Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. Április 17. 12:2012201.

    Klári, ez a leves istenien hangzik! Nálunk teljes sötétség, borús idö, használjátok ki a napsütést és menjetek egy nagyot sétálni!

     

    Boci, köszönöm, ez nagyon jópofa! A pasit már láttam otthon a Paprika tévében ha minden igaz, nagyon szimpatikus;)

     

    Egy kérdésem van, a cukkiniszeleteket nem süti meg csak pácolja? A többi világos, szerintem van is itthon hozzá minden. Hasonlót csináltam tavaly Szilveszterkor, ha jól emlékszem sonkát és füszeres krémsajtot tekertem fel a cukkiniszeletekben, de azokat elötte egy serpenyöben kicsit megsütöttem.

     

    Közben összedobtam magamnak egy csomag zöld spárgából egy ebédet, amit inkább csak én kedvelek itthon.

     

    Baconos zöldspárga/alchri:

     

     1 csomag zöld spárga, 2 tojás, 3 szelet bacon, só, cukor, citromhéj, pici vaj, snidling

     

    A zöld spárgának az alsó 1/3-ad részét megpucoltam, a végét levágtam. Sós, cukros forrásban lévö vízben 8 percig föztem. Egy tüzálló tálat kivajaztam, majd a jól lecsöpögtetett spárgát belefeketettem. Leöntöttem a két, felvert, füszerezett tojással és a darabokra vágott bacont szétosztottam a tetején. 220 fokon 20 percig sütöttem, majd snidlinggel megszórva tálaltam /magamnak;) /.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 17. 11:2412200.

    Erika a 3 arva cikkinidnek van egy jo otletem.Gordon isteni kajakat szokott kesziteni es ez az egyi kedvencem.

    Nemi angol tudas szuksegeltetik vagy csak  a film alapjan is el lehet kesziteni

     

    http://www.youtube.com/watch?v=OzIdzaif14M&eurl=http://www.iensrecepten.nl/video/index.asp?id=30

    előzmény:
    alchri (12198)
    2008-04-17  09:29
  3. 2008. Április 17. 11:0012199.
    Erikám, szia!;O)

    Hű ez tényleg ingyen volt!!!! Ügyes vagy! Nálunk ilyenek nincsenek a Lidl-ben....ami meg van...az inkább felejtős.

    Ezt az oldalt nem kellett volna...anyáám mennyi finomság! csak gyorsan belelapoztam, majd este tüzetesebben, hát lesz mit olvasni!

    Nálunk kész a leves, és csodás idő van, ahogy felkel a gyerek megyünk is ki a szabadba!
    Ezt a gyors leveskét főztem, kóstoltam rendben van!:O)

    THAI CSIRKELEVES / Latsia

    2 db vöröshagyma
    2 gerezd fokhagyma
    2 marék citromfű
    2 tk frissen reszelt gyömbér
    1 ek olaj
    4 dl csirkehúsleves
    25 dkg csirkemellfilé
    4 dl kókusztej
    1 tsk halszósz
    1 lime leve
    1 tk piros currykrém

    A hagymákat aprítottam, citromfüvet csíkokra vágtam.
    Az olajon megpároltam őket a gyömbérrel együtt, majd felöntöttem a levessel.
    A húst csíkokra vágtam a levesbe tettem, majd  a kókusztejjel leöntve pár perc alatt puhára főztem.
    A halszósszal, a lime levével és a currykrémmel ízesítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 17. 09:2912198.

    Sziasztok Lányok, szia Klárikám!

     

    Hát ez csodálatos élmény lehetett valóban, de szerencse is, hogy nem ütötték el öket. Gyönyörü állatok!

     

    Klárikám ezt a receptet a tévében láttam a kedvenc fözös müsoromban ahol két híres, profi szakács prominensekkel föz. Itt a linkje, itt ezt az adást is láthatod amiben ezt a quiche-t sütötték meg. Talán ismered a színészt is, nálunk nagyon ismert, Sky Du Mont a neve, egyébként nagyon emlékeztet apukámra. A csinos szöke nö pedig a felesége.

     

    http://laferlichterlecker.zdf.de/ZDFde/inhal t/20/0,1872,4084468,00.html?dr=1

     

    Ha valamelyik recept megtetszik csak szoljál, ha nem boldogulsz, segítek.

     

    Ma reggel sikerrel jártam a Lidlben :)))) 5 Euroért székhuzatok jöttek, olyan mint  a konyhámban van a székeken csak fehérben és sikerült nagy nehezen 6-ot kikapni a polcból, 30 másodperc alatt elfogyott mind. Ha bevásárlókocsival kellett volna tökölnöm, már nem kaptam volna egyet sem, ezért csak úgy kocsi nélkül berohantam, majd kifizettem és újra visszamentem kocsival vásárolni. 5 Euro vicc érte, majd lefotózom a székeimen is, csak ki kell öket vasalni, addig a prospektus képeit mutatom meg.

     

    Ma levest fözök magunknak is meg a kutyinak is, utána még nem tudom mit csinálok, van itthon 3 árva cukkinim, lehet, hogy a cukkinitortámat sütöm meg.

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    latsia (12196)
    2008-04-17  08:20
  5. 2008. Április 17. 08:2312197.
    Erikám az utolsó előtti mondatot Neked írtam, csak jött a "Főnököm" és úgy látom sikerült eltalálnia a törlést:O))

    Szóval, ahol ezt a receptet találtad, hozzál még onnan, mert ez nagyon extra volt és biztosan a többi is az!;O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 17. 08:2012196.
    Sziasztok Lányok!

    Ezt nem fogjátok elhinni!:O))

    Tegnap délután amikor hazafelé jöttünk, itt a közelünkben a piros lámpánál álltunk, majd indultunk pár autóssal és egyszercsak halál nyugalommal 2 óriási jávorszarvas sétált át a bevásárlóközpont felőtt a 4 sávos úton!!! De mekkorák!!! És milyen nyugalommal, mintha csak az erdőben lettek volna egyedül! Olyan szépek voltak, hogy egyszerűen csak bámultam őket tisztelettel...
    Mindenki nyomott egy padlóféket és le kellett volna filmezni a fejeket!:O))) Hááát...nem volt semmi!!
    Le a kalappal a svédek előtt, levizsgáztak természet szeretetből *5-ösre, mert ahol ilyen nyugalommal sétálnak a vadállatok az emberek közt, ott sosem bántotta őket senki! és mekkora jávorszarvasok voltak, az az igazi nagyfejű!
    Mutatom milyenek, sajnos nem én csináltam a képeket.

    Délelőtt csodás meleg volt, 16 fok volt amikor kijöttünk a kondiból és sétálni mentünk, majd 3-kor már esett az eső és 9 fok lett!
    Aztán estére megint kisütött a nap...most meg akkora szél van megint...

    Ma csak valami levest csinálok sztem, mert maradt a tegnapi finomságból!;O)

    Andi
    , csináld csak meg, isteni finom és gyors, nagy sikered lesz vele, én reggel gyúrtam be a tésztáját és du. sütöttem meg.
    et, ahol ezt találtad, mert ez nagyon-nagyon extra!

    Legyen szép napotok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 16. 19:0912195.

    Szivesen Klárikám, örülök, hogy ízlik! Gyönyörüüü lett!!

     

    Mi sem vártuk meg, hogy kihüljön, mert megjöttek közben az éhes vendégek:)

     

     

    előzmény:
    latsia (12193)
    2008-04-16  18:07
  8. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 16. 18:5012194.

    Sziasztok!

     

    Ez a káposztás micsodát én a hétvégén csinálom meg!!! Klári! Ez a kislány egyre szebb!!!! Komolyan!!! Még áll az ajánlatom, ha nem kell, átveszem!

    előzmény:
    latsia (12193)
    2008-04-16  18:07
  9. 2008. Április 16. 18:0712193.
    Erikám, megsütöttem, teszteltem, Istenkirály!!!!

    Nem bírtam várni, melegen vágtam fel:O)))

    Köszönöm
    !!!!
    előzmény:
    alchri (12192)
    2008-04-16  10:06
  10. 2008. Április 16. 10:0612192.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nálunk eléggé szomorkás az idö és hideg is lett, napozásról szó sincs:(

     

    Tényleg miért nem müködnek a smileyk?

     

    Kriszti, gyönyörüek a tortáid, milyen ötletes vagy ezzel a motorkerékpárral, szuper! Képzelem mekkora örömöt szereztél vele!

     

    Zsuzsi,  szívesen sütnék én is néha kenyeret, de nálunk sajnos nem fogyna el. Férjem Wasan él, én egyáltalán nem eszem, Chri egyedül meg nem bírná, mostanában nem is reggelizik, csak tejeskávét iszik.

     

    Andi ez édes:))

     

    Klárikám, Melinakinak ahogy elnézem, lassan vehettek egy babakonyhát, biztosan élvezné. Nagyon édes! / piros szives smiley/. Halloumi..... hm de régen ettünk, erröl jut eszembe elfelejtettem elmesélni Nektek, hogy becsukott a Lidl melletti görög:(((((( / síró smiley/.

     

    Ma férjem megint rántott halat enne, de mondta, hogy ma olyat kér amit készen panírozva kapni és a sütöben kell megsütni. Nekem még maradt a Klopseból aminek nagyon örülök.

     

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 16. 07:5812191.

    Sziasztok Lányok!

    Erika
    , há t ez a Tysi a kanapén...kész!:O))
    Sosem hittem volna, hogy a Férjed ezt hagyja, pláne, hogy még csontot is keresgél a szekrény alatt!:O)))) Mit tud tenni egy blöki az emberrel? Na képzelem, amikor unokája lesz....;O)
    Recepteidet mentettem, egytől egyig jók, de ez a quiche...nálam ez a befutó! Csináltam a múltkor hasonlót tekercsként, de így még jobban tetszik...!!!


    Zsuzsi
    , örülök, hogy bejött  Nálatok is a DNK.  Én nagyon hálás vagyok ezért a  receptért, mert tényleg igazi kenyeret lehet vele készíteni, és szinte semmi munkával!

    Krisztikém
    , csodálatos dolgokat készítettél! Lehet, hogy a buktádnál a liszt volt a ludas?
    Én is merem a Töltikét, anyósom gyakran készíti, már én isrégóta készülök rá friss karalábélevélből, bele a karalábé főzelékbe, de még nem sikerült kapnom...
    Anyósom leginkább szőlőlevélbe tölt /Dolmades vagy Koupepkja görög étel/, de van hogy egy na most ezt nem tudom mi, utánanézek, olyan mint egy nagy lapulevél! És káposztalevélbe is, de akkor kaprosan tejszínesen készíti...na az egy álom.
    Beírnád a Te változatodat?

    Mi tegnap voltunk babamérésen, minden ok.Melinaki szépen fejlődik, egyedül a súlya van kicsit az átlag alatt, de azt mondták az nem gond.
    Amúgyis ahogy elnézem, itt a svéd babáknak akkora feje van, hogy már az is plusz súly!:O))
    Na de a magassága, a fejlettsége ok, úgyhogy megnyugodtam, ajánlottak neki olyan kis oviszerűt, ahol pár órát lenne naponta gyerekek közt, majd ha visszajöttünk ősszel, akkor nézek neki, de csak valami jobb helyen, tuti nem a környékünkön.
    Szerencsére van rá lehetőség. Addig már nem, mert nem sokára elmegyünk és addig meg jó a kondis babaszoba és a jó időben a játszótér.

    Tegnap is csdálatos idő volt, nagyon tűzött a nap, kicsit le is égtem:O)
    Viszont még sehol máshol nem tapasztaltam ilyet, mint itt, hogy egyik pillanatban tűz a nap, és amikor azt hiszem, most elég, akkor jön egy olyan jéghideg szellő, hogy magamra rántom a takarót, aztán a következő percben megint elkezd tűzni a nap és félóráig süt erősen...

    Tegnap úgy nézett ki, hogy Melinaki főz majd:O) de aztán én grilleztem Mézes csirkemellet egy kis Halloumi sajttal és csináltam hozzá aszaltgyümis kukszkuszt.

    Legyen szép napotok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 16. 07:3112190.

    Jó reggelt !

    Andi, ez nagyon jó volt !

    SZép napot Lányok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12189)
    2008-04-16  06:51
  13. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 16. 06:5112189.

    1-0 a nők javára !!!
     

    Férfi: Mit szólnál egy gyors menethez?
    Nő:
    Miben különbözne a szokásostól?

    Férfi: Nem értem, miért hordasz melltartót. Nincs is mit beleraknod.
    Nő: Te meg alsónadrágot viselsz, nem?

    Férfi: Azért szeretsz, mert az apám egy vagyont hagyott rám?
    Nő: Semmi esetre sem, drágám... Akkor is szeretnélek, ha más hagyta volna rád.

    Férfi: Öt centivel hosszabbal király lehetnék...
    Nő: Öt centivel rövidebbel pedig királynő.

    Pap: Nem hiszem, hogy talál még egy olyan férfit, mint a megboldogult férje.
    Özvegy: Hülye lennék keresni!

    Férfi: Lapos a melled és borotválnod kell a lábadat. Nem néznek néha férfinak?
    Nő: Nem... hát téged?

    Férfi: Miért van az, hogy ti nők mindig a külsőtökkel, nem pedig az értelmetekkel próbáltok hatni ránk?
    Nő: Mert nagyobb az esélye annak, hogy egy férfi hülye, mint annak, hogy vak.

    Férfi: Menjünk szórakozni ma este.
    Nő: Nagyon jó, de ha korábban érsz haza, mint én, hagyd égve a villanyt a verandán.

    Férfi: Miért nem szólsz nekem soha, ha orgazmusod van?
    Nő: Szólnék, de sosem vagy itt. 
    előzmény:
    Fünfi (12188)
    2008-04-15  20:56
  14. 2008. Április 15. 20:5612188.
    Sziasztok Lányok !

    Hosszú volt ez a nap !
    Erikám, az hogy gépben vagy formában sütöm a kenyeret, hangulatfüggő,de általában gépben dagasztom és a sütőben sütöm.
    Viszonylag gyakran csinálom Anya tejfölöls fehérkenyerét, a Kláritól kapott dagasztás nélküli kenyeret és egy olyat, ami mindig hangulattól függ :-) Ez finomliszt, rozsliszt, teljes kiörlésű liszt és kenyérliszt változatos arányú keverékéből áll. Pontos receptje nincs.

    Aranyos ez a kutyus ! De jó, hogy beírtad a Königsberger Klopse-t. Korábban csináltam elég sűrűn, aztán valahogy elmaradt.

    Prosecco, nagyon szépek ezek a torták, profi munka. Biztos finomis volt.

    Most megyek, piehenek egyet, szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    alchri (12183)
    2008-04-15  09:21
  15. 2008. Április 15. 18:4212187.

    Sziasztok!

     

    Lilike, elöször is Hozzád szólnék. A csodás lekváros-túrós buktád már régen izgatja a fantáziámat. Mivel szombaton találtam egy kis üveg sürü szilvalekvárt a tartalékaim között,gyorsan nekiálltam a buktálásnak, pontosan a recepted alapján. Dagasztás,kelesztés ragyogóan sikerült,csak ezután kezdödött a gubanc. Ugyanis nem tudtam vékonyra kinyújtani (nem kinevetni!).Olyan volt,mint a gumi.Akármennyit nyújtottam,mindig visszaugrott eredeti formájára.Megpróbáltam úgy is,hogy nem liszteztem meg a táblát,ragadjon hozzá.Akkor meg a felvágáskor ugrott össze. Kinomban egyenként felhúzogattam a csücskeit, összenyomkodtam,amik aztán süléskor kinyiltak. Végeredmény:-meghatározhatatlan kinézet,de nagyon finooooooommmmm!!!!

     

    Erika, nagyon sok finomságot készitettél a napokban.Mentettem a sonkás-sav.kápsztás quickedet és a kókuszmorzsás rebarbarát. Gratulálok a Chri szerepléséhez,nagyon szép volt. Látom Tysi már uralja a lakást és a családot. A tanácsodat megfogadom és vagy egy Externe Festplattéra, vagy egy nagyobb kapacitású USB-re  le fogom menteni az adatokat.

     

    Klári, gratulálok a férjed sikereihez és az új laptopodhoz is. Használd sok szerencsével. Nagyon jól nézett ki  a citromos csirke és az a borjúpörkölt...a kedvenceim egyike.A sajtos lepényedet a salátával lementettem.

     

    Andi, gratulálok a kinevezésedhez. Te is rengeteg finomságot készitettél. A cukros kalácsod különösen jól nézett ki.

     

    Fünfi-Zsuzsi, örülök én is,hogy elökerültél. Ne szomorkodj, fiatal vagy és egészséges. Sok jó és szép vár még Rád az életben.

     

    Szzita, jól nézett ki a túrós-kekszes sütid,de én nem láttam a receptjét.

     

    Tegnap egy jó ismerösünk születésnapjára sütöttem  egy emeletes Sacher-tortát. Mivel nagy motorbiciklis,azért volt rajta motivumként a motoros. Nagy sikere volt.

    Magunknak is csináltam vasárnapra egy feketeerdö-tortát,mára pedig töltikét. Ismeritek? Drága édesanyám csinálta gyakran tavasszal friss zöld levelekböl. Nagyon finom volt.Az enyém most a karalábé leveléböl  volt,friss sóskával és kaporral.

     

    Miután napok óta csak esik és esik,ma végre kisütött a nap is. De mikor lesz már tavasz?

     

    Mindenkinek kellemes estét kivánok !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. Április 15. 18:1812186.

    Lilikém, ennek a kutyusnak nálunk már mindent szabad, sosem hittem volna, hogy a férjem ennyire a szívébe zárja. A kanapén, azon a helyen Alex ül mindig, szerintem az ö illatát érezheti, mert Tysi nagyon szeret ott pihenni.

     

    A quiche nekem is tetszett, meg a vendégeimnek is, többször megsütöm szerintem.

     

    A mai ebédet már nem is tudom milyen régóta szerettem volna megfözni, de valahogy mindig kimaradt. Nekem rettentöen ízlett én imádom az ilyen savanykás kajákat, férjem is mondogatta, hogy hm...finom, de szerintem egy borjúpörköltet jobban élvezett volna.

     

     

    Ez a recept Kelet-Poroszországból származik, kapribogyós fehér szósszal tálalt fött húsgolyóról van szó.

     

     

    "Königsberger Klopse"/ Kapribogyós fehérszószos húsgombocok/alchri:

     

     

    50 deka darálthús, 1 hagyma, 1 tojás, só, bors, 1 ek. mustár, 1 liter húsleveskockából készült leves, 2 babérlevél, 3-4 szem bors, 1 durvára vágott hagyma, vaj, liszt, citromlé, 1 kis üveg kapribogyó, cukor, tejszín

     

    A darálthúst az apróra vágott hagymával amit elötte pár percig forró vízben blansíroztam, a tojással, mustárral és a füszerekkel összegyúrtam. 12 gombócot formáztam belöle.

     

    Az 1 liter levesbe beledobtam a babérlevelet, a durvára vágott hagymát és a borsszemeket, majd felforraltam, utána visszavettem a höt és beletettem a gombócokat. Félig lefdve, nagyon kis tüzön 30 percig föztem. Utána egy szürökanállal kiszedtem a gombócokat.

     

    Vajból és lisztböl rántást készítettem és lassan felöntöttem a leszürt húslével, kavargatva föztem. Beleöntöttem a kapribogyókat a lével együtt, hozzáadtam egy kis tejszínt, citromlével és cukorral ízesítettem. Az egésznek édes-savanyú ízünek kell lenni. Visszatettem a gombócokat és együtt melegítettem öket pár percig. Vadrizzsel tálaltam, de vízben fött sós burgonya is remek hozzá.

     

    Szép estét!

     

     

    előzmény:
    litita (12185)
    2008-04-15  16:42
  17. 2008. Április 15. 16:4212185.

    Sziasztok.

     

    Erika ezt a quichet mentettem, mert nagyon tetszik nekem. A halad is finom lehetett.

    A kutya látom már a kanapéra is mehet? Mit szól ehhez a férjed?

     

    Nálunk ma rántott csirke volt ebédre krumplipürével.

    előzmény:
    alchri (12182)
    2008-04-15  09:04
  18. 2008. Április 15. 11:1412184.
    Tysi megpróbálja az ablakban lévö nöi aktszobornak a  fekvö pozicióját utánozni, még egy kicsit gyakorolnia kell:))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. Április 15. 09:2112183.

    Szia Zsuzsikám, most olvasom csak a hozzászólásodat, ugyanis kb. másfél órája kezdtem el az enyémet írni, csak mindig közbe jött valami és ha nyitva van a kis ablak, nem tudok frissiteni.

     

    Milyen kenyeret sütsz általában? Gépben vagy formában?

     

    Szép napot Neked is!

     

     

    előzmény:
    Fünfi (12181)
    2008-04-15  07:38
  20. 2008. Április 15. 09:0412182.

    Jó reggelt!

     

    Beírom Nektek a savanyúkáposztás quiche receptjét, isteni finom és egyszerü elészíteni. Az utolsó falatig elfogyott.

     

    A rebarbarás édességhez borsodót föztem, nagyon passzol hozzá.

     

    Tysi alakított megint, tüneményes volt. Az étkezöben a tálaló szekrény alatt talált valamit. Percekig próbálta az orrát, majd az egyik mancsát bedugni a szekrény alá, majd a másikat, nem sikerült kihalásznia amit látott. Benéztem én is alá, nem láttam semmit, de csak nem nyugodott. Férjem hozta a zseblámpát és azzal látta, hogy egy csontja van a szekrény alatt.

     

    Partvisnyéllel kipiszkálta a kutyinak aki aztán halál boldogan rágcsálta:)) Lefotóztam azt a  pillanatot amikor várja, hogy elökerüljön a csont:)

     

     

    Savanyúkáposztás, sonkás quiche/alchri:

     

    a tésztához:

    25 deka liszt, 12 deka puha vaj, 12 deka krémtúró, 1 tojás, só

     

    A töltelékhez:

    30 deka lecsöpögtetett savanyúkáposzta, 2 lila hagyma, 1 piros alma, 5 deka füstöltsonka, kakukkfü, 4 tojás, 1 deci tej, 1 deci tejszín, 10 deka reszeltsajt, szerecsendió, kevés vaj, 1 gerezd fokhagyma

     

    A  hozzávalókból összegyúrjuk a tésztát és´folpackba csomagolva a hütöben 1 órát pihentetjük.

     

    A töltelékhez a savanyúkáposztát a vékony karikára vágott hagymával, a csíkokra reszelt almával és a csíkokra vágott sonkával együtt a vajon kicsit deinszteljük, majd a kakukkfüvel, sóval, borssal füszerezzük.

     

    A tésztát kinyújtjuk és egy 28 centi átméröjü kerek, kivajazott, kilisztezett  formába terítjük, úgy, hogy pereme legyen.

     

    Beleöntjük a káposztás keveréket.

     

    A tejet a tejszínnel és a tojásokkal egy hosszúkás edényben felverjük, füszerezzük, belenyomjuk a fokhagymát és ráöntjük a töltelékre. Megszórjuk a reszelt sajttal és 170 fokos sütöben, alsó,felsö lángon, kb. 35- 40 percig sütjük.  Hülni hagyjuk, majd felvágjuk.

     

    Hozzá snidlinges fokhagymás tejföltt adtam.

     

    Snidlinges,fokhagymás tejföl/alchri:

     

    2 deci 20%-os tejföl, 1 fokhagymagerezd, 1 zöld citrom, 3 ek. snidling, só, bors

     

    A fokhagymát belenyomjuk a tejfölbe, belereszeljük a citrom héját és belenyomjuk a levét, sóval, borssal füszerezzük, majd beleszórjuk a snidlinget. alchri: nem volt zöld citromom itthon, sárgával csináltam. Isteni finom keverék!

     

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 15. 07:3812181.

    Sziasztok, jó reggelt mindenkinek !

     

    Tegnap megcsináltam a mai rakott krumplit, meg sütöttem egy kenyeret is. Mostanában szinte egyáltalán nem veszek már a boltban kenyeret, teljesen ráálltunk  a házira .

     

    Legyen szép napotok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 14. 16:2612180.

    Sziasztok!

     

    Hú de finomakat fözetetek! Klári, guszta a csirke nagyon, Lili, ez az áfonya leves sem lehet rossz, nagyon jól néz ki!

     

    Ma ebédre fogasfilé volt, férjnek, Chrinek rántva, magamnak meg cukkini pikkellyel.

     

    Édeségnek morzsás rebarbarát csináltam.

     

    Cukkinipikkelyes fogasfilé/alchri:

    1 személyre:

     

    1 halfilé, 1 kis cukkini, 1 paradicsom, kevés olivaolaj, só, bors, citromlé, korty fehérbor

     

    A halfiléket citromoztam majd sóztam, borsoztam. A cukkinit vékony karikákra szeltem, a paradicsomot szintén. Egy pici tüzálló tálat kikentem, majd a fele mennyiségü  cukkini karikákkal és a paradicsommal kiraktam, sóztam borsoztam, ráöntöttem a bort.  Erre tettem a halat, amit pikkely szerüen beborítottam a maradék cukkini szeletekkel. Sóztam és pici olajjal meglocsoltam, majd 200 fokon elöször fólia alatt kb. 15 percig , majd nélküle pirosra sütöttem.

     

     

    Kókuszmorzsás rebarbara/alchri:

     

    50 deka rebarbara 2 centis darabokra vágva, 10 deka vaj, 15 deka liszt, 6 deka zabpehely vagy kókuszreszelék, 15 deka barna cukor, csipet só

     

    A rebarbarát egy tüzálló tálba tettem, majd a morzsához összegyúrtam a vajat a liszttel, kókuszreszelékkel , sóval és a cukorral és rámorzsoltam a rebarbarára. 150 fokon, kb. 30 percig pirosra sütöttem. Hamar megbarnul, ezért az elején  lefedtem de a gyümölcsnek kell ennyi idö. alchri: nekem kicsit savanykás így, legközelebb megcukrozom a gyümölcsöt.

     

     

    Estére már összegyúrtam a quiche tésztáját, majd azt is beírom.

     

     

    Kellemes délutánt!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. Április 14. 15:2312179.

    Nem mertem többet irni az előző hsz-ban, mert féltem hogy ezt sem küldi el, ha sokalja a szöveget.

     

    Klári, nagyon jól néz ki a borjúpörköélted és tetszik a kreativitásod ezzel a tésztakombinációval. A citromos csirkédet is mentettem.

     

    Zita, köszi szépen a receptet.

    előzmény:
    litita (12178)
    2008-04-14  15:09
  24. 2008. Április 14. 15:0912178.

    Sziasztok.

     

    Ma áfonyakrémlevest csináltam és kaptunk mellé Hortobágyi palacsintát. Holnap töltött gomba lesz.

     

    Klári, most bemásolom a sütireceptet és a kommentárokból gondoltam, hogy ezt Te adtad közre.

    TV Paprika /Habos túrós süti (Marton János receptje)
    Hozzávalók 4 személyre:

    A tésztához:
    30 dkg rétesliszt;
    15 dkg margarin;
    10 dkg porcukor;
    2 db tojás;
    1 kávéskanál sütőpor;
    5 evőkanál kakaópor;
    1 db citrom;

    A töltelékhez:
    ˝ kg túró;
    4 db tojássárgája;
    15 dkg porcukor;
    1 db citrom;
    ˝ liter tej;
    1 rúd vanília;
    5 dkg kristálycukor;
    1 tasak vanília ízű pudingpor;
    10 dkg mazsola;

    A habhoz:
    4 db tojásfehérje;
    10 dkg cukor;
    A réteslisztet elkeverjük a sütőporral, majd belereszeltjük egy citrom héját. Hozzáadjuk a vajat, a két tojást, a porcukrot és egy csipetnyi sót. Alaposan összedolgozzuk, majd belekeverjük a kakaóport, és addig gyúrjuk, míg lágy állagú tésztát kapunk. Kevés ideig pihentetjük.
    A vaníliakrémhez felforraljuk a tejet a vaníliarúddal. Hozzáadjuk a kristálycukrot, és a hideg vízzel kikevert pudingport. Sűrű krémet főzünk belőle.
    A túrót elkeverjük egy csipet sóval, a porcukorral, a négy tojássárgájával, a mazsolával és egy citrom reszelt héjával. Hozzáadjuk a vaníliakrémet, és összedolgozzuk.
    A tésztát lisztezett deszkán kinyújtjuk, és vajjal kikent, lisztezett tortaformába tesszük. Villával megszurkáljuk, majd eloszlatjuk rajta a túrós tölteléket. Előmelegített, 180°C fokos sütőben 25-30 percig sütjük, míg a túrótöltelék megszilárdul.
    A tojásfehérjéket cukorral kemény habbá verjük, ezt elegyengetjük a majdnem kész torta tetején, és az egészet további 10 percre visszahelyezzük a sütőbe.
    Cikkekre vágva, porcukorral meghintve tálaljuk. 
    Most ugyan nem tortaformában sütöttem (abban a csokimousse torta volt), és megszórtam mogyoródarabkákkal is.Első alkalommal a recept szerinti egy pudingporral készítettem és megállíthatatlanul folyt a töltelék.Azóta a fél liter tejhez 2 tasakot teszek. Latsia, azt hiszem, a csokimousse torta recept Tőled származott, aminek a tésztája vágott mandula, liszt, cukor és vaj keveréke, a krémben pedig Cointreu van. Hát,nem tudom,mit rontottam el, a tészta így csak morzsolódott, nem állt össze, végül tettem bele egy tojást. Na, attól meg jó kemény lett  .A krém nekem is gondot okozott, fel kellett turbóznom még csokival,kakaóporral és habfixálóval is,hogy megálljon. Szerintem nálunk sem olyan zsíros a tejszín, ezért nem sikerült. De nagyon fini lett!  
    előzmény:
    latsia (12172)
    2008-04-14  07:56
  25. 2008. Április 14. 14:4612177.
    Sziasztok, kész az estebéd, már csak egy salit kell hozzá bekeverni.

    CITROMOS - ZÖLDFŰSZERES CSIRKE
    / Latsia

    4 csirkecomb
    2 citrom
    1 fej fokhagyma
    olívaolaj
    só, bors
    paprika, kakukkfű, oregano, majoranna

    Egy tepsit picit kiolajozunk.
    A combokat a forgóknál bevágjuk, sózzuk borsozzuk, a bőr alá dugdosunk a fokhagymából.
    A húst a tepsibe fektetjük, közé tesszük a maradék fokhagymát és a vastagra vágott citromkarikákat.
    Megszórjuk a zöldfűszerrel és letakarjuk.
    180 fokra előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük, majd a fóliát levéve további 20 perc alatt készresütjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. Április 14. 10:3712176.

    Köszi Klári, neked is ! Jól néz ki a tegnapi ebédetek !

     

    Zita , ez a sütid jól hangzik és gyorsnak is tűnik, lehet, hogy én is kipróbálom egyik nap.

     

    Erika, jó kutyázást !

     

    Én azt hiszem, ma csinálok egy adag rakott krumplit, de csak összeállítom ma, hogy holnap csak sütni kelljen, mert holnap egész nap nem leszek itthon. 

    előzmény:
    latsia (12172)
    2008-04-14  07:56
  27. Torolt_felhasznalo_210688
    Torolt_felhasznalo_210688
    2008. Április 14. 10:0912175.

    Hát te meg ki vagy? Mit keresel itt, a gazdagok és okosok között? Lám-lám, vén pitya, csak megtaláltad a színvonaladat.

     

    Hess a konyhába....menj kotyvasztani, bár kétlem, hogy valamit is össze tudsz hordani, a hülyeségeiden kívül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383495 (12167)
    2008-04-13  17:04
  28. 2008. Április 14. 10:0812174.

    Sziasztok!

     

    A változatosság kedvéért megint itt lesz egy hétig a blöki.  Még 3 hétig tart a suli aztán utána ritkábban látjuk.

     

    Ma este vendégeink lesznek, sonkás, savanyúkáposztás quiche-t sütök. Hatalmas füstölt sonkát patunk otthon ismerösöktöl, hajszál vékonyra szeltünk belöle egy nagy darabot és úgy fogyasztjuk.

     

    Rebarbara is van itthon, azt is felhasználom valamire.

     

    Lili, nagyon guszta ez a süti!

     

    Klárikám, isteni finom lehetett a borjúpörkölt, ennek a férjem is nagyon örülne;) 

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. Április 14. 08:0812173.

    Szépjóreggelt mindenkinek!

     

    Vagyok ám, csak tegnap volt a 12km-es Vivicitta futás, és a kollégáim rádumáltak, hogy menjek velük. Végül simán lefutottuk 1:05 alatt, ami nem is rossz eredmény. De azért utána volt kis pilledés délután.

     

    Mielőtt elfelejtem, Klári beírnád légyszi a sajtos lepény recijét? Nagyon jól néz ki!

     

    Szombaton lecsót főztem, tegnap meg anyunál ettünk a futás után: hirtelen sült husi, petrezselymes krumpli, sali, süti. És én még megjutalmaztam magam egy kis adag tiramisuval .

     

    Lili a kekszes-túrós: kb 25dkg omlós kekszet (én konkrétan cba-s kakaós kekszet vettem) beletettem egy zacskóba+konyharuhába, és sodrófával összetörtem. Utána össze kell keverni 10dkg olvasztott margarinnal, és mehet a tepsi aljába (lehet több kekszből is, ha vastagabb "tésztát" szeretnél). Erre ment a túrókrém: fél kg túró, 1 kis tejföl, cukor, vaníliás pudingpor. A tetejét pedig eperlekvárral díszítettem. Utána kb fél órát, vagy kicsit tovább sütöttem. Nagyon gyorsan megvan, és kb ugyanilyen gyorsan el is fogy

     

    Na, megyek dolgozom tovább, szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. Április 14. 07:5612172.

    Sziasztok, szép hetet Mindenkinek!

    Zsuzsi, kitartás, minden rendben lesz, ügyes vagy Te!;O) És igaza van a lányoknak, csak egészséget adjon a Jóisten, a többit majd mi elvesszük!:O))))))))))

    Andi, hidd el, sosem tudunk pont olyat készíteni, mint az Anyukáink, Nagymamáink...hasonlót, finomat, szépet talán, de OLYAT sosem!

    Lili, jól néz ki a sütikéd, én nem emlékszem, hogy ezt én írtam volna be? Vagy mákkal írtam? Vagy már hülye vagyok?:O))
    Én nem ismerem Zitta receptjét, azért nem segítettem.

    Én tegnap borjúpörköltet főztem, de nokedlit nem volt kedvem szaggatni hozzá, így tésztával körítettem, ami tojásos volt, és gombás is.
    És mivel maradt belőle, így estére tettem hozzá egy kis maradékot / füstölt lazac, csíra, tejföl/ és már kész is volt a vacsi:O)

    Legyen szép napotok!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. Április 13. 20:1412171.

    Én is bízom benne, hogy túlélem nagyobb károk nélkül

    Igyekszem gyakrabban jönni, köszi !

     

    előzmény:
    litita (12170)
    2008-04-13  20:11
  32. 2008. Április 13. 20:1112170.

    Erről eszembe jutott, hogy egyszer bejött egy vevő egy kamasz lánnyal és lány elég szemtelen volt az anjával. Mikor a lány kiment, az anja kezdett panaszkodni rá, mire én mondom, hát igen a kamaszkor, majd kinövi. Erre az anja, de én azt hiszem azt nem fogom megélni, ha ez így folytatódik. Biztos túlélte.

    Nagyon is finomakat főztél. Gyere gyakrabban, majd itt megnyugszol.

    előzmény:
    Fünfi (12169)
    2008-04-13  19:21
  33. 2008. Április 13. 19:2112169.
    Nagyon aranyosak vagytok lányok !Szerencsére nem egészségügyi problémáról van szó (hacsak az idegeim állapotát nem számolom).Köszönöm a bíztató szavakat, igyekszem szem előtt tartani őket és nagyon pozítivan nézni előre :-)Erika, köszönöm a szép képeket és a zenét !Lili, lánykám jól van, köszi, éli a kamaszok életét, amit nekem nem könnyű elviselnem, de igyekszem. :-)Főzni szoktam néha, mert azért ennünk kell, sütni viszonylag ritkábban, leszámítva a kenyeret, mert azt hetente kétszer mindig. Tegnap pl. resztelt májat csináltam krumplival, egyik nap palócleves volt,meg paprikás krumpli.Most vacsira melegszendvicset eszünk, ezt Betti csinálta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 13. 17:0712168.

    Na, ennek örömére újra fel kell tápászkodnom és megcsinálnom a Varászlói szaftos fasírtomat...

    NE veszekedjetek!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_383495
    Torolt_felhasznalo_383495
    2008. Április 13. 17:0412167.
    Egyébként az akkumulátor két ká, a rövidítése is akku, ha már annyira kötekedni akarsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359685 (12170)
    2008-04-13  16:35
  36. Torolt_felhasznalo_383495
    Torolt_felhasznalo_383495
    2008. Április 13. 17:0112166.

    Farok! 

    Miért gondolod azt, ha valaki nem tud valamit, akkor neked muszáj jelzőket tenni rá? Miből gondolod, hogy neked van ehhez jogod? Mennyivel vagy magasabb rendű a másiknál? Nem kellene egy kicsit magadba szállnod, és elgondolkodnod azon, hogy azzal, hogy a másikat megbántod, saját magad minősíted? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359685 (12170)
    2008-04-13  16:35
  37. 2008. Április 13. 17:0012165.

    Hagyjatok már engem békén ezzel a hülye akkuval, ennyire érdekes téma ez nektek? A gépem megy és ez a lényeg;)

     

    Azt meg mindenki tudja, hogy borzalmas neveletlen gyerekeim vannak:))))))) A kutya nem az enyém, de az sincs nevelve.

     

    Ez van.

     

    Most akkor téma lezárva jó? Unalmas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359685 (12170)
    2008-04-13  16:35
  38. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 13. 16:0212164.
    Mutatom a mai ebédünket. Az én Nagymamám csinált sokat Non plus ultrát és én nagyon szerettem! Az övé kisebb volt (nincs kisebb szaggatóm) és valahogy a hab púposabb volt rajta. Na, majd legközelebb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. Április 13. 15:5112163.

    Zsuzsi, az egészség a legnagyobb kincs, ha az rendben akkor a többi majd megy valahogy magától;)

     

    Fel a fejjel, vigyázz magadra!

    http://www.youtube.com/watch?v=c5IIXeR5OUI&feature=related

    előzmény:
    Fünfi (12159)
    2008-04-13  14:27
  40. 2008. Április 13. 15:5112162.
    Nem adtátok meg nekem a Zita-féle kekszes túrós sütit, ezért mást csináltam, a Habos túrós sütit, amit latsia irta be valamikor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. Április 13. 14:5412161.

    Szia Zsuzsa. Hiányoztál nagyon.

    Ha nem valami komoly betegségről van szó, meglátod, megoldódnak a dolgok, csak valószinüleg idő kell, hogy nyugotabb legyen az élet. Lánykád jól van? Azért főzicskézel néha?

    előzmény:
    Fünfi (12159)
    2008-04-13  14:27
  42. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 13. 14:3812160.

    Szia Zsuzsikám!

     

    Positive thinking - az angol mondja és nagyon igaz! Pozitív gondolkodás és meglásd, minden jóra fordul! Édesanyám mindig azt mondta nekem szegény, amíg élt: Vonuló felhők felett mindig kék az ég! És tudod, ez azóta is gyakran eszembe jut! Mert tényleg így van!!!!

    Puszi Neked!!! (nem működnek a smiley-k) 

    előzmény:
    Fünfi (12159)
    2008-04-13  14:27
  43. 2008. Április 13. 14:2712159.

    Sziasztok Dolces Lányok !

     

    Remélem, hogy még valamennyire emlékeztek rám .

    Sajnos megint változások voltak az életemben (és ezek nem igazán pozítiv változások), ezért még olvasni sem nagyon volt kedvem, csak nagyon ritkán.

    Most próbálok megint előre nézni és bízni a szebb jövőben , de egyelőre még nem igazán megy !

     

    Remélem, mindenki jól van, a babáink szépen növekednek!

     

    Sok puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 13. 13:3212158.

    Sziasztok!

     

    Mai ebédünk olaszos burgonyakrémleves, utána sonkás-mascarpone-s tészta, meg majd még sütök egy Non plus ultra-t! Kiolvasztottam darált húst is, abból csinálok szaftos húsgombócokat, így a jövő hétre is lesz kaja, hét közben nem kell ezzel foglalkoznom.

    Én sem vagyok műszaki zseni, így az akku használatáról nincsenek bővebb információim. Azonban a mai mobil telefonokkal kapcsolatban az az álláspont, hogy NEM kell kimeríteni őket! Nem tudom, ez érvényes-e a laptop-okra... A férjem is laptop-on él, de sosem veszi ki az akkut, pedig sokat dolgozik rajta, így folyton be van dugva. De most már én is kiváncsi vagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. Április 13. 12:1312157.
    Lilikém, az elmebetegünk megjegyzésére gondoltam;)))))
    előzmény:
    litita (12156)
    2008-04-13  12:10
  46. 2008. Április 13. 12:1012156.
    Nehogy Magadra vedd! Én csak azért irtam ezt a müszaki zsniséget, hogy a férjem is csak azt csinálja amit itt-ott hall erről, ő nem igazán tudja, de majd most én utánakérdezek valakinél, nehogy baj legyen ebből.
    előzmény:
    alchri (12155)
    2008-04-13  11:59
  47. 2008. Április 13. 11:5912155.

    Lilikém szia!

     

     

    Az akku lemerítését én is csináltam rendszeresen, de hát semmit nem ér, ha utána benne hagyom és az áramba dugom és órákig úgy marad a gép. Tehát ha feltöltödött újra az akku és mégis árammal akarsz laptopozni, akkor bizony ki kell venni.

     

    Sajna én sem tudtam, ugyebár sosem írtam, hogy müszaki zseni vagyok:)))

     

    Ellenben már feltettem a youtubera a tegnapi felvételt, az sikerült.

    Itt láthatjátok:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=bTrQJ2sds Xw

     

     

    Így jobb minöség mintha agyon kicsinyíteném és mailben küldeném el.

     

     

    További szép vasárnapot!

     

    előzmény:
    litita (12153)
    2008-04-13  11:55
  48. 2008. Április 13. 11:5612154.
    Bocsánat, nem köszöntem, szervusztok, szép napot! Nálunk azt hiszem az lesz, süt a napocska, megyek is a kertbe, csak előtte még sütnék valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. Április 13. 11:5512153.

    Köszönjük szépen.

     

    Klári, klassz sütit csináltál!

     

    Lányok, nincs meg Neketek véletlenül az a kekszes-túrós süti receptje, amit Zita beirt tegnap, mert én nem találom magamnál és ma megcsinálnám?

     

    Mi is most nemrég vettünk laptopot (a férjem mikor nyugdijba ment le kellett adni a laptopot, autót, telefont stb.) és most hogy olvasom a tanácsaitokat, azonnal meg is kérdeztem tőle, kiveszi e az akkut, ha árammal müködteti, de azt mondja, hogy ő erről még nem hallott, ő időnként lemeriti az akkut, állitólag az kell. De hát Ő sem egy számitógépzseni, csak használta pár évig a céges laptopot és még baj nem volt vele. Azért majd megpiszkálom, hogy nézzen utána, nehogy tönkre tegye az új gépet.

    előzmény:
    alchri (12149)
    2008-04-13  07:39
  50. 2008. Április 13. 09:3212152.
    Sziasztok!

    Erikám, igen tuom, amióta nekem is sikerült tönkrevágni laptop elemet!:O))
    Szuper ez a kis gép, ölben is jól elvan, nem melegszik lent.
    Igen, bejönnek a német csatornák, sztem az összes, ami satellittel fogható, így az ARD is, megpróbálom holnap megnézni!!!
    Nagyon szépet írt Apósod!

    Lili, köszi! Azt nem, de azt majd kiszűrik előbb-utóbb Jepyék, addig meg tombljanak csak, más örömük úgy sincs!:O))

    Andi, látom Te nagy rajongója vagy Demjénnek, tényleg nagy művész.

    Ma majd borjúhúsból lesz ebéd, de kicsit késői, mert előtte elmegyünk itthonról, olyan csodálatos idő van megint!
    Viszont kisült a hévégi sütink, nagyon finom, Mogyorós szelet / martabottyan.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


    előzmény:
    alchri (12151)
    2008-04-13  08:22

Címlap

top