Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. május 20. 23:4680751.

    Remelem a vizezos szomszedodnak jo a biztositasa,mert neki kellene allni a bajt amit okozott.Szepen sul a kaja,a mustar helyett a franciat tettem ra,mar vege a csipos dolgoknak nalunk.A hollandi szoszban az a jo,hogy eredetileg tojasra,vagy spargara teszik,de nagyjabol jo mindenre,nekem zacskoban van.Vannak emberek akik nem valtoznak,es folytatodik a baratsag ahol abba maradt.


    Hol  tanultal meg nemetul?


    Szakad az eso,a szomszedban a fiu maradt otthon a babaval,mert az anyanak nagyon jo az allasa,es az apa kiszolgalt katona,jo nyugdijat kap es beteg biztositast az egesz csaladnak.Most volt itt a kisfiuval,6 hetes,ezt a tundit!

    előzmény:
    drvia (80749)
    2015-05-19  21:29
  2. 2015. május 20. 23:1080750.

    Most tettem be a sutobe,majd beszamolok!

    előzmény:
    drvia (80749)
    2015-05-19  21:29
  3. 2015. május 19. 21:2980749.

    Már a nappaliban letörölgettem a port, kiszelektáltam egy halom mindent hétfőn. Délután főztem, így a többit majd folytatom.
    Ma találkoztam a barátnőmmel délután, jött a férjével, beültünk egy plázába, egy kávézóba. Mivel a férje nem beszéli és nem érti a magyar nyelvet, időnként felállt és elsétált nézelődni. Kedves, aranyos ember a férje, most találkoztam vele először és a barátnőm sem változott semmit 2008-óta. Annyit, hogy őszebb lett a haja.
    Kávéztunk, beszélgettünk, kb 2-3 órát, majd elmentünk fagyit enni és elköszöntünk egymástól, mert én hazamentem, ők pedig még szétnéztek  a plázában egy kicsit.
    Majd júniusban utaznak haza.
    Mivel hétfőn megfőztem, így ma nem kellett főznöm.
    Holnap délelőtt ismét német óra, majd utána folytatom a takarítást. Már nem sok van hátra. Porszívózni és felmosni kell.
    Ma sikeresen leáztatott a felettem lakó, vagyik a munkások, mert a lakásban most nem laknak, mert teljes felújítást végeznek. Mérges is voltam, mert a konyhámat jól eláztatták, folyt végig a víz a konyhaszekrényen és délutánra már be sem tudtam csukni a konyhaszekrény felső ajtaját, mert a víztől megvetemedett. Majd holnap szólok nekik miatta.

    A hétfői kreálmányom, nagyon finom lett: Csípős, hagymás, mustáros sertéskaraj, hollandi mártással, újhagymakarikákkal. A képek!


    schnell und schmeckt gut
    előzmény:
    kekelefant (80748)
    2015-05-18  00:25
  4. 2015. május 18. 00:2580748.

    Szep dal!El leszel foglalva,de kellemes dolgokkal.Ne beszelj nekem takaritasrol,mert ha meglatok egy seprut 10 kilometer korzetbol,mar rosszul vagyok.De azert megcsinalom,szerencsere kettonk utan nincs sok.


    Szep uj hetet!


    Viel vergnugen!

    előzmény:
    drvia (80747)
    2015-05-17  22:30
  5. 2015. május 17. 22:3080747.

    Itt vagyok ismét. Kissé elfáradtam a hétvégére. Sok dolgom volt.


    A mostani hetem is elég zsúfolt lesz. Egy lányt tanítok németül és heti 2 alkalommal jön reggel 9-re. Kedden találkozom egy az nlc-n megismert barátnőmmel, aki Kanadában él és 4 évenként hazalátogat. Olyankor találkozunk, egy kicsit beszélgetünk. Nagyon örülök neki, hogy ismét itthon van.


    Már nekiláttam a lakás takarításának, de még csak az irodában törölgettem le a port. Mindig van valami amiért halogatom a takarítást. Remélem már nekiláthatok a héten talán csütörtökön. Jó lenne a hétvégére rendbe szedni a lakást.


     


    Itt most aránylag jó idő van. Néha kissé borús, de kellemes az idő. 


    Lassan megyek aludni, mert ma is elfáradtam. Jó éjt majd igyekszem jönni.


    Egy dal amit már régen hallgattam: Luis Fonsi..... Mi sueńo


    https://www.youtube.com/watch?v=vVpu8NU1jCU


     
    előzmény:
    kekelefant (80746)
    2015-05-14  00:15
  6. 2015. május 14. 00:1580746.

    A sogorom 2 evvel ezelott 83-evesen a nyaralas alatt halt meg[nem is volt beteg]a szuletesnapomon,az ove lett az utolso szo,nagyon hianyzik,es aplane a noveremnek,tobb mint 50 evig eltek egyutt.


    Na beszeljunk valami vidamabbrol.


    Az itteni mokusok eleg kicsik,szurkek,es hihetetlenul pimaszok.Persze nem felnek sose bantsuk oket,de nem varja meg amig eteted,kilopja a sutit a kezedbol,ha nem nezel oda,itt toporzekol az asztalon a kertben,3 kolyok vele  osszegabalyodva,kegyetlenek.


    Az azert jobb ha valaki csak egy allatra koncentral a gyujtesben,en az oroszlanokert vagyok nagyon oda.Lattam egy not Vegasban,nyakaban egy cica medal,az oven egy lofej,a karjan egy kigyo karkoto,tovabb mar nem is neztem,de biztos lett volna meg mas is,tiszta allatkert egy szemelyen.


    Nagyon vacak az ido,megyek vitrint ramolni,mar nagyon rafer mindenre.


    Szep almika,nekem meg itt a hideg delutan.Gondolom a finom kaja mind elfogyott.

    előzmény:
    drvia (80744)
    2015-05-13  10:53
  7. 2015. május 13. 11:2480745.

    Ha valaki állatfigurákat gyűjt az otthonában, az állatszeretetre jellemző.
    Én mókusokat gyűjtöttem, a barátnőm kutyákat. Neki is mindenhol kutya szoborral van tele a lakása. Nálam meg a mókusok szaporodtak el.
    A nagymacskák is aranyosak. Van egy venezuelai barátnőm aki a békákat gyűjti. A lakása tele van mindenféle békával. A testvérem pedig az elefánt szobrokat gyűjti.
    Európában a vörös mókus védett állat. A szürke mókus főleg Angliában elterjedt, sőt időnként szelektálják őket, mert már túlszaporodtak és veszélyeztetik a vörös mókusok élőhelyét. Szürke mókust csak engedéllyel lehet tartani. A vörös mókuskák a legaranyosabbak. A szürkék viszont erőszakosak, nem félnek annyira az embertől, lopósak, bemerészkednek a lakásokba. Egyszer láttam egy videót, amikor a mókus belopózott egy lakásba és nem tudott kimenekülni. Szaladgált a falon, bútorokon, majd kiugrott az ablakon a 3. emeletről, de semmi baja nem lett. Amikor földetért elfutott. Szegény, nagyon meg volt rémülve.
    Itt a Margitszigeten, a Népligetben és a temetőkben van sok mókus. A hegyekben sok helyen vannak mókuskák, pl. a Mátrában elfogadják a csemegét az emberektől. Barátságosak, de azért távolságtartók. A Margitszigeten lefotóztam egy mókust ahogy fel-leszaladt a fára.
    Van egy Latin-Amerika barátom aki Floridában él és mókusrajongó. A facebookra sok mókusvideót tölt fel. Nagyon aranyosak a mókucik, felmásznak a fejére, a kezéből esznek és hagyják magukat simogatni.

    előzmény:
    kekelefant (80742)
    2015-05-13  00:38
  8. 2015. május 13. 10:5380744.

    Köszönöm a részvétet. Hiányzik időnként, mert sokszor a telefonrögzítőre csak annyit mondott, már megint valahol csavarogsz, csak a hangodat akartam hallani. Visszahívtam amikor hazajöttem. Most viszont már nem tudom hívni.
    Anyukám 82 éves lett volna az idén.
    A te anyukád szép kort megélt. Sajnos ez az élet rendje. Születünk, élünk, és meghalunk.

    előzmény:
    kekelefant (80741)
    2015-05-12  00:42
  9. 2015. május 13. 00:4180743.

    Megegyszer fogadd oszinte ,szivbol jovo reszvetemet!Mar tul vagytok a temetesen,Anyukad,mar egy szebb es jobb helyen van.De azert faj,ha tudjuk hogy senki sem el orokke,remelem nem szenvedett ,de inkabb ne beszelj rola,ha nehez,ha igy konnyebb akkor irdd le,ahogy gondolod.

    előzmény:
    drvia (80740)
    2015-05-11  21:59
  10. 2015. május 13. 00:3880742.

    Hat nem keves kismokus egy fedel alatt!Itt egy ures domb volt 15 evvel ezelott  ,azt epitettek be,es a sok kisallat meg mindig visszajar,vagy el sem ment,lehet szaraz kenyeret kapni nagyon olcson amit egesz heten gyujtenek,es penteken lehet megvenni.Azonkivul a sargarepa hejtol,minden zoldsegmaradekot megesznek.


    A nyuszik is nagyon szelidek,itt ulnek reggel az ajto elott.Egy par hete,a mokus bejott a teraszajto nyitva volt,es lelopott egy almat az asztalrol,nehaz volt neki allandoan hasra esett,aztan a parom kitette almastol.Europaban csak nagyobbat es voroset lattam,ezek kisebbek es olyan szurkes szinuek.


    En ugyanilyen mennyisegben gyujtom az oroszlanokat,mar lassan nem lesz hova tenni.

    előzmény:
    drvia (80739)
    2015-05-11  21:51
  11. 2015. május 12. 00:4280741.

    Fogadd oszinte reszvetem,a kaja nagyon jol nezki,csak az alkalom szomoru.


    Kuldok neked igazi kis mokust,van itt eleg.


    Anyukam tavaly halt meg ket nappal miutan vissza jottunk BP-rol,persze vissza manni nem tudtunk,103 eves volt.


    Nagyon zuros a mai nap,azt sem tudom mihez kezdjek elobb.Kellemes hetkezdest,a szomoru hir ellenere.

    előzmény:
    drvia (80740)
    2015-05-11  21:59
  12. 2015. május 11. 21:5980740.

    A vasárnapom sajnos nem volt kellemes. Anyukám meghalt áprilisban és a házában takarítottam a testvéremmel. A konyhát ő takarította, én a szobákat. Hulla fáradt voltam estére. A múlt héten a fürdőszobát kellett kipakolni és kitakarítani. Hétfőn lomtalanítás volt, így kipakoltunk egy csomó dolgot, ami már nem kell.  Kedden lesz a temetés. Ma főztem egész nap, mert a temetésre jönnek vidéki rokonok és a szertartás után egy kis ennivalóval kínáljuk őket. A testvérem töltött káposztát főzött, én pedig 2 féle hidegtálat, bacon-be tekert fasírtgolyókat, és bacon-ös, sonkás, sajtos fasírt rudat készítettem.

    előzmény:
    kekelefant (80738)
    2015-05-10  00:51
  13. 2015. május 11. 21:5180739.

    Jó neked, hogy vannak mókuskák. A legaranyosabb állatkák. Olyan kis szeleburdik. Rettentő falánkok. Mindent megesznek.
    Sajnos itt ahol lakom nincsenek mókuskák, pedig van egy nagy fa az ablakom alatt és ha lenne rajta mókus tuti becsalogatnám egy kis mogyoróevészetre.
    Nekem viszont van mókusgyűjteményem. A porcelántól a plüss mókusig tele van velük minden. Az egyik gyerek kori barátnőmtől kaptam a legtöbbet.
    A képek csak egy része a mókusgyűjteményemből.
    Csináltam egy keretes képet is egy kis aranyos mókusos versikével.

    előzmény:
    kekelefant (80737)
    2015-05-10  00:49
  14. 2015. május 10. 00:5180738.

    Csodas,kar hogy nem lakik kozelebb,hat almodozni csak szabad?


    Kellemes Vasarnapot!

    előzmény:
    drvia (80736)
    2015-05-09  16:14
  15. 2015. május 10. 00:4980737.

    Jo  meretu a torta,nagyon gusztusos,es az ajandekok is remekek.En sajna csak egyszer egy evben latom a lanyokat,mert nagyon messze vannak,2 hetig,ok meg nem tudnak jonni,pedig lenne eleg helyunk,majd ha nagyobbak lesznek.Ott a ket het alatt alatt aztan kitorbezoljuk magunkat,olvadozok toluk,utoljara mondtam valamit a 10 evesnek,hogy haggya abba mert balhe lesz,mire megszolalt,es akkor mit csinalsz,nem olhetsz meg,az unokad vagyok.


    Most megyek ki a a kismokusokhoz,rem hercigek,akkorak,mint a nagyujjam.Kitettem egy csomag kokuszos kekszet,azon vihancolnak,veluk van a mama is.


    Utana vegighallgatom a sok szep zenet,Csodas lehetett Venezualaban,plane ha tudsz beszelni.


    Itt van egy valaha nagyon hires boxolo:Georg Fohrmann.5 fia van es mindegyiket Georgnek hivjak.


     

    előzmény:
    drvia (80733)
    2015-05-09  15:49
  16. 2015. május 9. 16:1480736.

    Ez is egy telenovella betét dala, bár már nem emlékszem melyik mexikói filmsorozaté volt.
    Alejandro Fernandez mexikói énekes.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=pKjEix0gYAM

    előzmény:
    kekelefant (80732)
    2015-05-09  00:55
  17. 2015. május 9. 16:0780735.

    Ez pedig a film elején a zene. Ricardo Montaner-nek nagyon sok albuma van, nekem 14 meg van a számítógépen. Nagyon sok telenovellához írt zenéket.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=sUrkl0yppuE

    előzmény:
    kekelefant (80732)
    2015-05-09  00:55
  18. 2015. május 9. 16:0480734.

    Akkor kedveltem meg igazából a latin zenét, amikor a Telenovellák (sorozatok) voltak a TV-ben. (Romantica TV)
    Egy sorozat kimondottan tetszett nekem: Amantes De Luna Llena..... volt a címe. 171 részes és 2-szer néztem meg.
    A film főcímzenéjét Ricardo Montaner énekelte és a film pedig Venezuelában játszódott. Akkor szerettem bele Venezuelába és a zenéket elkezdtem gyűjteni. Sok telenovellát megnéztem és némelyiknek nagyon jó zenéje volt. Akkor kezdtem el spanyolul is tanulni. Aztán 2007-ben kiutaztam 1 hónapra Venezuelába. Tényleg olyan gyönyörű ország mint a filmen.
    ...és a film-ből a dal:

    https://www.youtube.com/watch?v=5_Glub9Sdx8



    előzmény:
    kekelefant (80732)
    2015-05-09  00:55
  19. 2015. május 9. 15:4980733.

    Meg volt a torta, gyertya fújás, evés... El is pusztult az egész torta. Nem volt nagy, mert sosem veszek óriás tortát. Így is 2-szerre megettük. Ebéd után az egyik felét és uzsonnára a másik felét. Most mosogattam el a tányérokat.
    2 féle- parfümöt, habfürdőt, fülbevalót, fésűt, csokit kapott. A fülbevalóknak örült a legjobban. Fésűt azért kapott, mert állandóan eltöri a fésűket.
    Nekem 3 unokám van. Jennyfer 12, Milán 9, Milán (Dínó) 8, évesek. Igazi rosszcsontok ha itt van mind a 3 együtt. Júliusban lesz az idősebbik Milán szülinapja, már ő is parfümöt kért, meg csokit. Nézegette az AVON katalógust és rámutatott az egyikre. Ilyet kérek. Aztán lapozott ....meg ilyet is, meg ilyet is..... Mondtam neki, majd megkapod valamelyiket.
    Aztán majd októberben a  másik Milán szülinapja lesz. Őt itthon csak Dínó-nak hívjuk, mert a fiam is Milán, a nagyobbik fiam fia is Milán. Ők pedig egymás közt hol kis Milánnak, hol kis Dínó-nak hívják.


     

    előzmény:
    kekelefant (80731)
    2015-05-09  00:35
  20. 2015. május 9. 00:5580732.

    Latinok,verhetetlenek a zeneben,vasarnap ki szoktunk menni a bolha piacra,ott jatszik egy Mexioi zenekar egesz nap,egyik sem hivatasos zenesz,jo hangosak,de kegyetlen hangulatot tudnak csinalni.


    Inkabb az erettebbeket,a fiatalok nagyon szenvednek.A legjobban az tetszett amikor a teklozlo fiu elmegy a varosba,eli az elelet Anyukaja varja haza,de mar keson megy.azon zokogtam.Megvan a gyujtemenyemben elteve.


    Jo szorakozast,es gyonyoru hetveget!Rengeteg a vadnyuszi itt a kertben ,etetjuk oket,ok elobb voltak itt mint mi,mokus,madar,olyan mint egy Walt D. film neha.

    előzmény:
    drvia (80729)
    2015-05-08  18:35
  21. 2015. május 9. 00:3580731.

    Koszi,annyit megertettem ,hogy is az elveszett artatlansagunkat sirja vissza.Van meg ilyen,ulni a padon kezenfogva.....igaz az erkolcsok azert is masok voltak,mert Bp -en nem lehetett volna sehova menni,es ha valaki meglatott volna egy lanyt es egy fiut ugyanabba a hazba menni,mar5 perc mulva tudta volna mindenki.


    Elment a kep,majd kikeresem.


    Csodas a torta,nagyon boldog szuletesnapot,es meg sok sikeres masokat!Az enyemek 12 ,10,8,6,4,mind lany,en  nem  voltam anya,atugrottam a nagymamasagra,a parom lanyae az ot unoka,imadom oket.

    előzmény:
    drvia (80727)
    2015-05-08  16:50
  22. 2015. május 8. 18:3680730.

    Egy ismert dal spanyolul....


     


    https://www.youtube.com/watch?v=A9KpY4Kbzbw

    előzmény:
    kekelefant (80726)
    2015-05-07  22:59
  23. 2015. május 8. 18:3580729.

    Be akartam tenni a tortáról egy képet aztán elfelejtettem... Ezt vettem.

    Teszek ide még egy dalt. Ismered őket? MDO egy argentin csapat.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=Jd86fMKwtGg

    előzmény:
    kekelefant (80726)
    2015-05-07  22:59
  24. 2015. május 8. 16:5680728.
    előzmény:
    kekelefant (80726)
    2015-05-07  22:59
  25. 2015. május 8. 16:5080727.

    Már évek óta nem iszom alkoholt. Nem is hiányzik. Rengeteg ital van itthon, de nincs aki megigya. A gyerekeim sem isznak.
    Holnap szülinapozunk. A nagyobbik unokám 12 éves lett. Vettem ma neki egy  orosz krém-tortát, tettem rá epret, mert szeretik a gyümölcsöt.
    Kerestem zenét. Most ez a kedvencem....


     


    https://www.youtube.com/watch?v=dPVtoPI9sBQ

    előzmény:
    kekelefant (80726)
    2015-05-07  22:59

Címlap

top