Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2006. június 12. 16:31201.
    Janyok, egy kicsit megmorogtalak benneteket a masik topikban. Bemasolom ide is, hogy tolem tudjatok meg ;-))
    ------------------------

    Haragos vagyok. Haragszom azokra a janyokra, akik a topikot osidok ota irtak, akik rengeteg otletet adtak masoknak, akik ugy idenottek ehhez a topikhoz, mint nyari eso kezdetehez a jo illat, es most sebbel lobbal elhagytak mindezt.

    Felreertes ne essek, nem azert haragszom, mert ujabb topikot nyitottatok magatoknak janyok. Azzal nemhogy semmi baj sincs, hanem azert, mert feladtatok valami fontosat.

    Feladtatok azt, hogy nem kell odafigyelni azokra akik elmergesitik masok tarsasagat, feladtatok azt a lehetoseget, hogy semmibe veve oket eszrevegyek magukat, es szepen halkan lekopjanak. Ehelyett ti leptetek, es ezzel nyitottatok csak igazab teret masok tarsasagat szettepni igyekvoknek.

    Nagy kar erte.

    Mindazonaltal minden jot nektek az uj topikban. Egy biztos, en oda is bekukkantok majd idonkent. Viszont beirni, mar amikor fogok, azt csak itt fogom megtenni, mert nem akarom feladni azt, amiben hiszek :-))

    Remelem azert nincs harag?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. június 12. 14:13200.

    Készen vagyunk az ebéddel. Erika, köszönet a spárgasaláta receptért, haláli finom! Nem volt sajnos se snidlingem, se medvehagymám, csak zöldhagyma, így azt karikáztam bele.

    A carbonarát kolozsvári szalonnával csináltam, és csavart barillával. Azt hittem, hogy kiszárad a sütöben, de nem így volt! Nagyon jó lett!

    További szép napot midnenkinek, rohanok dolgomra!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_677106
    Torolt_felhasznalo_677106
    2006. június 12. 13:49199.

    Klári, szia! Ez csodás hír, tiszta libabőrös lettem tőle!! Nagyon-nagyon gratulálok és jó egészséget kívánok mindkettő(?)töknek!  (A kérdőjel az kérdi, biztos, hogy csak 1edül van bent?!?)

    smaci zsuzsa

    előzmény:
    latsia (69)
    2006-06-10  20:16
  4. 2006. június 12. 13:40198.

    Macika, nagyon köszönöm, már meg is ittam ! Viccen kívül, megcsinálom ma délután a barátnömnek .

    Ma ebédre nagyon leegyszerüsítettem a dolgomat, vettem olyan bepácolt tarját, amit Te is grilleztél a hétvégén és hozzá saláta volt. A hús nagyon finom omlós volt, most sütöttem elöször ilyen elöre pácoltat, férjem már mondta, hogy legközelebb ebböl süti majd a Brassóit .

    Jól elszórakozom az iwiw-vel, már találtam pár ismeröst, akiknek írtam is üzenetet.  . Jópofa dolog, majd még gondolkodom, hogy kiket lehetne megtalálni.

    Szép délutánt még!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (196)
    2006-06-12  12:46
  5. 2006. június 12. 13:16197.
    Klárika! Gratulálok a babához!!!!    Nagyon-nagyon boldog életet kívánok kis családotoknak!
    előzmény:
    latsia (71)
    2006-06-10  20:56
  6. 2006. június 12. 12:46196.

    Sziasztok Lányok!

    Rengeteg dolgom van még, ezért most csak bekukkantok. Hoztam Nektek kávét, tojáslikörrel és csokiforáccsal, ezt íram körbe tegnap. Megcsináltam magamnak itthon, nem kell érte az ajtó elé menni 

    Ebéd készül, és mi mást vettem volna ma délelött, mint ... na? Spárgát!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. június 12. 11:54195.
    Jajj, persze nem utoljára, csak legutóbb . Így akartam mondani .
    előzmény:
    alchri (194)
    2006-06-12  11:41
  8. 2006. június 12. 11:41194.

    Klárikám, nagyon szép a a spárga amit vettél, a recept az teljesen tuti, a szósz isteni, csak azért drukkolok Neked, hogy ne legyen fás a spárgád, vagy keserü. Mert az is elöfordul sajnos.

    A kávéval és a borral voltam az elsö terhességem alatt úgy, hogy már a szaguktól is öklendeztem. Amikor meg Chrivel voltam terhes, mindent bírtam, minden jólesett.

    Marcsi, Párizs isteni város, tavaly novemberben voltam ott utoljára . A neten találtam magamnak 1 éjszakára egy egész türhetö, olcsó hotelt, aztán másnap átmentem a férjemhez, ök azért egy kicsit jobb hotelben laktak , egy egész lakásunk volt, konyhával, nappalival, 2 terasszal. De ez véletlen volt. Így otthon ettünk, nem mentünk étterembe. Helyette mulatókba jártunk esténként . Ha legközelebb mentek, ki ne hagyjátok a Crazy Horse-t! Fantasztikus!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. június 12. 11:00193.

    Most végre itt is süt a nap ezerrel, ma már a gyerek is rövidgatyát kapott reggel kb. 25 fok van kint, egyre jobb, de azért Ciprussal nem ér fel...bárcsak ott lógathatnám a lábam a tengerbe, meg süttetném a hasamat a napon 

    kár hogy ott maradtak az albumok, megnéztem volna a képeket 

    A kávét ne sajnáld, a babócák nem szeretik az ilyen "ajzószereket"....amikor Barnit vártam én sem ittam még kólát sem...aztán tessék mégis pörög a gyerek ezerrel 

    előzmény:
    latsia (191)
    2006-06-12  08:42
  10. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. június 12. 10:58192.

    sziasztok

    Klári az egész egy mesebirodalom, gyönyörűszép, mi 4 napot töltöttünk kint de nem tudtuk az egészet bejárni. Hihetetlen hogy mekkora odafigyeléssel van megcsinálva minden, szinte az egész tökéletes. Rengeteg a műsor, naponta 4x csinálják pl. ugyanazt a zenés-táncos műsort, az Oroszlánkirályról, és minden egyes alkalommal úgy adják elő mintha most csinálnák először, olyan lelkesedéssel...ott nem látsz oylat hogy akárki is elhúzná a száját, vagy akármelyik üzletben fapofával szolgálnának ki...pedig biztos hogy nekik is vna rossz napjuk.

    Amint kicsit jobban ráérek fogok feltenni még képeket.

    Voltunk Párizsban is (ha már ott jártunk nem hagytuk ki) nagyon szép, de sajnos úgy mint Pesten ott is az ember hajléktalanokba meg lehúzós román cigányokba botlik. Utóbbiak a Tüllériák kertjében kérdezgették unos untalan az emberektől hgoy "do you speak English?" és aki szóba állt velük azt lelejmolták...én csak néztem fagyizás közben...hozzám nem is mertek mondjuk odajönni... 

    A Champs Elysées (bocsi ha rosszul irom) gyönyörű, tele üzlettel, megbeszéltük a másik család "anyujával" hogy legközelebb ketten jövünk és bevásárolunk  persze a fiúk annyira először nem díjazták de aztán belementek

    előzmény:
    latsia (191)
    2006-06-12  08:42
  11. 2006. június 12. 08:42191.
    Jó reggelt Lányok!

    Nálunk ragyogóan süt a nap, jó ,eleg lesz ma megint!
    Reggelire már bedobtam egy gyümölcsteát, hamár a kávéról le kell mondanom, igazán finom volt, asszem lefőzök egy jó nagy adagot és behűtöm! Ja és egy zöldalma is lecsúszott! Fura reggelijeim vannak, tegnap narancsot ettem, máskor éhgyomorra a biztos hülyét kaptam volna tőle, de most jólesett.

    Reggel hazafelé Dimitől beugrottam egy üzletbe és nagyon szép spárgákat a mai előételhez Erikám lelked rajta!
    Vettem őszibarackot is, de cserkót nem, mert még van itthon, este behűtve annyira jólesik.
    A főétel pedid Ativeclod Mascarpones tésztája lesz, vettem hozzá spenótos metéltet.

    Malena nagyon édes a kis Barni, képzelem milyen jó volt Eurodisney-ben! Én 10 évesen jutottam el az amerikaiba, mert a nagybátyámék meghívtak minket 3 hétre, nekem óriási élmény volt! Szinte nem is emlékszem sok másra az egész útból, mint a sok Mickey Mouse-ra, Pluto-ra stb.
    Sajnos Cipruson maradtak a családi albumok, pedig most szívesen feltettem volna egy képet onnan, tuti halálra röhögtétek volna magatokat, milyen áhitattal néztem az ezeknek beöltözött egyetemistákat!

    Cicó, jók a macik, én gyűjtöm őket, van már 83 db, igaz azok is Cipruson várnak vissza, de már itt is beújítottam 4-et!
    Anyósoméknál egy szobát foglal a gyűjtemény.
    A legjobban azt szeretem, ami a legolcsóbb, legkoszosabb maci volt, fillérekért vettem, de felújítottam és most nagyon szép, tiszta maci lett.

    Maci masa jó mosást, nekem a vasalás a mai program, ebben a jó melegben kifejezetten jó lesz!

    Erika, jó ez a film, mi moziban láttuk még anno Mo-on, nagyon tetszett!

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    alchri (189)
    2006-06-12  07:48
  12. 2006. június 12. 07:53190.
    Köszi szépen, máris elmentettem mind a 3 dolgot! 
    előzmény:
    alchri (189)
    2006-06-12  07:48
  13. 2006. június 12. 07:48189.

    Macika, szia

    A 115-ös hozzászóláshoz másoltam be Kira receptjét. Nagyon kénylemes a sütöben átsütni, nagy tepsivel is készíthetö így.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (188)
    2006-06-12  07:44
  14. 2006. június 12. 07:44188.

    Jó reggelt kívánok!

    Ma megit gyönyörü az idö! 

    Erika, örülök, hogy ízlik a tojás! Biztos lehet még vele kísérletezni, és más hozávalókkal is kipróbálni, legyen az akár olíva, feta, vagy egy kanálka lecsó, esetleg pirított sonkakockák, petrezselyem, vagy cukorborsó.

    Ebédre valószínüleg  tésztát fözök, a tegnapi carbonarád jól nézett ki, majd esetleg ha idöd engedi, bemásolhatnád a receptet! Ok, a szokásos carbonarát ismerem, de mivel ezt a sütöben készítetted, érdekelne a különbség.

    Valami saláta is lesz mellé, és desszertként egy finom málnakrém talán. Van még mélyhütött málnám, azt használom fel hozzá.

    Na megyek, megnyitom a "mosó masa mosodáját" utána pedig az egyszemélyes mángorló vállalkozásomat 

    További szép délelöttöt mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 12. 07:32187.

    Megtaláltam a magyar címét a filmnek, meg egy rövid tartalmat róla. 2005-ben jött csak ki otthon  a videótékákba, szerintem még kikölcsönözhetö. Érdemes megnézni.

    1940-et írunk. Míg Hitler csapatai lerohanják Európát, az Egyesült Államokban élő félig zsidó származású Linda Voss (Melanie Griffith) legfőbb gondja, hogy állást találjon Brooklynban. Ettől függetlenül egy cseppet sem közömbös a lány számára az, ami a másik kontinensen zajlik.
    Új főnöke, Leland fiatal jogász (Michael Douglas), aki napról napra titokzatosabbnak tűnik Linda számára. Amikor a férfi egy németül írt levél fordításával bízza meg, hirtelen rádöbben, hogy munkaadója nem más, mint az Egyesült Államok katonai hírszerzésének egyik magas rangú tisztje!
    Bár Leland ezt tagadja, Lindát már nem állíthatja meg. Amikor megtudja, hogy a férfi egyik kulcsemberét megölték Németországban, azonnal jelentkezik, hogy a helyére álljon...
    Mivel ekkor már érzelmi szálak is fűzik a lányhoz, Leland eleinte hallani sem akar erről, de aztán rájön, hogy egyedül a lány képes azonnal a stratégiai fontosságú ügynök helyébe lépni...

    Felhők közül a nap
    Shining Through
    amerikai film 1992
    háborús, romantikus, krimi

    Szereplők:
    Michael Douglas
    Melanie Griffith
    Liam Neeson
    Joely Richardson
    John Gielgud
    Rendező: David Seltzer
    Gyártó stúdió: 20th Century Fox
    Forgalmazza: InterCom
    Hossz: 127 perc

    DVD Információk:
    Hang: DD 5.1
    Szinkron: angol
    Feliratok: magyar, angol, lengyel, cseh, héber, svéd, dán, finn, portugál, izlandi, norvég
    DVD Extrák:
    Interaktív menük
    Jelenetek közvetlen eléréssel
    Eredeti előzetes
    Werkfilm
    Interjúk az alkotókkal és szereplőkkel

    DVD Premier: 2005 Június 9

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. június 12. 07:10186.

    Jó reggelt Lányok  !

    Maci, isteni lett a tojás, én kb. 8 percig hagytam a sütöben, utána nem tudtam sajnos kiborítani a formából, mert a sárgája olyan tükörtojás halmazállapotú maradt. A formából ették a gyerekek, kenyérrel tunkolták ki a sárgáját. Az illata is csábító volt nagyon, a bazsalikom és a paprika együtt jó kis kombináció volt.

    Klárikám, nagyon tudom a paprikával is ajánlani, itt a Lidlben kapni ezt az üveges, ecetes olajban eltett, sült,.hámozott paprikát. Ezt szoktam a szalámikrémembe is tenni. A cicus szerintem is valakié itt a szomszédságban, nagyon kis ápolt volt. Utólag is köszönöm a szép idézetet .

    Lilikém, anyukámat is levette a férjed a lábáról, nemcsak engem , azóta is emlegetjük, hogy micsoda egy arany ember. Együtt egy nagyon szimpatikus, értékes párost alkottok . Örülök, hogy kaptatok dinnyét, a fetával meg tényleg nagyon finom.

    Malena, nagyon szépek vagytok mindketten !

    Cicóm, nagyon aranyos a macicsalád . Képzeld el, a fiamnak van egy pandamacija, talán 2 éves lehetett amikor kapta valakitöl. Még most is ott örizgeti a szobájában. Pár éve mindenhová vinnünk kellett magunkkal, anélkül nem volt alvás .

    Ma még nem tudom mit fözök, majd kialakul. 32 fokot ígérgetnek, talán egy saláta is elég lenne. A gesztenyekrém az utolsó pohárig elfogyott, tegnap a tévéhez ették meg a gyerekek. Nagyon finom! Egy isteni filmet néztünk meg videóról, kb. 12-13 éve vehettem fel, a reklámokból ítélve. A második világháborúban játszódik részben Amerikában, részben Németországban.

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 12. 05:56185.
    Szép napot Lányok!!

    Jajj, Malena de szép a kisfiad! Jó Őt újra látni. Régebben már megnéztem a bemeden. Nagyon jó kis szülinap lehetett, biztosan jól érezte magát! Sok szép ajándékot kapott és finomságokat is. A Papátoknak pedig jobbulást kívánunk!!!

    Lili, mivel személyesen is ismerhetem, tapasztalatból tudom mondani, igen, egy Tündér a férjed!!! Nem sok férfi tenné ezt meg! Szerintem pont hozzád való, két Tündér egy pár!!

    Erika ez a cica gyönyörű!


    Ez jó, látom jót derültetek az esti kínomon.. Na egész jól megúsztam a dolgot. Negyed 10-ig játszottunk. Na és nagy kegyesen megengedte, hogy mondhassak amit akarok.. Le is fotóztam a díszes társaságot!
    Egyébként a mesekönyv kisfiam nagy kedvence. Ez mindíg a játék alapja. Az első részét most nem hozta ide, de azt kapta 6 hónaposan. Azóta is az No.1. könyv nála. Tilde Michels: Guszti maci kalandjai a címe. Ajánlom minden kisgyermekes figyelmébe. Nagyon szép illusztrációk vannak benne.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. június 11. 23:25184.
    Teszek fel két képet, ezek ugyan még nem a szülinaposak , Eurodisney-ben készültek pár hete...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. június 11. 23:20183.

    sziasztok Lányok

    ELőször is szeretném megköszönni mindannyiotoknak a köszöntést, a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok 

    Barni bizony négy éves lett és idén már nagyon várta a születésnapját, a családot. Azt mondta nekem pár napja hogy az ő szülinapján mindenki legyen itt, és apukámmal kezdte a névsort. Sajnos apukám nem tudott itt lenni, mert még mindig nagyon gyenge, de a kh-ból kívánt neki sok boldog szülinapot.

    Alchri köszönöm a biztatást, bizony rámfér most, elég nehéz időket élünk meg.

    No de kicsit vidámabb téma: szóval a szülinap: kaja egyszerű volt, húsleves, rántott husi, rizibizi, saláta. Torta: dobostorta, Barni kedvence, imádja, és szerencsére van egy nagyon kedves cukrász ismerősünk, anyuék régi barátja aki minden évben nagyon finomat süt nekünk. Valamint volt még egy nagy tál eper és egy dinnye  (bár én a dinnyét kihagytam mert nem a szivem csücske), de az eper annál inkább 

    Sok szép ajándékot kapott a fiatalúr, többek között egy orvosi táskát, mert közölte hogy állatorvos lesz és cicákat fog gyógyítani , valamint az elmaradhatatlan LEGO-t, egy tűzoltóautót,  egy autópályát autókkal, benzinkúttal, walkie-talkie-t, egy csomó ruhát, és két meséskönyvet...azt hiszem nem hagytam ki semmit

    Jó lenne már itt is a jóidő, bár ma már nem volt rossz, de én jobb szeretem a 30 fok körüli hőmérsékletet, ez még nekem kevés 

    Klári az én mosogatógépem 6 évet bírt ki, aztán tönkrement...szóval a tiéd már aggastyánnak számított, az árát már megszolgálta. 

    Litita egy főnyeremény a párod, kevés iylen férfi szaladgál az utcán mostanság (bár szerencsére egy ilyet én is kikaptam).

    Macisajt majd kérhetek tőled egy jelszót? én is küldöm az enyémet priviben

    eva, sajnos a multik mindent megölnek itthon, sajnos egyre jobban úgy tűnik hogy a legtöbb vállalkozás a túlélésért küzd, ez szomorú nagyon....

    cico, nagyon szépek a képek a ballagásról, remélem a kisfiad már jól van. Barni is bekapott egy iylet tavaly decemberben, pont az ovis fényképezéskor volt...hálisten azt még kibirta, hazaszáguldottam vele, aztán itthon szegénykém szenvedett egy darabig, de szerencsére gyorsan átfutott rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. június 11. 23:11182.
    Na hogy ízlett?  Csak az igazat!

    Jó éjt lányok, szép álmokat kellemes pihenést ezzel a szép idézettel Mindenkinek!
    előzmény:
    litita (180)
    2006-06-11  20:56
  21. 2006. június 11. 21:00181.
    Lili, nagyon jó fej lehet a férjed! Olyan igazi ízig-vérig férfi! 
    előzmény:
    litita (180)
    2006-06-11  20:56
  22. 2006. június 11. 20:56180.
    Van Fetám. Nem várok vendégekre, még ma megkostolom így. Kösz az ötletet.
    előzmény:
    latsia (179)
    2006-06-11  20:40
  23. 2006. június 11. 20:40179.
    Lili gratula  a dinnyéhez is és az  i Uradhoz is!

    ha van egy kis Fetád, kóstold meg azzal isteni, mi Cipruson úgy esszük.
    Azaz Feta darabkákat fogvájóval rátűzünk a dinnyedarabkákra és melocsoljuk egy kis olívaolajjal, megborsozzuk, majd behűtve isteni, vendégvárónak is, csak általában nem várja meg a vendéget! 
    előzmény:
    litita (176)
    2006-06-11  20:35
  24. 2006. június 11. 20:38178.
    Erika, tündéri a cica. Ha kóbor, tatsd meg, úgy lehet  szeretni ezeket az állatokat. Egyébként Tinának is ízlett a dinnye. ezekkel a vacsorákkal, amit Te csinálsz, ez a lány hétköznap sem fog akarni haza menni, nem csak hétvégén. Pedig azt mondják, a férfit kell a hasánál megfogni nem a lányt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. június 11. 20:37177.
    Nem baj Maci, igyál egy hűsítő italt! 

    Közben nézem ezt a már 100x látott Vin Diesel filmet, de annyira aranyos, hogy mindig tudunk rajta nevetni! 

    The Pacifier a címe, egy volt kommandóst játszik, aki veszélyben lévő gyerekekre vigyáz bébiszitterként 

    Na én megyek lányok, elmegyün sétálni, ha vége, mert kicsit enyhült az idő, további szép estét! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (174)
    2006-06-11  20:19
  26. 2006. június 11. 20:35176.

    Na, szerencséd van! Kaptam, megkostoltam, mint a méz. Ez lesz ma a vacsorám: dinnye vajas baquettel (ne nevessetek, én így szeretem).

    Egyetértek azzal, hogy szombat  déltöl hétfő reggelig minden üzlet zárva legyen, habár ez a mostani dinnyedolog egy kicsit megingott engem ebben a kivánságomban.

    Nem szeretnék hálószobatitkokat kibeszélni, de amikor kimentem a férjemhez, aki már fürdés után pizsamában nézte a fotelből a TV-t és halkan megjegyeztem, hogy a Lidl-ben finom olcsó dinnyét lehet kapni és még nyitva van (tudja, hogy a kedvenc gyümölcsöm és addig eszem, amig szétpukkadok), csak annyit mondott: hozzál egy zoknit. Hát nem egy angyal?

    előzmény:
    eva0812 (167)
    2006-06-11  19:52
  27. 2006. június 11. 20:28175.

    Igen, nagyon édes ez a cica, de engem a ma délután látott lovas kép sokkal jobban megfogott. Igaz a ló se kutya azon a képen, nade a fiú...!!!! 

    A tojás nagyon guszta , remélem ízleni fog mindenkinek!

     

    előzmény:
    alchri (171)
    2006-06-11  20:05
  28. 2006. június 11. 20:19174.

    Áh, nekem megártott a mai meleg, komolyan mondom!

     Most 3x el kellett olvasnom ezt a mondatot Klári, mert nem értettem, miért jó az Cicónak, ha van paradicsommártás...aztán rájöttem, hogy az sugo.   

    előzmény:
    latsia (172)
    2006-06-11  20:10
  29. 2006. június 11. 20:16173.
    De gyönyörű cicus!
    Biztosan valakié, olyan jólápoltnak tűnik, milyen szép szeme van!

    Na látom Erikám megelőztél a tojással, majd mesélj nektek hogy ízlett a paprikával, mert akkor holnap fele-fele készíteném...ma mégiscsak gyümölcs lesz estére annyira finom őszibarackot vettem tegnap, hogy egyszerre megettem hármat.
    Most úgy döntöttem, inkább gyümiből veszek többet és arra költök nem húsokra, azok most úgysem csúsznak nagyon, és a gyümölcs talán jobb is mindkettőnknek.
    előzmény:
    alchri (171)
    2006-06-11  20:05
  30. 2006. június 11. 20:10172.
    Nem baj Cicó, addig is pihensz, elvégre van súgód, nem kell kitalálnod egy szövegkönyvet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (169)
    2006-06-11  19:56
  31. 2006. június 11. 20:05171.

    Nézzétek kit hoztak magukkal a gyerekek ----->

    Na nem örökbe, csak az utcáról kísérte be öket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2006. június 11. 20:01170.

    Cicó    

    Ezen most nagyon jót nevettem!

    ...számomra roppant unalmas játék, mert a mackók amikkel én vagyok persze csak azt mondhatják amit Ő akar...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 19:56169.
    Hát azért nem lennék ott alkalmazott. Mármint egyik ilyen multinál sem. Folyton nyitva vannak. Ami nekünk vásárlóknak jó, az szegényeknek egy hajsza. Nem csoda ha óriási a migráció ezeken a helyeken. Csak áldom a sorsom, hogy nem kell ilyen helyen dolgoznom.. Na de ilyenkor finom már a dinnye? Nem is volt még jó idő! Na jó, gondolom nem magyar!

    Na, muszáj mennem, nem hagy a gyerek, hogy játszak vele macisat. Ez egy számomra roppant unalmas játék, mert a mackók amikkel én vagyok persze csak azt mondhatják amit Ő akar. Szóval ebben gondolom az a lényeg, hogy Ő legyen a főnök. Na de néha muszáj, nehogy azt érezze hogy háttérbe szorul mindíg a huga miatt... ahhhhh............... agyat kikapcsolni..


    jó éjszakát!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2006. június 11. 19:55168.
    Hát,igen.
    Remélem kapnak,és jót is.Kb.10 perc alatt odaérnek.
    Bár most mennek haza felé ,a telekről a Pestiek,biztos nagyobb a forgalom.
    előzmény:
    latsia (165)
    2006-06-11  19:51
  35. 2006. június 11. 19:52167.
    előzmény:
    litita (164)
    2006-06-11  19:51
  36. 2006. június 11. 19:52166.
    Na jól van, holnap megnézem, addig bedobtam a diót a fagyasztóba, biztos ami biztos, meg ne avasodjon nekem ennyiért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (161)
    2006-06-11  19:46
  37. 2006. június 11. 19:51165.
    És lehet, hogy Lili sem
    előzmény:
    eva0812 (162)
    2006-06-11  19:49
  38. 2006. június 11. 19:51164.
    Rohanunk a Lidlbe, hamarosan jövünk. De Évike, ha nem lesz jó a dinnye, nem irigyellek(vicc volt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. június 11. 19:50163.
    Itt is nyitva van!
    előzmény:
    alchri (159)
    2006-06-11  19:45
  40. 2006. június 11. 19:49162.
    Igen.
    Pedig biztos kibirnánk,ha szombaton déltől,hétfőig minden zárva lenne.
    Akkor,legfeljebb, nem vettem volna,ma dinnyét.
    előzmény:
    alchri (159)
    2006-06-11  19:45
  41. 2006. június 11. 19:46161.

    Jah, és jut eszembe! 

    Pucolt, vagy héjas diót is ott szoktam venni, és nem aranyárban!

     

    előzmény:
    latsia (158)
    2006-06-11  19:43
  42. 2006. június 11. 19:46160.
    Szerintem,még egy darabig nem.
    Hiába olcsobbak az áraim,igazán nem is érdekli már az embereket.
    Bemennek az Auchan-ba, és megvesznek mindent , amire szükségük van.
    Igazából,beszerzési ár alatt,nem is lehetne senkinek árulni!
    előzmény:
    latsia (157)
    2006-06-11  19:41
  43. 2006. június 11. 19:45159.
    Ma nyitva van a Lidl??? Ó de jó. Itt sajnos nem engedik , még a VB alatt sem jött össze, pedig nagyon akarták.
    előzmény:
    eva0812 (156)
    2006-06-11  19:40
  44. 2006. június 11. 19:43158.
    Igen, igazad lehet, majd holnap megnézem olyasmi helyen is, igaz nem ismerek még minden lelőhelyet itt.
    Van egy nagyon jó, tele keleti-közelkeleti áruval, dehát komolnyan mondom én oda egyedül inkább nem megyek..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (152)
    2006-06-11  19:34
  45. 2006. június 11. 19:41157.
    Reméljük ráunnak, csakhát ugye az árak...a multik nagyon alámennek a piaci árnak
    Mondjuk ott / Ciprus / nincs különbség a kisárus és a multi között, de talán ott nincs is igazi multi, inkább csak egy pár nagyobb élelmiszer-vegyesáru üzlet.
    Akkora nincs mint a Mo-i Tesco, Auchan vagy Cora....

    A Lidl itt sztem elég gyengus, én pld csak tejet veszek ott, mert a többi áru semmivel sem olcsóbb, mint máshol, viszont csavaros tetejű tejet csak ott láttam..
    előzmény:
    eva0812 (153)
    2006-06-11  19:35
  46. 2006. június 11. 19:40156.
    21 óráig biztos.
    előzmény:
    litita (154)
    2006-06-11  19:37
  47. 2006. június 11. 19:38155.
    Dinnyére éhes vagy Lilikém???
    előzmény:
    litita (154)
    2006-06-11  19:37
  48. 2006. június 11. 19:37154.
    Meddig van ma nyitva a Lidl?
    előzmény:
    eva0812 (148)
    2006-06-11  19:26
  49. 2006. június 11. 19:35153.
    Bizony,bizony!
    Sokan bezártak,én is csak próbálom túlélni.
    Reménykedünk,hátha,ráunnak az emberek a multikra.
    Szerintem ,a vevő eladó,személyes kapcsolat nagyon fontos.
    Ott ilyenre nem lehet számitani.
    előzmény:
    latsia (150)
    2006-06-11  19:30
  50. 2006. június 11. 19:34152.

    Nem ismerem a svédországi viszonyokat, de nálunk a török üzletekben többféle uborka is szokott lenni, többek között fürtös, vagy "mini" ami olyan mint a kovászolni való.

    Nálatok is biztos van török zöldséges, vagy akár "süpermarket"  nézd meg talán ott. Ott pl.  óriási csokorszámra veszem a sima levelü petrezselymet, tölteni való paprikát, vagy akár a hegyeset, is, míg a német üzletekben ilyesmi csak ritkán található. Régebben szerb savanyított káposztát is ott tudtam beszerezni, de sajnos egy ideje eltünt a polcokról teljesen 

    előzmény:
    latsia (149)
    2006-06-11  19:28
  51. 2006. június 11. 19:33151.
    Én is láttam!
    Én már csináltam 1 üveggel,de nem sikerült.Pont akkor volt nagyon rossz az idő. Kukában landolt.
    Bár többen is mondták,hogy nem is kell neki nagyon a nap,de pont akkor hideg volt,és állandóan esett az eső.
    előzmény:
    latsia (149)
    2006-06-11  19:28
  52. 2006. június 11. 19:30150.
    Bezárnak a kis árusok a hyperek miatt, ugye?
    Képzeljétek Cipruson pont fordítva van, a kisüzletek sokkal jobban mennek, mint a hyperek...persze azok is mennek, de pld zöldség, gyümölcs, hús, kenyér, jobban fogy a kisüzletekből.
    Igaz szinte mindenki ismer mindenkit és egy jóismerős boltosbácsit nem hagynak el a vevői.
    Sőt a fővárosban döglődik a főutcán lévő üzletközpont, mert az emberek inkább az egymás mellett sorakozó kis üzletekben vásárolnak!
    előzmény:
    eva0812 (148)
    2006-06-11  19:26
  53. 2006. június 11. 19:28149.
    Nahát Lányok, Sherpánál olyan kovászos uborkát láttam....most aztán tényleg irígykedem!
    Milyen jó, ahol már kapható a hozzávaló uborka....itt a jóidő, röhögve beérne a napon, de nincs hozzá ubi. Olvastam valahol, hogy a sima kígyóubiból is olyan lesz, de valahogy attól még ódzkodom...vajon mikor lesz itt rendes kis uborka?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2006. június 11. 19:26148.
    Görög dinnye,6,5 kg-os volt.
    Sajnos nem tudom honnan származik.
    A csersznye,1 dobozzal 500Ft körül volt a Lid-ben.Az biztos nem volt, magyar árú.

    Gondolom a piacon,már olcsóbb,de sajna,itt Dunakeszin,a piacon alig vannak árusok.

    Klárikám,a dió árát nem tudom.
    előzmény:
    litita (143)
    2006-06-11  19:20
  55. 2006. június 11. 19:25147.
    Én is láttam, de valahogy....nem tudom...olyan fura volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (145)
    2006-06-11  19:21
  56. 2006. június 11. 19:24146.
    Ez jóóóó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (145)
    2006-06-11  19:21
  57. 2006. június 11. 19:21145.
    Lili, én tegnap sárga görögöt láttam! 
    előzmény:
    litita (143)
    2006-06-11  19:20
  58. 2006. június 11. 19:21144.
    Évi, nagyon jó ár , honnan származik?
    előzmény:
    eva0812 (139)
    2006-06-11  19:08
  59. 2006. június 11. 19:20143.
    Görög vagy sárga? Holnap küldöm a férjemet (Ő jár autóval)
    előzmény:
    eva0812 (139)
    2006-06-11  19:08
  60. 2006. június 11. 19:19142.

    Chri telefonált, félórán belül itthon lesznek, mondta, hogy csak egy kicsiséget ennének. Hát megsütöm nekik ezt a tojást, mert nagyon beindult a fantáziám.

    Férjem meg rá két percre, halál idegesen, hogy mi van a gyerekekkel, nem kapott sms-t, hogy minden rendben ment. Hülyére tudja magát izgulni . Megnyugtattam, hogy még élnek .

    Közben meg rumos cseresznyét rakok el egy üvegbe, elsö próbálkozás, kiváncsi vagyok milyen lesz. Kb. 2 hét múlva fogyasztható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2006. június 11. 19:19141.
    Nahát Évikém micsoda árak, igazán szerencsések vagytok!

    Mennyi most a dió? Ha nem túl drága hozatnék édesanyámmal, úgyis jön nemsokára...
    Én ma vettem 1/2 kg-t azt hittem elájulok a pénztárnál...2600 Ft volt...
    A magyar cseresznye kilója / ez azért érdekes, kíváncsi vagyok mennyit kaptak ebből a termelők / is olyan 2600 Ft átszámítva, azért is a minap a cserkós pitéből féladagot sütöttem és közben vérzett a szívem a beletett cseri miatt.
    előzmény:
    eva0812 (139)
    2006-06-11  19:08
  62. 2006. június 11. 19:16140.

    Igen,sajnos ez így igaz, hogy ami elromolhat az el is romlik. Nálunk általában 3 elektromos dolog megy tönkre rövid idön belül. Most épp a tévénk mondta fel a szolgálatot, így aztán "egérmozizunk" a 36 cm-es kistévével  Nagyon élvezetes ám így a VM!

    Egy hete sincs, hogy a mixerem ment tönkre, a harmadik dolog pedig... na reméljük, hogy a kenyérpirító lesz az legrosszabb esetben.

    Erika, szerintem nyugodtan tegyél a tojáshoz sült paprikát!

     

     

     

    előzmény:
    latsia (134)
    2006-06-11  18:58
  63. 2006. június 11. 19:08139.
    Nagyon tetszik a tojásos recept,gyorsan mentettem!Köszi!

    Lányok!
    Isteni dinnyét ettünk délután.
    Lilikém!
    A Lidl-ben vettem 99FT/kg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (131)
    2006-06-11  18:49
  64. 2006. június 11. 19:08138.
    Igen én is sima fekete csokit veszek, sőt mostanában, ha nem túl édes a süti nem is veszem a nagyon nagy kakaótartalmúakat, mert már valahogy nem ízlenek azok a nagyon-nagyon keserű csokik...

    Nahát....mennyien olvasnak minket akik állítólag nem bírnak minket!
    Ezek vajom mazochisták?
    Azért, hogy folyamatosan a bemoldalon lógnak és még nickeket is gyártanak a kedvünkért? Istenem...borzasztó lehet nekik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (137)
    2006-06-11  19:03
  65. 2006. június 11. 19:03137.

    Na, épp írni akartam az elsö mondatod olvasván, hogy tejszínnel szoktam kikeverni a mikróban olvaszott csokit. ( 1,5-2 percig olvasztom kis üvegtálban, 350 vagy 500 wattnál)  De látom Te is ugyanígy csinálod. 

    Sosem bevonócsokit veszek, hanem normális keserücsokit. Mióta igy csinálom, mindig szuper finom lesz!

    Lili, a zöldséget sóval borssal, kakukkfüvel és friss rozmaringgal füszerezem, kevés citromlével locsolom meg, és olívaolajjal keverem össze. Mindent rakhatsz bele, amid csak van otthon! A krumplit és a répát elöföztem hozzá, azok egy kicsit lassabban sülnek készre, mint a többi hozzávaló.

    előzmény:
    latsia (132)
    2006-06-11  18:50
  66. 2006. június 11. 19:01136.
    Eszméletlen guszta!!!!!!!!! Lehet, hogy megcsinálom a gyerekeknek vacsira. Nem tudom van-e itthon aszalt paradicsomom, de esetleg sült, olajban eltett paprika sem lenne rossz bele, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (131)
    2006-06-11  18:49
  67. 2006. június 11. 19:00135.

    Igen, nálam is megdermedt egy idő után a hűtőben, pont annyira, hogy jól lehessen szeletelni, ez a tejszines párositás nagyon jó ötlet.

    Macika, ez az amerikai receptgyüjtemény nem kezdődik rosszul, köszönjük. A Konrád tényleg Tina ifjúkori szerelme, amióta nálunk van (2 hónapos volt), naponta együtt sétáltunk a Szt.István park környékén, egészen ameddig ki nem költöztünk.De azóta is minden szombat reggel a férjek a kutyákkal féluton találkoznak és másfél órát sétálnak.

    előzmény:
    latsia (132)
    2006-06-11  18:50
  68. 2006. június 11. 18:58134.
    Nahát....de jól néz ki...lehet, hogy mégsem csak gyümit eszünk vacsorára??

    Figyelj Maci, sztem nagyon jó, hogy ha sokáig működik egy gép, de mi, amikor megvettük a házat, és láttuk a papírokat sejtettük, hogy még a mi ittlétünk alatt zsebbe kell nyúlni, mert ami elromolhat....az el is romlik!
    Úgyhogy én úgy értettem, hogy megbocsátom neki, hogy végülis nem volt szegényke ifjonc és nyilván attól is függ, hogy ki használta és hogyan előtte?
    Igazság szerint lehet, hogy javítható lenne, csak itt olyan sokba kerül a szerelő kiszállása, és aztán azt mond amit akar, a tapasztalat azért mindenhol az, hogy a külföldinek minden többe kerül...
    hogy akkor már jobb egy új, és nem sokkal kerül többe, mint a szerelés lenne..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (131)
    2006-06-11  18:49
  69. 2006. június 11. 18:57133.
    nicsak, nocsak, mesterszakács lettél New York-ban??  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (131)
    2006-06-11  18:49
  70. 2006. június 11. 18:50132.
    Lilikém figyelj, én megmondom őszintén, hogy eddig mindig úgy készítettem a csokiszószt, ahogy sokan ajánlották, hogy a vízgőz felett megolvasztott csokihoz tettem egy kis étolajat, jól elkevertem és kész.
    Jó is volt, de nem az igazi.....mert a szobahőmérsékleten folyt, hűtőbe téve mindig kőkemény lett és kivéve nem lehetett rendesen szeletelni.

    Na ennél az ominózus tortánál azt gondoltam, hogy úgyis nekünk lesz, nem vendégeknek, tehát ha nem lesz szép, akkor sincs gáz, és ezzel a gondolattal a megolvasztott csokiba nem olajat, hanem tejszínt öntöttem.
    És lássatok csodát, gyönyörű lett, nem folyt annyira, hogy lefolyt volna a sütiről, és a hűtőben nem lett betonkemény, hanem amikor kivettem, csodásan szeletelhető volt.

    Úgyhogy nekem mondhat bárki bármit, elhiszem de részemről befejezve ez az olajozás! Arról nem is beszélve, mennyivel finomabb lett így, mint olajjal.
    Én nagyon örülök, hogy ezt megpróbáltam.
    előzmény:
    litita (129)
    2006-06-11  18:42
  71. 2006. június 11. 18:49131.

    Litita, minden elismerésem, nagyon gusztákat sütöttél és föztél, a tortával pedig fogalmam sincs mi bajod van, nem ronda az egy cseppet sem, és látszik rajta, hogy finom.  

    Jöttem volna én egy kis "rondadefinom" kóstolóra, de akkor mi lesz a 3 éhes szájjal itt? Kénytelen voltam  maradni, legalább egy kicsit besegítettem nekik az evésben  

    A kutyák nagyon aranyosak a képeken, a hozzájuk füzött mondatodon meg nagyon jót nevettem: Tina ifjúkori szerelme -Konrád boxer. És valóban elhiszem, hogy egykor nagy szerelem dúlt kettejük között. Konrád még mindig nagyon vágyakozva néz Tinára...

    Latsia, ugye milyen finom a leves? Nekem nagyon kedvencem, akár minden nap is tudnám enni. És igaza van a férjednek, utána böven elég egy "brauni", vagy palacsinta!

    A minap vettem (már megint) egy jó kis szakácskönyvet, "Így föz Amerika" címmel. Végiglapozva egyböl megváltozott az eddigi véleményem az amerikai konyhát illetöen. Nagyon fiatalos, változatos, egyszerüen elkészíthetö, és jól kombinálható ételek vannak benne egytöl-egyig.

    Lassan de biztosan végig fogom próbálgatni az összes benne található ételt, és a kipróbált recepteket beírom ide Nektek! Biztos vagyok benne, hogy lesz rájuk vevö 

    Most elsöre egy egyszerü és nagyszerü vacsora- vagy akár reggelire is megfelelö ételt írok le, nekem nagyon ízlett!

    New York-i tojás/*macisajt*

    Kivajazott formába 1 evökanál reszelt parmezánt szórok, erre egy evökanál vágott bazsalikomot, egy kanál szárított paradicsomot szintén feldarabolva, majd egy tojást ütök rá. Borsozom, reszelt parmezánnal befedem a tetejét, és 200°C forró sütöben 5 percig gratinírozom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2006. június 11. 18:43130.
    Malena, BOLDOG SZÜLINAPOT a fiacskádnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2006. június 11. 18:42129.

    Na, sikerült visszaolvasnom, csak közben megnéztem a Szivek szálodáját.

    Erika, a kajáid nagyon guszták, nem csodálom, hogy a csaj steret nálatok lenni.Hát még ez a szivtipró fiú... Mi is a teraszon ültünk ma, az idő csodálatos volt, nem is volt túl meleg, de nem is fáztunk rövidújjuban.

    Cicó, a gyerekek mint mindig fantasztikusak, a menűd is innycsiklandó, kár, hogy nincs kép a kajákról. A fűhőz gratulálok, lassacskán nyirhatod.

    Maci, nagyon jól néz ki ez a desszert. Sült zöldségeket még sosem csináltam, mivel ízesititek ezeket? Vagy csak só és más semmi? Egyszer ki kellene próbálni, mert képen nagyon jól néz ki.

    Klári, Tinát ne féltsd, nem éhezett ő sem.

    Évike, nem sok, de maradt, jöhetsz. Hogy mi bajom a tortával? Te láttad a Klári tortáját, ami alapján csináltam? Ha nem, akkor arra kérlek, ne is nézd meg. De ha mégis megnézed (nekem megvan), akkor megérted, mia bajom vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2006. június 11. 18:42128.

    Lilikém,szenzációsan nézett ki minden, a baguettek perfektek, a cukkinis pecsenye írtó guszta, na meg a torta is gyönyörüüü!

    A kutyusok meg tündériek, jót mosolyogtam a képeken .

    Maci, a zöldségek csodaszépek, nagyon finom lehetett!

    Cicóka, nagyon szépen alakul a kis kertetek , a piciknek meg külön puszi a pofijukra, olyan édesek !

    Klárikám, eltaláltad, Natalie tegnap megölelt és mondta, hogy nagyon jól érzi magát nálunk és, hogy nem baj, hogy ennyit van itt . Mondtam, hogy söt, nagyon örülök neki, végre van kivel filmet nézni . Nem, de tényleg nagyon aranyos kislány. A palócleves isteni lehet, ha nem lenne ilyen meleg, meg is fözném a héten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 18:31127.
    Meggondoltam magam. Klári hozzád is küldöm a postást egy kis maradék kajáért..

    Hát igen Évi itt is jó idő volt ma. Hőmérőnk nincs kinnt, de a gyerkőcök fürödtek a teraszon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2006. június 11. 18:15126.
    Sziasztok Lányok!

    Nahát micsoda finomságokat készítettetek! Csak ámulok itt

    Lilikém csodálatosan néz ki minden, én nem tudom mi bajod a Baguette-tel, szép is és látszik belülről is, hogy mennyire finom!
    A torta is jó, lehet, hogy kicsit hígabb lett a csokiszósz, és? Biztosan fini lett, aki szebbet tud, csinálja, nem mindegy?
    És a húsok, meg az előételek....Hozzád gondolom imádnakvendégségbe menni!
    Remélem Tinának sem maradt üres a tányérkája!

    Erika olyan gusztusos ez a spárgasali, hogy föladva elvemet, miszerint nem veszek többet spárgát, holnap reggel megyek venni....aztán lesz ami lesz!
    Chri nagyon jól néz ki a képen, és micsoda szerencse, hogy Natalieval egyforma az érdeklődési körük még a sportban is! Úgy látom jól érzi Nálatok magát ez a kislány, titeket is biztosan megkedvelt, nemcsak Chri-t, ezért is maradt Veletek hétvégére. Erikám lehet, hogy nemsokára esküvő lesz Nálatok?

    Macika nagyon finomakat főztél, a sült zöldségek állati guszták, tudod, hogy én sem csináltam sokáig, mert nem hittem volna, hogy ilyen finom tud lenni? Aztán egyszer túl sokféle zöldség volt otthon Cipruson, de mindegyikből darabra kevés, és akkor készítettem ezt. Meglepődtünk mennyire finom lett és jól variálható azokkal, amik épp otthon vannak.
    A Ferdinánd nagyon szép, tényleg focilabdás!


    Én ma megfőztem a Macisajt Palóclevesét, és a tészta le lett szavazva, mert Browniet kért a párom, így az lett a második!
    De nem is baj, mert a leceske olyan finom és laktató volt, hogy így is alig fogyott a Brownie, pedig megint nagyon fini lett!
    Be is írom a recijét, a kép a múltkori, most is ugyanilyen lett ezért nem fotóztam újból.
    Csináltam egy jó hideg limonádét egésznap azt isszuk olyan meleg van, árnyékban mutatott a hőmérő ma 28 fokot! Tényleg a kávé smiley helyett lehetne valami szívószálas szénsavas hideg üdítő smiley nem?

    Van egy csomó gyümink, sztem vacsorára már csak azok lesznek.
    Szép estét lányok!

    Diós Brownies / Latsia

    100 g vaj
    100 g keserűcsoki
    220 g barnacukor
    2 tojás
    1 tk vanília
    125 g liszt
    csipet só
    1/2 tk sütőpor
    100 g darabolt dió

    A diós brownie-t nem szabad sokáig sütni, a lényeg, hogy szaftos maradjon.
    A vajat közepes hőmérsékleten megolvasztjuk, a keserűcsokit kis darabokra tördeljük és az olvasztott vajhoz keverjük a barna cukorral együtt.
    Hűlni hagyjuk.
    A tojásokat, a vanília aromát és egy csipet sót hozzákeverjük.
    A lisztet a sütőporral elkeverjül és a csokimasszához szitáljuk.
    A feldarabolt diót is hozzákeverjük.
    Egy zsírozott 20 x 20-as tepsibe töltjük, hogy kb 3 cm magas legyen.

    180 fokos sütőben közepes sínen 20-25 perc alatt készresütjük.

    Hűlni hagyjuk, és kb 5 cm-es darabokra vágjuk.

    Latsia:
    - nem találtam 20 x 20-as tepsit, ezért kicsit laposabb lett a sütike, de isteni finom
    - ha sütőporos lisztből készül, mint külföldön / selfraising flour /, akkor nem kell bele külön sütőpor!
    előzmény:
    litita (120)
    2006-06-11  17:32
  77. 2006. június 11. 18:01125.
    Szia Lilikém!

    Maradt még valami,ebből a sok finomságból?
    Mi bajod a tortával?

    Szia Macisajt!
    Klasszak lettek a kaják!
    A vegyes sült zöldségek nálunk is nagyon bejönnek!
    előzmény:
    litita (119)
    2006-06-11  17:24
  78. 2006. június 11. 17:59124.
    Szia Cicó!
    Szépem beindult a füvetek.
    Látom,jó idő volt felétek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (122)
    2006-06-11  17:51
  79. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 17:53123.
    Hú,Lilikém! Micsoda örömet szereztél kisfiamnak Tina képeivel!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 17:51122.
    Hú! Na jó! Holnap nem főzök!
    Küldök egy DHL embert hozzátok!

    Erika tőled kérnék spárgasalátát!
    Macika, tőled azt a zöldségköretet! Meg egy tekercs Ferdinándot!
    Lili! Mit is??? Inkább mindent!!!
    Klári téged most kíméllek jó? Éva meg úgyis kirándulni megy.


    Csodálatos finomságok, nyamm!

    Egyébként valamilyen zöldséglevest főzök abból ami a spejzban található. A másodikról még ötletem sincs. A lényeg az, hogy ne kelljen vásárolni hozzá semmit. Talán császármorzsa! Már csak azt kell eldönteni, Erika féle legyen, vagy a sima kavarós...

    Pár fotó ma délutánról. Látszik az is, hogy nő a füvünk..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2006. június 11. 17:47121.
    Volt a vendégek között Tina ifjukori nagy sterelme - Konrád boxer. Csináltam róluk is egypár képet, íme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2006. június 11. 17:32120.
    Még nem olvastam vizza, most még jön a torta, ami ronda de finom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2006. június 11. 17:24119.

    Szervusztok. Most mentek el a vendégek, Macika, Te meg sehol, pedig nem volt rosz. Tudod, itt volt valamikor egy reklám egy édességre, az volt a szlogenje:ronda de finom. Ezt biztos sok-sok pénzért találta ki valaki, én meg most plagizálok. Ez érvényes a mai baquettemre és tortára. A tortán próbáltam valamit javitani diszitéssel, de a baquettel nem tudtam mit csinálni, és így is majdnem ennek volt a legnagyobb sikere.

    Na, szóval, a menű: Tojáskrémmel töltött sonka, Cézár saláta, toltött mini paradicsom, Narancsos csirke, Cukkinis aprópecsenye, krumpli, couscous,Csokoládés-gesztenyés epertorta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2006. június 11. 16:51118.
    Harmadik nekifutásra végre sikerült!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2006. június 11. 16:31117.

    Erika, nagyon tetszik a spárgasalátád, különben is rabja lettem a sült, és nem fött változatoknak! Még amíg kapható a piacon, kipróbálásra kerül!

    Az én gesztenyém sajnos elfogyott, az hiszem épp egy hete használtam fel az utolsó csomagot, amit Töled kaptam.

    Mi is befejeztük közben az ebédet. A vegyes sült zöldség azt hiszem nagyon nagykedvenc lesz nálunk, ha eddig még nem volt az, mert ma különösen finomra sikeredett, és nagy meglepetésemre a répa isteni finom lett benne.

    A ferdinándom igencsak VM-es külsejü lett, pedig becsszó, hogy nem szándékosan lett ilyen focilabda kinézete. Mivel jó nagy adag tésztából csináltam, a maradékot egy hosszúkás formában sütöttem meg, majd kiborítva csokival bevontam.

    Na, most úgy tünik, csak 4 kép hajlandó betöltödni, a többit az istenért sem akarja csatolni... Megpróbálom a maradékot is feltenni, egy pillanat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2006. június 11. 16:21116.

    Klárikám, nagyon bosszantó tud lenni ha egy segítség elromlik a konyhában . Az enyém ( Miele) sokáig húzta, még most is müködne szerintem, ha anno...kb. 15 éve, amikor Magyarországon voltam és a férjem kezelte itthon a gépet, nem mosogatószert tett volna a só helyére. Azonnal tönrement. Akkor volt kb. 6 éves a gép.

    A mosógépünk is Miele, az is már vagy 15 éves. Csakis + Calgonnal mosunk és rendszeresen vízkövetleníti a férjem a csapokat is.

    Jó volt a teraszon enni, de nagyon meleg volt még így is, hogy árnyékot csináltunk.

    Férjem már Zürich felé tép, a gyerekek meg majd ha túlélték a lovaglást, nálam vacsoráznak, aztán megint "mozizunk". Szerintem ma már nem meccsezünk.

    Natalie is lovagolt korábban, aztán abba hagyta, most együtt megint nagy kedvvel üzik ezt a sportot. Örülünk neki, mert Chri is hanyagolta az utóbbi idöben.

    előzmény:
    latsia (112)
    2006-06-11  13:38
  87. 2006. június 11. 16:08115.

    Beírom nektek az ígért recepteket.

    Spárgasaláta/ alchri:

    50 deka fehér spárga, 2 paradicsom, 80 ml olivaiolaj, 50 ml balzsamecet, 3 ek. snidling vagy medvehagyma, só, bors, cukor, 1 ek. sürített paradicsom

    A spárgát megpucoltam, 3-4 cm-es darabokra tördeltem, majd egy serpenyöben, kevés olajon megpiritottam, sóztam, egy csipet cukorral megszórtam.

    A paradicsomokat meghámoztam, a magját eltávolítottam és a húsát kis kockákra vágtam. A többi hozzávalóból egy salátadresszinget kevertem és a paradicsomra öntöttem. A meleg spárgát bele kevertem. Pár percet állni hagytam. langyosan tálaltam. Ez a dresszing bármilyen más salátára is kitünö.

    alchri: medvehagyma pestót kevertem bele.

    Medvehagymás tészta carbonara módra,a sütöben sülve (Kira):

    Kira pennével írta én medvehagymás tésztával készítettem.

    SZENEGETO PENNE SUTOBEN

    Hozzavalok: (4 fore)

    32 dkg penne teszta
    15 dkg husos szalonna
    3-4 tojas
    2 kanal tejfel
    (olivaolaj, reszelt sajt, so, bors, pici vaj)

    A husos szalonnat pici kockara vagni, lassu tuzon kisutni, jol megborsozni.
    Egy kis keverotalban felverni a tojasokat, sozni, reszelt sajttal elkeverni, plusz a 2 kanal tejfellel.
    Kifozni a penne tesztat, leszurni.
    A tesztat elkeverni egy darab vajjal, ezutan a szalonnaval, legvegul a tejfeles-tojasos ontettel, es kivajazott jenaiba onteni, a tetejet meg meglehet ujra szorni sajttal. Forro sutoben eppencsak atsutni. 

    Gesztenyekrém/ alchri:

    30 deka gesztenyemassza, 6 deci tej, 1 van. cukor, 8 deka cukor, 2 deka keményítöliszt, 2 tojássárgája, 5 deka reszelt csoki, 2 kanál rum

    5 deci tejet a cukorral, vaniliacukorral feltettem forrni. Közben a tojássárgáját a maradék tejjel és a keményítöliszttel elkevertem, majd a forrásban lévö tejbe öntöttem. Pár percig forraltam, utána belekevertem a gesztenyemasszát, a végén meg a reszeltcsokit. Rummal ízesítettem. Üvegpoharakban tálaltam. Tejszínhab passzol hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2006. június 11. 14:14114.

    Ferdinánd kész, finom, örvendek neki.

    Tepsis vegyes zöldség elökészítve, tzatziki készülöben, de F1 elsöbbséget élvez nálunk, így majd csak késöbb lesz amolyan "estebéd" féle.

    Cicó, tudtam mindig, hogy nagyon ügyes asszonyka vagy Te, örülök, hogy jól sikerült a ballagás. Gyönyörü ez a kissrác, a lányok nemsokára hatosával futnak utána szerintem. A Kiscicó pedig egy özikeszemü zsenge piskótababa, cuki mint mindig!

    Latsia, most visszaadod, hogy tegnap rémtörténeteket meséltem Neked ugye?    

    Mi az, hogy 11 év után szabad tönkremenni a mosogatógépnek? Jajj neeeee!! Az enyém 12, tehát kamaszkorú, és a felsö kosár rendszeresen kiesik a sínböl, úgy kell visszapattintani és remegek, hogy mikor szakad le egyszer végérvényesen. Könyörgöm, ne menjen tönkre!!!! A mosógépet is evvel egyidöben  vettük, de a 4. drága javíttatás után decemberben végleg búcsút vettünk töle.

    Malena, nem szeretnék lemaradni a gratulálók sorából én sem, minden szépet és jót kívánok a kisfiadnak szülinapja alkalmából!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2006. június 11. 13:47113.
    Szió!
    Most kezd jó idő lenni,süt a nap,végre!!
    Délután,mi is elemegyünk csavarogni.

    Bizony,hozzá lehet szokni,a mosogatógéphez .Én imádom!
    Mióta megvan,még a lábasokat is a gép mosogatja el.

    Én is idén vettem egy új mosógépet.Hát nem lehet össze hasonlitani a régivel.megvagyok vele,nagyon elégedve.
    Képzeld,Gina, a napon fekszik,irtóra birja.
    előzmény:
    latsia (112)
    2006-06-11  13:38
  90. 2006. június 11. 13:38112.
    Szia Évi!

    Jól teszed, hogy pihengetsz, megérdemelsz egy jó kis lustit!
    Milyen idő van Felétek? Itt jó meleg van, remélem marad is.
    A kutyák sem a napon fekszenek, hűsölnek az árnyékban.

    Képzeljétek bemondta az unalmast a mosogatógép, igaz, a papírján rajta van, hogy kb. 11 éves, hát ennyi idő után már szabad neki!

    Elmentünk tegnap újat nézni, valami kis egyszerűt, mert én mindig csak 1 programot használok akárhány is van rajta, találtunk is, de csak 10 nap múlva hozzák ki, úgyhogy addig kézimosogatást végzek.
    Hogy elszokik az ember tőle, most veszem észre!
    És van egy rossz előérzetem, mert a mosógép is 11 éves....remélem azért megkímál még minket egy kis kiadástól egy ideig....
    előzmény:
    eva0812 (108)
    2006-06-11  13:01
  91. 2006. június 11. 13:24111.
    Szia Cicó!
    Nagyon édesek a gyerkőcök!
    Köszi,hogy megosztottad a képeket velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (101)
    2006-06-11  08:56
  92. 2006. június 11. 13:22110.
    Szia Maléna!!

    Nagyon Boldog szülinapot, kivánok, a kisfiadnak!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (97)
    2006-06-11  07:25
  93. 2006. június 11. 13:08109.
    Szép napot Mindenkinek!

    Malena a Jóisten éltesse drága kis Barnidat, szeretetben, békességben, egészségben, boldogságban!
    Olyan szerencsés vagyok, hogy ismerhetem Őt személyesen is, Lányok, tündéri kisfiú, olyan édes kispofa!
    Jó bulizást kívánok mára, és gondolatban Veled vagyok, szorítok!

    Cicókám köszönöm a szép képeket a Kisfiad ballagásáról, milyen helyes kisfiú, biztos tetszik a kislányoknak!
    Biztosan nagyon jó, hogy ebbe az óvodába járt, csak szépet és jót tanulhatott ott. Jobbulást Neki, a Tündérkéd pedig továbbra is meseszép, abban a rózsaszín kisruhácskában igazi kis tündérke!
    Le a kalappal a menüd láttán, jól bírod az iramot!

    Erikám ugye milyen jó is egy ilyen terasz? Teljesen más hangulata van egy kinti étkezésnek! Ezért szerettünk régen kerthelyiségekbe is járni, olyan kellemes a szabadban eltöltött ebéd vagy vacsora.
    Most is vágyom a Náncsi néni vendéglőjébe Hűvösvölgybe, ott volt tőlünk 2 percre és nagyon jó kis hely volt! Nem is beszélve az isteni kajákról!
    Bár életem legfinomabb töpörtyűs pogácsáját a Balatonon, Szárszón ettem a Véndiófa étteremben, azóta sem sikerült még csak hasonlót sem kóstolnom!

    Macika annyira irígylem a kávéidat! Imádom a kávét, pláne az ilyen különlegességeket, de sajnos 2 hete már a reggeli teljesen gyenge tejes nescafémat sem tudom meginni....ez volt az első változás amit éreztem és nem is akartam elhinni, hogy egyik napról a másikra meg lehet undorodni egy ételtől...

    Mi ma valszeg még egy darabig itthon maradunk, kezdődik a Forma1.
    Reggelire egy nagyon-nagyon finom szendvicset kaptam, semmi extra, toast kenyér, sonka, sajt, vaj, viszont attól lett olyan extra, hogy összeállítás után egy spéci zacsiba tette, és azzal együtt tette a férjem a pirítós sütőbe és ezáltal annyira finom lett, mert nem száradt ki a kenyér.
    Már jó régóta vettük ezt a zacsit itt kipróbálásra, csak megfeledkeztünk róla, hiba volt!

    Ma megfőzöm Maci Palóclevesét és utána Ativeclod Mascarpone-s tésztáját, hogy sütire marad-e kedvem, azt még nem tudom....

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    alchri (106)
    2006-06-11  12:28
  94. 2006. június 11. 13:01108.
    Sziasztok!

    Szia Klári!
    Ginát, nem visszük,mert autóval megyünk.
    Süti,nem csúszott,viszont este, egy fincsi joghurt igen.
    Ma délután is csak lustálkodni fogok.
    Előre főztem délelőtt,igy nem kell egy-két napig főznöm a hét elején.
    Mai ebédünk,Dubary pulykamell,rizzsel,petrezselyem újkrumplival.
    Sóskamártást is csináltam.Paprikáskrumplit,maradék pulyakmellel,tészta salátát.igy kicsit hanyagolhatom a konyhát.
    előzmény:
    latsia (71)
    2006-06-10  20:56
  95. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 12:51107.
    Kukucs!
    Egy olyan kávé és egy málnás csoda rendelve! Persze csak nagyon szépen kérve, kuncsorogva...

    Gyerek a teraszon csücsül a babakádban, teljes búvár felszerelésben.
    Tegnap kapta és nem bírja kivárni a strandolást.
    Ragyogó idő van!

    Ebédre a maradékokat esszük. Férjem a boszit, mi a spárgás-cukkinis tésztát kagylótésztával Mivel csak kb.2 emberre való kagylótészta maradt múltkorról, ezért azt csináltam, hogy a tepsit körberaktam azzal és középre jött a trikolor tésztás spárgás-sült pulykás-cukkinis-juhsajtos ragu. Az összes nagymama odavolt érte. Érdekes, hogy a Taboulleh-t is a "lányok" szerették. Egyedül a nemzetközi ízekhez szokott szakács papa ette meg. Férjem fura fintorral annyit mondott: érdekes íze van. Pedig Erikám igazán nagyon jó lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2006. június 11. 12:28106.

    Bombasztikusan néz ki, te jó ég de gyönyörüüüü! Ez a málnás, mascarponés csodád!

    Közben a neten találtam egy nagyon finomnak ígérkezö spárgasalátát, majd beírom délután a receptjét.

    A tészta kifözve, a szalonnával összekeverve, várom a gyerekeket, mert közben elmentek az autóért Nataliehoz, mert délután lovagolni mennek . Kira receptjei között találtam egy sütöben készült carbonárás tésztát, azt készítem ma el. Majd azt is beírom.

    Anyuval beszéltem, otthon még hüvös van, mondtam, hogy küldök egy kis meleget neki, itt már vagy 28 fok van .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (105)
    2006-06-11  11:38
  97. 2006. június 11. 11:38105.

    Szívesen Erika! 

    Elfelejtettem hozzátenni, hogy "Cafe Amsterdam" a neve ennek a finomságnak!

    Ma reggel nem ilyen ütös kávét ittam, hanem  latte macchiatot, kép mellékelve 

    A napokban a maradék mascarponés-málnás-fehércsokis krémböl felfújtat csináltam, 2 tojással 2 evökanál cukorral, és 2 púpos evökanál grízzel felturbózva. Mi tagadás, oltári finom lett!

    A ferdinánd tésztája a teraszon dagadozik lefedve, mindjárt sütöbe kerül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. június 11. 10:24104.

    Maci, szia !

    Nagyon élvezzük mi is az idöt, férjem már napozott is egyet.

    Ez a tojáslikörös kávé szenációs, nagyon köszönöm, hogy beírtad, máris továbbítom anyunak !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (99)
    2006-06-11  08:41
  99. 2006. június 11. 10:04103.

    Szia aranyos Tündém

    Fantasztikus volt a menüd, nagyon ügyes vagy! Minicicó zabálnivalóan csinos a kis ruhájában  ! Kisfiad meg változatlanul szívtipró  !Remélem már jobban van.

    Az én fiam pedig pár perce lerohant a konyhába és tálcán vitte fel a reggelit Natalienak . Csak pislogtunk a férjemmel .

    Közben kialakult az ebéd. Medvehagymás tésztából lesz "carbonara", édességnek meg megföztem egy gesztenyekrémet. Ma csináltam elöször, nem tudom milyen sikere lesz, majd kiderül. A spárgából meg lehet, hogy salátát csinálok.

    Szép vasárnapot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (100)
    2006-06-11  08:54
  100. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. június 11. 08:57102.
    Malena drága kisfiadat Isten éltesse!!! Sok boldogságot és jó egészséget, sok szeretetet neki az életben!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (97)
    2006-06-11  07:25

Címlap

top