Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2006. december 18. 21:416901.

    Sziasztok lányok!

     

    Klárikám!

    Mond meg az anyucikádnak légyszives hogy      

    Meg sütöttem a zserbóját!

    Isteni finom lett!!!!!!!!

    Pusza érte!

    előzmény:
    latsia (6895)
    2006-12-18  17:35
  2. 2006. december 18. 21:076900.
    Allíz, meseszép unokáid vannak !
    előzmény:
    alliz (6897)
    2006-12-18  19:52
  3. 2006. december 18. 21:056899.
    Elnézést Klárikám, Neked szántam a hozzászólásomat .
    előzmény:
    latsia (6896)
    2006-12-18  17:57
  4. 2006. december 18. 21:036898.

    Egy igazi drága, tündér anyukád van, ez nem igaz, hogy mire volt képes, így betegen, gyengén, komolyan mondom megható.

    Ennyi mindent vitt Neked, gondolom egy külön koffer csak ezekkel a csodálatos finomságokkal, kedvességekkel volt tele.

    Szegényke, remélem rendbejön Nálatok, bár gondolom, hogy Neked most ö egy kicsit inkább teher, mint segítség, de majd ha itt lesz a baba, biztosan eröre kap, ahogyan Allíz is írja.

    A B vitamin jó ötlet, meg szerintem az E is hasznos, de mindenek elött a szeretet, az együttlét, na meg majd a kis unoka teszi öt rendbe .

    Anyukám ma boldogan újságolta a telefonba nekem, hogy vett egy számítógépet magának, vadi újat, lapos képernyövel, webkamerával, stb. Nemsokára megrendeli magának a dsl-t, aztán hajrá . Lehet, hogy még ide, a topikra is ellátogat . A lényeg persze az lesz, hogy naponta láthatjuk egymást .

    Klárikám, a rántott sajtot csak tök egyszerüen, egyszer paníroztam be, tehát nem dupláztam rajta semmi réteget. nagyon foró olajban kell sütni, most egy kicsit bosszankodtunk, mert nem volt elég forró az olaj, de nem nagyon folyt ki szerencsére.

    Ma este Alex ugrott be vacsorára, a kedvenc husiját sütöttem ki, hozzá a maradék kelkáposztából csináltam egy isteni finom salátát, egy kicsit Stahl Juditéhoz hasonlót.

    Kelkáposztasaláta mandarinnal / alchri:

    1/2 kelkáposzta zsenge levelei vékony csíkokra vágva, egy pár centi póré szintén csíkokra vágva, de snidling vagy újhagyma is megteszi, 3 mandarin cikkekre szedve, az öntethez: 1 joghúrt és egy 30%-os tejföl, só, cukor, kis ecet, 1 gerezd fokhagyma

    A zöldségeket és a mandarint összekeverni és az öntettel leönteni.

    Flixike, nagyon finomakat és szépeket gyártottál megint, olyan ügyes és szorgalmas vagy! 

    Zita,Ildikó, sziasztok !

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. december 18. 19:526897.
    Szia!

    Reménykedjél anyukáddal kapcsolatban, mert a nagymamák amikor meglátják az unokájukat, egyből elkezdenek gyorsan meggyógyulni!!
    Vitaminokat szedessél anyukáddal, főleg B vitaminokat. És amik kellenek azok felszivódásához.
    Meglátod, ha megszületik a baba, meggyógyul.


    Ők az én unokáim !
    előzmény:
    latsia (6895)
    2006-12-18  17:35
  6. 2006. december 18. 17:576896.
    Erikám nagyon guszta a sajtod, hogy panírozod, hogy ilyen szép lesz? Nekem sokszor lejön a panír...
    A Karamellcseresznyéd is csodás, és most ván van kis készülékem, úgyhogy meg is fogom csinálni!

    Évikém, én amikor kisült és kihült, akkor szórom meg a cukorral, és már cukrosan illesztem rá a megkent lapocskákra.

    Halak, várom a fotókat a mézeskalácsházikóról, olyan kíváncsi vagyok!

    Rágica, nagyon szépek a datolyák!
    Anyukám március 1-ig marad, legalább itt kipiheni magát....de még közben úgy néz ki, hogy addig a másik nagymamiék is jönnek hozzánk, úgyhogy szerintem én olyan leszek, mint egy facsart narancs, de hát ugye ők is szeretnék majd látni az első unokát...remélem ők egészségesek, mert nekem most első lesz a Baba.

    Sherpa, én lennék nálatok gyerek, micsoda finomság ez a gyümölcskenyér is! Nyamm..

    Mokumano-Ági, dehogy baj, nem titok!
    Én dödöllének ismerem a gánicát és tényleg isteni kaja, nagyon jól néz ki a Tiéd!!!

    Linne, köszi!

    Prosecco, ez egy jó tészta sztem, könnyű volt vele dolgozni nagyon!
    Gyönyörű lehetett a koncert!

    Cicó, köszi! És ha nem találkoznánk, akkor Neked és az egész családodnak Boldog Karácsonyt!

    Andyca_, köszi!

    Flixi, örülök, hogy ízlett a Hógolyó, nagyon szép a linzerrel együtt!

    Zita, gyere, van még egy szoba, berendezem Neked!

    Ildikó, ahogy olvaslak látom a jövőmet! Azért pihenj kicsit legalább akkor, amikor Rolika is alszik!

    Na megyek, szép estét Nektek, és bocs, de hülyeséget írtam, nem is Rakott krumplit, hanem Gulyást főzök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. december 18. 17:356895.
    Szép estét Lányok!

    Szerencsésen megérkezett Anyukám, majd elájultam annyi mindent hozott, hát ahhoz képest, hogy megbeszéltük, hogy nem cipel....
    Sajnos nincs jó állapotban, ezért nagyon szomorú is vagyok, de remélem jobban lesz...
    A lumbágó-ja / így kell írni? / nem javult, mert az erős fájdalomcsillapító kikészíti a gyomrát, így egy gyengébbet szed, az meg kicsit kevés, aztán még van egy olyan mellékhatása is, hogy mindent kiejt a kezéből, na ez elég durva, mert nekem is nehéz már hajolgatni, arról nem is beszélve, hogy így nem tudom, hogy tudná megfogni majd a Kislányunkat, gondolom csak a kanapén ülve úgy, hogy mellette vagyunk
    Utazása előtt pár nappal pedig eltörte 2 lábujját, mert véletlenül belerúgott az asztalba...
    Szóval sajnos nincs a legjobban, ma vettem is neki egy jó papucsot, ami fogja a lábát és egy olyan sportcipőt amiben menni tud, mert be van dagadva is a lába, de hát igazság szerint nem is nagyon tud menni.

    Kaptam a Barátnőmtől is nagyon szuper dolgokat, nagyon szépen köszönöm Neki!!

    Tegnap este nem ithon vacsoráztunk, elvittük a kedvenc éttermünkbe, mert állította, hogy jól van..ma viszont Rakott krumplit fogok mindjárt csinálni, ahogy a múltkor, mert azt kívánta meg.

    Remélem Mindenki jól van, most megyek gyorsan visszaolvasok!
    Szép estét Lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 18. 15:016894.
    Majd megleszel mindennel,a lényeg már úgyis itt van nektek,beteheted a fa alá és teljes lesz a karitok,a kicsi Rolival együtt! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (6893)
    2006-12-18  14:54
  9. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2006. december 18. 14:546893.
    Jó is lenne aludni, de szalad a ház, még ki sincs minden pakolva. Minden nap csinálom picit. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978680 (6892)
    2006-12-18  14:29
  10. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 18. 14:296892.
    Szia Ildikó!Pihenjél is kicsit ha manód alszik,tudom ilyenkor van időd másra,de ha időd engedi dőlj le egy kicsit te is! Mindíg örülünk ha jössz! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (6890)
    2006-12-18  14:20
  11. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 18. 14:256891.
    Erika:Martin jól van hála istenek,nem köhög,nem folyik az orra semmi baja! Leírod,hogy hogy csinálod,a lilakáposztádat??Köszike,na képek töltve a linzerek+hógolyók! Tündikém ,jobbulást nektek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2006. december 18. 14:206890.

    Sziasztok! 

    Egy gyors bekukk, kisfiam nemsokára kelni fog. 

    Nálunk nagyon ronda, esős idő van, ki se teszem a lábamat, csak a szemetet vittem ki.

    Ma a tegnapi maradékot esszük mi is, jénaiban sütöttem krumplit, csirkecombot, fokhagymával és vöröshagymával, fini lett! 

    Cicóka, tényleg mindenki mást mond, de azért örülök a tanácsoknak!

    Latsia, gyönyörű a babaszoba és a ruhácskák is!  

    Mi a fát ugye megvettük, már csak díszíteni kell, nem lesz könnyű feladat. Az ajándékokat a héten szerezzük be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. december 18. 14:096889.

    Sziasztok!

    Hú, megint csodajókat készített mindenki! Le a kalappal!! Nálunk pénteken volt a céges karácsony, jól sikerült. Szombaton csak egy gyors, mindig nyerő spenót volt, vasárnap anyunál ettünk brokkolis-sajtos husit. Megint ajándék vadászaton voltunk, de kész minden, sőt tegnap este be is csomagoltuk!! Ja, és a fát is megvettük. majd valamelyik nap feldíszítem.

    latsia- szívesen lennék gyerek nálatok!   nagyon szép lett a pici szobája.

    na, megyek, sajna egész héten dolgozom!

    Szép napot!

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 18. 14:086888.
    Erika: Fincsit csináltál,akkor te vásárolni voltál,van alibid! Örülök ,hogy Chri füle is okés,remélem ,hogy nem kell a férjednek se szenteste énekelnie templomban és együtt tölthetitek a karit,bár biztos te is ott lennél vele! Jaj a képek ,el is felejtem! Na mindjárt,csak túrós tésztát csináltam,gyorsan,tegnap pizzát mert mi is vásároltunk +ablakpucolás!Ja meg a hógolyók,Klári recije!Nagyon finom lett!!Apa már a haját tépi,még jó ,hogy nem az enyémet!  
    előzmény:
    alchri (6887)
    2006-12-18  13:33
  15. 2006. december 18. 13:336887.

    Szia Andyca

    Örülök, hogy ízlett . A fritu a férjemnek is eszébe jutott, de aztán olaj hiányában lelöttük az ötletet. De egészen biztosan tökéletes lesz úgy a Brassói .

    előzmény:
    Andyca- (6885)
    2006-12-18  13:30
  16. 2006. december 18. 13:316886.

    Eperke, szia

    Ma anyuval telefonáltam és mondtam neki, hogy az ünnepek alatt szeretnék kacsacombot sütni. Erre mondja, hogy van egy isteni receptje Stahltól . Mire azt válaszoltam, hogy ne is folytassa, mert Töled már megkaptam a pontos receptet . "Igazán?" volt a válasz . Csak az a problémám, hogy a családom egyik tagja sem szeretné gyümölccsel enni a kacsacombokat, hanem lila káposztával  .

    Engem nagyon bosszant, mert már amióta beírtad vágyom az ízére, de hát a többség dönt. Lehet, hogy magamnak 1 combbal mégis megcsinálom, nekem megéri a fáradságot, egyszer van egy évben Karácsony . A végén majd lehet, hogy kedvet kapnak rá ök is és akkor a következö adagot Stahl módon készíthetem el .

    előzmény:
    eperlevel (6849)
    2006-12-16  17:47
  17. 2006. december 18. 13:306885.
    Sziasztok!

    Klári tényleg zabálnivalók ezek a kis ruhácskák:-)
    Sok örömöt nektek.

    Alchri:Megcsináltam a brassóidat én eddig mindig combbol vagy lapockábol készitettem de ez isteni lett.Én a krumplit kockára vágva a frituba sütöttem ugyan nem a sütöbe.

    Köszönöm neked.:-)

    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. december 18. 13:156884.

    Sziasztok

    Klári, ez a babaszoba tökéletes, már csak a kis tulajdonosnöje hiányzik belöle . Azok a cipellök a szekrényben.......hát valami zabálnivalóak .

    Rágica, szerencsére nem leszünk sokat egyedül az ünnepek alatt, a Szentestét mindenképpen együtt ünnepeljük, aztán vagy 25.-én, vagy 26.-án szeretnék egy nagy családi ebédet is a "függelékekkel" . A Karácsonyfát mi már jó pár éve korábban állítjuk fel, amióta a gyerköcök is nagyobbacskák, ugyanis a férjemnek a "föszezon" ez az idöszak és mielöbb szeretnénk túl lenni ezen a stresszen, hogy ö csak a munkájára tudjon koncentrálni. Most lesz a második Szenteste, hogy nem kell az éjféli misén énekelnie, bár még az utolsó pillanatban is jöhet egy fellépés . 

    Prosecco, imádjuk mi is ezt az erdélyi ételt, tavaly vettünk egy hatalmas agyag edényt, fedövel, abban készítem azóta a káposztás dolgokat. ------------->

    Jól megszórtad cukorral a barackot? Nekem szinte ropogós lett a sütöben.

    Flixi, jobban van már a picinyed?

    Mokusmano, ez a gánica isteni lehetett, nagy ritkán csinálom én is, nem mintha nem tudnám naponta enni, de hát a kalória  .

    Cicó, borzalmas egy újratelepítés, szegények, a gép is vírust kapott?? Gyógyulgassatok, hogy az ünnepekre mindenki egészséges legyen!

    Ma azt hiszem túl vagyunk a nagy karácsonyi bevásárláson, ami az élelmiszert illeti. Vettem libamellet, kacsamellet, szüzpecsenyét, csirkecombot, szárnyat és darálthúst. A raclettehz sajtokat, krumplit, savanyúságot. Azért még biztosan kell egy pár apróság, de van idöm a beszerzésre.

    Chrinek tegnap este lement az utolsó koncertje, mi nem voltunk, most a barátnöje hallgatta meg. Fel is vette filmre, szerintünk tegnap volt a legjobb. Kis ajándékot is kaptak a szólisták utána, két üveg almapálinkával jött haza a gyerek. Neki nem ízlik, pedig szerintem olyan mint a Calvados, örülök neki, mert sok édességhez ez a snapsz kell. A füle rendbe jött, remélhetöleg nem jön többet vissza a sipolás.

    Ma ebédre a fiúk a tegnapi maradékot eszik, magamnak meg megcsinálom Kira kelkáposztás húsát, a Kaviárra írta be, a fotója láttán megkívántam . De nem föztem a kelt hozzá, hanem egy serpenyöben megpiritottam.

    Vettem datolyát is, szeretném Latsia töltött datolyáját kipróbálni.

    Szép napot, jó hétkezdést kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. december 18. 11:536883.

    Kedves Tündérkék!!!

    Két napig nem volt gépünk, újra kellett telepíteni mindent. Ráadásul elkaptunk egy csúnya rorokgyuszi vírust, újra fülorvos (szerencsére nem lett baj), én is úgy nézek ki mint Rudolf a rénszarvas. Karácsonyi sütkérezés szóba sem került még, totál elúsztam. Talán a héten..

    Klári gyönyörű lett a babaszoba, a bébike biztos jól érzi majd magát benne. Látom jön Édesanyád, kívánom hogy sok boldog órát töltsetek együtt!

    Rágica, nagyon jókat sütöttél ez a Klári féle töltött datolya nálunk is nagyon ízlett mindenkinek!Csodásak az ajándék narancsos cuccok meg minden!

    Lilikém említeni is kár volt azt a vacsit, annyira kevés és semmi volt. Viszont nem tudom eléggé megköszönni, hogy a rengeteg vevőd és tennivalód ellenére is megmutattál mindent, sőt még kávézni is elhívtál! Nagyon köszönöm. Örülök hogy sikerült szépen férjed születésnapját megünnepelni ha jól olvastam sietségemben.

    Erika, látom már nálatok is áll a szép karácsonyfa!!

    Ildikó, nálunk bizony fájt Bálintom hasa a Laktoherb teától de mindegy mert semmit sem ihatnál és ehetnél mert mindenki mást mond, nekem is így volt. Kitartás, majd elmúlik.

    Évike tesó, Neked előre is boldog névnapot kívánok!

    Flix látom már előre jársz sütésben!

    Lányok, szeretnék mindenkinek nagyon szép ünnepet kívánni mert nem tudom mikor jövök újra! Nem szeretnék vele elkésni.

    Ha tudok jövök!!!!! Sok sok puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 18. 10:106882.
    Sziasztok lányok!Hol vagytok??Elkezdődött az utsó hét,hajrá,tiszta örületben vagyok ,sütni akarok de mindent!! Nagyon finiket csináltatok!Rágica!Gratula a lekikhez,és dekojához+látod milyen ügyi vagy a datolyás is sikerült!! Halak:Látom te is lázban égsz,még nem probáltam ezt a süti keveréket ,de majd megnézem! Erika!Szupi amiket készítettél,cseresznyés desszert  is bizti finom,a rakottasod az egyik kedvencünk,én is így csinálom!! Klárikám:Elájulok,kisasszony szobájától,látnám anyudat mit szólt mikor meglátta!Szép a linzered!Nagyon szép,látszik milyen szeretettel várjátok a kismanót,már alig várja ,hogy köztetek lehessen ez bizti így van!!   Puszi nektek!!Mindenkit üdv!Prosseco:Már megtöltöttem lekivel és dobozba tettem,várják a linzerek ,hogy befalják őket,de nem idő előtt!mindjárt teszek fel képet rólla,is meg a Klári hógolyóját csináltam meg ,dióval,de isteni lett!!Az is bespájzolva!! Évike:Gyere ha tudsz,gondolom mindenki jól lakott a hétvégén!!Lilikém:Ez utóbbi linzer lenne,csak nem lyukasztottam  mindet ki,és más formák is vannak közte!Mindjárt hozok képet !Pusza neked,már nincs sok hátra!! Még jövök,csak bekapok valamit!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. december 17. 20:446881.

    Sziasztok!     

    Latsia ,ez a babaszoba tündéri.Látszik rajta,hogy milyen nagy szeretettel várjátok a kis jövevényt. Anyukád is el lesz töle ragadtatva biztosan. #Olyan szépek a linzereid,mintha festve lennének.Hogy tudod ilyen tökéletesre csinálni?
    Alchri, nagyon szép lett a karácsonyfátok. #Ma nálunk ebédre gulyásleves volt és utána megcsináltam a Te Karamellcseresznyédet öszibarackkal. Sajnos nekem nem akart karamelizálódni a cukor a grill alatt ,csak kicsit megolvadt.De igy is finom volt.Következöleg a gázlánggal fogom megpiritani.#A kolozsvári rakottasod nagyon jól néz ki,ugyanigy készitem én is,Kolozsvárról hoztam a receptjét.
    Flixotide, a lekváros linzereket én is dobozban szoktam tartani (már ha marad belöle),csak a doboz teteje helyett papirt teszek a tetejére,hogy ne puhuljon meg túlságosan. Nem lesz semmi baja karácsonyig.
    Sherpa, nagyon szépek lettek a vaniliás kiflicskéid.Még hogy Neked soha nem sikerül.....,és milyen szépek lettek a mini gyümölcskenyereid és a nugátkrémes rudak is.
    Rágica, nagyon szépek lettek a designos narancslekvárjaid.Tavaly én is csináltam egy adaggal,nagyon finom volt. Az idén  egy camparis citromgelé receptet próbáltam ki,de nem akart megkocsonyásodni.Olyan sem-sem lett.
    Malena, remélem sikerült megúszni Barninak a bárányhimlö-veszélyt.#A kinti dekóról is tegyél fel majd képet.
    Cicó, egészséges már a család?
    Èva, nagyon aranyos az alvó kis unokád.#Sok finomságot készitettél a névnapodra. Èn úgy tudom,hogy a napja elött nem szabad gratulálni,felköszönteni senkit. Igy most még én sem teszem.
    Tegnap egy nagyon szép koncerten voltam a templomunkban. A mainzi kamarazenekar és a Dómkórus elöadásában adventi és karácsonyi énekeket adtak elö Händel és Mozart müveiböl,valamint különbözö évszázadokból. Nagy élmény volt.
    Mindenkinek további kellemes 3. Adventvasárnapot!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. december 17. 20:356880.
    Latsia!Gyönyörűséges a babaszobitok! Anyukádnak is biztos tetszett.Remélem épen és egészségesen megérkezett. 
    előzmény:
    latsia (6873)
    2006-12-17  12:22
  23. 2006. december 17. 19:246879.

    Sziasztok!

    Biztosan ismeritek amit ma készítettem: gánica, egy kis tejföllel a tetején (de azt is elhiszem ha éppen valaki nem így nevezi  

    nem bonyolult, jó nehéz kaja......

    Latsia:a férjem is megnézte a képeket, remélem nem baj, és elvolt ájulva  , hogy milyen kis aranyosan kialakítottátok a gyerekszobát

    üdv:

    Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. december 17. 17:496878.
    Sziasztok!
    Köszönöm a fiúk nevében a lekvárok dicséretét!
    Ma újabb adagot készítettem a Hótallérokból. Ezekre pedig narancsmázt teszek. A férjem beszállt a sütik szaggatásába. Azt mondta, a gyerekkori nyomdázásra emlékezteti.
    Kicsit irigy vagyok mert Néhányótoknál már igazi karácsonyi hangulat van! Azért mi, ha nehezen is , de vasárnapig kivárjuk a fadíszítést.
    Klári!
    Ez a babaszoba! Annyira berendeztétek, hogy szinte szerettem volna megsimogatni a babát. De ő még várat magára! Remélem!
    Elképzelem, milyen érzés lesz anyukádnak, amikor bepillant a szobába! Azt hiszem hozzátok a lehető legjobb helyre érkezik a baba! Szeretetben bizonyára nem lesz hiány! Meddig marad anyukád?
    Megértelek Erika!
    De én azt gondolom, az ünnep akkor is lehet ünnep, ha nem feltétlenül a sütés főzésről szól. Mi is csak szenteste leszünk együtt. A nagyfiam már a vacsora után megy vissza, mert másnap korán reggel dolgozik. (Benzinkutas.) Igaz 26-án visszajön a barátnőjével együtt.
    Azt is meg kell értenünk, hogy ők a szívük választottjával szeretnék a legtöbb időt tölteni. Ez persze nem jelenti azt, hogy bennünket már nem szeretnének. Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy nem szabad elfelejteni azt, amikor mi hasonló helyzetben voltunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. december 17. 14:376877.

    Szia

    Hát ez tényleg hmmmmm.....volt . Sajnos, vagy szerencsére, nem is tudom......nem kell sütögetnem az idén. Beiglit sem kért a férjem, a gyerekeimet alig látom, meg amúgysem nagyon szeretik a karácsonyi aprósütiket.

    Inkább ilyen gyors és egyszerü nassokat készítek majd az ünnepek alatt.

    Finom lett az Erdélyi rakott káposzta, leírom, hogy én,hogy készítem.

    Erdélyi rakott káposzta / alchri:

    50 deka darálthús, 80 deka savanyúkáposzta, 15 deka rizs, 1 hagyma,1-2 gerezd fokhagyma, 15 deka húsos szalonna / bacon/ , 10 deka kolbász, só, bors, pirospaprika,zsír, 2 pohár tejföl

    A káposztát egy kevés zsíron megdinszteltem. Közben 1 hagymát kockára vágva szintén zsíron üvegesre pároltam, rádobtam a darálthúst, sóztam, borsoztam és 10 percig dinszteltem, hozzányomtam a fokhagymát, megszóratm pirospaprikával.

    Egy másik serpenyöben a bacont kis kockára vágva kisütöttem, beletettem a karikára vágott kolbászt, együtt sütöttem pár percig.

    A rizst félpuhára föztem.

    Egy tüzálló tálat kizsíroztam, a káposzta egy harmadát beletettem, majd erre jött a kolbászos szalonna. Megint káposzta, utána tejföl, erre a rizs és darálthús. Az utolsó réteg káposztára szintén tejföl, úgy,hogy beborítsa.

    Forró sütöben kb. 1 órát sütöttem.

    Kellemes 3. Adventvasárnapot!

     

    előzmény:
    halak05 (6871)
    2006-12-17  10:26
  26. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 17. 13:186876.

    Elkészültek a mini gyümölcskenyerek!------>

    És most szedtem ki a sütőből az egyik adag bejglit, amit rendelésre csináltam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2006. december 17. 12:526875.
    Csak egy pillanatra ugrok be. Megmutatom a datolyákat. Sajnos a belsejéről készült fotó pocsék lett, de látszik, hogy csináltam mandulaaromával zöldített marcipánnal és simával is.
    Ja, és természetesen még egy adagot kell csinálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. december 17. 12:276874.
    Latsia,ez gyönyörűséges!  Te egy  vagy! Picikétek biztos nagy örömmel érkezik Hozzátok és sok szeretetet kap majd!
    előzmény:
    latsia (6873)
    2006-12-17  12:22
  29. 2006. december 17. 12:226873.
    1., pelenkázó asztal szekrényének belseje
    2., ruhásszekrény belülről
    3., kiságy közelről
    4., és még egy blikk a szobácskáról

    Sziasztok, mennem kell, szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2006. december 17. 12:196872.
    Sziasztok, csak egy gyors bekukk, és megyünk mindjárt a reptérre.
    Ígéretemhez híven mutatom a babaszobát
    Mindene megvan a Kicsinek, már csak a sok szeretet és az egészség kell és akkor rendben vagyunk!

    1., bejárati ajtaja, itt lesz a neve...
    2., ha kinyílik az ajtó ezt látjuk...kiságy lámpával kis fakkos polccal
    3., játékpolc / alul szoptatós párna / és nekem kinyitható fotel
    4., ablak függönnyel / látszik milyen "szép" idő van kint
    5., ruhászszekrény / vidám fogókkal / és pelenkázóasztal
    6., szagtalanító szemetes és világító konnektor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2006. december 17. 10:266871.
    Alchri,már megint csuda finomságokat készítettél!Ez a karamellcseresznye,hmmmmmmm 
    előzmény:
    alchri (6865)
    2006-12-17  07:41
  32. 2006. december 17. 10:246870.
    És itt a mézeskalács,mert az a közös képen éppen nem látszik!
    előzmény:
    halak05 (6869)
    2006-12-17  10:22
  33. 2006. december 17. 10:226869.

    Szia Litita! Szép jó reggelt Mindenkinek!

    Most sütöm a mézeskalács házikókat unokaöcsiknek,szintén kész TanteFannyból. Az osztrák weboldalán szabásminta is van a házikóhoz,így könnyű dolgom lesz,bár még sosem próbálkoztam vele.Ha vmennyire is fotogének lesznek ,megmutatom nektek is.

    Én (inter)sparban és tesco-ban,meg persze Ausztriában szoktam a tésztákat venni,megint beszúrom a képet,hátha könnyebben megtalálod. Pl.mézeskalács most legalább 10 napig nem volt az intersparban náluk,és akkor is egy nap alatt elvitték,még jó,hogy a barátnőmnek is vettem gyorsan,mert ő is ki akarta már próbálni.

    Kellemes vasárnapot és jó készülődést Mindenkinek!

    előzmény:
    litita (6864)
    2006-12-16  23:50
  34. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 17. 08:286868.
    Most nekiállok folytatni a tegnapi süteményezést! Megcsinálom legalább az egyik rendelésre készülő bejglit... Meg a másiknak gondolom a krémjét is. Ha lesznek képek, felteszem! Ebédre meg egybesült hús lesz, hogy milyen körettel azt még nem tudom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 17. 08:256867.
    Szia Lilikém!
    Hát nem tudom milyen a nugátkrémes Milka... Maga a nugát az egy csokoládéhoz hasonló tömb és elég puha. Szóval formázható és igazából nem tejcsoki ízű...
    előzmény:
    litita (6864)
    2006-12-16  23:50
  36. 2006. december 17. 07:446866.
    Sziasztok,jó reggelt mindenkinek!

    Lilikém szió!
    Fokhagymás bagett.
    Készitek,vajjal,sóval ,sok fokhagymával krémet.
    Bevágtosom a bagettet,a vágásokba kenek a krémből.
    Előmelegitett sütőben,180 fokon sütöm,pár percig,mig szint kap a kenyérke.

    A tepsis krumpli.
    Én kuktában szoktam főzni a krumplit,héjában.
    Felforr, elkezd sziszegni a kukta,le is kapcsolom.Pár perc múlva kinyitom,és már puha is.
    Vajjal,kikenek egy tepsit,belekarikázom a krumplit.Soronként sózom,2 dl tejszint csorgatok rá.Mikor már szép piros kész is van.Ezt 200 fokon sütöm,kb, fél óráig.

    Jól sikerült a tegnapi vacsoránk.Ma nem főzök,esszük a maradékokat.

    Szia Rágica!!
    Gyönyörűek a lekvárok,nagyon ügyes vagy!

    Klárikám,megdobhatnál pár sütivel!Klasszak lettek!
    Mikor szoktad megszórni, porcukorral?

    Szia Halak!
    Ma megyek a Metróba,ha bejutok.
    Veszek én is ebből a tésztából,mert az Auchan-ban csak 3 félét láttam belőle.
    előzmény:
    litita (6864)
    2006-12-16  23:50
  37. 2006. december 17. 07:416865.

    Sziasztok, jó reggelt!

    Rágica, csodásan néz ki a lekvárod és a karácsonyi dekorációk is szépek a lakásodban .

    Sherpa, Flixkrisz, Klári, nagyon szorgalmasak voltatok, szépséges aprósütiket sütöttetek!

    Évikém, az a névnapi vacsora.....isteni lehetett! A kis unokád meg tündéri !

    Lili, Eper,Halak  sziasztok !

    Tegnap a rántott sajt egyik része emmentáliból készült, a másik pedig egy török kemény sajtból, ami nyersen nem is ízlik annyira, de rántva finom volt. Édességnek egy 10 perces finomságot csináltam, figyelmetekbe ajánlom, mert ISTENI!!!

    Karamellcseresznye / alchri:

    45 deka lecsöpögtetett, kimagozott édes cseresznyebefött, 1 és 1/4 bögre tejszín, 1 tk. ízlés szerinti édes likör vagy sherry, barnacukor

    A cseresznyét egy tüzálló tálba rakni. A tejszínt a likörrel nem túl keményre felverni, a cseresznyére önteni. Vastagon megszórni barna cukorral, majd forró sütöben, 3-4 percig sütjük, míg a cukor el nem olvad a tetején.

    alchri:  meggybeföttel csináltam és Amaretto likört öntöttem a tejszínbe . Gondolom alkohol nélkül is finom . A barna cukor karamellizálódik a tetején, alatta a tejszín folyékony lesz, de ezt a finom "szószt" rákanalaztam a meggyszemekre a tányérokon. Szerintem más gyümölccsel is finom, majd öszibarackbeföttel is kipróbálom. CSÚCSFINOM édesség.

    Ma kolozsvári rakott káposztát csinálok ebédre, még magyar savanyúkáposztával.

    Szép 3. Adventet kívánok Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2006. december 16. 23:506864.

    Jó estét.

    Megjött az éjszakai műszak.

    Erika, szép a fátok, a jászol is.

    Évike, ez a fokhagymás baguette érdekelne engem, meg ez a sütőben sült krumpli is. Nagyon jókat készitettél. Az unokád tündéri!

    flix, hogy Te milyen ügyes vagy ezekkle a mézesekkel!

    Sherpa, látom, Ti is el lesztek látva sok finomsággal Karácsonykor, nagyon szépeket sütöttél. A Nugátkrémes rudakrol jut eszembe, hogy a férjem kapott a munkahelyén nugátos Milkát, az is jó a Mózart golyóhoz?

    rágica, szépek a díszeid. Várom a képeket a töltött datolyádrol, januárban én is meg akarom csinálni.  A lekvárjaidtol meg elájultam, olyan szépek! Még nem is láttam ilyen szépséget soha, nagyon szeretheted azokat az embereket, akik ezt figják kapni Tőled, hiszen ez nem semmi munka.

    halak, ne izgass már engem ezzel a Tante Fannyval, olyan kiváncsi vagyok hogy néz ki. Már biztos kérdeztem, de megkérdezem megint: a Metrón kivül hol lehet kapni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. december 16. 23:486863.
    Sziasztok, csak bekukk, most már tényleg megyek lassan lepihenni! 
    De még muszáj volt egy gyors linzert összedobnom holnapra, hiszen megfogadtam, hogy Karácsonyig minden advent vasárnapra 2-t készítek, és a héten csak a mézest sütöttem...
    Szóval ez egy nagyon gyors és egyszerű sütike, ráadásul 2 féle töltelékkel, csokival és 2 féle lekvárral töltöttem és most nem csak virágokat szaggattam.


    Rágica, csodaszépek a lekvárok, igazi mestermunka a csomagolása! Milyen kreatív család vagytok! 

    Halak, én is csak 2-3 éve vízgőzözök sztem, de ég és föld a különbség!

    Jó éjt Nektek és a háttérolvasóinknak is! 


    előzmény:
    rágica (6862)
    2006-12-16  22:48
  40. 2006. december 16. 22:486862.
    Mégis itt vannak a lekvárok.
    Ezt a fiam fotózta.
    A háttérben éppen a datolyák készülnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2006. december 16. 22:446861.
    Latsia,a Tieid gyönyörűségesek voltak!Igaz,enyémek is hamar elfogytak...  Viszont olvasva Téged,hosszú évek után végre erőt vettem magamon és tényleg vízfürdő fölött olvasztom már meg az IGAZI csokit.Igazad van,sokkal-de sokkal szebb így és finomabb is!Este csak "gyorstésztát" készítettem:diós csigucikat és fahéjas csillagokat csokival bevonva,kedvenc Tante Fannymból .Jó éjt Mindenkinek!
    előzmény:
    latsia (6857)
    2006-12-16  19:04
  42. 2006. december 16. 22:196860.
    Jelentem, elkészült a datolya!
    De éppen levittem, mit levittem, LEMENEKÍTETTEM a pincébe, mikor eszembe jutott, hogy nem fotóztam. Majd holnap! Szabolcs barátnőjének is nagyon ízlett!
    Közben Szabolcs kitalálta, a férjem pedig megvalósította a narancslekvárok "design"-ját. De azt is holnap mutatom.
    További szép estét, jó éjszakát kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2006. december 16. 19:136859.
    Rágica, semmi gond, inkább kérdezz, mint valamit elronts, senki nem szeret a kukának dolgozni!
    Csak nem értettem, hogy amiket kérdezel, hogy jönnek a datolyához?
    Egyébként nem túl könnyű a marcipánt nyújtani, de lehet...én 2 folpack között szoktam, a cukron való nyújtás nekem nem nagyon jött be..
    előzmény:
    rágica (6858)
    2006-12-16  19:10
  44. 2006. december 16. 19:106858.
    Kösssssssz!
    Igen gondoltam, hogy így kell, csak úgy általában írtam, hogy nem dolgoztam még marcipánnal. De azt tudom, hogy porcukron kell nyújtani.
    Olyan tudatlan tudok lenni, ha valamit először csinálok!
    Bocs! De köszönöm!
    előzmény:
    latsia (6855)
    2006-12-16  18:58
  45. 2006. december 16. 19:046857.
    Szia, dehogyis! Jól tetted, hogy beírtad, köszi!
    előzmény:
    halak05 (6854)
    2006-12-16  18:57
  46. 2006. december 16. 19:016856.
    Ja és nyújtani sem kell a masszát!! Te milyen receptet nézel??
    Csak össze kell gyúrmázni és kis darabokat beletenni a datolyamag helyére!

    TÖLTÖTT DATOLYA/ Latsia

    kb. 30 db

    200-250 g datolya
    200 g mandulamassza
    1 ek konyak
    200 g feketecsoki

    Gyúrd össze a mandulamasszát a konyakkal.
    Magozd ki a datolyát, és tegyél masszacsíkokat a magok helyére.
    Olvaszd meg a csokit vízfürdő felett és vond be a töltött datolykákat vele.
    Sütőpapíron hagyd száradni őket, majd szórd meg porcukorral.

    Latsia:
    - konyak helyett 1 pár csepp rózsavizet és egy pár csepp keserűmandula aromát kevertem a mandulamaszzához, mert nem szeretjük az alkoholt az édességben és ez a múltkor nagyon bevált a Marcipán golyóknál
    - ráadásul a keserűmandula-aroma most zöld volt, így megfestette a mandulamasszát is.
    előzmény:
    rágica (6853)
    2006-12-16  18:52
  47. 2006. december 16. 18:586855.
    Rágica milyen porcukrot??? Nem is kell bele porcukor!
    Igen, a masszához csak úgy gyórd hozzá az aromát.
    előzmény:
    rágica (6853)
    2006-12-16  18:52
  48. 2006. december 16. 18:576854.

    Szia rágica!

    Én a múlt 7en gyártottam le a datolyákat és bevallom,a marcipánnal semmit nem csináltam,mert én így imádom,ilyen töményen,ahogy van. Szamos marcipántömböm volt itthon, porcukrot is csak alá tettem (alig ragadt),de nem is nagyon gyúrtam,csak lecsipkedtem belőle darabkákat a magok helyére. Remélem,Latsia nem haragszik meg érte ,hogy így leegyszerűsítettem 

    előzmény:
    rágica (6853)
    2006-12-16  18:52
  49. 2006. december 16. 18:526853.
    Kláriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
    Szeretném megcsinálni a töltött datolyádat, de én mafla, nem tudom, hogy a marcipánba csak úgy gyúrjam bele azt a pár csepp mandula aromát vagy még gyúrjak hozzá porcukrot is? Még sosem gyúrtam, nyújtottam marcipánt. Könnyen lehet gyúrni a marcipánt? Nem lesz ragadós?
    Plíííííííííííííííííííííííííz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2006. december 16. 18:496852.
    Sziasztok!

    Köszönöm szépen, akkor ilyen sorrendben kezdem eszegetni!
    Hű de jól néznek ki! Miért gondoltad, hogy neked nem sikerülnek a vaníliás kiflicskék, sztem tökéletesek!

    Flixi, a hógolyót nem kell fagyasztóba tenni, viszont légmentes dobozba igen, különben megszívja magát nedvességgel, és a "hó elovad" vagyis beszívódik.
    Tehát rétegezve pléhdobozba, közéjük sütőpapír!

    Évikém én is szívesen felköszöntenélek, ha ilyen menüvel várnál!
    Amúgy is!
    Csodafinomakat készítettél!
    Nagyon helyes az Unokád!!

    Én most végeztem, kész a ház, jöhez Anyuka, leülök egy kicsit és bekapok egy szendvicset.
    Szép estét Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (6851)
    2006-12-16  18:40
  51. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 16. 18:406851.
    Mai "termés"---->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 16. 17:566850.
    Köszönöm szépen,nagyon ari vagy,nem tom mindjárt újra olvasom!     Eperke:Jó sütögetést,mit sütsz?
    előzmény:
    eva0812 (6848)
    2006-12-16  16:55
  53. 2006. december 16. 17:476849.

    Hahó!

    Alchri jól néznek ki a tészták!  Megihlettél a napokban így zöldborsos tokány készült nálunk ma rizzsel. Első ételnek gesztenyekrémleves lett.

    Délelőtt nagy bevásárláson voltunk, azután könyvtárba mentem a szakdolgozaomhoz kerestem irodalmat. Maci is elment tanulni, így magányomban folytatom a karácsonyi előkészületet. Sütögetni fogok különböző aprósütiket, és tojáslikört készítek.

     

     

    előzmény:
    alchri (6832)
    2006-12-15  16:46
  54. 2006. december 16. 16:556848.
    Káposztás csuka

    Hozzávalók 6 személyre: 1 kétkilós csuka, 1 kg savanyú káposzta, 1 nagyobb fej vöröshagyma, 8 dkg zsír vagy olaj, 2 púpozott evokanál liszt (kb. 5 dkg), 1-2 teáskanál (kb. 1 dkg) pirospaprika, 3 dl tejföl, só.
    Elkészítése: A csukát megtisztítjuk, a fejét és a farkát levágjuk, keresztben 2 cm-es szeletekre vágjuk. A fejet és a farkat az apróra vágott hagymával megfozzük, majd átszurjük, áttörjük, és ebben a lében pároljuk meg a káposztát. amikor a káposzta nagyjából már puhára párolódott, az enyhén besózott halszeleteket paprikás lisztbe forgatjuk, s forró zsírban vagy olajban mindkét oldalán megsütjük. Ha a káposzta elég sós, de nem akarjuk kiáztatni, a halat egészen gyengén, vagy egyáltalán ne sózzuk.
    Egy magasabb falú tepsibe leterítjük a megpárolt káposzta felét, lerakjuk rá a megsütött halszeleteket, ráterítjük a káposzta másik felét, ráöntjük a visszamaradt zsiradékot, meglocsoljuk tejföllel és elomelegített, forró sütoben még tizenöt percig sütjük. Készülhet a káposztás csuka úgy is, hogy kevés zsiradékon 4-5 kockacukrot pirítunk, ebbe tesszük a hideg vízben kiáztatott és jól kicsavart káposztát, és a lébol keveset hozzáadva puhára pároljuk. A megtisztított halat, amelynek a fejét és farkát levágjuk, egészben hagyjuk, az oldalát beirdaljuk, s minden vágásba egy csípos paprikával meghintett, vékony, füstöltszalonna-csíkot teszünk. A hal belsejét megtöltjük párolt káposztával, az edény aljára kevés káposztalevet öntünk, elterítjük benne a káposzta felét, ráfektetjük a halat, körberakjuk a maradék káposztával, meglocsoljuk tejföllel, és elomelegített, forró sütoben kb. fél óra alatt megsütjük
    előzmény:
    eva0812 (6847)
    2006-12-16  16:54
  55. 2006. december 16. 16:546847.
    Szió,neked is pusszancs!
    Melyikre gondolsz ?

    Dióval töltött csuka

    Hozzávalók: 1 konyhakész csuka (kb. 1 kg), 2 briós, 2 tojás, só, orölt fehér bors, 15 dkg dió, 3-4 evokanál olaj.
    Elkészítése: A halat lepikkelyezzük, a fejét levágjuk. Utána a hal törzsét megmossuk, leszárogatjuk, deszkára fektetjük, a farkát levágjuk. A gerincét meg a szálkáit úgy távolítjuk el, hogy a két filé egyben maradjon, így lehet szépen tölteni. A halcsontokról a húst lefaragjuk. A csukát kiterítjük, és lapjában annyit vágunk le belole, hogy egyforma vastagságú maradjon. A leeso és a félretett halhúst merülo-mixerrel fölaprítjuk. A briósokat vízbe áztatjuk, kifacsarva a halhoz adjuk. A tojásokat beledolgozzuk, megsózzuk, megborsozzuk. A diót leforrázzuk, hogy vékony, barna héját lehúzhassuk, majd apróra vágva az elozoekhez adjuk. Egyenletesen a csukába töltjük, és a halat eredeti formájára visszahajtjuk. Zsineggel összekötjük, megolajozott tepsibe rakjuk. A maradék olajjal meglocsolva, egy kevés vizet aláöntve, elomelegített sütoben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütoben 160 °C) kb. 35 percig sütjük. A tepsibol kivéve néhány percig pihentetjük, majd fölszeletelve, levével meglocsolva tálaljuk.


    Dióval töltött csuka

    Hozzávalók: 1 konyhakész csuka (kb. 1 kg), 2 briós, 2 tojás, só, orölt fehér bors, 15 dkg dió, 3-4 evokanál olaj.
    Elkészítése: A halat lepikkelyezzük, a fejét levágjuk. Utána a hal törzsét megmossuk, leszárogatjuk, deszkára fektetjük, a farkát levágjuk. A gerincét meg a szálkáit úgy távolítjuk el, hogy a két filé egyben maradjon, így lehet szépen tölteni. A halcsontokról a húst lefaragjuk. A csukát kiterítjük, és lapjában annyit vágunk le belole, hogy egyforma vastagságú maradjon. A leeso és a félretett halhúst merülo-mixerrel fölaprítjuk. A briósokat vízbe áztatjuk, kifacsarva a halhoz adjuk. A tojásokat beledolgozzuk, megsózzuk, megborsozzuk. A diót leforrázzuk, hogy vékony, barna héját lehúzhassuk, majd apróra vágva az elozoekhez adjuk. Egyenletesen a csukába töltjük, és a halat eredeti formájára visszahajtjuk. Zsineggel összekötjük, megolajozott tepsibe rakjuk. A maradék olajjal meglocsolva, egy kevés vizet aláöntve, elomelegített sütoben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütoben 160 °C) kb. 35 percig sütjük. A tepsibol kivéve néhány percig pihentetjük, majd fölszeletelve, levével meglocsolva tálaljuk.








    l
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978680 (6845)
    2006-12-16  16:47
  56. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 16. 16:516846.
    Prosecco:Nagyon szépen köszönöm a linzer recidet,képzeld begyúrtam az egészet ,nagyon sok lett,már a végén én is csillagokat láttam,nagy puszi neked!  Azt kérdezném ha már most lekivel megtöltöm akkor nem fog megpenészedni a fémdobozban karira?? Szerintetek? Klárikám:És azt a hógolyót ha elkészítem karira,tegyem mélyhűtőbe,vagy eláll kint is dobozban???Köszönöm a válaszokat előre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 16. 16:476845.
    szia Évi!Itt vagy még?Nagyon gusztikat készítettél megint! Szeretném kérdezni,hogy a csukás receptet beírtad nekem annó,de sehol nem találom,ha ráérsz majd megtennéd,hogy újra beírd nekem,köszönöm nagyon szégyellem magam!  Köszönöm,az uncsid nagyon édes megzabbantom ,elájult és nyitott szájjal szuszog! Pusza neked,Erika:Szép lett a fátok,és a betlehem is! Az a gyertyatartó nagyon szép!Köszi a tésztás reciket!Vigyázz fiacskádra nagyon! Klári:Te én most jöttem rá ,hogy ez mit takar a tőllem nektek! Köszi a recit is, kíváncsian várjuk a babaszobát,és remélem ancid épségben megérkezik hozzátok,pusziljuk őt is!Rágica:Ne haragudj ,de nem tudok segíteni,ilyenkor mindenki el van foglalva,de majd csak jön valaki!Ildikó:Pusza nektek is,jó hétvégét mindenkinek,csak 1 ablakom van kész,és hideg van nagyon! Lili:Kitartás neked!!  
    előzmény:
    eva0812 (6844)
    2006-12-16  16:23
  58. 2006. december 16. 16:236844.
    Sziasztok!
    Ma délutánra, vendégeim lesznek.Éva napot ünnepelünk,mert karácsonykor mindenki, nagyon elfolglat.
    Töltött káposztát,malacsültet,sütőben sült krumplit,párolt káposztát készitettem.Hát,nem éppen diétás a menü!
    Előétel,fokhagymás bagett lesz.Még csak félig van kézen.
    Desszert,málnás torta ,erdei gyümülcsjoghurttal töltve.
    Sajna,a torta képe,nem sikerült,mert bespricceltem tejszinnel az oldalát,és egy nagy fehérség van a képen,közepén piros zselatinnal.
    Azt nem is teszem fel.Viszont élőben jól néz ki.
    Felteszek egy képet,az alvó unokáról,múlthéten készült.
    Sajnos, még nem volt időm vissza olvasni,remélem holnap délután sikerül.
    Mindenkinek,szép délutánt kivánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2006. december 16. 11:596843.
    Sziasztok Lányok, szép Hétvégét!

    Csoda történt, kisütött a nap!
    Teljesen kivagyunk, tegnap elkészültünk a babaszobával, ma már csak az utolsó simítások szükségesek, nagyon cuki lett, holnap teszek fel la képet, ha az utolsó kis ruhácska is a helyén lesz.

    Lili, igazad volt, jobb is, hogy a fal fehér, annyi színes lett hozzá véve, na persze sok játék még nem, majd úgyis jönnek a rokonok!

    Flixi persze itt a recept, nagyon finom lett, a végén még egy kicsit hagytam állni, hogy olyan nyamnyam legyen.

    Erika igen, ez az Alpesi tésztád nagyon finom, mi is szeretjük!
    Ebben a klipben mai magyar sztárok énekelnek és igen, Miklósa Erika is.

    Rágica, nyugalom, jönnek az ünnepek!

    Többen kérdezitek, hogy lehet lementeni, a klippet, ha Mozzillátok van, akkor kattintsatok bal egérgombbal rá és rögön felkínálja mentést.
    Ha Internet exploreretek van, akkor pedig a jobb egérgombbal kattintsatok rá.

    Na most elhúztam, mert az anyu szobáját el kell készítenem holnapra, és az utolsó pár dolgot elrendezni a babiszobában. Este jövök, ha tudok.

    Szép szombatot Nektek!

    Bácskai rizseshús / Latsia
    3 főre

    40 dkg sertéslapocka
    1 nagy fej hagyma
    2 db zöldpaprika
    2 db paradicsom
    8 dkg apróra vágott bacon
    2 tk pirospaprika
    20 dkg gömbölyű szemű rizs

    A húst leöblítjük, apró kockákra vágjuk.
    A hagymát meghámozzuk, finomra aprítjuk.
    A zöldpaprikákat megmossuk, kicsumázzuk, felkockázzuk.
    A paradicsomkat leforrázzuk, meghámozzuk, apróra vágjuk.

    Felforrósítjuk a bacont, és megfonnyasztjuk benne a hagymát, rádobjuk a húst, erős tűzön fehéredésig pirítjuk.
    Megszórjuk a pirospaprikával, ízlés szerint sóval, hozzáadjuk a zöldpaprikát és a paradicsomot és saját levében, fedő alatt 10 percig főzzük.
    Belekeverjük a rizst és 5 dl vizet, majd további 20 perc alatt készrefőzzük.

    Savanyúsággal tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. december 16. 11:196842.

    Sziasztok

    Lányok, nem vagyok egy nagy computerzseni, de úgy mentettem le magamnak Klári klippjét, hogy a jobboldali egérgombbal rákattintottam és / Ziel speichern unter/ lementettem egy mappámba.

    Prosecco, Neked írtam németül .

    A NEKTEK szóra kell kattintani.

    Ma rántottsajt lesz rizzsel, tartármártással és sültkrumplival ebédre. Tegnap este felállítottuk a fát amit férjem vett, 15 Euro volt, szerintem csinos. 2 méter, Nordmannfenyö, isteni illata van.

    ma reggel fel is díszitettem.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2006. december 16. 09:576841.

     

    Szia Klári, köszönöm Neked ezt a szép dalt / videoklippet.    

    Többször egymásután meghallgattam,nem ismertem eddig.  

    De hogy lehet ezt lementeni az én gépemre?  

                                                                           

     

     

    előzmény:
    latsia (6825)
    2006-12-15  12:42
  62. 2006. december 16. 00:366840.

    sziasztok. Most nem tudok sokat irni, mert nagyon fáradt vagyok és holnaptol egy nehéz hét jön, csak azt szeretném megkérdezni, Klári, hogy tudom én ezt a dalt valahogy áttenni a saját gépemre. Már amikor a TV-ben láttam, akkor is nagyon tetszett, most is csak háromszor birtam végignézni-meghallgatni. Mi itt mindenkit ismerünk, szeretünk (legalábbis én) és a dal nagyon-nagyon tetszik, azért tud ez a Geszti.

    Jó éjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2006. december 15. 22:296839.
    Bocsássatok meg!
    Olyan szépen és hosszan írtam és elszállt a francba. A francba!
    Ne haragudjatok nem írom újra!
    Jó éjszakát!
    (Ma már nem bömbölök többet!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2006. december 15. 21:246838.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2006. december 15. 18:536837.

    Szép estét! 

    Köszi Mindenkinek a hasfájással kapcsolatos tanácsokat! A Laktoherb teát iszogatom, ezt a védőnő javasolta, remélem ettől nem fáj a picikém pocakja!? Húgom pedig ma mondta, hogy vegyek a gyógyszertárban Espumisan-t, ami náluk bevált. Holnap veszek is belőle, kipróbáljuk.

    Klári, nagyon szép a fátok! Nincs hideg nálunk, 23-24 fok van. De a piciknek még nem jó a vérkeringésük, majdnem mindig hideg a kezük és ezért takarom be. Azért nem olyan baromi vastag ez a takaró. Úgy szoktam ált. öltöztetni, hogy adok fel rá 1 rövid ujjú body-t és erre egy hosszú ujjú rugdalódzót.

    Ma bolognai spagettit ettünk és csináltam lekváros piskótát, igaz, hogy bolti tésztát vettem, nem lett volna időm sütögetni. Anyunál vagyok egész nap, itt is alszunk. Sajnos messzire költöztünk, jó ám itt lenni, még ha csak 1 héten 1x is jövök.  

    Üdv. Ildikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2006. december 15. 18:226836.

    Ennyire bömbölök!
    Azt hittem, amíg ügyködök, megírjátok, hogy mit csináljak a marcipánommal, de nem! Akkor ma már nem lesz belőle semmi!
    Közben rákentem a citrommázat a hótallérokra, amik nem is annyira tallérok.
    Ha valakinek kellene citrommáz szívesen küldök, mert éppen dupla adag készült. Csak nyissátok az ablakot! Gondolom nem tehetem el pár napig, amíg sütök még valamit?
    Míg maszatoltam megsütöttem egy májast. Ha holnap nem jönnék, akkor megint haldoklom, de boztosan meg fogom kóstolni.
    Ha elkészülnek a likőrök, és finomak lesznek ilyen üvegekbe fogom tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2006. december 15. 17:356835.

    Szia

    Hát nem éppen diétás topik, az igaz , föleg így, Karácsony elött. Mára még jó étvágyat a gyümölcsökhöz és holnaptól várunk . Most kaptam be én is egy mandarint, nagyon finom volt, ma már én sem eszem mást .

    Szép estét még !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (6834)
    2006-12-15  16:59
  68. 2006. december 15. 16:596834.

    És én ezt a topicot csak most fedeztem fel 

    Jujjjjjjjjjj de éhes lettem ahogy olvastalak 

    ma gyümölcs napom van , na de holnap 

     

    Köszönet   

    előzmény:
    alchri (6832)
    2006-12-15  16:46
  69. 2006. december 15. 16:596833.

    Flixi képzeld el, elég komoly a fülzúgása a doktornö szerint . Nagy nyugalomra van szüksége. Még kortizont is kapott ma .Bízunk benne, hogy elmúlik!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978680 (6821)
    2006-12-15  09:55
  70. 2006. december 15. 16:466832.

    Gombás, pórés tésztarakottas /Alex kedvence/  alchri:

    20 deka spirál formájú tészta, 30 deka gomba, 40 deka póré, 1 doboz kukoricakonzerv, 15 deka fött sonka, 2 deka margarin, só, bors, 3 tojás, 2,5 deci tej, 2 deci tejszín, 10 deka zöldfüszeres krémsajt, paprika, 10 deka ementáli

    A tésztát sós vízben puhára fözni, lecsöpögtetni. A gombát megpucolni, negyedelni, a pórét jól megmosni, karikára vágni. A kukoricát lecsöpögtetni, a sonkát kockára vágni.

    A margarint felhevíteni, a pórét és a gombát megdinsztelni. A kukoricát és a sonkát hozzáadni, sózni, borsozni.

    Egy tüzálló tálat kivajazni és a tésztát és a zöldséget rétegesen lerakni. A tojásokat a tejjel,tejszínnel, krémsajttal,sóval, borssal és paprikával összekeverni és a tésztára önteni. A reszeltsajttal megszórni és a 200 fokos sütöben 30-35 percig sütni.

    alchri: nem rétegeztem, hanem összekevertem a tésztát a zöldségekkel. Ma konzerv gombát használtam.

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 15. 16:376831.

    Ez olyan gyönyörűűű! Köszönjük!

    Ma újra megcsináltam a marcipán szeleteket, letakargattam, talán van esélyük a túlélésre, bár mérget nem vennék rá! Megcsináltam a Mozart golyókat is, persze a csokibevonat nem lett olyan gyönyörű mint a Tiéd, ezért le sem fotóztam! Most hűlnek még, mielőtt mignon papírba ülnének! Holnap nugát szeletet csinálok, meg nekiállok bejglizni, mert két rendelésem is van! 

    előzmény:
    latsia (6825)
    2006-12-15  12:42
  72. 2006. december 15. 16:306830.

    Klárikám, köszönöm Neked ezt az érdekes klippet, ügyes vagy, hogy így bemásoltad ide .

    Jó volt újra Bródyt és Zoránt látni. Sajnos a többieket nem ismerem, talán még egy arc volt ismerös, Miklósa Erikáé?  De lehet, hogy tévedek.

    Remélem sikerült mindent végre beszerezni az Ikeában .

    Délben szépen besütött a nap az étkezöbe és diliböl lefotóztam a gyertyatartómat, nagyon tetszett ahogyan csillogott a napfényben.------------->

    előzmény:
    latsia (6825)
    2006-12-15  12:42
  73. 2006. december 15. 16:216829.

    Sziasztok

    Ma kétfajta tészta volt az ebéd, mivel Alex kedvencét a férjem nem kedveli, Alex gyomra meg nem bírja a bacont. De két nagyon finom és egyszerü tésztareceptet írok be Nektek.

    Alpesi tészta / Tim Mälzer / alchri:

    60 deka krumpli ( elözö napon megfözve) 50 deka szarvacska tészta, 25 deka bacon szalonna, 1 nagy hagyma, 20 deka sajt, só, bors, szerecsendió, 4 ek durvára vágott petrezselyem

    A tésztát megfözni, lecsöpögtetni.
    A bacont és a hagymát kockára vágni és 2 ek. olajban, együtt ropogósra sütni, a krumplit is kockára vágni és a szalonnával összekeverni.
    A szalonnás hagymát a tésztával, krumplival és 10 deka reszelt sajttal egy nagy edényben összekeverni, sózni, borsozni, szerecsendióval füszerezni.
    A durvára vágott petrezselymet belekeverni és az egészet egy kizsirozott tüzálló formába önteni.
    A 200 fokos sütöben, 20-25 percig, a alulról a második sínen, sütni.

     

    Ezt még a mit fözzekbe írtam régen és ha jól emékszem Klári meg is fözte. Nagyon finom, kicsit olyan mint a krumplistészta felturbózva .

     

    Mindjárt jön a másik is, csak elöször le kell fordítanom.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2006. december 15. 16:156828.
    Sziasztok!
    Bocsánat, csak beugrok és kérdeznék.
    Vettem magozott datolyát, és szeretnmém megcsinálni Klári töltött datolyáit. Még sosem gyúrtam, nyújtottam marcipánt. (Venni már sokszor vettem, de inkább elcsipegettük csak úgy.) A mandula aromát csak úgy "gyurmázással" gyúrjam bele, vagy porcukorral együtt kell gyúrni.
    Köszönöm!
    Ha valaki még mostanában válaszolna, akkor talán még estig meg is csinálnám.
    Ugye eláll ez már karácsonyig? (Már, ha jól eldugom!)
    Sziasztok!
    További szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2006. december 15. 13:216827.

    Latsia

    Köszönöm a recepteket. Igen, veszélyben van a tejszín a hűtőben!

    Nem igazán járok erre mostanában, most látom, hogy babát vársz. Gratulálok

    előzmény:
    latsia (6769)
    2006-12-13  15:40
  76. 2006. december 15. 13:186826.

    Szia Limpi

    Jól hangzik a mézes-mostáros recept, köszönöm. Mindenképpen kipróbálom!

    előzmény:
    Limpi (6754)
    2006-12-13  13:49
  77. 2006. december 15. 12:426825.
    Szeretettel NEKTEK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 15. 12:406824.
    Szia Klári!Majd beírod a rízsu receptjét,te hogyan készíted?Hát az jó,ennél nem kell melegebb,20-23C ,de ugyís tudod majd,már nagyon kíváncsi vagyok a butorokra,végül is azt a több évig használatos kiságyat vettétek amiről régebben képet mutattál? Na majd meglátom,kis kíváncsi vagyok! Na még főzök,tészta készen! 
    előzmény:
    latsia (6823)
    2006-12-15  12:02
  79. 2006. december 15. 12:026823.
    Szép napot Lányok!

    Én már készen is vagyokaz ebéddel, na nem nagy dolog, de imádjuk, Bácskai rizseshúst készítettem, finom savanyúsággal fogjuk enni.
    De előtte megyünk az IKEA-ba a maradék bútorért.

    Az én Brassóim a 815-ös hozzászólásban van, úgy látszik "mindenki másképp csinálja"!

    Erika nagyon édes a kis Johanna, nem csodálom, hogy megszeretgetnéd!
    Micsoda kis hajas baba!! Sok boldogságot a családjuknak!
    Chrinek gratula, képzelem milyen büszke rá az apukája!!

    Jancsibá, én is szeretnék Neked és a családodnak meghitt, boldog karácsonyt és vidám újesztendőt kívánni szeretettel!

    Prosecco, nem, ez nem itt szokás, hanem a görögöknél, itt nem díszítik hamarabb a fát, mint 24-én. Gyönyörűek a vaniliás kiflijeid, és látom már képírás is jól megy!

    Marcsi, drukkolok, hogy ne pont most legyen megint beteg Barnika! Mikor indultok?

    Eperke feltétlenül fényképezd le a fátokat, az gyönyörű színösszeállítás lesz!

    Lili, sajnálom, hogy nincs egy ráérős megbízható valaki a közelben, mert így nehéz lesz Tinának, de ez van.

    Fokrisz, én nem nevezném őrületnek...egészen addig, amíg otthon laktam gyerekként színes volt.
    Aztán amikor megláttam a kék díszeket Bécsben, megvettem, és 15 évig azok voltak, most váltottunk.
    Egyébként ez is ízlés dolga, ahogy sok minden.
    Anyukám például azon csodálkozott, hogy a menyasszonyi ruhám nem fehér volt, és még virágok is voltak rajta színes gyöngyökből

    Flixi, köszi, én is vettem mindent, már amit gondoltam, csak nálunk hiába van 20 fokra állítva a fűtés, 23 fok alá alig megy, olyan meleg ez a faház.

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2006. december 15. 10:456822.

    Sziasztok! Micsoda gyönyörű babákat látok itt! Szívből gratulálok hozzájuk. (meg egy kicsit irígykedek, de csak halvány sárgán&nbsp. Ildikó, hasfájás idején a hasrafordítást próbáltad már? Néha az is szokott segíteni.

    Mindenkinek jó ünnepi készülődést kívánok, a betegeknek meg gyors gyógyulást.

    Ja, és Ciprussunnak jó utat. De jó is neki olyan szépséges helyen és napsütésben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 15. 09:556821.
    Erika:Örülök,hogy jól sikerült a koncert is,és jó kritikát kaptok majd,de a lényeg ,hogy ti dagadtok a fiacskátoktól!! a fülre meg ténleg vigyázni,mert egy barátnőmnek is volt ilyen de annyira ,hogy nem hallott már a fülére,korházben ő is infulziót kapott meg valami gyógyszert stb,és mondták bizony ,hogy a stessz miatt van,munkahely stb,most neki is össze jött minden egyszerre!jobbulást neki,vigyázol te rá úgyis! Köszi ezt a szép havastájat,nem bánnám ha ilyen lenne karácsonykor!! 
    előzmény:
    alchri (6819)
    2006-12-15  09:03
  82. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2006. december 15. 09:326820.
    Sziasztok lányok!ma csinálom a linzert,köszi Erika,igen én a kis lyukra gondolok ahol kandikál a leki,amit prosecco írt,gyűszű jó lenne ,de nincs gyűszűm! Mit tegyek,valami játék félét találok,vagy még a rumaroma kupakjára gondolok! Na jól elvagyok itt magammal! Klári:gyönyörű a fátok,nagyon szép lett,nekem is élmény volt a gyerekeknek ,igaz ők már 3-4 hósak voltak,de csak úgy csillogott a szeműk,berektuk a fa alá őket,maxicosiba édesek voltak! Szerintem azért kell egy vastagabb takaró,bébitakaró amit a fejvédővel+baldahinnal kaptatok,biztos nálatok is így árulták,tehát az azért kell szerintem,vagy a vastag nagy hálózsák!bár nem tudom nálatok ,hány fok van,de tény nem kell túl takarni stb,de úgyis kinyilvánítja majd ha nem tetszik neki,van fázósabb bébi is!! Szóval ugyis tudni fogod,sőt Martinnak volt hogy a lepedőre is kis plédet raktam rá a pelust a fejéhez ,mert fázott és már jobban aludt esténként! Prosecco:Szépek a kiflikéid,ügyi vagy! És köszi a gyűszűt! ezt a recit is beírhatod,bár én már annyi félét szeretnék,hogy már apjuk morog,hogy persze aztán elajándékozom,és az egész ház ezt eszi,de nekem élmény sütni,de én is kérek majd infulziós kávét én is,bár nem kávézom,de a tea is megteszi!! Tündikém :jobbulást nektek,de karira gyógyultak leszünk,én is náthás lettem,én se szoktam beiglit csak gesztenyéset csináltam tavaly mert mama azt csinál nálunk is ,így lehet hogy elmarad!Csak gesztiset csinálok! Na majd kitalálom!Szia Lilikém,remélem megrohamoznak benneteket az útsó ajándékvásárlók,bár ott még a jövőhét is! Mindenkinek nagy pusza,majd jövök,de most begyúrom a linzert,du Vanival csinálom,majd krumplipaprikást csinálok,ezt jól megaszontam! mosok,hétvégén meg ablakpucolás,takarítás stb!Marcsikám:De jó,hogy olvaslak,pusza nektek,lappang még a bárányhímlő tudod,de lehet nem kaptátok el!Én Martint beoltottam ,azaz nem én ,de remélem így nem kapja el,legalább ezt,mert Vanival ugyanígy bölcsiben elkapta és olyan pöttyös lett,hogy csak na,de mellé még magasláza is,3 hétig kínlódtunk,és nem kívánom senkinek,ráadásul apudat akkor kerüljétek,mert felnőtt korban szövődménye is lehet,persze át kell meg jobb is ha az ember átesik rajta kicsinek,ja és képzeld,már nem az a rázókeverék a divi,persze mi vettünk azért,hanem egy hintőpor,ami mentolos,nem ér sokat!Remélem azért nem marad el az út,és nem most karira lesz bárányhimlős Barni! Jaj megint sok belőllem!Sziasztok,eperke,Kriszti,Alettina,Erika,mindenki akit nem említettemRágica:hol bujkálsz?Jövök még!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2006. december 15. 09:036819.

    Marcsika, köszönöm . Akkor lehet, hogy Barni a nagypapa génjeit örökölte, bízzunk benne. Ez tényleg érdekes. A német megfelelöje a bárányhimlönek= Windpocken. Szinte a szél viszi tovább a fertözést . Különben ha már meg kell kapni, akkor gyermekkorban jobb ha túlesik rajta.

    De jó Nektek,hogy havat láttok, mi a márciusi havazás szép emlékeiböl élünk itt, ma is tavasz lesz kint.

    Emlékeztek még? -------------->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (6817)
    2006-12-15  08:15
  84. 2006. december 15. 09:006818.

    Jó reggelt!

    Prosecco, köszönöm szépen a jókívánságokat!  

    Latsia, nagyon szép a fátok!  Bár én nem értem ezt a szín szerinti őrületet. Nálunk a fa mindig ezernyi színben pompázott és én mindig csodálatosnak láttam.  Előzör felrakták a fiúk rá az égősorokat, aztán rakták a szülők a csúcsdíszt és a nagyobb gömböket Ezek olyan gyönyörűek voltak, egy óriási könnycsepp alakúak voltak, aminek a belseje mintha ki lett volna vájva és kis műanyag figurák voltak benne, pl. libát lopó róka. 6 darab volt belőle, mára már csak egy marad.  Aztán jöttünk mi gyerekek és mindenfelé aggattunk különböző szinű gömböket, angyalkákat, figurákat, a végén a szaloncukrokat, aztán ezeket a szőrös valamiket (nem tudom ,hogy hívják őket szakszerűen    ) és végén a nagy angyalhajat a fa tetejére és szétterítettük az egész fán. A fák így egyszerűen tökéletesek lettek.  A fákat én azóta sem tudom máshogy elképzelni, de te most megmutattad nekem, hogy két színnel és csodálatos fákat lehet alkotni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. december 15. 08:156817.

    sziasztok
    Én is másképp készítem a brassóit: hagyma dinsztelés, aztán bele a husi amit "átfehéredésig" sütök, aztán picit még hagyom az olajon,  hogy színt kapjon és  levet engedjen...teszek rá borsot, majorannát, sózom, majd felengedem kevés vízzel (max. 2 dl, ami elfő azt a főzés során pótolom hogy megfőjön rendesen) fokhagymát csak nagyon keveset teszek bele. Ha megfőtt, hagyom zsírjára sülni. Kisütöm a krumplit serpenyőben, összekeverem a hússal a krumplit, és pici pirospaprikát szórok rá.

    Asszem más nincs benne, már olyan régen csináltam...de leeht hogy ma azt csinálok, olyan kedvet kaptam hozzá 

    Alchri köszi a jelszót, gyönyörű ez a fiú   a bárányhimlő valóban nagyon ragályos, csak gondoltam hátha...tavaly nem kapta el.....képzeljétek az apukám sose volt bárányhimlős...marha érdekes....nem is tudtam róla.

    előzmény:
    eperlevel (6813)
    2006-12-15  00:35
  86. 2006. december 15. 07:216816.

    Jó reggelt !

    Klári, szép a fátok, én még nem döntöttem el, hogy a rószaszín és lila gömböket teszem-e fel rá, vagy a pirosakat én is.

    Lilikém, szoktam én is a krumplit serpenyöben sütni, de tegnap nem tudtam mellette állni, így a sütöbe vágtam és ott süldögélt magában. 4 fej hagymát is föztem a Brassóiba, attól nagyon finom,sürü szaftja lesz. Zöldborsót csak akkor teszek bele, ha van itthon .

    Prosecco, gyönyörüek a vaniliás kiflik ! Nekem sosem lesznek ilyen szépek. A krumplit általában sütöm a Brassóihoz, de volt már olyan, hogy én is föztem, mint Eperlevel.

    Cicó, jobban vagytok már kicsit?

    Marcsi, drukkolok, hogy ne kapja el Barni a bárányhimlöt, bár az nagyon érdekes lenne, mert borzalmasan ragályos. Az enyémek  egyszerre estek át rajta, Alex hozta haza az oviból és a kis öcsikéje is kipattogzott .

    Nagyon jól sikerült a koncert, Chri apukája dagadt a büszkeségtöl. Tele volt a templom. Egy kritikus is zorgalmasan körmölt, kiváncsi vagyok a véleményére.

    Tegnap a Brassóihoz magyar céklát bontottunk. Mondjátok, miért édesítöszerrel édesítik? Borzalmas az íze, én nem bírtam megenni, utálom az édesítö utóízét. Ráadásul E954!  . Jót akartunk magunknak, de inkább maradok az itteni Pennys céklánál, abban cukor is van és úgy sokkal finomabb.

    Ma Alex csak 1-ig dolgozik, itthon szeretne velünk ebédelni, majd valamelyik kedvencét fözöm meg.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. december 15. 06:356815.
    Nnnna, ez is olyan sütemény, ami nekem még SOHA nem sikerült!
    előzmény:
    prosecco (6809)
    2006-12-14  22:05
  88. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. december 15. 06:286814.
    Szia Prosecco!!
    A vaníliás kiflicskéid szinte megszólalnak!! Milyen jó hogy írtál mert már tudom, a tegnap esti felsoroláskor Téged felejtettelek ki!!!!!!!

    Köszönjük a kedves jókívánságokat. Talán cseppet jobban vannak a taknyosok, most rám ragasztották át, nem is kicsit. Nagyon agresszív torokgyuszi. Már látom, hogy a ma esti céges bulira bantu néger orral és szipákolva megyek.

    Ma végre spenót lesz! Nehéz errefelé kapni.

    Na szép napot MINDENKINEK!
    előzmény:
    prosecco (6809)
    2006-12-14  22:05
  89. 2006. december 15. 00:356813.

    Ez jó, a brassói ahány ház annyi szokás!   

    Nálam: hagyma dinsztel, rá a hús, sok fokhagyma, és kicsi pirospaprika, só, bors. Kedvem szerint néha maorannát is teszek bele. A krumplit héjában megfőzöm, megpucolom és kisütöm serpenyőben, így édeskésebb a burgonya. Tálalásnál keverjük csak össze. Zöldborsó nekem sincsen benne. Az nálam már több pirospaprika, kis víz, és úgy borsó, szóval olyan tokányosabb! 

    előzmény:
    litita (6812)
    2006-12-14  23:57
  90. 2006. december 14. 23:576812.

    Sziasztok!

    Ildikó. a Roli-baba csudaszép, nem csoda, hogy szerelmes vagy belé.

    Klári, nagyon szép a fád! Nem tudom milyen volt tavaly, de ez nekem nagyon tetszik. Ami a kutysétáltatást illeti, sajnos a környezetemben mindenki dolgozik, senki nincs most napközben otthon, nem is tudom, mi lesz jővő héten, amikor már biztos reggeltől estig bent kell lennem. De hát majd megoldjuk valahogy, elmagyarázom neki, hogy most dologidő van, nem pisilünk annyit.

    Prosecco, de meg tudnék ennyi most 1-2 vaniliás kiflicskédet!!! De jól néznek ki!

    Erika, én holnap reggel csinálok brassóit, de én a krumplit nem a sütőben, hanem a serpenyőben sütöm ki előre olajon és aztán együtt teszem be átsülni a sütőbe (nem is olyan szép a krumplim, mint a Tied). És én zöldborsót nem szoktam tenni, meg hagymát sem, csak fokhagymát, sót, borst és majorannát. Meg egy kis lecsót (nyáron paradicsom-paprikát). Az elején meg sok füstölt szalonna kiolvasztásával kezdem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2006. december 14. 23:006811.

    Szió Lányok!

    Malena, köszi a választ! Nagy vágyam a fehér konyhabútor, de nem tudom bemerjem-e vállalni ezért kérdeztem. Most újra gondolkozom rajta! Volt már fekete, na azt nem ajánlom senkinek se!  

    Ma sem főztem, mert nem volt időm. Tegnap este készítettem salátát, mert a kollegákkal ma karácsonyoztunk, abból maradt, illetve melegszendvicset készített Maci ez volt a vacsi. Holnap egész nap úton leszek, Maci meg dolgozóban eszik, így már csak hétvégén leszek konyhába.

    d.ildikó, gratulálok Rolihoz, nagyon szép kisfiad van!!!

    Latsia, szép a fád! Van itt egy kolleganőm aki szintén már hónap elején felszokta dísziteni a fát, azt mondja így már Mikuláskor itt a fa, és nem kell a nagy kapkodásban 24.-én még a fával is "szórakozni".   Idén új díszeket vásároltam: barna, almazöld és arany-ezüst közötti árnyalatba játszókat. Majd lefotózom a fán!

    Alchri, jó hogy mondod a brassóit, hétvégére zöldborsóval összedobom kicsit tokányszerűre hajában főtt, majd kisütött krumplival!  

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (6810)
    2006-12-14  22:35
  92. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. december 14. 22:356810.

    sziasztok!

    Eperke, nem vészes a takarítás, főleg ha nem én csinálom  de viccet félretéve 10 éves lassan ez a bútor, de még most is olyan mintha új lenne, egyáltalán nem kényes, ahhoz képest hogy fehér

     

    Prosecco, köszi azóta felraktuk már a kinti dekorvilágítást is, Barni és  a férjem együtt csinálták, Barni nagyon büszke rá Hát havat bizony nehezen találni msotanság a környéken, de ahová mi megyünk ott már most 50 cm van...ez Dél-Tirolban van, Olaszországban, a Schnalstal gleccser (más néven Val de  Senales) Bolzanotól 1 órányira kocsival, Merano városa "felett". A szállás 2700 m magasan van, és a gleccser "teteje" pedig 3200 m, innen indul a sípálya...bár most veszélybe került a telelésünk....ugyanis az oviban bárányhimlő van és hát most tövig rágom a körmöm hgoy elkapta e a gyerek vagy nem ...mindenesetre amitn tudomást szereztem róla, elhoztam és azóta nem jár...de hát ez ugye kétesélyes. Persze tudom én hogy jobban járunk  ha elkapja minél hamarabb, engem az se zavar, csak ne most....majd meglátjuk mi lesz.

     

    Klári nagyon szép a karácsonyfa, dehát milyen is lehetne? 

    Ildikó, Barni is hasfájós volt, a fiúk nagyrészt ilyenek, mi anno Espumisan-t kaptunk rá, de megmondom őszintén, nem sokat használt. Azt mondják 3 hónapos korig hasfájósak...az enyém 6 hónapos koráig az volt.... De kitartás...túllesztek rajta. Ami kicsit segít a tornáztatás....a kicsi a hátán fekszik meztelenül, vagy kis bodyban, ne zavarja a sok ruha,  te pedig a két pici lábát egymás mellé teszed, óvatosan ám határozottan a hasa irányába tolod, majd "szétnyitod" és leengeded....ezt jópárszor csináld, meglátod megkönnyebbül majd a pici pocakja.

    Alchri édes a kisbaba, én is akárhányat látok midnet "meggyömöszkölném" 

    előzmény:
    prosecco (6772)
    2006-12-13  17:21
  93. 2006. december 14. 22:056809.

     

    Megmutatom még Nektek a mai alkotásom :.........>>>>

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2006. december 14. 21:536808.

    Sziasztok!   

    Ildikó,  ez a Roli-baba tündéri. Az én lányom is hasfájós volt,hasmenéssel egybekötve 3 hónapos koráig. Közben azért szépen fejlödött.Csak a köménytea és a maszirozás segitett valamennyit.  
    Latsia,  gyönyörü a karácsonyfád. Ilyen hamar feldiszitik ott felétek?Képzeld,hogy jártam! Ma ebédre a Te csöben sült burgonyádat akartam elkésziteni. Mit tesz a szokás hatalma ?Megföztem a krumplit és akkor kaptam észbe,de már késö volt. Igy hagyományos rakott krumpli lett belöle.
    Erika, a kis Johanna nagyon szép kisbaba.Ne sirj,majd babusgathatod a nyáron. Nagyon jól néz ki a brassóid.Ez eredeti recept,vagy alchri-kreáció,hogy a krumplit megsütöd hozzá? Köszi érte és biztosan megcsinálom a tárkonyos levessel egyetemben.Chrinek szoritok ma estére,de biztosan minden OK lesz.
    litita,   újból elolvastam a hozzászólásodat.Bocsánat,de akkor siettem és rosszúl értelmeztem. A 3 hetet szabadságnak gondoltam és nem intensiv munkának. De valamikor csak szabadságoltok?
    fokrisz, megnéztem a képeket.Nagyon szépek voltatok és igy utólag is gratulálok és minden jót,sok boldogságot kivánok Nektek.
    flixotide,  a linzer közepére a lyukat olyan kis kiszúróval csináltam,de lehet egy gyüszüvel is.Ha nagyobb alapokat szaggatsz ki,akkor liköröspohár is jó,ahogy alchri is irta.

    Kellemes estét Mindenkinek, Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. december 14. 20:296807.
    Lili!

    Erika, jajj de finomakat főztél! Nyamm! Nagyon aranyos a pici baba nálatok is! Gratulálok hozzá a büszke szülőknek.

    Flix, képzeld lehet hogy szentségtörést követek el és idén nem készítek bejglit. Még vacillálok rajta.Nagyikkal szentestézünk és azt mondta hadd süsse ő.
    Talán pozsonyi kiflit sütök, még nem biztos. Rugelach biztos lesz, meg mézes meg linzer féle meg még ki tudja, attól függ mennyi vérátömlesztést kapok előtte koffeinnel.

    Ildikó, Bálintom is iszonyú hasfájós volt ,pontosan három hónapig, azt mondják addig tart maximum. Hát ő kihúzta. Azt viszont csak most hallottam, Annámmal, hogy az édesanya ne igyon tejet és csak savanyított tejterméket egyen azt is mértékkel. Nem is fájt a hasa soha, de szerintem amúgy sem volt hasfájós mert a lányok nem annyira azok. Próbáld meg. Na és a tejképző teák is amit az anyukák isznak megfájdíthatják a pocikájukat.
    Végül kaptunk egy papaverines kanalas szirupot, dokinéni készíttette és az használt. Így húztuk ki a három hónapot. Na hát én meg vajaskenyéren éltem persze.

    Ciprussun jujj!!!!!!!! De jó neked! Jajj a képedről jut eszembe, most hogy apjukra hagytam gyerkőceimet délutánra, hát arra értem haza,hgy rászigetelő szalagozta a pelenkát a gyerekre! Nehogy levegye titokban.


    Klári, nahát! Már van fa, szuper!!!!!!!

    Na húzok mert kicsik megőrjítik apjukat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. december 14. 20:136806.
    Sziasztok, szép estét!!

    Hát kihúzom a lábam pár napra és már szinte követhetetlen a termés.

    Jancsibá, kívánok Neked nagyon kellemes ünnepeket, jó pihenést ha tudsz!!!
    A képek nagyon jók, főleg Laci bával vagytok aranyosak, két "bá"
    Tegnap elkészítettem a második könyvedben szereplő receptet, fergeteges sikere volt. Jó, hogy a paprika TV-s felvételen meg is nézhettem hogy készül pontosan.

    Húslevest készítettem és Jancsibá egytálételét, aztán rétes és palacsinta meg egyéb finomságok amiket még a Télapó küldött postán pár hete.

    Még nem olvastam vissza, igyekszem, de Roli babától máris elaléltam. Jajj de éééédes!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2006. december 14. 20:076805.
    Szép estét Lányok!

    Mivel a máskos tésztát nem fotóztam , oztam helyette karácsonyfa képet, mert mi görög szokás szerint már a hó elején feldíszítettük.
    Most arany-piros lett, 15 évig kék-arany volt. megérett a váltás.
    Megmondom őszintén, hogy az IKEA-s piros díszek, amiket itt vettem hozzá egyáltalán még a közelébe sem érhetnek az annak idején Ausztriában vett kék díszeknek! Úgyhogy bár szerintem nagyon szép lett a fa, de amikor majd visszamegyünk Ciprusra vagy előbb, amikor utazunk valahová kicsit szebbeket fogok keresni.

    A képen nem látszik, de összességében tényleg szép lett, és marad is addig, amig jön a Kisbabink, mert szeretném neki is megmutatni!

    Ildikém édes a kis Rolika, az a sírós kép ugyan kicsit szomorú...Nálatok ennyire hideg van, hogy ilyen vastag kis takaró kell rá?
    Vagy a kicsiket ennyire melegen kell tartani? Nekem itt azt mondták, hogy ha pizsama van rajta, akkor elég egy hálózsák, esetleg egy nagyon vékony kis pléd...

    Szép estét Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. december 14. 18:266804.
    Gyertyával?? Engedd, hogy más éjszakázzon vele  
    előzmény:
    alchri (6799)
    2006-12-14  15:37
  99. 2006. december 14. 16:066803.

    Sziasztok

    A Brassói nagyon finom lett, de megint több volt benne a hús, mint a krumpli. Pedig az 1 és fél kiló húshoz, 2 kiló krumplit pucoltam, mégis a hús volt a túlsúlyban.

    Brassói aprópecsenye/ alchri:

    1,5 kiló sertés / tarja/ kockára vágva, 4-5 nagy hagyma, zsír, só, bors, 10-15 deka zöldborsó / fagyasztott/, 4-5 gerezd fokhagyma, 2 kiló krumpli

    A hagymát kockára vágtam és egy serpenyöben disznózsíron üvegesre dinszteltem. Hozzáadtam a kockára vágott húst, kicsit piritottam. Sóztam, borsoztam, majd lefedve majdnem puhára pároltam. Hozzáadtam a zöldborsót, a serpenyö tetejét levettem és egy kicsit elföztem a hús szaftját. Belenyomtam a fokhagymákat.

    Miközben a hús párolódott, a burgonyát kockára vágva a sütöben, sütöpapírral kibélelt tepsiben, egy kis zsírral pirosra sütöttem. / 220 fok, kb. 30 perc/.

    A végén a krumplit hozzáöntöttem a húshoz és együtt, magas höfokon, pár percig piritottam.

     

    Ma este megint énekel a fiam, barátaink is meghallgatják és a férjem is jön. Kicsit aggódunk, mert Chrinek hetek óta fülzúgása van, ma is infuziót kapott. Eléggé összejött neki most minden, iskolai vizsgák és fellépések, igyekszem jól táplálni és pihentetni amennyire lehet.

    Kellemes délutánt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2006. december 14. 15:536802.

    Flixi, bennem ugyanezeket az érzéseket keltik ezek a képek, mint Benned. Meggyömöszölném, agyon puszilnám öket .

    A kis lyukat a Linzerbe én egy kis pálinkás pohárral csinálnám .  Erre gondolok------->

    Ez most azért ugrott be, mert a vendégünkkel a férjem ivott egy kis házi barackpálinkát és a pohárnak a nyílása pont megfelelne erre a célra. Ha jól emlékszem én már mini pogácsákat is szaggattam vele .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978680 (6797)
    2006-12-14  14:42

Címlap

top