Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 27. 07:1712301.
    Pfffff.... A Cukkínis-paradicsomos pennét nem volt esélyem sem lefotózni, annyira finom lett, hogy két pillanat alatt eltűnt!:) Ma rakott spárgát szeretnék főzni, de közben el kell/ene menni a lányommal cipőt venni, mivel szerdán ballag... Ez meg olyan hihetetlen... Aztán hosszú hétvége és indul az érettségi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 26. 18:1812300.

    Sziasztok Jányok!  Mivel vacsorára vendégünk érkezik, csinálok egy Cukkínis-paradicsomos pennét. Majd azt is fotózom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 26. 18:0912299.

    Sziasztok !

     

    Erika,  tényleg nem egyszerű ez a költözés. Borzasztó sok holmija összegyűlik az embernek és leginkább ilyenkor látszik. Nekem könyvem van rengeteg, ami tul.képpen  jó dolog, de ilyenkor rengeteg dobozt jelent .

     

    Ebédre megfőztem ma a sóskát, csináltam hozzá főtt krumplit és sütöttem néhány csirkeszárnyat.

    Most meg sül a kenyérke.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 26. 16:4312298.

    közben hazaértem:) hozom a képeket, meg egy nagy csokor orgonát is, most szedtem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. Április 26. 13:2512297.

    Sziasztok!

     

    Én ma sajna dolgozom....de a héten főztem: juhtúrós rakott padlizsánt, és sütőben sült csirkemellett. Dobáltam még mellé almát is, nagyon finom lett. Fotókat is csináltam, csak az sajna otthon maradt. de majd bepótolom! :)

     

    lassan végzek, mennem kell vásárolni, háztartani.

     

    szép hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 26. 08:1012296.

    Sziasztok!

     

    Zsuzsi, nem irigyellek a költözködés miatt, most mi is kb. azt csináljuk a lányommal, holnap szereljük szét az ágyakat és csavarozzuk ki a könyvespolcokat a falból. Hétfön meg elhozzuk a férjemmel az utánfutóval a nagyobb cuccokat.

     

    Az utóbbi napokban semmi különöset nem föztem, csak egy sült rizst dobtam össze két napja, tegnap meg virslis zöldborsólevest és Chrinek meg oldalast sütöttem.

     

    Ma este vendégeink lesznek, az elzászi "Bäckerofen" -t csinálom nekik, a hús tegnap óta fehérborban és füszerekben pácolódik.

     

    Sült rizs/alchri:

     

     1 bögre rizs, 1 hagyma, 1 bögre zöldborsó, 5-10 deka sonka, 3 tojás, kínai füszerkeverék, szójaszósz, snidling, só, bors

     

    A rizst megföztem, lecsepegtettem. A zöldborsót pár percig forrásban lévö vízben blansíroztam. A 3 tojásból omlettet sütöttem, összetépkedtem. A hagymát kockákra a sonkát csíkokra vágtam, egy kevés olajon a wokban megpiritottam. Rádobtam a rizst és együtt sütöttem. A végén a zöldborsót kevertem hozzá, füszereztem, majd óvatosan belekevertem a darabokra tépkedett omlettet. Snidlinggel megszórva tálaltam.

     

    Virslis zöldborsóleves/alchri:

     

    1 hagyma, 1 nagyobb sárgarépa, 1 nagyobb krumpli, 10 deka zölborsó, 5 deci leves, só, bors, petrzselyem, vaj

     

    A vajon az apró kockára vágott hagymát üvegesre dinszteltem, majd rádobtam a kockára vágott répát és krumplit, kicsit együtt piritottam és felöntöttem a levessel. Füszereztem és lefedve kb. 20 percig föztem. Utána beleszórtam a zöldborsót. 10 percig együtt föztem, majd a leves egy részét kivettem, a többit a botmixerrel pürésítettem. Újból összeöntöttem és a darabokra vágott virslit felmelegítettem benne. Petrezselyemmel megszórva tálaltam.

     

    Az oldalast mézes, ketcupos, szójaszószos keverékkel kenegetve sütöttem.

     

    Tegnap feltettem pár igazi csemegét a youtubera, itt láthatjátok öket:

     

    http://de.youtube.com/results?search_query=alchri&search_type=&aq=f

     

    Régi filmrészletek, örökzöld slágerek, isteni színészek.

     

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 25. 20:3812295.
    Na, ez szépen összetömörítette, amit írtam. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 25. 20:3712294.
    Sziasztok Lányok !Látom, ma még nem nagyon volt mozgás, de legalább nem maradtam el az olvasással :-)Klári, nagyon szép az idő felétek ! Itt is próbálkozik a tavasz, de sokszor az eső győz :-(Erika, nagyon szép helyen szerepel megint a férjed. És ennek a kutyusnak milyen jó dolga van nálatok :-)Lilikém, nagyon jól néz ki a macesztortád. Én még sosem ettem, de most már egyre inkább úgy érzem, hogy ki kéne próbálni.Én a héten csak egyszerű dolgokat főztem, mert költözködöm, dobozolok, rohangálok :-( Volt krumplifőzelék sült virslivel, sült hal (pangasius filé) zöldséges rizzsel, sült csirke. Egyik este a lányom sütött egy pizzát vacsorára. Ma pedig megcsináltam Stahl J. receptje után az epermisut :-), a tiramisu kistestvérét. Remélem, finom lesz, most még a hűtőben pihen.Ma vettem a piacon sóskát, szerintem holnap meg is csinálom.Tegnap este voltunk egy Dumaszínházas "Stand up comedy" előadáson, hát nagyon jó volt, rengeteget nevettünk, jót tett egy kis kikapcsolódás.Szép estét mindenkinek lányok !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 24. 23:2112293.
    Szervusztok.

    Ma marhapörkölt volt nálunk ebédre tarhonyával és fejes salátával.

    Klári, hogy én nem szeretem a tengeri herkentjüket??? Imádom őket!
    Ezt a ragacsos húsi receptjét is mentettem, körettel együtt.

    Erika, férjednek Boldog névnapot! Szép helyen jártatok tegnap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 24. 19:4512292.
    Egy minneapolisi házaspár eldöntötte, hogy Floridába megy felmelegedni egy különösen fagyos télen. Úgy tervezték, hogy ugyanabban a hotelben szállnak meg, ahol a mézesheteiket töltötték 20 évvel azelott..

    Mozgalmas programjuk miatt nehéz volt összeegyeztetni az utazási dopontot, ezért a férj pénteken,
    a feleség pedig a következo napon repült Minneapolisból Floridába.

    A férj bejelentkezett a hotelbe, ahol a hotelszobában egy számítógép is volt, nem úgy mint évekkel azelott, és eldöntötte, hogy küld egy e-mailt feleségének. Véletlenül azonban kihagyott az e-mail címbol egy betut, s anélkül, hogy észrevette volna a tévedést, elküldte a levelet a rossz címre.

    Közben ... valahol Houstonban ... egy özvegy épp a férje temetésérol érkezett haza, akit az Úr hazahívott az o dicsoségébe, egy szívinfarktus után. Az özvegy elhatározta, hogy megnézi a barátoktól és rokonoktól érkezett e-maileket. Miután elolvasta az üzenetet, visított és elájult.
    Fia berohant a szobába, édesanyját a földön találta, majd felpillantott a képernyon található szövegre:

    Szereto feleségemnek

    Idopont: 2005 okt.13, péntek

    Tárgy: megérkeztem!

    Drága szerelmem,

    Tudom, meg vagy lepodve, hogy üzenetet kapsz tolem. Már számítógépük is van az ittenieknek és lehet szeretteinknek e-mailt küldeni.
    Épp most érkeztem meg és jelentkeztem be. Minden elo van készítve a holnapi érkezésedre és már nagyon várom, hogy találkozzunk. Remélem, hogy az utazásod olyan csendes lesz, mint az enyém.

    PS.... Tényleg nagyon meleg van idelent!!!
    előzmény:
    alchri (12290)
    2008-04-24  12:25
  11. 2008. Április 24. 19:3012291.
    Sziasztok
    Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mit csinálnátok a szeszes fügével?
    Januárba készitettem mézes füge pálinkát tisztaszeszből. Nagyon finom lett, most szürtem le. Gyönyörü szine és ize, erőssége is kitünő. Elkezdtem eszegetni a fügét, hát nem mondom el kellett tenni, mert többször visszamentem az asztalhoz olyan finom.
    Eszegessük igy meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 24. 12:2512290.
    Most kaptam:)))

    Két óvodás beszélget:
    - Én egy villanyvonatot kérek a szülinapomra. És te mit kérsz?
    - Tampont.
    - Az mi?
    - Nem tudom, de lehet vele síelni, teniszezni és úszni is.


    Van még több is de nam akarom ömleszteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 24. 11:2612289.
    Tyűűűű, de megkívántam a tengeri cuccokat:)
    nagyon remélem, hogy úgy 2-3 hét múlva kiülhetek a kedvenc tavernámba csemegézni:)
    előzmény:
    latsia (12280)
    2008-04-23  08:57
  14. 2008. Április 24. 09:4712288.
    Köszönöm Klárikám, megkaptam, nagyon szép!

    előzmény:
    latsia (12287)
    2008-04-24  09:10
  15. 2008. Április 24. 09:1012287.
    Várj, ne küldd el Neki, átküldöm először Neked mailben, mert pps-ben van és csodaszép zenével és képekkel együtt van, csak azt ugye nem tudtam idetenni.
    És azt küldd át neki, pillanat!
    előzmény:
    alchri (12286)
    2008-04-24  08:59
  16. 2008. Április 24. 08:5912286.
    Klárikám, ez nagyon szép, aranyos vagy köszönöm, máris továbbítom neki a mail címére;))
    előzmény:
    latsia (12284)
    2008-04-24  08:53
  17. 2008. Április 24. 08:5612285.
    Sziasztok!

    Tegnap este Schwetzingenben voltam, férjemék szerepelnek az ünnepi játékokon és tegnap volt a föpróba. Nagyon szeretem ezt a szép várost. Utána egy fogadáson voltunk, friss zöldségek voltak csíkokra vágva és különbözö dippekkel gusztán tálalva, meg melegen tartott kis húsgolyók különbözö pikáns szószokkal és apró levelestésztából készült sütik. Tulajdonképpen ennyi is elég vagy 60 ember vendégül látására.

    Hoztam pár esti felvételt.

    Ma valószínü sült rizst csinálok ebédre.

    Klárikám, guszta ez a hús, finom lehetett.

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 24. 08:5312284.
    Erika, Névnapja alkalmából sok boldogságot kívánok a Férjednek szeretettel!

    Virág helyett ezzel a csodaszép verssel:

    Dr. Papp Lajos szívsebész: ÉN AZ MIATYÁNKOM

    Mikor a szíved már csordultig tele,
    Mikor nem csönget rád, soha senki se,
    Mikor sötét felhő borul életedre,
    Mikor kiket szeretsz, nem jutsz eszükbe.
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba, -reményteljesen,
    S fohászkodj: Miatyánk, Ki vagy a mennyekben!

    Mikor a magányod ijesztően rádszakad,
    Mikor kérdésedre választ a csend nem ad,
    Mikor körülvesz a durva szók özöne,
    Átkozódik a "Rossz",- erre van Istene!
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne roppanj bele!
    Nézz fel a magasba, -és hittel rebegd,
    Uram! Szenteltessék meg a Te neved!

    Mikor mindenfelől forrong a "nagyvilág",
    Mikor elnyomásban szenved az igazság,
    Mikor szabadul a Pokol a Földre,
    Népek homlokára Káin bélyege van sütve,
    Ó, "Lélek",ne csüggedj! Ne törjél bele!
    Nézz fel a magasba, -hol örök fény ragyog,
    S kérd: Uram! Jöjjön el a Te országod!

    Mikor belédsajdul a rideg valóság,
    Mikor életednek nem látod a hasznát,
    Mikor magad kínlódsz, láztól meggyötörve,
    Hisz bajban nincs barát, ki veled törődne...!
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! ne keseredj bele!
    Nézz fel a magasba, -Hajtsd meg homlokod,
    S mond: Uram, legyen meg a Te akaratod!

    Mikor a "kisember" fillérekben számol,
    Mikor a drágaság az idegekben táncol,
    Mikor a "gazdagság" milliót költ, hogy éljen,
    S millió szegény a "nincstől" hal éhen,
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne roskadj bele!
    Nézz fel a magasba, -tedd össze két kezedet,
    S kérd: Uram! -Add meg a napi kenyerünket!

    Mikor életedbe lassan belefáradsz,
    Mikor hited gyöngül,- sőt - ellen támadsz,
    Mikor, hogy imádkozz, nincs kedved, sem erőd,
    Minden lázad benned, hogy - tagadd meg "Őt"!...
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne egyezz bele!
    Nézz fel a magasba, s hívd Istenedet!
    Uram!- Segíts! -S bocsásd meg vétkeimet!

    Mikor hittél abban, hogy téged megbecsülnek,
    Munkád elismerik, lakást is szereznek,
    Mikor verítékig hajszoltad magad,
    Később rádöbbentél, hogy csak kihasználtak,...!
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne ess kétségbe!
    Nézz fel a magasba, sírd el Teremtődnek:
    Uram!- Megbocsátok az ellenem vétőknek...

    Mikor a "nagyhatalmak", a békét tárgyalják,
    Mikor a BÉKE sehol!- Csak egymást gyilkolják!...
    Mikor a népeket a vesztükbe hajtják,
    S kérded: Miért tűröd ezt?
    Istenem MIATYÁNK!
    Ó, "Lélek", ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba,- s könyörögve szólj!
    Lelkünket kikérte a "Rossz", támad, tombol!
    Uram! Ments meg a kísértéstől!
    Ments meg a gonosztól!!!
    AMEN

    UTÓHANG
    S akkor szólt a Mester, kemény szelíden,
    Távozz Sátán, SZŰNJ vihar! Béke, csend legyen!
    Miért féltek ti, kicsinyhitűek?...
    Bízzatok! Hiszen én megígértem nektek,
    Pokoli hatalmak rajtatok erőt nem vesznek!...
    Hűséges kis nyájam, én pásztorod vagyok, S
    a végső időkig, - veletek maradok!!!
    AMEN
    előzmény:
    alchri (12282)
    2008-04-23  14:36
  19. 2008. Április 24. 08:4412283.
    Sziasztok!

    Látom már sosem jönnek vissza a smiley-k...jó ez a fórum:O( De ahogy látom most épp a szerkesztés sem működik...kezdem érteni miért mentek el olyan sokan az enelcéről máshová írogatni...:O(

    Viszont süt a nap és remélem ma is szép időnk lesz!
    Tegnap délutánra azért már kezdett igen hűvös lenni, de a nap kitartóan sütött, süt.

    Lili, nagyon szép a tortád, biztosan nagy sikere volt!
    Nem szereted a tengeri cuccokat?;O)
    Ma nem csinálok ilyesfélét, D. ügyel, így enyém a távirányító és asszem vmi mákost készítek magamnak!:O)

    Vettem csodaszép barackokat a gyereknek, csak éppen még nincsenek megérve, úgyhogy próbálom érlelni a konyhában:O) Csak azt tudnám akkor mitől ilyen pirosak??
    Elvileg ugye bio....hmmm vagy mégsem?

    A vacsi Ragacsos szűzérme volt Ropogós hagymás rizzsel, igen finom lett de most nem volt kedvem a hagymával szórakozni, ezért készen vettem.
    Itt agyon sokféle ételre tesszük ezt a roppogós hagymát, még a Hot dog-ra is! És nagyon finom rajta!

    Legyen szép napotok!

    Ragacsos-juharszirupos szűzérme / Latsia

    60 dkg szűzérme
    1 ek olívaolaj
    2 alma kimagozva, negyedelve
    1 fokhagyma áttörve
    2 ek juharszirup
    1 ek fehérbor-, vagy vörösborecet
    2 ek mustármag

    A húst 3 cm vastagra szeljük, és a forró olajon mind2 oldalát megsütjük 5 perc alatt, kivesszük és félretesszük.
    Beledobjuk a serpenyőbe az almát és 3-4 perc alatt puhára pároljuk.
    Hozzákeverjük a fokhagymát, a juharszirupot, az ecetet és 3 ek vizet, felforraljuk, majd visszatesszük rá a húst.
    Ha levet eresztett, azt is!
    Mérsékelt tűzön tovább pároljuk, míg a hús is átsül és a szósz ragacsos lesz.
    Belekeverjük a mustármagot és Ropogós hagymás rizzsel körítve tálaljuk.

    Ropogós hagymás rizs / Latsia

    20 dkg basmati rizst hideg víben felteszünk főni, és belekeverünk 1 elmorzsolt húsleveskockát.
    Amikor beszívta a vizet / 10 perc / villával átkeverjük.
    Közben 2 ek olajon 1 vékonyra szeletelt hagymát ropogósra pirítunk majd a rizshez keverjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 23. 14:3612282.

    Sziasztok!

     

    Ma csak Tysinak föztem, mindjárt beírom, hogy micsodát.

     

    Klárikám,  jó, hogy ezt a müvét tegnap lefotóztam, mert este egy nagy recsegést ropogást hallottunk és kettéharapta a zöld tálat:)) Hú de jól néz ki ez a tészta, olyan jó Neked, hogy a párod szereti a tengeri herkentyüket, jó sokat ehetitek.

     

    Lili, finom lehetett a macesztorta! Igen, Alex is mondja, hogy kb. 1 éves koráig tart ez a rágcsálás. Nemrég elkezdett jelölve pisilni, hihetelen mennyit tud magában tartani, egy séta alatt vagy 10 x jelölget. A vendégek jelenlétében én sem szeretek fényképezni, olyankor mindig az én tányéromat próbálom lekapni és mondom nekik, hogy ne zavartassák magukat, nyugodtan kezdjék el, mert olyan kínos amikor rám várnak :)))

     

    Itt a kutyakaja receptje, szerintem még a gazdiknak is ízlene ha füszeresebb lenne.

     

    Marhahúsos, répás, kukoricás kutyakaja/alchri:

     

    2 hagyma, 4 répa, 20 deka marha darálthús, fél liter só nélküli leves, 2 ek. paradicsompüré, 15 deka konzerv kukorica lecsepegtetve, kevés vaj

     

    A hagymát kockára vágom és a vajon megdinsztelem. Rádobom a darálthúst és kicsit piritom, majd belenyomom a 2 ek. paradicsompürét és felöntöm a levessel. Hozzáadom a karikákra vágott répát és lefedve 20 percig fözöm. Utána beleöntöm a kukoricát, egyet rottyantok rajta majd hülni hagyom. Porciókra osztom.

     

    Tysi egyszerre csak 15 dekát kaphat, azt is kétszer egy nap, tehát ez elég lesz egy darabig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 23. 11:1212281.

    Szervusztok kislányok.

     

    Nagyon csunya idő van nálunk, nem úgy mint Kláriéknál ai utóbbi napokban, a képeken is látni, hogy kiültek a teraszokra, kicsalogatja ez a szép idő az embereket. Nálunk is néha süt a napocska, és meleg is van, de aztán délután jön a zuhé. Hát ma már reggel szomorú idővel kezdődik, hátha most a délután lesz szép.

    Mi meg most ebben a csunyságban megyünk be a városba ügyeket intézni.

     

    Tegnap a szomszédok (nem a rokonok, másik szomszéd) szoltak, hogy  átjönnének, ha csinálnék maceszgombóclevest , hát csináltam. Utána hremzli volt (röszti) fokhagymás tejföllel, és hát sütöttem megint egy macesztortát, ami nehezen indult, de aztán finom lett, nagy sikere volt. Képet csak a tortárol csináltam, mert már úgy látom dilisnek néznek engem az emberek az örök kajafényképezéssel, ezért csak a vendégek előtt és után fényképeztem.

     

    Klári, ezekkel a halakkal és tenger gyümölcseivel sirba viszel engem (ahelyett, hogy én is megcsinálnám, mi?) A gyerek nagyon aranyos a játszótéren!

     

    Erika, gondolj arra, hogy Tisy csak max. egy éves korig fogja így átalakitani a tárgyakat. Jól néz ki ez a reberberes rétes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 23. 08:5712280.
    Sziasztok!

    Évi, Bélusnak nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel!
    Remélem jól vagytok, Ginával együtt!;O)

    Erika
    , nagyon guszták ezek a húsgolyók!
    Tysi nagy fazon, gyújtsétek csak a kiállítási tárgyakat, de javaslom mielőtt odaadjátok neki "használatra", fényképezd le őket és akkor lesz "ilyen volt, ilyen lett" képsorozat, mint a plasztikai sebészeten:O)))

    Andi
    , én is szeretem ezt az üzletet, nagyon megy itt, több is van belőle, és sok a leárízás is benne.

    Többiek? ;O)

    Ma is csodaszép időnk van, de jó lenne, ha sokáig így maradna...de nem fog:O) Mindenesetre élvezzük, amíg lehet.
    Pont tegnap jött meg az egyik szomszédunk Svájcból és mesélte, hogy ott is szakadt az eső...

    Tegnap nagyon finom lett a vacsora, én azt hiszem ezentúl csak így fogom csinálni a "fehér szószt" a tésztáimra, nem tejszínnel, ahogy eddig, így sokkal de sokkal finomabb lett, és könnyebb is.
    Egyébként csak úgy jött az ötlet, mert voltak itthon bontott zacsik tésztából is / tollszártészta, metélttészta/ és a tengeri cuccokból is, és egy kisüveg alján 1 kanálnyi kaviár.

    Legyen szép napotok!

    TENGERGYÜMÖLCSEI TÉSZTA
    / Latsia

    20 dkg tészta
    1 ek olívaolaj
    2-3 gerezd fokhagyma aprítva
    2 marék petrezselyem aprítva
    20 dkg koktélrák
    20 dkg kagyló
    20 dkg tintahalkarika
    1 ek kaviár
    3 ek créme fraiche
    1/2 doboz Philadelphia krémsajt / 10 dkg

    A tésztát sós vízben megfőzzük.
    Közben elkészítjük a ragut így:
    A forró olívaolajon átforgatjuk az áttört fokhagymát, rádobjuk a tengeri cuccokat és megszórjuk a petrezselyemmel.
    Sózzuk-borsozzuk.
    Pár perc alatt megpároljuk, majd rákanalazzuk a créme fraiche-t és a krémsajtot, átmelegítjük.
    A közben kifőtt, leszűrt tésztát és a kaviárt a tengeri raguhoz keverjük és azonnal tálaljuk.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 22. 20:1812279.

    Szia Klárikám!

     

    A kávézós képen a  kávézók mögött van az egyik kedvenc boltom!!! Kanadában mindig náluk vásároltam. Bár nem olcsó, de nagyon jó cuccokat árultak mindig! BIK BOK!!!

    előzmény:
    latsia (12276)
    2008-04-22  10:55
  24. 2008. Április 22. 16:4912278.

    Bocs, kihagytam, hogy a fahéjat is beleszórtam a rebarbarába amíg a cukorral állt. Nagyon passzol hozzá! Pikánsan savanykás lett egyébként, mert nem kell bele sok cukor.

     

    A krumlit meg kockára vágva föztem meg a besameles kajához.

     

    Sziasztok!

     

     

     

    előzmény:
    alchri (12277)
    2008-04-22  16:45
  25. 2008. Április 22. 16:4512277.

    Sziasztok, szia Klárikám!

     

    Klári, köszönöm a hangulatos képeket, ránk férne ez a szép idö!

     

    Lányok, ma egy isteni rebarbara rétest sütöttem, sajnos nem réteslapból, mert azok nem bírták a fagyasztást, hanem levelestésztából. Csúcsfinom, én aki nem nagyon vagyok süteményes, megkóstoltam a végét még langyosan és.....hm nagyon de nagyon finom volt.

     

    Lefotóztam még Tysink alkotását, lányommal éppen egy kiállításban törjük a fejünket, annyi müve van már a kutyinknak, hogy sikere lenne:)))

     

    Elöször az ebéd receptje:

     

    Besameles krumpli húsgolyókkal/alchri:

     

    4-5 szem krumpli, babérlevél, só, bors, 25 deka darálthús, 1 hagyma, 1 tojás, vaj, liszt és tej a besamelhez, kevés reszeltsajt

     

    A krumplit meghámoztam és a babérleveles, füszeres vízben megföztem, leszürtem. A darálthúst a tojással, hagymával füszerekkel összegyúrtam, kis gombócokat formáltam belöle. Megföztem a besamelt.

    Egy tüzálló tálba tettem a krumplit, ráöntöttem a besamelt amibe egy kevés reszelt sajtot kevertem, majd rátettem a gombócokat. 200 fokon pirosra sütöttem.

     

    Rebarbara rétes/alchri:

     

     40 deka rebarbara, 6 deka vaj, 9 deka zsemlemorzsa, 6 deka cukor, 1 van. cukor, fahéj, 6 deka vaj a kenéshez, 1 csomag kinyújtott levelestészta / 25 x 45 centi kb. /

     

    A rebarbarát megmostam és nagyon vékony szeletekre vágtam, megszórtam a cukorral, van. cukorral, kicsit állni hagytam.

     

    A morzsát a vajon megpiritottam.

     

    A levelestésztát kitekertem, megkentem a másik 6 deka vaj felével, majd megszórtam a morzsával. Ráöntöttem a rebarbarát és óvatosan feltekertem. Megkentem a maradék vajjal és 180 fokon pirosra sütöttem, kb. 30 percet. Porcukorral megszórva tálaltam.

     

    Mindjárt megyünk megint Alexhez pakolni, Nektek szép estét kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. Április 22. 10:5512276.
    Még egy pár kép a városból;O) Küldök Erika egy kis jó időt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. Április 22. 10:5212275.
    Sziasztok lányok, szép napot Mindenkinek!

    Csak beköszönök gyorsan és már megyünk is ki, áldom a Jóistent, olyan szép idő van megint!:O))

    Tegnap egésznap kint voltunk, sztem az egyik legmelegebb nap lehetett, tele volt a város fagyizó emberekkel!
    Mi a játszótéren nyomultunk elsősorban, aztán a délutáni /nem/alvás után megintcsak.
    Estére lazacot sütöttem, ma még nem tudom mi lesz az estebéd...

    Lili
    , gyönyörű a Babátok!!!!
    Szerencsér eakkor még nem ismertem Rustyt, biztos frászt kaptam volna, ha látom az akciót, pláne, hogy egy baromi nagy fémcsat is volt rajta....áááá.

    Erika
    , elhiszem, hogy Chrinek ízlett ez a csirkecpmb, állati finom lehetett! Tysi nagyon édespofa!:O))

    Na megyek is, mindenkinek szép napot kívánok!


    LAZAC SPENÓTTAL ÉS KAPRIVAL
    / Latsia

    2 főre - 321 kcal/fő

    1 tk olaj
    2 bőr nélküli lazacszelet
    1 zacskó bébispenót / 25 dkg
    2 ek crčme fraiche
    1/2 citrom leve
    1 tk kapribogyó
    2 ek petrezselyem aprítva
    citrom gerezdek

    A forró olajon egy serpenyőben süsd meg a lazac mind2 oldalát 4-4 perc alatt, majd tedd egy tányérra.
    Dobd a megmosott spenótleveleket a serpenyőbe, és 1 perc alatt párold meg, közben keverd meg.
    Tedd a tányérokra, fektesd rá a lazacot.
    Melegítsd meg a créme fraiche-t egy kis edényben /ne forrjon!/, csavard bele a citromlevet, tedd bele a kaprit és a petrezselymet, keverd össze.
    Kanalazd a lazacra és tálald a citrom gerezdekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. Április 22. 10:4912274.

    Sziasztok!

     

    Lilikém, ez a kis legény szépen fejlödik, nagyon aranyos! Kutyink tündérien alszik mindig, nekem a kedvenc pózom töle amikor összegubódzik mint egy embrió.

     

    Piggy-Katám, szia, de jó, hogy írtál! Kicsi Simon cuki lehet, biztosan nagyon jól érzi magát a nagyinál. Miért kérded a május közepét? Csak nem erre jársz? A madarak azt csicseregték, hogy ellátogatsz hamarosan a vén Európába, netán felénk is jössz? Jó lenne személyesen is találkozni, akárhol is vagy;)

     

     

    Ma nagyon szívesen megcsináltam volna a Stahl féle húsgombócokat amit Lili írt be nemrég, de inkább nem kísérlezetem, mert Chri nem szereti a fött vagy sült gyümölcsöket, kivéve az ananászt. Gondoltam besameles krumplit fözök és a sütöben megsütöm a gombócokkal.

     

    Pocsék idö van:((((

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. Április 22. 01:3512273.
    Erika! hat megvagytok...mar jo ideje nem lattam dolcevitas nyomokat. De az nem ketseges, masok kovettek a receptek sorat es a regi hagyomanynak megfeleloen velemenyt nyilvanitottak...

    Az elet mar csak ilyen...komplikalt. Semmi ujsutetu otletem, receptem nincs-sot tegnap hagyomanyosan hagyomanyos toltottkaposztat foztem..Kiraktam a lassu-fozo-csodafazekat a moskonyhaba... ilyesmire igen alalmas...Mire elkeszult igy is beltolotte a hazat a szelid kaposztaillat. Legkozelebb az udvaron fozom...!

    Szombaton delutan Kicsi Simon velem maradt- szulok boldogan mentek a moziba, meg haza egy nagyot aludni- Titkon aggodtunk, mert ez meg nem fordult elo, hogy nalunk hagyjak mint egy elfelejtetett csomagot...De nem banta. Az ajto elott alltunk integettunk a kigordulo auto utan..mondom neki "mamika jon reggelizni, majd sutunk neki muffint" Mire o lelkesen bolint:
    " aha...meg tortat meg lepenyt meg kekszet!"

    De nem alltam kotelnek. megmaradtam a banan muffin mellett.

    majus kozepen MERRE vagy???



    előzmény:
    litita (12272)
    2008-04-22  00:04
  30. 2008. Április 22. 00:0412272.

    Sziasztok.

     

    Klári, örülök, hogy a kutyával minden rendben, Azért egy nyakörvet lenyelni nem semmi!

    Köszi a saláta receptjét. A diós kalács nekem is nagyon tetszik, már viszket a tenyerem, meg kell csinálni.

    A gyerek tündéri!

     

    Tegnap itt voltak Marcikáék vacsorázni (sült csirke volt vele sütött krumplival, uborkasalátábval és a torta desszertnek), csináltam pár képet róla. A macesztorta nagy sikert aratott és visszatapsolták, holnap megint kell csinálnom.

     

    Erika, finom lehetett ez a csirkecomb. Szép virágot kaptatok. De drága ez a kutyu, ahogy ott alszik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. Április 21. 15:2112271.

     

    Basel nagyon szép város!

     

    A fürdököpeny ami nekünk van, 100 %-os pamut, egyébként már több embernek ajánlottam az nlc-n a  címet;)

     

    Persze nem ismerem a mostani árait, de 3-4 éve igen kedvezöen rendeltük nála, a törülközöi is szuperek, a legjobbak amiket eddig vettünk.

     

    A Husse lehet, hogy nem éppen a "legfinomabb" de nekem a célnak megfelel, akár kerti székeken is jól mutat. Az étkezöben használom továbbra is a lenböl varrottakat;) 

     

    Tulajdonképpen arra gondoltam a vásárlásuknál, hogy ha többen lennénk 12 émbernél, ugyanis 12 egyforma székem van, akkor a konyhai székekre ráhúzom és jobban hat, mintha csupaszon, össze-vissza székeket tennék be a szobába.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210688 (12269)
    2008-04-21  15:07
  32. 2008. Április 21. 15:1012270.

    Sziasztok!

     

    Chrinek nagyon ízlett a csirke, beírom a receptjét gyorsan.

     

    Lefotóztam a virágcsokrot is amit tegnap kapott a koncert végén és nekem adta;)

     

    Tysiról is készült egy kép, a pofijáról, amikor elaléltan alszik mellettem a konyhában az extra neki letett pokrócon.

     

    Csirkecomb fehérborral, baconnal és hagymával sütve/alchri:

     

    1 személyre

     

    1 csirkecomb, 10 deka bacon kockára vágva, 1 hagyma, 1 deci fehérbor, só, bors, kevés olaj

     

    A szalonnát egy lábosban kevés olajon kisütöttem, majd a pörcöket kiszedtem a zsírból. A csirkecombot tettem bele ebbe a szalonnazsírba és pirosra sütöttem. Mellédobtam a szálakra vágott hagymát és együtt piritottam. Beleszórtam a szalonnakockákat, ráöntöttem a fehérbort, füszereztem és lefedve lassan készre sütöttem. Couscousszal tálaltam.

     

    Klárikám, mikor vagytok Bécsben? Július közepén ott leszek pár napig, micsoda jó véletlen lenne ha találkozhatnánk;))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_210688
    Torolt_felhasznalo_210688
    2008. Április 21. 15:0712269.

    Elnézést, hogy csak most válaszolok, de pár napra a Svájcban voltunk.

     

    Köszönöm, hogy segíteni akarsz, de nekem más az ízlésem (ezt már megbeszéltük). Semmilyen müanyagot nem szeretek a lakásban, sem a ruházatunkban. Már évek óta átálltam a finom dolgokra, vagyis rá sem álltam. Ez a Husse is az volt.

     

    A hugom Baselban él, most is odarepültünk. Ott szoktam a törülközöimet vásárolni. De fürdököpenyért én nem adok 300 frankot, ezért is örültem a Lidl fürdököpenynek, mely 100 százalékos pamut. 

    előzmény:
    alchri (12208)
    2008-04-17  14:53
  34. 2008. Április 21. 11:4712268.
    Nellikém, isteni finom ez a kalács, feltétlenül süsd meg Te is!

    Erikám, küldök egy kis meleget, a teraszon árnyékban most épp 13 fok van, nem tudom mennyi lesz a napon, de már megyünk is ki, megnézzük!:O))
    Képzeld tegnap megvettük a jegyeket is Ciprusra, kissé felmentek az árak tavaly óta...de ez van.
    Viszont Bécsen keresztül megyünk majd, úgyhogy asszem az idén nem leszünk Mo-on, hacsak ősszel nem...meglátjuk.
    Na nem is szaporítom tovább a szót, megyünk ki a napsütésbe, puszi!




    előzmény:
    alchri (12267)
    2008-04-21  11:31
  35. 2008. Április 21. 11:3112267.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a dícséretet a függönyömre, Alex nemrég jött meg, neki is nagyon tetszik, föleg a rózsás abrosz, ami még nem abrosz, csak egy sima anyag. Majd gyárthatom mostantól a mintás abroszokat, már mindig is tetszettek, csak a rózsás függönyhöz nem mentek.

     

    Lili, ez a húsgolyó csúcs finom lehet, pont az én ízlésemnek megfelelö! Aszaltszilvám mindig van itthon / szerintem az is jó hozzá/, a füszerek is, egyszer kipróbálom.

     

    Klárikám, Melina szemmel láthatóan élvezi a homokozást, de a csúcs kép az ahol az apuci táskáját cipeli;)))

     

    Alex megérkezett a kutyival, Tysi farkas éhes volt, a neki frissen elkészült csirkelevesböl kapott egy kis adagot. Chrinek fehérboros, szalonnás, hagymás csirkecombot fözök, csak ö eszik itthon.

     

    Délutánra sütök valamit a rebarbarából, aztán irány Alex lakása.

     

    Az idö ma nem olyan szép mint tegnap volt, de nincsen hideg.

     

    Kellemes napot Mindenkinek! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. Április 21. 09:4512266.
    Szia Klárikám!Hűűűűű, de fincsi lehet ez a kalács is.Lapul is még a fagyasztómban egy kis dió, kipróbálom majd.
    előzmény:
    latsia (12265)
    2008-04-21  09:12
  37. 2008. Április 21. 09:1212265.
    Andi, ezt a kalácsot is kettőbe kell vágni hosszában töltés után és úgy összetekerni és nagyon finom, én Gemelosnál láttam...;O)
    Apósoméknak sütöttem meg, amikor itt voltak, ájuldoztak tőle, hogy milyen finom és szaftos kalács.

    NYITOTT DIÓS FONAT (LAJOS MARI) - Gemelos

    A tésztához:

    5 deka élesztő, 5 deka porcukor, 2 dl tej, 50 deka liszt, 4 tojás sárgája, 2 tasak van.cukor,csipet só, 1 citrom reszelt héja, 12 deka vaj/margarin

    Töltelék:

    5 deka mazsola, fél deci rum, 5 deka cukr.narancshéj, 1 dl tej, 8 deka kr.cukor, 2 van.cukor, 3 deka vaj/margarin,15 deka darált dió, 2 ek zsemlemorzsa, 1 mk őrölt fahéj

    Máz
    :

    2 ek citromlé, 4 ek porcukor

    Az élesztőt 1 kk cukorral, és 1 dl langyos tejjel felfuttatjuk.
    A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk az élesztős tejet, egy kevés lisztet keverünk hozzá, letakarjuk,és 10 percig kelesztjük.

    Közben a maradék tejet elkeverjük a tojássárgákkal,a maradék cukorral,sóval,reszelt citromhéjjal és a felolvasztott,lanygos vajjal.2-3 részletben a liszthez adjuk, holyagosra kidolgozzuk, konyharuhával letakarjuk, és a kétszeresére kelesztjük.(35-40 perc)

    A töltelékhez forró vizzel leöblitjük a mazsolát, szárazra töröljük, meghintjük a rummal.
    A cukr.narancshéjat apróra vágjuk.
    Felforraljuk a tejet a kr. cukorral, a van. cukorral,és a vajjal, beleszórjuk a diót és a morzsát, 2 percig főzzük szikkasztjuk.
    Levesszük a tűzről, elkeverjük a fahéjjal, a narancshéjjal és a mazsolával, hagyjuk kihűlni.

    A sütőtepsit kibéleljük sütőpapirral. A tésztát lisztezett munkalapon téglalap formára nyujtjuk, megkenjük a töltelékkel,feltekerjük, és a tepsibe fektetjük.hosszanti irányban pontosan a közepén kettévágjuk,és a két fél tekercset óvatosan ugy fonjuk,hogy mindig a vágott fele legyen felül.
    Letakarjuk, kétszeresére kelesztjük, és előmelegitett forró sütőben 35-40 percig sütjük.
    A mázhoz a citromlevet és a cukrot sűrű péppé keverjük,a sütőből kivett tekercset azonnal, forrón megkenjük vele, és hagyjuk kihűlni.

    Gemelos
    -Száritott élesztővel csináltam, igy a liszttel elkevertem az élesztőt, és a 2 deci langyos tej, 4 toj.sárga, van.cukor, citromhéj, olv.vaj, porcukor keveréket kevertem a tésztához, több adagban.
    Nálunk mint szokásosan, a mazsola és a cukr.narancshéj kimaradt, igy a dió mennyiségét növeltem.
    A töltelék persze kenés előtt összeállt, semmi vész, lazitottam egy lehetnyi tejjel, azonnal kenhető lett.
    De tényleg csak minimális kell!!!
    Zsemlemorzsa nem is került bele, én deszkán nyujtottam, sütőpapiron vágtam-fontam, és csak utána emeltem tepsibe a papirral együtt.
    Így nekem kényelmesebb, nem kell megkenni sütés előtt semmivel, utána jön rá a citromos máz, ami nagyon finommá teszi, nem tömény.
    Jó sütést!

    Latsia:
    - a kenyérsütőgép dagasztotta a tésztát, aztán kelesztő tálban kelt
    - én beletettem a narancshéjat, de a morzsát én sem
    - 180 fokon sütöttem kicsit rövidebb ideig
    - nem tettem rá a mázat, mert a párom nem kedveli a citromot
    ISTENI!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12256)
    2008-04-20  18:27
  38. 2008. Április 21. 08:4612264.
    Lili, lemaradt, hogy  még egy avokádót is kanalaztam a salira, nagyon szeretjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. Április 21. 08:4412263.
    Sziasztok szép hetet Lányok!

    Lili, guszta a Húsgombócod, recept mentve, köszi!
    Ez a kakaós tészta frissen, melegen nem száraz abszolút.
    Délután viszont mi inkább vaníliafagyival ettük, mert a férjem szerint akkorra már kicsit tömörebb, nekem még akkor is lecsúszott volna egy kávéval mondjuk, de jó ötlet a sodó, sztem inkább csinálj hozzá azt vagy a fagyival is szuper.
    Zöld műanyag hálón túl vagyunk,  ok. Rastugo megmarad!:O)
    Egyébként képzeld el, hogy amikor még Mo-on voltunk, lenyelte a bőr nyakörvét! És nincs kis nyaka!:O))
    De azzal sem lett gond, hihetetlen ez a kutya!
    Igen, ezt a kis nyári függönyt vettem a nappaliba most nemrég, és hozzá párnákat és egy kis plédet, de utóbbiket duplán és így a teraszra is tettem ki belőlük.

    A salit úgy készítettem 2 személyre, hogy
    - a tányérokra szórtam egy kis kevert zöldsalit /készen vettem/,
    - aztán szórtam rá koktélparadicsomot félbevágva,
    - 1/2  sárga színű paprikát feaprítva,
    - rádaraboltam a grillcsirke maradékot
    - egy doboz joghurtba tettem egy kis aprított fokhagymát, sót, borsot és leöntöttem vele a salit
    - snidlinget aprítottam rá ollóval

    Erika
    de szépek lettek a függönyök!! Csodásan öltözteti az étkezőt!
    Igen, kutyák megérzik a hangulatunkat, gondolom Alexnek is elpárolgott hamar mérge:O)

    Andi
    , látom tényleg a konyhában töltötted a vsaárnap reggelt!:O)
    Nagyon finomakat készítettél!!

    Hála Istennek ma is csodálatos napsütés van, úgyhogy a mai napot is nagyrészt kint töltjük majd, ahogy tegnap is:O)

    Tegnap családi játszóterezés volt a városban, Melinaki nagyon élvezte a gyerektársaságot is, és a homokozást!
    Aztán amikor elaludt egy kávézó teraszán ebédeltünk a tűző napon, majd még délután itthon is sétáltunk egyet a blökikkel, nem volt kedvünk bejönni a lakásba, olyan szép idő volt.
    Estére kínai kaját dobtam össze 10 perc alatt, volt itthon szűzérmém azt kisütöttem vajban pár perc alatt, nyakon öntöttem egy kis Hoisin szósszal, szójaszósszal, rádobtam egy fagayasztott kínai zöldségkeveréket és egy marok wok tésztát, majd egy pici vízzel felöntve összeforraltam. Nem lett rossz;O)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 19:3612262.
    No, akkor ezt ki fogom próbálni!!!
    előzmény:
    litita (12261)
    2008-04-20  19:34
  41. 2008. Április 20. 19:3412261.

    Örülök, hogy hasznát veszed, én is szeretem, gyakran használom.

     

    Most akkor elmondom mi az ami volt itthon hozzá és mi az amit helyetesitettem valamivel. Azzal kezdem, hogy én nem akartam kínai stile-t, ezért a szójaszószt és az ötfüszerkeveréket eleve kihagytam, pedig azok még lettek volna is itthon. Kenyérmorzsa helyett zsemlemortsát használtam, szilvabefőttet nem kaptam, csak vegyesgyümölcs befőttet, az ment bele. Darált pulyka és marhám volt. A többi recept szerint ment és tényleg nagyon finom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12255)
    2008-04-20  18:18
  42. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 19:3212260.
    Oké, akkor jövő hétvégén találkozunk!!!! :)))))))
    előzmény:
    linne (12259)
    2008-04-20  18:48
  43. 2008. Április 20. 18:4812259.
    Andikám!Hm.... mit is kérjek!Megvan!Egy szeletet, ha elkészül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12258)
    2008-04-20  18:46
  44. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 18:4612258.

    Nelli!!!!

    Nem hiszem el!!!! Ez az!!!! Isten vagy!!!!! BÁRMIT kérhetsz tőlem!!! 

    előzmény:
    linne (12257)
    2008-04-20  18:42
  45. 2008. Április 20. 18:4212257.
    Szia Andi!Nem tudom nem-e a nyitott kalácsot keresed.Azért idemásolom Margitka oldaláról.

    E.Margit receptje

    Nyitott, csíkos kalács (HpKriszti elkészítési ötlete alapján)

    60 dkg BL 80-as liszt (vagy 40 dkg finomliszt +20 dkg rétesliszt)
    1 dl tej
    2 dl kefír v. joghurt
    2 egész tojás
    5 dkg margarin
    1/2 kk. só
    1 kk. cukor
    2 kk. folyékony édesítőszer (én Süssinát használok), ha édesebben szeretitek, lehet picit többet is tenni bele
    késhegynyi aszkorbinsav
    2 dkg friss élesztő

    Utánanéztem, édesítőszer helyett általában 4 evőkanál vagy 10 dkg cukrot szoktak mások ennyi liszthez tenni.
    (10 dkg cukor = 0,6 - 0,7 dl folyadékkal)

    A hozzávalókból a gépben tésztát dagasztottam, 20 perc dagasztás, 20 perc kelesztés, 20 perc dagasztás. A második dagasztás vége előtt kivettem a tésztát a gépből, elfeleztem, majd az egyik felet visszatettem 2 ek, vízzel sűrű krémmé kevert kakaóporral együtt.
    Mindkét tésztát elfeleztem, lapokat nyújtottam belőle, majd egy fehéret és egy kakaósat egymásra téve feltekertem. A tekercset hosszában félbevágtam (lisztezett késsel), kifordítottam, hogy a vágott rész kerüljön felfelé, és egymáson átemelgetve a két felet, egy sodort  tésztacsíkot csináltam belőle. Így tettem formába, kelesztettem, a tetejét egész felvert tojással lekentem és előmelegített sütőben megsütöttem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12256)
    2008-04-20  18:27
  46. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 18:2712256.

    Kislányok!

     

    Itt is megkérdezem, hátha valkinek rémlik... Sütöttem valamikor egy kalács-féleséget, aminek az volt a különlegessége, hogy amikor feltekertem, el kellett hosszában vágni a tésztát és a két felet úgy összetekerni. Ettől nagyon szép mutatós lett, olyan "lépcsős". Nem tudom, milyen néven futott ez a süti és így megtalálni sem tudom a receptjeim között... Nincs valakinek valami sejtése róla???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 18:1812255.

    Szia Lilikém!

     

    És minden hozzávalód volt ehhez az étekhez???

    Sokszor eszembe jutsz ám és mindig elfelejtem írni! Irtó hálás vagyok azért a patkó alakú habverőért, amire Te beszéltél rá!!! Annyira szeretem!!!!

    előzmény:
    litita (12254)
    2008-04-20  17:21
  48. 2008. Április 20. 17:2112254.

    Nagyon szép ez a függöny!

    Ezt a kutyaajándékozást kiengesztelésként nagyon jól ismerem, és legtöbbször meg is bocsát nekik az ember.

     

    Én ma Stahl-féle húsgombócokat csináltam és tocsnival tálaltam, nagy siker volt.

    Aszaltszilvás húsgombóc
    Gyorsan, finomat! / Stahl

      

    Hozzávaló:
    10 dkg magozott aszalt szilva
    10 dkg kenyérbél

    1 vöröshagyma50 dkg darált sertéshús
    1 kávéskanál só
    ź kávéskanál cayenne bors vagy csípős, őrölt pirospaprika
    1 kávéskanál őrölt gyömbér
    ź kávéskanál őrölt fahéj

    a sütéshez 3-4 dl olaj

    A mártáshoz:
    3 gerezd fokhagyma
    2 friss, piros chilipaprika
    1 üveg 70 dkg-os magozott szilvabefőtt
    10 dkg méz
    1 dl fehérborecet
    1 evőkanál szójaszósz
    1 kisebb narancs reszelt héja
    1 kávéskanál kínai ötfűszer-keverék
    1 kávéskanál őrölt gyömbér
    ˝ kávéskanál őrölt fahéj



    Az aszalt szilvát felforraljuk annyi vízben, amennyi ellepi, aztán ha már puha, leszűrjük, lecsöpögtetjük, és apróra vágjuk. A kenyérbelet kisebb darabokra tépjük és egy közepes méretű, száraz serpenyőben mérsékelt tűzön addig kevergetjük, amíg jól megszikkad és egészen halvány árnyalatot kap. Ekkor kiszedjük, és kávédarálóban morzsásra őröljük. A vöröshagymát megtisztítjuk, és a reszelő apró lyukú oldalán megreszeljük.

    Az apróra vágott aszalt szilvát, a megőrölt kenyérbelet, a megreszelt vöröshagymát, a darált húst, a sót és a fűszereket alaposan összedolgozzuk egy nagy keverőtálban. Ezután kb. 35 kis gombócot gyúrunk belőle -nagyjából 3˝ lesz az átmérőjük-, és a gombócokat sütőpapíros tálcán magunk mellé készítjük.

    Megsütjük a húsgombócokat. Annyi olajat öntünk egy 26 cm átmérőjű serpenyőbe, hogy 1 cm-es rétegben álljon benne, nagy lángon megforrósítjuk és beletesszük a húsgombocok ˝-ét. Ezután 1 perc múlva mérsékeltre csavarjuk a tüzet, és 8-10 perc alatt megsütjük őket. Sütés közben néha megforgatjuk a gombócokat, hogy egyenletesen piruljanak, de nem kell folyamatosan ügyködni.
    A megsült gombócokat szűrőlapáttal kiszedjük, papírtörlővel borított tálra tesszük, és egy másik papírtörlővel leitatjuk róluk a felesleges olajat. Ezután ugyanilyen módszerrel megsütjük a többi húsgombócot.

    Elkészítjük a mártást. A fokhagymát megpucoljuk, és finomra zúzzuk, a chilipaprikákat kimagozzuk, és vékonyan felcsíkozzuk, a szilvabefőttet lecsöpögtetjük, és külön-külön magunk mellé készítjük a gyümölcsöt és a befőttlevet is.
    A mézet és a fehérborecetet fakanállal jól összevegyítjük egy 26 cm átmérőjű teflonserpenyőben. Ezután mérsékelt lángon 4-5 percen át kevergetjük, amíg elillan az ecet szúrós szaga és a méz enyhén karamellessé válik. Ekkor óvatosan, kicsit hátrébb lépve hozzáöntjük a befőttlevet: nagy sistergés hallatszik és erős gőz csap föl. Ha mindez elcsitult, a serpenyőbe beletesszük a szilvát, a fokhagymát, a chilipaprikát, a szójaszószt, a reszelt narancshéjat és a fűszereket, majd az egészet jól összekeverjük és 2-3 perc alatt, lefedve összefőzzük. Végül turmixgépben összepürésítjük és tálaláskor a fasírtokat ezzel a mártással kínáljuk.

    előzmény:
    alchri (12252)
    2008-04-20  15:23
  49. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 16:1312253.
    Hűűűű de szép!!!!
    előzmény:
    alchri (12252)
    2008-04-20  15:23
  50. 2008. Április 20. 15:2312252.

    Sziasztok!

     

     

    Andi, guszta lett a quiched, ugye milyen finom? Azzal a tejföllel együtt meg még finomabb;)

     

    Elkészültem a függönyökkel, még nem tudom, hogy ezeket is összefogjam-e a "derekuknál", de lehet, hogy igen, mert ez nehezebb anyag mint az elözö volt és ha összefogom, több látszik az ablakból.

     

    Csak nem maradt az anyagból, majd valami más megoldást kell kitalálnom.

     

    Kellemes délutánt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top