Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. május 5. 17:0912351.
    NARANCSOS CSIRKE / Latsia

    4 csirkecomb
    2 narancs
    1 fej fokhagyma
    olívaolaj
    só, bors

    Egy tepsit picit kiolajozunk.
    A combokat a forgóknál bevágjuk, sózzuk-borsozzuk, a bőr alá dugdosunk a fokhagymából.
    A húst a tepsibe fektetjük, közé tesszük a maradék fokhagymát és az egyik narancs gerezdjeit.
    A másik narancs levét rácsavarjuk, letakarjuk.
    180 fokra előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük, majd a fóliát levéve további 30 perc alatt készresütjük.

    Narancsos saláta / Latsia

    8 dkg vegyes saláta
    2 marék sárgarépa és fehér káposzta
    6 koktélparadicsom /sárga-piros vegyesen
    1 avokádó

    öntet:
    2 ek olívaolaj
    1 ek mandarin balzsamecet
    1/2 narancs leve
    1 ek méz
    só, bors

    A saláta nem teljesen édes, csakk épp pikánsan, a Narancsos csirkéhez készítettem köretnek.

    Haloumi és avokádó saláta
    / Latsia

    3 főre

    8 dkg bébispenót
    1 avokádó
    18 dkg koktélparadicsom
    1/4 csésze újhagyma
    1 ek olívaolaj
    18 dkg haloumi sajt

    2 ek olívaolaj
    2 ek citromlé
    1 tk áttört fokhagyma
    só, bors

    Keverd össze az öntet hozzávalóit.
    Tedd 3 tányérra a saláta hozzávalóit.
    Vágd a Haloumit 3/4 cm vastagságú darabokra és serpenyőben 1 ek olajon süsd a sajt mind2 oldalát aranybarnára.
    Tegyél 3 szeletet belőle minden salátára és kanalazd rá az öntetet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. május 5. 17:0612350.

    Sziasztok, hű de jó ilyen sok finomságra bejönni!

    Lili, csodálatosakat készítettél, egytől egyig nagyon guszták, biztosan sikered volt velük.
    Én szívesen vettem volna azt a szerény ebédet is, nagyon szeretem a túrógombócot!
    Csokikosárka...hihi, nálunk is volt, pont most!Csak én Málnafagyimmal töltöttem, jóminőségű csokiból lehetett, mert egyben maradt, pedig viszonylag sokáig volt benne a fagyika.

    Erika
    , látom Te is tündérkedtél, finomakat főztél, és az a függönyzsinór nagyon mutatós!
    A Meggyes rizsfelfújtat beírnád? Szted milyen lesz befőttből? Vagy inkább várjam meg a frisset?

    Nálunk ezek voltak mstanában:

    Narancsos csirke hozzávaló Narancsos salátával
    Halloumis avokádós saláta
    - ehhez roston halat ettünk
    Málnafagyi csokikosárkában


    Asszem más nem....majd még megnézem a gépen, de hétvégén a városban is ettünk, hű az nagyon extra volt,  de még vadászom a receptjét.

    Lányok kell valakinek egy LGT Cd? Ajándékba kaptam most, egy koncert felvétel, de nekem nincs rá szükségem, ha érdekel valakit dobjon egy privit és postázom.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 5. 16:2712349.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678056 (12355)
    2008-05-05  15:48
  4. 2008. május 5. 15:4112348.

    Lili, már nagyon sokszor készítettem pörköltet a sütöben, igaz azok pincepörköltek voltak, krumplival, csipetkével, de ez most sima marhapörkölt volt.

     

    Egy egész üveg vörösbort öntöttem rá, meg még vizet is és ennek ellenére szép sürü szaftja lett. 3 és fél kiló húsból föztem.

     

    Köszönöm a gratulációt, ha sikerült feltennem valahova a felvételt, szólok.

     

    Nagyon gusztákat készítettél Te is a hétvégén!

    előzmény:
    litita (12346)
    2008-05-05  15:16
  5. 2008. május 5. 15:1812347.
    Maci receptjei között találtam ezt a Trüffeltortát.
    előzmény:
    litita (12346)
    2008-05-05  15:16
  6. 2008. május 5. 15:1612346.

    Szervusztok.

     

    Erika, sok finomságot készitettél, én még nem is hallottam sütőben gyártani a marhapörköltet, de nem rossz ötlet. Imádom a gyöngyvirágot. Gratulálok a fiad ilyen komoly fejlődéséhez, fogunk mi még sorban állni előtte autógrammért.

     

    A hosszú hétvége négy napjából 3-szor voltak vendégein, de csak egy-egy házaspár. Első nap egy szerény ebéd volt, spárgakrémleves és túrógombós, második és harmadik vendég csak délután ugrott be egy kicsit, ők hidegtálat kaptak, mutatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. május 5. 14:2812345.

    1. Meggyes rizsfelfújt

    2. Langyos fussilisaláta

    3. Vendégtöl kaptam a kis vázával együtt

    4. Másik vendégtöl kaptam

     

    Chriék szerencsésen megérkeztek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. május 5. 14:0612344.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom megint müködik a képfeltevés.

     

    1. A lámpa amit felbütyköltem.

    2. Ezt vettem a függönyök összefogásához

    3. Paradicsomos rucolasaláta

    4. Bolognai fussili

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. május 5. 06:4212343.

    Sziasztok!

     

     

    Remekül sikerült a tegnapi nap, Chri hatalmasat fejlödött a két szemeszter alatt, barátaink akik meghallgatták a koncertet is mondták, hogy nem lehet ráismerni a hangjára. A tanárnöje is nagyon elégedett volt. Az összes tanítványa remekül szerepelt, nagyon jó csapat.

     

    Nemsokára indulnak a reptérre, 9.-én lesz a koncertjük Zágrábban.

    Elviszi a filmezö kamerámat, dokumentálni szeretné az ö szemével is az utat, de ott lesz velük még egy stgt.-i tévéstáb is.

     

    A marhapörköltet szombat este 10-kor toltam a sütöbe, 80 fokon süldögélt reggelig és reggel 6-kor még nem volt puha a hús, így rákapcsoltam és mire elindultunk a föiskolába, már olyan puha lett mint a vaj. Édességnek még tegnap reggel gyorsan összedobtam egy meggyes rizsfelfújtat, nem gondoltam volna rá, hogy ekkora örömet szerzek vele. Sok vendégünkben gyerekkori emlékeket idézett fel.

     

    Fotózni nem nagyon fotóztam csak filmeztem.

     

    Ma és holnap jön még a kutyi hozzánk, aztán vége ennek is. Alex már nagyon várja, hogy megint több idöt tölthessen vele.

     

    Tegnap felhívtam anyukámat és anyósomnak meggyújtottunk egy gyertyát. Nálunk a következö vasárnap lesz Anyák napja, egybeesik a Pünkösdvasárnappal, ilyen sem volt még.

     

    Látom még mindig nem megy a fotófeltöltés.

     

    Kellemes napot, hétkezdést Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. május 4. 20:5812342.
    Sziasztok Lányok!

    Látom megint egy élmény ez a fórum....na mindegy, többet foglalkozunk mással!

    Az elmúlt napokban sok újat nem készítettem a konyhában, amit meg igen, azt majd hozom amikor újra lesz képfeltöltés...ha lesz egyáltalán, csak akkor meg majd megint mi nem lesz?

    Ma édesketesben "anyáknapjáztunk" a kislányommal, a papa ügyeletes, remélem ma kicsit kevesebb munkája lesz, mert a minap több, mint 90 betegnek csinált összesen 110 vizsgálatot...aztán meg csodálkoznak, ha van aki hibázik....
    Kaptam Édesanyámtól egy szép lapot, Melinaki nevében írta, majd mutatom, nagyon szép idézet van benne, és még egyet ő is beleragasztott Melinaki fotójával együtt.

    Tadám.....és kaptam medvehagymát egy kedves fórumtársam küldte, sajnos a posta nem volt tekintettel arra, hogy mennyit dolgozott a szedéssel...így csak egy kicsikét tudtam megmenteni, az most várja, hogy elkészítsem! Úgyhogy mégsem halok meg anélkül, hogy megismerjem a medvehagyma ízét!
    Hacsak ma éjjel el ne patkolok!

    Szép vasárnap estét Lányok, boldog Anyáknapját!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 3. 15:4012341.
    A sütis topikról hoztam ezt a tejszínes-csokis-diós kockát. Persze nem biztos, hogy a rencer hagyja feltenni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. május 2. 22:4912340.

    Sziasztok.

     

    Nálunk ma délután volta barátaink, de csak ketten.

    Csináltam pár előételt és desszertet, meleg kaja nem volt, mert csak egy kávéra jöttek, amit persze nem kaptak, mert már nem kértek.

    Mikor elmentek, még az unokahugomék átjöttek a maradékokra, de még mindig maradt kaja.

    Ha majd engedi feltenni a képeket, részletesen leirom mi micsoda.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. május 2. 11:0412339.

    Sziasztok!

     

    Gyönyörü idö van!

     

    Már majdnem mindent bevásároltam vasárnapra, szerencsére itt munkapan van, holnap még friss kenyérért kell csak elmennem. Kb. 10-12-en leszünk a végén.

     

    A lakás is ragyog, tegnap felbütyköltem egy lámpát a mennyezetre az új függönyök elé, láttam valahol egy ilyen megoldást és nagyon megtetszett.

     

    Ma rántott hal lesz paradicsomos rukolasalátával. Nem fözök mostanában semmi különlegeset, férj kérésére egyszerüsítem a dolgokat. Hétfötöl meg Chri két hétig nem lesz itthon, szerintem akkor még kevesebbet fözök.

     

    Megnéztem tegnap a neten Ungár Anikó fözöcskéjét, gyönyörü házban lakik és nagyon precízen fözött. Ez nagyon jó, hogy ezek a müsorok fent vannak a neten, anyukám mindig értesít, hogy melyiket érdemes megnézni. Most ö a Balatonon van, ott meg jön a Vox és ilyenkor meg én hívom fel, hogy melyik Dinner müsort nézze, nagyon beoltottam vele öt is, csak sajnos Budapesten nem fogja ezt az adót.

     

    Úgy látom nem megy a képfeltöltés, ellenben a smileyk müködnek. Majd megpróbálom késöbb.

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. május 2. 00:0412338.

    Sziasztok.

     

    Ma spárgakrémleves volt nálunk ebédre és túrógombóc. Holnap megyünk a városba, aztán délután jönnek barátok egy kávéra (csak azt el ne felejtsek adni, mert mindig az egyéb kinálnivalók után elfelejtem a kávét), ehhez már ma megcsináltam a Maci-féle Trüffeltortát.

     

    Klári, azok a halak tényleg kedvemre valóak, nagyon is!

    Tina nem igazán féltékeny, valahogy nem is igazán érdekli a gyerek, csak mindig kiváncsi, minden érdekli, ezért ha itt van nálunk a gyerek, mindig megkérdezi, hogy ez meg kicsoda és mit keres a gazdáimnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 1. 16:3012337.
    Testvérem küldött egy képet a lányomról...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 1. 13:1412336.
    És a mai ebédünk: Pusztaszelet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. május 1. 12:4812335.

    Köszönöm a jókívánságokat!!

    Epres-habos pitét sütöttem! Meg vettem nagyon szép dekorcukrokat az Auchanban!

     

    Klárikám!

     

    A Siposban mindenki válaszhatott, amihez kedve volt. Az ünnepelt Halászlét evett és túrós csuszát, én rántott borjúbécsit. Mondtam is a lányomnak, hogy az esküvői vacsoráját olcsón megúszom, ha marad a túróscsusza!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. május 1. 11:3312334.

    Sziasztok Lányok!

     

    Ma nálunk kettös ünnepnap van, egybe esik a katólikusok ünnepe, Krisztus mennybemenetele a Május 1-el. Kár, mert így kiesik egy plusz ünnepnap.

     

    Csodálatos idö van.

     

    Andi, nagyon szépek a gyerekeid, hú ez a fiú de jóképü! Kislányodnak sok sikert az érettségihez!

     

    Klári, a költözés már nagyjából lezajlott, a mi pincénkbe tettük egyelöre a cuccokat mivel Alex barátjának a lakása igen kicsi, oda nem lehet a bútorokat vinni. Még egy-két apróság van a lakásban, azt hétfön és kedden elhozzuk.

     

    Lányok, lemondtam a forgatást, annyira váratlanul ért, most ilyesmire abszolút nem voltam felkészülve. De lehet, hogy nem úsztam meg, mert a hölgy azonnal visszaírt, hogy nagyon sajnálja és, hogy a legközelebbi stgt.-i csapatnál feltétlenül benne vagyok a kiválasztottak között. Nagyon szívesen vendégeskedem, 4 vendég nem is sok, hiszen vasárnap 15-en jönnek kb., de ezek a vendégek nem járják végig a hálószobától kezdve a fürdöig minden zugát a lakásnak és nem kotorásznak a szekrényemben.  Á nem akarom, hogy ország világ lássa az esetleg nem rájuk tartozó dolgokat. Ugyanis megkérdeztem a nöt, hogy megnézhetem-e a filmet ha készen van, de azt bizony nem lehet.  A másik meg az, hogy a családomat sem akarom kitenni ennek a stressznek, éjszakába nyúló dolog lenne, zajjal, felfordulással jár, ahhoz el kéne küldjem öket pár napra nyaralni, nem másnap dolgozni.

     

     

    Ma oldalas lesz ebédre.

     

     

    Hoztam Nektek egy fiatal, sármos Sárdy Jánost, micsoda csodálatos kisugárzása volt.

     

    http://de.youtube.com/watch?v=VqRH8I-Jk5s

     

     

    Kellemes ünnepnapot Mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 1. 09:5412333.

    Jó reggelt !

     

    Linne,  nagyon szívesen. Bátran ajánlom, próbáld ki, nagyon finom.

     

    Andi , nagyon szép a lányod ! Jövő hétre sok sikert neki!  Én tegnap,m ikor láttam mindenhol a ballagásra sétálókat, pont az jutott az eszembe, hogy énbiztos nem bírnám ki sírás nélkül. De ha igy lesz majd nálunk is, akkor talán menni fog.

     

    Klári,  félretettem neked a bablevesből és a palacsintából is. Értejössz vagy légipostával küldjem?

    A halacskád nagyon jól néz ki. 

     

    Nálunk ma megint elmarad a főzés, mert ismét hurcolkodom .

    Pihenjetek, sétáljatok sokat ! 

    előzmény:
    linne (12328)
    2008-05-01  00:10
  20. 2008. május 1. 08:2412332.
    Sziasztok!

    Lili
    , nem tudom, hogy a halat is annyira szereted-e, mint a tengeri kütyüket, de ha igen, akkor tegnap kedvedre valót sütöttem...
    Kértem 2 grillezni való halacskát a halasnál és lazacpisztrángot kaptam. Ráadásul megdöbbentően jó áron.
    Aztán mégsem grilleztem, hanem sütőben sütöttem meg pár perc elég volt neki és nagyon finom lett, salival ettük.

    Erika
    , hogy álltok a költözéssel?
    Hű ez a műsor, amire jelentkeztél...sztem Te biztosan megoldod a feladatot, én néha belenéztem a Hal a tortán-ba a Tv2-n és a Vacsora csatába is az Rtl-en...az is ilyen, de ott sokan nem engedték be a kamerát az otthonukba, hanem más lakásban forgatták le a főzöcskét.
    Kívánom, hogy számotokra helyesen dönts!

    Zsuzsi
    , ha maradt a bablevesedből na meg a palacsintádból, vevő vagyok rá, hű de ennék belőle, főleg a palacsintából!

    Lili, nagyon édes, szép kisfiú Marcika, csinálj Róla bőven képeket, mert később annyira jó visszanézni őket és fotókból sosem elég.
    Tina meg egy cukikutya, nem féltékeny? Igen, ez a jó a retikben, hogy olyan megbízhatóak és simán kisgyerek mellett lehet, nem kell miatta aggódni.

    Nellikém
    , ha én meglátogatnálak nekem is csinálnál ilyen finomságokat?
    Csodásan néznek ki a tálak, és le a kalappal a Dekoratőr előtt is!

    Andi
    , és mi finomat ettetek a Siposban? Meséld már el, kíváncsi vagyok!
    Nagyon hasonlít Rád a Lányod, egyre jobban! Sok sikert a vizsgákhoz!

    Itt szakad az eső, éljen május elseje!

    Hal "Tikkala"
    / Latsia

    2 sütnivaló hal

    máz:
    1 ek frissen reszelt gyömbér
    2 gerezd fokhagyma áttörve
    4 ek joghurt
    1 ek olívaolaj
    1 tk kurkuma
    1 tk chillipor
    2 tk római kömény

    A máz hozzávalóit összekeverjük és kívül-belül bekenjük vele a halakat, amiket előzőleg beirdaltunk.
    Előmelegített 200 fokos sütőben kb. 10 perc alatt megsütjük.
    Salátával körítjük.

    Latsia:
    - lazacpisztrángot sütöttem, hamar készen lett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 1. 00:2412331.
    Szia Lili!Ingyen megcsinálná, csak lennétek közelebb!
    előzmény:
    litita (12325)
    2008-04-30  15:39
  22. 2008. május 1. 00:1812330.
    Erika!Férj köszöni a gratut!Te meg ne félj, nincs mitől tartanod, ügyes csajszi vagy és biztos vagyok benne, hogy elkápráztatod Őket.
    előzmény:
    alchri (12322)
    2008-04-30  13:28
  23. 2008. május 1. 00:1612329.
    Gratulálok a nagylányodnak és sok sikert kívánok az érettségihez neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12327)
    2008-04-30  21:25
  24. 2008. május 1. 00:1012328.
    Nagyon szépen köszönöm, hogy beírtad!
    előzmény:
    Fünfi (12326)
    2008-04-30  20:06
  25. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 30. 21:2512327.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Megjöttünk a ballagásról. Hát, nekem egy kis csalódás volt az egész. Valahogy olyan más ma már a ballagás, mint amilyen nekem volt... Az összes ballagási ének hangszóróból ment, a ballagók nem is énekeltek. Ehelyett végig bohóckodták az egészet, így viszont meghatódni sem lehetett. Pedig isten bizony, vittem magammal zsebkendőt, hogy majd biztos végig bőgöm az egészet. Hát nem! A lányom ráadásul a sorban két hatalmas, kétméteres fiú között volt, a maga 164 centijével... Alig találtam meg a sorban! Aztán a műsor is baromi hosszú volt. Na, de utána elmentünk vacsorázni a Régi Új Sipos-ba, az nagyon jól sikerült. Örülök, hogy Édesapám is eljött, ő már idén 90 éves lesz!

    Mutatok néhány képet. 

    1. Ez a csokor, amit tőlem kapott

    2. A műsor idején

    3. Ketten már az étteremben

    4. A fiammal 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. Április 30. 20:0612326.
    Na, akkor egy újabb nekifutás, miután az előző hsz elszállt.Linne, írom a receptet:Tejfölös fehér kenyér / Anya77Hozzávalók: 1 kg kenyérliszt (BL80), 3 púpos evőkanál 20 %-os tejföl, 2 ek étolaj, 3 ek citromlé vagy frissen facsart, 4 dl langyos víz, 1 ek só, 1 púpozott teáskanál kristálycukor, 2/3 cs friss élesztő Elkészítés A folyadékokat és a tejfölt a kenyérgép tartályába (vagy tálba) tesszük, a lisztet ráöntjük. A sót és a cukrot a szélén elosztjuk, az elmorzsolt élesztőt a közepébe a lisztbe keverjük. Kenyérgéppel dagasztás programot indítunk (kb. 1 ó 30 perc). Az elején figyeljünk. Ha túl kevés a folyadék, kortyonként kiegészítjük. (Tálban pedig annyi vizet, hogy rugalmas tésztát kapjunk, amit duplájára kelesztünk.) A megkelt tésztát lisztezett deszkára borítom, kettévágom és gyengéden átgyúrva 2 cipót formázok belőle. A cipókat egyenként kb 1,5-2 cm vastag téglalappá nyújtom, mint a bejglit felcsavarom, és lisztezett sütőlapra teszem. A tetejüket éles késsel több helyen bemetszem, sós langyos vízzel lekenem, és egy könnyű konyharuhával letakarva duplájára kelesztem. Közben a sütőt bekapcsolom 220 fokra. Alulra beteszek egy lapos edényt vízzel. A megkelt kenyeret 8 percig ezen a hőfokon, majd további 30-40 percig 160 fokon sütöm. Az ajtót nem nyitogatom, gőzben kell sülnie. A 30 perc leteltével ellenőrzöm. A kisült kenyeret rácsra teszem és sós vízzel azonnal még egyszer lekenem.Erika, szoritok neked én is, hogy bekerülj az adásba. Biztos egy jó buli lenne :-)
    előzmény:
    linne (12319)
    2008-04-30  12:54
  27. 2008. Április 30. 15:3912325.

    Sziasztok.

     

    Megvolt az ebédünk. Rántott csirkemáj sült krumplival és paradicsomsalátával. Desszert ma nincs.

     

    Erika, ez nagyon izgi. Igaz, hogy ahogy magamat ismerem, én is állatira be lennék rezelve, remegne kezem-lábam, de hidd el, hogy kell egy kis efajta izgalom az életben. A főzéssel Neked ugysem lesz gond és az izgalom is csak addig fog tartani, míg el nem kezdődik a forgatás, akkor már mással leszel elfoglalva. Ha összejön a dolog, ird majd meg mikor és hol lehet megnézni, hátha nálunk is van az a csatorna.

     

    Linne, mennyiért adod kölcsön a férjedet egy díszitésre? Hozzám is jön péntek délután egy barátnőm a férjével, de azt mondták, szigoruan csak egy kávéra, na de hát nálam nincs olyan, hogy csak egy kávéra. Most valami olyasmit szeretnék kitalálni, ami nem vacsora, de nem is csak süti (még abból sem tudom melyiket fogom megsütni). Körülnézek mindjárt itt a neten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. Április 30. 15:2712324.

    Andikám, megkaptam persze, bocs, de teljesen kiment a fejemböl. Máris válaszolok rá.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12323)
    2008-04-30  14:22
  29. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 30. 14:2212323.

    Szia Erikám!

    Tök jó ez a szereplés és én is biztos vagyok benne, hogy elkáprzátatsz majd mindenkit, aki látja!!!  Engem hívtak a Vacsoracsatába, de ma már őszintén örülök, hogy nemet mondtam!

    Küldtem Neked néhány napja mailt... Megkaptad?? 

    előzmény:
    alchri (12322)
    2008-04-30  13:28
  30. 2008. Április 30. 13:2812322.

    Sziasztok!

     

    Pingrin, Nelli, aranyosak vagytok, köszönöm! Képzeljétek, szorul a hurok a nyakam körül, visszaírt a hölgy, hogy nagyon tetszik neki minden, a ház is meg a kaják is / elküldtem a linket ahol a receptjeimet gyüjtöm/ és, hogy keddig jelentkezik nálam, hogy jönnek-e egy castingra vagy nem. Hú, öszintén megmondom berezeltem.

     

    Magyaros estét rendeznék, az tuti, ennek örült is, mert ez eddig nem nagyon volt még, lehet, hogy a két fiút is bedobnám egy magyar nóta erejéig.

     

    Nelli, ez gyönyörüen nézett ki, ami a dekot illeti, gratula a férjednek, nagyon ügyes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. Április 30. 13:0812321.
    Hoztam a képeket, remélem fel tudom őket tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. Április 30. 12:5512320.
    Mindjárt  lekicsinyítem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. Április 30. 12:5412319.
    Sziasztok lányok!Erika!Pedig ez fantasztikus lenne szerintem, tuti mindenkit leköröznél.Lili!Nagyon aranyosak vagytok a képeken.Fünfi!A tejfölös kenyér recijét nem írnád be?Vagy azt, hogy hol találom.Meglátogatott egy nagyon kedves barátnőm a hétvégén.Kolbászhússal töltött pulykamellet, baconba tekert pulykamájat, franciasalátát készítettem.A díszítés a férjem érdeme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. Április 30. 12:1312318.

    Lányok, bocs, hogy mint külsös (csak olvasó és receptgyüjtögetö)belekotyogok:

     

    Alchri, én viszont örülnék neki, ha összejönne a Das perfekte Dinner. Olyan jó dolgokat szoktál sütni-fözni, simán leköröznéd a német gourmet-kat.

     

    Szólj majd elötte, mikor leszel látható.

    előzmény:
    alchri (12317)
    2008-04-30  11:27
  35. 2008. Április 30. 11:2712317.

    Sziasztok!

     

    Lili,  nagyon édesek a képek, tündéri kissrác Marci és Tina ahogyan nézi, írtó aranyos. Tysi is imádja a gyerekeket!

     

    Klári, finomakat esztek, jók ezek a saláták.

     

     

     Tegnap egybensült fasírtot sütöttem, ma paprikáscsirke lesz ebédre.

     

    Képzeljétek el, tegnap szól a telefon, felveszem és "Das perfekte Dinner" / olyan mint a "Vacsoracsata" / müsor egyik szerkesztöje hív fel, hogy most aktuális lenne nálam a forgatás. Ehhez tudnotok kell, hogy 2005-ben amikor elkezdték ezt a müsort, jelentkeztem és udvariasan válaszoltak, hogy a mi városunkban egyelöre nem forgatnak. Azóta már persze több részt is felvettek Stgt.-ban, gondoltam elfelejtettek.

     

    Május végén jönnének, elmondta a csaj, hogy hogyan zajlik le, kérdezte mekkora az étkezöm és, hogy ha nem elég nagy ahhoz, hogy elférjen a stáb is benne, akkor beleegyezem-e, hogy a nappalimat átalakítsák. Mondtam, hogy nem igazán.

     

    A barátnöim és Alex lelkesebbek mint én. Elküldtem pár képet a lakásról, meg 3 menüt aztán kiváncsi vagyok, hogy válaszol-e. Hatalmas felfordulással járna, azt már finoman beadta a nö. Valahogy az elmúlt 3 év alatt már elment a kedvem töle, nem bánnám ha nem jönne össze.

     

    Keddtöl újra kutyamentesek leszünk, gatyába akarom a házat rázni, meg esetleg pár cuccot nyárra varrogatni.

     

    Vasárnapra meghívtam 10-12 embert, Chrinek lesz egy föpróbája, azt hallgatják meg a barátaink, ismeröseink és gondoltam, hogy utána, mivel ebédidöben lesz, nálunk mindenki kapna egy-egy tányér marhapörköltet friss kenyérrel, meg sütnék pogácsát is. Nem terítenék meg, büfé asztalt csinálnék.

     

    Chri hétfön repül Zágrábba.

     

    Gyönyörü idö van nálunk is.

     

    Kelemes napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. Április 30. 08:1712316.

    Jó reggelt lányok !

     

    Lili, nagyon aranyosak ezek a képek, jó ilyennel kezdeni a napot !

    Mindjárt odateszema bablevest, a tejfölös fehér kenyér pedig már a dagasztás fázisánál tart (igaz, ezt a gép csinálja helyettem ).

     

    Úgy tűnik, ma szép időnk lesz, élvezzétek !

     

     

    előzmény:
    litita (12315)
    2008-04-29  22:56
  37. 2008. Április 29. 22:5612315.

    Sziasztok.

     

    Én sem főztem ma, nekem is volt még tegnaprol fasirt, holnapra lesz a csirkemáj. Egész nap a városban voltam, ezért nem tudtam nappal jönni.

     

    Zsuzsi, tegnap a beirásom után még egyszer átolvastam ennek az epermisunak a receptjét és nagyon megtetszett, le is mentettem, ki fogom próbálni.

     

    Klári, ez a salátád is nagyon jól néz ki, nekünk is át kellene állni esténkén salátákra, biztos nem lenne súlyproblémánk.

     

    Kajáról most nincs kép, ezért másrol teszek fel

     

     

    előzmény:
    Fünfi (12314)
    2008-04-29  20:05
  38. 2008. Április 29. 20:0512314.

    Sziasztok !

     

    Nemrég értem haza, hosszú volt ez a nap .

    Ma nem főztem semmit, volt még a tegnapi zöldbabos csirkéből, az volt az ebéd. Nem igazán tudok annyit főzni, hogy egy nap alatt elfogyjon.

     

    Lili, Klári,  ennek az epermisu nem igazán hasonlít a tiramisura, max. a babapiskóta és a mascarpone.  Tehát, ha tiramisura gondolok, akkor nekem az is igazi tiramisu A tiramisu !

    Ez viszont egy finom édesség !

     

    Holnapra bableves van betervezve és ha lesz időm-kedvem, akkor palacsintát sütök utána.

     

    Szép estét mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. Április 29. 08:0712313.

    Sziasztok!

    Fünfi
    , én már a Sütis topikban is szemeztem az Epermisuval, de valahogy én is Lilivel fogok kezet abban, hogy a Tiramisu eredetiben a tuti...bár ki tudja, lehet, hogy az eperdömpingnél megpróbálom.

    Lili
    , én szeretek lesülni, és ilyenkor még a legkönnyebb, mert a nagy melegben, már csak vízparton vagy vízben tudom csak elviselni a napsütést...különben inkább árnyékba voonulok!
    Melinakinak is vettünk most nyárra UV szűrős fürdőrucit is.

    Nálunk tegnap Csirke saláta volt a kaja, de jól is esik ebben a melegben, 20 fokot ígértek, de árnyékban 22 volt...csak az a fránya szél ne fújna...

    Csirke saláta / Latsia

    2 grillezett csirkemell
    1 zacskó vegyes saláta
    8-10 koktélparadicsom
    1 sárga színű paprika
    1 szál újhagyma
    2 marék kukorica
    1 doboz feketebab
    1/2 csomag Feta

    2-3 ek olívaolaj
    1 ek balzsamecet
    só, bors

    A saláta hozzávalóit összekeevrejük, a hústmég melegen,  felcsíkozva rátesszük.
    Meglocsoljuk az olajjal és az ecettel, fűszerezzük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. Április 28. 23:3412312.

    Szervusztok lányok.

     

    Ma látom megint finomságokat főztettek-sütötetek, csak győzzem menteni a recepteket.

     

    Nálunk ma sóska volt fasirttal, holnap kiveszek csirkemájat a fagyasztóból és abból csinálok valamit. Gyönyörü idő volt ma is, de én sem napozok, sosem szerettem napozni, még a kerti munkák sem barnitanak le soha, nyár végéig általában fehér maradok.

     

    A Tiramisu nekem csak az eredeti az igazi, azt viszont imádom!

     

    Holnap megpróbálok korábban jönni, hogy találkozhassak is valakivel itt a neten, mert mire én jövök, már nincs itt senki.

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. Április 28. 13:1312311.

    Sziasztok!

     

    Klárikám, de finomakat ettetek!

     

    Zsuzsi, jól hangzik az epermisu, nekem málnás tiramisu receptem van, az is nagyon finom, egyáltalán bármilyen gyümölccsel jó szerintem.

     

    Ma maradék csirkemellet rántottam ki a férjemnek, tegnap toszkánai fiétál volt estebédnek a lányomnak és a barátjának. Abból is maradt mára.

     

    Csodálatos idö van, férjem sütteti magát szorgalmasan a teraszon, én nem bírom a déli napot, meg szenvedés mire lesülök, így inkább hagyom. Régen csoki barnára sültem én is mindig, de elöször elötte leégtem rendszeresen. ma meg már nem kívánom egyáltalán a napot.

     

    Hoztam Nektek egy kis mosolyognivalót.

     

     

     Hosszú, átszerelmeskedett éjszaka után a fiatalember aléltan dől le a csaj mellé, akit az este csípett fel.  Körülnéz a szobában, és az íróasztalon meglátja egy férfi fényképét:  -A férjed? - kérdezi idegesen
     -Nem, te kis buta, tudod, hogy nem vagyok férjnél.
     -Akkor a volt pasid?
     -Egyáltalán nem - válaszolja a csaj a fülét harapdálva.
     -Akkor meg ki az?
     - Én, a műtét előtt...

     

    .

     

    Kellemes délutánt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. Április 28. 09:2712310.

    Milyen jó ez az nlc ! Az első mondatom elküldte, a többit meg elhagyta valahol útközben.

    Akkor röviden megint:

    Tegnap nem főztem, mert pakolásztam és varrtam, így ettük, amit a hűtőben találtunk.

    A Stahl féle epermisu viszont nálunk nagyon bejött, azt hiszem, gyakran csinálom majd.

    Szép hetet mindenkienk ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. Április 28. 09:2512309.

    Epermisu

     

    Hozzávalók 6 adaghoz:

    ˇ  A sziruphoz:

    ˇ  10 dkg cukor

    ˇ  2 dl víz

    ˇ  2 citrom

    ˇ  A krémhez:

    ˇ  50 dkg eper

    ˇ  30 dkg mascarpone krémsajt

    ˇ  20 dkg fehér csokoládé

    ˇ  1 dl tejszín

    ˇ  + 40 db babapiskóta

    ˇ  30 dkg eper

    ˇ  a tetejére cukrozatlan kakaópor

    Elkészítés: Először a cukros szirupot készítjük el. Ehhez beleszórjuk egy kis lábasba a cukrot, ráöntjük a vizet, és kevergetve felmelegítjük, hogy a cukor teljesen feloldódjon a vízben. Lereszeljük a citromok héját, beleszórjuk a cukros szirupba. A két lereszelt citrom kifacsart levét átszűrve hozzákeverjük a sziruphoz.
    Hozzáfogunk a krémhez. Az epret megmossuk, kicsumázzuk, és felaprítva beleszórjuk a turmixgépbe, amellyel egy perc alatt pépesre törjük. Az eperturmixot összekeverjük a mascarponéval, és mehet bele a gőzön megolvasztott fehér csoki is. Ha ezzel végeztünk, fellazítjuk a krémet a tejszínnel.
    Egy tálba lerakunk egy réteg cukros-citromos szirupban megáztatott babapiskótát, erre rákenünk egy kis krémet, amit megszórunk apróra vágott eperdarabokkal, és addig folytatjuk a babapiskóta, krém meg a gyümölcsdarabok rétegezését, ameddig csak van miből. A vége mindig krémréteg legyen, hogy a rászórt kakaópornak legyen mihez tapadnia.
    Néhány órát, vagy akár egy éjszakán át hűtőben hűtjük.

     

    Én csak annyit változtattam, hogy a szirupba csak az egyik citrom levét csavartam és lehagytuk a tetejéről a kakaót. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. Április 28. 09:2312308.

    Jó reggelt ! .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. Április 28. 08:5012307.
    És a receptek:

    Hússaláta maradékokból
    / Latsia

    20 dkg sülthús
    1 marék olívabogyó - chillivel töltött
    1 ek kapribogyó
    1 marék sajt - Grevé - aprítva
    3-4 csemege uborka
    1 marék gyöngyhagyma

    2 dl créme fraiche - 5%-os
    2 ek majonéz - light
    összesen 2-3 ek sülthús szaft + maradék szardella aioli
    1 gerezd fokhagyma áttörve
    só, bors
    snidling

    A hozzávalókat értelemszerűen felaprítjuk, majd összekeverjük a mártás hozzávalóit is és az egészet egy nagy tálban összeforgatjuk.

    TEJSZÍNES GOMBÁSMÁRTÁS
    / Latsia

    40 dkg vegyes gomba
    1 hagyma
    1 gerezd fokhagyma
    1 ek margarin
    1 ek liszt
    2,5 dl zöldségleves
    2 dl tejszín
    1 dl fehérbor
    3 ek Parmezán sajt
    2 ek petrezselyem aprítva
    só, bors, créme fraiche
    25 dkg bacon aprítva

    A gombát megtisztítjuk feleszeleteljük.
    A forró vajon a hagymát megpároljuk, majd hozzáadjuk a fokhagymát és a gombát és átforgatjuk.
    Megszórjuk a lisztettel és megpirítjuk.
    Felöntjük a levessel, a borral és a tejszínnel és 10 percig főzzük.
    / Közben a bacont megpirítjuk egy serpenyőben kevés zsiradékon, félretesszük. /
    Beleszórjuk a Parmezánt és a petrezselymet, összekeverjük.
    Egy kis créme fraiche-t keverünk hozzá és megszórjuk a pirított baconnel.

    Latsia:
    - ez a mártás nagyon jó húsokhoz, zsemlegombóchoz, tésztákhoz
    - természetesen bacon nélkül is nagyon finom, most anélkül készítettem

    TÚRÓSBATYU
    / Latsia 

    tészta:
    1 tk só
    1 cs. van.cukor
    25 dkg túró
    12 ek tej
    5 ek porcukor
    citromhéj
    2 tojás
    12 ek olaj
    60 dkg liszt
    2 cs.sütőpor

    töltelék:
    75 dkg túró
    2 tojás
    1 cs. van.cukor
    10 dkg vaj
    15 dkg cukor
    2 ek kukoricakeményítő
    6 dkg mazsola

    idénygyümölcs, porcukor

    tészta:
    A hozzávalókból tésztát gyúrunk úgy, hogy utoljára tesszük hozzá a lisztet és a sütőport.
    1/2 órára behűtjük.

    töltelék:
    A vajat habosra keverjük, majd apránként hozzákeverjük a többi hozzávalót, utolsónak a mazsolát.

    A tésztát kinyújtjuk,   négyzetekre vágjuk / 11 x 11 cm / 1 ek tölteléket teszünk rá és egy kis gyümölcsöt is.
    A sarkokat középre hajtjuk és egy kis tésztadarabbal összefogjuk.
    Tojással lekenjük és 180 fokra előmelegített sütőben 25 perc alatt megsütjük.
    Még langyosan megszórjuk a porcukorral.

    Latsia:
    - féladagot készítettem, 9 db lett belőle
    - őszibarackot tettem a túróhoz



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. Április 28. 07:3812306.

    Sziasztok Lányok befutok én is!

    Nálunk a hétvége a Görög Húsvéttal telt, de most nem hozzánk jöttek, hanem mi járkáltunk vendégségbe görög barátokhoz.
    Így aztán nem is nagyon készítettem itthon csak 1-2 apróságot.
    Mindjárt beírom őket, de először is
    Zitám nagyon boldog névnapot kívánok Neked szeretettel!
    Látom Neked működik a smiley, most én is rakok be, kíváncsi vagyok megjelenik-e nekem is?
    Legközelebb a Te recepted szerint csinálom majd a Túrósbatyu-t, mert ez bár finom lett, de nem lett olyan szép.

    Andi
    látom, akkor jó receptet írtam be a keresésedre, mert megsütötted....egyszer próbáld ki, hogy már feltekert állapotban közvetlenül a sütés előtt vágod meg a kalácsot, úgy is nagyon szép lesz!

    Erikám finomakat készítettél, a rámolást ne is mondd, én folyamatosan pakolok!

    Legyen szép hetetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. Április 28. 06:3212305.

    Lili, amit Neked írtam, kihagyta, talán a kacsintós smiley zavart be.

     

    Azt írtam, hogy jól kifáradhattál, hogy ekkorát aludtál, a vásárlás engem is kikészít mindig.

    előzmény:
    litita (12303)
    2008-04-27  23:28
  48. 2008. Április 28. 06:2912304.

    Sziasztok!

     

    Nálunk a hétvége vendégeskedéssel, költözéssel, rámolással telt el.

    Szombat este a vendégeknek nagyon ízlett az elzászi vacsora, az édesség szintén, mindjárt beírom a receptjét.

     

    Zita, tegnap nem jutottam el odáig, hogy gratuláljak a névnapodra, így utólag is minden jót kívánok Neked!. A vásárlás engem is kikészít.

     

     

     BÄCKEROFEN/ alchri:

    8 személyre

    1/2kiló sertéshús, 1/2kiló bárányhus, 1/2kiló marhahús, mindez kockára vágva, 2 fokhagymagerezd, 1 babérlevél, 5 szem fekete bors, 5 szem borókabogyó, 1/2-3/4 liter száraz fehérbor, 25 dkg hagyma , 1 kg burgonya, só, bors, 1-1 tk. száritott kakukkfü vagy majoranna, 3 ek. vaj
    /alchri: csak sertéshúsból szoktam készíteni/


    A húst nagyobb kockákra vágjátok. A fokhagymát durvára vágjátok. A húskockákat, a fokhagymával, a babérlevéllel, a borsszemekkel, a szétnyomott (fontos az aroma miatt) borókabogyókkal egy nagy edénybe teszitek, a legjobb egy jól zárható valami, az illatok miatt:)) és a fehérborral leöntitek.

    16-24 órát állni hagyjátok, néha-néha megforgatjátok!

    Aztán a hagymát kockára vágjátok, a burgyonyát karikára. A burgonyát, a husit és a hagymát, rétegezve, egy nagy tüzálló formába teszitek.

    Minden sort sóztok, borsoztok, kakukkfüveztek.

    az utolsó sor burgonya legyen.

    A marinádét felfözitek, leszüritek (én még azt sem teszem és igy is ehetö lesz) és az egészre ráöntitek, hogy a rétegeket majdnem befedje.
    A vajat kis darabkákban ráteszitek, a formát vagy fóliával, vagy a saját fedelével befeditek és a HIDEG sütöbe toljátok. 180-200 fokon, 2 és fél óráig sütitek, ebböl az utolsó 20 percben fedö nélkül.

     

     

    Csíkos édesség/alchri:

     

    A sötét krémhez:

    12 deka keserücsokoládé, 5 deka cukor, 3,5 deci tejszín, 2 deka porcukor

    A fehér krémhez:

    15 deka fehér csokoládé, 1 lap zselatin, 2,5 deci tejszín, 1 deka cukor

    A tetejére:

    csokimáz

     

    A sötét krémhez a cukrot egy lábosban víz nélkül karamellizáljuk, majd beleöntünk 1 deci tejszínt, újra felolvasztjuk a cukrot benne és beletördeljük a csokit. Amikor felolvadt, összekeverjük a 2 és fél deci tejszínnel, amit a 2 deka cukorral felvertünk elötte. A poharakat kb. 1/3-ad részig megtöltjük a krémmel, a hütöbe tesszük, hogy megkössön.

     

    A fehér csokit összetördeljük és 1,25 deci felmelegített tejszínben felolvasztjuk. A zselatint egy kevés hideg vízbe áztatjuk, majd kinyomjuk és a csokihoz keverjük. A maradék tejszínt felverjük és összekeverjük a kihült csokival. Ezt a krémet óvatosan a sötét csokikrémre öntjük, visszatesszük a hütöbe. Amikor ez is megkeményedett, beborítjuk csokoládémázzal és megint lehütjük.

     

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

     

     

     

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. Április 27. 23:2812303.

    Szervusztok lányok.

     

    Ma gyönyörü idő volt nálunk, végre. Nekem délelőtt be kellett mennem a városba és mielőtt haza indultam volna, volt még félórám a vonat induládáig, benéztem a Westwndbe. Hát nem kellett volna, az egyik üzletben leértékeltek több mindent, vettem is magamnak jópár tavaszi-nyári cuccot (blézer, nadrág, póló stb). Aztán itthon ebéd, húsleves és marhapörkölt tarhonyával, utána meg ledöltem kicsit pihenni, hát sikerült 3 órát aludni. Nem is emlékszem már mikor feküdtem le ebéd után aludni, hát most bepótoltam. Így a kerti munkák elmaradtak, mert még délután is volt teendő itthon, úgy hogy holnap gyomlálással kezdek. Ebédre kivettem darált húst a fagyasztóból, valami fasirtfélét csinálok krumplival és sóskával, amit ma leszedtem a kertben.

     

    Erika, Zita, Andi finomakat főztettek-sütötettek, ügyik vagytok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 27. 17:2312302.
    A mai ebédünk: Rakott spárga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top