Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2006. december 10. 19:18951.
    Kedves zibib---talán NEM VETTED ESZRE, de ez itt, a CSINOMJANK foruma!! O" nyitotta, ti csak besétáltok és rendreutasitjátok!! Kicsit furcsa ez, nem gondolod? Ha neked és barátnöidnek nem tetszik valami topik, akkor ne menjetek oda!!
    Fogadd el a békét, vallásod szellemében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (950)
    2006-12-10  13:33
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 10. 13:33950.
    Annyira unalmas, patetikus mar a sztorid a munkasokrol. Olyan vagy mint egy beakadt lemezjatszo. Nagyon tre lemezzel a tetejen raadasul! Fejezd mar be. Nincs masrol irnivalod? Ugylatszik a melosok meg Emarat lett a vesszioparipad. Szallj mar le a lorol es change subject please.  Szerinetm rajtad kivul a kismanot sem erdekli a dolog mar. Hottentottaul is leirtad ezerszer ugyan azt. Miert nem diskuralsz az uraddal? es nem untatnad itt a tobbieket? vagy mar o is megunta?  
    előzmény:
    csinomjank (945)
    2006-12-07  17:47
  3. 2006. december 9. 06:26949.
    itt egy honlap a munkasok vedelmeben :
    http://www.mafiwasta.com/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. december 9. 06:21948.
    utananeztem annak- hogy mikent is lesz teljesen inegynes a munkasok obolbejovetele a jovoben- felteve ha a kormany komolyan gondolja az egeszet es nem csak latszat intezkedesrol van szo .
    az eddigi torvenyek szerint is: cegnek kell allnia a repulojegyet , a vizumkoltsegeket .
    szoval a dolog pofon egyszeru : be kell tartani a torvenyeket - es mar meg is szunik a kettovees rabszolgasag .
    eddig is sok ceg betartotta ezt a ferjem cege biztos .
    szoval- ha a kormany betartja az igeretet-akkor a jovoben a munkasok - mar egy urlap kitoltese utan mehetnek dolgozni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. december 9. 02:53947.
    szia brekica,koszonom szepen az um ali receptet  vasarnap szabadnapos leszek es megcsinalom a ferjemnek, nagyon szereti az edessegeket,legyen az arab vagy barmilyen.have nice weekend!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_462554 (946)
    2006-12-08  16:41
  6. Torolt_felhasznalo_462554
    Torolt_felhasznalo_462554
    2006. december 8. 16:41946.
    Sziasztok.
    Egyáltalán nem találom feleslegesnek egy adott országról, vagy térségről szóló bármiféle híradást, vagy hírforrásra való figyelemfelkeltést. Pár évtizeddel ezelőtt Amerikában és a nyugat európai országokban való munka volt a vágyak netovábbja, ennek megvalósítása elviekben már lehetségessé is vált, politikai akadálya legalábbis már nekünk, EU tagként nincs is..
    Ezen kívül, már a Kádár-korszak idején is, amikor egy-egy vállalat részére lehetőség volt a nemzetközi kapcsolatok révén valamelyik arab ország "fejlődésében" részt venni, az oda kiküldöttek szerencsésnek voltak mondhatók, egyrészt az "egzotikum", másrészt a kereseti lehetőségek miatt. Mostanság, amikor a híradások csak az eszeveszett tempóban épülő felhőkarcolókról, luxus létesítményekről számolnak be, mesés gazdagságot sejtetve a rohamos fejlődés mögött, nem valószínű, hogy bárki is arra figyelne, hogy kik a beruházók, és miért ölnek horribilis összegeket a világ azon térségébe. Az egyszeri magyar értelmiségi, vagy melós, aki itthon küszködik a családja létéért, nyilván, hogy valami távoli reményt táplál, hogy ott lenne számára a megoldás... És hogy az a közeli, de mégis elérhetetlen távolságban lévő világ mennyire az ígéret földjét jelenti pld.a munkanélküli libanoni palesztinoknak, arról azt hiszem beszélni sem kell. Gondolkodás nélkül küldtem el az angol szövegű linket erről a témáról a rokonoknak, hogy alaposabban tájékozódjanak, mielőtt valamelyik feketén, saját zsebre dolgozó munkaközvetítő csapdájába kerülnének.
    Megsértődni nem kell senkinek sem, egyikünk sem hibás azért, hogy szar a világ, de ha csak sejtünk is valamit, vagy tudunk, akkor kötelessége az embernek, hogy a rosszról is szót ejtsen, hogy nagyobb óvatosságra, több információ gyűjtésére késztesse az esetleg semmiről semmit sem tudókat, vagy a naívul álmodozókat.

    Zibibnek köszönöm, hogy Télapó-ajándék vonatkozásában gondolt rám, de nem fogadnám el, Dubai nem tartozik a vágyaim közé, a Bastakiya-negyed és a deirai halpiac megbámulása várat magára, talán egyszer belefér az élet szűkre szabott idejébe. Egyenlőre a függőben lévő kenyai utazáson túl Provance a nagy álmom, egy hónap ott, csak úgy lazán csavarogva...Tehát ha lehetne, én IDŐ-t kérnék a Mikulástól is, és karácsonyra a Jézuskától is...

    Umm Ali recept:
    30 dkg réteslap, 15 dkg vaj, 1/4-1/2 csésze pisztácia apróra darabolva, 1/4-1/2 csésze pirított mandulaszelet, 2 evőkanál citromlé, 1 csésze tej, 3/4 csésze cukor, egy csipet fahéj, 1 tojás, 2 teáskanál rózsavíz, 1 csésze tejszín /1 csésze= 1 cup=2,5 dl /

    Vajazzunk ki alaposan egy kerek sütőakármit, közben melegítsük elő a sütőt 180°C-ra.
    Morzsoljuk bele a tésztát a tálba és keverjük el a pisztáciával, mandulával és a citromlével.
    Melegítsük meg a tejet a cukorral, a maradék vajjal, fahéjjal forrásig. Húzzuk le a tűzről, majd gyorsan keverjük bele az előzőleg elkevert tojást. Öntsük ezt a keveréket a tésztás keverékre, majd locsoljuk meg a rózsavízzel. A tetejére öntsük rá a tejszínt, majd süssük lefedve kb 30 percig, majd vegyül le a tetejét, és süssük aranybarnára.

    Pisztácia-mandula keverék helyett nagyszerűen készíthető 1 csurig tele csésze /kb. 15-20 dkg/ durvára tört dióval is, a tejszín helyett pedig tejjel. Rózsavíz helyett nálunk a narancsszörp is megteszi…
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. december 7. 17:47945.
    "csak az olvassa versemet ,ki ismer engem es szeret "
    J.A.

    csak az olvassa topikom - ki elvezi .aki nem annak felesleges idejarnia- es elmondania - hogy mennyire nem tetszik neki az irasom vagy az en szemelyem .

    halwa : nem szeretem az um alit . raadasul nem a receptjet kerdezted -hanem egy keszen kaphato por leirasaban akadtal meg - es nem tudok segiteni - akarki legy is .

    al-addar ; en a munkasokrol a ferjemtol veszem az informaciok nagy reszet . de nagyon utalom az ilyet ." a ferjem mondta - igy biztos igy van " . szoval o epitkezeseken dolgozik as azert hall egy s mast a munkasok eleterol - idejoveteleukrol . a 2000 dollart leginkabba kozvetito kapja meg. ugyanis a repulojegyet a cegnek kell biztositania minden masodik evben . a vizumot szinten a ceg fizeti. ha nem igy volna- gondolj bele- akkor nemcsak ketto evig kellene ingyen dolgozniuk- hanem sokkal tovabb -szinte vegestelen vegig.
    nezdd meg az arakat az airarabia.com -on . nagyon messze van az altalad emlitett 1500 dollartol . par szaz dollarert mar van jegy odavissza
    - akarki is fizesse .
    de utana fogok ennek nezni . kapcsoltaba fogok lepni angolul tudo munkasokkal - hogy pontosabb imformacioval szolgalhassak- azonfelul-amit a ferjemtol hallottam .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. december 7. 07:57944.
    Szia!


    Mert tevedtel?Azert mert nem tudnak a kerdesedre valaszolni az meg nem azt jelenti hogy sertodve,haraggal a szivedben el kell innen menned.
    Az mindegy hogy ki hol el.

    Minden jot kivanok neked szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_134083 (943)
    2006-12-07  02:50
  9. 2006. december 7. 02:50943.
    sziasztok,,koszonom szepen,, a segitseget az om ali-val kapcsolatban,meg azt,hogy szora sem meltattatok,ez volt az elso es utolso ,hogy irtam a topicba.en balga azt hittem ,hogy van koztetek egy obolmenti orszagban elo magyar-arab feleseg aki segit egy masik amerikaban  elo magyar-arab felesegnek ,belatom tevedtem .bye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_828501
    Torolt_felhasznalo_828501
    2006. december 6. 14:44942.

    Azt irtam "a munkakozvetito irodanak mi lenne a szerepe?" es nem azt hogy a TE hulye otleted. Mar masodjara hasznalod a hulye szot, most itt, meg tegnap azt irod hogy lehulyeztelek - egyszer sem lettel ennek nevezve TE mondod mar masodjara sajat magadra ezt.

    A munkakozvetito irodakat pedig mar EVEK ota mondjak es cikkeznek rola.

    Arra meg mindig nem valaszoltal hogy a klassz munkakozvetito irodak es egyezmenyek utan hogy is lesz az 1500 dollaros jegy stb.

    Azt mondod az indiai munkas ki van hasznalva - en is ezt mondom.

    Azt mondod a korulmenyeiket meg kell valtoztatni - en is ezt mondom.

    Tehat lenyegeben ugyanazt mondjuk csak mas megkozelitesben es ravilagitasban.

     

     

    előzmény:
    csinomjank (941)
    2006-12-06  14:04
  11. 2006. december 6. 14:04941.
    Jaj- Al Addar !

    Tévedni emberi dolog . Esetleg be ismerhetned. Par hozzaszolasssal előbb meg az én hülye ötletemnek nevezted a munkaközvetítő irodát . Most azt állítod – hogy olvastad a cikket . Eléggé ellentmondásos dolog .
    Esetleg bocsánatot is kérhettél volna – hogy sértegettél . Ehelyett tovább sértegetsz . Mi is a bűnöm? Ja – igen- hogy tájékozottabb vagyok nálad. Az ignoranciadat pedig erényként igyekszel beállítani .
    Szánalmas .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828501 (938)
    2006-12-06  08:40
  12. Torolt_felhasznalo_828501
    Torolt_felhasznalo_828501
    2006. december 6. 12:56940.

    A noklapja es az index mas forumaiban Magyarorszagon elo magyarok ugranak egymasnak minden nap a legaprocseprobb dolgokon es pocskondiazzak egymast!

     

    Nem ertem hogy jon akkor ide a stilus es a magyarsag. Akkor senkinek nincs stilusa ezek szerint mert ha otthon van az otthoninak ugrik neki, ha kulfondon van az ottaninak.

    Adjak peldat hogy melyik masik szaz forumra itt a noklapjan beirhatod ugyanezen beszolasodat csak kicsereled az "idegen orszagban" kifejezest? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (939)
    2006-12-06  12:10
  13. Torolt_felhasznalo_700365
    Torolt_felhasznalo_700365
    2006. december 6. 12:10939.

     Hölgyeim!Gratulálok mindenkinek!

    Nem a perzsa öbölben élek......és nem is Magyarországon,de hogy igy egymásnak tudnak ugrani a magyarok vagy magyar származásuak egy idegen országban!

    A stilus maga az ember.....ne feledjük el,kérem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_828501
    Torolt_felhasznalo_828501
    2006. december 6. 08:40938.
    Mar megint mas idezeteivel josz? Nincs neked ket ertelmes mondatod ami sajat laban megall? Attol nem leszel intelligensebb senki szemeben hogy itt mas nagy elmektol idezel, mas szavaival okosnak lenni konnyu. Persze aki egesz nap az interneten mas emberek blogjat olvassa meg a szines kepekkel teli fenyes lapu "ujsagot" bongeszi a vilagpolitika ismerete remenyeben meg hogy teljen az ido mit tudna mondani sajat magatol?
    előzmény:
    csinomjank (935)
    2006-12-06  03:37
  15. Torolt_felhasznalo_828501
    Torolt_felhasznalo_828501
    2006. december 6. 08:38937.
    Az alabbi cikket en is olvastam az erosen allami tulajdonban levo es cenzurazott ujsagban amit szerintem kb tuzelore lehet  hasznalni hisz csak az a hir mehet bele amit engedelyeznek. A jo hirek ki vannak hegyesitve hogy meg csiri virbbek legyenek szep szines kepekkel, a tobbi hir meg le van faragva. Neha neha beraknak egy rossz hirt is hogy az olvasonak ugy tunjon hogy a hirek minden oldalt bemutatnak. A cikk olyan nagyvonalakban beszel a megegyezesrol es ismetelgeti magat 3x hogy ez egy nesze neked semmi fogd meg jol megallapodas (az egvilagon semmi konkretat nem tudunk meg de neked ez biztos nem tunt fel). Ketszer hangsulyozza hogy ezentul a munkasok sajat anyanyelvukon irjak ala a munkaszerzodest es mindenki megkapja a sajat nyelven hogy mik a feltetelek. Fu, micsoda elorehaladas. Az alapveto problemara nem adja meg a megoldast. A 2000 dollar NEM ugynoki dij, a 2000 dollart azert kell felvegye hogy repulojegyet vegyen, vizumot befizessen meg medicalt csinaltasson. Az ugynoki dij ebbol kb 300 dollar. De legyen 500. Miutan alairjak a csiri viri megallapodast a politikus urak az indiai kisember UGYANUGY fel kell hogy vegye a (mostmar) 1500 dollar hitelt UZSORAKAMATRA mint azelott (repulojegy, medical es visa fee a megegyezes utan is kell!!) , de hidd el furfangos az indiai es pakisztani es  majd ugy hozzak be az 500 dollaros kis ugynoki dij kieseset hogy 10% havi kamat helyett kernek 15%-ot. S ugyanugy 2000 dollar adossaggal jon el es dolgozik ingyen 2 evig. Nagy hiba velemenyt a Gulf News and Khaleej Times cikkeire alapozni. Az ujsag ugyan szep szines, es a lapok is fenyes lapbol vannak, de ezen kivul semmit nem tartalmaznak - na meg persze a szep szines cipo, ora, property es mas reklamokat. Amik az ujsag felet teszik ki. Az ujsag masik fele pedig a cenzurazott cikkek es a tobbi elhanyagolhato hirek pld hogy aznap Kahlifa kinek kuldott faxot es kitol kapot faxot. A legjelentektelenebb megallapodasokhoz olyan szoveget keritenek hogy a (hozza nem erto) emberekben azt az illuziot kelti hogy micsoda megegyezesek szuletnek.  A megyegyezes utan a kisember ugyanugy ki lesz hasznalva, de a szoban forgo politikusok majd szettarjak a karjukat es azt mondhatjak "hat mi mar mindent megtettunk, meg szerzodest is irtunk ala hogy ezentul anyanelven irja ala a munkaszerzodest es elolvassa a felteteleket mielott elindul es az hogy a repjegyet ki mibol veszi meg es mennyi adossagba sodorja magat es a csaladjat mar nem a mi dolgunk"  
    előzmény:
    csinomjank (927)
    2006-12-05  18:16
  16. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. december 6. 07:31936.
    Szia!


    En is filet eszem csak a halbol.
    En nem ajnarozok senkit es a vitaba sem szoltam bele nem is szolok.
    Velemenyem lenne de megtartom magamnak.
    Bizony sokszor lehet mondani hogy szegeny vendegmunkas de olyat meg en nem hallottam hogy szegeny munkaado.A / vendegmunkasoknal ertem ezt.
    Ki mire alapozza a tudomanyat es az ismeretseget az megint mindenkinek a maga dolga.
    Szerintem amennyit ertem imadkozol annyit magadert is es mindenkiert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (933)
    2006-12-05  22:54
  17. 2006. december 6. 03:37935.
    egy kis emlekezteto :
    "Szeretni az emberiséget: ez, minden nemes szívnek elengedhetetlen föltétele. Az emberiség egésze nem egyébb számtalan háznépekre oszlott nagy nemzetségeknél, melynek mindegyik tagja rokonunk, s szeretetünkre és szolgálatainkra egyformán számot tart."
    Parainesis Kölcsey Kálmánhoz


    "Ha majd a bőség kosarából
    Mindenki egyaránt vehet,
    Ha majd a jognak asztalánál
    Mind egyaránt foglal helyet,
    Ha majd a szellem napvilága
    Ragyog minden ház ablakán:
    Akkor mondhatjuk, hogy megálljunk,
    Mert itt van már a Kánaán!"

    A XIX. SZÁZAD KÖLTŐI

    „Én nem fogom be pörös számat. / A tudásnak teszek panaszt.”
    J.A.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. december 6. 03:02934.
    sziasztok,en nem akarok ebbe a ,,rabszolga,vendegmunkas,, vitaba beleszolni,mert nincs semmilyen biztos informaciom es maskulonben meg nem is erdekel,azt szeretnem kerni ,ha van koztetek olyan aki tud  om ali-t kesziteni  irja mar le nekem a pontos receptet.vettem egy om ali  kevereket ami kb 20 dkg lehet,es  fel kg cukorral kell felfozni a tejet,de mennyi tejet azt nem irjak a dobozon.elore is koszi a segitseget sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 5. 22:54933.
     Az egeszsegrol majd igy ismeretlenbol is imadkozom erted. En sem eszem hust, nagyritkan borjuszeletet. A halat enis imadom. Marmint amibe nincs szalka. Amikor a hotelben dogoztam en ugy gondolom szinten a vendegmunkas szo alatt ertendo voltam en is. Igy veluk , koztuk eltem-dolgoztam. Hogy most nekunk dolgoznak az mas, de hidd el igy legalabb tudom mirol van szo es mit varhatok. Nemakarom itt elsorolni hogy milyen gonoszak es rafinaltak is tudnak lenni a szegeny rabszolgak. Bizony ugy betudnak futeni ha kiszurnak maguknak hogy csak lesel...... nem kell oket annyira ajnarozni. Csakhat igen... aki ujsagra tevere alapozza tudomanyat es ismerettseget?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (931)
    2006-12-05  22:42
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 5. 22:46932.
     En mar csak azon csodalkozom hogyan van ennyi ideje csj-nek mindig ujsagokat bujni majd szorgosan ide bekormolni az olvasottakat. Bevallom van olyan ujsagunk itthon amit nemis olvastam, dehogy a topikot megkell nyitnom es olvasni....   kulomben nemtudom ki es mi tudna izgalmat hozni a munkaval eltel napjaimba. Karacsonyi ajandeknak megirhatnad tenyleg hol laksz ( nem mintha nemlehetne megtudni vagy mar tudom is) Ezzel megnone hitelesseged es hirneved. Talan segiteni is tudnek vagy tudnank azok kozul akik Dubaiban laknak. Valaki aki mar megszant eme nem idillikus ittletednek soran.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. december 5. 22:42931.
    Szia!

    En nem eszem hust halat igen.A Mikulastol egy hatalmas zsak egeszseget kuldjel legyszives.
    Nem a vallassal fugg ossze es nem is a ferjem tiltja.

    Igen en is ezt gondolom.
    Tenyleg nincs ertelme a vitajuknak.
    Mas hogy nalad dolgoztak es mas ha te is veluk dolgoztal volna mint vendegmunkas.
    Szerintem is mindenki a maga kornyeken sepregessen ne a masen ha meg vegzett kezdje ujra biztos van mit seprenie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988586 (928)
    2006-12-05  22:15
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 5. 22:34930.
    Te mond te is errefele laksz? olyan furi a helyesirasod. No, nem sertesnek sanom am. Kukkancs oda a csj Petofit es mast is kisbetuvel ir. Csak nem telennel akinek nemtetszik a dolog de nincs utipasszusa? Ha meg netan Morszagon laknal akkor meg elfogadom hogy bizony sokkal tobb a szegeny es a rossz dolog. Akik porul jarnak, eheznek, fagynak majd meg mert nincs penz semmire, nemhogy a futesre! Akik majd gebednek meg a betgsegektol mert nincs penze orvosra es gyogyszerre!!!!!!! ne is emlitsuk a nyugdijasok nagyreszet akik nyomorognak egy kemenyen ledolgozott elet utan! Akik felepitettek Morszagot. Azt megmar nemis szivesen irom hogy mit hallottam. A temetes olyan draga hogy sokan ezert elhamvasztatjak a szegeny elhaltat majd elmennek erte Pestre vagy Debrecenbe, ugye adnak valami urnacskat a poroknak, ezt hazaviszik es otthon nyugszik a szekreny tetejen meg itt ott a fura dobozka. Na szoval, amig Morszagon egyre elnezest a kifejezesert de szarabb es szegenyebb a helyzet, addig nemar itt papoljanak egyesek a tomerdek butasagukrol. A tobbi szennyes dolgot ami Morszagon folyik mar jobb nemis emliteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283902 (916)
    2006-12-04  21:14
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 5. 22:22929.
    Jeszus joszagu fustolt kolbasz es szalamik. Topikolok kozott van ilyen szerencsetlenul jart egyen?  Kirol van szo? Naaaaaaaaa mondd mar el......... ha szepen megkerunk.... naaaaaaaaa, mas is biztos kivancsi.  . Ha elmondod kuldok neked egy nagy oroszkrem tortat is. Tudod az is olyan tejszinhabos finomsag. Usse ko, kuldok piros aranyat es eros pistat meg asszonyt is.
    előzmény:
    csinomjank (919)
    2006-12-05  07:06
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 5. 22:15928.
     fustolt kolbi? Mond Te mit szeretnel de gyorsan mert aztan az ejjel mar elindul a telapo.  . Hat igen irod hogy (( ki melyik arab ujsagot olvassa angol nyelven termeszetesen vagy arab adot nezi ( arabul?) ))   akkor mar megvan miert irnak ide ennyi zagyvatag ertelmetlenseget. Nem ertettek az utolso szot. Tudod en eltem a vendegmunkasok kozott. Marmint Indiai es Filippin szemelyzete a szallodanak akik ugyan az lakoteren eltek csak masik blokkban ahol a management. Szoval eltem, ettem, sirtam es nevettem veluk. Nagyon szerettem a beosztottaimat es szinte mindent megosztottak velem. Igy biztosan tudom milyen az eletuk, mit gondolnak es mi miert van. Pontosan ismerem az Emiratusok munkaugyi torvenyeit ugy mint az emigracios torvenyeket. Barati korombe tartozik egy-ket Sheikh es Sheikha. Igy kiismertem oket is. Lokalok kozott elek mert Saudi a ferjem. A volt beosztottaim mai napig keresnek telefonon, elmondjak a dolgaikat. Van Filippin holgy aki a legjobb baratnom lett. Hazatert es en keszulok a meglatogatasara jovore. Elmondhatom hogy amiket ide a rabszolgasagrol meg egyeb hulyesegrol egyesek ide firkalnak annak a 97 szazaleka nemigaz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!! Akit meg megesz a sargafene az irigysegeben annak meg ugykell. Az itteni emberek 30 eve meg szegenyek voltak mikor mar pl morszagon normalis elet folyt, nemis szolva nyugat europarol. Rettentoen dijazni valo lenne ha mindegyikunk a maga hazatajekan szorgoskodna es nem a masok penzevel, eltevitelevel, felfogasaval foglalkozna. Amen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (914)
    2006-12-04  17:28
  25. 2006. december 5. 18:16927.
    http://archive.gulfnews.com/articles/06/11/23/10084525.html

    ime egy cikk -a kozvetito irodak felallitasarol- es minden egyeb intezkdesrol -a mi megszuntetne a munkasok kiszolgaltatottsagat .
    remelem minel hamarabb beinditjak az egesz programot-es hogy az emiriatusok peldaja ragados lesz- megszunik a rabszolgasag az egesz obolben .

    nem ez volt az egyetlen cikk e temaban - ha valaki rendszeresen olvassa a helyi napilapokat - nem eri meglepeteskent e hir .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top