Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 11. 08:0012401.

    Sziasztok Jányok!

     

    Tegnap egy nagyon kellemes társaságban, nagyon jókat ettem! Én édességgel járultam hozzá az ebéd sikeréhez, a háziasszony meg csináltatott egy tortát, aminek az a különlegessége, hogy a Skype-os csapat egyik beszélgetése volt a dekoráció! Szerintem fantasztikus ötlet, bár a tortából már nem ettem, mert elég messze voltunk és hosszú autóút állt előttünk, így indultunk visszafelé. De azért lefényképeztem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. május 11. 07:0512400.

    Jó reggelt!

     

     

    Lilikém, finom is volt és gyorsan elkészül. Sovány joghúrttal készítettem az öntetet, így még diétás is.

     

     

    Agnetha, üdvözöllek a topikon! Nagyon ügyes a lányod, finomat fözött! Pár napja egy fözös müsorban egy 17 éves fiú fözött több híres tv szakáccsal együtt, egy másik vetélkedös fözös müsorban ö nyert.

     

     

    Megtaláltam a neten a tegnapi tévéadást, meghallgattam mégegyszer. Tehát a steaket egy tepsire fekteti, a tetejére olajat csepegtet, füszerezi pl. zöldfüszerekkel és 70-80, maximum 90 fokon 40 percig süti. Utána a forró serpenyöben mindkét oldalán megpiritja.

    Itt látható az egész müsor:

    http://laferlichterlecker.zdf.de/ZDFde/inhalt/20/0 ,1872,4084468,00.html?dr=1

     

    A 31. percnél kezdi el mondani.

     

    Tegnap kellemes volt a teraszon vacsorázni.

     

    Meghitt Pünkösdvasárnapot kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_591572
    Torolt_felhasznalo_591572
    2008. május 11. 02:2812399.

    Minden Dolce Vitásnak, köszönöm egy remek topic.

    kedvenceim között vagytok. sokat járok ide, igazából receptekért, ötletekért. Sokat el is készítettem már.

     

    Ma a kis képviselőfánkok kerülnek sorra. Nálam vaníilia puding krémmel és tejszínhabbal a tetején.

     

    Főzni nem tudom még mit fogunk.

    Szombaton a 16 éves lányom főzött. Csirkemell újhagymával tejszínnel, füstölt sajttal a tetején sütőben sütve. Tört krumplit készített hozzá, ami a hús alatt összegyűlő szafttal nagyon ízletes volt.

     

    Kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_350386
    Torolt_felhasznalo_350386
    2008. május 10. 23:4512398.
    Szerinted érdemes Neked itt okoskodni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471061 (12407)
    2008-05-10  23:04
  5. 2008. május 10. 22:2912397.
    Hu, de finomak lehetnek ezek a falatok!
    előzmény:
    alchri (12396)
    2008-05-10  18:22
  6. 2008. május 10. 18:2212396.

    Sziasztok!

     

     

    Lili, köszönöm ezt az epres receptet, jól hangzik!

     

    Sarapod, hogyan áll a recamier? Majd fotót mutass légyszí.

     

    Chri jelentkezett, lelkesen mesélte, hogy traktort vezetett. Nagyon jól érzi magát.

     

    Holnap ebédre töltött paprikát fözök, este meg görög saláta lesz csirkemellnyárssal meg sütök a férjemnek pár cevapcicit is, ezt Chri valószínü nem eszik, mert az utóbbi idöben eleget fogyasztotta.

     

    Ma este paradicsom-mozarella saláta lesz, meg csináltam magamnak garnéla falatokat, mindjárt beírom a receptjét.

     

    A kedvenc fözös müsoromban hallottam ma egy tippet, komolyan mondom, kipróbálom!. Egy nézö kérdezte a mesterszakácsokat telefonon, hogy hogyan kell steaket sütni, hogy puha és szaftos legyen és túl véres pedig ne.

     

    Azt mondta a szakács, hogy egy ezer százalékos tippje van. A steak szeleteket elöször a sütöben max. 70 fokon 40 percig egy tepsin sütni kell, majd utána a forró serpenyöben mindkét oldalán megpiritani.

     

     

    Garnéla falatok/alchri:

     

    10 deka garnéla, 1/2 alma, 1 tojás, 1 deci joghúrt, 1 ek. mustár, só, bors, curry, citromlé, cukor, snidling

     

    A garnélákat megföztem, lecsepegtettem. A tojást keményre föztem. A garnélákat a kockára vágott almával összekevertem, leöntöttem a dresszinggel, azzal is jól összekevertem, majd kis tálkákba osztottam / vagy aperitif kanalakba is lehet/ és az apró kockákra vágott tojással és a snidlinggel megszórtam.

     

    Szép estét!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. május 10. 13:5712395.

    Köszi!

     

    Kellemes ünnepeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (12394)
    2008-05-10  13:33
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. május 10. 13:3312394.

      Akkor még egy pillanatra...

    A fehérpecsenye nem a bélszín, ha a szarvasmarhára "élő állapotában" mondjuk oldalról látsz rá, akkor a fehérpecsenye a hátsó vágtagján van, mondjuk a combja hátsó-oldalsó része...

    Száraz hús és kiválóan lehet szeletelni, sokan szeretik. Nagyjából mindent lehet belőle készíteni.

     

      Tehát még egyszer: mindenki főzzön sok finomságot!

    előzmény:
    alchri (12388)
    2008-05-09  19:19
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. május 10. 13:2412393.
    Két dolog: 1. Te meg nyugodtan fordulj a Budayhoz - ugyanis nekem tényleg bejött a - ugyan nem 80, de 90 fokon való - marharostélyos készítéséhez az ötlete (tehát lassú tűz, hosszú idő), valóban nagyon finom lett, pedig elhiheted, volt néhány igazán kritikus nagymama és nagynéni a társaságban...

      2. Nyhpraxis meg nyhpraxis, kérdezd csak meg Sherpától, ha nem hiszed, vagy nézz vissza a hozzászólásai között. Elsősorban politikai fórumokra ír (képzeld, olvasni is tud), s mint mondtam, ide csak receptet csenni jár, viszont azonnal feltűnt a te arrogáns, kioktató hangnemed neki - azaz nekem. (Egyébként érdekes módon, nekem a tésztához is "bejön" a főzővízhez való olaj adása, különösen durumtésztáknál, ha csak simán, pl. kis dinsztelt fokhagymán megforgatva köretnek adom. Ha szószos, akkor tényleg nem kell a főzővízhez olaj. Valóban, csak kicsit kell gondolkodni...)

     

      Szomorúan konstatálom, hogy még egy főzőtopikon sem tudnak egyesek normálisan kommunikálni, így búcsúzom is, lányok, nektek köszönöm a remek recepteket, máskor is fel fogok használni egyet-egyet!

     

      Minden jót, és ne hagyjátok magatokat zavartatni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883463 (12385)
    2008-05-09  17:04
  10. 2008. május 10. 10:1412392.

    Sziasztok.

     

    Erika, jó lehet ott a teraszon üldögélni, ha olyan az idő.

    Ez a zöldspárgás-epres saláta fincsi lehetett.

     

    Klári, szorgalmasan mentegetem a salátáidat, ezt is köszönöm szépen.

     

    Tegnap átmentünk az unokahugomékhoz enni nyárson sült húst krumplival (az is nyársra volt húzva). De ezt nem kint, hanem egy serpenyőben sült, így is jó volt és legalább a krumpli is átsült. Én vittem Cézár salátát és egy epres desszertet, persze Tőletek vettem. Csak nem volt elég friss eprem, ezért a krémbe eperdzsemet tettem és csak a díszités volt friss eper. Képeket elfelejtettem csinálni, de beirom, melyik recept alapján csináltam, nagy sikere volt. Ja, és joghurtom nem volt itthon, tejföllel helyettesitettem.

     

    Gyors eperhab/Maxima


    Könnyű és fenséges - kényeztesd magad vele!

    Hozzávalók:
    • 1 kis zacskó zselatin
    • 1/2 kg friss eper
    • 1 pohár natúr joghurt
    • 1,5 dl tejszín
    • 3 evőkanál cukor


    Elkészítés:
    Kevés langyos vízben a zselatint feloldom. Körülbelül öt percig állni hagyom, addig az epret megmosom, megtisztítom, apróra vágom. A tejszínt és a cukrot habosra verem. Az összes alapanyagot: a feldarabolt epret, a feloldott zselatint, a joghurtot és végül a tejszínhabot óvatosan összekeverem. Az elkészült krémet poharakba töltöm, a tetejüket eperszörppel, tejszínhabbal és néhány szem eperrel díszítem. Végül néhány órára hűtőbe teszem.

     

     

    Ma húsleves lesz ebédre és csőben sült karfiolt csinálok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. május 10. 07:4812391.
    Klárikám, jól nézett ki a salitok, jó ötlet, holnap estére talán hasonlót csinálok, hogy hús is legyen a vércséknek!
    előzmény:
    latsia (12389)
    2008-05-09  23:49
  12. 2008. május 10. 07:4212390.

    Sziasztok!

     

     

    Vacsorára a maradék spárgából és eperböl dobtam össze egy salátát, amit aztán a teraszon ettem meg.

     

    Ma még nem tudom mit fözök, egyáltalán az ünnepnapokra nem állt még össze semmi a fejemben fözés ügyileg.

     

    Chrinek tegnap remélem sikeresen lement a koncert, még nem jelentkezett azóta. Ma az egyik helyes horvát osztálytársnöjéhez hiavatalos, Zágrábtól nem messze laknak a szülök egy parasztudvarban. Már vagy 2 hatvan perces filmet forgatott, holnap este talán sikerül bele nézni. Mondta, hogy ö szeretné összevágni aztán másolhatjuk a többieknek. Hétfön Franciaországba utazik tovább, oda is viszi a kamerát.

     

    Epres zöldspárgasaláta/alchri:

     

    25 deka zöld spárga, 20 deka eper, fehér balzsamecet, só, juharszirup vagy méz, olivaolaj, piritott napraforgómagok, rózsabors

     

    A spárga végeit levágtam és az alját megpucoltam, 2-3 centis darabokra vágtam. Pár percig blansíroztam, közben kikevertem a dresszinget és a leszürt meleg spárgát beleöntöttem, jól összekevertem. Hülni hagytam, közben megpucoltam az epret, félbevágtam a szemeket. Utána összekevertem a spárgával, a napraforgómagokkal és rózsaborssal megszórva tálaltam.

     

    Kellemes szombatot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. május 9. 23:4912389.
    Sziasztok Lányok!

    Mielőtt beesek az ágyba, még gyorsan beírok

    Erika
    , hangulatos a kis teraszotok, pihenésre /is/ csábít!
    Mi szerencsére mindketten nagyon szeretjük a tengeri cuccokat, Melinaki is evett már, igaz, még csak halat mertem neki adni, de a többivel ráér még talán.
    Mangó...én eddig vagy nagyon finomat vettem /ritkán/, vagy nagyon tré-t...így inkább mostanában dobtam a kérdést, /miután a mangókat is kellett/ ha mégis ráindulunk, akkor befőttet veszünk belőle.
    Próbáltam megérlelni, nem sikerült.

    Lili
    , igen, pillanatok alatt kész az egész, a rákot és a tintahalat tettem a salira, de maradt is belőle.
    Egyébként friss, finom kenyérkével, amiket Te szoktál sütni, vagy más körettel főételnek is beillenek.
    Fehérpecsenye...ha jól tudom, akkor azt szeletben hirtelen elősütik /sózva-borsozva, ha nincs pácolva/, majd fedő alatt puhára párolják...
    Persze a pác, ahogy a bélszínnek is, nagyon jót tud tenni...
    Én arra tippelek, hogy vagy nem pároltad elég ideig, vagy nagyon öreg marha volt...de aki többet tud, majd úgyis szól
    Mákos tészta...jujj már alig várom, hogy ehessek, nemsokára lesz rá alkalmam, szingli leszek pár napig és akkor jöhet!
    Lilikém, pakolgatok én eleget a kismókusom után, de az nem elég, muszáj kondizni is mellette, most egy kicsit túlzásba is vittem, az is rásegített erre a betegségre.
    Guszta lett a Narancsos csirke és sali, a salátákba én is többnyire azt teszem, ami itthon van épp, csak aztán leírom, hátha más, mint az előző.

    Nellikém
    , köszi, akkor inkább lemondok erről a medvehagymáról, én nem kockáztatok. Majd egyszer máskor megkóstoljuk. Pont meséltem anyukámnak, erre rávágta, hogy adyligeten is tele volt vele az erdő /ott laktunk/...na akkoriban még nem igazán főzőcskéztem, így tőlem akár a kertünkben is lehetett volna, akkor sem izgatott volna Jajj de szép hely is volt....

    Hoztam a mai salátánkat, ennyit azért összedobtam.
    Elsősorban maradékfelhasználás miatt készült, mert voltak  kis csirkemelldarabkák, és egy pár kanál mustár és ketchup is az üvegek alján...

    Pikáns csirkecsíkok salátával / Latsia

    35 dkg csirkemell
    4-5 ek ketchup
    1 ek mustár
    1 ek olívaolaj
    1 ek méz
    1 ek szójaszósz


    A mártás hozzávalóit egy mélyebb serpenyőbe tettem, összekevertem és beleforgattam a csirkemellcsíkokat.
    Kislángon megsütöttem pár perc alatt és a salátára halmoztam.

    Saláta

    2 marék vegyes saláta
    1 avokádó
    8 koktélparadicsom
    1 ek olívaolaj
    1 ek balzsamecet

    Jó éjt Mindenkinek és szép hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. május 9. 19:1912388.

    Klárikám,  remélem már jobban vagy!!! Isteni finomakat készítettél, talán ezt a tintahalat a férjem is megenné, bár ezt is inkább panírozva szereti.

    Lili, a mangót az Aldiban vettem , isteni érett volt és igazán kifizethetö. Különben én sem mondhatom el, hogy nagy mangó evö vagyok, de ez most írtó finom volt!!!

     

    A hússal kapcsolatban nem nagyon tudok segíteni, nem tudom melyik része a marhának a fehérpecsenye . Ez akkor nem a bélszín? Azt is inkább átsütve szeretem, nem véresen.

     

    Hoztam pár fotót a teraszról, nagyon finom volt a lemenö napsütésben ot pihizni.

     

    Szép estét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. május 9. 18:5212387.

    Szép estét Lányok!

     

     

    Ma zöldspárgás risottot föztem, hozzá szezámmagos csirkemellfilét sütöttem.

     

    A teraszunkat hoztam rendbe mivel kitartóan gyönyörü idö van és vasárnap Pünkösdvasárnap meg egyben Anyáknapja is lesz, hétfö is ünnepnap, így többet élvezhetjük.

     

    Chri vasárnap este érkezik haza, gondoltam, hogy a teraszon vacsorázunk.

     

    Zöldspárgás risotto/alchri:

     

    25 deka zöld spárga, 20 deka risotto rizs, 1 hagyma, 1 gerezd fokhagyma, vaj, 1/2 liter leves, 1 deci fehérbor, fél citrom reszelt héja, 10 bazsalikom levél, só, bors, 5 deka reszelt parmezán vagy más sajt

     

    A hagymát és a fokhagymát apróra vágtam, kevés vajon dinszteltem. Rádobtam a kis darabokra vágott, megpucolt spárgát / a feje kivételével/ és együtt dinszteltem. Beleszórtam a rizst, együtt piritottam, majd felöntöttem a borral, füszereztem. Utána mindig pótoltam a folyadékot egy kevés levessel. 10 perc után beletettem a spárgafejeket is. Tovább föztem. Amikor a rizs megpuhult, beleszórtam a csíkokra vágott bazsalikomot, egy ek. vajat, a reszelt citromhéjat és a reszelt parmezánt. Összekevertem és tálaltam.

     

    Szép estét!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. május 9. 18:2412386.

    Vadgyomok, ez az év eddiigi legjobb vicce! Hogy én más nickkel jövök ide. Magadból indulsz ki talán?

    Listázd már ki légyszíves "nyhpraxis" hozzászólásait és azonnal látod, hogy nem én vagyok. Azért ennyire butuska nem lehetsz.

     

    Ami az olajat a tészta fözövizében illeti, valakivel összekeverhetsz, ugyanis én soha nem teszek bele, mert már régóta tudom, hogy utána nem issza be a szószt a tészta, ez már igazán nem újdonság!

     

    A marhapörkölt meg eszméletlen jó lett és nem elöszörre, lehet, hogy kivétel vagyok, de nekem sikerül így. A jövöben is csak így fözöm!!!!

     

    Nagyátverés, nem hiszem , hogy rosszabbul járok mint eddig, fogalmad nincsen mennyit telefonálunk az "öshazánkkal" és legalább végre nem kell naponta megnézni a call by call elöhívószámokat, hanem simán hívhatjuk a rokonokat, barátokat. Kizárt, hogy többet fogunk fizetni mint eddig.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883463 (12385)
    2008-05-09  17:04
  17. Torolt_felhasznalo_883463
    Torolt_felhasznalo_883463
    2008. május 9. 17:0412385.

    Nem értitek az istennek sem, szóval az alacsony höfokon való puhítás nem vonatkozik pörkölt készítésére, mert ahhoz MAGASABB hőfok kell. Minden másra jó ez az eljárás, marhasültet is csinálhatsz, de főleg filére meg egybesült jobb marhahúsra vonatkozik ez is. 80 fokon KIZÁRÓLAG finom, zsenge husokat lehet hosszabb ideig párolni, sütni.

     

    A pörkölt készítéséhez MINIMUM 120 fok kell és hiába viszed le a hőfokot egész alacsonyra, nem lesz az igazi. Mint ahogy meg is történt, mert beírtad.

     

    És most figyelj: nem a neten olvastam, KIPRÓBÁLTAM!!!! Mert egy jó szakácsnő ugye így jön rá a dolgokra. Sokmindent írtak és mondtak már híres szakácsok, ami nekem nem jött be, mint például az, hogy a tészták főzővízébe olajat kell önteni és akkor nem ragad össze a tészta. Ezt én azonnal konstatáltam, hogy nem oké, mivel az olaj csak a víz tetején úszik...A híres szakácsok meg csak most kezdik már a tévében is mondani, hogy ez nem úgy van. MÁR rájöttek...(fogadok, hogy ezt sem érted..)

     

    Ajánlanám, hogy kis kobakotokat is használjátok néha, ezért kár másik névvel bejönnöd alchri.  Persze ami nem megy, azt ne eröltesd!

     

    Tudnék ehhez a témához egyébként irodalmat is beírni, ajánlani, de minek, ha egyszer még olvasni sem tudtok???? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (12380)
    2008-05-08  12:17
  18. 2008. május 9. 15:1912384.

    Sziasztok.

     

    Klári, mielőbbi gyógyulást kivánok Neked! Nálam egy ilyen saláta fél gyógyulás lenne. Most már nem csak lementem, de meg is csinálom hamarosan, rákom van is a mélyhűtőben, csak tintahalkarikákat kell vennem. Jól értem, hogy az első két recept szerint megcsinált herkentyük mennek be a salátába?

     

    Erika, Nálad is főleg ez az áfonyás-sajtos salátád fogott meg, mert mangó nálunk nem nagyon van, ahol van (méreg drágán, sajnálnám a húshoz adni), ott is teljesen íztelen.

     

    Hát én ma nagyon „lebőgtem” az ebéddel. Igazából csak azért mondom el, mert ne csak azokat meséljem, amik sikerültek, meg hátha adtok valami jó ötletet, mit csináltam rossúl. Kivettem marha fehérpecsenyét a fagyasztóból. Eddig sosem csináltam, de valamikor húsvét előtt vettem egy darabot, hogy majd tatárbeafsteaknek jó lesz (hogy miért nem csináltam belőle azt, nem tudom). Forró zsírban átsütöttem egyben minden oldalról, aztán kissebbre vettem a lángot és fedővel, meg fedő nélkül sütöttem még egy darabig. Mikor kivettem és szeleteket vágtam a deszkán, nem csak piros volt a belseje, de borzasztóan kemyény is. Mivel a férjem nem eszi a véres húsokat, gondoltam, akkor szeletekben átsütöm egy serpenyőben. Hát ha lehet, még keményebb lett a hús. Ezekután mi volt nálunk ebédre? Na mi? Hát krumplipüré paradicsomsalátával. Ehhez lett volna a hús. Nem baj, estére ugyis hivatalosak vagyunk az unokahugomékhoz sasliksütésre, majd ott jólakunk (ha átsül az ő húsuk).

    A kérdésem nem csak az, hogy mit csináltam rosszúl, de az is, hogy most ezekkel a hússzeletekkel lehet még valamit kezdeni (mondjuk ledarálva), vagy örüljön Tina, hogy egyszer az életében kap fehérpecsenyét?

    Tanulság: ne vegyen flancos dolgokat az, aki a síma parasztos kajákhoz van szokva.

    előzmény:
    latsia (12383)
    2008-05-09  08:50
  19. 2008. május 9. 08:5012383.
    Sziasztok!

    Később megpróbálok visszaolvasni, csak beköszönök.
    Lebetegedtem tegnapra annyira, hogy nem is tudtam volna ellátni a gyereket, így férj itthon maradt.
    Mára kicsit jobban vagyok, de tényleg csak egy kicsit, így a vendégséget is le kellett mondani, nem szeretnék megfertőzni senkit.

    Tegnap ezért nem is főztem, ma sem hiszem, hogy fogok, talán holnap.
    Viszont tegnapelőtt még igen, így azt mutatom.
    Szép hétvégét Mindenkinek, jövök, ahogy tudok.

    Fokhagymás rák
    / Latsia

    40 dkg koktélrák - shrimps
    2-3 gerezd fokhagyma
    1 marék snidling
    1 ek olívaolaj

    Az olívaolajon megfuttatjuk az áttört fokhagymát, rádobjuk a rákot és pár perc alatt átsütjük.
    Megszórjuk snidlinggel és átforgatjuk.

    Chillis tintahalkarika / Latsia

    1 chillipaprika
    40 dkg tintahal
    1 gerezd fokhagyma
    1 marék petrezselyem
    1 ek olívaolaj

    Az olívaolajon megfuttatjuk az áttört fokhagymát, rádobjuk a chillipaprikát, a tintahalkarikát és a petrezselymet.
    Jól átforgatjuk és pár perc alatt megsütjük.
    Tényleg csak pár perc, különben gumis lesz!

    Tengeri saláta / Latsia

    vegyes saláta
    lilahagyma
    koktélparadicsom
    sárgaszínű paprika
    olívaolaj nem kell, mert a tengeri cuccon is van!
    balzsamecet, só

    A saláta hozzávalóit tányérokra tesszük és rápakoljuk a tengeri herkentyűket úgy, hogy a levükből is teszünk a salátára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. május 9. 06:5812382.

    Sziasztok!

     

    Tegnap a férjemnek lecsót föztem, kaptam magyar paprikát hozzá. Magamnak pedig gyümölcsös húst, méghozzá mangóval.

     

    Este szalma voltam és megint gyümölcsöset ettem, egy áfonya-sajtsalátát. Írom a recepteket, nagyon finom volt mindkettö.

     

     

    Szüzpecsenye mangószósszal/alchri:

     

    15 deka szüzpecsenye, fél érett mango, só, bors, curry, kb. 1 deci tejszín, 2 ek. mangochutney, kevés olaj, pár tört pisztácia dekorációnak

     

    A szüzpecsenyét érmekre vágtam és a forró olajon egy serpenyöben mindkét oldalán pirosra sütöttem. Mellédobtam a kis kockákra vágott mangót, együtt sütöttem, majd felöntöttem a tejszínnel. Füszereztem és belekevertem a chutney-t. Párolt rizs passzol hozzá, én köret nélkül ettem. Tört pisztáciával szórtam meg.

     

     

    Áfonya-sajtsaláta/alchri:

     

     

    15 deka friss áfonya, 10 deka füstöltsajt vagy trappista, vagy vegyesen, fél hagyma, 2 deci joghúrt, 1 kk. mustár, citromlé, só, cukor, bors

     

    Az áfonyát megmostam, a sajtokat kockákra vágtam. Összekevertem egymással öket és leöntöttem a hagymás, joghúrtos dresszinggel. Kicsit állni hagytam, majd salátaleveleken snidlinggel megszórva tálaltam.

     

     

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 8. 21:2112381.

    Szia Lilikém!

     

    Hát ma lett vége az írásbelinek!  Az eredményt majd június elején tudjuk meg. A matek húzós, attól félt a legjobban és az lett szerinte a leggyengébb. Történelem, magyar az jól ment és ma volt emelt szintű angol. Abban biztos vagyok, az iskola legerősebb angolosa! Remélem lesz egy kis sikerélménye! Aztán jönnek a szóbelik és eldől, hogy mire elég a felvételihez. Szerintem semmire, de ezt persze nem mondom neki!

    előzmény:
    litita (12375)
    2008-05-07  21:50
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2008. május 8. 12:1712380.

      Én ugyan csak receptet csenni szoktam ide jönni, de...

     

      Ha bármelyik "igazi" profi mesterszakácsot kérdezed: igen, ha valóban zamatos marhahúst akarnak tálalni, kis hőfokon, sokáig sütik - csak a kiszáradástól óvják közben a húst. (Legutóbb éppen Budaytól hallottam, mint műhelytitkot - érted, OKOSKA?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883463 (12372)
    2008-05-07  16:38
  23. 2008. május 8. 10:3312379.

    Sziasztok.

     

    Erika, köszönöm a választ. Nálunk is inkább a hagyományos kaják a menők, csak néha-néha tudok becsempészni valami "trendit". Ma húslevest csinálok, férjem kérésére ismét maceszgombóccal.

    Tegnap voltam korházlátogatáson (egy idős rokon) és ott mákos tészta volt ebédre, hát képzeljétek, annyira megkivántam, hogy ma a húsleves után az lesz. Nem gondoltam volna, hogy a korházi koszt lesz valaha is nálam az ötletadó, mert egyébként borzalmas ott a koszt (általában ebédidőben megyünk oda felváltva három rokon).

    előzmény:
    alchri (12377)
    2008-05-08  07:39
  24. 2008. május 8. 07:4712378.

    Sziasztok!

     

    Ma még nem tudom mit fözök, majd kialakul a vásárlás közben.

     

    Egy ágyat kell összeszerelnem amit Alextöl hoztunk át, egyelöre nálunk marad mivel náluk nincsen hely. Azt ami  a nappalijában állt. Meg minden olyat csinálok amit eddig a kutyival nem nagyon lehetett, a városba is megyek valamikor bumlizni.

     

    Ezt kell összeszerelnem, remélem sikerül------->

     

     

    Szép napot Mindenkinek, nálunk 25 fok lesz és ragyogó napsütés!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. május 8. 07:3912377.

    Jaj Lili bocs, Téged sem akartalak megíjeszteni Tysival, csak azt értettem alatta, hogy most egyelöre hosszabb ideig nem tartózkodik nálunk, legfeljebb egy-egy hétvégi ebéd erejéig.

     

    Nagyon guszta lett a Klári féle narancsos csirke és saláta, sajnos nálunk / a férjemnél/ egyre jobban a magyaros kaják jönnek be, így ezt is csak magamnak tudnám elkészíteni, mint az epres salátát is. Abba csak azt az egy szemet tettem csumával ami középen volt rajta, dekorációnak, a többit kicsumáztam és felvágtam. Az öntet a kész citromos balzsamecet sürítmény volt, de amikor magam készítem akkor úgy csinálom, hogy veszek egy üres lekváros üveget, beleöntök balzsamecetet, kis mézet, 1 mokkáskanálnyi mustárt , csipet sót és olivaolajat ízlés szerint. Jól összerázom és a salátára öntöm.

     

    A rákokat simán egy pötty olivaolajon sütöttem meg és utána a medvehagymás pürével kentem be. Isteni finom lett és nem lesz az ember annyira büdi utána mint a fokhagyma után.

    előzmény:
    litita (12375)
    2008-05-07  21:50
  26. 2008. május 8. 00:4412376.
    Szia Lili!Pázsitszegfű!Nem jutott eszembe a neve!Köszi a drukkot a lánykámnak!
    előzmény:
    litita (12375)
    2008-05-07  21:50
  27. 2008. május 7. 21:5012375.

    Közbejött egy-két dolog (mint mindig), csak most tudtam visszajönni.

     

    Klári, nagyon aranyos lapot kaptál a lánykádtól. Marci is „irt” az anyukájának egy nagyon aranyos köszöntő levelet, ahol minden eddigit megköszön (beleértve a pocakban levő hónapokat) és megkéri, hogy ne haragudjon, hogy éjszaka felébreszti néha, de csak azért csinálja, mert még többet szeretne testközelben lenni (vagy valami ilyesmi) vele. Egy egészoldalas levél és nagyon megható.

    Nagyon szép növényeid vannak a kertben, de a margaréta tetszik nekem a legjobban.

    De jó Neked, hogy egy ilyen szépséges segitséged van a pakoláshoz. És ezek után Neked még konditerem kell? Egy ilyen fiókvisszapakolás felér 2-3 gyakorlattal, és biztos gondoskodik a gyerek, hogy a többi testrészedet is megmozgasd.

    Finom kajával vártad tegnap a vendégeidet.

     

    Ildikó, de jó az a kép, ahog Rolika Ginát gyűri!

     

    Sherpa-Andi, mi újság az érettségivel? Hogy sikerültek az írásbeliek?

     

    Erika, nagyon tetszik ez az epres madárbegysaláta. Ennél jobban már csak a rákok tetszenek, azokat csak olajon mondjuk fokhagymával átsütöd? A salátalére is kiváncsi lennék. Van itthon eper, de nem biztos, hogy merek csinálni ilyet, nagyon szokatlannak tünik, de hátha egyszer kipróbálom. Jól látom, hogy az epret csumával  teszed a salátába?

    A csokis gesztenyekrémmel töltött képviselőfánkok is nagyon jól néznek ki, mentettem a receptet.

    Én is úgy voltam vele, mint Klári, ahogy elolvastam, hogy ma elbucsuztattok Tysitől, megfagyott a vér az ereimben. Ne ijesztgess!

    A rösztid nagyon jól néz ki!

     

    Linne, nekem is a gyöngyvirág az egyik kedvencem és másik szintén nekem is a pázsitszekfű, most kezd nyilni nálunk, nagyon szép és az illata is csodálatos, szoktam szedni a vázába is, illatozik az egész lakás.

    Sok sikert kivánok lánykádnak a vizsgához!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. május 7. 17:2812374.

    Sziasztok.

     

    Klári, megcsináltam tegnap a narancsos csirkédet a narancsos salátával. Isteni lett, köszönöm a receptet. A salátába nem pont azok mentek, amik Nálad, csak ami nekem volt itthon, de így is nagyon finom volt.

    Most megmutatom és aztán visszaolvasom a tegnapi meg a mai napot, mert eddig nem volt időm.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. május 7. 16:5012373.

    Hát kettönk közül nem tudom kinek nincsen fogalma a fözésröl, töled még nem sokat láttunk, olvastunk itt a topikon.

     

    Hangsúlyoztam, hogy mivel nem 5 órára tettem be a sütöbe hanem 8-ra, ezért csak 80 fokon sütöttem és nem 120-on. Mivel megnöveltem az óraszámot, csökkentettem a höfokot.

     

    De ezt mindenki úgy csinálja ahogyan akarja, a lényege a lassú fözés a sütöben és az, hogy nem kell állandóan mellette állni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883463 (12372)
    2008-05-07  16:38
  30. Torolt_felhasznalo_883463
    Torolt_felhasznalo_883463
    2008. május 7. 16:3812372.

    Igen, nem mindegy, hogy 120 fokon párolódik a husi vagy 80 fokon, pláne, ha marha! A probléma ott kezdődik, hogy nem tartod be a recepteket, mert nincs fogalmad a főzésröő...olvasd már el, amit betettél. Ha már közzé teszed....

     

    MOST ÉRTED???? Azért nem lett puha a husod, mert csak 80 fokra tetted, ha 120 fokra tetted volna, megpuhult volna. 

     

    ÉRTED okoska? 

    előzmény:
    alchri (12349)
    2008-05-05  16:27
  31. 2008. május 7. 16:2312371.
    Sziasztok!Klárikám!Én így tudom, az Anyu mondta Nekem is a múltkor, mivel az Apu nekünk is szedett egy csomót és el is készítettem salátának.Az egyik kedves barátnőm volt nálunk és Ő is szeretett volna vinni és kérdeztem az Anyutól, hogy Apu hol szedte.Ekkor mondták, hogy Ők úgy tudják, hogy amikor már virágzik nem lehet fogyasztani csak utána.De lehet, hogy rosszul tudjuk, de gondoltam jobb az óvatosság!
    előzmény:
    latsia (12368)
    2008-05-07  09:10
  32. 2008. május 7. 13:4912370.

    Lányok, ez a forgatós serpenyö valami csúcs!!!! Mindenkinek ajánlom, ha valahol látjátok, érdemes megvenni.

     

    Ma rösztit sütöttem benne, de eredetileg palacsintához árulják. A Pennyben vettem 10 Euroért, de Alexnek régebben a Rossmannban vettem valamivel olcsóbban.

     

    Beírom a mai röszti receptjét.

     

    Répás,hagymás röszti paprikás,snidlinges tejföllel/alchri

     

    3-4 szem krumpli, 1 vastag sárgarépa, fél hagyma, 3-4 deka liszt, 1 tojás, só, bors, 3 deci tejföl, 1 piros színü paprika, snidling, só, bors

     

    A krumplit a hagymával és a répával együtt a robotgépben lereszeltem. Füszereztem, majd a tojással és a liszttel összekevertem. Kevés olajon mindkét oldalán pirosra sütöttem. A tejfölt a ledarált piros színü paprikával és a füeszerekkel összekevertem, füszereztem, megszórtam a snidlinggel  és a rösztivel együtt tálaltam.

     

    Kellemes délutánt!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. május 7. 11:3912369.

    Klárikám, ez a gyerek eszméletlen édes, tündéri a kép róla, ahol elégedetten vigyorog mert jó munkát végzett, hangosan nevettem a láttán.

     

    Hú de a föztöd is nagyon vonzó....kezdek éhes lenni.

     

    Szerintem csíkokra vágva is felhasználható a medvehagyma. Palacsintatésztába keverve is kitünö.

    előzmény:
    latsia (12368)
    2008-05-07  09:10
  34. 2008. május 7. 09:1012368.
    Sziasztok!

    Nellikém, komolyan?? Pedig én még virágot is kaptam és gyökeret is kishagymával, utóbbit elültettem, hátha megered....Akkor most kidobhatom a medvehagymát? Mert ezek után, amit írtál, nem merek enni belőle, nemhogy még másnak is adjak belőle....
    Hát igen....Melinaki nem hajlandó se kenyeret, se sajtot, se májkrémet, se felvágottat enni...nem tudom miért, de messziről kerüli..végülis nem baj, amíg tudom helyettesíteni mással, csak egyre nehezebb, mert szilárdat kellene reggeliznie, nem mindenféle pépet....vagy? Május 20-ra drukkolok!

    Zita
    , semmi gond, jössz, ahogy tudsz, mint Mindenki. Szép napot Neked!

    Erika, ahogy ezt a búcsút kezdtem olvasni, úgy megijedtem, azt hittem valai baja lett hirtelen...huhh, aztán kapcsoltam, hogy írtad, már csak 2 nap volt vele és visszautazik!
    Hű, ezt az édességet nem kellett volna....nagyon guszta!!!
    Pont azt csináltam a medvehagymából, amit írtál, csak nem pürésítve, hanem csak csíkokra vágva...most akkor pürésítsem, vagy kuka??

    Ildikó
    , gondolom Anyósod nincs jól, ha igen, akkor jobbulást kívánok neki, Téged meg várunk, de most olyan jó, hogy feltetted a Kisherceget! Hogy megnőtt Ő is és a blöki is!Jó kis pajtások nem mondom, Melinaki is imádja a kutyákat, de eddig még csak inkább a kisebbeket kedvelte, kivéve a retinket, azt imádja símogatni.

    Nálunk ma is csodás idő van, komolyan le a kalappal az idei április és reméljük május előtt is, tegnap 23 fok volt!
    Úgyhogy nálunk állandó program a játszótér, minél többet vagyunk kint, annál jobban alszik a gyerek, most visszatért a napközbeni 2x-i alvásra, ami nekem is jó, mert az egyiknél elvégzem amit kell és ha nem marad semmi, a másiknál pihenhetek, ugyanis reggel viszont hamarabb kel fel, 7 óra előtt.

    Tegnap végül változott a kaja, mert beugrottak ismerősök és nekik inkább nem salátát adtam , ezt a gyors finomságot követtem el és főtt tésztával körítettem.

    Legyen szép napotok!

    PAPRIKÁS-TEJSZÍNES CSIRKETÁL / Latsia

    4 csirkemell
    2 paprika / sárga és piros
    3 szál újhagyma
    1 kis fej hagyma
    2 gerezd fokhagyma
    1 szárított chilli
    1 csésze tejszín
    1 csésze túró
    1 tk paradicsompüré
    1,25 dl zöldségleves
    1 ek piros édesnemes pirospaprika
    1 tk csípős pirospaprika
    10 dkg reszelt sajt
    olaj, só, szárnyas-fűszerkeverék
         
    A húsokat megszórjuk sóval és pirospaprikával, majd egy tepsibe fektetjük.
    A paprikát és az újhagymát felaprítjuk, rászórjuk a húsra.
    A hagymát félbevágjuk, felszeleteljük és egy pici olajon megpároljuk.
    Hozzákeverjük a chillit, az áttört fokhagymát, a pirospaprikákat és a paradicsompürét.
    A levessel felöntjük és felforraljuk.
    Végül hozzákeverjük a túrót és a tejszínt, sózzuk és megszórjuk a szárnyas-fűszerkeverékkel.
    Ráöntjük a mártást a paprikás húsra úgy, hogy teljesen befedje, és megszórjuk a sajttal.
    Előmelegített 180 fokos sütőben 30 perc alatt megsütjük.
    Tésztával, vagy rizzsel tálaljuk.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. május 7. 08:2412367.

    Sziasztok!

     

    Utólag is köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat! :) Sajnos mostanában nem nagyon érek rá jönni - bár mindig elolvasom amit írtok!  Főzésben sem tettem nagy kárt, valahogy mindig úgy alakult, hogy valahol ettünk, így nekem nem kellett főzni. Hétvégén Villányban voltunk, sétáltunk, bicikliztünk, borozgattunk kicsit!  De a héten igyekszem főzni!

     

    szép napot mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. május 7. 07:0412366.

    Sziasztok!

     

    Tegnap elbúcsuztunk Tysitól, most egy darabig nem látjuk.

     

    Egyik szemünk sír, a másik nevet.

     

    Ma valószínü krumpli rösztit sütök nyers krumpliból, de még megvárom a férjem véleményét. Nemrég vettem egy olyan teflonos serpenyöt, ami dupla, tahát csak a másik serpenyöbe kell átfordítani a palacsintát vagy a krumlit benne. Kipróbálom a rösztivel.

     

    Tegnap sütöttem pár képviselöfánkot és csokoládés gesztenyekrémmel töltöttem meg.

     

    Csokoládés gesztenyekrémmel töltött képviselöfánk/alchri

     

    4 deka vaj, csipet só, 1 deci víz, 8 deka liszt, 2 tojás, 1/4 tk. sütöpor, 1 csomag gesztenyemassza, 10 deka keserücsoki, 1 deci tejszín

     

    A vízben a vajat a csipet sóval egy lábosban felolvasztottam, amikor forrt, belekevertem a lisztet, kikapcsoltam alatta tüzet és addig kevertem amíg el nem vált a lábostól a massza. Utána elektromos habverövel egyenként belekevertem a tojásokat és a sütöport. 2 evökanállal 8 halmot tettem egy sütöpapírral kibélelt tepsire és a sütö legalsó sínén, 220 fokon, 25 percig sütöttem.

    Utána rögtön kivettem és egy ollóval kettévágtam. Amikor teljesen kihültek, megtöltöttem. Töltelék: a gesztenyemasszát egy villával összetörtem és belekevertem a tejszínt meg az olvasztott csokoládét. Lehütöttem és nyomózsákból nyomtam bele a fánkokba.

     

     

    Nelli, drukkolok a lányodnak! A meggyes rizsfelfújt tényleg finom volt, még a fiam is megette, pedig ö nem szereti a sült gyümölcsös dolgokat.

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2008. május 6. 23:0312365.

    Sziasztok lányok!

    Klárikám!

    Én úgy tudom, hogy a medvehagyma most már mérgező, mert virágzik.Addig szabadott

    volna leszedni amíg nem virágzott.De lehet, hogy rosszul tudom.Felénk a Mecsekben

    rengeteg van.

    Ilyen macis szalámit Én is vettem anno, de sajnos Én sem jártam Dórinál sikerrel

    vele.Még lehetett bohócosat is venni.Gyönyörű az anyáknapi lapod, nagyon édes

    Melinaki rajta.

    Nagyon szépek a képek amiket feltettél.

    Erika!

    A meggyes rizsfelfújt nagyon fini lehet, el fogom készíteni Én is.A vörösboros

    marhapöri reci mentve, hétvégén azt hiszem próba is lesz.

    A gyöngyvirág az egyik kedvenc virágom.A nagymamám kertjében nagyon sok volt régen.

    A másik az a kis rózsaszín szegfű ami szintén ilyenkor nyílik és nagyon jó illata van.

    A neve nem jut eszembe.

    Sherpa Andi!Hogy ment eddig a lánykádnak az érettségi?Gondoltam ám rá ma és tegnap.

    Azt mondják elég nehéz volt a matek is.Én tavaly szoírtottam a lánykámért.

    Most meg május 20-án fog vizsgázni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. május 6. 14:1812364.

    Sziasztok!

     

     

    Csodálatos idönk van, tiszta nyár!

     

    Képzeljétek el, tegnap felhívott a Telekom, hogy fantasztikus ajánlatuk van, mert lementek az áraikkal. Felajánlottak nekem többek között egy külföldi flatrate-t is, amivel havi 15 Euroért Magyarországra, de sok más országba is reggeltöl estig, éjjel nappal annyit telefonálhatok amennyit csak akarok, Klárikám, Ciprus is közte van. Ehhez még kapok valamilyen ketyerét amit a telefon dugójához kell csatlakoztatnom és még plusz 70 tévéadóm lesz, meg olyan, hogy ha elfelejtek valamit felvenni videóra, akkor késöbb is megnézhetem, meg egy 160 Gb-os merev lemezes felvevö is van benne, meg még a bánat tudja mi minden.

     

    Nem tudtam mindent felfogni amit a  nö magyarázott, de mindenhez küldenek leírást,  a kütyükhöz is, amit magam szerelhetek be.

     

    Na meg a leggyorsabb internetünk is lesz.

     

    Már régóta hivogattak e miatt, de tegnap egy olyan meggyözöen kedves és jól tájékozott kolléganöjük hívott fel, hogy igent mondtam.

     

    Ma ebédre férjnek rántott halat sütöttem, magamnak óriás garnélákat és hozzá epres madárbegysalátát csináltam.

     

    Klárikám, a medvehagymából csinálhatsz egy sürítményt is, ami nem egyezik a pestoval mert nincsen benne pisztácia és parmezán, hanem csak olivaolaj és só. Így hosszabb ideig eláll. Egy kis robotgépben összepürézed.

     Ma  a garnélarákokra is ebböl tettem, meg tegnap a fussili salátára is.  Gyönyörüek a virágaid!

     

    Ildikó, de jó megint Rolikát látni, nagyon édes, a kutyi szintén tündéri!

     

    Kellemes délutánt!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. május 6. 12:0212363.
    Felteszek pár képet-->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. május 6. 11:5212362.

    Sziasztok Lányok!

     

    Sajnos nem nagyon tudok jönni, de azért néha olvasgatlak Titeket!

    Sok finomságot főztetek, sütöttetek!Klári, Melina nagyon édes!

    Betegségeken vagyunk túl, és más rossz dolog is történt velünk... Azért majd jelentkezem, ha tudok! Van több fotó is Roliról, a kutyiról és természetesen kajákról is!

     

    Ma nem főzök, anyósomhoz megyünk be a kórházba, teljes kivizsgáláson van bent. 18 éve nem volt orvosnál...no comment!

     

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. május 6. 09:3612361.
    itt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. május 6. 09:3512360.
    És a virágok....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. május 6. 09:3512359.
    Hoztam még egy pár képet, ma reggel csináltam a kiskertemben, virágok, ribizli, szeder málna, / kivéve az elsőt, a szomszédasszonyom háza előtt nyílik a csodás magnólia /.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. május 6. 09:2712358.
    Sziasztok Lányok!

    Csodás napunk lesz ma is, sütöget a napocska, igaz kissé fátyolosan, de majd beerősödik!

    Mutatom mire ébredtünk....ugyanis zajt hallottam a hátsó kertet elválasztó ajtó felől, gondolta valamelyik blöki akar reggeli portyára indulni...hát nem, vendégünk jött. Majd frászt kaptam, hogy be ne ugorjon a vadak közé, de szerencsére okos cica volt, és felismerte, hogy ez nem játék, inkább hozzám jött, kapott is egy kis tejecskét

    És elhoztam az Anyáknapi lapomat is, amit kaptam

    Tegnap egy gyors és finom egytálétel volt a vacsi, mi csalamádéval ettük, azt kívántuk meg hozzá, de ma majd azért bekeverek egy salit is.
    Mostanában nem fogok alakítani a konyhában, maradunk a roston húsoknál salátával, gyúrunk a nyárra
    Csak a gyereknek főzök majd "rendes" ételt. Ja és péntekre tuti, mert vendégek jönnek, nekik valami finomat kell kitalálnom, valami jó fokhagymásat, mert azt szeretik...

    Tegnap vettem a Benettonban és a H&M-ben cuki cuccokat a nyárra, Melinakinak már szinte kész a kollekciója
    Na az utóbbiban azért barátibb árak vannak, az előbbi elég húzós, nem is tolong a nép annyira...
    Vettem neki kedvcsináló felvágottat is, hátha akkor enne egy kis szendvicskét, de nincs sansz...megsímogatja a macit, de nem eszi meg! Lehet, pont azért, mert szereti a macit?

    Lili, nosza süsd meg, remélem ízleni fog, még egy kis zöldfűszerrel is megszórhatod sütés előtt, nem tesz rosszat neki, ami épp otthon van, akár szárított is...

    Andi, írd be a medvehagyma szót a keresőbe, kidobb egy pár linket, köztük a Mo-i lelőhelyeket is.
    Fokhagymára emlékeztet az illata, most agyalok, hogy mit készítsek belőle...

    Erika
    , köszi a receptet! de akkor majd a magyar befőttemet használom, mert a múltkor kipróbáltam a német meggybefőttet...se íze...
    Jó fej Tysi, de tudod minden kölyökkutya guggolva végzi a dolgát, később, ahogy nőnek "válik külön a módszer"!

    HÉTFŐ ESTI CURRYS TÁL / Latsia

    2 ek olaj
    1 tojás 2 ek vízzel elkeverve, felverve
    1 hagyma
    2 gerezd fokhagyma
    1 ek curry
    2 ek ketchup
    1 marék fagyasztott zöldborsó
    12,5 dkg rizs megfőzve
    30 dkg sertés vagy csirkehús megfőzve, csíkokra vágva
    egy nagy löttyintés szójaszósz

    1 ek forró olajra öntsd a felvert vizes tojást és süsd meg pár perc alatt.
    Fordítsd meg, mint a palacsintát és 1 perc alatt süsd meg a másik oldalát is, tedd egy tányérra.
    Tegyél még 1 ek olajat a serpenyőbe, és 3-4 perc alatt pirítsd meg a hagymát, majd keverd hozzá a fokhagymát, a curry-y és a ketchup-ot.
    Keverd bele a borsót és és 1-2 percig főzd, majd tedd bele a rizst, a húst és 1 dl vizet.
    5-6 perc alatt főzd össze, vagy mialatt a víz beszívódik és a rizs átveszi a curry színét.
    A tojást csíkokra vágva keverd a rizses húshoz és tálald szójaszósszal leöntve.

    Latsia:
    - nagyon finom egytálétel, én összekevertem a szójaszósszal, úgy adtam
    - a sertéshúst amivel csináltam, úgy készítettem el, hogy sóztam-borsoztam-fokhagymáztam és egy tepsit vékonyan kikentem olajjal, ráfektettem a húst és letakarva 200 fokon megsütöttem.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. május 5. 22:4812357.

    Köszönöm Klári. Éppen azon gondolkoztam, mit is csináljak holnap a két db csirkecombból és nem volt kedvem kotorászni a recepte között. Most nagyon jól megoldottad a problémámat, narancsos csirkecomb lesz. Ha sikerül megvennem a salátához ahozzávalóit, akkor az is lesz hozzá.

    Utána meg valamelyik nap csinálok egy levest és hozzá ezt az isteni rízsfelfujtat, amit Erika köszönöm, hogy beirtad.

    A kutya nagyon aranyos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. május 5. 21:2112356.

    Sziasztok!

     

    Feltettem egy részletet a tegnapi koncertböl, Chri, többek között Schumann Dichterliebe-jéböl énekelt 3 dalt.

     

    http://de.youtube.com/watch?v=gdSdmXjEPyU&feature=user

     

    Jó éjszakát Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. május 5. 18:3312355.

    Andikám, szia!

     

    80 fokon föztem, mivel este 10-kor tettem be és reggel 6-kor néztem rá legközelebb, tehát az írt 5 óra helyett 8 órát sütöttem. De utána felkapcsoltam két óra hosszára és akkor lett végleg készen. Ajánlani tudom mindenkinek, csodálatos lesz a hús.

     

    Libát is így sütök, de azt hiszem ezt már régebben beírtam a másik topikra, isteni lesz az is így.

     

    Andi, a Széna téri paicon a kis ázsiai boltban a hölgy árul medvehagymát, egyszer amikor ilyenkor otthon voltam, onnan hoztam pár csokorral.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12354)
    2008-05-05  18:23
  48. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 5. 18:2312354.

    Sziasztok Lánykák!

     

    Hát, megkezdődött az érettségi... Jó marha nehéz volt a magyar... És holnap matek!! Ez a mumus!

    Gyönyörű szép fotókat hoztatok, nagyon sok fincsiséget csináltatok!

    Lili! Én is megyek Hozzád vendégségbe!

    Klári! Gyönyörű a medvehagyma, én még soha nem ettem és nem is tudom milyen íze van...

    Erikám! Mekkora lángon csináltad a marhapörköltet? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. május 5. 18:2212353.

    Klárikám, beföttel csináltam.

     

    RIZSFELFÚJT/alchri:

     

    25 deka kerekszemü rizs, 1 liter tej, citromhéj, csipet só, vaniliáscukor, 4 deka margarin, 15 deka cukor, 4 tojás

    A tejben a citromhéjjal és a csipet sóval puhára föztem a rizst.Lehütöttem. A margarint habosra kevertem a cukorral és utána ezt a masszát belekevertem a rizsbe. Utána hozzáadtam a 4 tojás sárgáját, majd a felvert fehérjéket.

    Egy tüzálló tálat kivajaztam, zsemlemorzsáztam, beleöntöttem a masszát és a sütöben, 180 fokon, kb. 50 percig, aranybarnára sütöttem.

    Csokiszósszal tálaltam.alchri:  egy üveg meggybeföttet leszürtem és belekevertem, úgy sütöttem meg.

     

     

    Hú, nagyon finomakat ettetek Ti is!

     

     

     

    Közben sétáltam egyet Tysival és örömmel láttam, hogy már felemeli a lábát a pisilésnél, eddig mindig úgy pisilt mint egy lánykutya, a férjem már aggódott, hogy esetleg meleg.

     

    Hoztam pár képet, de nem erröl az akcióról.

     

    1. Itt üldögélek míg Tysi a kertböl a parkban játszó kutyákat nézegeti ugyanis majdnem szívtrombózist kaptam amikor egyik nap egyedül volt kint és a szájában......

    2. .....ezt láttam, egy friss hajtást a dísznádunkból.

    3. Tysi a téli kertben

    4. Tysi kutyák után nézelödik

     

     

    Kellemes estét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    latsia (12350)
    2008-05-05  17:06
  50. 2008. május 5. 17:1612352.
    Na tudtam, hogy lemarad, a Narancsos csirkére tettem egy kis chillit is, attól még jobb az összhatás, csípős-édes.

    Itt meg a Roston hal képe, mert ez is lemaradt.

    Szép délutánt Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top