Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2007. július 14. 21:591051.
    Szia!
    A lakas arak....hm.Ami nekem tetszene,az 5000 ezer Euronal kezdödik havonta,azt nem tudnam kifizetni sehogysem.De 7-800000 ezer Eurom sincs,hogy hazat tudnek venni! Igazabol csak almodozom! Tudom,hogy parszazezer euroert tudnek üzletet venni,ha lenne ennyim befektetnem!Augusztusban jön hozzank egy arabus,akivel a hotelban megismerkedtünk,talan Ö tus segiteni! Egy echte Dubainak sokkal olcsobb minden,ha nem ezt is ingyen kapna,marmint az üzletet!karacsonykor visszamegyünk,addig rafekszek kemenyen az angolra!
    Te is ott elsz? Mit csinalsz? kerlek meselj!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1050)
    2007-07-14  20:15
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 14. 20:151050.
    Szia. Irtam az elobb de nem ment el. Szoval, az igaz ha a munkaltato nem biztosit lakast akkor biza nehez a lakber fizetese. Na ugye attol fugg mennyi a havi fizetesed. Ha ugy 20.000 Dh kb akkor mar nem annyira veszes. Habar meg ennyibol sem lehet " duskalni".
    Irod hogy lattad a lakas bereket es osszegeket mennyiert lehet venni. Draga. Mereg draga. Megkerdezhetem mit ertesz pontosan a " megcsipni" szo alatt? Ettermet vagy kavezot. Talani munkahelyet vagy mint sajat vallalkozas? Lehet hogy elkerulte a figyelmed bagy nem neztel utanna mennyibe kerulhet egy magan vallalkozas. Par szazezer euroval mar indulhatsz. Ugye nemcsak a havi berdij van am. Vallakozni mai nap Dubaiban akkor erdemes ha igazan nagy osszeg van a kezedben es tudod a legjobb helyet fizetni-fenttartani. Kivanom hogy "almaid" sikeruljenek. Orulok hogy tetszik Dubai.
    előzmény:
    babsi.m (1048)
    2007-07-14  17:44
  3. 2007. július 14. 17:471049.
    Azthiszem anno janosjulissal összeszolalkoztatok,aztan mar senki nem valaszolt a kerdeseimre!!! Egy csoda volt latni azt a forgatagot,ahogy a szallodak nönek ki egymasbol! Ahogy a luxus mellett "jol megfer" a "szegenyseg" .Az imahelyek,kivilagitava,varazslatos!!! irigyellek ,hogy ilyen csodaban elhetsz!!!
    előzmény:
    csinomjank (1046)
    2007-07-12  17:25
  4. 2007. július 14. 17:441048.
    Szia! Sajnalom,hogy nem emlekszel! Szoval kb.egy evvel azelött annyira odavoltam Dubaiert,helyesebben az Öbölert! Mindenemet odaadtam volna,hogy lathassam,hogy ott elhessek! Iszonyatos meleg volt,nem tudtam,hogy a juni a legforobb honapok egyike,azt gondoltam en szöke,hogy az feletek is amolyan "elöszezon" fele!Gyönyörü volt,meg az a sok epitkezes,por sem vette el a kedvem! (A lakas arak annal inkabb) Irtad tavaly,ha nincs lakas amit a munkaltato finansziroz,biztositassal együtt akkor nagyon csekelyke az eselyem.Igazad volt!!! Vhogy nem akartam elhinni!!! De azert nem adom fel az almaimat!!! Hallottam,hogy epitenek egy Disney parkot,ott jo volna egy ettermet,vagy egy kavezot megcsipni!
    előzmény:
    csinomjank (1044)
    2007-07-12  17:12
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 12. 20:271047.
    oh, kedves toled, ezekszerint gondolsz ram neha? En, mi nagyon jol vagyunk koszonom. Tudod lefoglal es lekot a munkam es a csaladom. Azt tartja egy rovidke mondas : - hallgatas , bolcsesseg.
    Te csak irj, en olvasok. Szio
    előzmény:
    csinomjank (1045)
    2007-07-12  17:17
  6. 2007. július 12. 17:251046.
    remelem , mindenki jol van - aki ide bekukkant .
    itt az obolben nemsok hir van . no news is good news . volt a hurrikan- kicsit felo volt- hogy ide is eler omanon kivul ... de szerencsere nem ...
    meleg van szokas szerint . a teli szokatlan hideget nem kovette szoktalan enyhe nyar ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 12. 17:171045.
    orulok - hogy jol vagy , mar aggodtam ... hogy oly sokaig nem irtal .




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (1043)
    2007-07-03  12:23
  8. 2007. július 12. 17:121044.
    szia , ne haragudj -de nem emlekszem- annyi minden tortent velem mostansag ...
    de orulok - hogy tetszett dubai ...-akkor most magyarorszagon vagy ?

    előzmény:
    babsi.m (1041)
    2007-07-02  13:35
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 3. 12:231043.
    A halvany remenyseg is elszallt hogy egyesek talan megtalaltak a lelki nyugalmat. Talan a forrosag ami miatt ujra computer ele ulnek egyesek es mivel szemelyesen nemtudnak keseregni mert ugye nem mennek ki a lakasbol, igy betukkel es a technologia adta lehetoseggel tovabbitjak lelki panaszaikat, keserusegeiket es elegedetlenseguket, irigyseguket tovabb. Elszomorito hogy vannak emberek akikbe ennyi keseruseg szorul, akik egy eleten at nem kepesek es nemis lesznek arra adottak hogy elfogadjak sajat helyzetuket, eletuket, sorsukat. Sok kerdes van elottem amire valaszokat keresek neha, ez az egyik: -miert vannak egyesek akiket a mas gazdagsaga es sikere, jolete, ennyire kihoz az emberi mivoltukbol? Hogy nemtudnak ezek lattan mast tenni csak szapulni es sotetiteni? Teljesen kivulallokent megitelni-elitelni dolgokat, embereket, orszagokat, allamformakat, szokasokat szerintem nagyfoku tudatlansag. A tamado harc a sors ellen. Miert kell ennyit foglalkozni masokkal? Miert nem tolti az ilyen bekeseredett ember onmagara az idejet? Fejlodesre, tanulasra de legfokeppen a beilleszkedesre. Megtalalni a hibat onnon onmagaban miert nem fogadjak be? A mierteket kene keresni de nem a mas eleteben. Ami meg a www.natura-ban leirtakat illeti, eleg par szo erejeig beleolvasni hogy lerivoan kitunjek kinek az irasa es milyen lelki tusaban szenvedo alanynak a leirasa. _ ,, Dubait is felulmulo repter? mesterseges udulosziget? egyetemi varos? errol annyit hogy a Dubai repteret igen nehez felulmulni. A tobbi meg koztudott hogy Qatar az Emiratusok sikeres kepere szeretne alakitani az orszagot. Dubait felulmulni lehetetlen ! A helyi nok elete es jolete? Jo nekik es kivanom sokaig elvezhesseg eme privilegiumukat a sorstol. Szent Miksa ! mi is lenne ha mindenki a mas dolgaval kezdene foglalkozni-furakodni. Szep napot mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_302526
    Torolt_felhasznalo_302526
    2007. július 2. 14:091042.
    Csak most kukkantom be ide először, de nagyon érdekes ez a topic!!!
    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  11. 2007. július 2. 13:351041.
    Sziasztok!
    Szombaton jöttünk meg Dubaibol! gyönyörü volt!Talan emlekszel ram a masik topikbol,mar karacsonykor szerettünk volna elutazni! Most sikerült! Gyönyörü volt!!!Szerettem volna ottmaradni a gyerekekkel,de nem birtuk a klimat ,talan karacsonykor visszamegyünk!Nagyon tetszett!!!
    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  12. 2007. július 2. 13:251040.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. május 22. 10:211039.
    malajziaban tanulo fiatal rokonomat faggttam: miert jobb ott mint itt.
    hat- malajok gazdagok es megis kedvesek . es egyszeruek ,minden gazdagsaguk ellenere , nem ugy mint az obolbeli arabok . ott nem szenvednek megalomniaban ....
    nem tudom , hogy igy vn e, ahogy a rokon fiu mondta . minden esetre itt egy kep az itteni nagyzasi hobort szemleltetesere .
    egy szereny kis egytal etel ....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. május 12. 23:151038.

     egy helyi arab ujsag humora :

     milyen az arab mennyorszag ?

     a kaja libanoni ,a kave jemeni ,a szomszed palesztin ,a feleseg sziriai , az allampolgarsagod emarati .

    milyen az arab pokol ?

     a kaja emarati , a szomszed szaudi , a feleseg egyiptomi , fizetesed sziriai , allampolgarsagod palesztin . 

     

     

    Miert pont a sziriai feleseg a jo ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. május 12. 23:021037.

     jo kis szerkok csak arra nem tudok rajonni ,hogy milyen alkalomra vegyem fel a tengerpartra ezeket .

    esetleg maganstranddal rendelkezoknek tervezett ? vagy nok partijanra huzhatnam e fel?

     vagy csaka ferjem elott illegjek? csupa rejtely e tervezo .

     

    itt tovabbra  is meleg van . parzanak a teknocok . akormany szigoru intezkedesekkel vedi oket , mivela helyiek eloszeretettel lopjak el a teknoctojasokat es fogyasztjak el szerelmi serkentokent .

    ugy kimennek a tengerpartra es meglesnem ,hogy orzik a teknoctojasokat ... allig felfegyverzett orok ... 

    előzmény:
    kifli13 (1034)
    2007-04-28  13:36
  16. Torolt_felhasznalo_544721
    Torolt_felhasznalo_544721
    2007. május 1. 10:471036.
    ingyenes nyelvgyakorlás akár a messzi Perzsa öbölből...
    www.nyelvcsere.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_376830
    Torolt_felhasznalo_376830
    2007. május 1. 10:351035.
    Jó ez a topik! Nemcsak szórakoztató, de tanulságos is.
    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  18. 2007. Április 28. 13:361034.

    Régen küldtem már ruhákat :P Néhány ruha Walid Atallah libanoni ruhatervező "abaya" kollekciójából csatolva :P

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. Április 24. 07:031033.
    Itt a nyar , ernek a dinnyek es az irani elnok begyujtetett vagy 200 not kiknek a ruhaja tul szoros , a kendojuk viszont tul laza volt .valamint a tarka ruhasok is fogdaba kerultek egy napra . Birosagra csaka visszaesok mennek .
    Tok rendes , hogy nem kovezteti meg oket. nem ?

    Kulonben minek aneveben is parancsolgat , hogy igy vagy ugy kell oltozni ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 24. 06:591032.
    hu el tudom kepzelni ,milyen izgi lehetett .
    egyszer anyosom is neki kezdett , hogy milyen szep lennek feketeben , mert ilyen feher vagyok , de elmagayraztam neki, hogy felenk ez a gyasz ,a szomorusag jelkepe .
    es igy leallt .
    igaz o olyan helyrol jon, ahol okori kulturakat oriznek , es otthon tok termeszetes neki a langolo piros , a baba rozsaszin , a tiritarka geometriai minta ...
    előzmény:
    kifli13 (1030)
    2007-04-23  13:07
  21. 2007. Április 23. 13:081031.
    hát ez miért jött be kétszer??  bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. Április 23. 13:071030.
    A fekete abayához kapcsolódóan eszembe jutott, hogy elmentünk egyszer a sógornőmnek abayát venni. SOHA TÖBBET  Kb 200 üzletbe mentünk be, de lehet, hogy még keveset mondtam   Az összes boltocskában csak és kizárólag fekete abayákat árultak, és mi mindet megnéztük  Már leszakadt a lábam, jojózott a szemem, mert nekem full egyformának tűnt mindegyik, de anyósom és a sógornőm gondosan megnézte mindet, de csak nem találtak ínyükre valót. Kérdezgették, hogy nekem melyik tetszik   Hát, most erre mit mondhattam volna??  
    előzmény:
    csinomjank (1027)
    2007-04-20  13:56
  23. 2007. Április 23. 13:061029.
    A fekete abayához kapcsolódóan eszembe jutott, hogy elmentünk egyszer a sógornőmnek abayát venni. SOHA TÖBBET  Kb 200 üzletbe mentünk be, de lehet, hogy még keveset mondtam   Az összes boltocskában csak és kizárólag fekete abayákat árultak, és mi mindet megnéztük  Már leszakadt a lábam, jojózott a szemem, mert nekem full egyformának tűnt mindegyik, de anyósom és a sógornőm gondosan megnézte mindet, de csak nem találtak ínyükre valót. Kérdezgették, hogy nekem melyik tetszik   Hát, most erre mit mondhattam volna??  
    előzmény:
    csinomjank (1027)
    2007-04-20  13:56
  24. 2007. Április 20. 14:081028.

     a parkban minap egy helyi obol-beli arab novel csevegtem . egyeve talalkzotunk utoljara . megint eloadta szokasos szoveget arrol , hogy mennyire nem tetszik nekik , hogy ennyi idegen es furcsa ember jon ebbe az orszagba , idegen es furcsa kinezettel , es idegen es furcsa gondolatokkal es megzavarjak az o evszazados kis eletuket .

    persze, persze jobb volna , ha  dzsinn elougrana a palackbol  es kihuzna az olajat es gazt a foldbol . es, ha ez orokke tartana .

     es, hogy mennyire nem tetszik nekik ez a sok hotel ,ami epul ,mert abba , majd megint csak sok idegent kene belepakolni , hogy jovedelmezzen . csak mondta es mondta a mageat mikozben tavol-keleti szolgaloja  tolotogette neki a hideg teat  a termoszbol .

     hat, igen . halatlan nepek ezk az obol-beliek . eloszor is halat kene adniuk istennek , hogy ilyen kiveteles szerencsben volt reszuk, hogy ropke harminc ev alatt kimasztak a fejlodo orszagok nyomorabol ,koszonhetoen a agazdagsagnak . es, hogy megszunt a korai halalozas, az ujszulottek nagyreszt eletben maradnak , es hogy a mai generacioban a nok mar iskolazottabbak, mint a ferfiak .

    aztan a sok  kulfoldinek is meg kene kosznni , hog yhajlando volt eljonni , ebbe a furcsa , idegen orszagba , hogy munkajukkal hozzajaruljanak  a fejlodeshez  .

     de ez magas nekik . nem ertik .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. Április 20. 13:561027.

     nagyon szep volt a reggel a delelott a tengerparti parkban . ferjemmel pontazon vitaztunk , hogy   hagyomanyos arab oltozetnek tekinteheto e a fekete abaya  es hogy jo e az, hogy az emberek egyenruhaban jarnak . ugyanis a koran sehol nem mondja , hogy feketeben kene jarni , vagy egyformaban  .  a regi arab oiltozetek szinesek voltak . a nepvisele tmindig arra szolgalt, hogy valahova tartozast kifejezzek . nekem nem tetszik a fekete abaya . ha meg csak egy ketttoo hordana .. de 80 % a a noknek itt. minap is ultem az sztk- ban es en voltam az egyetlen nem-fekete . nemelyik no, ugy nez ki a fatyla mogul  ream , mint egy dementor . fel is alltam es setaltam egyet inkabb . mikor a tengerpartra ertunk epp ketto fekete abayas no sarkanyt eregetet : szep , narancssaragsarga sarkanyok voltak .  ferjemnek pont elotte mondtam , hogy  a fekete kulonosen kellemetlen a napon , foleg, hogy polieszter a divat .erre o azt mondta , hogy hat ne menjenek a napra.

     szoval pont ott allt a ket fekete abayas no , a sarkanyokkal ,es ugy ereztem  , csak azert , hogy engem igazoljanak ,. ok is valami masra vagynak . de a ferjem csak nevetett . szerinte nekik ez olyan termeszetes , mint nekem az, hogy farmert hordok ...

     hat nem tudom ... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top