Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. július 20. 22:3480826.

    Örülök, hogy visszaértél. Éppen ma beszélgettem egy barátnőmmel, aki szintén itt van regisztrálva, de mostanában nem sokat jár be. Ő évekig Kanadában élt, de most pár éve ismét itthon van és néha meglátogatom, de telefonon sokat beszélünk. Neki említettem, hogy veled beszélgetek itt az nlc-n.


    Igen, írtam sokat, ha visszajössz legyen mit olvasni.


    Szerdán tartottuk a középső unokám szülinapját.  Vettem neki egy gyümölcstortát, átjött a testvérével, de az anyja nem jött át, mert nem érezte jól magát. Nem laknak messze, így csak a két gyerek jött át. Megettük a torta felét, a többit hazavitték. Parfümöt kért a szülinapjára, de kapott mellé egy tusfürdőt, és majd még kap valamit, de nem tudtam minek örülne, így majd azt utólag kapja meg.
    Végre csend lett felettem. A hétvégén visszaköltözött a csaj, pénteken hozták  a bútort és már a klíma is ment nála a hétvégén.
    A biztosító nem erőltette meg magát, fizettek 14.210.-Ft-ot. Már nem érdekel, mert végre csend van és nem jön le több kosz. Egyébként egy aranyos család, csak ez a lakásfelújítás nagyon megviselt. Időnként  a gyerekek rohangálnak meg ugrálnak a nappaliban és nálam csörömpöl a csillár, de már nem szólok nekik, mert amikor 2-szer szóltam, megsértődött a csaj. Nem szeretem a haragot. Ha nagyon elviselhetetlenek lesznek, szólok a közös képviselőnek, aki velem szemben lakik és majd ő lerendezi velük.


    Szombatom óriási vihar volt megint. Szerencsére nem voltam sehol, itthon vészeltem át. Pillanatok alatt jött és orkán szerű szél, majd szakadó eső 1-2 órán át. Érdekes volt, hogy a nappali felől (Észak-Kelet) jött a vihar, a reptér eltűnt a látóhatáron. (nekem közel van) A másik két szoba ablaka alig lett vizes, pedig be sem zártam. Az ablakom előtt van egy nagy fa, kb a 7. emeletig ér fel a csúcsa. Nagyon jól bírja ezeket az orkánszerű szeleket, mert még egy ág sem tört le róla. Dőlt mindenfelé, de állta a vihart.


    Vasárnap borzalmas meleg volt. Egész nap ment a ventilátor, sőt még éjjel is járattam, mert képtelen voltam aludni, folyt rólam a víz. Csak egy pólóban alszom, de az csurom víz volt rajtam. Hétfőn reggel zuhanyoztam le, jól esett a langyos víz.
    Ma is meleg volt, de legalább fújt a szél. El kellett mennem befizetni a telefonszámlát és 2 csekket, majd elmentem a nagynénémhez, aki a világ végén lakik és oda csak gyalog lehet menni.Ő közvetlen  a reptér mellett lakik, családi házban. Nála be volt sötétítve minden és zárva voltak az ablakok, nagyon meleg volt nála. Kinyitotta az ablakot és bekapcsolta a ventilátort, akkor hűlt le a nappali elviselhetőre. Ebédeltünk, kicsit beszélgettünk aztán hazajöttem. Átvészeltem ezt a napot is.

    előzmény:
    kekelefant (80825)
    2015-07-19  23:19
  2. 2015. július 19. 23:1980825.

    Remelem husolsz otthon,mert olvastam,hogy dog meleg van,es lesz is jovo heten.Voltunk a lanyokkal moziban,megneztuk a Jurassik Park 4-ik reszet,nem birtuk vegig ulni,mert sok volt mar beloluk,inkabb vissza mentuk az uszodaba a szalloba,szornyu meleg volt a vizben volt a legjobb.


    Kaptal vegre a biztositotol valamit,mert en nem hagynam,persze neked kell utana menni,mert maguktol nem igen fognak fizetni,es a tulaj not is addig idegesitenem amig hajlondo fizetni,tonkre tettek a szep lakasod,mar ahogy emlekszem 4-szer takaritottal utanuk,es nem a te hibadbol.


    Most megyek uszni,az uszoda a telephez tartozik,a varos iskolanak adta,de abbol sok van ,es nem eleg gyerek.Mi takaritjuk,vagyis mindenki mast csinal,es mosom a turolkozoket,en is vettem kiarusitasban,hogy legyen ott mindig tiszta,lehet telen nyaron hasznalni kartyaval.


    Szep uj hetet!!!!!

    előzmény:
    drvia (80820)
    2015-07-14  21:36
  3. 2015. július 19. 00:1080824.

    Sok erdekeset irsz,nem gyozom olvasni!Meg vissza kell razodni,elvezem a nyugalmat,ugyan tegnap a szomszed athozta a 6 honapos kisfiat[vele van egesz nap.katona volt jo nyugdijat ,es biztositast kap,a felesegnek meg szuper allasa van]de azert hianyzik neki a felnott beszed,ugyhogy akit el tud kapni az utcaban,meglatogat.A kisfiu tunder ,nincs vele baj,csak nezeget, rugdos,es tegnap magatol felult.Elo jatek baba.


    Most csinalok egy vodor salatat ,benne lesz a micsurin kalapjatol kezdve minden.


    Kellemes hetveget,aztan majd beszamolok,ha lelohadtam.


    Kellemes hetveget!!!!!!!

    előzmény:
    drvia (80815)
    2015-07-09  18:30
  4. 2015. július 18. 00:1380823.

    Nem vesztunk el,vissza hozott a gep[3 repcsi,mert annyiszor kellett atszallni]csak meg labadozom,5 lany egy kicsit sok volt.....

    előzmény:
    drvia (80820)
    2015-07-14  21:36
  5. 2015. július 18. 00:1180822.

    Hello,vissza vagyunk,de meg nem volt idom vissza olvasni!Viz nelkul ne maszkalj sehova,olvastam a hosegrol.Majd jovok,aludj jol!

    előzmény:
    drvia (80821)
    2015-07-17  10:02
  6. 2015. július 17. 10:0280821.

    Mától ismét kezdődik a meleg hétvége.  Ilyenkor reggel még aránylag jó idő van, de dél után már ide fog sütni a nap. Azért a ventilátort már most be kellett kapcsolni.


    Ebédre főzök egy kis vegyes főzeléket, hozzá csirkemellfiléből pörköltet.


     


    Ma nem megyek sehová.

    előzmény:
    kekelefant (80813)
    2015-07-08  01:22
  7. 2015. július 14. 21:3680820.

    Már lassan blogot írok.....
    Ma jó napom volt. A tegnapi takarítás után felhívtam a fodrászomat kértem időpontot. Ma reggel 9-re mentem, nincs messze 5 perc gyalog. Alaposan megkopasztott. Szeretem a rövid hajat, mert csak megmosom és 2 perc alatt megszárad.
    Elmentem délután a nagyobbik fiamhoz, aztán találkoztam egy barátnőmmel. Ettem egy GYROS-t, mert otthon nem ebédeltem utána ettünk sütit.
    Negyed 5-re értem haza. Ma is jó meleg volt, de legalább fújt a szél.
    Hétvégére megint nagyon meleg lesz.

    előzmény:
    kekelefant (80813)
    2015-07-08  01:22
  8. 2015. július 13. 21:1480819.

    Ma takarítottam. Már 2 hete halogattam, mert felettem még mindig csinálják a lakást. Már a festésnél tartanak.  Pénteken felmentem és szóltam nekik, mert valamelyik kihamuzott az ablakon és a hamut befújta a szél a szobába és az íróasztalomon landolt. Mondtam, ha lehet a lakásom ne gyújtsák már fel. Tiltakoztak, de felettem senki nem dohányzik, mellettem nincs lakás, mert a ház végében lakom, így csak tőlük jöhetett a hamu. Nem tudom mit csinálnak ennyi ideig, de már ki vannak festve a szobák, le vannak festve az ajtók, készen van a konyha, a járólap, a csempe, de még mindig kalapálnak.
    Ma megint kipakoltam a WC-t mert tiszta por volt a szőnyeg.  Letöröltem a port, az íróasztalom nagyon poros volt és rengeteg bogárhulla hevert rajta. Kiporszívóztam a szobákat, felmostam, kimostam a porszívó tartályát. Pont 7 órakor meghozták a tesco házhoz szállításomat. Elpakoltam mindent és végre leültem. Most megyek fürdeni, hajat mosni, mert holnap reggel vár a fodrászom.
    Alaposan elfáradtam. Ma korán fekszem.

    előzmény:
    kekelefant (80813)
    2015-07-08  01:22
  9. 2015. július 12. 23:0980818.

    Egy kicsit visszatérek az utazásokból.


     


    A vihar után kicsit jobb lett az idő, de ma megint nagyon meleg volt. Annyira nem mint a hét elején, de azért a ventilátort használnom kellett.


    Pénteken gyümölcs ehetnékem volt. Vettem a közértben mangót, ananászt, banánt, barackot, volt még egy üveg megkezdett meggybefőttem és ebből csináltam egy nagy tál gyümölcssalátát.Vacsorára pedig lecsót készítettem virslivel. Jólesett a gyümölcs hidegen. A mangó kicsit érett volt nehéz volt rendesen levágni  a magjáról.


    Ma cukkinis, hagymás rakott krumplit készítettem. Nagyon finom lett. Holnap nem kell főznöm, azt hiszem takarítok, mert a vihar miatt elég poros lett minden.


    Este 7 után pedig város a TESCO bevásárlásomat. Már hónapok óta az interneten vásárolok, mert így legalább csak azt veszem meg, amire tényleg szükségem van. Ha elmegyek valamelyik szupermarketbe tuti megveszek rengeteg más hülyeséget is és otthagyok egy halom pénzt. A barátnőmék is így vásárolnak. Ők 2 emelettel feljebb laknak. Amikor ők rendelnek, mindig rákérdeznek, hogy nekem kell-e valami?  Fordítva is ugyan így szoktuk. Most neki is rendeltem csirkemellfilét és csirkeszívet. Én főleg ásványvizet, tejet, sajtot, tejfölt, joghurtot szoktam rendelni több darabot. Nincs kocsim, így nem kell hazacipelnem ha vásárolok, különben sem tudnék annyit hazahozni. Azelőtt a gyerekeimet nyaggattam, hogy vigyenek el vásárolni mert kocsival el tudtam hozni 2-3 karton vizet, 1 karton tejet,húst, sajtot, 10 db joghurtot....meg ilyeneket. Most 400.-Ft-ért házhoz hozzák és nem kell még felcipelni sem az 5. emeletre.

    előzmény:
    kekelefant (80813)
    2015-07-08  01:22
  10. 2015. július 9. 19:4580817.

    Folytatás...nyaralás.


     


    Nem vagyok egy városnézős típus. Ha lehet tengerpartra megyek nyaralni, mert a városokat nem kedvelem. Nem vagyok műemlék nézegetős. A nyaralás nekem = a pihenéssel, fürdőzéssel, sétákkal. Gyűlölöm a tömeget. Ezért is megyek szeptemberben nyaralni, mert akkor már üres a tengerpart, nincs tömeg az üzletekben.
    Venezuelába is szeptemberben mentem és októberben jöttem haza. Majdnem 1 hónapot voltam ott. Maradhattam volna, de a repjegy átírás 105.-$ és 1 - 2 hét nem ér annyit. Úgy volt, hogy visszamegyek 1 évre, de beteg lettem és nem mertem már úgy nekiindulni.
    Persze sokat számít, hogy beszéltem (nem túl jól) spanyolul és hamar megszoktam, hogy nem magyarul kell kommunikálnom. Ha nem értettem amit mondtak, szóltam beszéljen lassabban, mert nem értem. Volt aki leírta és én válaszoltam. Olvasni jól tudok olaszul és spanyolul. Érdekes, hogy a német beszédben sokkal jobban megy. Ebből is látszik, hogy nyelvet mindig az adott országban lehet a legjobban megtanulni.


     


    Na majd jövök még, mára írtam sokat. Majd mesélsz hogyan telt a lányokkal a 2 hét.

    előzmény:
    kekelefant (80812)
    2015-07-07  00:12
  11. 2015. július 9. 18:5380816.
    előzmény:
    kekelefant (80813)
    2015-07-08  01:22
  12. 2015. július 9. 18:3080815.

    Folytatom:

    Halat én sem pucolnék, még a szagát sem bírom....


    Jó lenne nyerni a lottón, azonnal el is mennék valami egzotikus országba. Pl Puerto Ricoba, Mexicoba, de főleg Venezuelába is visszamennék. Talán még ARUBA, vagy CURACAO is szóba jöhet. Ha nem nyernék olyan sokat, akkor jó lenne Olaszország, vagy Spanyolország is.


    Amikor Venezuelába utaztam, előtte már jóval tájékozódtam az országban az árakról, szállodákról, élelmiszer árakról, utazások költségéről (távolsági busz), hogy ki tudjam számítani mennyi pénzt váltsak be. Dollárt kellett vinnem, mert Bolivárt nem lehetett itthon váltani. A dollárt váltottam ott át a szállodában. Bankban nem szabad váltani, mert nagyon keveset adnak érte. A szállodában  100.-$-ért kaptam 330.000.- BS-t. Most nem tudom mennyi a váltási arány. A szállodát kártyával fizettem, mert úgy olcsóbb volt, és volt ahol tudtam bank kártyával fizetni. Az úgy jobb volt, mert itthon a középárfolyamot veszik alapul váltáskor és az jóval kevesebb mintha kint átváltanám. 50.-$ ott elég sok pénz. A kaja drága csak, minden más fillérekbe van. A barátommal sok helyen jártunk és a kaját, meg az utazást (taxi) mindig felesben fizettük. A múzeumi belépő olcsó. Főleg a várost jártuk körbe és voltunk egy turista faluban és egy piacon, ahová később a barátnőmmel visszamentünk. Nem sok mindent vettem, mert nem vagyok egy pénzköltős, de kis apró ajándékokat azért vettem. Utazgattam az országban Puerto La Cruzban jártam, az a Karib-tenger partján egy város. Ott voltam 1 hetet. Jártam lakatlan szigeten, mert ott van a strand. MOCHIMA Nemzeti Park egy sziget és itt vannak a strandok: El Faro és Puinare, van több is én csak ezen a kettőn voltam. Aztán Bolivar, Piar, Puerto Ordaz. Puerto Ordazban van egy Nemzeti park Parque la Llovizna en Puerto Ordaz:https://www.google.hu/search?q=parque+llovizna&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oaCeVfDOKMuvUcX4i6AL&ved=0CCIQsAQ&biw=1128&bih=637
    Gyönyörű a park, csak nagyon magas a páratartalom és gyorsan elfárad az ember. A park után elmentünk egy plázába ebédelni.
    Az utolsó 4 napot Caracasban egy barátnőmnél töltöttem. Nagyon barátságos emberek, mindenki úgy fogadott, mintha 1000 éve ismernének. Bármikor visszamehetek és ez nagyon jó.

    előzmény:
    kekelefant (80812)
    2015-07-07  00:12
  13. 2015. július 9. 17:5580814.

    Nos akkor jó utat, majd azért írok mi történik itthon, aztán majd ha visszajössz lesz mit olvasni.


    Írtam egy jó hosszú szöveget, aztán véletlenül bezártam, most kezdhetem előröl.
    Én imádok repülni, ha tehetem mindig repülővel utazom, persze nem tudok mindenhová avval menni. Az olasz barátnőmhöz csak busszal tudok menni, mert  a legközelebbi reptér MESTRE-ben  (Velence reptere) van, oda pedig sokat kellene neki autózni. A busz este indul fél 8 -kor és reggel 6-kor van Caorle-ban. Rácsörgök telefonnal és értünk jön.
    A vonatot nem kedvelem. Itthon nagyon lepukkantak a vonatok, bár már vett a MÁV új vonatokat, de még sok a lepukkant.
    Találtam egy aranyos videót. Ezt meg kell nézned:


    https://www.youtube.com/watch?v=vaIbpSaEoYc


    Az afrikai melegnek július 8.-án vége szakadt.  Délelőtt és délután 3-ig nagyon meleg volt, aztán egyszer csak beborult és pillanatok alatt orkánszerű szél támadt, majd szakadni kezdett az eső. Én egy jogász barátommal találkoztam, alá kellett írnom egy levelet, majd elköszöntünk és indultam haza. Nem sokat ment a busz, amikor már nagyon fújt a szél és forgalmi dugók alakultak ki a leszakadt faágaktól és kidöntött fáktól. Félúton megeredt az eső, de úgy, hogy az orrunkig nem láttunk. Csak álltunk a sorban és szakadt az eső. Én pedig azon agyaltam a buszon, hogy otthon nyitva hagytam 2 szoba ablakát, igaz csak résnyire és ki volt támasztva, de még így is befolyt a víz és végigfolyt az ablak alatt a  falon.Alaposan bőrig áztam, hiába volt nálam ernyő, csak a hajam nem lett nagyon vizes. A nadrágomból folyt a víz, papucsban mentem, a lábam is tocsogott a vízben. Hazaértem, levettem a vizes cuccot, majd letakarítottam a vizet az ablakpárkányról. Nem ázott el nagyon a fal, reggelre megszáradt. Fél óra múlva elállt az eső és kiszellőztettem a lakást. Jó hűvös lett, de legalább jól aludtam az éjjel.
    Most megint süt a nap és be van sötétítve, mert azért meleg van kint, csak most nem az a fülledt 40°C, hanem csak 30°C.


    Itthon nem nagyon hűtenek le mindent mint a tengerentúlon. A plázákban is éppen hogy csak hűvösebb van mint kint. A postán is alig érezhető a légkondi. A járműveken sem kellemes az utazás, némelyiken egyáltalán nem érezhető, hogy légkondival menne. Nem is nagyon kedvelem azokat a buszokat, mert csak a büdös áporodott, izzadságszagot keringeti, ablakot nyitni nem lehet.


    A nagyon hideg ital sem jó, mert attól megfájdul az ember torka. Citromos vizet vittem magammal, az jól esett útközben.


    Teszek ide néhány képet a viharkárról.

    előzmény:
    kekelefant (80812)
    2015-07-07  00:12
  14. 2015. július 8. 01:2280813.

    Majd jovok 2 het mulva,addig is vigyazz magadra!!!!!

    előzmény:
    drvia (80811)
    2015-07-05  11:31
  15. 2015. július 7. 00:1280812.

    Szep uj hetet!


    Mind a ket video csodas,az elso amit mar 4-szer lattam valami egesz egyeni,ahogy a pilota es a gep osszhangban vannak!


    Mar lassan csomagolok,es meg holnap lesz bevasarolni valo,vissza konyveket a konyvtarba.Ahova megyunk van a zserintem legjobb hasznalt konyv uzlet,pedig keves van a vilagon ahol meg nem voltam.Hallottam ,hogy meg mindig afrikai az ido nalatok,mi egyszer voltunk aug-ban[majusban szoktunk menni a batyam szuletesnapjara,es amennyire szet vagyunk szorodva,mindenki eljon.]az unoka hugom eskuvojere,kegyetlen volt a meleg sehol legkondi,minden ital meleg,jeg sem volt,legalabb nem kaptunk torokfajast.


    Mi nem banjuk ,ha  a fiuk horgasznak[addig is nyugtunk van,es kidobalhatjuk a sok kacatot],es fileben hozzak haza a halat,mert eredeti formajaban nem szetretem nezni,meg aqvariumban sem,hozza meg biztos  nem nyulnek.Nagyon jol nez ki minden ott ahol voltatok,kivanok kisebb lotto nyerest .Ha ilyen messze mesz,mint ahol voltal,nem tudod a penzt kiszamitani,eloszor vagy,honnan tudnad mi mennyi,es mennyi kell egy napra,vagy fizetni kell a latvanyossagokert,vagy ingyen,csak kalkulalni lehet.A napi 50 dollar amit koltottel nem is sok,es gondolom kenyelmesen eltel.Hiaba ha valaki tudja a nyelvet,egesz mas.


    Az eso miatt a tuzijatekbol nem lett sok,nem bantam volna ,ha abbahagyjak,mert a sok durrogtatasrol eszembe jutott 56,mikor a 2 tuz kozott voltunk,es kijutottt boven .


    Aludj jol!

    előzmény:
    drvia (80811)
    2015-07-05  11:31
  16. 2015. július 5. 11:3180811.

    A videóban az a szép, ahogy felszáll a gép. Függőleges felszállást csak utasok nélkül és pár másodpercig lehetséges, mert nagy az átfordulás veszélye. gyönyörű egy gép a B 787-es, ennél már csak az A 380-as a szebb.
    A zene tetszett a legjobban. Nagyon passzol a felszálláshoz.
    Van egy aranyos animációs film ami szintén repcsikről szól és a zenéje is aranyos....


    https://www.youtube.com/watch?v=A_b-1oiotLU


     


    Az sajnálatos, hogy nem sikerült jó időt kifogni a grillezésre, de az időjárást nem lehet szabályozni.


    Most itt is nagyon meleg van. Nem is megyek ma sehová. Túrós tésztát készítek ebédre.
    Az a sangriás frissítő jól hangzik.


     


    Neked is szép hétvégét.

    előzmény:
    kekelefant (80810)
    2015-07-05  01:51
  17. 2015. július 5. 01:5180810.

    De szep ez a madar!Es micsoda osszhangban van a pilotaval!Gyonyoru latvany!


    Ma van Amerika legnagyobb unnepe :fuggetlensegi nap!Ilyenkor grillezni szoktunk [nem itt] es raradek vannak.Kesz rohely egesz heten hoseg,ma szakad az eso,ilyen meg nem volt a 17 ev alatt amiota itt lakok.Bepacoltam 25 pipicombot,Frank csinalta a hires makaroni salatajat,vittuk ,de persze benti unnep lett,es 9 fele idejonnek,mert a kertbol latni lehet a tuzijatok,ha egyaltalan lesz.A paradek elmaradtak.


    Ebbne rihangaltam tegnap,most meg csinalok valami frissitot,sangriara gondoltam edes sotet vermut,szolo,varancs,jeg,meg ami gyumolcs kacatot meg talalok itthon.


    Kellemes vasarnapot!

    előzmény:
    drvia (80809)
    2015-07-04  16:14
  18. 2015. július 4. 16:1480809.

    Majd mesélj merre kellett rohannod....  


     


    Addig is egy kis zene... a videó is érdekes....


     


     


     


    https://www.youtube.com/watch?v=KYbM-3E11Qo

    előzmény:
    kekelefant (80808)
    2015-07-04  01:50
  19. 2015. július 4. 01:5080808.

    Most rohanok,kellemes het veget!

    előzmény:
    drvia (80807)
    2015-07-02  23:39
  20. 2015. július 2. 23:3980807.

    Aki szereti a halat, annak jó időtöltés a horgászsás. Nekem unalmas lenne ott ülni  a parton és lesni a vizet.


    Maradok a konzerv halnál, az készen van, nem kell érte ülni  a vízparton.


    Imádom a tengert, de csak akkor megyek ha elegendő pénzem van rá. Olaszországban jó meleg a tenger, de a Karib-tenger még melegebb. Én sem megyek úgy, hogy kiszámolom a pénzt, de amikor Venezuelába mentem úgy váltottam be dollárt, hogy 23 napra elég legyen. Ott váltottam át. Muszáj volt valami határt húznom  a költekezésben, mert nem tudtam mi mennyibe kerül, mennyi lesz a szálloda, bár azt kártyával fizettem, mert úgy olcsóbb volt. Ahhoz képest, hogy napi 50.-$ költöttem, még 400.-$ haza is hoztam.



    Olaszországban időnként főztünk, mert volt konyha és vittünk pár dolgot magunkkal, meg vásároltunk reggelinek valót. Azért ettünk étteremben is. Képek: 1-2-3.... A fiammal 2006-ban nyaraltunk Olaszországban és béreltünk egy hatalmas apartmant. 3 hálószoba +nappali +konyha + fürdő + terasz +kert és a tenger 100 méterre volt. Mind ezt 150.-€-ért.

    A 4. képen a barátnőmmel 2011-ben pizzát ettünk az apartmanház éttermében. Még abban az évben is 150.-€ volt egy apartman 6 személyes. Már felmentek az árak, úgy 200.-€ körül vannak most szállások. Persze nyáron főszezonban jóval drágább. Olyankor (ez június-július-augusztus) 500.-€ --600.-€-körül vannak szállások. Én mindig szeptemberben megyek, mert akkor már kevesen vannak és a szállás is jóval olcsóbb. A tenger viszont még jó meleg és az idő is eddig mindig jó volt.

    Ma még elég kellemes idő volt, de holnaptól hőség lesz. Délelőtt el kell mennem  a postára, azon kívül máshová nem megyek. Besötétítem a szobákat és nagyon meleg lesz bekapcsolom a ventilátort.
    Mindig viszek magammal vizet, elmegyek.


     


    Megyek aludni...jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80805)
    2015-07-01  23:42
  21. 2015. július 2. 00:2080806.

    En a nyaralassal mindig ugy voltam,hogy ha nem volt eleg penzem,hogy kellemesen toltsem az idom,akkor inkabb otthon maradtam.Nincs szornyebb [szerintem]amikor valaki borzalmasan kiadagolt penzzel  megy,nem telik museumra ,ebedre,es mas latnivalokra.


    Inkabb az ido alatt a varosban ahol lakom,megnezek egy par erdekesseget,kirandulas esetleg,igy is el lehet tolteni az idot.Vagy a lakasba felujitani,atrendezni valamit amire eddig nem volt ido.

    előzmény:
    drvia (80804)
    2015-06-29  18:37
  22. 2015. július 1. 23:4280805.

    Ez a sok kosz elrentetto!megkerdeznem az egyeneket,hogy otthon is ezt csinaljak?Nalunk a fiuk az utcabol[enyem es meg 2 masik ]jarnak horgaszni a folyozoh,kicsit feljebb mennek,hatalmas pisztrangokat fognak,es  ott helyben megtisztitjak,es csak fileben hozzak haza,sok mindent lehet belole alkatni.A legjobb hogy nincsenek otthon egy darabig,es olyankor ki lehet mindent dobni:ami jo meg valamire szerintuk,aztan ugyse veszik eszre.Ha meg feljebb mennek tudnak lacacot is fogni,jo meretben.


    Nagyon jol nez ki az alkotmanyod,finom is lehetett.


    Mi a tonhalkonzervet nagyon szeretjuk majoval,telen melegen piritosra,nyaron citromlevel a salata melle,vagy ra.A balatont en nem is nagyon ismerem,gyerekkoromban a velencei tonal voltunk-kicsapva- gyerekek,akkor meg nem volt igy felkapva,es egesz nap maszkalhattunk furdoruhaban mezitlab.Persz e igazad van a tenger nem hasonlithato semmire!Mikor eloszor voltam SF_ba lementunk a tengerpartra ,olyan gyorsan meg nem rohantam ki vizbol,embertelenul hideg,nyar nem is igen van.En nem banom se uszodaban,se vizben ha huvos,de ez benitoan hideg volt,azert nezni szep kivulrol is.Itt egy mesterseges to van,es a Truki river eleg kicsi,aztan kaliforniaban a Lake Tahoo.


    Hallottam megy feletek az eszbonto hoseg.Ne menj sehova folyadek nelkul.


    Szep almokat!

    előzmény:
    drvia (80804)
    2015-06-29  18:37
  23. 2015. június 29. 18:3780804.

    Magyarországon szörnyű ez a cigarettázás. Minden második ember kezében ott a cigaretta. Fújják a füstöt, szórja a hamut, körül sem néz, oda dobja a csikket ahová éri. Borzalmasan koszos minden.


    Éppen ma voltam a postán egy plázában és ahogy jöttem hazafelé a buszállomáson elhűltem annyi csikk volt szétdobálva. (kép)


    Nem csak a cigaretta, a szemét is egyre több mindenfelé. Kávét isznak műanyag pohárból és a térelválasztó szélén hagyja, ahelyett, hogy 2-3 méterre levő szemetesig elsétálna és bedobná. Egyre rendetlenebbek az emberek. Persze reklamálni azt nagyon tud mindenki, hogy ez is koszos, meg az is, de rászólni senki nem akar, mert nem akarnak konfliktust.


    A tenger. Én mehetnék minden évben, mert ott lakik a barátnőm, de sajnos nem tudom minden évben összespórolni a rávalót. Az útiköltség még elmegy, az nem vészes, de a szállás és azért enni is kell. Szóval azért egy 100-asba benne van. Az EURO is az egekben van, már 320.-Ft felett van. A Balaton sem olcsóbb, de én nem szeretem a Balatont.


    Látom halat készítettél. Én nem szeretem a halat, de a tonhalkonzervet imádom. Ma is azt ebédeltem, citrommal. Néha, talán évente egyszer készítek halpástétomot. 1 doboz füstölt SPROTNI + 1 doboz olajos hering + mustár + vaj +só, bors +egy citrom leve jó alaposan összeturmixolva, pirítósra nagyon finom.Nem csinálok sokat, mert csak én eszem. A tengeri herkentyűket sem szeretem.


    Tegnapelőtt szalonnás, kolbászos, borsós, tejszínes spagettit készítettem tepsiben. Nagyon jól sikerült, meg is ettem 2 nap alatt. kép.

    előzmény:
    kekelefant (80803)
    2015-06-27  02:07
  24. 2015. június 27. 02:0780803.

    Az alkoholizmus betegseg,van amikor meg tud inni egy uveggel,es nem tortenik semmi,es van amikor egy korty is megart.Ezert mondjak,hogy aki alkoholista,az nincs kuralva,minden nap egy kuzdelem.Ismerek olyan csoportokat ahol allandoan van talalkozas,sot a sponsor oda megy ,ha hivja,mert ilyenkor beszelgetni kell, el kell vonni a figyelmet.Sot a talakozok azert vannak ,hogy ne erezze magat egyedul a bajaval.Ez nem semmiseg,de van amikor sikerul.Nagyon sokan segit a vallas is,minden amibe bele lehet kapaszkodni.


    A cigirol csak annyit,jot rohogtem a fakanalon,itt senki sem gyejt ra meg a sajat hazaban sem,nem hogy a maseban,mar megszoktuk.A tilalom azert hasznalt valamit,mert egy etteremben mar a 3-at szivtuk volna,amig ki jon a kaja,igy meg lustak vagyunk kimenni.


    Nem reg egy befektetest igero valaki bukott nagyott [25 ev ]es mivel nem fiatal,nem hiszem ,hogy valaha is latni fogja a napot.Hajoi, hazai,voltak a legjobb helyeken,akkor mire kellett meg tobb?En ezt nem ertem ha fejre allok sem,vannak titkos vagyaink,mint neked egy fel ev a tengerparton,masnak mas,de ha nem lehet,vagy mar van akkor minek sirni,vagy csalni?A szinesz vilagbol sokan veszitettek,de vissza jatsszak,rengetet fizetnek ma a szineszeknek.


    Vannak akiknek egyszeruen semmi soha nem eleg,mindene meglenne,es megis tobb kell[szerencsere nem a kornyezetemben]Volt egy musor lotto neyertesekrol,hogy ahogy jott ,meg hamarabb el is ment...


    Na jol feltartottalak.Aludj jol ,es kellemes hetveget!


    Megyek kiveszem a halat a pacbol,az lesz salataval.

    előzmény:
    drvia (80802)
    2015-06-25  23:36
  25. 2015. június 25. 23:3680802.

    A férjem nem volt beteg, az ital sem volt túl sok amit megivott, csak gyorsan megártott neki. Sokszor próbáltam a lelkére beszélni, hogy hagyja abba az ivást. Amikor meghalt az anyja (ő is alkoholista volt, abban halt bele) akkor kezdett el többet inni, majd rá 1 évre meghalt az apja is. Ő is ivott, de nem volt agresszív ha részeg volt.


    A férjem viszont egy idő után agresszív lett és kénytelen voltam megválni tőle. Kifizettem a lakás felét és elköltözött. Vett magának lakást.


    A férjem nem dohányzott, otthon a lakásban én sem. Aztán meguntam, hogy állandóan magyaráz, minek szívom és munka közben sem tudtam cigizni. Zavart a füst, és szükségem volt a 2 kezemre. Nem tudtam a cigit is fogni meg dolgozni is. 1999-januárban letettem a cigit.
    A gyerekeim cigiznek és a menyem is füstöl állandóan. A barátnőm, minden hónapban elhatározza, hogy leteszi a cigit, de nincs akaratereje. Amikor itt vannak nálam egészen betegek, hogy nem tudnak rágyújtani, vagy kimennek a lépcsőházba.
    Jót nevettem rajtuk, amikor meglátták  a kiírást a falon, hogy nem lehet rágyújtani. A kisebbik fiam kérdezte: Most ez komoly?
    Mondtam: bizony az. Aki rágyújt azt agyon csapom.


    Már jó késő van, megyek is aludni. Ma csirkeszárnyakat sütöttem krumplival tepsiben. Balzsamecetes salátával.  Jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80800)
    2015-06-25  00:12

Címlap

top