Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2007. október 15. 00:261076.
    szia ! neha benezek .igen elfoglal
    nak teendoim . elegge furcsa ramadanunk volt :betegsegek ,mutet , suli es ovi kezdes ,fogzas. plusza hoseg ..
    de a vege jo lett . szepen telt az eid unnep .
    igy utolag is mindenkinek kellemes eid-et kivanok .
    akinek van tobb ideje ,mint nekem - ne legyen szegyenlos irjon .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_998097
    Torolt_felhasznalo_998097
    2007. október 3. 19:071075.
    Szia Csinomjank!

    Él még ez a topic?Jársz még erre?
    Végigolvastalak,csatlakoznék,ha még lenne itt valaki
    Érdkelne mi van Veled mostanában!

    Szia:
    ködfény
    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  3. 2007. július 27. 11:041074.
    Szia!!!
    Vegeztel a sok tennivaloval?
    A költözes,hetfö keddre marad,mert nem vegeztek a parkettazassal! Olyan merges vagyok!!! A picim is lebetegedett,de mar azert jobban van!!!
    Szep napot!!!
    Es mindenkinek,kar hogy nem irtok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1073)
    2007-07-22  02:25
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 22. 02:251073.
    Szio. Mar halnalodik lassan es mivel nem kapok levegot az orromon igy aludni nemtudok, hat gondoltam bekukkantok es irok 2 szot. Nagyon boldog napom volt mindamellett. . Megprobalom az orr csepemet es aludni mert nekem holnap munkam van. Kivanok neked minden jot mert tudom milyen nagy galiba a koltozkodes. Szep almokat es napot vasarnapra.
    előzmény:
    babsi.m (1072)
    2007-07-20  10:09
  5. 2007. július 20. 10:091072.
    Szia!
    Jo hetveget nektek,pihend ki magad! Edes lehet a kutyad! A jövö hetem nekem is zürös lesz,mert at kell költöznünk egy masik utcaba,aug.1-en van a kulcs atadas,(mert a mostani hazunkat eladtuk).Es elsejeig be kell költöznünk a masik hazba,amig a mienk nem lesz keszen! A munkasok mar kezdtek a parkettazast,a konyhat megrendeltem,remelem jövöhet vegen mar keszen leszünk!Aztan jönnek a parom gyerekei is ,pont a legnagyobb rumliba,ugyhogy en sem leszek sürün,de azert benezek!!!
    Jo pihenest!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1071)
    2007-07-19  22:34
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 19. 22:341071.
    Ilyen faradt mar regen voltam mint most. Ma ugy szabadnapot tettem magamnak, haaaat ... minden volt csak nem pihenes. Vegig csutakoltam a lakast ami ugye 2 emelet es 280 negyzetmeter. A szobak meg megsem lettek csinalva. Kepzeld a kutyus is segit. a kisaranyos az agy ala esett apro cuccokat lokdoste ki az orrocskajaval. kivanok neked jo ejt es varom a te leveledet is. Epitkeztek? Ahogy irod december es januar fele lesztek keszen, akkor jol jon majd egy kis Dubai-i meleg es pihenes. Szia es kellemes hetveget. Lehet hogy elmegyunk valahova es nem tudok benezni a topikra.
    előzmény:
    babsi.m (1070)
    2007-07-18  22:40
  7. 2007. július 18. 22:401070.
    Atya gatya,mennyi dolgod van!!! Leirni is sok nem meg megcsinalni!
    Tudom,hogy dec.fözeszon! Ha most foglajuk a jegyet akkor 15oo Eurobol megusszuk,a szallas meg egy nemet hazasparnal lenne! A hazukban van 3 szoba kiado reggelivel 109 eEuroert,medencejük is van! Az interneten talaltuk,igy nem lenne draga.
    Amugy mi most hazepitesbe kezdtünk,dec-jan lesz kesz.Nekem is lesz munkam dögivel!
    Neked is jo ejt!!! Azert jelentkezz mindennap ,legyszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1069)
    2007-07-18  22:02
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 18. 22:021069.
    Szia. Szivesen talalkozom veled amennyiben itthon leszunk. Szeptemberben megint utazunk Tuneziaba es valoszinuleg decemberben is 3 hetre. A fiam zarva tart decemberben 3 hetig az etteremmel es mivel szeretne valami uzletet kezdeni igy nagyon valoszinu hogy Monastirba toltunk kis idot. Ha nem jonne ossze, akkor itthon leszunk es talakozhatunk. Tudod hogy december foszezon es foleg karacsonykor az arak igen magasak? A KFC-t en is kedvelem. Tudok fogyni ugyanis max 5 perc es mennem kell... annyira olajos de ! mar nyertem minden fele electromos dolgot kiveve a BMW-t ! A fiam szokott jokat nevetni rajtam ezert. Ilyen KFC mint itt nalunk mashol nincs!!!!! Olajos de finooooooom. Dubaiba a Rigga Road-on a kozpontban, kozel a Al Ghurair Centerhez, van egy etterem a Golden Fork. Van terasz is. Friss hal, te valasztod es a halleves nagyon finom. Ide nezzetek be es kostold meg mert szerintem es aki idaig megkostolta mindenki mondja hogy nagyon jo. Friss foldieper juice
    Sharjaba a grill csirke es az egyik szendvics barnak nevezheto helyen a szendvicsek jujjjj nagyon finik. Ajmanban elt a vilag legfinomabb grill pipijet grillezo bacsika, sajna meghalt. Van helyette pipi burger....
    Umm Al Quain-be a Libanoni etterem.
    Annyi dolgom lenne es mehetnekem de valahogy nincs kedvem, nemtudok egyeztetni mikor hova. Kene az orromat operaltatni. Voltam vizsgalaton par honapja es mar nem kapok levegot. Romaba lenne az operacio. Szivesen latna ujra a fiam papaja is , O is szinten olaszba. Jo baratok maradtunk, neha halljuk egymast. Morszagra is kene mennem a fogorvoshoz. A temetokbe ahova a fiammal novemberbe keszulnenk. Oly boldogan latnam ujra az unokanoveremet es cs-jat, bekene fejezni a konya felujitasat amit mediterran stilusban akarok ujraepiteni amihez Tuneziabol cipeltuk a csempeket mivel ilyen fele kezi festesu pici csempe mashol nem letezik es az ablakok cserejet. Itt a fiam uzlete, jogsimat kell ujitattni, az en uzleteim, a ferjem, a kutyusom... szornyu. Szornyu hogy ennyi mindenre valahogy idot kell szannom, de hogyan?
    Csuda jo hogy igy "bagoly idoben" vegre tudok kikapcsolodni itthon es jo hogy igy tudunk levelezgetni. Jo ejt.
    előzmény:
    babsi.m (1068)
    2007-07-18  19:58
  9. 2007. július 18. 19:581068.
    Többek között ezert nem eszek etterembem!!!Ismerös a sztori! Ezert ettünk mindennap a mekiben,KFZ-ben!En sem szeretem a meglepiket!!!
    A heten nalunk is nagyon meleg van,bar en Dubai utan nem nyafogok,elegge elviselhetö! Szervezzük lassan a karacsonyi utunkat,ha lesz idöd összefuthatunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1067)
    2007-07-17  23:17
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 17. 23:171067.
    Eloszor is a fenykepen legalabbis szoke a hajad, igy gondoltam szoszik vagytok. Az ocsikem is szoszike volt es a mamank meg majd fekete haju, a neveloapam volt olyan seszinu haju meg a vegen kopasz o az ocsi apja. Hala egnek nem az enyem is. Mi vilagos barnak vagyunk, igy engem legtobbszor Libanoninak, neha Iraninak neznek. A fiam viszont tipikus olasz.( volt ferjem utan).
    Az iskolakrol gondoltam hogy nem arab iskolaba akarod jaratni a gyerkocoket.
    Talan jo lenne de gondolj bele hogy se jatszoter se erdo, se szabadsag, sok minden amit elkene hogy felejtsenek. Nagy ar ez azt gondolom. Nemhiaba vannak rengeteg expat aki ha a csemetejuk 6 eves lesz haza koltoznek az iskola miatt. Hidd el ez nem gyerekeknek kitalalt es epitett hely. Nagy arat fizet hiszen majd mindenki aki ide jon a jo munka es fizetes remenyeben. Vonzo a luxus, Dubai..... de ha megnezed akkor majd mindenki valami uton modon csalodott es megsem erzi magat olyan csuda jol. ja en jolvagyok, megszoktam, beleszoktam, szeretem. Nekem sem cukormaz viszont minden napom. Vannak dolgok amik kegyetlenulo tudnak idegesiteni. Mar irtam hogy ami itt normalis az europaban elkepzelhetetlen es vice versa. Hogy itt a felszolgalok gyerek? hmmm... ezt mar megkell emesztenem. Hiszen dolgoztam veluk es tudom milyen a backgroundjuk. Motivacio? zero. szakismeret? zero. tapasztalat? zero. zeronak is zeroja mindenben. itt a " pincerek" sajna csak tanyerhordok. Ja , ha jo a training program es a manager akkor rekuperalhatoak. ( nem 100%-ig! ) Jo tanar lehettem mert az en staffom mai napig hiv es orommel talalkozunk. Mindegyik jo helyen van. Akinek meg foztem? haat azok is meg elnek. Legalbb is Tigerwood a nagy golfozo meg el, a 25 Dubai-i 5* luxus hotel General Managere is elhet? tuleltek a karacsonyi vacsorat amit nekem volt szerencsem fozni. Volt saudi kiralykisasszony, Emiratusi Sheikh, es mas nagyobb szemelyek. Mind elnek es virulnak. Tudom mifolyik a nagy konyhakban. hala egnek nem mindig. van ugye hogy nincs fakanal es a seprunyellel kavartak meg az ustben a fovo tesztat, brrrrr
    aztan az olasz szakacs hiaba mondtam hogy marpedig a buzos halat kidobja, o nem, hanem forro ecetes vizbe martotta es vissza a hutobe. Na! pech, pont a 13-as asztalnal ulo vendeg felesege fogta ki a " nyalanksagot" rantott hal formajaban. Rangat az Indiai pincer hogy jaj, Madam, nagy baj van. Menjek a 13-as asztalhoz, rothadt a hal. Szuz eg! A pasi a karomat rangatta, a nonek zoldult a feje, feljovoben a halacskak, azt sem tudtam mit tegyek! Szornyu vita kovette es fenyites a szakacsnak. masik anekdota: ugyan ez a szakacs, rettentoen sporolos volt, oly nagyon hogy a krumplihejbol-sargarepa hejbol, cremlevest tudott varazsolni. na en meg besettenkedtem es engedelyevel foztem minestronet. Na, az lett a vege hogy kessel kergetett. mert mar reggel 8-kor reservaltak a nemet es svajci vendegek a minestronera. Gondolhatod mikor latta a szakacs a reservation konyvet Qatarban meg a GM a desszertet is borju majbol ohajtotta. fuuujjjjjj. Meselhetnem hosszan vannak jo sztorik. Voltal te mar olyan hotel konyhan ahol foznek 2500 - 5000 fos banquetingre es + tele hotel? Eszmenyi, feledhetetlen, egyeduli.
    előzmény:
    babsi.m (1066)
    2007-07-16  21:55
  11. 2007. július 16. 21:551066.
    Szegeny öcsed,eltudom kepzelni mit erezhetett! De Ö egy fokkal jobb mint en ,mert en meg sem kostolnam.En nagyon haklis vagyok! En nagyon jol fözök es szivesen igazabol nem is eszem mashol csak a sajat föztömet.etteremben sem szivesen,es nagyon ritkan! Vendeglatos reven tudom,hogy keszülnek az etelek...: Amugy en majdnem fekete vagyok,a parom is,szekalis rendesen hogy a postas csinalta a gyerekeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1062)
    2007-07-16  21:22
  12. 2007. július 16. 21:461065.
    Az eleje lemaradt! Ettermet ,kavezot,nagyon jol tudnek vezetni! itt Ausztriban dolgoztam 5 csillagos szallodaban,onnan biztos jo referenciat kapnek! Vagy pl.ahol laktunk a hotelban volt egy olasz kavezo,isteni finom fagyival,sütivel! Dolgoztak ott vagy 20-an! Annyi embert negyed annyi idö alatt kiszolgaltam volna mint az ottani szemelyzet! Lassuak voltak es a felet mindig elfelejtettek!
    előzmény:
    babsi.m (1064)
    2007-07-16  21:42
  13. 2007. július 16. 21:421064.
    mig nem tudnek kifizetni egy lakast.... 5-6 emberrel biztos nem tudnek együtt elni! Az iskolak nem arab allami iskolak voltak,amiket talaltam,pl a nemet iskola,szinte csak nemet gyerekek jartak,szintugy az angolba iis,ami azert szimpatikus mert francia angol nyelven folyik az oktatas,es a sulik honlapjat nezve nagyon igeretesek! De mindegy ,csak alom az egesz!A kaja amit rendelt nekünk,azt mondta madar,lehet hogy olyan fekete nagytestü madarak voltak,akik a medence mellett lopkodtak a kajakatEleg bizarr volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1062)
    2007-07-16  21:22
  14. 2007. július 16. 21:321063.
    Igazad van nem lehet olcsobb mert akkor oda a "szimbolum",csak elgondolkodtam! Azt gondolnam,hogy a gazdagok otthon akarjak megmutatni mennyire gazdagok,es 2 het nyaralasert nem vennenek 1,5 millio dollarert apartmant vagy hotelszobat!De hat a gazdagok eleg sznobok is,ki tudja talan...?!
    ha ott elnek nekem nem kene auto,mindenhova taxival mennek,2 Euroer elvitt a vilag vegere is.Nem kene biztositast fizetnem nem kene autot vennem,sporolnek egy csomo penzt!Nekem itt Auban napi 40 Eurora van szüksegem,elelmiszer stb.Ott ennyi penzen,3 napig kajaltunk,a KFZ,a meki fele annyi mint nalunk.Azt hallottam,hogy az aram a tiszta viz szinte megfizethetetlen,az nagyon sokba kerül. Ha lenne ott lakasom,akkor mar bizti meg tudnek elni,az a legdragabb,szinte az a megfizethetetlen!De persze ezt Te jobban tudod Te elsz ott!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1061)
    2007-07-16  21:02
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 16. 21:221062.
    Mindenki szoszi nalatok? aranyosak vagytok.
    madarat ???? mivel kinaltak meg benneteket?
    Mi sem szertjuk a helyi meglepeteseket. az ocsem nevezte el igy a kajakat amikt nemismert mikor utazott velunk ide-oda. Egyszer szegeny majd osszehanyta magat Monte Carlo egyik luxus etterme kozepen mert majd ejjel kezdtunk el vacsizni es mit? kuszkuszt birkahussal-zoldseggel. Nezte nezte az en ocsikem mi az a hus! megis kerdezte. Mire nekem az jott ki hogy : tevehus. hehehe . Szegeny... elkezdett oklendezni, na mondom. De a vegen elhitte hogy barany, igy evett de azota is ketelkedik es nemker tovabbra sem a helyi meglepetesekbol.
    Sziciliaba meg majdnem megitte a szinezett kezmoso vizet, langyosan!!! amit hal utan hoznak. Ma a szaja fele tartott mire eszrevettem es rakerdeztem: mit akarsz csinalni azzal a langyos vizzel? na jo gyerek volt.

    Valoszinuleg vagy Abu Dhabiba valo vagy masik orszagba az ismerosotok. Irtam hogy mi a velemnyem az itteni iskolakrol es mindig is azt tartom hogy europai eredetu gyermek, tanuljon europai iskolaba. Hidd el hogy nagyon nagy a kulombseg. Morszagon pl nagyon jok voltak az iskolak az en idomben. Eros alapot adott amire lehetett epiteni.
    Ami a hotel manageri munkat illeti. Megfizetett allas de attol fugg honnan vagy , hol tanultal, milyen szakmai tapasztalatokkal rendelkezel, melyik orszagokban es melyik nagy hotelben dolgoztal. Vannak e szakmai tovabbkepzeseid, tanfolyamok. Sajna a nemzetiseg ami adja a fizetes alapjat. Itt hotelben dolgozni az emberi kinzas. csianlahtja aki egyeduli es szemtelenul fiatal. Aki karrier hajhasz es tud is persze majd elorebb jutni. Csaladdal? gyerekekkel? Milyen manageri posztra gondoltal? Restaurant? F&B? F&B ass? Reception? melyik?
    előzmény:
    babsi.m (1057)
    2007-07-16  19:10
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 16. 21:021061.
    Honnan is tudhattad volna hogy nem valos dolgokkal amitanak?
    Jopofa vagy. Ha a tarsaid 2-en vannak akkor is az oveke a nagyobb resz. Csakis o kettojuk kozott osztodik kevesebbe de az o reszuk akkor is 51% marad, a tied meg akkor is csak 49%
    A sok hotelt kinek? Pl: az ez evi GITEX Expo-ra annyian jottek hogy nem volt szabad hotel szoba talalhato. Ugye mert a Gitex utolso napjan kezdodott a fogorvosi konferencia, na... szoba sehol. Talalsz ugyan de csakis az 5* luxus hotelekben es nagyon dragan. Mar igy keves a hotel szobak mennyisege. Kulomben atlagosan 80 es 100% telitettseggel dolgoznak a hotelek. Hihetetlen de igy van. 2010-re 20 millio turistat varnak. Ezert epul a Jebel Ali Int Airport is. Ami allitolag mereteire a vilag egyik legnagyobb reptere lesz. Szemely es cargo. Amit a mediaban latsz es hallasz az total mas mint a valos igazsag. Arrol foleg hogy a Brit vagy usa hogyan viszonyul az obol orszagokhoz. Ha itt elnel ezt lathatnad a sajat szemeddel, erzekelhetned a sajat tapasztalataiddal. Az epulo felhokarcolok ahogy terven megjelennek vagy maketten, ra keves idore minden apartman eladva. A palma szigeteken nem talalsz elado villat. Tudod hogy pl a Jumeirah Palm Islandon egy villa kerult 1350000 $ -ba, 2 ev alatt a duplajat eri !
    Szoval Dubaiba se ures hotel szobak, se uresen alldogallo villak vagy apartmanok. Fenomenalis jelenseg. Az arak lejebb menetele? Nem hinnem. Mindig is sztatusz szimbol kell hogy maradjon es a vilag egyik legnagyobb es erosebb business kozpontja, es nem lehet olcsobb hisz horribilis osszegekbe kerul a fenttartasa mindennek. Most ugyan van egy kis bonyodalom a dollar gyengesege miatt ami valszeg hosszabb ideig maradni is fog az euro alatt. A " ruszkik" kozul a gazdag reteg jar turistanak. En is csak hallgatom neha a medence szelen ucsorogve hogy oroszul beszelnek, aztan latod a luxust rajtuk. Az mas kerdes hogy senki nem nezi oket se jo szemmel se szivesen. Nem lehet hasonlitani a Torok, Gorog, Tuneziai, Spanyol, Olasz, Portugal, Horvat, stb... Hoteleket es turizmust ahhoz ami itt van. Az egy mas kategoria, mas elvarasok, igenyek, celok. Itt rengeteg Nemet, Olasz, Svajci, Holland, Osztrak, Swed turista van. A mindennapi elet olcso? Hat attol fugg. Ha a City Centerbe mesz en pl itt szeretem a Carrefourt, hat ugyan olyan draga mint pl Hollandiaba a fiamnal. Igaz itt 5 Kg padlizsan kerul annyiba mint Amsterdamba egy darab. De nagytobbjeben draga mint A'damban vagy Londonban. Ha hajnalba te mesz a halpiacra, a zoldseg piacra, teszel be es el, fozol es sutsz akkor talan sporolhatsz.
    A havi electricity& water szamla? hat mitmondjak? nem olcso foleg nyaron. A benzin? Ha lesz autod akkor rajossz majd hogy biza mindennap menni, nem olcso. Es a tobbi mas fizetnivalok.
    Gondolom persze ilyen dolgokat csakis ugy tudsz latni es megtudni, ha itt elsz. Mar nem vendeglatozok. Vagyis mindig elemiszerekkel foglalkozom de nem hotel es nem etterem. Sajat uzletelgetesem.
    előzmény:
    babsi.m (1056)
    2007-07-16  18:56
  17. 2007. július 16. 20:511060.
    A nagyobbik nem akart "beöltözni ezert nem is vettem neki kandurat,a papucsot most lopkodja az öccsetöl,amire a kicsi allergias! Viszont megkert,ha visszamegyünk akkor vegyek neki is! Itt a kepeken latszik vmennyire a nagy is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1059)
    2007-07-16  20:30
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 16. 20:301059.
    Szia. Valaszolok 3 reszben. Elsodlegesen , nagyon edes a kisfiad. Szoszi es kanduraba meg kis arabus papucska? nagyon aranyos.
    Kuldhetnel fotot a masik gyerkocrol is. Biztos kis kedves mint az ocsike. Mikor volt az en fiam ilyen picurka.
    előzmény:
    babsi.m (1058)
    2007-07-16  19:53
  19. 2007. július 16. 19:531058.
    Küldök egy kepet az en kis arabusomrol!
    előzmény:
    babsi.m (1057)
    2007-07-16  19:10
  20. 2007. július 16. 19:101057.
    Amugy nem nagyon mertünk kerdezni semmit,mert elegge meglepödtünk ,hogy ennyire baratsagos volt!!! Onnan tudjuk,hogy regen focizott,hogy kerdezte tölem hol a parom,? ez kaja utan volt,rendelt nekünk vmilyen madarat rizzsel,salataval,meg meg mittudem en mi volt az,es a parom eldobta,mert nem mertük megenni!,Mondom neki setal mert sokat ettünk,de vszinü nem hitte el! Aztan amikor visszajött a parom,mondta neki,hogy ö otthon mindig fut,de itt a hösegben nem igazan jo,ezert setalt egyet.mondta neki,hogy sportolt,most mar csak edzö.na es erre mondta,hogy regen Ö is csatar volt!
    Az iskolakat innen neztem a netröl,van nemet es angol suli,ebben lattam lehetöseget!De nagyon draga! Az ovi lenne a picinek 300,a nagynak a suli 500 Euro körül,az nagyon draga!Azt talan akkor tudnam kifizetni ha vmilyen ceg allna a lakaskölcseget es a biztositast,akkor beleferne! Azert egy hotelmenedzseri allast megpalyaznek szivesen,de azok nem keresnek olyan jol!
    előzmény:
    babsi.m (1056)
    2007-07-16  18:56
  21. 2007. július 16. 18:561056.
    Szia! En minden szavat elhittem az idegenvezetönek!
    Ugy gondoltam a 2 dubait,hogy az az egyik kapna 25-t a masik 26%-ot,az enyem meg a 49.% igy belemennek mashogy sosem.Szoval ne legyen nagyobb reszük mint nekem!
    Tudod meg mindig nem ertem kinek epitik azt a sok hotelt.Oke hogy a turizmusbol akarnak elni par ev mulva,de pl.az Europainak nagyon jo a görög,török,spanyol tengerpart,az angolok, amerikaiak tartanak az araboktol,az ausztralok talan..? Na ja a ruszkik! De akkor is rengeteg az üresen levö hotelszoba!Mondhatnam kihasznalatlan!Szoval remelem kesöbb par ev mulva lejebb mennek az arakkal.Viszont a mindennapi elet nagyon olcso,ez tetszik,nalunk minden 2szer annyiba kerül,ha nem többe!
    Meg mindig vendeglatozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1055)
    2007-07-15  22:40
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 15. 22:401055.
    Szivesen. Sharjah??? Sokaknak nem tetszik, nekem sem. A torvenyekben a Sharia-t kovetik. Igy ha elkapnak az alkohollal pl muzulman vallasut akkor biza a 80 ostor csapastol elegge nehezen menekul meg. Elegge modern felfogasu lehet az illeto. Foleg ha meg kutyusa is van. Hova valosi? nem mondta? Az hogy akkor ult le csak a ferjeddel beszelgetni mikor elmentel aludni az abbol ered hogy itt ferfi soha nem ul ossze mas ferfival ha noi tarsasagban van az illeto. Normalis pl ha hozzank jonnek-jon valaki ferfi akkor en elmegyek. Ha en vagyok csak otthon soha de soha ferfi a lakasba nem jon, nem ultetjuk le hogy mindjart jon a ferjem, varja meg, megkinalom kaveval stb.., ilyen nem letezik! Telefonalas nelkul senki soha nemszokott beallitani. Meg a vizvezetek szerelo se johet ha a ferjem nincs itthon. Az idegenvezeto igen nagy butasagot meselt es igen csak felrevezetett. Echte? akkor sincs ingyen semmi. Ha a hadseregnel vagy a rendorsegnel dolgoznak akkor kapnak szolgalati lakast. Az iskola talan ingyenes nemtudom biztosan mert az en fiam 26 eves es nem tanult Dubaiba. Nincs kisgyerekes ismerosunk sem. Azt viszont tudom hogy nagyon kedves barati csalad Libanoniak, elkoltoztek canadaba mert a 2 fiugyerekuk hatranyosan szenvedett. Pl, nem jarhattak kosarlabdazni komolyabb szinten mert csak a helyieknek volt lehetoseg. Az iskolak mereg dragak. Negondold hogy olyan nagyon nagy lehetoseg lenne a gyerkocoknek. Ad 1 a nagy meleg, ami miatt az elet nagy resze legkondis helyen zajlik. 2, a penzt nemtudjak ertekelni, es ha pl otthon vannak esetek hogy megkulomboztetes miatt egyes gyerek szenved, itt ez meg erosebb. Europaban, kulturat, tortenelmet, sokmast tanul es lat mint itt. Ha nekem lenne picim, az biztos hogy europaban tanulna. Szoval elnehidd hogy itt echtejeknek minden ingyen. Kapnak sok tamogatast az igen. Ha gondjuk van netan sulyos betegseg akkor a Sheikh ele jarulhatnak, irhatnak es tamogatast kapnak, akar ingyenest is. De nem mindenki! A fiatal hazasok kapnak hozzajarulast ami kb 70 ezer Dh volt regen. A hozomanyt a fiu csalad fizeti. Van neha tomeges eskuvo amit a Sheikh ajandekoz ingyen. NEHA. Nemertem a 2 Dubait? A te reszed akkor is minoritario marad. Ez torveny 51%-49%. A meleg? Imadom. 50 fokig ok. Elmegy a 100% para is ami neha van itt. Ugyan amikor nagyon meleg van a parom otthon husol en meg iamdok uszni, igy mivel van klubbtagsagink az egyik hotelba, ide jarok uszni, :-
    D vagyis husulok en is a teto alatt a medenceben, elvezem a Desert Kiss-nek hivott friss foldieper koktelt, jegesen. Igy lehet csak fogyni jol. Szio, megyek mert holnap munka. Jo ejt.
    előzmény:
    babsi.m (1054)
    2007-07-15  21:26
  23. 2007. július 15. 21:261054.
    Szia!!! Örülök,hogy valaszolsz!!!
    Igazabol Sharja-n voltunk,a marbellaban,ami nagyon nem tetszett,pici volt es regi kopott butorokkal teli! De occso volt! Ott ismerkedtünk meg az arabussal,Ök is ott laktak a felesegevel,persze Ök sokkal nagyobb apartmanban,es szebb is volt! Volt ket nagyon helyes kutyusa,a gyerekeim imadtak,igy kezdtünk ismerkedni!Regen ö is focizott mint a parom! majdnem minden este rendelt nekünk kajat,hozta a piakat,mondvan itt nincs alkoholizalas,Pedig mi nem is nagyon szeretjük az alkoholt,de vhogy nem volt pofank megbantani.Ha mar en elmentem lefeküdni,akkor volt csak "hajlando" leülni a paromhoz!Addig nem.Most Thaiföldön van,aztan Malajziaba megy es jön Europa,Aug,vege fele jön Salzburgba ,es akkor meglatogat minket,Ezt mondta! En is kivancsi vagyok!Voltunk egy szervezett varoslatogatason,es az idegenvezetö mondta,hogy az echte Dubainak minden ingyen van.Meg a "hozomanyt! Amit a nöknek kell kifizetni azt is a varostol kapjak! Lakast,esküvöt,mindent fizetnek nekik! Abu Dabiban be is rendezik nekik a hazat.
    Annyira nem bizok az emberekben,csak ugy nem adnam a penzem,(ami nincs)
    A lakasrol annyit,marha dragak,a hazak is,viszont annal lejebb nem akarom adni mint amiben most elek!Igen a Marinaban neztem a lakast.
    Isten igazabol a gyerekeim miatt szeretnek ott elni,a gyerekeknek nagyon nagy lehetöseg volna.A munkatol nem felek,en is vendeglatos vagyok!
    Amugy ha valoban befektetnek,akkor ket Dubaival "szövetkeznek,hogy a sajat reszem nagyobb maradjom,
    Hogy birod a höseget? Gondolom mar megszoktad!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1053)
    2007-07-15  19:30
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 15. 19:301053.
    Az a lenyeg hogy a kedved megvan a tobbi meg a sors keze, marmint johelyen - jo idoben - jo emberrel hozzon ossze a sors. Gondolom amit 5000-ert lattal villa lehet vagy a Marinaban apartman. Lehet ugyan olcsobban is lakast venni de nem a tengerpartra nezo erkellyel. Ha vallalkozni szeretnel, mindig kell egy local szponszor. Ne gondold hogy mert " echte" akkor neki " minden olcsobb" sot ingyen semmit nem kap csak mert helyi . Konnyen jut engedelyekhez es olcsobban talan a rentekben. Dubaiban minden attol fugg melyik csalad es milyen osszekottetesei vannak. Itt sem minden local gazdag. Latod a luxust de emogott ott a bank a legtobbszor. Hitelek tomkelege. Kerdezhetem melyik hotelben voltatok? Vannak akik szeretnek ismerkedni kulfoldiekkel es ezert szivesen kavezgatnak a hotelekben. Ezek nagytobbsege kulfoldon tanult es olyan " nosztalgia" a reszukrol. Az egyik nagy 5 * hotelben dolgoztam, innen tudom a hozzank bejaro vendegektol. Azert annyit hagy emlitsek hogy az igazi " echte Dubai-i businessman" nemigen jar a hotelekbe, hacsak nem mert uzleti meetingje van vagy business vacsora. Veletlenek persze mindig vannak az eletben. Az uzlet sikere meg attol is fugg mindig ki o, mennyire ismert. Ha rakerdeznek ki a szponszorod, a valaszodbol tudjak sikeres e vagy sem. Eros e vagy sem a neve- szemelye.
    Igyszinten a papirokon, ha mesz valahova a siker es ido mindig szemelyfuggo. Azert legy ovatos es gondolj arra is hogy talan neki ugyan az a gondolata vagy " alma" mint neked. Lehet hogy o is keres valakit es ha talal miert ne? o adja a licencet es a tobbi papirost mert ugye a torvenyek szerint helyi tars nelkul nem nyithatsz uzletet, igy te befektetsz o adja az engedelyeket. Tudd hogy a torveny 51 % a helyi reszvetele es a 49% csak a tied. Akkor is ha csak te fektetsz be penzt!A szerzodesben kell leirni milyen modon allapodtok meg. De ez hosszu igy topikban leirni. Szoval vigyazz, nehogy azt gondold te milyen jol jartal es a vegen o nevet. Mar itt sem olyan jovedelmezo kulomben mint pl 10 eve. A torvenyek total megvaltoztak, ujjak vannak ervenyben. nagyon sokat kell " talpalni" a joletert. Van ugyan minden de van napi 10-14 ora munka is es legtobbszor nincs fix szabadnap am mint ha beosztott lennel. A business 24 oras, 7 napos allando....
    Nagyon sok befekteto kivonul. Inflacio, a $ gyengesege, a rengeteg kulfoldi aki nemkolt hanem mindent hazakuld. Lakas es arak emelkedese rettento mertekben. Penz van, business van de nagyon ugyesnek es kello anyagiakkal rendelkezonek kell lenni. Az angol mindig jol jon. Jo tanulast. Dubaiban elek tobb mint 10 eve. Rengeteget utazom. A ferjem Saud Arabia-i. Maganvallalkozasunk van. Kellemes vasarnapot. Udv
    előzmény:
    babsi.m (1051)
    2007-07-14  21:59
  25. 2007. július 14. 22:001052.
    Sajat vallalkozast ertettem ezalatt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1050)
    2007-07-14  20:15

Címlap

top