 18. 05:451081.
    kezdodnek az unnepek : EID MUBARRAK !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. december 15. 16:431080.
    ferjem azzal jott haza- hogy hallottame annaka svajci fiunak az esetet-akit dubaiban megeroszakolt nehany homokos -es az egyik megfertozte AIDS-szel . vagy lehet- hogy igen .
    szoval- hogy az europai anyuka - most azert kampanyol- hogy halalositeletet kapjon a ferfi .
    hogy- hat ime - eddig tart az europai hires halalbuntetes ellenesseg - ha valaki szmelyesen is erintett-akkor vege .

    nem tudom , de az emarati torvenyek szerint gyilkossagra kiszabhato a halalbuntetes ... es mi a megfertozes- ha nem gyilkossagi kiserlet ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. december 8. 23:121079.
    szia ! herne .azt hittem elvesztel . minap lattalak shoppingolni a ferjeddel -meg meg egy-ket emberrel -ugy lattam nem vettel eszre .

    most eltokeltem magambanhogy irni fogok ide .

    itt jott a magyar mikulas a kovetsegre .jo meleg volt-es egyre tobb magyar van .illetve vegyes hazassag . olasz magyar ,delafrikai magyar ,perzsa-magyar csaladok vannak azujak kozt . ha ez aigy megy tovabb akkor az arab-magyr hazasparok mar kisebbsegben lesznek a perzsa-magyar parokkal szemben .
    ugy latszk a lanyom nelkul soha c.film nagy reklamot csinalt a perzsa ferfiuknak -mert fiatalabb generaico a magyar felesegek-lehetetlen- hogy ne lattak volna a filmet .

    szoval jo volt osszejonni -hallani ezt azt .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. november 29. 23:431078.

    Sziasztok! Csinomjanko en tudom am, hogy te ki vagy! Te is rajossz rogton majd, plane, ha megnezed a profilomat!

    Remelem el meg a topik, de ugy latom nemreg irtatok. Elkezdtem visszaolvasni mindent az elejetol kezdve, de mar lassan hajnali 2, ugyhogy ideje lefekudnom. Azaz elobb lezuhanyoznom.

    Majd szombaton folytatom munkahelyrol az olvasast!

    Szep hetveget!

    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  25. 2007. október 15. 00:351077.
    http://www.youtube.com/watch?v=-4ggGzhPDrMigy csinaljuk a tabulet
    csak egy video az arab konyha irant erdeklodoknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top