Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. május 16. 22:5312451.
    Erika!Nagyon szép a terített asztalod!A kék a kedvencem.A réteges gyümölcssalidat is megenném most!
    előzmény:
    alchri (12450)
    2008-05-16  17:04
  2. 2008. május 16. 17:0412450.

    Klárikám, jól néz ki ez a halacska!

     

    Zita, Linne puszi Nektek!

     

    Mindenkinek kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 16. 16:5812449.

    Sziasztok!

     

     

    Nemrég ment el a vendégünk, nagyon ízlett minden. Még ma reggel nem tudtam eldönteni mit csináljak a sertésfiléböl, aztán csak kiválasztottam egy receptet, véletlenül minden volt itthon hozzá.

     

    Chri holnap késö este érkezik meg, már nagyon hiányzott!

     

    Most beírom a recepteket.

     

     

    Zöldspárgás, cukorborsós leves csirkemellfilével/alchri:

     

    40 deka csirkemellfilé, 8 deci zöldségleves / kocka/, só, bors, 25 deka zöld spárga, 25 deka cukorborsó, 1,5 deci tejszín, 1 csokor petrezselyem apróra vágva

     

    A csirkemellfilét a forró zöldséglevesben amit füszereztem, 20 percig fözöm, majd lecsepegtetem, lehütöm. A lében a megpucolt, 3 centis darabokra vágott  zöld spárgát és a cukorborsót kb. 8 percig fözöm. Közben a lehült csirkehúst szeletekre vágom, majd visszateszem a levesbe, beleöntöm a tejszínt és együtt forralom pár percig. A tálalás elött beleszórom a petrezselymet.

     

     

    Gorgonzolás sertésérmék/alchri:

     

    kb. 60 deka szüzpecsenye, kb. 8 szelet bacon, mustár,1 hagyma, kevés vaj, só, bors, 15 deka gorgonzola, 3 deci creme fraiche, 1 csokor petrezselyem apróra vágva

     

    A szüzpecsenyét 3 centis szeletekre vágtam, a kezemmel kicsit szétlapítottam. Bekentem mustárral, majd mindegyik szeletet körbetekertem egy-egy baconnal. Egy tüzálló tálat kivajaztam, majd a kockára vágott hagymát belesimítottam. Erre tettem a húsokat, mindegyik tetejére egy-egy darab vajat raktam, borsoztam, majd a sütöben 180 fokon, 30 percig sütöttem.

     

    Közben a gorgonzolát egy villával szétnyomtam, összekevertem a creme fraiche-el és a petrezselyemmel, sóztam és a húsokra öntöttem. További 15 percig sütöttem. Fött tésztával tálaltam.

     

     

    Réteges gyümölcssaláta/alchri:

     

    1 sárgadinnye, 15 deka áfonya, 20 deka eper, 25 deka sovány túró, 2 deci tejszín, 10 deka porcukor, reszelt citromhéj, kevés citromlé, 1 van. cukor, tört pisztácia a dekoráláshoz

     

    A tejszínt a van. cukorral felvertem. A túrót a porcukorral, citromhéjjal, citromlével kikevertem, majd összekevertem a tejszínhabbal.

     

    A gyümölcsöket megpucoltam, amelyiket kellett, apróra vágtam. Egy szép üvegtálba rétegeztem öket, majd a tetejét bevontam a túrókrémmel. Tört pisztáciával szórtam meg, pár órára a hütöbe tettem.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. május 16. 12:0512448.
    Sziasztok!Szép napot mára Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. május 16. 08:1212447.

    Sziasztok!

     

    Megint mennyi finomság...huhuúúú....:))) Én szombaton spenótot csináltam tükörtojival (gyors és fájdalommentes), vasárnap gombás-zöldborsós-tejszínes májat tarhonyával. Épp mész lett mikor jöttek a barátnőmék, hát gyorsan megettük együtt, úgyhogy fotó sajna nincs. Hétvégén apuék jönnek, azt hiszem sütőben sült csirkemell lesz, és zöldséges rétes. Meg valami süti, még kitalálom. Hát, ennyi.

     

    Mindenkinek nagyon szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. május 16. 07:2812446.
    Köszi.
    előzmény:
    litita (12445)
    2008-05-15  23:28
  7. 2008. május 15. 23:2812445.

    Dokument jeszty -ahogy a férjem szokta mondani. Vagyis ott a fénykép.

    Hát én úgy csináltam, hogy sós palacsintatésztába tettem szezámmagot, abban forgattam meg a halat és kisütöttem.

    A mártáshoz dinszteltem egy kis finomra vágott hagymát, tettem hozzá zúzott fokhagymát, ment bele a méz és a mustár, pici ketchup. Rottyant egyet és hozzáöntöttem egy kis tejszint. A végén még tettem bele egypár bébikukoricát és bébisárgarépát. Só, bors, petrezselyemzöldje. Ennyi.

    előzmény:
    latsia (12444)
    2008-05-15  21:14
  8. 2008. május 15. 21:1412444.
    Sziasztok!

    Lili, esküdj, hogy mézes-mutáros szezámos halat csináltál!
    Én is!!!
    A maradék rizottóhoz, találtam a fagyasztóban egy zacskó halkeveréket és azt forgattam és sütöttem meg. Te hogy készítetted?

    Most nézem a Koós-t....főzni nem láttam, most viszont ismét olyan, mint akit baromira untat az egész, csak azt nem tudom, akkor minek vállalta el...? Én kedveltem, már nem.

    Erika
    , finomakat készítettél!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. május 15. 21:0712443.

    Lili, szia!

     

    Hú, nagyszerüen néz ki ez a hal és krumpli is igazán gyönyörüüü lett!

     

    Ebben a pillanatban találtam ki az édességet amit a vendégünknek csinálok majd holnap közben meg a kedvenc filmemet nézem vagy ötödszörre.

     

    Két nöröl szól, az egyik Amerikában él a másik Irországban, mindkettö nagyon szép körülmények között, de mindkettönek nagy bánata van. Az egyiknek 15 évesen meghal a fia, a másikat meg 3 gyerekkel elhagyja a férje. A két nö teljesen ismeretlenül, látatlanban házat cserél pár hónapra. Nagyon szép film, jó színészekkel és gyönyörü környezettel.

     

    Azt hiszem a Koóst meghagyom holnapra.

     

     

    A marinált kecskesajt csúcs finom volt!!!!

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek!

    előzmény:
    litita (12442)
    2008-05-15  20:36
  10. 2008. május 15. 20:3612442.

    Sziasztok.

     

    Erika, ezt a J.Oliver-féle pácolt mozarellát én is csináltam párszor, és mindig nagy sikere volt. Nagyon jól tetted, hogy paradicsommal dúsitottad. A tészta meg a zöldség kajáid is guszták, csak nálunk sajnos sem a tészta, sem a zöldség nem igazán megy, csak a főzelék, de az nagyon menne a férjemnél.

     

    Klári, gratulálok a fogyáshoz! De Ti meg is tesztek mindent ezért.

     

    Én is részletekben láttam a tegnap esti főzös müsort, most nézem Koóst főzni (fél szemmel, nekem ennyi elég).

     

    Én ma ebédre szezámos halszeleteket csináltam mézes-mustáros mártással és krumlival. Finom volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. május 15. 17:3912441.

    Sziasztok!

     

    Ma már nem volt olyan szép idö mint az elmúlt napokban, délutánra már be is borult, fülledt meleg lett és sokat dörög az ég meg zuhog az esö.

     

    Klárikám,  gratulálok a fogyáshoz, csak így tovább! Most már nagyon kiváncsivá tettél a müsorra, mindjárt meg is nézem, hogy fent van-e a neten. Koóst kedvelem pedig, nem tudom mi bújhatott belé. Sokszor láttuk öket a füredi kikötöben amikor mi is ott állomásoztunk a hajóval, nekem nagyon családszeretö embernek tünik és ez manapság ritka a müvészek között, aztán lehet, hogy ettöl függetlenül nem tud viselkedni, nem tudom, annyira nem ismerem. Majd ha megnéztem a müsort többet tudok hozzá mondani.

     

     

    Ma töltött karalábét föztem ebédre, vacsorára meg bepácoltam kecskesajtot.

     

    Holnap ebédvendégünk lesz, már ki is gondoltam valami finomat.

     

     

    Ma vettem két chilipalántát, a két utolsót hoztam el, de ez is elég ahhoz, hogy kiderüljön, hogy megmarad-e. A bejárati ajtó elötti korlátra lógatom fel öket, már egy rozmaring is ott díszeleg, praktikus hely, mert közel van a konyhához és a cicák sem érik el, mert derék magasságban lógnak.

     

     

    Kellemes estét Mindenkinek!

     

     

    Töltött karalábé/alchri:

     

     

    1 személyre

     

    2 kis karalábé, 3-4 karalábélevél, 20 deka darálthús, 1 kis hagyma, 5 deka kis kockára vágott bacon, vaj, liszt, só, bors, cukor, 5 deka reszelt sajt

     

     

    A karalábékat megpucoltam és annyi sós vízben amennyi ellepte öket majdnem puhára föztem. Az utolsó 5 percben mellédobtam a karalábéleveleket. Utána a karalábék tetejét levágtam és kiskanállal kivájtam a belsejüket.

     

    A bacont forró serpenyöben kisütöttem, rádobtam a kis kockákra vágott hagymát, együtt dinszteltem, majd rádobtam a darálthúst. Sóztam, borsoztam és pár percig dinszteltem.

     

    Megtöltöttem a karalábéket, a maradékot félretettem.

    A kivájt karalábét kockákra vágtam. A vajból, lisztböl és a karalábé fözölevéböl szószt föztem, belekevertem a karalábédarabokat és a maradék darálthúst, cukorral ízesítettem, a csíkokra vágott karalábéleveleket is beletettem.

     

    A megtöltött karalábékat egy kis tüzálló tálba tettem, megszórtam a reszelt sajttal és körbe öntöttem a szósszal

    .

    Forró sütöben addig sütöttem, amíg a sajt megpirult a tetején.

     

     

    Marinált kecskesajt/alchri:

     

     

    1 henger alakú kecskesajt (camembert szerü) / kb. 20 deka/, 1 piros chili, 1 fokhagymagerezd, 4 ek. olivaolaj, 1 ek. fehér balzsamecet, só, 1 tk. bio zöld citrom reszelt héja, 6 szem koktélparadicsom, 2 szál újhagyma, 5 deka mag nélküli fekete olivabogyó

     

     

    A sajtot 6 szeletre vágtam, egy tálba tettem. A chilit kimagoztam és apró kockákra vágtam, az olivaolajjal, ecettel, sóval, szétnyomott fokhagymával, reszelt zöld citrom héjával összekevertem.

     

    A fekete olivabogyókat felapróztam. A koktélparadicsomokat egy kis serpenyöben kevés olivaolajon pár percig sütöttem. Az újhagymát srég szeletekre vágtam.

     

    A sajtokra egy-egy paradicsomot tettem, rászórtam a darabokra vágott újhagymát és olivabogyót, majd leöntöttem a dresszinggel. Pár órát a hütöben marináltam.alchri: chili helyett sima, édes, piros színü paprikát vágtam fel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. május 15. 08:1212440.
    Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

    Erika
    , nem is villa, inkább kastély volt, mi is néztük...de Koós alkítása elég durva volt. Őt minősítette mondjuk...

    Fünfi, az én 3 kis unokahúgom kecsketejen nőtt fel, nagyon szerették és a kis kecskéjüket is, akitől kapták. Azért vette az anyukájuk a kecskét, hogy a gyerekek ihassák a tejét, nagyon egészséges úgy hallottam. Én még nem kóstoltam...

    Lili, készen fagyasztottan veszem, findus termék, van itt többféle, de sztem Mo-on is biztosan kapsz, kínai levesbe is azt teszem, de van thai és vietnámi  keverék is.

    Nálunk tegnap az alábbi rizottó készült, 4 személyes adag, így maradt mára is, de keverek be mellé valami salit is.

    Lányok, jelentem szépen fogyunk, úgyhogy nagy örömmel vásárolgatok kisebb méretű új nyári cuccokat!
    Megvan az eredménye a sok salinak, kondinak, igaz, én már hetente 5x megyek.
    Folytatjuk majd Cipruson is, nemsokára megyünk, már nagyon várjuk és persze minket is nagyon várnak már anyósomék.

    Legyen szép napotok!

    DISZNÓBABOS BACONOS RIZOTTÓ
    / Latsia

    1,5 l leves
    40 dkg disznóbab
    5 dkg vaj
    1 hagyma
    8 szelet bacon
    1 gerezd fokhagyma
    30 dkg rizottó rizs
    1 pohár fehérbor
    Pecorino sajt a tálaláshoz

    A forró levesbe tedd a babot és főzd 3 percig, majd vedd ki a levesből.
    Forrósítsd fel a vaj felét egy nagyobb serpenyőben, és süsd meg benne a hagymát és a bacont.
    Keverd hozzá a fokhagymát és még 1 percig süsd össze.
    Tedd hozzá a rizst, jól forgasd át, majd a bort is öntsd rá, és kevergesd, amíg beszívja a rizs.
    Öntsd fel a levessel és főzd készre.
    Keverd bele a maradék vajat és a bab felét.
    Kanalazd a rizottót a tányérokba és szórd meg a tetejét a maradék babbal és a Pecorino-val.

    Latsia:
    - konzerv, előfőzött disznóbabból csináltam
    - először soknak tűnik a leves, de nem az, szépen lassan beszívja








    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. május 14. 21:3512439.

    Fél szemmel én is néztem, mondjuk legtöbbször utólag szoktam őket megnézni,m ikor van időm. És akkor mindkét csatorna adásait igyekszem bepótolni :-)

     

    Szép estét Lányok, jó éjszakát mindenkinek ! 

    előzmény:
    alchri (12438)
    2008-05-14  21:31
  14. 2008. május 14. 21:3112438.

    Zsuzsikám, jó étvágyat hozzá, Te megtehed igazán, nem kell kalóriát számolgassál.

     

    Anyu hívott éppen, hogy feltétlenül nézzem meg a Hal a tortán mai részét, mert valami csoda balatoni villában vacsoráztak a promik. Nem tudom ma már látni-e a neten, de ha nem, akkor pár nap múlva biztosan fent lesz.

     

     

     

     

    előzmény:
    Fünfi (12437)
    2008-05-14  21:18
  15. 2008. május 14. 21:1812437.

    Érdekes, hogy nem. Mondjuk üresen sincs "kecske-íze", legalábbis nem nagyon.

    Jól néz ki a vacsorád !

    Én éppen fokhagymás pirítóst eszem, nagyon szeretem .

    előzmény:
    alchri (12436)
    2008-05-14  20:30
  16. 2008. május 14. 20:3012436.

    Sziasztok!

     

     

    Zsuzsi,a tejeskávéban nem üt át a kecsketej íze? Hú, muszáj holnap kecskesajtot vennem, megkívántam.

     

    Andi, biztosan találsz majd használható recepteket a könyvben, valamikor én is találtam egy ilyen kézzel írott régiséget itt a házban, de nem nagyon tudom elolvasni.

     

    Alexandrával beszéltem, mesélte, hogy Tysi nagyon élvezi megint az együttlétet vele, reggelente végignyalja amikor alszik, hogy ébredjen már fel és vigye ki sétálni, mindenhova követi, leül és türelmesen vár rá. Hiányzik ám egy kicsit nekem ez a kis betyár.

     

    Vacsorára J. Oliver féle marinált mozarellát csináltam, paradicsomot is tettem bele, de creme fraiche helyett 0,1%-os joghúrttal öntöttem le, így is nagyon finom lett, mert a citromhéj remek ízt ad neki.

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. május 14. 19:0112435.

    Andi, ez nagyon klassz !Sajnos manapság egyre kevesebb van már ezekből a régiekből.

    Érdekes olvasmány lesz, én jókat szokat mulatni, miközben ilyen régi szakácskönyveket olvasok. 

    Jó mulatást hozzá !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12434)
    2008-05-14  18:24
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 14. 18:2412434.

    Sziasztok!

    Képzeljétek! Ma az egyik nénink küldött nekem egy 1896-os szakácskönyvet! Pontosabban kettőt is, a másik is nagyjából akkor került kiadásra, csak annak hiányzik az utolsó oldala, így nem tudom egészen pontosan... Meg találtam benne kézzel írt lapokat, finom receptekkel, a néni mondta, hogy ez az egész az ő nagymamájáé volt. Szóval szerintem ez igazi kuriózum és nagyon boldog vagyok vele... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 14. 16:3912433.

    Erika, a kecsketejet egész egyszerűen megiszom vagy simán v. tejeskávénak.

    AZt hallottam, hogy nagyon egészséges és állítólag az allergiára is jó lehet, tehát gondoltam kipróbálom. Csak sajnos nagyon drága 

    A kecskesajtot én is nagyon szeretem, a múlt héten abból is vettem egy darabot.

    előzmény:
    alchri (12432)
    2008-05-14  14:22
  20. 2008. május 14. 14:2212432.

    Sziasztok!

     

    Klári, ez nagyon gusztaaaaa!!! A sertésnek melyik részét vetted hozzá?

     

    Lili, biztosan finom gyümölcsöket kapni már otthon is. Az idén az eperrel is szerencsém volt eddig, méz édes volt mind.

     

    Zsuzsi, a kecsketejjel mit csinálsz? Megisszátok? Nekem a kecskesajt jön be nagyon, de nagyon nagyon!!.Imádom!!!!!

     

    Ma kétfélét föztem.

     

    Magamnak zöldspárgás, zöldborsós, újhagymás tagliatellet, férjnek dinsztelt sárgarépát, újhagymával és debrecenivel.

     

    A receptek:

     

    Zöldspárgás, zöldborsós, újhagymás tagliatelle/ alchri:

     

    1 személyre:

     

    10 deka zöldspárga, 10 deka tagliatelle, 5 deka zöldborsó, 2 szál újhagyma, vaj, só, bors, parmezán

     

    A spárgát és az újhagymát megpucoltam és srég 3-4 centis darabokra vágtam. A vajon a fagyasztott zöldborsót kicsit dinszteltem, majd hozzáadtam a spárgát és az újhagymát. Füszereztem. Pár percig együtt piritottam.

    Közben megföztem a tésztát, leszürtem.

    A végén összekevertem és parmezánnal tálaltam.

     

    Sárgarépás, kolbászos, újhagymás serpenyö/alchri:

     

    1 személyre:

     

    4-5 vékony sárgarépa, 3 szál újhagyma, 1 pár vékony debreceni kolbász, só, bors, olaj, petrezselyem

     

    A sárgarépát és az újhagymát megpucoltam és srég 3-4 centis darabokra vágtam. Az olajon , egy serpenyöben szép lassan megpiritottam, füszereztem. A kolbászt is srég 3-4 centis darabokra vágtam, és kb. 8 perc után a répához adtam és együtt még pár percig sütöttem, a petrezselyemmel megszórva tálaltam.

     

     

    Feltettem még valami nagyon szépet a youtubera:

     

    http://de.youtube.com/watch?v=r-NHh1dDKUM&feature=user

     

    Nekem legalábbis nagyon tetszik. Jávor egyszerüen egyedülálló, Karádyval együtt meg utánozhatatlanok.

     

    Kellemes délutánt!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 14. 13:5712431.

    Koszonom szepen!  Ki fogom probalni, mert konnyunek tunik, egymagamnak kell ebedet krealnom hetvegen es UTALOK  fozni.... de ez olyan szep volt a kepen, hogy megemberelem magam!

    Minden jot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12425)
    2008-05-13  17:37
  22. 2008. május 14. 11:3512430.

    Sziasztok Lányok !

     

    Lili, ez a kétszemélyes főzés nemcsak nálad jelent gondot, én is küzdök vele mindig. Ezért nem is szoktam mindennap főzni, mert szinte állandóan van maradékunk.

     

    Klári, ez a kis cipő tüneményes !

     

    Andi, ezek a kiflik nagyon étvágygerjesztőek!

     

    Erika, szép virágot kaptál anyák napjára. Örülök, hogy a fiad szerencsésen hazaért.

     

    Mi a hétvégén egyik nap csirkepörköltet ettünk nokedlival és uborkasalátával, másik nap pedig sütőzacskóban sült csirkét krumplipürével. A csirke mellett sültek zöldségek és alma is, finom volt.

    Ma egy kis tejfölös csirkeragulevest csinálok, utána majd valami gyors desszertet.

    Reggel már a piacot megjártam, vettem házi tejet és vajat, kecsketejet,  epret,zöldhagymát. Olyan jó nézni, hogy minden tele van  friss zöldséggel és gyümölccsel.

     

    Szép napot mindenkinek !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. május 14. 09:5612429.

    Sziasztok.

     

    Erika, tetszik ez a gyümölcskelyhed, ma megyek a városba, többek közt piacra is, veszek én is valami gyümölcsöt.

     

    Klári, istenien néz ki ez az ananászos húsi, a kínai zöldségeket készen veszed, vagy egyenként vagdosod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 14. 08:5412428.
    Sziasztok!

    Lili, én gyakran megfelezem a 4 személyes recepteket, / sütiket is, kenyeret is, kajákat is / és akkor másnap készíthetek mást...
    De van, hogy inkább nem,  akkor vagy másnap is azt esszük ebédre vagy megy a mélyhűtőbe és minél hamarabb felhasználom, mert ennek a hűtőnek nincs gyors fagyasztó programja.

    Vettem egy könyvet, amit már régóta keresek, most svéd kiadásban kaptam csak meg, hamár ennyit salizunk és jön a nyár is....

    Tegnap ezt sütöttem, nagyon finom lett, a szósz nagyon extra sztem, pedig igazán egyszerű.
    Szép napot Lányok, itt csodásan süt, szinte nem is kell írnom

    FŰSZERES ANANÁSZOS SERPENYŐS / Latsia

    2 ek olaj
    4 sertésszelet
    2 ek nádcukor
    1 ek sötét szójaszósz
    1 ek paradicsompüré
    4 karika ananász lével, de leszűrve
    1/2 tk chillipor
    1 tk kínai ötfűszerkeverék
    koriander levélkék

    Forró olajon mind2 oldalát 5-5 percig süsd a húst, amíg színt kap és átsül.
    Keverd össze a cukrot a szójaszószt, a paradicsompürét és az ananászléből is tegyél hozzá.
    Tedd az ananászkarikákat a serpenyőbe a hús alá, és hagyd kicsit karamellizálódni.
    Szórd a serpenyőbe a fűszereket és 1 percig hagyd pirulni, majd öntsd fel a szójamártással.
    Hagyd kicsit gyöngyözni, amíg a mártás krémes-ragacsos lesz, majd szórd meg a korianderrel.
    Tálald kínai zöldségekkel és rizzsel.

    Latsia:
    - nagyon gyors és finom, ha az ananászt a húsra tesszük mielőtt felöntenénk a mártással, jobban megtartja a sárga színét
    - kevertem a kínai zöldségekhez egy kis wok tésztát is, rizs helyett



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2008. május 13. 22:3312427.
    Ki fogom próbálni, biztos, hogy nagyon finom! Köszönöm szépen :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12423)
    2008-05-13  16:59
  26. 2008. május 13. 18:0412426.

    Sziasztok!

     

    Klárikám, ezt a cipöcskét tényleg kár lett volna kihagyni!

     

    Lili, bizony nekem sem sikerül soha olyan keveset fözni, hogy másnapra ne maradjon. Neked legalább az unokahúgodék ott laknak a szomszédban, szerintem nem mondanának nemet ha a finomságaidból ök is kapnának néha. A bárány fiatal lehetett, anyukám is mondja, hogy otthon sajnos inkább már birka amit árulnak, az is faggyús sokszor.

     

    Ma délután uzsonnának ami egyben vacsorám is volt, megettem egy fél sárgadinnyét pár deka áfonyával. Ilyen finom, édes dinnyét régen ettem. Semmi nem kellett rá.

     

    Feltettem egy további régiséget a youtubera, ha kedvetek van hallgassátok meg:

     

    http://de.youtube.com/watch?v=hS-m-YGOzVs&feature=user

     

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 13. 17:3712425.

    Szia!

    2 csirkemellet felszeleteltem, sóztam, borsoztam, fokhagymakrémmel és majoránnával alaposan bedörzsöltem. Ennyi. A továbbiakban úgy készült, ahogy az előbb leírtam! A cukkíni nagyon finom lesz, mert ebben a fokhagymás-fűszeres vajban sül át, mielőtt a mézet kapja. A vaj mennyisége kb. 5 dkg. De lehet picit több is, függ attól is, mennyi csirkemellet sütsz ki. 

    előzmény:
    kisvulkán (12424)
    2008-05-13  17:14
  28. 2008. május 13. 17:1412424.

    Szia, bekukkoltam ide es megkivantam a csirkedet!  Milyen fuszerek kerultek a csmellre? Es mivel ritkan fozok, megmondanad mennyi vajat kell tenni a serpenyobe?

    Koszonom! Lehet hogy ez lesz a hetvegi kajam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12423)
    2008-05-13  16:59
  29. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 13. 16:5912423.

    Szia Istar!

     

    A fűszeres csirkemellekkel egyszerre tettem serpenyőbe a fél centi vastagra karikázott cukkínit. NEM olajban, hanem vajban sütöttem. Amikor a csirkemell megpirult, kiszedtem, az ott maradt cukkínire 1-2 ek mézet locsoltam és 1-2 percig együtt pirítottam. Arra figyeltem, hogy a cukkíni roppanós maradjon. Nagyon finom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (12421)
    2008-05-13  11:38
  30. 2008. május 13. 12:1212422.

    Szervusztok.

     

    Ha már eddig nem tanultam, meg, már valószinüleg nem is fogok kétszemélyes adakokat főzni. Ez csak arról jutott eszembe, hogy ma megint húsleves és csőben sült karfiol lesz ebédre és még holnapra is van a maradékokból. Már arra is gondoltam, hogy veszek kétszemélyes lábast, fazekat és csak annyit csinálok, amennyi abba belefér.

     

    Andi, köszönöm a receptet, mentettem az összes képpel együtt.

     

    Klári, guszta a Sztoganoffod. De tündéri az a cipócske!

     

    Erika, ez a bárány finom lehetett. Én szeretem, de csinálni még sosem mertem, mert attól tartok, hogy valami öreg birkát sóznak rám bárány helyett és akkor büdös lesz a hús.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2008. május 13. 11:3812421.

    Sziasztok Mindenkinek és szép napot kívánok Nektek !

     

    Kedves Sherpa - a mézes cukkinit hogyan készíted? Köszönöm szépen :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12411)
    2008-05-12  12:34
  32. 2008. május 13. 10:5112420.
    Jaj de szép!!!!
    előzmény:
    latsia (12419)
    2008-05-13  09:19
  33. 2008. május 13. 09:1912419.
    Ezért a báránykáért megmutatom!
    Lemaradt az előbb, csak elrohantam és nem vettem észre
    előzmény:
    alchri (12418)
    2008-05-13  08:51
  34. 2008. május 13. 08:5112418.

    Sziasztok!

     

     

    Nelli, Andi  nagyon jól néznek ki a kiflik!

     

    Lili, Marcika nagyon aranyos kislegény, szépen fejlödik, nagyon jó dolga lehet, hiszen a remek nagynénije és nagybácsija közvetlen a szomszédságban lakik! Guszták a koktélok!

     

    Klárikám, hol a kis cipö? Ez a Sztroganoff nagyon finom étel, anyukámék étlapján szerepelt anno az étteremben. Akkoriban otthon még kifizethetö volt a bélszín, sok mindent készített belöle a vendégeknek, meg mi is el voltunk látva rendesen ezzel a hússal.

     

    Mi tegnap a maradék cevapcicit meg  a csirkemelleket grilleztük meg, plusz a bárányt. Isteni finom zsenge husi volt, fokhagymás,füszeres olajba pácoltam pár órára. Férjnek tocsogós / magyaros/ fejessáláta volt hozzá, magamnak a hagyományos mustáros, balzsamecet öntetes.

     

    Ma a maradék töltött paprikát esszük meg.

     

    Az idö változatlanul gyönyörü.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. május 13. 07:5312417.

    Sziasztok Lányok!
    Neked is  Editkém, egy -t is hoztam mellé.

    Lili, nagyon guszta lett a sütid, de én sajnos inkább a Nyuszi koktélt választom hozzá, így hívtuk régen azt az alkoholmentes koktélt, ami nagyon hasonlít a Tiédre, csak egy citromkarika volt a tetején pofinak és 2 szívószál volt beleszúrva fülecskének
    Én is most szomorkodtam azon, hogy ahogy látom svéd gyártmány, így nekem sem lesz hozzá szerencsém a nyárom, hacsak fel nem tankolok belőle és magammal nem viszek, de sztem az uram frászt kap már így is, ahogy halmozódnak a cuccok a vendégszobában, amiket vinni szeretnék
    A pesto-t most én csináltam, de venni is szoktam, mert szuper a készen kapható. Kéred?
    Hogy nő Marcika, repül az idő, mág gyurmicolni való!

    Nellikém, szuper a kiflid-zsemléd, olyan beleharapnivaló, én is lementettem a blogról a receptet, mert nagyon jól jön majd nekem C-on ez a kifli. Mi is mindig letekerve ettük

    Erika
    , látom finomakat készítettél az Ünnepek alatt, mentegetem a receptjeidet folyamatosan.

    Én a Stroganoff-ot hoztam, tegnap nem főztem, vendégségben voltunk, ott ettünk.
    Itt nem volt ünnep, nyitva voltak az üzletek vasárnap-hétfőn is, max. néhol svéd zászló lobogott, ennyi.
    Mutatok azért egy kiscipőt, most ebben koptatjuk  a flasztert, 21-es
    Legyen szép napotok!

    Bélszín Stroganoff módra / Latsia

    50 dkg bészínt csíkokra vágunk és forró olajra dobva megpirítjuk.
    Hozzáteszünk 20 dkg gombát szeletelve és 4 db csíkokra vágott csemegeuborkát, majd kissé össze pirítjuk.
    Felöntjük zsíros tejszínnel /kb 1,5 dl/, teszünk hozzá 2-3 ek mustárt és ugyanannyi ketchupot, sót és borsot és az egészet összerottyantjuk, mindez pár percet vesz csak igénybe.

    Latsia:

    - burgonya a legjobb köret hozzá 

    előzmény:
    Sarapod2 (12416)
    2008-05-13  06:59
  36. 2008. május 13. 06:5912416.
                       Napsütéses jó reggelt mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 13. 06:1812415.

    Szia Lilikém!

    Parancsolj:

     

    Békebeli főtt kifli
    12 db: 60 dkg liszt, 2 kk só, 2 kk szárított francia élesztő vagy fél kocka friss, 1 kk cukor, 0,5 dl olaj (megszaladhat 1 dl-re is, akkor foszlósabb lesz), 3 dl tej vagy víz (tejes avagy vizes kifli, ízlés szerint)
    A langyos vízben elkeverem a cukrot és az élesztőt. Megszórom a tetejét egy kanál liszttel és hagyom 5 percig habzani. Közben a liszteket, és a sót egy tálba öntöm és keresek egy jó rádió adót. Beleöntöm a felkelt "kovászt" és elkezdem dagasztani. Amikor nagyjából elvegyült, adom hozzá az olajat. Liszttől függ a folyadék mennyiség. Lehet, hogy kell még bele valamennyi. Az a lényeg, hogy ez egy nagyon kemény tészta. Egyáltalán nem szívet melengető ezzel dolgozni. Jól rá kell tehénkedni. Vagy odavágni a gépnek, hogy dagassza helyettünk. Addig kell feszültséget levezetni rajta, amikor már elválik az edényfalától és a kezünktől is. Na amikor itt tartunk, még rá kell dolgozni 3 percet. Ez a 3 perc egy fontos kulcs a folyamatban. Ekkor jól lezárom/letakarom és huzatmentes helyen felejtem 45 percre. Ekkor deszkára borítom, kissé lelapítgatom és felvágom 12 egyenlő részre. Egyesével kinyújtom kerek lapokká, mint a pizzát, kb 3 mm vastagra. Majd felcsavarom jó szorosan. Vannak, akik a háromszög formát favorizálják és azt tekergetik. /Az a francia vonal/ Teljesen mindegy. Én a békebeli /magyar/ pékek, kerek formáját követem inkább. A tenyerem alatt kétszer átgörgetem, hogy szorosan zárjon. Amikor az összessel végeztem, letakarom őket a lisztezett deszkán. Legalább két konyharuhával, mert ebben a szeles időben soha nem lehet tudni.
    45 perc múlva megnézem és ha jól megnőttek és kissé repedeznek, akkor odateszek egy 4 literes lábosba vizet főzni. 4 liter vízhez 1 kk cukrot kell tenni. A cukortól lesz a végeredmény szép barna, de az ízén egyáltalán nem lehet érezni. A sütőt beizzítom a legmagasabb fokozatra. Amikor a víz majdnem forr, akkor egyesével beleteszem a kifliket. Nagyon óvatosan nyúlok alájuk egy lapáttal, nehogy a keletkezett gázokat legyilkoljam. Nem süllyed le, hanem a víz tetjén úszik, ezért, amint a vízben van kiveszem alóla a lapátot és lenyomom vele a víz alá. Számolok hatig lassan (aka 6 másodperc) és akkor gyorsan kiveszem, és rögtön a tepsire teszem (olajozva legyen, vagy sütőpapírozva). Nőni már nem nagyon fognak. Talán 10%-ot. Mert a vízben gyorsan dagadnak ám. Ez a folyamat nagyon hamar megy, csak ijesztő ez a hímes tojás effektus.

    Linne! Tényleg nagyon szépek a Te péksüteményeid is! Én is ki fogom próbálni más formában is.
    előzmény:
    litita (12414)
    2008-05-12  22:55
  38. 2008. május 12. 22:5512414.

    Szervusztok.

     

    Ma is gyönyörü időnk volt.

    Ebédre sülthús volt krumplival. Délután barátok jöttek egy kávéra. Most már kávét is kaptak (nem úgy, mint a multkor), ezen kívűl sütöttem egy Francia mézes-krémest és kaptak alkoholmentes koktélokat (több félét, tízen voltunk).

     

    Erika, az a nyárson sült húsi nagyon guszta, meg birnám most enni, a salival együtt.

     

    Andi, köszönöm szépen a receptet, mentettem a képpel együtt. Azt szeretném csak megkérdezni, hogy Te a tetejére nem tetted a tortalapot, vagy csak én nem látom?

    Ez a kifli nekem is nagyon tetszik, de mivel én csak nagyon ritkán nézek be a sütis topikba, beirnád nekem ide a receptjét? Ma pont benéztem oda és láttam pár tortát, amit tavasz tett fel. Hát majd el ájultam, olyan szépek! Páran kérték is a recepteket meg a leirásokat, ezért most majd gyakrabban nézek bele, hátha meglátom.

     

    Linne, a Tied is gyönyörü!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. május 12. 22:1812413.

    Szépséges, ha jól látom kékszemű kis ördög.

    Tudom, és bocs, de annyira dühítő, minden topicba megjelenik egy vagy kettő. Erre kellene a modiknak figyelni, nem itt átvariálni az egész NLC-t. Igaz, hogy el ne kiabáljam, már pár napja jó !

    További kellemes estét !

    előzmény:
    latsia (12403)
    2008-05-11  09:17
  40. 2008. május 12. 19:1712412.
    Andikám!Én is megsütöttem tegnap este és ma délelőtt megint a kiflit.Ma már zsemlék és bucik is lettek.Már megint fogyóban van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12410)
    2008-05-12  07:31
  41. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 12. 12:3412411.
    Mai ebédünk: Fűszeres csirkemell sült, mézes cukkínivel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 12. 07:3112410.

    Szia Lilikém!

     

    Ez a Meggyes-habos Bibic receptje! Érdekes, akárhány receptet mentettem le tőle, az mind kivétel nélkül nagyon finom!!! Itt is van:

     

    Meggyes habos
    10 dkg cukor, 10 dkg vajjal habosra keverni,15 dkg liszt,1/2 csomag sütőpor, 1 ek rum a habosra kevert krémbe belekeverni.
    A fenti tésztát két részre osztani. 4 tojás fehérjét 20 dkg cukorral keményre felverni.
    A lisztes tésztát csak kenegetni lehet, mert sűrűbb, mint egy krém, de nem nyújtható. Ezt én egy lapos késsel szoktam a tortaforma lapjára kenni. (A formát nem kell kizsírozni,mert amikor kened a tésztát úgyis lejönne a zsírozott, lisztezett máz). A felkent tésztára a hab felét rásimítjuk és megszórjuk gyalult mandulával. Ebből két lapot sütünk.Amikor megsült még melegen késsel alányulva leszedjük a tortaformáról és a szebbik lapot azonnal melegen felszeleteljük,ahány szelet tortát akarunk. egy tortaformából kb 12 szelet lesz.
      Töltelék: 1 üveg meggybefőtt. A meggyet lecepegtettjük, a levéből 2,5 dl-t 2 tortazselével megfőzünk,hagyjuk kihűlni, majd belekeverjük a meggyet. Egy zselés meggyes masszát kapunk,amit az alsó tortalapra simítunk. 5 dl tejszínt keményre felverünk és óvatosan a meggyekre simítjuk. Szépen elrendezzük a tetejére az előre felvágott totalapot és fél napig hidegen tároljuk.Utána már csak enni kell.

     

    A sütis topik nagy sikere most a Békebeli főtt kifli. Annyira szépeket csináltak a lánoyk, hogy nem bírtam megállni és még este megcsináltam. Mellékelem az eredményt! Nagyon finom!

    előzmény:
    litita (12408)
    2008-05-11  20:29
  43. 2008. május 11. 22:5712409.

    Sziasztok!

     

     

    A gyerek szerencsésen megérkezett, már megnéztük a filmjeit, eszméletlen jól filmez, mindent, de tényleg mindent megörökített, még az ottani Lidl-t is, direkt kihangsúlyozva, hogy "ezt most csakis a mamának filmezem".

     

     

    Megtudtuk, hogy napok óta adják a horvát televizióban a koncert elsö számát, amiben a 3 fiú énekes a tanárnöjükkel ad elö egy müvet , holnap 10.10-kor megint látható lesz állítólag, itt:

     

    http://wwitv.com/portal.htm?http://wwitv.com/tel evision/index.html?http://wwitv.com/tv_channels/b1856.htm

     

    de nem vállalok érte felelösséget, horvátul nem tudok, csak annyit mondtak a csajok akiket szintén elhoztunk a reptérröl, hogy valami kultur a müsor címe és, hogy 10 körül jön.

     

     

    Ma este még megkeresem a tv adót a reciveren is, mert szeretném felvenni. Úgyis jár a mosógép, jó lenne még ma éjjel a másik adagot is kimosni, mert reggel 9-re Chrinek a pályaudvaron kell lennie.

    Finomat vacsoráztunk a teraszon, utána nagyon ízlett a narancsos mousse is.

     

    Holnapra két szelet bárányhúst vettem elö, megint kettesben leszünk.

     

    Alexék Bad Kreuznachban kirándulnak, ahol apósom anno amerikai fogságba esett, Alex nem is tudta, érdekelte volna, hogy hol volt a tábor, de azt nem tudtuk sajnos megmondani, csak az apósom által elmesélt történeteket róla.

     

    Lilikém, szerintem nagyon finom volt a mai menüd, tulajdonképpen a töltött paprikám sem volt éppen ünnepi.

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek és szép Pünkösdhétföt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. május 11. 20:2912408.

    Sziasztok.

     

    Ma húsleves volt nálunk ebédre és csőben sült karfiol. Hát nem valami ünnepi ebéd, de jó volt.

     

    Sherpa-Andi, nagyon ötletes az a torta, nekem nagyon tetszik az ötlet. Hogy miket nem lehet ma már megcsinálni! Ha azt a szépséges első desszertet Te csináltad, beirnád a receptjét, mert az is fincsi lehetett?

     

    Klári, azok a rudacskák is nagyon jól néznek ki. Becsületből lementettem a receptet a képekkel együtt, de nem hiszem, hogy egyhamar lehet nálunk kapni ilyen tésztát. A pestókat Te csináltad, vagy az is készen kapható Nálatok?

    A lánykád még mindig tündéri!

     

    Fünfi, én még életemben nem láttam zselatin lapocskákat, csak a receptekben szoktam olvasni, hogy azt használják. Én vagy sima zselatint, vagy tortazselét (így árulják) használok. De ha Te lapocskákhoz vagy szokva, nem kell váltanod, azok ugyanolyan jók.

     

    Erika, szép rózsát kaptál a férjedtől, biztos megérdemelted.

    Én még idén nem csináltam töltött paprikát, de hamarosan fogok. A mousse már megint tetszik, ezt is lementem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. május 11. 14:5812407.

    Sziasztok!

     

    Ma a töltött paprika töltelékébe nem tettem rizst és a szószába sem lisztet, paradicsomlében föztem meg, így is sürü lett.  De a szokásos szalonnát nem hagytam ki a gombócokból, nagyon finom ízt ad neki.

     

    Édességnek a tegnapi tévémüsorban látott narancsos, marcipános mousse-t csináltam meg, csak annyi különbséggel, hogy mivel nem volt itthon marcipán, fehér csokival helyettesítettem. Meg nem chilis csokit használtam a tetejére, hanem málnás 70%-os csokit.

    Itt a recept az én változtatásommal:

     

    Narancsos mousse/alchri:

     

    3 tojás, 10 deka marcipánmassza, 1 narancs, 2 ek. narancslikör, 3 lap zselatin, 1 csipet só, 4 deka cukor, 3 deci tejszín, 15 deka 70 %-os chilis csoki, 1 doboz málna, 2 cl narancslikör, dekoráció

     

    A tojásokat ketté választani, a fehérjét a csipet sóval keményre verni majd beleszórni óvatosan  2 deka cukrot, tovább verni. A sárgájába belereszelni a marcipánt, a narancs héját, beleönteni a narancslikört, habosra keverni.

     

    A zselatin lapokat hideg vízben felpuhítani, majd fél narancs kifacsart és langyosra melegített levében feloldani, a marcipános keverékhez önteni, jól összekeverni. 2 deci tejszínt felverni.

     

    A felvert fehérjét és a tejszínhabot felváltva a marcipános,tojássárgájás keverékhez keverni, poharakba önteni és lehüteni.

     

    A chilis csokit 1 deci tejszínben a narancslikörrel felolvaszatni, hozzáadni a maradék 2 deka cukrot, összekeverni és amikor lehült, a megkeményedett marcipános masszára szétosztani. Málnaszemekkel és egyéb dekorációval tálalni.alchri:  nem volt itthon marcipán, de mindenképpen szerettem volna ezt az édességet megcsinálni, így 10 deka fehér csokit olvasztottam fel és azt kevertem a tojássárgájához. Chilis csokim sem volt csak málnás, így azt tettem  a tetejére. Fagyasztott málnával dekoráltam.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. május 11. 12:2312406.

    Klárikám, ez lemaradt. Csúcs ez a színes levelestészta, itt még nem láttam, majd körbe nézek.

     

    Nagyon guszta lett ez a színes rudacska belöle!

     

    Andi, biztosan jó buli volt, ahol ennyi finomságot ettetek, nem lehetett rossz.

     

    előzmény:
    latsia (12402)
    2008-05-11  08:57
  47. 2008. május 11. 12:1712405.

    Férjemtöl kaptam Anyák napjára. Ezt mondta hozzá: A gyerekeim néha túlságosan is jó anyukájának.

     

    Nem tudom hogyan lehet egy anya túlságosan jó a gyerekeihez, de azért jól esett.

     

    Klárikám, tüneményes ez a lány, mintha világosodna  a haja színe, nem? Gyönyörü zöld a park, nap mint nap rengetegen napoznak a füvön, a betegünk el van tájolva, ez nem "kutyaszarató" hogy a szavaival éljek, itt tilos a kutyusokat kakiltatni, vagy ha malör történik, össze kell szedni. Kis gyerekekkel is játszanak a füvön, jól néznénk ki ha másképpen lenne, de itt is biztosan magából indul ki a szegény bolond.

     

    Zsuzsi, ma este nálunk is görög saláta lesz, már bepácoltam hozzá a csirkemellfilét meg begyúrtam cevapcicit.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. május 11. 09:4612404.

    Sziasztok Lányok !

     

    Remélem, mindenkinek jól telnek a hosszú hétvége napjai.

     

    Klári, meggyógyultál már? Melinaki nagyon édes nagylány már, az a mosoly az arcán a fiókpakolás után, tündéri. Mondjuk ez a kosaras képe is nagyon jó.

     

    Erika, nagyon hangulatos a teraszotok, biztos jó lehet ott pihengetni. Guszta az epres-spárgás salátád.

     

    Andi, gratulálok a lányodnak, hogy túl van az írásbelin. Ez a skype-os torta jó ötlet. De Bibic meggyes-habosa is nagyon guszta.

     

    Agnetha, nagyon ügyes lányod van, reméljük, megmarad a főzés szeretete későbbre is nála.

     

    Lili, jól hangzik az eperhabod. Melyik fajta zselatinból kell belőle egy zacskó? Én általában a lapokban lévő szoktam használni, azzal jól boldogulok, de a por alakúval már volt, hogy ráfáztam.

     

    Nálunk mostanában nem volt semmi különleges. A héten ananászos csirke, paradicsomszószos tészta, görög saláta grillezett virslivel, pizza készült. Ma azt hiszem csirkepörkölt lesz nokedlival és uborkasalátával. Tegnap sütöttem egy citromos szeletet, ma pedig egy pogácsát csinálok, de még nem tudom pontosan, hogy milyet.

     

    Jó pihenést, szép napot  lányok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. május 11. 09:1712403.
    Erika, nagyon hangulatos a vacsorátok helyszíne, milyen szép zöld a kert! Itt is olyan élénkzöld minden, olyan pihentető a szemnek...ez biztosan hiányozni fog Cipruson, de ott meg lesz más jó
    Igaz, a hegyekben ott is nagyon szép színű az erdő..
    A Garnéla falatokat mentettem, ez nálunk is nyerő lesz, kagylóm az nincs, majd szedek a tengerparton

    Agnetha, szia! Gratulálok a Kislányodhoz, biztosan nagyon ügyes, ha már most ilyen finomsággal kápráztat el!

    Andi, az első kép tartalmáért én is nagyon messze elautóznék!
    Szuper a torta is, milyen jó ötlet, hogy a társaság tagjai láthatók rajta! Ez olyan fényképtorta ugye?

    Editkém, az nem olyan "jó buli", egymásnak mégsem ugathatnak be, ugye? Így meg szépen elszórakoztatják magunkat...szánalmasak.

    Lili, epresed mentve, én ugyan mindig tartok a zselatintól, de egyszer már tényleg meg kellene próbálkoznom vele...mert annyi finomság készül vele.

    Ma asszem Stroganoff-ot készítek majd este, még nem biztos, de a bélszín már megvan hozzá.

    Eper helyett meg hozta egy kosár gyereket



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. május 11. 08:5712402.
    Sziasztok Lányok, szép Pünkösd Vasárnapot Mindenkinek!

    Mindjárt visszaolvasok!

    Nálunk csodásan süt a napocska, komolyan mondom, az idei április és eddigi május előtt le a kalappal!
    Tegnap kicsit kimozdultunk, a városban sétáltunk, játszótereztünk, és ott is ettünk.
    Kicsit színesítjük a ruhatárat, vettünk egy pár dolgot, de persze Melinaki gardróbja nőtt leginkább. felváltották a Mici mackós cuccokat a Hello Kitty-sek...így öregszik a gyerek

    Ma is nemsokára indulunk, de előtte sütöttem egy kis rágcsálnivalót, nagyon ajánlom, mert finom, egyszerű és gyors.
    Tegnap vettem ezeket a színes tésztákat, a piros: paradicsomos-bazsalikomos, a zöld pedig spenótos, isteni finomak, majd mást is sütök belőlük, az már biztos.
    Narancssárga is volt, az répás.
    Legyen nagyon szép vasárnapja Mindenkinek!

    PARMEZÁNOS SZÍNES RUDACSKÁK / Latsia

    2 csomag színes levelestészta / zöld és piros
    3 tk zöld pesto
    3 tk piros pesto
    reszelt parmezán

    A levelestésztákat kitekerjük, megkenjük az pestokkal / mindegyikre a saját színét /.
    Megszórjuk a sajttal és felcsíkozzuk, /esetleg a csíkokat megcsavarva/ sütőpapírral bélelt tepsire fektetjük.
    170 fokra előmelegített sütőben, 10 perc alatt megsütjük.

    Latsia:
    - 30 dkg-os a tészta színenként
    - 2 tepsinyi lesz belőle
    - jól meg kell sütni, különben elhajlik
    - gyors, finom, mutatós


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top