Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. június 16. 12:5612651.

    Sziasztok!

     

    Ma bekapcsoltuk a fütést, nem bírtuk tovább a 16 fokos lakásban .

     

    Ebédre maradt  a tegnapi rakott karfiolból, bámulatos, hogy 2 személyre föztem meg és 4 x ettek belöle.

     

    Klári, gyönyörüü ez a park! 

     

    Nyestkutya, örülök, hogy ízlett a torta!

     

    Mindjárt pötyögöm a karfiolos receptet.

     

    Kellemes délutánt Mindenkinek! 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. június 16. 12:5112650.

    Szia Ibolya, tessék, itt van:

     

    Toszkánai csokoládétorta/alchri:

    20 deka keserü csokoládé, 20 deka vaj, 10 deka liszt, 30 deka cukor, 6 tojás

    A sütöt 180°C-ra felfüteni, egy kerek, 26 cm-es átméröjü formát sütöpapírral kibélelni.
    A csokit, forró vízfürdöben, a vajjal együtt felolvasztani.
    Elektromos habverövel összekeverni a lisztet, cukrot, tojást, míg egy világosabb massza nem lesz.
    A felolvadt csokit óvatosan hozzákeverni, a formába önteni és kb. 35-45 percig sütni.
    A torta a tetején kemény, belül krémes.
    A felvágás elött, teljesen lehülni hagyni.

     

     


         
     

    előzmény:
    ibolya (12649)
    2008-06-16  12:38
  3. 2008. június 16. 12:3812649.
    Kedves Nyestkutya, Kedves Alchri! Kérlek benneteket legyetek szívesek beírni a Toszkán csokitorta receptjét (vagy melyik hozzászólás), mert hiába próbálom megkeresni (forumkereső) sajnos nem találom, és hétvégén szeretném elkészíteni, ha segítetek! Köszi: Ibolya
    előzmény:
    nyestkutya (12648)
    2008-06-16  10:12
  4. 2008. június 16. 10:1212648.

    Sziasztok!

     

    Alchri, nagy sikert arattam a toszkán csokitortáddal, fantasztikus ez a reci, csokisból biztosan kedvencünk lesz :):)

     

    Köszi!! 

    Nyestkutya 

    előzmény:
    alchri (12645)
    2008-06-15  12:55
  5. 2008. június 16. 06:3512647.
    MOGYORÓS KOCKÁK / Latsia

    Melegítsd elő a sütőt 180 fokra.
    Vajazz ki egy 23 x 23 cm-es négyzet alakú tepsit.

    tészta:
    1 csésze  liszt
    1/4 tk sütőpor
    4 ek  puha vaj
    1/3 csésze  világosbarna cukor
    1/4 csésze finomra vágott mogyoró

    Egy kis tálban keverd össze a lisztet a sütőporral.
    Verd habosra a vajat a barnacukorral és keverd a liszthez a darabolt mogyoróval együtt.
    Nyomkodd és simítsd a tepsibe és süsd 10 percig, majd hagyd hűlni.

    töltelék:
    2 nagy tojás
    1/4 csésze világosbarna cukor
    3/4 csésze szirup / kukorica vagy juhar, de méz is lehet
    2 ek liszt
    1/4 só
    1 vanília kivonat
    3/4 csésze (75 gramm) aprított mogyoró

    Egy nagy tálban jól verd fel a tojásokat, add hozzá a cukrot, a szirupot, a lisztet, sót és a vaníliakivonatot, keverd jól el.
    Öntsd a tésztára, szórd meg a mogyoróval és kb. 25-30 perc alatt süsd készre.
    Hagyd kihűlni a tepsiben, majd szeleteld fel.

    Latsia:
    - nagyon gyorsan és könnyen elkészíthető
    - a tepsit sütőpapírral béleltem, így könnyű volt kiemelni a hűléshez
    - a tészta morzsás állagú a sütés előtt, csak bele kell szürni a tepsibe és kézzel belenyomkodni
    - a töltelék hozzávalóit bedbáltam a mixerbe és egyszerre kevertem el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 16. 06:3212646.

    Sziasztok, szép hetet Mindenkinek!

    Tegnap itt volt a barátnőm, Carbonara spagettit készítettem neki, az a kedvence desszertnek meg egy gyors, de annál finomabb szeletet dobtam össze, mindjárt írom is.

    Erika
    a nagymedence vize még kicsit hideg a gyereknek, így ő egy kis felfújhetóban nyomja, majd később bejön ő is velünk. Elég szeles az idő, ami nem jellemző különben, viszont 36 fokok repkednek, úgyhogy nem fázunk a szélben sem
    Ez egy uv szűrős cucc Melinán, nem ég le benne, meg persze 50-es krém is van a kilógó részeken, most az elején, még szükség van rá, aztán jöhet a bikini
    Szépek a házak és érdekesek a láncok.

    Lili, szuperszép a kenyered, de mikor nem??Hű de megkívántam a kovászos uborkát, ahogy írod...holnap veszek is megpróbálkozom vele itt is megint.

    Zsuzsi, örülök, hogy ízlett! Hát igen...a posta..nem tudom melyik ország a ludas, de Göteborgban sem tökéletes, tudnék mesélni! Mondjuk amikor kihozták a könyvet, amit anyu küldött, és a szakadó esőben rátették a postaláda tetejére...holott bőven belefért volna

    Flixi
    , szia, örülök, hogy látlak! Igen, minden ok. leszámítva az elmúlt napok nyüglődését, de azt az MMR oltásnak köszönhetjük, ma talán már túl leszünk rajta...
    gratula a bizihez!!
    Hoztam pár képet a parkból, legyen szép napotok!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. június 15. 12:5512645.

    Sziasztok!

     

    Ma reggel olyan hideg volt a nappaliban, hogy begyújtottam a kályhánkba, mivel a fütést már teljesen kikapcsoltuk. Szomorkás idö is van.

     

    A Napkeltében láttam a 80 éves Kovács Erzsit, tudjátok aki anno a

     

    REJTÉLY c. dalt énekelte. Hihetetlen jól néz ki, friss és még mindig gyönyörüen énekel .

     

    Ma ebédre bolognai rakott karfiol lesz.

     

    Andi, itt még csak most érik a német eper, gyönyörü piros, biztosan finom édes is, majd holnap veszek a fiúknak. 

     

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 15. 11:1612644.
    Elkészült az eperszörp! Még épp hogy elcsíptem egy kis epret...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 15. 06:3612643.

    Szia Mari!

     

    Itta recept! Semmi különös a kuktám, nemrég vettem. Szóval hagyományos kukta! Az étel pedig nagyon finooom!

     

     Tojásos-morzsás tarjaszelet kuktában
    Hozzávalók: 8 szelet tarja, 1/2 dl olaj, 10-12 dkg zsemlemorzsa, 3 tojás, 2 dl tejföl, 1 tk liszt, 1 mkk őrölt feketebors, ízlés szerint só (én 1 tk sót szoktam beletenni)
    A húst úgy klopfoljuk ki, hogy megszórjuk zsemlemorzsával, és addig veregetjük, amíg teljesen befedi a morzsa. Olajat hevítünk, és gyorsan átsütjük a szeleteket, amint kész az összes, visszatesszük a kuktába. (Ebben szoktam kisütni, hogy ne legyen annyi koszos edény.) Ráöntünk 2,5 dl vizet és az időközben felvert tojsokat, amit a sóval és a borssal ízesítettünk. A kuktát lezárjuk, és a jelzéstől számítva 25 percig főzzük. A tejfölt elkeverjük a liszttel. Ha megpuhult a hús, kivesszük, a visszamaradt levet besűrítjük a tejfölös habarással. Visszatesszük a húst a mártásba, és még egyszer átforraljuk. Makaróni illik hozzá.

    előzmény:
    bmari62 (12640)
    2008-06-14  18:45
  10. 2008. június 14. 21:0112642.

    Szia Lili!

     

    Hú de szép lett a kenyered, mint mindig ! Nekem is az tetszett a tortán, hogy a túrókrémet meg kell sütni rajta, de a gyümölcs nyers marad. Így Chri is szereti.

    Szerencsémre nem vagyok édesszájú, viszont a milánói rakottast szívesen megkóstoltam volna .

    előzmény:
    litita (12641)
    2008-06-14  20:27
  11. 2008. június 14. 20:2712641.

    Sziasztok.

     

    Nálunk ma rántott csirkecomb sült krumplival és kovászos uborkával volt ebédre. Desszertre meggyet ettünk. Most meg sül a  kenyérke, mert elfelejtettem venni.

     

    Klári, jók ezek a lightos ételeid, bár mi birnénk ennyi salátát enni. A csokis sütid nagyon jól néz ki!

     

    Erika, ez a torta nagyon jól néz ki, le is mentem, eddig még csak olyan kekszes sütit láttam, amit nem kell sütni, most lesz valami más. De hogy Te hogy birod csinálni ezeket a kajákat, hogy meg ne kostold…sosem fogom megérteni. Nem is fogyok le.

    Főleg, hogy közben kisült a kenyér, hát lehet azt nem megkostolni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. június 14. 18:4512640.

    Szia!!!!

     

    Nagyon tetszik ez a morzsás tarja, beírnád a receptjét és azt is mennyi ideig főzted stb..?????

    Milyen kuktád van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12631)
    2008-06-14  13:14
  13. 2008. június 14. 17:5712639.

    Sziasztok!

     

    Ma befejeztem a léböjtkúrámat, ma estétöl napi 1 x egy diétás, de szilárd kaját iktatok be.

     

    Már meg is ettem az elsöt, 314 kcal volt, kb. annyi mint egy adag por amit iszok, tehát nem lépem túl a napi kalóriabevételt. Viszont nagy élvezettel rágtam újra .

     

    Itt a receptje:

     

    Pulykamellfilé répacsíkokkal/alchri:

     

    1 személyre

     

    1 vékony szelet pulykamellfilé, 1 közepes sárgarépa, 2 friss babérlevél, ha nincsen akkor szárítottat 1/2 órára hideg vízbe áztatunk, só, bors, örölt gyömbér, 2 ek. olaj, petrzselyem

     

    A sárgarépát megpucoljuk és a zöldséghámozóval vékony csíkokra szeljük. Egy kis serpenyöben 1 ek. olajat felhevítünk, beledobjuk a répát, picit sózzuk, borsozzuk és megszórjuk gyömbérrel. Lefedve kb. 5-6 percet pároljuk. Tettem alá pár kanál vizet is.

     

    A pulykamellfilét hosszában kettévágtam és egy-egy beáztatott babérlevéllel óvatosan saslik pálcikára szúrtam. Egy másik serpenyöben a maradék olajat felhevítettem és mindkét oldalán 3-4 percet sütöttem, sóztam, borsoztam. A petrezselymet a répára szórtam és a saslikkal tálaltam. 314 kcal

     

    Szép estét Mindenkinek! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. június 14. 16:0412638.

    Sziasztok !

     

    Erika, már megint nagyon gusztát csináltál. Komolyan  csodálom, hogy bírod ki, hogy ne egyél ! Nekem nem lenne hozzá akaraterőm.

    Szia Andi

     

    Flixi, a zöldbabot pont ma néztem én is. Lassan már ki sem akadok ezeken az árakon.

     

    Klári, sok puszi neked a diós brownies-ért ! Valami isteni !

     

    Én mostanában próbálom a mélyhűtőt "kienni". Ma például sonkás-sajtszószos tészta volt az ebéd.

    Vacsorára lehet, hogy pizza lesz, az is a maradék felhasználás jegyében.

    Szép délutánt mindenkinek ! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. június 14. 14:2712637.
    sziasztok!Erika:Jól néz ki a torta is és a spagetti,hát én biztos nem bírnám ki ,hogy ne kostóljam meg,nagyon ügyi vagy!Ja,képzeld a Dán kuglófodat sütöm,mindjárt készen van!Andi:Fincsit főztél nagyon jól néz ki!Fünfi:Ne is mond,én meg épp zöldbabot néztem,de lessz a telken majd ,de képzeld 780.-ft volt /kg.Nagyon drága minden nálunk is!Ma tejszínes gombás húsit csináltam tésztával,alszanak a manók,délután sétálunk majd!még el kéne mosogatnom!Még jövök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 14. 14:1212636.

    Szivesen!

     

    A blogomon is megtalálod:

     

    http://www.alchri62.blogspot.com/

    előzmény:
    bob (12634)
    2008-06-14  13:41
  17. 2008. június 14. 13:5812635.

    Sziasztok!

     

    Andi, nekem is az tetszik nagyon, a filcböl készült pipacsok is jópofák, de azt inkább nem hordanám direkt a börömön, talán télen egy vékony garbón jól nézne ki.  Finomakat föztél!

     

    Ma én is kipróbáltam 2 receptet, megpróbáltam 1 személyre fözni, de így is maradt egy kevés, nem baj, Chri este még biztosan megeszi.

     

    Reggel bevásároltam retket, uborkát, zellert, karalábét, spenótot magamnak, meg sovány húsokat, hogy legyen itthon ha már nem bírnám tovább  a koplalást, erre most meg teljesen jól bírom. Na majd meglátom késöbb mi lesz a helyzet.

     

    Milánói rakottas/alchri:

     

    2 személyre:

     

    20 deka spagetti, 2 ek. olivaolaj, 4 kicsi sertésszelet, 2 tojás, 2-3 ek. reszelt parmezán, 1 doboz oreganos pizzaparadicsom / 400g/ bazsalikom, só, bors

     

    A spagettit sós vízben megföztem /al dente/, majd lecsöpögtettem. Közben a húsokat kevés forró olajon egy serpenyöben mindkét oldalán , 1-2 percig pirosra sütöttem, sóztam, borsoztam. A spagettit összekevertem a szósszal, egy kivajazott tüzálló tálba öntöttem. Rátettem a húsokat és a parmezánnal felvert tojásokkal leöntöttem. 200 fokon, 15-20 percig sütöttem. Bazsalikomlevelekkel megszórva tálaltam.

     

    Nyárias túrótorta/alchri:

     

    15 deka vajas keksz, 16 deka olvasztott vah, 50 deka sovány krémtúró, 12 deka cukor, 3 tojás, 2 1/2  ek. keményítöliszt, 20 deka cseresznye, 1-2 érett öszibarack, 1/2 zacskó tortazselé

     

    A kekszet egy fagyasztó zacskóban összetörtem, majd 8 deka vajjal összegyúrtam. Kivajazott kerek formába nyomkodtam / 24 cm átméröjü/ úgy, hogy kb. 1 centis pereme legyen. 20 percre a hütöbe tettem.

     

    A túrót 10 deka cukorral, a tojásokkal, a keményítöliszttel, 8 deka vajjal habosra kevertem. Ráöntöttem a kekszes alapra és a sütöben, 160 fokon, 40 percig pirosra sütöttem. A formában teljesen kihülni hagytam.

     

    A gyümölcsöket megmostam, a barackot cikkekre , a cseresznyét félbevágtam.

    Rápakoltam a lehült túrótortára. Elkészítettem a maradék 2 deka cukorral a tortazselét és a gyümölcsökre öntöttem.

    alchri: a képen látható torta, az egyharmada a megadott mennyiségnek. Teljes kiörlésü kekszet kaptam. Mag nélküli szölöt is tettem rá.

     

    Chrinek nagyon ízlett minden, biztosan finom volt .

     

    Kellemes délutánt! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. bob
    bob
    2008. június 14. 13:4112634.
    Jajj ! Nagyon köszönöm!!!
    előzmény:
    alchri (12633)
    2008-06-14  13:30
  19. 2008. június 14. 13:3012633.

    Szia!

     

    Itt van:

     

    Rizsrösti

    10 deka kerekszemü rizs, 10 deka reszelt sajt, 3 tojás, 1/8 liter tej, 3 ek. liszt, só, bors, 1 csokor újhagyma, olaj

    A rizst megföztem, leszürtem. A tojásokat a tejjel, liszttel összekevertem, a kis karikákra vágott újhagymát beleszórtam, a reszeltsajtot szintén, majd a rizst. Jól összekevertem a masszát, füszereztem.

    Egy serpenyöben olajat hevítettem fel és egy-egy evökanállal kis halmokat tettem a masszából bele és közepes tüzön, mindkét oldalán pirosra sütöttem. Jól leitattam az olajat róla.alchri: nekem kicsit sok lé lett a masszán, talán a tejet lehetne kihagyni belöle. Vigyázni kell, mert spriccel!!!! Kellemes délutánt! 

     

    előzmény:
    bob (12632)
    2008-06-14  13:25
  20. bob
    bob
    2008. június 14. 13:2512632.

    Sziasztok!

    Légyszíves segítsetek nekem. Régóta örömmel olvasom a jobbnál jobb receptjeiteket, mert rengeteg ötletet találtam. Az előbb az indexen láttam egy olyat, hogy rízsröszti

    Ez nagyon tetszene nekem, de nincs mellé recept.

    Ha le tudnátok nekem írni, nagyon megköszönném.

    (még főzés terén elég kezdő vagyok, ezért jó látni, hogy miket lehetne alkotnom, és sok recept már nagy segítség is volt)

    Köszönöm mégegyszer

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. június 14. 13:1412631.

    Sziasztok!

     

    Ebédre tejfölös zöldbableves és tojásos-morzsás tarjaszelet kuktában készült. Nagyon-nagyon finom mindkettő!

     

    Erika! A gyöngyvirágos tetszik a legjobban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. június 14. 06:2312630.

    Sziasztok, jó reggelt!

     

    Flixi, de jó, hogy jelentkeztél! Gratulálok a gyerköc bizonyítványához !Nem a 90 naposat csinálom, egy sokkal szigorúbbat, léböjtkúrát fehérje shake-kel. 

     

    Zsuzsi, köszönöm, pont ma reggel kezdtem el gondolkodni rajta, hogy talán napi egy szilárd étkezést beiktatok mától, nagyon hiányzik a rágás. Ez a hal a fóliában, amit tegnap föztél, pl. megfelelne. De lehet, hogy párolt spenóttal kezdem, valahogy kívánom. De az is lehet, hogy kibírom még ma is, hogy ne egyek. 

     

    Tegnap nagyon kellemes volt a barátnömnél, finom levest fözött nekem ebédre, elötte 4 km sétáltunk. Utána elugrottunk Pforzheimba, megnéztünk egy hatalmas ékszerboltot, egyes darabok áráért autót is vehetne az ember. Ott nem mertem fotózni, csak egy bizsu üzlet kirakatát mutatom meg, írtó jópofa nyakláncokat láttunk.

     

    Szép napot Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. június 13. 19:1012629.

    Hahó Lányok !

     

    Szia Flixi, rég láttunk! Örülök, hogy jól vagytok !

     

    Erika, nagyon ügyes vagy ezzel a fogyival ! Gratulálok, így tovább ! Szép ez a villa, amit fotóztál.

     

    Klári, nagyon jól néz ki a csokis hasábod !

    Örülök, hogy visszakerült hozzád a lemez és nem valamelyik postás dolgozónál landolt. Sajnos a magyar postánál minden elképzelhető.

     

    Ma vacsira igazán kímélőt főztem. Fóliába csomagoltam tengeri halat és zöldségeket, sóval, borssal fűszereztem és a sütőben kb. 35 perc alatt puhára pároltam.

     

    Képzeljétek, ma reggel kiszaladtam a piacra, igazából zöldborsót szerettem volna venni. Egyetlen helyen találtam, 650.-Ft/kg áron ! Én teljesen kiakadtam ezen, nem is vettem belőle.

     

    Szép estét !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. június 13. 17:4212628.
    Hol vagytok,biztos mindenki az Auchenbe vásárol!???Andi hol van őt nem is olvastam ,vagy igazoltan van távol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. június 13. 16:3012627.
    sziasztok lányok!Rég voltam felétek,de nem sok idő marad a gépre sajna,de próbálok szorítani!Jól vagyunk egyébként,bár most Martin beteg volt,de már jobban van!a sulinak vége a héten,holnap még ballagás,szupi lett a bizi is!A munka is jó,el vagyok,sokat járunk,de még többet mennénk a telekre ha lenne idő,mert annyi munka lenne,hogy csak na ,csináltam képeket ,ültettem is kis veteményeseim vannak,a borsót most szedtük le!Remélem ti jól vagytok ,olvasom Erikám a sikeres fogyókúrádat,90 napos?Gratulálok!Gyerekek jól vannak???Klárikám:Kis hercegnő,hogy van,most Cipruson vagytok,minden ok?Lili:A kaprós-túrós lepény klass,látom még mindíg szeretsz sütögetni!Mást nem láttam,csak eddig olv,Ildikó is szokott jönni?Puszi mindenkinek,még jelentkezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. június 13. 07:2312626.

    Sziasztok!


    Mára lemászott a 6. kiló is. Bár tegnap majdnem dobtam az egészet mert tegnapra lelassult a fogyás, elmentem egy nagyot járni, utána aztán olyan éhes lettem, hogy egy hajszál híján befaltam volna a maradék tojásos nokedlit, de erös maradtam szerencsére.

    Megittam egy tejeskávét és máris jobban lettem.


    Ma elutazom egy barátnömhöz, februárban ismerkedtem meg vele a közös barátnönk farsangi délutánján és azóta rengeteget telefonálunk, ö is budapesti, szintén van egy fia /16/ és egy lánya / 20/ , rengeteg tapasztalatot cserélünk a családdal meg minden egyébbel kapcsolatban. Fél óra vonattal és nála vagyok. Mondtam neki, hogy semmit nem eszem, ne is kínáljon.


    Nyhpraxis
    , de szép ez a Herendi terítés! Az egyik barátnöm asztala jutott eszembe a képröl, neki van több készlete is, de még a levesescsészének teteje is, csodásan terít mindig.


    Lili, nagyon guszta a kapros-túrósod, anyukám sütötte régebben gyakran, nagyon szerettem.


    Klárikám, jól hangzik ez a csokis süti, biztosan ízlene a fiúknak. Úsztatok már a medencében?


    Mára lehült az idö, de süt a nap.


    Tegnap a járás közben lefényképeztem egy felújított villát Stgt. egyik legszebb utcájában. Nagyon tetszik az utólag hozzáépített balkon, passzol a ház stílusához. Meg a kaput is gyönyörüen megcsinálták. A kilátása sem semmi.


    Ma is fényképezek, majd délután jövök újra.


    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. június 12. 20:5912625.
    Sziasztok Lányok!

    Lili
    , gyönyörű a lepényed, recept mentve, sztem én felcserélem a kaprot mentával....aztán majd beszámolok, hogy mit kaptam érte
    Ja és "tvorog" megy bele majd, mert az itteni túró kissé más, abból nem sikerülne.

    Zita
    , guszta a zöldségesed, de a rétesed még jobban tetszik!!!

    Zsuzsi
    , hű de irígylem a medvehagymádat...milyen finom lehet vele a tészta! Kaptam egy telefont, hogy visszajött a lemez, ősszel újraküldöm!

    Erikám
    látom brillírozol!
    Szuper a Pörköltes tekercsed is és a Sajtos tallér is, én az utóbbiból azt a fajtát szeretném megsütni, amit golyóként kell az ostyasütőbe tenni, most ment az anyu Ukrajnába, hozza a receptet és a sütőt is hozzá, mert az előbbit elvesztettük, az utóbbit meg anno elajándékoztuk

    Évi
    , szia, Te is hiányoztál!

    Én mostanában semmi újat nem készítettem, hol anyósom főzött, hol én kóstoltattam meg velük azokat az ételeket amiket az utóbbi időben készítettem és még nem ismerték.

    Viszont ma egy nagyon finom fullcsokis sütit sütöttem, azt ajánlom mindenkinek, mi fagyival ettük, de anélkül is nagyon finom, de nem szabad túlsütni, olyan jó ragacsosnak kell lennie kihűlés után.
    Főételnek meg Ragacsos csirkecomb volt babsalival.Szép estét Mindenkinek!

    DÚS CSOKIS HASÁB
    / Latsia

    225 g sótlan vaj
    375 g barnacukor
    2 tojás felverve
    1 tk vanília esszencia
    100 g étcsokoládé megolvasztva
    200 g liszt
    1 tk szódabikarbóna

    250 ml forró víz

    tepsiméret: 23 x 13 x 7 cm

    Melegítsd elő a sütőt 190 fokra, kend és béleld ki a tepsit.
    Keverd krémessé a vajat a cukorral, add hozzá a tojásokat és a vaníliát, verd fel.
    Keverd hozzá a felolvasztott, kihűlt csokit.
    Apránként add hozzá a szódabikarbónával elkevert lisztet felváltva kanalanként a forró vízzel.
    Tedd a tepsibe és süsd 30 percig, majd csökkentsd 170 fokra a hőmérsékletet és 15 perc alatt süsd készre.
    A tészta ragacsos marad, így nem lesz teljesen tiszta a tűpróbánál a tű.
    Ezért /is/ hagyd teljesen kihűlni, mielőtt kifordítod egy rácsra.

    Latsia:
    - én először a lisztet, majd a vizet kevertem bele, nem kanalazgattam felváltva

    forrás: Nigella


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. június 12. 18:2312624.

    Sziasztok lányok.

     

    Ma főzni nem főztem semmit, a városban ettünk, de tegnap sütöttem egy kapros-túrós lepényt, ami most nagyon finomra sikeredett. Alig van már belőle, pedig egy nagy tepsivel csináltam, igaz, hogy adtunk is ennek annak.

    Mivel több receptből kombináltam öszze (amit persze Ti irtattok be), leirom, én hogy csináltam. Csak ajánlani tudom, egyáltalán nem nehéz és mindenki szeretni fogja (aki nem szereti a kaprot, annak kapor nélkül is biztos ugyanolyan finom).

     

    Kapros-túrós lepény

     

    Hv: tészta anyaga: 40 dkg liszt, 25 dkg margarin, 1 tojás, 1 cs. sütőpor, ˝ pohár tejföl, 3 ek cukor, 5 dkg kakaópor. Ezeket összegyúrtam, betettem félórára a hűtőbe, kinyújtottam nagy tepsibe raktam és 175fokon sütöttem 15 percig, kivettem, kihűtöttem.

    Töltelék: 1 kg túró, félpohár dara, 25 dkg cukor, 1 cs vaniliás cukor, fél citrom leve, 6 tojás, 10 dkg margarin,1 tk. sütőpor, egy jó marék kapor. A darát vízben kevergetve megfőztem, mikor langyosra hűlt hozzáadtam a margarint és kikevertem benne. A tojások sárgáját jól kikevertem a cukorral, ment a túróhoz. Aztán a többi hozzávalót is hozzákevertem, a végén a felvert tojásfehérjét.

    A túrós masszával beboritottam a kihűlt tésztát és ment az előmelegitett sütőbe. 175 fokon 60-70 percig sütöttem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. június 12. 13:4212623.
     jót! - Valahogyan lemaradt a vége...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (12622)
    2008-06-12  13:42
  30. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. június 12. 13:4212622.
    előzmény:
    alchri (12619)
    2008-06-11  18:55
  31. 2008. június 12. 10:1712621.

    Szia!

     

    Nem kell bele. Csak a fehérje.

    Szép napot!

    előzmény:
    ritarib (12620)
    2008-06-12  10:00
  32. 2008. június 12. 10:0012620.

    Szia Alchri!

     

    Tegnap nekiveselkedtem volna a sült banános, epres salátádnak, mármint az elkészítésnek, de megakadtam: a tojássárgákról nem írod, felhasználtad-e, vagy nem kell bele. Köszi a választ: Rita 

    előzmény:
    alchri (12612)
    2008-06-09  12:04
  33. 2008. június 11. 18:5512619.

    Sziasztok!

     

     

    Ma nem föztem és nem is sütöttem semmit, most éppen a forró, üres, diétás levesemet kortyolgatom, közben a meccset nézem.

     

     

    Lili, Zsuzsi, tényleg jó ötlet a levelestésztában sült pörkölt, de sajnos nem az enyém, mondtam is a férjemnek, hogy ez nekem is eszembe juthatott volna. Imádja a Hortobágyi palacsintát, de ez is nagyon ízlett neki, a levelestésztának teljesen más a halmazállapota, ropogós volt. Biztos, hogy még sokszor megsütöm, szeretném én is megkóstolni valamikor.

     

    Nyhpraxis, ez isteni finom lehet, csupa olyan füszerek kellenek bele amiket imádok, mint pl. a borókabogyó. Lementettem és mindenképpen kipróbálom, nagyon köszönöm, hogy beírtad!

     

     

    A "Lildl-nket" bövitik, a görög miután becsukott mellette, meg egy pékség is, felszabadult egy legalább akorra hely mint az eddigi üzlet volt és most egybenyitják. Pedig ez volt már így is a legnagyobb Lild a városunkban. Örülök neki, úgy látszik jól megy nekik.

     

     

    Szép estét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. június 11. 11:3812618.

      Szívesen. Leírok egy receptet, elsősorban neked ajánlva, majd olvasva megérted, miért... Bevallom, nem készítettem még el, mert ebben a hőségben nagyon sokáig nincs kedvem "melegíteni".

     

      Fehérpecsenye roston sütve, csípős lilahagymalekvárral

     

    Kétujjnyi vastag szeletet kérjünk a hentestől: a húsrostok merőlegesen legyenek átvágva. A négy szelet körülbelül 80-90 deka lesz és korong formájú. A sütés előtti este készítsünk pácot: 1 teáskanál szárított kakukkfüvet, 8-10 szem összetört borókabogyót, 6 gerezd zúzott fokhagymát, egy kávéskanál vörösborecetet jól keverjünk össze 1 deci napraforgóolajjal. Ezt a fűszerolajat öntsük rá a húsokra, és egyenletesen kenjük be vele azokat, hogy mindenhol érje a felületét a pác. Szórjuk meg durvára őrölt borssal a steakek mindkét oldalát. Ezután tegyük a húsokat tepsibe. Hagyjuk egész éjjel érlelődni. Másnap tegyük be a sütőbe hatvan fokon, mintegy hat órára. Ha véletlenül tovább marad, az sem baj. Amikor kivesszük, szinte ugyanolyan hússzínű marad, mint nyersen. Sózzuk meg, majd grillen süssük meg.

     

    Fél deci olajban karamellizáljunk meg 8 deka cukrot. A karamellben pirítsunk meg 20 deka vékony karikára vágott lilahagymát. Ezután adjunk hozzá ízlés szerint picire vágott friss chilipaprikát 2 centiliter vörösborecetet és 3 deci száraz vörösbort. Addig forraljuk, amíg lekvárállagú nem lesz.

    előzmény:
    alchri (12615)
    2008-06-10  18:33
  35. 2008. június 11. 11:2512617.

    Sziasztok Lányok !

     

    Erika, csatlakozom Lilihez, nagyon jó ötleteid vannak.  Ez a pörkölt tekercs irtó guszta. Sokszor van, hogy csak nagyon kevés pörkölt marad meg, akkor ez nagyon jó felhasználási mód.

     

    Zita, az epres-túrós rétesed igen szimpatikus ! Sok sikert a triatlonhoz.

     

    Én ma nem főzök, mert tegnap húsgombócot csináltam paradicsom mártással és maradt még mára is belőle. Valami édességet kéne csinálni, de még nem találtam ki, hogy mit.

     

    Szép napot mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. június 10. 19:1712616.

    Sziasztok.

     

    Erika, de jó ötleteid vannak! Akár a pörköltes tekercset, akár a sült salátát nézem.

    Jópofák ezek a minimuffinok is! Igazi mazohista vagy!

     

    Zita, de tudnék most beleharapni abba túrós-epres rétesbe!

    Sok sikert Neked a versenyhez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2008. június 10. 18:3312615.

    Sziasztok!

     

    Ma tárkonyos sertésraguleves volt az ebéd. Édességnek sütöttem pár mini citromos muffint, kipróbálva a muffinsütö ketyerémet. A napokban vettem, annyiba került mint egy jobbfajta muffinforma. Pillanatok alatt felmelegszik és 20 perc alatt meg is sülnek a muffinkák.

     

    Még jól bírom a koplalást, de idönként nagyon belehasít az éhség a gyomromba, gondolom ez az állandó inger sem tesz neki jót, de olyankor megiszom egy nagy pohár vizet. Eszméletlenül élvezem a fogyást, nagyon látványos, már beleférek a 3 évvel ezelötti ruháimba.A család és a barátok is bíztatnak, hogy csak így tovább.

     

     

    Nyhpraxis, köszönet a linkért, tényleg szép asztalok és étkészletek.

     

    Zita, köszönöm a bíztatást! Micsoda gusztusos dolgokat ettetek!

     

    Alexék nem jönnek a hétvégén mert a fodrászuk elutazott. De a jövö hét végén valószínü látom Tysikát. Szegénykébe rengeteg kullancs megy mindig, Alex szedegeti ki, nagyon utálja.

     

    Akkor most a muffin recept. Sütöben is megsüthetö természetesen.

     

     

    Mini citromos muffin /alchri:

     

    30-35 darabhoz

     

    12 deka margarin, 12 deka cukor, 1 csipet só, 2 tojás, 70 ml tej, 25 deka liszt, 1 ek. szódabikarbóna, 1/2 tk. fahéj, 1 citrom leve és a héja

     

    A citrom héját lereszeltem, majd kifacsartam. 

     

    A margarint felolvasztottam és amikor lehült, összekevertem a cukorral, tojásokkal, csipet sóval és a tejjel és a citrom levével.

    Egy másik edényben a lisztet a szodabikarbónával, a citromhéjjal és a fahéjjal kevertem össze, majd ezt beleszórtam a tojásos masszába, alaposan összekevertem.

    A muffinsütöben kb. 20 percig sütöttem, utána még melegen citrommázzal vontam be.Citrommáz: 15 deka porcukor, 1 ek. víz, 3 ek. citromlé  

     

    Kellemes estét! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. június 10. 12:0012614.

    Sziasztok!

     

    Kicsit zsúfoltra sikeredtek az utóbbi hetek, nem nagyon tudtam jönni, csak olvasgatni néha. De most itt vagyok!

     

    Klári - jól néz ki a medencétek!

     

    Erika - kitartást a fogyihoz! Nem semmi, hogy mellette mindenféle finomságot sütsz-főzöl!

     

    Nemsokára megyünk mi is nyaralni, 1 hétre, valószínű a Garda-tóhoz. De előtte még lesz egy triatlon verseny, most arra készülök ezerrel. Azért néha főzök is, eperlekvárt már eltettük anyuval. Hát röviden most ennyi! Jaja, az elmaradt fotók: zöldésges felfújt, és epres-túrós rétes!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. június 10. 10:1512613.

      Üdvözlöm a hölgyeket... A sok jó receptért köszönettel néhány hangulatos teríték képe...

     

    http://viragcenter.hu/kert-varazs_magazin/lakb erendezes/szines_asztalok.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. június 9. 12:0412612.

    Sziasztok!

     

    Itt az édesség receptje:

     

    Sült banános, epres saláta/alchri:

     

    3 banán, 25 deka eper, 1 citrom, 10 ek. cukor, késhegynyi örölt szegfüszeg, 3 tojás

     

    A banánokat vastagabb karikára vágtam, az epret szintén daraboltam. Egy tálban leöntöttem a citrom levével, egy evökanálnyit a citromléböl félretettem.  A gyümölcsre szórtam 4 ek. cukrot és a szegfüszeget, összekevertem és egy kivajazott tüzálló tálba öntöttem. A sütöben, 200 fokon, 20 percig sütöttem.

     

    Közben a tojások fehérjét a maradék cukorral és a citromlével keményre vertem. A 20 perc leteltével kivettem a gyümölcsöt, rásimítottam a habot és még 10 percig sütöttem.

     

     

     

    Hallotam egy szép mondatot tegnap, ami Yves Saint Laurenttöl származik:

     

    A nö legszebb ruhája egy férfi két karja.  

     

    jó, nem?

     

    Szép napot Mindenkinek! 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. június 9. 07:3412611.

    Sziasztok!


    Tegnap este 6-kor színházban voltunk. Egy írtó vicces darabot láttunk, amiben egy francia fapados repülötársaságot paródizáltak ki. Lehet, hogy megnézem a barátnöimmel is, ök is sokat repülnek, élveznék a poénokat.


    Utána amikor kijöttünk, lovas rendörök, rendörautók tömkelege volt az utcán, elöször nem tudtuk miért, aztán megláttunk egy hatalmas tömeget akik az egyik forgalmas autóúton horvát zászlókat lóbálva vonultak. Hamar rájöttünk, hogy ök nyerhettek.


    Itthon aztán végig drukkoltuk a másik meccset.


    Nagyon ízlett amit ebédre elöételnek kipróbáltam a családon. Levelestésztába tekertem pörköltet. Mindjárt írom a receptet.


    Zsuzsi, a böjtnek sok elönye van, szép lesz az ember böre is töle. Tulajdonképpen nem ártana rendszeresen csinálni, de hát tényleg nehéz elkezdeni. Nem értem lányodnak miért kell diétázni, óvjad töle, mert nem jó ha már ilyen korán elkezdi, késöbb jojo hatás is felléphet. Hú, medvehagymás galuska....finom lehet!


    Lili, köszönöm a receptet, ezt biztosan kipróbálom, nagyon jól hangzik! Az Aldiban lehet füstölt sajtot kapni. Mára még maradt a pörköltböl.

     


    Pörkölt tekercs/alchri:


    15 deka pörkölthús, 1 kis zöldpaprika, 2 szál újhagyma, 4 ek. pörköltszaft, 3 ek. ketchup, só, bors, 3 lap levelestészta, 1 tojássárgája, 1,5 deci tejföl


    A húst apróra , a paprikát kis kockákra, az újhagymát vékony karikákra vágni. Egy tálkában a pörköltszafttal és a ketchuppal összekeverni, sózni, borsozni.
    A levelestésztát kb. 24 x 19 centis lapokra nyújtani, majd keresztbe félbevágni.
    A tölteléket a közepére rakni, majd a széleket tojássárgájával megkenni.
    Elöször a rövidebb végeket ráhajtani, majd a hosszabb oldaláról feltekerni.
    Tojássárgájával megkeni és 220 fokon 10-12 percig pirosra sütni.
    Tejföllel tálalni.


    Mindjárt írom az édességet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. június 8. 21:0612610.

    Lili, ezt a cukkinidet most elmentem, mert nagyon finomnak tűnik.

     

    A medvehagymát apróra vágva tettem a mélyhűtőbe, de legközelebb valamilyen más módszert kell kitalálni, mert nagyon erős az illata.

    Most azt hiszem 5 zacskóba van téve és mégis érezni az illatát

    előzmény:
    litita (12609)
    2008-06-08  20:59
  43. 2008. június 8. 20:5912609.

    Sziasztok.

     

    Ma baránnőkkel töltöttem egy félnapot, velük is ebédeltem egyikük otthonában, férjem meg a maradék rízseshúst ette meg. Holnap gulyáslevest csinálok és még valamit ki kell mellé találni, ami gyorskaja, mert a városban leszünk és mire haza jövünk már nem lesz türelem, hogy még a főzést kivárjuk.

     

    Klári, én megmondom az igazat, én sem sütnék, ha itt nálunk a közértben lehetne finom kenyeret venni, de nem igazán van itt jó kenyér, ezért sütök néha. Mult héten hagymás kifliket sütöttem, de azok nem sikerültek sem túl szépre, sem túl jóra, azért megettük 3 nap alatt. Most még van a kenyérből, holnap már veszek frisset.

    A mákos sütid nagyon jól néz ki!

     

    Erika, a cukkinit a következőképen készitem: Nem túl vékonyan felszeletelem, kicsit besózom, állni hagyom, utána kettesével egy fogpiszkálóval összetűzöm úgy, hogy egy szelet füstölt sajtot teszek közé. Ezt egy sós palacsintatésztába mártogatom, amibe belenyomok fokhagymát és kisütöm. A mennyiségeket nem irtam, azt ahogy szeretitek. Én ezt cukkiniszezonban legalább egyszer mindig megcsinálom, de néha többször is.

     

    Évike, örülök, hogy látlak. Hogy vagytok? Gina?

     

    Fünfi, jól néz ki ez a medvehagymás nokedli. Te valamilyen formában elraktál medvehagymát a szezonban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. június 8. 17:2112608.

    Sziasztok Lányok !

     

    Erika, ügyes vagy, hogy így bírod a léböjtkúrát, főleg, hogy mellette főzöl a családnak. 

    Jópofa ez az ostyasütőd, de szerintem mi nem használnánk ki.

    Pár éve én is csináltam léböjtkúrát, de csak 3 napig és inkább a méregtelenítés volt a cél, mint a fogyás. Igazából nem is voltam éhes, inkább az ízek hiányoztak. Én csak gyümölcs és zöldséglevet, vízet és gyógyteát ittam.

    Megint kéne csinálni, de nem visz rá a lélek

    Nálunk Betti diétázik már megint, csak tudnám, miért? Mindenesetre, mikor nem látom, akkor kioson a konyhába és csöndben kinyítja a hűtő ajtaját

     

     

    Klári, örülök, hogy szerencsésen megérkeztetek! Jó lehet a medence mellett hűsölni.

     

    Andi, jó méretest hamburgert csináltatok. A nyolcvanas évek első hamburgereit juttatja eszembe.  

    Nagyon szép a virágzó kaktuszod ! 

     

    Lili, már megint nagyon szép kenyeret sütöttél ! És a kalácsos édességed is jól néz ki.

     

    Évi, de rég láttunk, gyere gyakrabban, ha tudsz ! Mondom ezt én, aki magam is csak ritkán téved erre

     

     

    Nálunk ma maradék-felhasználás jegyében készült az ebéd. Volt karfiolleves, szerencsére ebből Bettibe is tudtam egy tányérnyit belediktálni. Utána pedig medvehagymás nokedlit csinlátam sonkás sajtmártással, desszertnek pedig kókuszos-almás sütit.

     

    Szép vasárnap délutánt mindenkinek ! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. június 8. 07:4112607.

    Megpróbálom,tényleg.

    Nálunk ma,karfiol leves lesz,még tegnap főztem.

    Gomba pörkölt nokedlival.

    Szomszéd nénitől kaptam,friss epret,nagyon apró szemű,de finom édes.

    Eperhabot,vagy fagyit szeretnék késziteni belőle.

    Cukor helyett édesitővel. 

    előzmény:
    alchri (12606)
    2008-06-08  07:37
  46. 2008. június 8. 07:3712606.

    Most a Mozilláról próbálkozom hátha sikerül.

     

    Jó reggelt!


    Lili, nagyon guszta lett az édesség, örülök, hogy ízlett. A kenyered megint gyönyörü! A cukkinit hogyan készítetted el?


    Klárikám, köszönöm, remélem lesz elég eröm még tovább csinálni a diétát. Tegnap visszaolvastam és láttam, hogy utoljára 4 éve júliusban fogyóztam így, beírtam anno a topikra. Akkor 10 nap alatt 6 kiló ment le, talán most is összejön ennyi.
    Hú nem lehet valami jó, hogy ennyire spórolni kell a vízzel, de hát valahol érthetö is. Nálunk bezzeg van böven, söt még hatalmas áradások is elöfordulnak. Viszont gyönyörü zöld minden.

     

    Évikém szia! Ez aztán a kellemes meglepetés! Köszönöm a gratulációt, nehéz szülés volt. Évi, gyere tényleg gyakrabban!

     


    Mostanában hétvégére döglik be a képfeltöltés, észrevettétek?


    Megpróbálom a sajtos tallért feltenni ide is.


    Mára a pörkölt egy részéböl szeretnék valamit kipróbálni, de csak keveset mert inkább hagyományosan szereti a család.


    Édességnek tegnap láttam a tévében egy jópofát, most látom, hogy a netre nem azt a variációt tették fel amit a végén a szakács készített, még jó, hogy láttam, így valahogy össze kombinálom. Ugyanis a recept rebarbarával írja, de mivel az már ilyenkor állítólag mérgezö, eperrel csinálta és tett még bele más dolgokat is, mint amit a recept ír. Nem értem miért nem azt rakják fel amit mutattak.


    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. június 8. 07:1912605.

    Szia Erika!

     Gratulálok a blogodhoz,nagyon szép lett!

    előzmény:
    alchri (12599)
    2008-06-07  20:18
  48. 2008. június 8. 07:1512604.

    Sziasztok lányok!

     

    Tudom,nagyon eltüntem,de azért olvaslak bennetekek.

    Sokat dolgozom,nagyon keveset tudok leülni a géphez.

    A nagy meleg is kikészitett.Most élvezem a hűvösebb időt.

    Én csak a hétvégén főzök,még mindig.

    Borsó,újkrumpli,mindenféle friss dolog van nálunk is az étlapon.

    Hiányoztok,megpróbálok többet jönni.

    mindenkit puszilok  Éva 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. június 8. 06:3012603.
    Látom a túrósat már megerőltető volt normálisan feltöltenie majd próbálkozom máskor, hihetetlen, hogy így el lehessen rontani egy fórumot....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. június 8. 06:2712602.
    Sziasztok Lányok, szép vasárnapot!

    Lili, gyönyörűséges a kenyérkéd! Meg a többi ételed is gusztusos, szép, de nálam a kenyérkéd a befutó
    Pont tegnap mondtam D-nek, hogy milyen régen sütöttem kenyeret, itt meg annyi pékség van sok finomsággal, hogy az egyik ok ez, amiért nem sütök....csak már hiányzik kicsit.
    Találtam egy nagyon finom teljeskiőrlésű kovászos kenyeret, azt vesszük, végre egy telj.kiőrlésű, ami finom...
    A fű akkor szép, ha zöld, és ez itt Cipruson csak akkor kivitelezhető, ha minden nap locsolva van...mi meg sokat nem vagyunk itt, és nem akarom terhelni anyósomékat azzal, hogy minden nap jöjjenek a távollétünkben, ráadásul este locsolni...így aztán majd 2 év múlva, ha kész lesz a végleges ház, és visszköltözünk teljesen, akkor ott lesz fű bőven, és már a málna-ribizli bokrok telepítésén is agyalok, esetleg 1-2 gyümölcsfával, valami árnyékosabb oldalon...
    Képzeld, most amúgyis vízstop van, csak minden 2. nap nyitja meg a főcsapot a kormány, de szerencsére ha odafigyelünk, akkor nem érezzük meg, mert van  minden ház tetején egy óriási tartály, ami megtelik olyankor.
    Mosni meg ugye 2 naponta mosok, úgyis pillanatok alatt megszárad a ruha. Itt sokaknak van szárítógép, nekem nem kell, sosem használom.

    Erika
    , ezzel a Sajtos tallérral most padlóra küldtél! Anyukám sütött mindig ilyesmit egy ostyasütőben, azóta sem ettem, mert az ostyasütőnk már rég eltűnt és azóta sem kaptam, most állítólag szerez az Anyu .... akkor tuti megsütöm! Addig meg irígykedem Rád!
    Szuper jól haladsz a diétádban, további kitartást kívánok!
    Nálunk családon belül is érezhető a fociláz, a sógorom ezzel foglakozik, késő éjjelig mennek a fogadások az üzletben.

    Editkém, nekem anno volt egy nagyon szép pálmám /jó, nem faméretű/ Adyligeten is, egy nagy cserépben és minden tavasszal kitettük a kertbe és ősszel levittük a napos pincébe, ahol simán áttelelt.

    Én a héten ne főztem, mindig máshol ettünk, végig kell látogatni ilyenkor mindenkit viszont tegnapra sütöttem egy nagyon finooom mákost és anyósom hozott egy kis Anarokrema -t, /túrókrém/ is

    Kellemes vasárnapot Lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top