Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2017. október 6. 21:0980951.
  2. 2017. október 6. 19:4380950.

    Hali! Jól eltűntetek, az egyszer bizti...
    De a remény hal meg utoljára, ezt mondják...

  3. 2017. október 4. 12:3280949.

    Látom, még senki nincs...

  4. 2017. október 3. 12:5780948.
  5. 2017. október 3. 12:3980947.

    Szia Via ! (Így sok idő után.) Remélem, ha próbálkozol és be tudsz lépni
    csak sikerélményed lesz.

    előzmény:
    drvia (80945)
    2016-05-26  18:09
  6. 2017. október 3. 11:4980946.

    Régi barátokat keresek, akik a "Gyere, és beszélgessünk" és a "Ki nem alszik?"


    topic-okban 2007 és 2010 között aktívan itt voltak.


    (Zina13, diamanthe, yasinkaterina, viaje, leyla77, Kalliopé, muskotaly0.7, Holdfény,


    milla68... és a kedves többiek.)


    Ha olvassátok akkor gyertek és beszélgessünk tovább, újítsuk fel a régi barátságot.


    Aki ezt az üzenetet olvassa és tud róluk valamit, kérem, adja tovább nekik. Köszi !

  7. 2016. május 26. 18:0980945.

    Látom te is előkerültél....
    Mostanában be sem nézek ide. Vagy nem lehet írni, vagy be sem tudok jelentkezni....Szóval katasztrófa az egész oldal.


     


    Azért próbálok írni, hátha sikerélményem lesz.

    Már jó idő van...Nekem a nyár= napsütés, meleg, és a tenger....ami sajnos nincs, de majd megyek a tengerhez hamarosan.

    előzmény:
    Sheriff-2 (80943)
    2016-05-15  02:15
  8. 2016. május 15. 02:2980944.

    "rövideb"-----hát csak gondolj hozzá még egy b-betűt.


     


    Bangó Margit-Halk zene szól az éjszakában (40. Jubileumi DVD) - YouTube

    előzmény:
    Sheriff-2 (80943)
    2016-05-15  02:15
  9. 2016. május 15. 02:1580943.

    A nyár sokféle lehet, különböző emberek kölönböző képpen látják.


    Szerintem 2 évszak van, 9 hónap tél, és 3 hónap út javítás.


    Van aki szerint 5 évszak van, tavasz, nyár, ősz, tél, és rendkívüli.


    Az egyik szomszédom azt mondta hogy tévedünk, mert itt a nyár attól sokkal rövideb, tavaly például szerdán történt.......

    előzmény:
    drvia (80942)
    2016-04-06  14:26
  10. 2016. Április 6. 14:2680942.

    Lassan itt a nyár..... Ide sem jött azóta sem senki.

    előzmény:
    kekelefant (80941)
    2016-01-31  01:46
  11. 2016. január 31. 01:4680941.

    Nyisd ki az ajtot,megy a ho,mert mar megint szakad,legyen a tied,es tartsd ott>>>>>>>>>

    előzmény:
    drvia (80939)
    2016-01-28  10:54
  12. 2016. január 30. 02:4780940.

    Nalam is nyitva az ablak ,ha nem is egesz nap,telen nyaron,imadom a friss levegot,csak ha olyan ido van ,mint ma,szakad az eso,es suvit a szel akkor nem lehet,mert meg kitepi az ablakomat.Itt meg forditva van ,nyaron a legnagyobb hosegben sziberiai hideget csinalnak mindenhol,a legkondival,ugy lehet a legjobban tudogyuszit kapni,kegyetlen.


    Ez a kaja nagyon jol nez ki es eleg konnyu ossze hozni,majd varok ha vendegek jonnek,mert ketten nem igen tudnank elpusztitani.


    Aludj tovabb,mik a terveid a hetvegere?Nekem a konyvtarba kell menni,mert mar 2-szer hosszabitottam,olyan sz.volt az ido.A csoportoddal csak egyszer egy evben talalkoztok?

    előzmény:
    drvia (80938)
    2016-01-26  00:15
  13. 2016. január 28. 10:5480939.

    Megpróbálom most feltenni a képeket a tésztás csirkéről.

    előzmény:
    kekelefant (80936)
    2016-01-22  01:22
  14. 2016. január 26. 00:1580938.

    Na a képek nem mentek el. Borzalmas ez az nlc. Egyre rosszabb.


    Megpróbálom még egyszer hátha átmegy most. Ha nem akkor majd máskor felteszem.


    Biztos meg tudnánk egyezni ha szobatársak lennénk. A fűszerek nagy részét a kész ételbe is bele lehet tenni.
    A yuca-t én is szeretem. Amikor Venezuelában voltam ettem, meg a főzőbanánt is szeretem. Sajnos itthon nem lehet kapni, vagy ha mégis csillagászati áron.


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80936)
    2016-01-22  01:22
  15. 2016. január 26. 00:0880937.

    Én a világon bárhol elélnék. A nagy hideget nem szeretem, de túlélném.


    Jobban kedvelem  a kellemes tengeri levegőt, még ha nagyon meleg is van.


    Nem vagyok fázós, télen sem öltözöm túl magam, mert ha bemegyek a plázába, rám melegszik a cucc és ha kimegyek a hidegre megfázok. Úgy fűtenek a plázákban mintha kint mínusz 30 fok hideg lenne. Rólam meg dől a víz, le kell vennem a kabátot és alatta rövid ujjú pólóban is melegem van.
    Reggel amikor felkelek az az első, hogy nyitom az ablakot. Kb 10-20 percig van nyitva ha kint nagyon hideg van. Kell a friss levegő. Ha főzök a konyhában nyitva van az ablak, mert gázt használok és akkor kell a szellőzés.


    Napközben is többször rövid időre szellőztetek, mert a központi szellőzőn jön a kaja szag a lakásokból.


    Ha már a főzés, találtam egy angol videót egy nagyon fincsi kajáról. Sajnos a videót nem mentettem el, így nem tudom idelinkelni, de a képet felteszem és a leírást hátha kedved támad elkészíteni. Nagyon laktató kaja, még önmagában is. A csípős fűszert ki kell hagyni.


    Leveles tésztában csirke, sajt, csípős paprika. VIGYÁZAT! NAGYON LAKTATÓ NE KÉSZÍTSÜNK BELŐLE SOKAT!


    Hozzávalók: 12 db lesz belőle.


    2 csomag henger alakú leveles tészta
    4 db csirkecombfilé vagy 2 db csirkemellfilé
    szeletelt sajt----lehet bármilyen
    parmezán sajt (reszelve)
    1 db hegyes erős paprika (ha valaki nem kedveli a csípőset lehet beletenni édes paprika karikát is)
    fűszerek: só, bors, cayennebors, majoránna, fokhagyma-granulátum
    olívaolaj
    1 tojás


    Elkészítés:


    Egy edénybe szórjuk a fűszereket: 1 kávéskanál só, fél kávéskanál bors, fél kávéskanál fokhagyma-granulátum, fél kávéskanál majoránna, csipet cayennebors. Öntsünk rá 2 evőkanál olívaolajat és keverjük össze.
    A húsokat 3 cm csíkokra vágjuk, (jelen esetben 12 db-ban) majd forgassuk meg az olajos fűszerben és hagyjuk 15 percig állni. Szeleteljük fel a paprikát.
    Terítsük ki az egyik leveles tésztát. a szeletelt sajtot 4 felé vágva tegyük egyelő távolságra a tésztára.
    Egy serpenyőben hevítsünk 2 evőkanál olívaolajat és nagy lángon pirítsuk meg a fűszeres húscsíkokat.
    Tegyük a husikat a sajtszeletekre, majd a másik sajttal borítsuk le és a tetejére a paprika karikát.
    Helyezzük a másik leveles tésztát óvatosan a tetejére majd vágjuk darabokra. Nyomkodjuk el a kis táskák széleit.
    Az 1 tojást egy kis tálban keverjük össze, majd kenjük meg a táskákat. A tetejére szórjunk parmezán sajtot.
    Előmelegített sütőben pirosra sütjük.

    előzmény:
    kekelefant (80935)
    2016-01-18  01:55
  16. 2016. január 22. 01:2280936.

    Fura egy ido van ma,kivilagosodhatna!Kepzeld ha szobatarsak lennenk,te fuszeresen fozol,es minden nelkul,te lekapcsolnad a futest,en fel,de ebben egyetertenenk,hogy mind a ketten rengeteget szelloztetunk!A legtobbszor nyitva az ablak,meg telen is.


    Kllemes hetveget!

    előzmény:
    drvia (80934)
    2016-01-13  15:15
  17. 2016. január 18. 01:5580935.

    Kicsit modositva szoktam csinalni,mert a csipos dolgokat nem birjuk mar.Milyen az Ausztral leves?A csiliconcarna ,az finom,altalaban babbol annyit lehet varialni,es mindig izletes lesz.A volt kolaganom Nicaraguabol van,es o fozott babot marhafertovel[corned beef]es yucca novennyel,egesz ejjel fott ,meg masnap reggel is,csuda jo volt.Most nincs turelmem fenykepezni,mert mar unom a telet,kicsit megfazok mindig,pont a te ellenteted vagyok,eszkimokent feloltozve,pedig futok rendesen is.Most kepzeld el ,ha szobatarsak lennenk?


    Szellemileg mukodne!


    Most elmegyek megnezek valami jo giccses filmet..Aludj jol!

    előzmény:
    drvia (80934)
    2016-01-13  15:15
  18. 2016. január 13. 15:1580934.

    Küldjed csak azt a havat....jó sokat. Sajnos az előző már teljesen eltűnt.


    Ma pl. kimondottan tavaszias idő van, csak a szél fúj, ami kissé hűvöset éreztet. Reggel gyönyörűen sütött a nap és kellemes idő volt. Most egy kissé borongós az idő, lehet a hétvégére jön a hó. Most fog csak ideérni tőletek.


    Észre sem vesszük és már itt is lesz a nyár, megint a nagy hőség. Olyan gyorsan mennek a napok.


     


    Majd tegyél fel képeket a káposztás krumpliról. Én még nem csináltam, bár már elhatároztam, megcsinálom.


    Ma hozott a barátnőm egy tányér ausztrál levest  (nem tudom mi a neve) és mexikói chilisbabot. Nagyon fincsi volt.


     


     


    Legutóbb ilyet készítettem. Egész jó lett.

    http://receptneked.hu/szarnyas/rakott-csirkemell-6 /

    előzmény:
    kekelefant (80933)
    2016-01-13  00:40
  19. 2016. január 13. 00:4080933.

    Remelem oda ert a sok ho,amit kuldtem!legyen mindd a tied!Mar varom a januar veget,mert aztan mar nincs az a kutyaordito hideg.En a hidegben nem tudok mozozgni,kontcetralni,a legnagyobb hoseg viszont nem zavar,igy mi nem fogunk az ido osszeveszni.


    Szomszednom hozott pipi+zoldseges lazanjat,nagyon finom,most mar megprobalok majd kepeket feltenni.


    Fordulj a masik oldaladra ,aludj jol

    előzmény:
    drvia (80931)
    2016-01-08  19:01
  20. 2016. január 9. 23:3580932.

    Igy van,a marcipanbol nem lehet sokat enni,[en nem szeretem a tobbi edeseget]de amit lehet az megeri,nagyon kulonleges az ize.Legyen a tied minden ho,itt nem marad abba,es mar elegem van,oda kuldom,ott legalabb megbecsulod,mert en csak szidom.Mikor Ausztriaban eltem ilyenkor elmentem a voros tengerhez buvarkodni,vagy mashova.Ausztralia-New zeland,Fidzsi,Hawaii.


    Most is mennek,de Frank nem akar ,olyan jol erzi magat itthon.Ma megcsinalom a kaposztas krumplidat,mar csinaltam,es nagyon jo ilyen hidegben,kicsit tobb a pepecs vele,mint amannyit en szoktam,de idom van ,mert ki sem tdugom az orrom....


    Pssszt.....aludj tovabb........

    előzmény:
    drvia (80931)
    2016-01-08  19:01
  21. 2016. január 8. 19:0180931.

    Én imádom a hóesést és a nagy havat. Amikor Németországban laktam, ott már októberben esett a hó és még áprilisban is havazott. Szerettem hóesésben csavarogni. Itthon már évek óta alig esett pár centis hó, mert vagy gyorsan el is olvadt, vagy pár nap múlva eső esett és locs-pocs lett belőle.
    Most hideg van, bár napközben sütött a nap és olvadt is rendesen, de éjjel hideg van és megfagy.


    A marcipánt én is szeretem, de sokat enni belőle nem lehet mert túl édes és én nem igazán szeretem a nagyon édes dolgokat. A szaloncukorból is csak összesen 3 db ettem meg.


     


    Nem szoktam újévi fogadalmakat tenni, mert tudom, úgy sem tartanám be.


     


    Na remélem most nem fog elszállni az írásom....majd jövök

    előzmény:
    kekelefant (80930)
    2016-01-07  02:38
  22. 2016. január 7. 02:3880930.

    Nekem a marcipan az egyetlen edesseg amit imadok!Nagyon gusztan neznek ki es jo koltseges mulatsag.Ami ho itt van ,azt mar el sem lehet kepzelni,es csak szakad tovabb,legyen a tied ,nekem nem kell ,estleg 3 percig!


    Az hogy mukodik,hogy egyutt is vannak,meg nem is,egy lakasban,csak mint testverek?


    Ez a kiskolyok nagyon cuki,nekunk csak lanyunokak vannak es a legfiatalabb is 3 eves,reg volt ilyen pici a kezembe,meg nem jar allni mar tud ,ha kapaszkodik,es mar nyihog is jokat,ha nezi a nyuszokat az uvegajton keresztul.Anya dolgozik,apja otthon van jo katonai nyugdijjal,de biztos unatkozik,es gyakran atjonnek,mert mi telen sokat vagyunk itthon,nyaron is.


    En nem tettem semmi fogadalmat,hat te?


    Szep uj hetet!

    előzmény:
    drvia (80929)
    2016-01-05  18:57
  23. 2016. január 5. 18:5780929.

    Ez az nlc kész katasztrófa. Írtam tegnap választ, elküldtem és elszállt a semmibe, majd kiderült, hogy már nem is vagyok bejelentkezve. Már minden egyes választ csak úgy tudok elküldeni, hogy előtte kimásolom és ha kidob az oldalról újra be tudom illeszteni amit írtam.


    Már nem emlékszem mit írtam, de megpróbálom azt írni ami elszállt:
    Na akkor kibabáztad magad. Aranyosak a gyerekek, csak gyorsan nőnek és ha elindulnak nem gíőz az ember utánuk rohangálni, nehogy valami rosszat csináljanak.


    A barátnőm férje biztos megbékült, bár ők már csak együtt élnek, régebben elváltak, csak egy lakásban laknak.


    Tegnap esett a hó, (kép) de alig esett pár centi. Lementem a közértbe, papucsban és élveztem ahogy ropogott a hó a talpam alatt.


    Imádom a hóesést, bár nem nagyon mászkálok ilyen időben, mert félek, hogy elesek.


    A szaloncukrok is elfogytak. Nem csináltam sokat, csak annyit, hogy mindenki megkóstolja, mert túl édes és tömény a marcipán, nem lehet belőle sokat enni. Minden évben csinálok, de már 100-szor megfogadtam, hogy jövőre nem csinálok. Aztán mégis ráveszem magam. (kép)

    előzmény:
    kekelefant (80928)
    2016-01-04  02:33
  24. 2016. január 4. 02:3380928.

    Nekem nagyon tetszett  a szaloncukrod!Ha csak felborult a fad,az jobb mint akiknek leegett.Nekunk nem volt,mert nincsenek gyerekek,de szepen diszitettem  a hazat.A szomszedben van egy hazaspar egy 11 honapos tunderi fiuval,az apa kiszolgalt katona jo nyugdijat kap es biztositast ,o van vele otthon,az anyanak jo allasa van.A pasi kulonben is megveszik a gyerekert,minden reggel egy kenguru ulesben viszi setalni,athozza hozzank is.Karacsony elott atjottek elbucsuzni,mert mentek masnap Kaliforniaba a nagyszulokhoz.Eloszor csak szolt ,hogy athozhatja a gyerek cumisuveget,azt elkapta kiuritette,2 ora mulva,megszolalt,hogy athozhatja a vacsorajat is,mert olyan jol erzik magukat,nem akarnak haza menni,feltettuk a barszekre,es az asztalrol mindket kezzel evett,rem jopofa.Plane hogy latjuk noni szuletes ota,ez volt nagyjaban a karacsonyunk.


    Szilvester este nem volt nalunk soha,mert Frank dolgozott ujevkor 3-tol,koran kelt,en is atmentem meg SF-ban a szomszedhoz partizni 12-ig.Remalam baratosnod kibekult azota,ne pont az ujve veszekedjek be magunkat.A tv-ben nem volt sok jo,elmenni a hidegben semmi kedvunk,egyre kevessbe erdekel minket is a tomeg.Viszont kiolvastam egy jo konyvet.


    Minden jot az uj evben!!!!!

    előzmény:
    drvia (80922)
    2015-12-30  21:14
  25. 2016. január 4. 02:2180927.

    Kitoltve,remelem segitett.

    előzmény:
    Lilla7 (80915)
    2015-12-29  13:10

Címlap

top