Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. május 23. 10:4712501.

    Sziasztok Lányok!

     

    Ma megint elöbújt a napocska, mostanáig borús, esös hideg idö volt, vissza kellett kapcsolni a fütést, söt, két napja begyújtottunk a kályhánkba is.

     

    Tegnap sült oldalas volt ebédre, fokhagymás krumplival. Tegnap elött pedig férj kérésere sütöben sült krumpli volt salátával.

     

    Nagyon sok gyümölcssalátát készítek mostanában, Chri ráharapott ugyanis, aminek nagyon örülök, mert amúgy nem nagy gyümölcsevö, de így nagyon szereti. Kevés tejszínt öntök rá, még cukor sem kell bele, megszórom pisztáciával és készen is van.

     

    Andi, ez a gorgonzolás öntet tényleg nagyon finom, rögtönöztem a hozzávalókból, mert nem akartam majonézes öntetet rá, persze biztosan úgy is finom lett volna.

     

    Lili, itt is a vásárolt csokorra rákötözve adnak ilyen port amit a vízbe kell önteni, de én sosem teszem bele, mert naponta cserélem a vizet a vázában. Ez a golyó azért tünik praktikusnak mert nem trutyásodik be a víz olyan hamar. Meg pl. ha egy szál virágot teszek egy vázáva, akkor egyenesen állva marad benne, mert a golyók tartják.

     

     

    Klári, nem láttam a tegnapi müsort, nem is tudom, hogy itt adták-e valahol, de holnap szeretném a fesztivált nézni. Anyut kértem, hogy meséljen valamit a magyar résztvevöröl mert nem ismerem, de kiderült, hogy ö sem. Klári, kiváncsivá tettél. Tölünk egy korában eléggé befutott nöi együttes indul, a No Angels, de nem hallottam a számukat amivel fellépnek.

     

     

    Chri sajnos csak egy kazettát filmezett tele Franciaországban, pedig gyönyörü helyen jártak, Avignonba is elmentek, nagyon szép helyen laktak, szívesen néztük volna hosszabban is. A piacot is lefimezte a különféle halkülönlegességekkel, szalámik tömkelegével, sajtokkal, nagyon szórakoztatóan filmez, meg már tudja, hogy engem mi érdekel.

     

     

    Beírom a két krumplireceptet.

     

     

    Sütöben sült rozmaringos krumpli/alchri

     

    3-4 nagy szem krumpli, pár szál rozmaring, nagy szemü tengeri só, köménymag, bors, olivaolaj

     

    A krumplit nem hámouzam meg hanem jól megmostam és hosszában kettévágtam. Egy tüzálló tálba tettem amit sütöpapírral béleltem ki. Meglocsoltam olivaolajal, megszórtam a durva sóval, köménnyel, borssal, beledobtam a rozmaring ágakat és a forró sütöben kb. 30 percig pirosra sütöttem.

     

     

    Fokhagymás krumpli/alchri

    4 nagy szem krumpli, 4 gerezd fokhagyma, pár szál rozmaring, só, olaj

     

    A krumplit meghámoztam és hosszában vastagabb cikkekre vágtam. Egy lábosba tettem a megpucolt és félbevágott fokhagymákkal, a rozmaringgal és felöntöttem annyi sós vízzel, ami majdnem ellepte. 20 percig föztem, majd lecsepegtettem. Fokhagymástól, rozmaringostól egy serpenyöben kevés olajon pirosra sütöttem. Isteni!!!!!

     

     

    Ma citromos tagliatellét fözök.

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. május 22. 22:3912500.
    Sziasztok Lányok!

    Nézitek a Eurovision-t?? Láttátok a magyar lányt, Csézy-t??
    Hű..szuper volt!!! Csodálatos a hangja, gyönyörű és csinos, nyernie kell! És ha mégsem, akkor is nyert, mert nagyon sok rajongója és elismertsége lesz!
    Megmondom őszintén én elsírtam magam, annyira szép volt a produkciója!

    Aztán jött a ciprusi....azon szétröhögtük magunkat, bár az utóbbi időben olyanok nyertek, hogy nem is csodálkoznék, ha megint valami borzalom lenne az első helyen...
    Ez az énekesnő egyébként ciprusi, de Görögországban él, ott nagyon sikeres és milliomos...már csak ezért is fura, hogy elválallta ezt a számot...gondolnám, hogy mint ilyennek van beleszólása...mert az kizárt, hogy neki tetszett, nem ez a stílusa
    Na nézem tovább...

    Az elmúlt napokban én nem gyártottam semmi említésreméltót, ma viszont megjött az uram Oslóból és egy gyors, de nagyon finom étellel vártam, ajánlom mindenkinek 15 perc alatt készen van.

    Melinaki kapott egy cuki macit, a Hard Rock Cafe-ból, nagyon szereti, járkál vele mindenfelé, le sem tette egész este!
    Az elmúlt napokban kihasználtam, hogy több időm van és végigtakarítottam minden zeg-zugot a házban, ma még gyomláltam is

    Összedobtam egy Gyümölcssalátát is, egyrészt mert voltak gyümölcsök a hűtőben és nem akaródzott elfogyniuk, másrészt pedig nagyon megkívántam anyukám gyümölcssaliját, amit anno készített ha vendégek jöttek...és hozzánk holnap jönnek, úgyhogy ők is kapnak belőle

    Majd holnap még hozok képeket, de most csak ezeket, jó éjt Mindenkinek!

    ÉDES CHILLIS CSIRKESÜLT
    / Latsia

    2 csirkemellfilé
    2 ek édes chilliszósz
    1 ek olívaolaj
    1 tk szárított oregánó
    25 dkg koktélparadicsom
    1 marék olívabogyó

    A sütőt 200 fokra melegítsd elő és tedd egy tepsibe a húsokat.
    Kend meg a chilliszósszal, az olívaolajjal és szórd meg az oreganóval, majd fóliával takard le és süsd 5 percig.
    Vedd le a fóliát, szórd a húsok küzé a paradicsomot és az olívabogyót, és süsd további 10 perc alatt készre.
    Tálald újburgonyával.

    Latsia:
    - hihetetlenül gyors és nagyon finom étel
    - só, bors NEM kell rá!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 22. 16:4212499.

    Kedves Dolce Vita fórumozói!

     

    Van egy felhasználó aki rendszeresen megzavarja, rombolja, és jóhírnevét sérti az nlcafe fórumának. A szolgáltatónak birtokában van a illető eddigi összes IP címe, belépési időpontokkal együtt, valamint azok a panaszlevelek (valós névvel együtt) melyben az érintett személy kifogásolta a szolgáltató felé a felhasználó neveinek tiltását. Az eljárást megkezdtük, melynek során számonkérhető lesz az érintett személy. A kérésünk az lenne, ha van birtokotokban bármi olyan fenyegető, trágár tartalmú üzenet mely egyértelműen köthető ehhez a személyhez, azt juttasátok el a moderator@nlcafe.hu email címre.

     

    köszönettel

    Jenei Péter

    webszerkesztő 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 22. 15:4212498.

    Hát tudod, minél többet írsz, annál primitívebb leszel... Gondolkodj is, ne csak a billentyűket nyomogasd.

    Ha Te cselédnek tekinted a párod édesanyját, az a Te problémád, ha nem tetszik egy receptcserélős, beszélgetős topic, az is a Te problémád.

    Hogy borzasztóan utálod saját magad, az meg legyen is a Te problémád.

    Részemről befejeztem, van egy szint, ami alatt nem érdemes szólni bárkihez, hiszen úgysem fogja fel. Te elérted a szintet.

    Viszont sajnállak, mélységesen sajnállak. Te szegény, üres, értelmetlen...

     

    És még valami: én a saját nevemmel jelentkeztem be, így ki az, aki buta szöveggel jön? Ne válaszolj, nem érdekel, ugyanis én értettem. Ha Te nem, az megint a Te problémád.

     

    Keress valami értelmet az életedben, akkor talán érteni fogod azt, ami most nagyon nem megy Neked.

    Minden jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811756 (12512)
    2008-05-22  15:31
  5. Torolt_felhasznalo_384405
    Torolt_felhasznalo_384405
    2008. május 22. 15:0412497.
    Kedves Alchri,köszönöm :))- sajna technikai hiba jelenleg nem tudok reagálni!!Szép napot!
    előzmény:
    alchri (12484)
    2008-05-21  16:35
  6. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 22. 14:2612496.
    Ja, nem kell elmesélned, számodra mi az élet értelme, hiszen teljesen világosan kiderül minden szavadból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12505)
    2008-05-22  12:34
  7. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 22. 14:2512495.

    Szerintem a nappal vigyázz, mert még napszúrást kapsz, pedig így sem vagy semmi, kedves. Elvtársnőd én tuti nem lehetek, mert a Te elveid köszönőviszonyban sincsenek az enyémekkel.

    Miért nem Te főzöl, mindenki jobban járna. Nem a szavakat hordanád, hanem a fazekat, még értelme is lenne annak, hogy ma felébredtél és felkeltél.

    Vagy a Te főztöd nem eszi senki? Lehet, hogy ezért vagy ilyen keserű, akinek ennyi az öröm? Beírsz, bocsánat behordasz szavakat, értelme nuku, de azért örülj: még jobban pörög a topic.

    Kár, hogy mióta írsz bele, nincs semmi haszon, míg a receptekben van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811756 (12507)
    2008-05-22  14:05
  8. Torolt_felhasznalo_240214
    Torolt_felhasznalo_240214
    2008. május 22. 13:0812494.

    Te tényleg ezért a magasröptű, "jó indulatú", hozzászólásért regisztráltál pár nappal ezelőtt? Nem kellett volna ennyit fáradnod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12505)
    2008-05-22  12:34
  9. Torolt_felhasznalo_384405
    Torolt_felhasznalo_384405
    2008. május 22. 12:0512493.
    Azt írod: nagyon élvezed az életed és ez csak fokozódik. Kérlek, - ha már szeretsz hozzászólásokat fogalmazni -írjál arról, hogy számodra pontosan mi is jelenti az élet élvezetét. Hiszen ezen a topicon is pont arról osztják meg gondolataikat egymással a jelenlévők, hogy számukra mi okoz örömet a mindennapokban. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más jelenti az élet "élvezetét", de ez nem ok arra, hogy cinikusan, bántóan - és nem kritikusan, az tudod mást jelent - írogass gyáván, a nagy névtelenségbe burkolódzva. Úgy érzem, én kulturáltan próbáltam válaszolni neked, többet nem kívánok a megnyilvánulásaiddal foglalkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12504)
    2008-05-22  11:46
  10. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. május 22. 11:5912492.
    Mit ne mondjak, randa örömöd van. De hát kinek mi jut, nem igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12504)
    2008-05-22  11:46
  11. 2008. május 22. 11:4612491.
    Fekete kagylós vajas spagetti!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384405 (12490)
    2008-05-22  11:15
  12. Torolt_felhasznalo_384405
    Torolt_felhasznalo_384405
    2008. május 22. 11:1512490.
    Sziasztok! Jómagam régi, rendszeres olvasója és receptgyűjtője vagyok ennek a topicnak. Sajnos a sok munkám mellett nincs időm arra,hogy én is írjak az itt összegyűlő csapatnak, de valamennyiük gondolatait, finom receptjeit szívesen olvasgatom, örülök, hogy velem együtttudnak örülni az élet apróságainak, szépségeinek,egy-egy szál vagy cserép virágnak,a napsütésnek,egy-egy finom ételnek. Rettenetes, hogy mindig előkerülnek és - kényszeres késztetést érezve klaviatúrát ragadnak(!) - az ilyen megkeseredett, irigységgel megvert, az élet apró szépségeire érzéketlen emberek, mint a tegnap itt felbukkantak."A szavak: akár a levelek;ahol túl sok susog, az értelem gyümölcsét ritkán találod." (Alexander Pop)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592286 (12500)
    2008-05-22  10:06
  13. 2008. május 22. 11:0112489.
    Azért annyira nem unalmas, hogy olvasd minden betümet figyelmesen. És most, ha nem bánod, itthagylak, sokkal jobb dolgom van, pá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592286 (12500)
    2008-05-22  10:06
  14. 2008. május 22. 08:2012488.

    Jó reggelt!

     

    Látom, értelmes párbeszéd zajlott le tegnap itt, egy is ugyanaz az ember jól elbeszélgetett saját magával, vagy lehet, hogy többet is kiengedtek?

     

    Erika, ez a saláta megmozgatta a fantáziámat. A virágba a golyók biztos jópofák. Én a multkor vettem valami porféleséget, amit be kellett tenni a vízbe a vázába tett virághoz és napokig nem kell vízet cserélni. Kipróbáltam és bevált. Csak egy zacsival volt, ezért azóta szorgalmasan cserélem a vízet, mert virág majdnem mindig van a vázában, többen is, főleg ilyenkor, vendégség után.

     

    Én tegnap egész hap a városban voltam, ott ettem, ma is délben megyek be és este jövök haza, de ma azért kellene valami kaját kitalálni.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 21. 17:3512487.

    Erika!

     

    Ez a saláta nagyon istenien hangzik, tuti ki fogom próbálni! Tavaly nyár óta, amikor Lignano-ban nyaraltunk, imádom a gorgonzolát! Érdekes ez a vízgömbös micsodácska!

    előzmény:
    alchri (12482)
    2008-05-21  12:37
  16. Torolt_felhasznalo_592286
    Torolt_felhasznalo_592286
    2008. május 21. 17:1912486.

    a kedewe az nekem tetszik. a helyesirasom meg ilyen. nem ettol van ez Ember. hat nem te fenykepezed le a liddlet? van, aki elmegy kulfoldre es ott neki az az atrakcio. ezert nem kell elmenni kulfoldre. mar mindenhol vanak.sajnos.

     

    a kadewe nagyon jo, ott lehet mindent kapni, csak guba legyen.

    nos, megyek munkaba, mert valakinek kell penzt hzni haza.

     

    tovabbi jo vasarlast kivánok, csak nem az olcso vacak uzletekbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12485)
    2008-05-21  17:09
  17. Torolt_felhasznalo_198707
    Torolt_felhasznalo_198707
    2008. május 21. 17:0912485.

    Nem olvasol rendesen? Bár írni sem tudsz, amint látom, de ezt már megszoktuk Tőled. Kezet foghatsz még egy pár más barinőddel, aki elfelejti az anyanyelvét, csak mert elette a fene innen

    Bevallom Neked töredelmesen, hogy már megint félreolvastál, mert én biztos, hogy nem járok a Lidlibe, be nem tenném abba a szemétbe a lábamat, mégha kutyaszaros is a talpam a szomszédnőm kutyujától

    Múlt héten a KaDeWe-ben vásároltam, fent a delikátesz részen, na ne tudd meg! Nem tudom, láttál- e Te már olyat? Talán igen, mert a diszkontokkal kapcsolatban kivételesen igazad van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592286 (12493)
    2008-05-21  16:59
  18. 2008. május 21. 16:3512484.

    A félreértések elkerülése végett mégegyszer elölröl:

     

    Van egy kert, ami elöl van és van egy udvar, ami hátul, egy betonozott udvar ahonnan a garázsokhoz jut az ember.

    Ja meg egy terasz. Ami azért terasz mert alatta a télikert van, tehát nem balkonról beszélünk, ami csak úgy lóg, hanem tényleg teraszról.

     

    A kert meg azért kert, mert földkapcsolatos, a fölbe vannak a tujáim elültetve és a földböl nönek ki a rózsáim.

     

    A chilipaprika a hátsó, tehát a betonozott udvar felé lettek kilógatva, tehát közel a konyhámhoz. Valahogy így tünt logikusnak.

     

    Ami a székhuzataidat illeti...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198707 (12487)
    2008-05-21  15:35
  19. Torolt_felhasznalo_249099
    Torolt_felhasznalo_249099
    2008. május 21. 15:2712483.

    Na, kellemes csevegés. Én most éppen szerelmes vagyok. Két év óta először. Még nagyon az elején vagyunk, nem is merem elkiabálni, de alig várom, hogy megízlelhessem édes csókjait:D

    Hát ha vele összejön, akkor az én életem tényleg dolce lesz:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. május 21. 12:3712482.

    Sziasztok!

     

    Tegnap nem föztem délben, de vacsorára egy nagyon finom sárgadinnyés sajtsalátát csináltam, gorgonzola öntettel, felhasználva a maradék sajtokat a hütöböl.

     

    Délelött a városban voltam és az egyik üzletben láttam ezeket az érdekes golyókat amik vizesek és a vázákba lehet tenni és ebbe állítani a virágokat. Pár nap után egy kevés vízzel kell feltölteni. Fogalmam nincsen hányszor lehet öket használni, majd kiderül.

     

    Elültettem a pici chili palántákat és, hogy ne egyék meg a rigók, mert állitólag szeretik, beleszúrtam egy-egy mini szélmalmot amit egyébként dekorációnak árulnak. Nem tudom lesz-e egyáltalán ezekböl a pici kis vézna valamikböl csípöspaprika, majd ez is kiderül.

     

    Ma ebédre rozmaringos sült burgonyát készítek hozzá friss saláta lesz.

     

    Holnap már megint egy katólikus ünnepnap lesz de azt hiszem ez csak bizonyos tartományokban szünnap, mint pl. Baden Württemberg, Bajorország és még párban.

     

    Pénteken este férjemék énekelnek, most csak a férfiak, sok ismerös és barát is meghallgatja és ezért utána behívjuk öket egy pogácsára és pár pohár borra vagy sörre, vagy amit akarnak. Ezért ma már begyúrom az anyukám féle sajtos pogit, amit naponta nyújtani kell és hajtogatni, szép leveles lesz a sütéskor.

     

    Lili, köszönöm a dícséretet, sajnos nem mindennapos ez a "szorgalom" a gépen, van mikor örülök ha 30 percet kibírom rajta, valahogy hangulatfüggö. Tysinak is sokszor a száraz tápra öntöttem a friss húsleveséböl, hogy ne legyen száraz, nagyon szerette ö is. Alex telefonált, hogy egy másik kutyaiskolába viszik most és nem lehet az elözövel összehasonlítani, sokkal jobb és már az elsö órán rengeteget tanult.

     

    Most beírom a dinnyés sajtsalátát.

     

    Sárgadinnyés sajtsaláta gorgonzolaöntettel/ alchri:

     

    1 kis sárgadinnye, 20 deka különbözö ízü sajt, /én Emmentálit és Bergkäse-t vágtam bele. A Bergkäse egy elég intenzív ízü sajt. / , fél lilahagyma. Az öntethez: 10 deka gorgonzola vagy márványsajt, 2 deci tejföl, só, bors

     

    A sárgadinnye beléböl kis gömböket vájtam ki. A sajtokat kis kockákra vágtam, mindent egy nagy tálban összekevertem, kicsit sóztam és borsoztam. Beleszórtam a kockákra vágott lila hagymát. A gorgonzolát a mikroban picit felolvasztottam és összekevertem a tejföllel és ezzel a keverékkel leöntöttem a sajtsalátát. Jól összekevertem és állni hagytam.

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 19. 23:4412481.

    Sziasztok.

     

    Erika, gratulálok a sportteljesitményedhez! Én még nem tudtam rávenni magam bármilyen sportra, pedig nem ártana, érzem.

     

    Klári, igen, ismerem azt a tortaformát, de nekem nincs helyem olyan formákra, amelyeket lehet hogy 5 évben egyszer fogom használni. A kivágás meg egyáltalán nem nehéz, csak a leirás kicsit bonyolult. Én tettem a torta tetejére egy vonalzót és bejelöltem hol kell körbevágni, hogy 5 gyűrű legyen és szépen késsel végigmentem mindenféle tányér nélkül (nincs is ennyi megfelelő méretü tányérom), a közepét meg egy pogácsaszaggatóval nyomtam ki. Hidd el, hogy nem nehéz, az eredmény meg kárpótol mindenért.

    Isten éltesse a drága Sharont! Olyan édes, ahogy ott néz! Ezeket a húsikat elhiszem, hogy szivesen belakmározta. Most én is száraz tápon tartom Tinát, méghozzá diétás száraz tápon, le is fogyott 2 kilót (nem igazán látszik rajta, csak talán valamivel könnyebben mozog), de azért néha egy kis maradék húslevessel összekeverem, hogy azért annyira ne legyen száraz.

     

    Nálunk ma is meg holnap is maradékok vannak ebédre, aztán meg majd meglátjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. május 19. 13:5812480.

    Sziasztok!

     

     

    Agnetha, köszönöm válaszodat a munkáddal kapcsolatan. 12 óra munka egy nap nem lehet egyszerü, utána a 4 nap pihenés biztosan jól esik.

     

     

    Klárikám, isten éltesse aranyos kutyusodat és további jó egészséget kívánok neki ! Tysika jól van, Alex vett neki egy hatalmas bézs színü plüss labradort, Tysi becipeli magával a kis házába és ott szeretgeti . Klárikám, remélem kitartó leszek a sporttal, bár már ott tartanék ahol Te, hogy hiányozna, de egyelöre rugdosnom kell magamat, hogy rá álljak.

     

    Anyu telefonált szomorúan, hogy a Balatonnál is megszüntették a Vox adót, legalább ott tudta nézni eddig a Perfekte Dinnert. Ha a többi német adót is levették, akkor viszek nyárra egy parabolát valószínü, mert ha otthon vagyok én inkább azokat nézem. Még a Mezzot sajnálnám nagyon, remek csatorna.

     

    Ma a maradék hortobágyi elé föztem egy egyszerü cukkinikrémlevest, édességnek meg férjem kedvencét csináltam meg, egy tejszínes eperturmixot.

     

     

    Cukkinikrémleves/alchri:

     

    1 nagyobb cukkini, 1 hagyma, vaj, só, bors, 1 deci fehérbor, 5 deci leves, 1 deci tejszín

     

    A hagymát kockára vágva egy kevés vajon üvegesre dinszteltem. Rádobtam a szintén kockára vágott cukkinit, füszereztem és lefedve pár percig pároltam, majd beleöntöttem a fehérbort és a levest. Lefedve puhára föztem. Utána a botmixerrel püréztem és a tejszínnel felforraltam.

     

     

    Tejszínes eperturmix/ alchri:

     

    30 deka eper, 1 van. cukor, 3 deci tejszín, 5 deka cukor

     

    Az epret megmostam és kis darabokra vágtam, beledobtam a turmixgépbe. Beleszórtam a cukrot és a van. cukrot, beleöntöttem a tejszínt és habosra turmixoltam.

     

     

    Kellemes délutánt!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. május 19. 07:5012479.
    Na a lényeget meg lefelejtettem, Sharon betöltötte a 12. életévét és persze ezt meg kellett ünnepelnünk
    Vettem egy pár szelet húst és megsütöttem nekik, csak úgy simán a sütőben....olyan illatok terjengtek, hű...
    És szépen befalatozták a táp mellé, nagy volt ám az öröm, mert különben csak kutyakaját kapnak
    Remélem még sokáig velünk lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 19. 07:3312478.
    Sziasztok szép hetet Mindenkinek!

    Erika, gratula és kitartás, minden csak megszokás kérdése.
    Én most ott tartok, hogy amelyik nap nem megyek le a terembe már hiányérzetem van. Persze ott azért megküzdök, de egyre jobb, könnyebb, élvezetesebb.
    Viszont be kell látni, hogy 30 felett /én már szinte 40/ sokkal nehezebben mennek le a kilók, mint korábban, és a gyors fogyás mindig gyanús....legalább olyan gyorsan vissza is jön
    Most például, hogy komolyan kondizom, kilóban kevesebb ment le, mint máskor, viszont a ruhaméreten nagyon látszik, és a bőröm állaga is sokkal jobb, mint amikor koplalással fogytam.
    Na befejeztem.

    Andi, nagyon guszta ez a süti felvágva, biztosan finom volt!
    Lili, köszönöm a receptet, mentettem, még nem igazán értem első olvasásra, de átrágom majd rajta magam...
    Ismered a sakktorta formát? Azzal állítólag még egyszerűbb, ne kellenek hozzá különböző méretű tányérkák.

    Zsuzsi
    , köszi, ez igazán jó ötlet. Színes tészta, mint a zöld spenóttal, piros paradicsommal, rózsaszín céklával

    Tegnap este D. elutazott Oslóba 3 napra, egy kongresszusra, mi nem mentünk vele, mert elég hideg van ott is /itt is lehűlt az elmúlt 2 napban, de ma már süt a nap, remélem visszamelegít/ és a gyerekkel egy szállodai szobában nem lett volna nagy buli, ha mondjuk egésznap esik...majd ha kicsit nagyobb lesz és több programot bír egy nap.
    Úgyhogy én most csütörtökig nem alakítok a konyhában szerintem semmit, csak valami nagyon egyszerűt a gyereknek és nekem.
    De majd valami finomsággal azért várni fogom

    Legyen szép hetetek!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_591572
    Torolt_felhasznalo_591572
    2008. május 18. 23:2612477.

    Sziasztok!

     

    Gratulálok a testedzéshez. Én is igyekszem karbantartani magam, de nekem otthon nem nagyon megy. Spinningre szavaztam már három évvel ezelőtt.

     

    Kérdésedre válaszolva, nem kórházban dolgozom, hanem egy nyomdában. Az üzem folyamatosan megy, így négy műszak van. 4 napot dolgozunk 4-et pihenünk.

     

    Fünfi, a család tényleg sokat segít, mert a munkanapok 12 órásak ilyenkor semmire nem jut már idő (szinte). Lányaim sok tekintetben önállóak. Házimunkára gondolok. Na persze mikor otthon vagyok akkor az enyém a java.

     

    Mindenkit üdvözlök!

    előzmény:
    alchri (12476)
    2008-05-18  22:44
  26. 2008. május 18. 22:4412476.

    Sziasztok!

     

     

    Most kicsit dicsekszem én is a "sportos" tevékenységeimmel, ma kétszer 60 percet nyomtam le  a Nordic Walking gépemen, az elsö 10 perc mindig egy megeröszakolás, de aztán utána meg alig tudok felhagyni vele. Visszahoztam a hálószobába / eddig a teraszon volt/  mert most zuhog az esö kint.  Jó zenét hallgatok közben  / fülhallgatóval/ és így nagyon jól esik.

     

     

    Klári, valahogy idén nekem szerencsém van az eperrel is meg a dinnyékkel is, el is határoztam, hogy minden alkalommal veszek. A marhás kajáid nagyon guszták!!!

     

     

    Lilikém, nagyon hangulatos az asztalod, szívesen helyet foglalnék én is mellette. Csoda guszta ez az ananászos saláta így tálalva! Na de ez a sakktorta....zseniális!!!!

     

    Zsuzsi,de jó ötlet ez a sárgarépás nokedli!!!

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 21:4712475.

    Szia Lilikém!

     

    Igen, csak az alap tésztát kell megsütni. Gőz fölött szép kemény lesz a hab. És Klárinak valószínűleg igaza van a margarin mennyiségét illetően... Sima csokimázzal is be lehet vonni szerintem. Legközelebb majd úgy próbálom! 

    előzmény:
    litita (12469)
    2008-05-18  20:54
  28. 2008. május 18. 21:1712474.

    Már háromszor nem hagyta feltenni a desszertet, de nem adom fel, egy masina nem fog kifogni rajtam és csak azt tenni fel, ami neki tetszik, pedig nem is kostolta a sütiket. Inkább kiléptem és most ujra beléptem, remélem most megadja magát. Közben látom már irtattok, köszönöm a dicséretet.

     

    Klári, én biztos vagyok, hogy én vagyok a ludas éa nem a marha, csak a férjem nem eszi meg, ha picit is piros a közepe és képtelen vagyok elkapni azt a pillanatot, amikor nem is nyers és nem is kemény.

    Nekem sincs a tortához spéci formám, de nem nehéz variálni a köröket. Nálam az volt a baj, hogy készen nem kaptam barna piskótát, ezért sütöttem és mint mindig tul laposra sikeredet, három részre lehetetlen volt elvágni. Valamit ki kellett találni. Hát azt találtam ki, hogy az alját kihagytam, de nem tünt fel senkinek (már azért sem, mert most láttak először ilyen tortát).

     

    SAKKTÁBLATORTA/Kiskegyed Konyhája 2006.1

     

     

    Hv 16 szelethez: 1 kakaós piskótatorta, 2 tasak zselatinpor (20 g), 2 ek brandy, 25 dkg tehéntúró, 1 dl tej, 25 dkg mascarpone, 20 dkg porcukor, 1 tasak vaniliás cukor, 1 citrom reszelt héja ás leve, 5 dl tejszin. A díszitéshez: 8 dkg kakaós keksz, 1 ek kakaópor, 1 szem koktélcseresznye

     

     

    A torta alsó lapját tálra helyezzük és megkenjük a brandyvel. A másik két lapot egymásra illesztjük, majd kivülröl befelé haladva egymás után a tetejükre fektetünk és hegyes késsel körbevágunk 5 különböző (20,16,12,8,4 cm) átmérőjü kistányért, utolsóként pogácsaszaggatót, azaz 2x5 db, 2 cm széles, különböző nagyságú tésztagyűrűt készitünk.

     

    A krémhez a túrót és a tejet finom krémmé turmixoljuk. A mascarponét habosra keverjük a porcukorral és a vaniliás cukorral, apránként beledolgozzuk a túrókrémet, majd a citrom héját és átszűrt levét.

     

    A zselatint felolvasztjuk, símára keverjük 1 és még 1 merőkanál túrókrémmel, majd a krém egészéhez adjuk és jéghideg vízfürdőbe állitva kihűtjük. Amikor a krém sűrűsödni kezd, kemény habbá verjük a tejszint, óvatosan beleforgatjuk a krémbe, aztán nagyobb méretű, sima csőrös habzsákba szedjük.

     

    A kivülröl számitott első, harmadik és ötödik gyűrűt eredeti helyére, a tortalap tetejére fektetjük, a köztük levő „árkot” vastagon kitöltjük krémmel. Ezután váltunk, azaz a krém tetejére fektetjük a második és a negyedik gyűrűt, valamint a középső kis tésztakorongot, majd a torta szegélyét és a gyűrűk közét töltjük ki krémmel.

     

    Ezt a műveletet a harmadiki lappal is megismételjük, így 4 rétegben váltakozik egymással a tészta és a krém, miáltal a szeleteléskor sakktáblaszerű lesz a metszetük. A maradék krémmel besimitjük a torta tetejét és oldalát, majd legalább 12 órára a hűtőszekrénybe tesszük.

     

    Tálalás előtt a kakaós kekszet nejlonzacskóban morzsásra törjük, beszorjuk vele a torta oldalát. Tetejére papirbol kivágott tortacsipkét teritünk, és azon keresztül sűrűn meghintjük kakaóporral, majd a papirt óvatosan leemeljük róla. A torta közepét a koktélcseresznyével díszitjük.

    előzmény:
    latsia (12471)
    2008-05-18  20:59
  29. 2008. május 18. 21:0212473.

    Lili, szerintem semmi gond nincs az asztaloddal ! Teljesen jól néz ki, igaza van Klárinak, szívesen csipegetnék én is innen .

    A filmet dvd-n néztem, nem tévéből.  Eléggé megosztja az embereket, ahogy olvastam, nekem tetszett.

    előzmény:
    litita (12469)
    2008-05-18  20:54
  30. 2008. május 18. 21:0012472.
    Igen, megfőztem jó puhára, utána összetörtem és belekevertem a nokedli tésztába, tettem bele egy kis őrölt borsot és fokhagymát is. SZép színe lett és az íze is finom.
    előzmény:
    latsia (12470)
    2008-05-18  20:54
  31. 2008. május 18. 20:5912471.
    Lilikém én szívesen elfalatozgatnék a Te "kupis" azsztalodnál!
    Viszek marhahúst, jó? Figyelj én is nagyon bénáztam eddig vele /bélszínt leszámítva/, de a férjem szerint akkor lett kemény, ha túlsütöttem...hát ezt a kínai fűszerest tényleg csak épp pár percig sütöttem...isteni lett. Vagyis én voltam a ludas, nem a marha!

    Én kérném szépen a Sakktorta receptjét is és ha van róla képed, akkor azt is...azzal a spéci frmával kell sütni? Mert az nekem még nincsen...

    előzmény:
    litita (12469)
    2008-05-18  20:54
  32. 2008. május 18. 20:5412470.
    Zsuzsi a sárgarépát a nokedli tésztába tetted? És szép színe lett tőle?
    előzmény:
    Fünfi (12468)
    2008-05-18  20:48
  33. 2008. május 18. 20:5412469.

    Sziasztok.

     

    Erika, én még csak most nézem  pénteki menüdet és nagyon tetszik! És az asztalod!!! Mint mindig.Hogy miért nem szorult belém semmi szépérzék teritést illetően? Majd mindjárt megmutatom, milyen kupleráj van az én asztalomon, amikor vendégek vannak.

    Ez a sárgadinnyés hajód is nagyon jó ötlet. Ha ezt tegnap látom, a mai vendégeim is kaptak volna ilyet. Csak ne felejtsem el a következő vendégségig. Lementettem a képet.

    Mága Zoltán a világot bejárta a hegedűfellépéseivel, ő nem csak primás, azt hiszem komoly zenét is játszik.

     

    Fünfi, én azt hiszem láttam ezt a filmet, de nem vagyok benne biztos. Hól láttad tegnap?

     

    Andi, ez a süti nekem is nagyon tetszik, le is mentettem. Úgye jól értem, hogy sütni csak addig kell, ameddig az alaptészta megsül? A többit csak rá kell kanalazni a tetejére. A fehérjét ha gőz fölött vered, akkor kemény lesz, vagy ugyanolyan puha, mintha símán vernéd (bocs, de még sosem csináltam)? Nem sok egy kicsit az a 20 dkg margarin?

     

    Klári, nagyon guszták a „marhaságaid”! Én azt hiszem, befejeztem a marhahússal való kisérletezést. Eddig is majdnem mindig kemény lett, de most legutóbb, hogy fehérpecsenyét is csak a Tina élvezte, eldöntöttem (már nem először), hogy nem próbálkozom többet, majd másnál vagy étteremben eszem egyszer-egyszer.

     

    Mint már irtam, ma vendégeim voltak, és közülük az egyik barátnőmnek pont ma van a szülinapja, hát sütöttem Neki egy tortát. A menü:

     Előétel: ananászos-csirkés rízssaláta, latsia egyszer beirt kosárkák receptjét, azt csináltam és megtöltöttem túrókrémmel ( murkocska által valamikor beirt hamis treszka), céklás heringsaláta és a nővérem hozott nagyon finom májpástétomot és padlizsánkrémet.

    Főétel: sült csirkemell mézes-mustáros mártással, párolt zöldségekkel és krumplival. A nővérem hozott hortobágyi palacsintát (az egyik kedvencem).

    Desszert: mini pavlova és sakktáblatorta.

    Ha bármelyiknek kéritek a receptjét, szivesen beirom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. május 18. 20:4812468.

    Irok privit neked.

     

    Klári, igen néztem .

    Jól néznek ki a marháid.

     

    Nálunk  ma joghurtos csirkecomb volt az ebéd sárgarépás nokedlival .Nevével ellentétben finom volt !

    előzmény:
    alchri (12465)
    2008-05-18  20:29
  35. 2008. május 18. 20:3712467.
    Szép estét Lányok!

    Mi "marháskodtunk" a hétvégén, tegnap marhahús volt felcsíkozva salival, ma pedig Bélszín vörösboros mártással szintén salival...baromi változatos, tudom
    Na mindegy, ez van, és süti nincslegalábbis egyelőre...

    Erika
    , guszta a dinnyés falatkád, irígyellek is érte, nekem mostanában a sárgadinnyével sincs szerencsém, egymás után veszem a parfümös ízűeket , így a kukában végzik...nem tudom mi lehet az oka, régebben tök finiket vettem...

    Andi
    , sztem a 20 dkg vaj a mázba /mégha gáztepsinyi is/ kicsit sok...nem csodálom, hogy nem dermedt meg.

    Fünfi
    , a minap volt a Csokoládé valamelyik magyar csatornán, nézted?

    Kínai marhahúsos saláta
    / Latsia

    40 dkg puha marhahús
    1 ek olaj
    kínai ötfűszerkeverék
    só, bors

    1 zacskó vegyes saláta
    1 sárgaszínű paprika
    8 koktélparadicsom
    1 szál újhagyma
    1 doboz vegyes babkonzerv /búza is van benne
    balzsamecet


    Felforrósított serpenyőbe tesszük a csíkokra vágott húst és pár perc alatt átpirítjuk.
    Közben enged egy kis vizet, az nem baj, finom szaftja lesz így.
    Fűszerezzük és letakarva félretesszük.

    A saláta hozzávalóit összekeverjük, egy kicsi sót és egy kis balzsamecetet teszünk rá.
    A húst a szósszal együtt ráhalmozzuk és megszórjuk snidlinggel.

    Latsia:
    - régóta várakozik ez a kínai fűszerkeverék a polcon, de most egyre többet használom, mert nagyon finom
    - a marhahúst /igaz, itt nagyon jó minőségűek a húsok/ csak pár percig szabad sütni, mert rágós lesz különben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. május 18. 20:3412466.
    Szerintem nagyon jól sikerült  a fotó is , meg ez a "Néger szelet" is.....hm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12461)
    2008-05-18  19:15
  37. 2008. május 18. 20:2912465.

    Köszönöm Zsuzsi az infót, ahogy látom ez egy " Bollywood" film, nagyon nagy sikerrel játszák itt is a tv-ben öket, ezt még nem láttam, de majd figyelem.

     

    Amiröl én írtam azt így hívják:

     

    http://wwws.warnerbros.de/noreservations/

     

    ha gondolod, postázom, tudom Neked a nyelv nem okoz nehézséget.

    előzmény:
    Fünfi (12460)
    2008-05-18  19:04
  38. 2008. május 18. 19:3312464.
    köszi :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12463)
    2008-05-18  19:26
  39. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 19:2612463.
    Néger szelet
    Hozzávalók a tésztához: 6 tojás, 20 dkg cukor, víz, 3 ek kakaópor, szódabikarbóna, 7 ek liszt
    A krémhez: 4 tojás, 20 dkg cukor
    A mázhoz: 5 ek tej, 20 dkg cukor, 1 ek kakaópor, 20 dkg margarin
    A 6 tojássárgáját 20 dkg cukorral és 2 kanál vízzel jól kikeverjük. Hozzáadunk 1 kanál vizet, 3 kanál kakaót, késhegynyi szódabikarbónát, 7 kanál lisztet, végül a 6 tojásfehérje felvert habját. Lassú tűznél sütjük. Ha kihűlt a tészta, 4 tojásfehérjét 20 dkg cukorral gőz felett felverünk, és a tésztára kenjük. Ezután mázat készítünk a tej-cukor-kakaópor keverékből. Ha kész, beledobunk 20 dkg margarint, elkeverjük, és a mázat a süti tetejére kenjük.
    előzmény:
    Fünfi (12462)
    2008-05-18  19:24
  40. 2008. május 18. 19:2412462.

    Nem rossz, nem rossz... :-)

    van hozzá recept is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12461)
    2008-05-18  19:15
  41. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 19:1512461.
    Hát, így sikerült a fotó...
    előzmény:
    Fünfi (12460)
    2008-05-18  19:04
  42. 2008. május 18. 19:0412460.

    Erika, a filmről itt van egy leírás néhány képpel: http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=85673&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2.

    A főszereplő színésznő: Aishwarya Rai (nem tudom, ez segít-e), a férfi főszereplő pedig : Dylan McDermott. 

    A Csokoládét én is nagyon szeretem (a filmet is és a fizikai értelemben vett csokoládét is ), viszont a másik film, amit említesz Catharine Zeta Jones-szal nem rémlik. Mi a német címe?

     

    A Koós alakításán én is kiakadtam, főleg azon, hogy milyen sokat iszik.

     

    Andi, várom a fotót !  

    előzmény:
    alchri (12459)
    2008-05-18  18:47
  43. 2008. május 18. 18:4712459.

    Sziasztok!

     

     

    Zsuzsi, ez a marinált kecskesajt valami csoda, isteni finom!!! Érdemes kipróbálni! Ki játszott ebben a filmben? Ha már csak 1 szereplöt nevezel nekem, akkor tovább jutok vele, így, ez a cím sajnos nem mond semmit. Pedig jól hangzik, szeretem az ilyen jellegü filmeket, mint pl. a Csokoládét vagy azt amelyikben Catharine Zeta Jones egy szakácsnöt játszott, nem tudom otthon hogyan hívták, nagyon aranyos volt.

     

    Ma estére sárgadinnyét vágtam fel és Serrano sonkával tálaltam, isteni finom kaja!!!!!

     

    A Hortobágyi is jól sikerült, már megint maradt holnapra 2 darab palacsinta.

     

    Láttam a Hal a tortán c. müsor részleteit, hihetetlen hogyan lakik Mága Zoltán, nem hallottam róla eddig, de biztosan nagyon menö, ha ilyen házat épített fel magának.....   Koós János pedig hatlamas csalódást okozott nekem, eddig nagyon szimpatikus ember volt, de valahogy ezekben a müsorokban eszméletlenül lejáratta magát...... Öszintén sajnálom.

     

    Szép estét!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 18:2912458.
    Zsuzsi akart lenni!
    előzmény:
    Fünfi (12456)
    2008-05-18  18:17
  45. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 18:2412457.

    Szia Zsuizsi!

    Még nincs belsejéről kép, pedig már vágtam belőle... Majd lefotózom. Egyébként fini!

    előzmény:
    Fünfi (12456)
    2008-05-18  18:17
  46. 2008. május 18. 18:1712456.

    Andi, ez a szó (europanizálva) tetszik :-)

    Milyen a néger szelet? nincs olyan fotód, ahol látszik a belseje? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12455)
    2008-05-18  12:00
  47. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 18. 12:0012455.

    Sziasztok!

     

    Ma ebédre Dél-Amerikát próbáltam a tányérba varázsolni, kicsit europanizálva...

    Édességnek Néger szeletet csináltam, csak a csoki még nem deremdt meg a tetején, de már a hűtőben van! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. május 18. 09:2612454.

    Sziasztok LÁnyok !

     

     

     

    Erika, a marinált kecskesajtod lementettem, nálunk is gyakran kérés a diétás kaja, ez azt hiszem belefér ebbe a kategóriába is Szokásodhoz híven megint nagyon szép az asztalod !

     

    Lili, a halacskád nagyon guszta lett!

     

    Klári, nagyon ügyesen csinálod a diétádat ! Gratulálok hozzá! A te halacskád is jól néz ki!

     

    Agnetha, nem irigyellek az éjszakai műszakért, biztos nem könnyű. 

     

    Tegnap este megnéztem a Szerelemmel fűszerezve c. filmet. Nem tudom, láttátok-e, de ha nem, akkor ajánlom. Maga a film is tetszett, de a fűszerbolt, az valami csoda volt !

     

    Nálunk a héten volt spenót, tejfölös csirkeragu leves, túrógombóc, sült kárász fűszeres krumplival, rizsfelfújt. Ma joghurtos csirkecomb lesz az ebéd. 

     

    Most megyek teregetni, utána meg varrok.

    Szép vasárnapot lányok !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. május 18. 08:5112453.

    Sziasztok!

     

     

    Tegnap maradékokat ettünk.

     

    Este megérkezett Chri, hozott nekünk finom sajtokat és egy üveg farncia vörösbort. Nagyon szép helyen voltak, áradozott mindenröl. Egy hatalmas villában laktak aminek úszómedencéje is volt, csak sajnos nem volt túl jó idö. Az ellátásról szintén lelkesen mesélt, felsorolta a jobbnál jobb kajákat amiket kaptak, mondta, hogy igazi házi koszt volt. Ez egy 40 tagú kórus, ami föiskolásokból és végzett templomi zenészekböl áll, minden évben fellépnek a Provenceban.

     

    Ma hortobágyi palacsinta lesz az ebéd.

     

    Már reggel óta zavarok vannak a net szolgáltatásban, náha van, néha nincs, most hívtam fel a t-online-t, a város több részében is fellép, remélem hamar megcsinálják, a gyereknek is rengeteg elintéznivalója lenne. Ilyenkor veszi észre az ember, hogy mennyire fontos manapság a net.

     

    Nellikém, ezt a terítömet nagyon szeretem én is, de eddig nem nagyon ment a függönyhöz, most bátran használom.

     

    Agnetha, hol dolgozol? Kórházban talán? Milyen rendes a családod, hogy leveszik a válladról a fözést amikor éjszakás vagy

     

     

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_591572
    Torolt_felhasznalo_591572
    2008. május 17. 19:0812452.

    Sajnálom, hogy csak ritkán tudok több időt tölteni itt.

     

    Latsia, Alchri, Fünfi, köszi az üdvözlő szavakat. Valóban jó dolog hogy a lányok felnőnek és főzőcskéznek nekünk.

     

    Ma én főztem de csak gyorsan valamit.

    Pirított csirkemájat burgonyapürével, fejessalátával.

     

    Éjszaka dolgozom, így holnap a család főz.

    Gombaleves, sajtos-burgonyás bundában rántott husi. És csak sütnek valami finom sütit is remélem .

     

    Visszaolvastam...megint találtam jó recepteket.

    A békebeli főtt kiflit még áttanulmányozom jobban,nagyon érdekel.

     

    Szép hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top