Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. június 24. 21:5612701.

    Jó ám a babapiskóta is.

    Tescoban szoktam venni, de egy szomszédos kisboltban is van. Tehát, bárhol előfordulhat. 

    előzmény:
    litita (12696)
    2008-06-24  18:20
  2. 2008. június 24. 20:1612700.

    Jól hangzik ez is. Egyébként mi is szoktuk úgy enni, hogy babapiskótát tördelünk a tálba és arra megy a citromkrém.

    Sőt a múltkor a Klári féle diós brownies-ra tettem belőle és azzal is nagyon jó volt. 

    előzmény:
    rágica (12695)
    2008-06-24  16:59
  3. 2008. június 24. 20:1512699.

    Akkor összehoztuk a vacsorát .

     

    Örülök Lányok, hogy ilyen jónak találjátok a citromkrémet. Én nem vagyok nagy rajongója a citromnak, de ez nagyon ízlik.

     

    Képzeljétek, kaptam kefírgombát és ma lett kész az első adag kefírem. Hát, elég savanyú, de azért finom lett.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12694)
    2008-06-24  16:29
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 24. 18:4912698.
    cseresznyelekvár természetesen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 24. 18:4812697.
    Rágica! A ceresznyelekvár valami isteni lett! Köszönöm a receptet!
    előzmény:
    rágica (12695)
    2008-06-24  16:59
  6. 2008. június 24. 18:2012696.

    Jó, hát gondoltam én, hogy azért felelőtlenül nem viszed egész napra ki a gyereket meg magadat, csak azért féltettelek Benneteket. De a Te leégésed sem olyan vészes, égtem én már le ennél sokkal csunyábban, még a fülemről is hámlott le  a bőr.

    Tina elvileg vízivadászkutya, de nem igazán imádja a vízet, pedig én többször is elmondtam ezt neki. Évekig minden nyáron jártunk vele vízpartra, de csak akkor ment be a vízbe, ha bedobtunk neki valamit, azt mindig visszahozta. De itt nálunk a Duna annyira piszkos, hogy mindig valami fülgyulladást vagy hasonlót kapott ilyenkor, így most már nem is visszük. Az érdekes az volt, hogy ilyenkor tele volt a part gyerekes anyukákkal, akik mindig ránk szóltak, hogy ne engedjük a kutyát a vízbe, mert a gyerekeik ott fürdenek, hát mondtuk is, hogy ebbe a vízbe nem is engedjük, nyugodtan fürdessék a csemetéiket. Nem is értem, hogy merték abba vízbe beengedni a kisgyerekeket.

     Végülis ma bent hagytuk a hűvös házban, amikor elmentünk.

     

    Ez egy nagyon jó ötlet többet bepácolni és mindig van mihez nyúlni. Régebben, amikor vendégeim jöttek hússütésre, mindig töménytelen mennyiséget pácoltam be és persze mindig maradt, azt szoktam betenni a fagyasztóba és volt a következő vendégeknek is (legfeljebb kiegészitettem egy kis finom grillkolbásszal,amit készen lehet venni)

     

    Fünfi-Zsuzsi, de megkivántam most ezt a citromkrémet! El is indultam a konyhába, hogy csinálok, de eszembe jutott, hogy sajnos nincs itthon joghurtom. Na, majd legközelebb. Kösz a receptet.

    A kenyérkéd nagyon guszta!

     

    Rágica, a Te krémedet is mentettem, majd keresek valahol ilyen piskótatallért.

    előzmény:
    latsia (12689)
    2008-06-24  13:23
  7. 2008. június 24. 16:5912695.

    Sziasztok!

    Klári! Nagyon ügyes vagy!

    Én is küldök egy másik citrom krémet.

     

     

    CITROMOS ÁLOM/   rágica

     

    2 cs. piskóta tallér, (kis kerek babapiskóta) 2 citrom reszelt héja, 1 citrom leve, 9 ek. porcukor, 4 dl tejföl, ˝ l Hulala (növényi tejszín)

     

    A tejfölt a porcukorral, a citromhéjjal és a citrom levével összekeverjük. A tejszínt kemény habbá verjük. Ezek után óvatosan hozzáadjuk a krémhez.

    Egy réteg krém, egy réteg piskóta tallér. A legalsó és a legfelső réteg krém legyen!

    (Ajánlatos egy éjszakát hűtőben tárolni, hogy a piskóta megpuhuljon.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 24. 16:2912694.

    Szia Zsuzsi!

     

    Ezzel a kenyérrel pont jó is lenne a hummusz! Citromkrémet én is mentettem!

    előzmény:
    Fünfi (12693)
    2008-06-24  14:53
  9. 2008. június 24. 14:5312693.
    Küldöm a mai kenyérkém fotóját
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. június 24. 14:4512692.
    Andi, nagyon guszta a hummuszod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12690)
    2008-06-24  13:36
  11. 2008. június 24. 13:5812691.

    A fotód alapján megnyugodtam

    Küldöm  a citromkrémet:

     

    Hozzávalók:

    1 citrom

    1 tojás

    12 deka cukor

    1 kávéskanál vaníliaaroma

    1,5 evőkanál vaj (3dkg)

    30 deka joghurt

    1,5 deci hideg tejszín

     

    Először az alapkrémet készítjük el. Lereszeljük a megmosott citrom héját, kifacsarjuk a levét és egy pohárba szűrjük. Egy kis  tálban összekeverjük a tojást a cukorral és a van.aromával. Ezután takaréklángon felolvasztjuk a vajat, és ha már teljesen folyékony, lehúzzuk a tűzről, beleszórjuk a reszelt citromhéjat, beleöntjük a citromlevet, és  jól elkeverjük az egészet. A citromos vajhoz dolgozom a cukros - vaníliás tojást, és az egészet visszatesszük a tűzre és takarékon kb. 10 percen át kevergetjük (habverővel), hogy besűrűsödjön. Ezután levesszük  a tűzről, hozzáadjuk a joghurtot, ésmegvárjuk, amíg kihűl.

    Végül a kemény habbá vert tejszínt óvatosan belekeverjük a kihűlt, citromos alapkrémbe. Jól lehtűtve tálaljuk.

     

    előzmény:
    latsia (12689)
    2008-06-24  13:23
  12. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 24. 13:3612690.

    Sziasztok összes Lányok!

     

    Látom, keményen harcoltok a hőséggel és óvakodtok a naptól! Én igazán napimádó vagyok, de erre már én sem megyek ki! Fiam talált magának valami helyet a szigeten, oda jár mindennap rajzolni, de mindig lebeszélem a 3 óra előtti művészetről... Júliusban derül majd ki, hogy az érettségin összeszedett pontszám mire lesz elég!  Fima meg mához egy hétre kezdi a második kört a felvételin, nagyon nagy a drukk!

    Ma csináltam Hummuszt, ezt megmutatom. Nagyon finom lett. Egyébként nem nagyon főzök! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. június 24. 13:2312689.
    Sziasztok Lányok!

    Aranyosak vagytok, hogy így aggódtok értünk, de azért odafigyelünk ám, csak ez egy kis baki volt

    Lilikém nem napozunk ám egész nap! Reggel 9-kor lementünk a tengerpartra, megreggeliztünk, aztán 10-11-ig homokoztunk, fürödtünk, 11-kor felmentünk az árnyékos teraszra, ott evett Melinaki egy kis gyümölcsjoghurtot, és ott ücsörgünk utána 13-ig, közben persze a gyerek a miniklubban játszik, mert 5 percnél többet nem bír ülni a popsiján sehol! És 13-kor ebéd, majd egy rövid pancsi még és 14-kor már jötünk is haza, a délutánra már nem kívántuk a napot.
    Na de ebből is látszik, hogy már délelőtt is mennyire süt, mert én akkor égtem szénné!
    Nem csodálom, hogy Tina nem bírja a meleget, ilyenkor örülök, hogy a mieink nincsenek velünk itt, hanem a jó kis hűvös erdei panzióban nyaralnak! Tina szereti a vizet, ugye?
    Nem teszel neki ki egy nagy műanyag cuccba/én gyerekhomokozót vettem anno Sharonnak/ vizet, hogy benne hűsöljön?

    Grillezés...hát mi is inkább este tessszük meg, viszont itt az a jó ezen a környéken, hogy kicsit szeles, így nem áll a meleg és nem érezni annyira...ezért is veszélyes a nap, mert nem érzed, hogy éget, csak amikor már késő.
    Melinaki nem is megy a napra 12-16-ig, az nem játszik már...
    egyébként én nagyobb adag kaját pácolok be és vagy úgy pácban áll a hűtőben és grillezéskor csökken az adag, vagy páccal együtt lefagyasztom...nincs kedvem minden alkalomra szórakozni vele.

    Zsuzsi, mostmár aztán ide azzal a Citromkrém recepttel, ne csigázz! Hű tudod itt vasárnaponként, de nyáron szinte minden este faszénszag terjeng? Mindenki süt, akinek nincs terasza, mert lakásban lakik, az az utcán!

    Erika
    , Tysi egy édespofa, sztem Édesanyád is imádni fogja!
    nagy öröm, amikor az emberre régi rucik feljönnek ám, megértelek! Mi is folytatjuk itt a kondit, aztán majd hozok bikinis képet, de még nem vagyok "kész" mert ugye a drága mama sütöget ám lépten-nyomon!

    De azért hoztam egy képet, hogy lássátok, nem égtem teljes el
    Meg hoztam egy kis halacskát is, amit ma sütöttem, de sütőben, kicsit kínaiasan, salival ettük persze.









    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. június 24. 10:5512688.

    Sziasztok.

     

    Ma nem főzök, van még tökfőzelék és fasirt. Meg húsleves.

     

    Klári, nagyon bátrak vagytok ezzel a napozással, itt félóránként bemondják, milyen veszélyes most a nap. Én még felöltözve sem szivesen megyek be a városba ebben a melegben, a napon feküdni egy órát sem birnék ki, igaz, én nem vagyok nagy napbarát. A férjed is nyáron ott van veletek?

    Most hogy olvasom, hogy grilleztek naponta, elgondolkoztam, hogy én annyira szeretem a faszénen sült húsikat, kolbászokat, miért nem csinálunk mi is ilyet gyakrabban (tavaly azt hiszem egyszer sem sütöttünk). Aztán rájöttem, hogy valüszinüleg azért mert nálunk este 8 után van kint elviselhető levegő és nincs kedvünk napközben a nagy melegben még sütögetni is. De most be fogom vezetni, hogy legalább néha süssünk este valami finomat, mert nagyon szeretem.

    Tina, köszönöm, megvan. Öregesen. Ő is nehezen birja a meleget, nem is nagyon megy ki, csak ha nagyon kell. Pedig most bemegyünk a városba és szegénykémet kint hagyjuk, mert nem tudom, mikor érünk vissza.

     

    Erika, jó szórakozást Tysivel! Anyukád sem fog vele unatkozni, de úgy meg lehet szeretni ezeket a kutyikat!

     

    Fünfi, jó étvágyat a tökfőzelékhez! Marci, köszönöm, jól van, nagyon aranyos. Tegnap délután itt volt, mert a szüleinek el kellett menni valahova. Nagyon jól eljátszadozott saját magával, miközben én vasaltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 24. 09:5112687.

    Jó reggelt Lányok !

     

    Erika, igazán büszke lehetsz magadra, hogy eredményes volt a diétád ! A folytatáshoz is sok sikert !

    Guszták a padlizsántekercseid !

     

    Klári, vigyázz magadra is jobban ! Vagy kérd meg a párodat, hogy amíg Te őrá vigyázol, addig ő vigyázzon rád és akkor nem égsz le a napon.

    Nagyon cuki Melinaki, ahogy élvezi a tengert !

    A faszénen sült húst salátával szerintem minden napra bevállalnám .

     

    Lili, már mikor olvastam a tökfőzeléked, akkor kezdtem megkívánni, tegnap ez fokozódott, úgyhogy szerintem holnap megyek a piacra tököt venni.

    Hogy van Marcika?

     

    Hogy bírjátok ezt a hőséget? Én borzasztóan szenvedek tőle.

    Tegnap megint Betti volt a szakácsnő, virslit sütött, rántott sajtot és hozzá salátát csinált. És a múltkori citromkréme nagyon nagy siker volt, ezért azt azóta is csinálja rendszeresen.

    Szép napot mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 24. 07:1912686.

    Jó reggelt!

     

     

    Tegnap este átkutattam a szekrényemet és két teljesen elfelejtett len szoknyámra bukkantam, amik nagy örömömre megint rám jönnek. Kiszabtam egy nadrágot is, ma összevarrom. Péntek, szombaton a meghívásokra már válogathatok, hogy mit vegyek fel.

    Vasárnaptól megint rákapcsolok a turbó diétára, mégegyszer ennyit szeretnék leadni.

     

    Alex holnap megint jön a kutyával és bepakolt autóval, továbbképzése van, este pedig a barátnöivel nézik a meccset a belvárosban. Itt is alszik aztán csütörtök este jön a barátja is és éjjel nekivágnak az útnak Magyarországra. Ök is egy esküvöre hivatalosak Tihanyban, pár napot a Balatonnál lesznek, utána meg Pesten.

    Anyut már felkészítettem lekileg a kutyusra, ö vigyáz rá amíg az esküvön lesznek, de nem lesz nehéz dolga, mert a kertben elég helye van rohangálni.

     

    Lili, ennek a padlizsános tekercsnek a vártnál nagyobb sikere volt, Chri még az este is mondta amikor megette a maradékot, hogy ezt többször is csinálhatnám. Hát helyem már nekem is kevés van a kütyüknek, a mosókonyhában is áll egy polc ami tele van, a spájzomba alig lehet bemenni. Tegnap vettem egy 18 centis tortaformát, mivel sosem fogy el egy nagy torta nálunk. Ebbe a receptek fele fér bele, kipróbálom a Dán kuglóffal majd.

     

    Klári, vigyázzál a nappal nagyon, elég veszélyes sajnos mostanában napozni. 

     

    Alex vasárnap hajvasalóval kihúzta a hajamat, nagyon szép lesz így, de én magamnak nem vállalkozom rá. Ö is mondta, hogy ennyi hajat nem semmi kihuzogatni, de nagyon szereti csinálni. Csütörtökön megkérem megint, remélem pénteken és szombaton is jó lesz még, bár ha nagyon meleg van, akkor muszáj feltüznöm.

     

    A belváros megint úgy néz ki mint a VB-n, millió Toi Toi wc, sátrak, kivetítö vásznak felállítva. Holnap biztosan nagy cirkusz lesz, de mi itthon Tysikával nézzük a meccset .

     

    Szép napot Mindenkinek! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. június 24. 06:4812685.
    Sziasztok Lányok!

    Jól sikerült a vasárnapi tengerparti program, mivel végig a gyereket és az uramat kenegettem 50-es fényvédőfaktorral, magamról szépen megfeledkezvén sz@rrá égtem így most kicsit redukálom a napon való tartózkodást, helyette inkább fodrásznál voltam És kiokosodtam gyémánt ügyben, mert vettünk egy szép órát Anyósomnak ajándékba, és a tulaj átirányított az ékszerész barátjához, aki a legjobb áron dolgozik itt Cipruson...a feleség pedig profi gyémántcsiszoló, hát csajok, én olyanokat láttam.....az uram meg szabad szemmel látott olyan  hibákat 1-1 kőben, amit egyébként csak nagyítóval látni, mondta is a pasi, hogy nagyon jó szeme van.
    Na de kell is neki a radiológiához ugye
    Ma visszamegyünk láttam egy kis "apróságot" hátha
    Ciprussun, hát hová?
    Erika, micsoda finomságokat készítesz nap, mint nap!
    Nálam ez a nyár most nem a főzésről szól azt már látom, de nem is bánom!
    Ebben a melegben inkább csak salikat eszünk faszénen sült hússal, azt meg nem fotózom, majd, ha valami újat csinálok, azért hozomNa meg élvezzük, hogy a gyerek nagymamázik így mi is szabadabban mozgunk.

    A Pármai sonka sárgadinnyével nálunk is menő évek óta, nagyon kellemes nyári étel, most minden étteremben van előételnek.

    Lilikém nagyon megkívántam Tőled a tökfőzeléket, így ma ha kapok, azt megfőzöm biztosan. Tina hogy van?

    Legyen szép napotok!
    előzmény:
    ciprussun (12684)
    2008-06-23  14:25
  18. 2008. június 23. 14:2512684.

    csoda aranyos ez a kis tunder!

    merre voltatok? en azt hiszem nem limassolba megyek ket het mulva.

    előzmény:
    latsia (12675)
    2008-06-21  06:33
  19. 2008. június 23. 14:2412683.

    Sziasztok.

     

    Nálunk ma ebédre a férjem kapott a szomszédból tandori csirkét rízzsel én meg hideg görögdinnyét ettem vajas kenyérrel. Holnapra meg van még tegnaprol tökfőzelék meg fasirt.

    Ma kimagoztam a meggyet, amit a férjem tegnap szedett, hát több mint a fele kukacos volt, ment a kukába. Maradt két és fél kiló, azt lecukroztam és most álldogál. Lehet hogy délután vagy holnap reggel csinálok egy részéből pitét (jól lebeszéltettek erről a micsodáról).

     

    Erika, irigyellek, hogy van még helyed a konyhai kütyüknek. Nálam már a pince-padlás tele van velük, el is döntöttem, hogy már csak akkor veszek ujat, ha reptetek egy régit.

    Tysi nagyon aranyos, ahogy ott szemléli a világot.

    Nekem minden ablakot lassan nyitja meg ez a gép. A szöveget meg én már régen külön irom és aztán ide bemásolom, emiatt nem akarok már mérgelődni, azelőtt többször is kidobott, mielőtt elküldtem volna.

    A padlizsántekercseket mentettem, egyszer kipróbálom, ha mejd lesz padlizsánom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 23. 13:3512682.

    Lányok, Nektek is lassan nyitja meg a hozzászólás ablakot? Mire feltöltöttem az összes képet, kidobott. mčg jó, hogy lementettem elötte a szöveget.

     

    Szombaton édességnek csináltam egy ribizlihabot, nekem nagyon ízlett, a gyerekeknek kevésbé, talán nem volt elég édes nekik.

     

    Ribizlihab/alchri:

     

    1 tojásfehérje, só, 4 ek. cukor, 25 deka ribizli, 1 tk. keményítöliszt, ribizli dekorálni.

     

    A fehérjét egy csipet sóval keményre felverni, a cukrot beleszórni és tovább verni. A ribizlit egy villa segítségével leszedni a száráról és 3 ek. kivételével egy kis lábosban 2 ek. vízzel felforralni.

    Lefedve 1 percig forralni, majd egy szürön átpaszírozni. 1,5 deci ribizlilevet újra felforralni és a keményítöliszttel süriteni. Visszatenni bele a 3 ek. egészben hagyott ribizlit és még melegen a tojáshabhoz keverni.

    2 pohárba osztani és 20 percig lehüteni. A dekorációnak szánt ribizlit a szárán hagyni, bevizezni és cukorba mártani. Száradni hagyni.

    alchri: a recept 2 ek. cukrot ír hozzá, szerintem 4-et is elbír.118 Kcal. egy adag.

     

     

    Padlizsán tekercsek/ Tim Mälzer/ alchri:

     

    2 személyre

     

    2 padlizsán, só, bors, olaj, 1 hagyma, 1 fokhagymagerezd, 1 ek. majoranna, 20 deka darálthús, 1 tojás, 1 ek. vaj, 1/ ek. liszt, 3 deci tej, 1 tk. reszelt citromhéj, 1-2 tk. citromlé, 10 deka fetasajt

     

    A palizsánt hosszában 4 mm-es szeletekre vágni, a legszélesebbeket egy sütöpapírral kibélelt tepsire fektetni, sózni, borsozni és olajjal bekenni. 220 fokon 10 percig sütni.

     

    A maradék padlizsándarabokat apróra vágni, a hagymát szintén és a tojással együtt a darálthúshoz adni, sóval, borssal, majorannával füszerezni, összegyúrni.

     

    A vajból, lisztböl, tejböl egy besamelszószt fözni, a reszelt citrmohéjjal és a citromlével ízesiteni. Egy tüzálló formába önteni.

    A padlizsánszeleteket egy-egy gombóc hústöltelékkel megtölteni, feltekerni és a szószba tenni. Megszórni a fetával és a sütöben, 200 fokon, kb. 20 percig sütni.

     

     

    Rucolás sárgadinnyesaláta/alchri:

     

    2 személyre

     

    1 kis csomag rucola, 1/2 sárgadinnye, 2-3 ek. citromlé, 4 ek. olivaolaj, só, bors, 1/2- 1 tk. barna cukor, 3 szál menta, 4 szelet füstöltsonka

     

    A rucolát megmosni, a dinnyét kimagozni és nagyobb darabokra vágni.

    A citromlevet az olivaolajjal összekeverni, sóval, borssal, cukorral füszerezni. A mentaleveleket darabokra vágni, a vinaigrettéhez keverni. A sonkát darabokra tépkedni.

    Rucolát, dinnyét, sonkát tányérokra tenni és a vinaigrettével leöntve tálalni.

     

     

    Kellemes délutánt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 23. 12:5512681.

    Sziasztok!

     

    Irgalmatlan meleg van, az éjjel volt egy vihar is.

     

    Klári, köszönöm a tippet, már le is fagyasztottam a maradék tárkonyt, de elötte eltettem egy ágat egy üveg ecetbe.

     

    Lili, örülök, hogy tetszett a vendégeidnek a sonkás dinnye, szerintem is jópofa így tálalni. A clafoutis roppant gyorsan elkészül és egyszerü, de úgy mint Kláriéknál, nálunk is szerintem egy pitének nagyobb sikere lett volna.

     

    Tegnap Tysi mindent és mindenkit megismert, örömében azt sem tudta mit csináljon, a férjem cipöjét nyalogatta, lefeküdt elé, rám meg felugrált, lelkesen végigjárta a lakást és megint a kedvenc helyén aludt, az étkezö asztal alatt. Christophert imádja! Nagyon bájos kis dög.

     

    Szombat vacsorára rucolás, sárgadinnyés salátát csináltam sonkával, isteni finom volt. Tegnap a pénteki maradékot ettük ebédre, vacsorára vegyes salátát készítettem.

     

    Ma ebédre pedig Tim Mälzertöl egy remek padlizsántekercset, máris írom a receptet.

     

    Megcsináltam Rágica cseresznyedzsemét is,csak mandula forgács volt itthon, de ezzel is ísteni finom lett!

     

    Férjem kérésére vettem ma az Aldiban egy elektromos wokot, ö imád benne sütni és eddig mindig az volt a baj, hogy nem lett elég forró a tüzhelyen. Ez amit vettem, áramos és 2200 Wattal müködik, holnap ki is akarja próbálni, Brassói aprópecsenyével.

     

    Képek:

     

    1. Tysi tegnap

    2. Tárkonyos ecet

    3. Rágica féle mandulás cseresznye

     

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 22. 13:1112680.

    Sziasztok!

    Tagnap leszürelteltem az egyik meggyfánkat. A másik később érő, az a jövő hét végére érik be. Megcsináltam a Cseresznyelekvárt, sütöttem meggyes pitét és megcsináltam a sütis topikból a Csábító meggykelyhet. Ebédre Mustáros-fokhagymás mártásban sült csirkecombot készítettem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. június 22. 12:1512679.

    Sziasztok.

     

    Erika, a tegnap délutáni vendégeknek csináltam sonka-sárgadinnyehajókat előételnek a Te ötleted alapján. Nagy sikere volt, kösz a tippet. Gyerek is volt, az el is nevezte minden egyes hajót valamilyen ismert hajónévvel és úgy ette. Kaptak még rakott cukkinipalacsintát meg az előző napi tortát.

     

    Ezt a cseresznyés clafoutit (nem is hallottam még ezt a szót) mentettem, ma reggel szedett a férjem egy fél vödör meggyet, azzal megpróbálom megcsinálni. A meggyszedés még este vagy holnap reggel folytatódik, de olyan meleg lett, hogy be kellett jönnie a házba. Még nem tudom, milyen formában teszem el, mert a fagyasztóban még van tavalyi, lehet hogy nyersen lecukrozom és úgy rakom üvegekbe.

     

    Klári, hát igen, így el lehet tölteni egy nyarat! Meg az év többi részét! Főleg annak, aki szereti a meleget és a vízet. Gyönyörü ez a lányka!

    Jaj, ezt a kekszes sütit is meg kell csinálni, tavaly nyáron is nagy sikere volt. Nagyon jól néz ki a Tied!

     

    Ma főztem ebédre egy húslevest pulykanyakból, tökfőzeléket és sütök hozzá rántott (panirozott) fasirtot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 22. 06:3512678.
    Na a képek meg lemaradtak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. június 22. 06:1812677.
    Szisztok!
     
    Erika a tárkonyt úgy ahogy van nyugodtan lefagyaszthatod, és amikor kell, csak morzsolsz belőle az ételbe....
    Finomakat készítettél! Nálunk a Clafoutis nem megy, valahogy nem ízlik..pedig többször próbálkoztam vele anno.

    Ma a tengerpartra megyünk a nagy családdal, mindjárt indulunk is, úgyhogy főzés nuku.
    Tegnap viszont garázdálkodtam a konyhában, de csak minimálisan, mert inkább kint voltunk a medenceparton.
    Melinakinak nagyon jót tesz a levegő, a nap és a víz, napközben 3,5 órát alszik!

    Bolognai spagetti

    Tejfölös kekszes édesség 2.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. június 21. 10:4812676.

    Sziasztok Lányok!

     

    Lili, tényleg nagyon szépen pakoltad fel a gyümölcsöket a sütire! Ugye milyen jó recept?

     

    Klárikám, tüneményes a lányod, de jó dolga van, nagyon szép helyen éltek!

     

    Tegnap egy nagyon finomat kreáltam félig a fejemböl, félig egy receptböl. Igyekeztem sok friss tárkonyt elhasználni, de még mindig van böven, hiába könyörögtem a barátnömnek, hogy ne hozzon sokat. Vettem ecetet, csinálok tárkonyos ecetet, aztán a többivel nem tudom mi lesz.

     

    Ma paprikáskrumpli lesz ebédre, vettem ribizlit, abból egy könnyü krémet keverek ki.

     

    Vacsorára gondoltam, hogy rucolás, sárgadinnyés, sonkás salátát csinálok, abból én is eszem picit.

     

    Gyönyörü idö van.

     

    Férjemnek Chemnitzbe kellett utaznia, régen Karl Marx Stadt volt. Utoljára 78-ban szerepelt ott, nosztalgiázhat egy kicsit. Gondolom sokat változott azóta minden.

     

    Szerdán a németek a törökökkel játszanak, nagy cirkusz lesz, hiszen kb. 2,5 millió török illetve török származású él itt.

     

    A receptek:

     

    Sertéshús paradicsomos, tárkonyos szószban/alchri:

     

    1 kiló tarja kockára vágva, 2 nagy hagyma, 2 doboz pizzaparadicsom, 125 ml fehérbor, 2 ek. szárított tárkony, 2 szál friss tárkony, só, bors, mustár, cukor, 2 ek. vágott friss tárkony

     

    A húst egy kevés olajon megpiritottam, rádobtam a kockára vágott hagymát, együtt sütöttem. Sóztam, borsoztam, megszórtam a szárított tárkonnyal, beleöntöttem a paradicsomot, a fehérbort, hozzátettem a 2 szál tárkonyt és lefedve, közepes lángon, kb. 2 órát föztem.

    Utána mustárral, pici cukorral ízesítettem és a friss tárkonylevelekkel megszórva tálaltam. Rizst föztem hozzá, de fött tészta vagy couscous is passzol hozzá.

     

     

    Cseresznyés clafouti/alchri:

     

    10 deka liszt, 10 deka cukor, csipet só, 4 tojás, 2,5 deci tej, 75 deka kimagozott cseresznye

     

    A lisztet a cukorral, sóval és a tojásokkal habosra kevertem, lassan beleöntöttem a tejet, simára kevertem. Beleszórtam a kimagozott cseresznyét és jól összekevertem. Egy kizsírozott tüzálló tálba öntöttem / 25-30 centis átméröjübe/ és 200 fokon kb. 35 percig sütöttem.

     

    Kellemes szombatot Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. június 21. 06:3312675.
    és még egy pár kép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. június 21. 06:2712674.
    Sziasztok Lányok, szép hétvégét!

    Lili, csodaszép lett a tortád, gyönyörűen pakoltad rá a gyümiket!

    Erika, guszta a cseresznye, biztosan jó ropogós, nekem a meggy jiányzik nagyon! Tegnap a Hal a tortán-ban amikor az Attila ment a piacra epret venni, mellette meggy volt a standon, azt hittem elájulok olyan guszta volt....nyammm!

    Tegnap jó korán lementünk a kedvenc helyünkre ahová tavaly is sokat jártunk, így én ma kajafotót nem hoztam, tegnap nem én főztem, a szállodában ettünk, viszont Melinaki fürdött a tengerben életében először isteni meleg volt a víz!
    A szállodában van miniklub is, onnan 1 órán át nem lehetett kirobbantani, egy nagyobb kislány rajzolt és őt majmolta
    Természetesen a "művet" eltettük emlékbe!

    Szép hétvégét Mindenkinek!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. június 20. 22:1712673.

    Sziasztok.

     

    Erika, megcsináltam ma a délutáni vendégeimnek a nyári túrótortádat, amelyiket valamelyik nap irtad be és nagy sikere volt, a holnapi vendégeim is ezt kapják. Köszönöm a receptet.

     

    Ebédre ma sajtot sütöttem ki egy serpenyőben és sült krumplival meg áfonyaszósszal tálaltam. Holnap cukkinis rakott palacsinta lesz, az is azt hiszem Erika receptje alapján.

     

    Klári, a meggylevest most nem pudinggal, hanem liszttel süritettem.

    Jól néz ki ez a csorkés tészta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. június 20. 08:1212672.

    Közben lefagyott a gépem, még ezt a 3 képet felteszem.

     

    1. Citromfü és menta

    2. Tárkony

    3. Cseresznye

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. június 20. 07:1212671.

    Na, rossz gombra nyomtam.

     

    Itt a többi kép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. június 20. 07:0812670.

    Sziasztok, jó reggelt!

     

     

    Hú de jó meccs volt tegnap este, végig izgultam és természetesen a mi csapatunknak drukkoltam, remekül játszottak végre! Hajnalig dudáltak az utcákon, de nem zavart, mert velük örültem az ágyamban.

     

    Elötte még kimagoztam az egész kosár cseresznyét és el is tettem 2 üveggel, rumban. Ma egy részéböl a Rágica féle lekvárt szeretném megfözni, a másik részböl meg egy cseresznyés clafoutist sütök, vendégünk lesz ebédre. Fagyasztani már nem is tudok belöle.

     

    Klárikám, látod nem néztem be a topikba az este, pedig  a meccs szünetében is tárkonyos recepteket kerestem, mivel a barátnöm hozott nekem egy csokor friss tárkonyt, egy csokor mentát és citromfüvet a kertjéböl. Azt mondta a tárkonyt használjam el frissen, a többit szárítsam ki. Finom lett volna ma ebédre ez a tárkonyos csirkeragus tészta.

     

    Így elövettem egy 1 kilós tarját, abból csinálok valamit. A maradék tárkonyt meg ecetesüvegbe dugom.

     

    Megint lement fél kiló, most lelassult a fogyás, de így is jó, ha így megy tovább, a maradék 4 kiló is lemászik hamarosan. Az evészetet nem viszem túlzásba, tegnap este 6-kor egy szem tojásból ettem egy tükörtojást 2 szem paradicsommal. Utána már csak citromos vizet ittam. Napközben meg a port iszom, amiböl most epreset rendeltem meg, szerintem az lesz a legfinomabb ízü.

     

    Képek:

     

    1. A cseresznyefa

    2. A teknös aki nagyon élénk volt

    3. Az én kosaram

    4. Részlet a bartaink helyes kertjéböl

     

    Folyt. köv.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. június 19. 21:3012669.
    Úgy látom megint nincs képfeltöltés...megpróbálom újra...
    ha nem sikerül, akkor a kép a BLOGOM-on.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. június 19. 21:2612668.
    Sziasztok!

    Andi
    , gratua a lányodnak!
    Erika, szuper ez a könyv, biztosan sok finomságot rejt még!


    Lili,
    a meggylevesedre vevő lennék, imádom, az egyik kedvencem, na meg a meggyszósz is, de sajnos már nagyon régen ettem mind2t friss meggyből.
    Te is vanília pudinggal sűríted?

    Nálunk ma TÁRKONYOS CSIRKE-TÉSZTA volt az ebéd, holnap a tengerpartra megyünk, ott is fogunk enni sztem, aztán este egy szülinapi buliba, mármint gyerekzsúrra, na olyaon is rég voltam már!Szép estét Mindenkinek!

    TÁRKONYOS CSIRKE-TÉSZTA / Latsia

    25 dkg tészta
    2 ek olívaolaj
    2 csirkemellfilé darabolva
    2 gerezd áttört fokhagyma
    142 ml tejszín
    3-4 ek tárkonylevél aprítva
    10 dkg spenótlevél
    citromgerezd a tálaláshoz

    A tésztát kifőzzük sós vízben, de nem szűrjük le!
    Forró olajon 4-5 perc alatt átpirítjuk a húst.
    Hozzáadjuk a fokhagymát, a tejszínt, a tárkonyt és 3 ek-nyit  a tészta főzővizéből, átmelegítjük,
    A tésztához keverjük a spenótot, ami a forróvíztől azonnal megpuhul, leszűrjük.
    A csirkés ragut a spenótos tésztához keverjük, sózzuk-borsozzuk és a citromgerezdekkel tálaljuk.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. június 19. 11:3812667.

    Sziasztok!

     

    Gyönyörü idö lett mára és meleg van!

     

    Tegnap este elfogott a Piadina, nagyon ízlett, többször megsütöm az biztos.

     

    Lili, férjem sem magában ette bár úgy is szereti még a Wasat is, hanem szalámival, sajttal, stb. Körözött is kitünö hozzá, vagy akár a krémsajtos paprikahajókhoz is passzol.

     

    Andi, gratulálok lányodnak!

     

    Kedvet kaptam én is a Toszkánai csokitortámhoz, de mivel fogyózunk, nem akartam egy egészet sütni, így a fele mennyiséget sütöttem meg, de mivel nincsen itthon kis kerek formám, muffinsütöben készült el. A fele adagból pont egy 12 darabos muffinforma lett tele.

     

    Délután beugrik a barátnöm akivel cseresznyézni megyek egy kávéra, mégis illik valamivel megkínálni.

     

    Toszkánai csokimuffin/alchri:

     

    10 deka keserücsoki, 10 deka vaj, 5 deka liszt,  15 deka barna cukor, 3 tojás

     

    A csokit egy edényben amit forró vízbe állitottam a vajjal együtt felolvasztottam. Közben a lisztet a tojással és a cukorral habosra kavartam. Utána beleöntöttem a csokis masszát, összekevertem és a muffinformába helyezett papírkákba öntöttem. 180 fokon, kb. 20-25 percig sütöttem.

     

    Kellemes délutánt Mindenkinek! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. június 18. 22:2612666.

    Sziasztok.

     

    Gratulálok!!!!

     

    Ma karfiollevest csináltam ebédre és spenót volt utána tükörtojással. Holnapra még tipem sincs mit csinálok.

     

    Erika, fincsi lehetett az a sütőben sült feta, én szeretem az ilyesmit.

     

    Rágica, szép a kertetek! Mint mindig.

    Az a cseresznyedzsem isteni lehet, ha lenne saját cseresznyénk, biztos én is elraknék ilyet. A receptet minden esetre lementem, hátha egyszer lesz. Azt látom, hogy Te 2 kg-ból csináltad, de a receptben nem látom a mennyiséget, az is 2 kg-t ir?

     

    Klári, jól néz ki a húsi is meg a tortád is!

     

    Erika, ez a lepény biztos nagyon finom, csak ehhez még valamit kell csinálni, hogy lehessen vagy mártogatni vagy rárakni. Ezért most lementem és majd egy reggelihez vagy vacsorához megcsinálom mondjuk körözettel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12665)
    2008-06-18  19:52
  37. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 18. 19:5212665.

    Sziasztok!

     

    Jelentem: Kislányom megérett és nagyon jól! A pontos végeredményt talán pénteken megtudjuk, de a felvételijéhez szükséges tárgyakból maximumot nyújtotta! Fiam befejezte az iskolát, most jön 30.-tól a felvételi második köre!

    Főzni nincs időm, csak hétvégén, most zombaton viszont megyek meggyet szüretelni a tanyára!

    Köszönöm ezt a finom Cseresznyelekvár receptet, ki fogom próbálni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. június 18. 18:2012664.

    Sziasztok!

     

    Kellett nekem ezt a szakácskönyvet elöhalászni , megint megcsináltam valamit belöle, a fiúk a kísérleti nyulaim. Na jó, 1 centit megkóstoltam én is belöle, elrágcsálnám szívesen.

     

    A könyv olasz antipastikhoz és finom, puha sajtokhoz ajánlja. Férjemnek meg azt mondom, hogy egy legújabb Wasa termék , akkor ö is megeszi.

     

    Itt recept.

     

    Piadina/alchri:

     

    20 darabhoz

     

    50 deka liszt, 3 deka vaj, só, langyos víz, kb. 2,5 deci

     

    A vajat felolvasztom, a lisztet egy nagy tálba öntöm és a közepébe egy mélyedést csinálok. Ebbe öntöm a vajat és a sós vizet. 10 percig alaposan összegyúrom, majd folpackba csomagolom és az edény alatt 30 percig állni hagyom.

    30 perc után 20 részre osztom, kb. tojás nagyságú gombocokra. Egyenként 10-12 centi átméröjü, kb. 5 mm vastag lepénykékre nyújtom.

    Többféle módja van a sütésnek, én egy bordázott grill serpenyöben sütöttem meg, mindkét oldalán kb. 3 percig, amíg kicsit piros és hólyagos nem lett.

    Grill felett is süthetö. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. június 18. 15:1412663.

    Sziasztok!

     

    Rágica, ez nagyon jól hangzik, szerintem a fél adagot holnap én is megfözöm, van Amaretto is, mandula is, meg zselés cukor is itthon, holnap meg leszedjük a cseresznyét hozzá .

     

    Klárikám, nagyon örülök, hogy Nektek is ennyire ízlik a toszkánai torta, gyönyörüü a kép róla, bele is passzolna a könyvbe.  Sajnos nekem mostanában nem szabad sütnöm, férj is vigyáz nagyon az alakjára, a gyerek meg mondja, hogy nehogy már neki kelljen egy egész tepsi sütit, vagy tortát megenni . De viszont most megint elövettem a toszkánai szakácskönyvemet amiböl ez a csokitorta is meg a grissini is származik és élvezettel olvasgattam.

     

    Két ausztráliai szakácsnö kibérelt egy álom villát Toszkánában és 2 hónapon keresztül fözökurzust adtak, de csupa toszkánai specialitásokkal. Mutatok pár fotót a könyvröl. Sajnos nem mindegyik receptröl van benne kép, a csokitortáról sincsen, pedig érdekelne. Klári, a Te képed még passzolna is a szép háttérrel bele.

     

    A fiúk a lelkemre kötötték, hogy holnap egy kis tepsi cseresznyés lepényt süssek csak. Nagyon nehéz így fözni, sütni, mert azért elfogadják a finomat, csak írtó keveset mindenböl. 

     

    Szombaton Alex ugrik be hozzánk a kutyival, itt is alszanak, ö paprikáskrumplit rendelt tölem sok virslivel benne.

     

    Kellemes délutánt! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. június 18. 12:0412662.
    Sziasztok Lányok!

    Csak beugrottam, majd este próbálok jönni és visszaolvasok.
    Tegnap teriyaki pácban sült marhahús-t készítettem, fini lett, de!

    Erikám, sok puszi Neked a cipriótáktól, a Toscana-i csokitortádért!!! Csak annyit mondok, hogy pillanatok alatt elfogyott és sütnöm kell a következőt, mert bár a család is nagy és a torta is, az utóbbi  mégis kicsinek bizonyult!
    Az uram szerint ez az igazi PASITORTA, és azt kérte írjam mellé, mert nem szeretné ha elkallódna a receptek közt!
    Most csak azt nem tudom, hogy pasifogó, vagy pasitartó torta?? remélem a hátteret értékeled, sztem nagyon passzol hozzá
    Legyen szép napotok, este jövök.

    MARHASÜLT TERIYAKI SZÓSZBAN, SALÁTAÁGYON
    / Latsia

    35 dkg marhahús / hátszín csíkokra vágva
    2 ek Teriyaki szósz
    1/2 uborka
    2 ek friss koriander aprítva
    1/2 lime leve
    6 salátalevél
    1 piros chilli aprítva
    1/2 lilahagyma vékonyra szelve

    A húst a szószba tettem, átfrgattam és 10 percig pácolódni hagytam.
    Közben az uborkát felaprítottam a korianderrel együtt, a lime levével meglocsoltam és összeforgattam.
    A salátalevelekre halmoztam, megsóztam.
    Forró serpenyőben /olaj nélkül! pár perc alatt megsütöttem a húst.
    Rátettem a sült húst az uborka halomra és mgszórtam a lilahagymával és a chillivel.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. június 18. 11:0212661.
    Kifelejtettem, hogy 2 dl meggylével öntöttem fel. (Ettől kicsit pikánsabb lett az íze.)
    előzmény:
    rágica (12660)
    2008-06-18  09:14
  42. 2008. június 18. 09:1412660.

    Sziasztok!

    Időnként olvaslak Benneteket, a recepteket szorgalmasan gyűjtögetem. Most már talán több időm is lesz mindenféle újdonságot kipróbálni.

    Tegnap este éppen mandulás cseresznyelekvárt főztem. Ha lehet, ne hagyjátok ki, mert mennyei!

     

     

    MANDULÁS CSERESZNYEDZSEM

     

    Hozzávalók (egy 4dl-es üveghez)

    • ˝ kg cseresznye, kimagozva
    • 20dkg zselésítő cukor
    • ˝ citrom leve
    • egy marék durvára vágott mandula
    • 2 tk amaretto, vagy más mandulalikőr

    A cseresznyét megmossuk, kimagozzuk. Lábasba tesszük a citrom levével, fél dl vízzel, felforraljuk és kb. 15-20 percig főzzük, amíg levet ereszt és megpuhul. Hozzáadjuk a zselésítő cukrot, és további 20-30 percig főzzük, amíg besűrűsödik. A legvégén hozzáadjuk a durvára vágott mandulát és a likőrt. Sterilizált üvegbe töltjük, és szobahőmérsékleten kihűtjük

     

    rágica:

    2 kg cseresznyéből csináltam. Kicsit összeturmixoltam, de azért hagytam benne pár egész szemet is. Nem volt amarettóm, ezért 1/2 kis színtelen fiola mandulaaromát tettem bele. Az 5 perces lekvárfőző zselésítővel csináltam. (Azt hiszem Quittin volt.) Biztosan tudjátok, hogy meggyhez és cseresznyéhez dupla adag kell. 10 dkg szálasra vágott mandulát tettem bele. (Lehet, hogy én egy egészen más recept szerint csináltam?!)

    Szép napot kívánok Mindenkinek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. június 18. 07:0012659.

    Sziasztok!

     

    Flixi, sajnos én nem tudok cseresznyebefött receptet, lekvárt sem fözök belöle, rumos cseresznyét szoktam eltenni, vagy sütit sütni és a többit lefagyasztom.

     

    Holnap megyek a barátnömmel a másik magyar barátainkhoz cseresznyét szedni, ök pont Magyarországon vannak és hívtak, hogy menjünk nyugodtan szedni mert beérett. Remélem nem rohadt meg a sok esötöl. De csak 1 kosárral hozok.

     

    Lili,jó sok esküvön jársz mostanában! Mi 28.-án vagyunk hivatalosak egyre ami egyben keresztelö is lesz. Elötte való este meg egy szülinapi buliba vagyunk hivatalosak.

     

    Pingrin, nem láttam sajnos, most már bánom. Fél szemmel néztem az ismétlését tegnap délben, de valahogy nem fogott meg annyira aztán elkapcsoltam. Nem hiszed, de még mostanában is találkoztam olyan némettel aki Bukarestet kezdte el nekem emlegetni amikor megtudta, hogy magyar vagyok.

     

    Zsuzsi, ügyes a lányod, gratulálok! Alex is nagyon sokat föz, naponta hivogat, tegnap a hawai rakottast csinálta meg és az üzletböl hívott, hogy mit vegyen hozzá. Ügyeskedik ö is, sosem hittem volna, hogy majd szeret fözni.

     

    Tegnap csirkehúslevest föztem, a maradék húsból és a zöldségekböl egy almával és majonézzel salátát csináltam Chrinek. Összedobtam még egy kekszes gyümölcsöset is és vacsorára egy kis adag sült fetát.

     

    Ma lecsó lesz ebédre.

     

    A súlyom csökönyösen áll, nem moccan lefelé, de még nem adom fel, az esküvöig még jó lenne pár kilótól megszabadulni. Naponta fél órát gyalogolok a gépemen és plusz elmegyek a férjemmel a nagy körre sétálni amit naponta végigjár.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. június 17. 20:4312658.

    Sziasztok Lányok !

     

    Csak gyorsan beköszönök, aztán szerintem lefekszem, mert borzasztó fáradtnak érzem magam.

    Most értem haza patchwork-ről, de leragad a szemem.

     

    Ma nem kellett főznöm, mert a lányom meglepett az ebéddel. Vörösboros csirkemellet csinált és desszertnek citromkrémet. Nagyon finom volt, remélem, még többször csinál ilyen meglepetéseket.

     

    Szép estét mindenkinek ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. június 17. 17:0112657.

    Alchri, láttad tegnap este a Dinnert a Vox-on? A lány szláv menüt fözött. A vendégek egyikétöl kérdezték még a vacsora elött, hogy milyennek képzeli az asztaldekorációt. Erre a pasi azt felelte, hogy a szláv menühöz biztosan majd magyar () zászlócskákkal disziti az asztalt...

     

     

    előzmény:
    alchri (12654)
    2008-06-16  13:19
  46. 2008. június 16. 22:3012656.

    Sziasztok.

     

    Klári, nagyon szép az a park ott nálatok! A mogyorós kockák receptje mentve, köszönöm szépen.

     

    Erika, tetszik ez a rakott karfiol. Biztos finom is.

     

    Flixi, irigyellek a sok cseresznyéért, én idén alig ettem egy-két szemet. Nálunk itt falun idén mindenkinél kukacos a cseresznye. Nekünk meg egyáltalán nincs.

     

    Tegnap délután-este esküvőn voltunk, ezért ebédre főtt debreceni volt csak (de lehetett választani: főtt virsli vagy főtt debreceni). Ma szedtem egy kis meggyet, abból csináltam egy nagyon finom meggylevest és másodiknak tejszines-mustáros csirkemáj volt. Áthivtam a szomszédokat is erre, mert már rég dumáltunk velük, ők meg hoztak frissensült piskótatekercet, az is nagyon jó volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. június 16. 20:4312655.
    sziasztok lányok!Mindenkinek szép estét kívánok!Finiket főztetek,sütöttetek,a lekvár is biztos finom lett Andi!Sok cserink lett,tudtok valami lekvárt,vagy befőttnek hogy rakjátok el,a segítséget előre is köszönöm!Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. június 16. 13:1912654.

    Szivesen!

    Még elfelejtettem megírni, hogy barna cukorral is isteni! 

    előzmény:
    ibolya (12652)
    2008-06-16  13:03
  49. 2008. június 16. 13:0712653.

    Bolognai rakott karfiol/alchri:

     

    4 személyre

     

    50 deka krumpli, 1 kisebb karfiol, 2 répa, 1 hagyma, 40 deka darálthús, 3 ek. paradicsompüré, 1 doboz pizzaparadicsom, só, bors, bazsalikom, 1 tk. vegeta, 10 deka reszelt sajt

     

    A krumplit kockára vágva megfözni, leszürni. A karfiolt rózsáira szedve félpuhára fözni, a fözölevét félretenni. A hagymát kockára vágni és egy serpenyöben ekvés olajon megdinsztelni, majd hozzádni a húst, kicsit piritani, majd a reszelt répát beleszórni és együtt tovább pár percig dinsztelni.

    Felönteni 2 deci karfiol fözölével, belekeverni a paradicsompürét, beleönteni a pizzaparadicsomot és a vegetát, sózni, borsozni és lefedve 10 percig fözni.A csíkokra vágott bazsalikomot hozzáadni.

     

    A krumplit és a karfiolt egy kivajazott tüzálló tálba tenni, ízlés szerint füszerezni és ráönteni a paradicsomos hússzószt. Egyenletesen szétosztani és a reszelt sajttal megszórni. 200 fokon 20 percig pirosra sütni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. június 16. 13:0312652.

    Kedves Alchri! Nagyon szépen köszönöm!

    Üdv Magyarországról.

    előzmény:
    alchri (12650)
    2008-06-16  12:51

Címlap

top