Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 13:3412251.
    És a quiche...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 13:3312250.

    Sziasztok Jányok!

     

    Ma ki "konyhatündérkedtem" magam...  Reggal sütöttem sós kifliket, aztán ebédre megcsináltam a Káposztás-sonkás quiche-t, azzal a snidlinges szósszal, amit Erika írt hozzá. Hát, tényleg nagyon finom!! Közben a gyerekeim nagy kedvencét Buffalo wings-t csináltam márványsajtos mártogatóval. Süti még van tegnapról!:)

    előzmény:
    alchri (12249)
    2008-04-20  11:39
  3. 2008. Április 20. 11:3912249.

    Sziasztok!

     

    Lilikém,érdekes lehet ez a macesz listböl készült torta, férjem imádja a maceszt, de lisztet még nem vettünk soha.

     

    Zsuzsikám, a 4. darabot varrom, utána vasalás és felteszem öket, már én is kiváncsi vagyok rá. Chrinek én is sült csirkét sütök ma ebédre;)

     

    Klárikám, köszönöm én is ezt a receptet, kipróbálom, mert az enyémek is szeretik az egyszerü kakaós sütiket. Kutyinak szerintem semmi baja nem lesz, de azért figyeljétek! Tysinak tegnap volt egy alakítása, szétrágta Alex drága szemüvegét, aminek 2 hete járt le a biztosítása. Alex zokogva hívott fel és amíg velem beszélt, a kutya büntudatosan lefeküdt elé, majd hirtelen felpattant és sorra oda hordta Alex elé a plüss játékait, kezdve a macijával, majd folytatta a kacsájával és így tovább. Melinaki édes a nagy vödörrel;)))

     

    Tegnap délután láttunk egy aranyos filmet, Gabi volt a címe, Ruttkaival, az idös Turay Idával / imádom/ és a gyerekkorom gyereksztárjával, Kovács Krisztiánnal. Ma is jön két régi film,  a 40-es években készültek, felveszem öket, ezek kivételesen még nincsenek meg.

     

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 20. 11:2112248.

    Sziasztok.

     

    Szegény kutyi (zokogó smile), remélem kijön belőle ez a háló minden gond nélkül, majd számolj be róla, mert nagyon érdekel. Melináki aranyos, ahogy játszik a sátrában, de ez a vödrös kép egy csúcs! A függönyöd is nagyon tetszik, jól láttam, hogy a teraszon a székpárnák is ilyen anyagból vannak? (már ott is megfigyeltem milyen szép üde egy anyag).

    Anyukád kakaós sütijét mentettem, de itt is megkérdezem, mint minden ilyen sütinél, nem lesz túl száraz? Mert ha nem, akkor feltétlenül megcsinálom. Ha igen, akkor is, de akkor valami sodófélét csinálok hozzá.

    Igen, van maceszliszt is meg maceszdara, most több darát tettem bele, mint lisztet, a kostolók szerint finom lett, diókrémmel töltöttem.

    Én ma vacsorára sütök grillcsirkét, biztos fog maradni, szivesen megcsinálnám a salidat, elmondanád mit tettél bele?

    előzmény:
    latsia (12247)
    2008-04-20  09:58
  5. 2008. Április 20. 09:5812247.
    Sziasztok, szép vasárnapot!

    Lili, nagyon guszta ez a torta...maceszlisztből? Maceszt ettem már, a liszt is abból készül?

    Erika
    , ez finom lehetett...nekem is van a hűtőben mangó chutney, 2x ha használtam...de ezt most mentettem!
    Volt egy fél grillcsirkém, én abból salit csináltam tegnap, fokhagymás öntettel, maradék zöldségekből, és a teraszon ettük a nagy melegben délután...
    Ma is csodásan süt a nap, nemokára megyünk is a játszótérre és megvesszük a repcsijegyeket is nyárra.

    Fünfi
    , én is mindig túlsütöm azt a muffint...nem tudom miért. Amikor megszúrom, még folyós belül, utána meg kicsit odakap kivűl:O))

    Andi
    , guszta ez a sütid is, képzelem milyen finom volt!

    Mint írtam, tegnap a nagy melegben csak egy salit ettünk délután, ma valamit főzni is kellene...de asszem csak estére lesz belőle valami.
    Viszont! Képzeljétek régóta kerestem egy receptet, Anyukám csinált gyakran egy Kakaós tésztát, de sajnos már elfelejtette a pontos receptjét, csak 1-2 dologra emlékezett belőle...arra pld, hogyecet kell bele, és kukoricaolaj!:O))
    Na én meg nagy vadászatot indítottam az évek során, találtam is pár hasonlót, de ízre egy sem volt az...volt köztük jobb, kevésbé jó és nagyon rossz is, de az nem, amit én szerettem volna...
    És tegnap találtam egyet megint és megsütöttem és EZ AZ!!!!
    Úgyhogy most madarat lehetne fogatni velem örömömben, ha nem sajnálnám befogni a madárkákat és ez már nekem úgy marad fent, mint az Ő kakaós tésztája:O)

    Apropó madár....nagyon okos malamutunk tegnap levarázsolt 2 magokból préselt golyót, amit a madaraknak tettem ki a bokor tetejéről, és bekebelezte...a gond csak az, hogy a műanyag zöld hálót is megette, ami összetartotta a golyót...
    Úgyhogy most akkor elkezdünk imádkozni, hogy ne pusztuljon bele, mert műteni már a kora miatt elég veszélyes lenne....
    Hát csakhogy ne unatkozzunk.

    Melinaki kapott az Apukájától  egy kis sátrat, úgyhogy a nappaliban táborozik nagy boldogan, és hol be- hol kidobálja a cuccait, a képen épp patkányka repül:O)))

    KAKAÓS TÉSZTA / Latsia anyukája

    1,5 csésze liszt
    1/3 csésze kakaó
    1 tk szódabikarbóna
    1 csésze cukor
    1/2 tk só
    5 tk kukoricaolaj
    1,5 tk vanília
    1 ek gyümölcsecet
    porcukor a szóráshoz

    Melegítsd elő a sütőt 180 fokra.
    Keverd össze a lisztet, a kakót, a szódabikarbónát, a cukrot és a sót.
    Egy másik tálban pedig az olajat, a vaníliát, az ecetet és 1 csésze hideg vizet.
    Öntsd a lisztes keverékhez és keverd csomómentesre.
    Öntsd  egy kikent 23 cm-es kerek tepsibe és süsd meg kb. 30-35 perc alatt.
    Hagyd kihűlni a tepsiben, majd tálaláskor szórd meg porcukorral.

    Latsia:
    - nekem 25 perc alatt sült meg, gyönyörűen kijött a formából kihűlés után
    - almaecetet tettem bele









    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 20. 09:0412246.

    Jó reggelt Lányok !

     

    Nálunk gyönyörűen süt a nap, igazi tavasz van végre!

     

    Andi, köszi. Lehet, hogy a hétvégén megcsinálom, és majd utána beszámolok, melyik verzió lett a nyertes . De ez, amit most írtál, az a módozat, ami nekemis eszembe jutott.

     

    Erika, guszta lett a tegnapi ebéded. Hogy állsz a varrással?

     

    Lili, jól néz ki a macesztortád! 

     

    Én ma azt hiszem sült csirkét fogok csinálni zöldséges rizzsel. Maradt még húsleves tegnapról, ez kettőnknek még néhány napig kitart .

     

    Szép napot mindenkinek ! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12245)
    2008-04-20  06:23
  7. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 20. 06:2312245.
    Nem! Mondjuk folyamatosan kevertem. De, szerintem úgy is lehet, hogy megfőzöd a tejjel a pudingot. Külön kikevered habosra a porcukorral a tojást, és kettőt összekevered. A vajat meg akkor kevered bele, amikor a puding már teljesen kihűlt! Hm?
    előzmény:
    Fünfi (12243)
    2008-04-19  19:18
  8. 2008. Április 19. 21:5212244.
    Sziasztok. Ma borjú ragú-féle volt nálunk ebédre és sütöttem egy tortát maceszlisztből.Itt falun egész nap szemerkél az eső és elég szomoru idő van, jó lenne, ha holnap kisütne a napocska. Ha nem is 30 fokra vágyom,mint ami Kláriéknál látom van, de azért nem bánnám, ha szép idő lenne. 

    Erika, nagyon jópofa ebédet találtál ki magadnak mára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 19. 19:1812243.
    és nem csomósodott össze a tojás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12242)
    2008-04-19  19:11
  10. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 19. 19:1112242.
    Ezen én is gondolkoztam, de végülis együtt kevertem ki mindent és felöntöttem a tejjel, úgy főztem fel...
    előzmény:
    Fünfi (12241)
    2008-04-19  17:28
  11. 2008. Április 19. 17:2812241.

    Andi,

    A tojások sárgáját azután keverted a pudinghoz, miután kihűlt? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12238)
    2008-04-19  14:37
  12. 2008. Április 19. 15:1812240.

    Sziasztok!

     

    Nekem meg eszembe jutott, hogy a hütömben van egy árva csirkemellfilém, megcsináltam magamnak, isteni finom lett!

     

    Be is írom a receptjét mindjárt.

     

    Leszedtem a függönyöket az étkezöben, lemostam az ablakokat, ragyog minden, most elkezdem varrni a fehéreket, ha nem leszek kész ma az sem baj, holnap szalma vagyok, megint nem fözök nagy kaját. Muszáj készre csinálni holnap mindent, mert hétfötöl Alex lakása van a soron. A szép függönyöket amiket varrtam, nem sokat élvezte, de megtartjuk öket, ki tudja, hátha jók lesznek még valahol.

     

    Mango chutneys csirkemellkockák/alchri:

     

    30 deka csirkemellfilé, 1 hagyma, 2 deci tejszín, 2-3 ek. mango chutney, curry, római kömény, só, bors, olaj

     

    A hagymát és a csirkét apró kockára vágtam és együtt a serpenyöben megpiritottam. Sóztam borsoztam és megszórtam 1-2 tk. curryvel, belekevertem a chutneyt és beleöntöttem a tejszínt. Pár percig forraltam, utána még ízlés szerint füszereztem. Párolt rizs passzol hozzá, én köret nélkül ettem.

     

    Kellemes délutánt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 19. 14:4112239.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12238)
    2008-04-19  14:37
  14. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 19. 14:3712238.

    Persze Zsuzsikám, itt van!

     

    Eszterházy kocka (Sütis topikba írta be valaki )
    a tészta: 6 tojásfehérjéből, 25dkg darált dióból, 20dkg porcukorból és 6 ek lisztből áll.
    a krém: a tojások sárgája, 4dl tej, 15dkg cukor, 1 vaníliás puding megfőzve, s amikor kihűlt egy vajat kevertem bele. A tetejére csokimázból csíkokat húztam.
    előzmény:
    Fünfi (12237)
    2008-04-19  14:27
  15. 2008. Április 19. 14:2712237.

    Sziasztok !

    Andikám, én is hazaértem közben . Nagyon jól néz ki az Eszterházy kockád . Elküldöd a receptjét?

     

    Erika,  itt reggel volt nagyon bánatos az idő, azóta már kisütött a nap és kb. 20 fok van.

     

    Nekem még fő a húslevesem, amit jó kis házi csirkéből csinálok (reggel vettem a piacon, egy ismerős nénitől). Az illata és a színe alapján finom lesz. Nem hiszem, hogy főzök utána mást, mert jó sok zöldséget tettem bele és lesz hozzá csigatészta is.

    Tegnap sütöttem egy dupla csokis muffint, amit Latsia írt be. Azt hiszem, egy picit túlsütöttem , de azért finom lett. Csináltam még egy adag szlovák krémest is, na az nagyon jó lett !

     

    SZép hétvégét mindenkinek ! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 19. 14:1912236.

    Sziasztok!

     

    Ma Fünfivel csavarogtunk egyet a budaörsi IKEA-ban. Ebédre - bár volt még töltött karalábé - Spagettit adtam szaftos fasírttal. És felvágtuk az Eszterházy kockát, nagyon finom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. Április 19. 10:0312235.

    Sziasztok!

     

    Amilyen gyönyörü idö lett tegnap délutánra, olyan pocsék most, teljes sötétség, szakadó esö. Férjem begyújtott a kályhába, de jól megrakta, szaunázni lehetne, azért annyira hideg nincsen kint.

     

    Ma nem kell föznöm, család kívánságára készen vett sajtos finomságokat sütök a sütöben mint pl. krémsajttal töltött pepperoni panírozva, vagy mozarella rudak panírozva, stb. Chrinek 11-kor kell már ennie mert utána próbája van.

     

    Chri május 5.-én Zágrábba repül a tanárnöjével és a többi tanítvánnyal együtt, egy gálakoncertet adnak amit a horvát televizió is közvetít. Egy hétig maradnak és aznap amikor visszajönnek, neki 2 órán belül indulnia kell Provence-ba, ott is egy hétig marad egy másik prof osztályával. Elötte még jó lenne pár nyári cuccot bevásárolni neki, ebben csak annyit szoktam neki segíteni, hogy ha valami nem passzol rá, akkor viszek neki nagyobbat vagy kisebbet a kabinba, hogy ne kelljen mindig felöltöznie. Nem tudom a kutyival ezt hogyan oldjuk meg.

     

    Alex hazautazott, hétfön jön újra, neki meg a lakása kiüritésében kellene segítenem, május elejéig át kell adnia.

     

    Zita, jól hangzik a  tortilla tölteléked;)

     

    Andi, gyönyörüek a képek! Nekem a keszthelyi kagylókról egy maradandó emlékem van a térdemen:) Szüleimmel voltam ott gyerekkoromban nyaralni és apukám a sekély vízben húzott és leért a térdem az iszapba amiben egy kagyló volt és úgy felvágta a térdemet, hogy össze kellett varrni. Évek óta tervezzük, hogy a hajónkkal túrázunk Keszthely felé, de eddig még csak Badacsonyig jutottunk el.

     

    Lili, nagyon szépek a tulipánjaid! Biztosan gyönyörü már a kerted!

     

    Klárikám, jó ez a sajtos lepény, ki fogom próbálni!

     

    Szép szombatot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 19. 06:5812234.
    Sziasztok kellemes hétvégét Mindenkinek!

    Lili, nagyon szépek a tulipánjaid, látom már jóval előrébb vagytok a tavasszal, mint ami itt van...tegnap nagyon meleg volt ugyan, de a természet még csak ébredezik.
    Mutatom a hőmérőt a teraszon, hát nem tudom, hogy valóban ennyire meleg vlt-e, vagy csak hőgutát kapott, de tény, hogy forrón sütött a nap, szinte vakított!

    Andi szép képeket hoztál, köszi!
    Én is beállok akkor a gratulálók sorába, / bár úgy emlékszem novemberben tartod Édesapáddal együtt / nagyon sok boldogságot kívánok Neked!

    Zita
    , nem tudom még, most vesszük meg a jegyeket, attól függ, mert lehet, hogy kényelmesebb a gyerekkel közvetlen járattal utazni, ha akkor már van...ha nincs, akkor meg még nem tudo, hol lesz az átszállás...írom a receptet, bocs, lemaradt!

    Szép napot Mindenkinek!

    SAJTOS LEPÉNY-POGÁCSA / Latsia

    3 db
    10 perc + 12 perc sütés

    10 dkg vaj
    30 dkg liszt
    2 tk só
    4 tk sütőpor
    3 dl tej
    10 dkg reszelt sajt

    Gyúrd össze a hozzávalókat, de a sajtot csak a végén tedd hozzá.
    Oszd 3 felé és formázz belőlük 3 lepényt.
    225 fokra előmelegített sütőben, sütőpapírral bélelt tepsiben kb. 12 perc alatt süsd készre.

    Latsia:
    - könnyen felezhető az adag, én is csak féladagot sütöttem meg 1 lepénykét formázva belőle
    - nagyon- nagyon finom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. Április 18. 23:2212233.
    Andi!Nagyon boldog névnapot kívánok Neked szeretettel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12230)
    2008-04-18  21:17
  20. 2008. Április 18. 23:1412232.
    Lili!Nagyon szépen köszönöm a leves receptjét.Átalakítom azt hiszem szederre, mert az anyukáméknak rengeteg szokott lenni.
    előzmény:
    litita (12231)
    2008-04-18  22:51
  21. 2008. Április 18. 22:5112231.

    Sziasztok.

     

    Prosecco, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült kinyújtanod a tésztát, én annyira nem értek hozzá, hogy elmondjam, mi volt a baj. De azért sajnálom, hogy nem mutattad meg nekünk a „Meghatározhatatlan kinézetü” finomságot. Nagyon szép tortákat gyártottál!

    A 12178-as hsz-ban irta meg Zita a kekszes-túrós receptjét.

     

    Klári, nagyon guszta ez a mézes csirkemell a sajttal és kuszkusszal! Meg a káposztás pitét is meg birnám kostolni most. De a legszebb az az ifjú szakácsnő!

    Szép abroszokat vettél, használjátok egészséggel!

     

    Erika, köszönöm, hogy igy le is irtad ezt a cukkinis hidegtálat, én is megnéztem a vedeót és nagyon tetszett, de mire kellene, már elfelejtettem volna, most meg lementem a videós linkkel együtt és majd megcsinálom.

     

    Andi, nagyon szép képeket hoztál, köszönjük szépen!

    Boldog Névnapot! Küldök Neked tulipánokat a kertemből.

     

    Nelli, irom a levesreceptet, murkocskától kaptam, eredetileg feketeribizli szerepel benne, de nekem áfonyám volt

    Mézes feketeribizli (egyéb gyümölcs) krémleves :hozzávalók : 50 dkg feketeribizli
                       2-3 ek méz
                       1 mk őrölt szegfűszeg
                       1 tk őrölt fahéj
                       csipet só
                       5 dl 100 %-os almalé
                       2 dl tejszín
                       tejszínhab a diszítéshezkészítés : 4 dl fűszerezett vízben 2-3 percig főzzük a gyümölcsöt, hűtjük, turmixoljuk, átszűrjük (ha nincs nanoszűrős turmix). Ezután hozzáadjuk a többi hozzávalót, még pár pörgetés a turmixxal és behűtjük. Tejszínhabbal faljuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 18. 21:1712230.
    Ezt pedig már ma főztem: Tavaszi töltött karalábé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 18. 21:1512229.
    Ez is még a Marcipán múzeum. Az utolsó képen a Tini Ninja Teknőcök vannak, őket imádta a fiam kicsi korában!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 18. 21:1312228.

    Hihi! A papagáj természetesen papagáJ akart lenni!

     

    Első képen a Festetics kastély könyvtárában található 4 szobor egyike. A szoba négy sarkában van egy-egy ilyen szobor, a család hölgy-tagjait örökíti meg, különböző évszakoknak ábrázolva. Ez a szobor az ősz.

    A többi kép a marcipán múzeumban készült. A Festetics kastély marcipánból, a címerük és egy gyönyörűséges esküvői torta! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 18. 21:0512227.
    Az első két képen még a házikós kiállításból mutatok. A harmadikon a sétálóutcában nyíló tulipánok közül egynek a fotója. A negyedik képen már a Festetics kastélyban történt sétánkról készült egyik kép. A különlegessége, ez egy Meissen-i porcelán váza (papagályos), amiből a világon összesen 15 db van, ebből 5 ebben a Festetics kastélyban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 18. 21:0112226.

    Sziasztok!

     

    Tegnap egész nap kirándultam Keszthelyen. Csodaszép dolgokat láttunk és az idővel is szerencsénk volt. Nem volt túl meleg, de nem esett az eső. Csináltam jó sok képet és meg is mutatom! Az első a Csigaparlament. Ez a világon egyedülálló dolog, 15 évig csinálta egy idősebb hölgy és 4,5 millió csigát használt fel hozzá!!! Egészen különleges!

     

     A negyedik képen a Babamúzeum emeletén található egy népi építkezés kiállítás, ahol makettokon mutatják be a Balaton felvidék, valamint Erdély építkezését. Nagyon szép az is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. Április 18. 20:5912225.

    Igaz nem tőlem kérdezted, de egy finom cukkinis tészta, szinte a tavaszt idézi !

    előzmény:
    alchri (12207)
    2008-04-17  14:42
  28. 2008. Április 18. 20:1212224.
    Szép estét!

    Na, most értem haza a sportból, férj céges rendezvényen dekkol. Csináltam magamnak egy kis párolt zöldséget, és mozzarellát ettem hozzá.

    Prosecco - ha kéred szívesen beírom mégegyszer a kekszes-túrós recit! :)

    Erika - a cukkinivel néha én is így vagyok, hogy nagy tételben megveszem, aztán majdcsak lesz belőle valami...:D a héten éppen cukkinis-répás-csirkés tortilla töltelékké vált. Szerintem szépek a székhuzatok, és tök jó, hogy így tudod variálni a dekorációt a lakásban!!! :)

    Klári - jöttök nyáron haza?? Akkor mindenképpen kell találkoznunk! Futunk egy szigetkört, aztán kávézunk egyet! na? :))) Ja, a múltkori sajtos lepény (pogi) recijét beírnád légyszi? Nem találtam.

    Na, nagyhirtelen most ennyi. Megyek pihizek, holnap majd háztartok, de ma már nincs kedvem hozzá.

    Jó hétvégét mindenkinenk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. Április 18. 17:1212223.

    Sziasztok!

     

    Jelentem sikerült a maradék másfél cukkinit is felhasználnom;)

     

    Marinált cukkinik tojással és kapribogyóval/alchri:

     

    1 és fél cukkini, 2 ek. kapribogyó, 1 fött tojás, fehér balzsamecet, olivaolaj, petrzselyem / 1 hagyma és 1 gerezd fokhagyma is mehet a dresszingbe/

     

    A cukkiniket fél centis karikákra vágtam és egy serpenyöben kevés olivaolajon megpiritottam, majd leitattam. Egy tálba öntöttem, sóztam, borsoztam.

     

    A dresszinghez egy zárható üvegben összeráztam 2 ek. ecetet 2 ek. olivaolajjal és a petrezselyemmel, kis sóval, borssal./ A hagymákat ma direkt hagytam ki./

     

    A kapribogyókat apróra vágtam, a tojást szintén és rászórtam mindent a cukkinire, majd leöntöttem a dresszinggel.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. Április 18. 10:4112222.

    Klárikám szivesen;)

     

    Az elözö székhuzatokat is én varrtam, de most valahogy már nincsen hozzá kedvem és nem is éri meg, ha egyszer ilyen olcsón hozzá lehet jutni.

     

    Andi, boldog névnapot kívánok Neked!! /Virág, virág/

    előzmény:
    latsia (12221)
    2008-04-18  10:07
  31. 2008. Április 18. 10:0712221.
    Erika, köszi, hogy beírtad a receptet!
    Biztosan szépek lesznek a függönyeid, és különleges, hogy Te varrod őket, nagyon jó dolog, hogy ilyen kézügyességed van!
    Már látom, amikor babatakarót varrsz...:O)

    Nálunk a másik házban nincs függöny, készen vettük, nem volt, hanem az ablakok közt van alumínium-roló, úgyhogy elég modern, de nem akartunk még pénzt tenni bele, mert úgyis csak 2-3 évig maradunk benne. Melinaki kapott csak Micimackósat:O))
    A függöny meg olyan, hogy azt úgysem viheti magával az ember...bár amikor ideköltöztünk, itt megkérdezte a tulaj, hogy itthagyja-e / na nem kell vmi extrára gondolni, egyszerű kis pamut függönyök voltak / mondtuk, hogy igen...aztán 1 hónapra rá jelentkezett és kérdezte, hogy mennyit érnek meg nekünk a függönyök?:O))))
    Hát ....köszi, visszaadtuk neki szépen, kenje a hajára a 100 koronás függönyét / többet nem ért, azt láttam már akkor az üzletben/ és vettünk újat. Micsoda emberek vannak...képes lett volna legombolni pár 100 koronát a használt függönyeiért...arról nem is beszélve, hogy ahány ablak annyiféle volt!:O))



    előzmény:
    alchri (12220)
    2008-04-18  09:48
  32. 2008. Április 18. 09:4812220.

    Sziasztok!

     

    Ma már nálunk is ragyogó napsütés van.

     

    Zsuzsi, köszönöm, hogy beírtad az én receptjeimet, el is felejtettem öket.

     

    Klárikám, nagyon szépek az abroszok! Tényleg különlegesek. A vaniliás tejberizst én így készítem:

     

    Vaniliás tejberizs/alchri:

     

    1 liter tej, 25 deka rizs, citromhéj, 1 csipet só, cukor, 1 zacskó vaniliás pudig, hozzá 1/2 liter tej és kis cukor

     

    A tejberizst a citromhéjjal, a csipet sóval és kevés cukorral megfözöm. Külön elkészítem a pudingot, majd a végén összekeverem.

     

     

    Még mindig nem varrtam meg a fehér függönyöket, pedig csak felhajtani kell öket meg a szalagot rávarrni. Ha majd ezek lógnak fent az étkezöben akkor én is használhatok végre mintás abroszt.

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. Április 18. 09:3512219.
    Sziasztok Lányok!

    Látom már nyílt smiley kérő topik is:O))

    Nálunk gyönyörűen süt a nap, nemsokára indulunk a konditerembe.
    Zitta hallod? Majd nyáron versenyezhetünk:O))

    Andi
    , már 1 hete megjött a könyvem, szerencsére jóval hamarabb, mint ígérték, és mint reméltem, nem jutott a húsvéti lap sorsára:O)
    Majd hétvégén készítek belőle valamit..

    Tegnap vettem 2 nagyon szép /sztem/ abroszt, már teszem is a csomagolandó cuccokhoz, viszem magammal a másik házba, ilyen nem lesz senkinek ott;O)
    Leárazás volt/van, 70%-os, úgyhogy ingyen volt, lehet, hogy ma még visszanézek, mert sok szép mást is láttam, csak a "Főnök" -nek nem volt türelme a babakocsiban dekkolni:O)

    Fünfi, már most is van, hogy együtt vagyunk a konyhában, de amikr főzök, tehát a tűzhely működik, akkor nem...még egy darabig nem.
    Viszont ügyködik azért ártalmatlan dolgokkal mellettem:O)

    Erika, ez a balzsamecet tényleg nagyon finom, nálunk is kedvenc, még a gyümölcseceteket is beelőzi!
    Ezt a vaníliás tejberizst megcsinálom majd, abból ehet a gyerek is ugye, most nincs előttem a recept...

    Nellikém
    , a medvehagymáért akkor most Téged irigyellek....asszem én már sosem fogom megtudni milyen is az:O(

    Szép napot Mindenkinek, itt Hétvége:O))



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. Április 18. 00:4312218.

    Sziasztok!

    Fünfi és Erika!Köszi a recepteket!Elmentettem őket.

    A pestót és a medvehagymás nokedlit biztosan megcsinálom.

    A fűszervajra Én is gondoltam, mert ilyet szoktam csinálni csak fokhagymával.

    Szép álmokat Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. Április 17. 21:1112217.

    A pestot én is kipróbáltam,az nagyon finom és csináltam már olyan nokedlit, aminek a tésztájába tettem a pépesített medvehagymát és az egészet sajtmártással tálaltam. Nagyon finom !

     

     

    Erikám, ügyes vagy, hogy sikerült huzatokat venned a székre.

    Nagyon guszta lett az antipastid !Van még mindig cukkinid? Csinálj belőle paradicsomos-juhtúró-cukkinis tésztát!

     

    Latsia, nagyon nagy lány már Melinaki, nemsokára együtt fogtok főzőcskézni :-)

    Aranyosak lehettek a jávorszarvasok :-) 

     

    Én ma ebédre egy darab májashurkát sütöttem meg és még volt a múltkorról egy kis palócleves, azt ettük előtte.

    Tegnap meg a "lusta asszony túróslepénye" nevű sütit csináltam, nem tudom ismeritek-e, de nagyon egyszerű és finom! 

     

    Szép estét mindenkinek ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. Április 17. 21:0612216.

    Prosecco receptjei:

    Pesto 1:- 5 dkg. medvehagyma,2 dkg.fenyömag(mandula,tökmag,napraforgómag), 2 cikk fokhagyma, 0,5 dl finom olivaolaj (vagy valamilyen más finomabb olaj),kevés só,bors.Ezeket összemixeljük és aztán keverünk hozzá 5 dkg.frissen reszelt parmezán sajtot. Ha kihagyjuk belöle a sajtot és a fokhagymát,akkor kiforrázott,sötét csavaros üvegben,olajréteggel a tetején 1 évig is eltartható.Persze hüvös,sötét helyen. Ezt lehet fött tésztafélékhez,Crostini feltétnek,halakhoz,stb. használni.

    Pesto 2.:-5 dkg medvehagyma, 1,5 dl olivaolaj,2 dkg fenyömag 2 dkg.parmezán sajt,só,bors. Ezeket összemixelni. Ez a krumplisalátához jó.

    Vaj:-egy jó maréknyi medvehagymát nagyon finomra vágunk vagy mixelünk és összekeverjük 1 csomag puha vajjal,kis só,bors bele. .Jó habosra kikavarni. Ha nem frissen esszük,akkor én fagyasztózacskóba tettem,egy laza hengert formáztam és kis gömböket csavartam el belöle.Igy mindig le lehet vágni róla egy darabot.Jól lezárni a zacskóját,kettöbe is beletenni,mert az egész mélyhütö szagos lesz töle.
    Lehet úgy is,hogy a 1/2 vajba a fenti medvehagymát+hozzávalót,a másik felébe 2-3 cikk reszelt fokhagymát+sót keverünk.Mindkettöböl téglalapot formálunk egy zsirpapiron és jól lehütjük.Egymásra fektetjük öket és feltekerjük rúdformára.Ůjjnyi vastag szeleteket vágunk belöle és fóliaközökkel lefagyasztjuk. Grillhusokra,szószokhoz ,kenyérre nagyon finom.

    Spárgához:-Fehér és zöld spárgát nem túl puhára megfözünk és hozzá medvehagymás majonézt készitünk úgy,hogy a majonézhez friss,nagyon vékonyra vágott medvehagymacsikokat adunk,vagy a pasztából adunk hozzá.

    Involtini:-csitrkemellet nagyon vékony szeletekre vágunk,megtöltjük medvehagyma levelekkel és hozzá tejszines medvehagyma szósz.

    Ravioli:-a tölteléke medvehagymás ricotta.

    Ghocchi:-a masszájába keverni vagy pestóval tálalni.

    Risotto:-röviddel a tálalás elött a kész risottóba böven friss-vagy eltett medvehagymát keverni.

    Salátákhoz:-zöld tavaszi salátákhoz,krumpli-és tojássalátához.
    Feltét:-kikeverni jó habosra Philadelphia túrót, vagy juhtúrót,vagy vegyesen egy kevés finomra vágott medvehagymával,kevés finom aromás olivaolajjal,só,bors. Kenyérre kenve vagy dippnek finom.

    Crostini:-vaj,medvehagyma finomra vágva,só,bors,reszelt citromhéj.Habosra kikeverni.Baguett kenyér szeleteket evvel megkenünk és a grill alá teszzük 6-7 percre.

    Leves:-krumplit húslében (kocka is jó megfözünk,lehet cukkinit is hozzáadni,végül a felaprózott medvehagymát.Pürésitjük,majd tejszinnel(jaurttal is jó izesitjük.Tányérba reszelt sajt,piritós.
    Lehet medvehagymás olajat és ecetet késziteni és azokat használni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2008. Április 17. 21:0512215.

    Sziasztok Lányok !

     

    Linne, találtam neked néhány receptet, talán tudod őket használni.

     

    Zöld spárga tejszínes,medvehagymás szósszal és reszelt sajttal átsütve/alchri:

     

    50 deka zöld spárga, 4 ek. medvehagyma lepürézve, olajban eltéve, só, 2 deci 30 %-os tejföl, 1 deci tejszín, pár deka reszelt sajt, bors, kb. 8 szelet bacon

     

    A spárgát megmostam, az alját levágtam, forrásban lévö sós vízben kb. 5 percig föztem, lecsöpögtettem.

    A medvehagymát egy kis lábosban a tejföllel és a tejszínnel felmelegítettem, sóztam, borsoztam.

    A spárgát elosztottam és kb. 4-5 darabot együtt egy szelet baconnal betekertem és a szósszal leöntöttem. Megszórtam a reszelt sajttal és a sütöben, kb. 200 fokon, pirosra sütöttem.

     

    Medvehagymakrémleves/alchri:

     

    2 csokor medvehagyma, kis vaj, 2 szem krumpli, 6 deci leves, só, bors, 2 deci tejszín

     

    A vajon a medvehagymát egészben hagyva kicsit megfonnyasztottam, majd hozzátettem a két krumplit kockára vágva, felöntöttem a levessel, füszereztem és lefedva kb. 15 percig föztem. Utána botmixerrel pürésítettem és a tejszínnnel összekevertem. Piritott kenyérkockákkal tálaltam.

      
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. Április 17. 20:0812214.

    Klárikám, pedig milyen finomak azok a kis "Häppchen"-ek vagy "fingerfood"-ok, ki hogyan nevezi, tényleg, a "katona" kifejezést régen nem használom pedig milyen jó:)))). Melinánál ez biztosan csak átmenet, de a gyümölcsös túró is egy igazi finomság, nem féltem a leányzót:))

     

    Nellikém, szia!

    Anyukámtól tanultam ezt a vanilia pudingos tejberizst, szerintem is nagyon finom így, csokisan is csináltam már, hú nagyon ízlik a gyereknek;)

     

    Nelli hirtelen ezt a pár ötletet találtam Prosecco Krisztitöl a medvehagymára, régebben többet is beírt, de azt most nem lelem:(

     

     

    Prosecco: "A medvehagymából csinálj egy krémlevest is és tálalás elött keverj bele félig felvert tejszint.Feltétnek lazac vagy mini tükörtojás.Isteni finom,olyan krémesen habos.

     

    Paradicsom-mozzarella tálat olajos medvehagyma krémmel meglocsolni,elöételként.

     

    Philadelphia túró+kevés juhtúró(nem fontos),kevés tejfel,medvehagyma,bors,só,kis mustár.Jól kiturmixolni."

     

    Szerintem ha olvas minket, kiegészíti, ö nagy szakértöje a medvehagymának;)

     

     

    Nézzétek mi áll a balzsamecet sürítményen amit ma vettem:))))) Most láttam meg, le is fotóztam Nektek------->

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. Április 17. 16:2812213.
    Sziasztok lányok!Mostanában nem nagyon tudok jönni, mert hála sok munkánk van!Erika!Megcsináltam a vaniliás tejberizst!Ezután csak így fogom készíteni.Nagyon finom volt.Csokisan iski fogom próbálni.A káposztás, sonkás quiche nagyon klasszul néz ki!Mentettem.Klárikám!Gratula a férjednek a kinevezéséhez!Tetszett a szarvasos sztori.Még jó, hogy nem ijedtek meg a sok autótól.Melinaki nagyon ari a képen.Kriszti!Fincsik lehettek ezek a torták nagyon!Lili!Az áfonyakrémlevest beírnád!Szívesen elkészíteném.Sherpa Andi!Gratulálok a kinevezésedhez!Kívánom, hogy leld örömödet a munkádban! Mi ma medvehagyma salit készítettünk.Nagyon finom volt.Van valami ötletetek,  hogy mit készítsek még belőle.Rengeteget szedtünk és nem tudom hogyan lehetnemég hasznosítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. Április 17. 16:0712212.
    Erikám, az is lett!:O)
    Gusztusosak ezek a Cukkinis kaják, az oldalon, amit belinkeltél, van egy hasonló tekercs, csak egy pillanatra láttam, de az is jól nézett ki...

    Ki is használtuk a napot, sétáltunk-csúszdáztunk-homokoztunk-hintáztunk egy nagyot, aztán jól beebédelt a ded és most remélem alszik egyet.
    Én meg addig kiülök a teraszra, de ma tutiegy plédbe csavarva, mert nagyon szeles idő van.
    Aannak ellenére, hogy a teraszunk 3 oldalról védett, azért lehet, hogy odafúj majd a szél.

    Képzeljétek a gyerek egyik napról a másikra nem eszi meg a katonákat / vajaskenyéren sonka vag/yés sajt / egyszerűen sztrájkol...mint a BKV:O))
    A kiflivéget, bagettvéget boldogan elrágcsálja, de szendvicsként rá sem hederít...már ahogy nyújtom elfordul, meg sem nézi, hogy ez miért van??? És meddig tart majd??
    Mindenesetre helyette bevágott egy 25 dkg túrót gyümölccsel, úgyhogy az étvágya miatt nagyon nem aggódom:O)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. Április 17. 15:1712211.
    Stahl-nak van egy receptje ami munkahelyre beviheto kajak kozott volt. A cukkinket karikara vagta es megsutotte.Volt hozza egy joghurtos martas csak sajnos nem tudom mi volt a joghurtba.Talan pirospaprika meg ????????Ha valakinek ismeros irja be legyszi mert az is nagyon finom.
    előzmény:
    Boci (12209)
    2008-04-17  15:11
  42. 2008. Április 17. 15:1612210.

    :))))

     

    Még ha csak gyönyörüüü lenne, de annyira finom is, hogy magam elöl dugdosom itt hirtelen, mert észrevétlenül már megettem vagy 4-et......

     

    Rendben, osztozunk;)))

     

    Kellemes estét Nektek és mégegyszer köszi, majd megnézem a srác többi receptjét is ;)

    előzmény:
    Boci (12209)
    2008-04-17  15:11
  43. 2008. Április 17. 15:1112209.
    Erika!
    Jol beleestem az altalam asott godorbe;o) Huuu ez gyonyoru lett!!! Ma este szinhazba megyunk de holnap tuti megcsinalom megint.
    Otlet a maradek cukkinire: nos meg egy adag es akkor azt kozottunk szetoszthatod;o))) Ugyes vagy!

    Nekem meg a pacolt gombaja is tetszik vagy a rokfortos ceklaja mint antipasti. A youtube -bon azok is megtalalhatok.
    előzmény:
    alchri (12207)
    2008-04-17  14:42
  44. 2008. Április 17. 14:5312208.

    Szia!

    A frottír köntöst láttam én is, de nekünk van egy szuper címünk ahonnan rendeltük, ha gondolod megadom. Jó pár éve egy müncheni hotelben voltunk és isteni szép, vastag, hófehér frottír köntös várt ránk a szobában. Szerencsére  belevarrták a gyártóját, telefonszámmal együtt. Törülközöt is árulnak, csúcs minöség! Tölük rendeljük azóta is. / müncheni cím/

     

    A székhuzat meg ízlés dolga, tudod, kinek a pap, kinek a papné;)

     

    Itt sem voltak sokan, de az a 4-5 ember, akikkel együtt várakoztam, hogy nyissanak,  mind a Husse-ra volt beindulva  / mérges smiley/.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210688 (12205)
    2008-04-17  14:25
  45. 2008. Április 17. 14:4212207.

    Köszönöm;)

     

    Isteni finom!!!!

     

    Ez a piritott fenyömag benne....meg a citromlé na és a bazsalikom.... eszméletlen ízorgia! Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a receptre! Csak annyit változtattam rajta, hogy a kenyérvágó gépemmel szeltem fel a cukkinit és a végén nem olajjal és ecettel öntöttem le, hanem citromos balzsamecetkrémmel.

     

    Gordon Ramsey féle "antipasti" /alchri:

     

    1 és fél cukkini, 30 deka Philadelphia jellegü krémsajt, fél csokor bazsalikom, 1 citrom leve, kb. egy maroknyi fenyömag, só, bors, olivaolaj,olivaolaj és balzsamecet / alchri: balzsamecet sürítmény/

     

    A cukkiniket megmostam, a végeit levágtam és a kenyérvágó gépemmel 2-3 mm vastagságú szeletekre vágtam. Egy tálba fektettem öket majd megsóztam, borsoztam a szeleteket és leöntöttem olivaolajjal. Pár percig állni hagytam, majd leitattam egy konyhai itatóssal.

    A krémsajtot kikevertem a citromlével, a sóval, borssal, az apróra vágott bazsalikommal és a piritott fenyömaggal.

     

    A leitatott cukkiniszeletekre egy-egy krémsajt gombócot tettem és feltekertem. / a folyamat részleteit a Boci által megadott honlapon látni/ . Olivaolajjal és balzsamecettel leöntve tálalni. alchri: Citromos balzsamecet sürítménnyel leöntve tálaltam.

     

    Csúcs finom!

     

    Boci,  még maradt 1 és fél cukkinim:)))))  Ötlet?

     

    Csak vicceltem, ezt már akár nyersen is elrágcsálom:)))

     

     

    előzmény:
    Boci (12204)
    2008-04-17  13:09
  46. Torolt_felhasznalo_210688
    Torolt_felhasznalo_210688
    2008. Április 17. 14:2712206.

    Neked nagyon megváltozott a véleményed, szerencsére. Emlékszem, amikor lépten-nyomon szidtad a svédeket.

     

    Ami pedig az istenkirály-t illeti, látszik, hogy nem vagy vallásos, mert ez egy eléggé csúnya szó, melyben Istent említed.
    előzmény:
    latsia (12196)
    2008-04-17  08:20
  47. Torolt_felhasznalo_210688
    Torolt_felhasznalo_210688
    2008. Április 17. 14:2512205.

    Szia, ez érdekes, amit írsz. Itt, ahol én lakom (Passau), a Lidl ma üres volt. Ezen a héten árulnak egy szép  frottír köpenyt, azt vettem meg. Egy lélek sem volt, amióta a botrány van a kifigyelt munkatársak miatt. A kamerákat mindenhol leszerelték. A németek ilyesmit nem bocsátanak meg egyhamar, nehéz lesz visszacsábítani a tömeget megint hozzájuk.

     

    Ez ízlés kérdése, nekem nem tetszik a Husse, nem találom elegánsnak, inkább az ellenkezöje, nagyon pórias. Lehet,hogy ez most modern, akkor is. Sokminden modern most, ami nekünk nem tetszik.

     

    előzmény:
    alchri (12198)
    2008-04-17  09:29
  48. 2008. Április 17. 13:0912204.
    Igen. Jo etvagyat!
    előzmény:
    alchri (12203)
    2008-04-17  12:42
  49. 2008. Április 17. 12:4212203.

    Na akkor ez már nagyon szimpatikus....nyamm! Van itthon Philadelphia jellegü krémsajtom, bazsalikomom, citromom és még fenyömagom is;) Meglepem a családomat vele.

     

    Egy utolsó kérdés. Mit locsol az olivaolaj után rá a legvégén? Balzsamecetet?

    előzmény:
    Boci (12202)
    2008-04-17  12:35
  50. 2008. Április 17. 12:3512202.

    nem nem suti meg csak az olivaolaj es az,hogy ilyen vekonyra szeleteli.

    Mhhh 

    előzmény:
    alchri (12201)
    2008-04-17  12:20

Címlap

top