Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. Április 3. 22:5312051.

    Én is lementettem ezt a kekszet, nagyon tetszik nekem, majd kávé helyett valamit kitalálok.

    Te megsütötted a füstölt lazacot?

    Igen, ez idei virágok a kerben, a krókusz már elvirágzott. Nálunk is február végén volt pár tavaszi nap, aztán jött a tél, és most remélem megint jön a tavasz.

    Nagyon jó a pici baba közelében lenni és minden nap látni. Még csak három és fél hetes, de már ha nézem az újszülött képeit, látom mennyit fejlődött.

    előzmény:
    latsia (12050)
    2008-04-03  22:09
  2. 2008. Április 3. 22:0912050.
    Kávés csokis kekszek / Latsia

    30 db lesz belőle

    220 g szobahőmérsékletű vaj
    125 g barna cukor
    125 g cukor
    2 tojás
    1 tk vanília kivonat
    275 g liszt
    1 tk só
    1 tk szódabikarbóna
    30 g kakaó
    1 tk nescafe-por
    150 g fekete csoki darabolva
    150 g fehér csoki darabolva

     
    Keverd habosra a cukrokat a vajjal.
    Keverd hozzá a tojást és vaníliát.
    Add hozzá a lisztet, a sót  és a szódabikarbónát, jól keverd össze.
    Most tedd egy külön tálba a tészta egyik felét és keverd bele a kakót, a kávét és a fekete csokit.
    A maradék tésztába pedig a fehér csokit.

    Adagolj egy tepsire 1-1 ek-nyit mind2 tésztából egymás mellé.
    Hagyj elég helyet a tésztahalmok közt.
    170 fokon 8-10 perc alatt süsd készre.

    Latsia:
    - csokicseppeket tettem bele
    - kekszformában sütöttem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12048)
    2008-04-03  15:32
  3. 2008. Április 3. 22:0712049.
    Sziasztok!

    Nálunk ma csodálatosan szép idő volt, bárcsak így maradna....
    Kondi után jó sokat sétáltunk kint, egyszerűen nem volt kedvünk kihagyni ezt a szép napsütést, délután D. is csatlakozott.

    Láttunk egy majdnem  szomorúan végződött /de szerencsére nem/ balesetet is. Elmesélem...
    Találkoztunk egy kedves idős bácsival, itt lakik a telepen, elektromos kerekes székkel jár és egy cuki kis westije van...megsimogattuk a kiskutyát, beszélgettünk egy kicsit és tovább mentünk, a bácsi pedig a székéből tisztogatta a kis előkertjét...aztán 10 perc múlva, amikor visszafelé jöttünk az úton, megláttuk, hogy a bácsi felborulva, a kiskutya alászorulva a kis pórázkát becsavarta a motor vagy ott alul valami....azonnal odasiettünk, de a barátaink és még egy házaspár már ott volt mellette, mivel ők is kint voltak.
    Nem történt nagyobb baj, csak kicsit megsérült a kutyus, de nem nagyon...hála Istennek! Milyen hamar megvan a baj

    Estére Füstölt lazac berni márrtással és petrezselymes krumplival volt a vacsi és megsütöttem ismét a tegnapi kekszeket a nagy sikere miatt, csak most külön a 2féle tésztát, így is finom, Andi, mindjárt beírom! Tényleg most érkezett meg a lap??? Hát ez szép...jó régen adtam fel, na akkor képzelem mikor jön meg a könyvem, amit rendeltem, és májusra ígérték....lehet, már itt sem leszünk! Pedig jó kis kajás könyv!

    Lili, nagyon édes ez a kisfiú...ugye nagyon jó a közelében lenni?Köszönöm szépen a receptet! Ezek már az idei virágaid?
    Itt most kezd újra virágozni a krókusz...2x tavaszodik, megjöttek a katicabogarak is!







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 3. 15:3212048.

    Szijjjja Klárikám!!

    Kaptam ma egy nagyon édes húsvéti képeslapot!

     

    Ennek a gyönyörű kávés csokis kexnek van receptje is?? 

    előzmény:
    latsia (12041)
    2008-04-03  08:40
  5. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 3. 15:3112047.

    Szia!

    Köszönöm, én is nagyon büszke vagyok rá!  Most májusban lesz 24!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511419 (12046)
    2008-04-03  15:09
  6. Torolt_felhasznalo_511419
    Torolt_felhasznalo_511419
    2008. Április 3. 15:0912046.
    Nagyon ügyes a fiad!!! Hány éves?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12036)
    2008-03-31  20:15
  7. 2008. Április 3. 13:5912045.

    De sok finomságot csináltál!

     

    Nálunk ma rízses hús lesz uborkasalátával. A zsemlék receptjét beirom, azt hiszem zabpelyhest irtam, nem, korpás, a recept szerint hűtős zsemle, de én nem hűtősen csináltam, azzal biztos jobb lett volna.

     

    Klári, megnéztem az oldaladat, amelyiken csak a receptek vannak, megadnád nekem priviben, ha van másik is?

     

    Rízses húst már láttattok, nem biztos, hogy lefényképezem, inkább felteszek pár ma készitett képet.

    Hűtős, korpás zsemlehozzávalók:  40 dkg liszt (2:1 F:R)
                         kb. 1,8- 2 dl dl hideg víz
                         2 dkg élesztő
                         1 tk cukor
                         1,5 tk só
                         2 ek olivaolaj
                         1 mk ecet
                         4-5 ek búzakorpa
                         (1 ek burgonyapehely)


    készítés: az élesztőt feloldani a cukros hidegvízben, majd hozzáönteni a többihez. Gép 20 perc dagaszt, tészta ki, formáz (6 db) hűtőben éjszaka letakarva kel. Reggel tejjel/tojásfehérjével leken, magokkal szót, 220 fokon 10 perc, majd 175 fokon még kb 5 perc sütés ropogósra.  Burgonyapehely nélkül is jó lesz.                  

    előzmény:
    latsia (12040)
    2008-04-03  08:38
  8. 2008. Április 3. 13:1912044.
    Olvass már rendesen te szerencsétlen, ki reklamál??? ÉN???
    Én csak azt írtam, hogy ha nincs igény a beírásra csak az olvasásra, akkor inkább a blogomba írok
    Na de persze te itt vagy...állandóan...miért is? Mert olyan szar itt minden, ugye??
    Mert nincs hol lenned...de csak amíg el nem tüntetnek téged az összes másik dilis nickeddel innen, és az az idő már nincs messze

    De tudod mit? Addig is őrjöngjél csak itt, hány be minden "kedvenc" topikodba, rajtad már csak egy lapát föld segít...de jó nagy!
    Ja, és azért csak sárgulj tovább az irígységtől, ez a te "jutalmad" a "csodálatos" életedért!
    Pá, pá Zsófika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642266 (12048)
    2008-04-03  10:45
  9. Torolt_felhasznalo_672839
    Torolt_felhasznalo_672839
    2008. Április 3. 10:5612043.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672839 (12051)
    2008-04-03  10:55
  10. 2008. Április 3. 09:0012042.
    Látom eltűntek a smiley-k...egyre trébb ez a fórum...még hogy "megújulás"...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 3. 08:4012041.
    Fekete áfonya fagyi
    Rostonsült hal sült zöldséggel és Taco-s mártással
    Kávés csokis keksz

    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 3. 08:3812040.
    Sziasztok!

    Lili
    , ez a Zabelyhes zsömle szuper jól néz ki, beírnád a receptjét?
    Itt ugyan nem sokat, de majd nyáron sütögetek zsömlét C-on, mert az az, ami ott egyáltalán nincs!
    Guszta a kínaid is, akármit is pakoltál bele!
    Már nincs hó szerencsére, ma a nap is süt, olyan fura 2x tavaszodni...
    Tettem ki madáreleséget a bokrokra és jönnek a kis cinkék, olyan édesek, Melinaki meg annyira örül nekik!
    Csapkod a 2 kis kezével, amikor kérdezzük, hogy "hogy repül a kismadár?"
    Ma talán veszek olyan kerítésre akaszthatós virágládát is, bár 2 hónap múlva elutazunk....de a földre hátul a blökik miatt nem tehetek virágcserepet...

    Rágica szép a fád!
    Itt is van egy az utcában, de még csak rügyezik.
    Tudod, néha unalmas csak "olvasnivalót" szolgáltatni másoknak...beír az ember, látja, hogy mindenki bent van a fórumon és olvassa is, de nem reagál, erre inkább akkor már jobb a blog...Te merre voltál?

    Andi nagyon extrém rajzok ezek...nekem kicsit ijesztőek..
    Sok sikert kívánok a Fiadnak a további megmérettetéseken is!

    Erika
    , jó utat ma Nektek hazafelé!
    Nagyon édes babi ez a kis Johanna, szép kislányka!

    Én ezeket készítettem az elmúl időben...

    Saláta sült kacsamellel
    Halkeverék /lazac, tőkehal,stb./ salival
    Vöröslencseleves paradicsommal
    Mexikói szendvics tortilla - maradékokból
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 2. 20:2212039.

    Sziasztok.

     

    Andi, csak így tovább! További sikereket kivánok a fiadnak! Nagyon szépek a rajzai.

     

    Erika, köszönjük a képeket, a kislány tényleg nagyon aranyos!

     

    Rágica, ez amár az idei magnóliád itt, M-on? Én tavaly kaptam egy bokrot, de azon még levél sincs, nemhogy virág.  Felhoztuk a leandert a pincéből, hááát… elég satnya. Ősszel erősen visszavágtam, azokon az ágakon még életet sem látok, de van jópár fiatal hajtás, abból hátha lesz valami, legalább nyár végére.

     

    Én ma vacsorára kínai csirkét csináltam, recept nélkül, csak úgy mindenfélét tettem bele, de jó lett. Délelőtt meg zabpelyhes zsemlét sütöttem, hát az lehetett volna jobb is, az alja kicsit kemény lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 2. 16:3612038.

    Szia Ágikám!

     

    Pont most akartam írni, hogy nem hiszem el, hogy sehol senki... A mangoliafád gyönyörű, nagy szerelmese vagyok ennek a fának! Én is ültettem kettőt a tanyánk udvarára, de nem maradtak meg!

    előzmény:
    rágica (12037)
    2008-04-02  16:32
  15. 2008. Április 2. 16:3212037.

    Sziasztok!

    Nem hiszek a szememnek!

    Hol vagytooooooooooooooooooooook?! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 31. 20:1512036.
    "Csentem" két mostani rajzot a fiamtól...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 31. 18:2612035.

    Köszönöm a gratulációt! Ez csak részeredmény, a neheze most jön! De akkor is öröm!

    Gyönyörű képeket hoztál megint és a kislány csudaszép!!

    Sajnálom, hogy nem tudtunk találkozni egy kicsit!

    előzmény:
    alchri (12033)
    2008-03-31  17:11
  18. 2008. március 31. 17:3412034.

    3. nekifutás

     

    Johanna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. március 31. 17:1112033.

    Sziasztok Lányok!

     

     

    Tegnap amikor éppen beírtam volna, készen lett a férjem a lovaglással.

     

    Szombaton színházban voltunk, az Indul a bakterház cimü darabot láttuk, Eperjes játsza benne a baktert. Két gyerekszereplö váltja egymást, egyik jobb mint a másik.

     

    Tegnap kellemes volt a családdal, Johanna zabálni való, nyugodt kislány, végig az etetö székében ült és jóízüen falatozott, idönként nagyokat vigyorgott ránk. Utána nálunk a kertben virágokat szedett, csináltam pár képet.

     

     

    Csütörtökön indulunk haza.

     

    Csodásakat föztetek, sütöttetek!

     

    Andi, szívböl gratulálok, csak így tovább, meglátod sikerül neki!

     

    A képek:

     

    Pár veszprémi kép és Johanna tegnap.

     

    Kellemes délutánt és estét még Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 31. 16:4312032.

    Sziasztok!!!

     

    Örömmel (nagy-nagy örömmel) jelentem, fiam túl jutott a Képzőművészeti Egyetem felvételijének első fordulóján!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. március 31. 16:1712031.

    Szervusztok lányok!

     

    Ma isteni idő van nálunk. Idén először a kertben teregettem ki a mosott ruhát. De a hét második felére megint esőt mondanak, pedig nálam szerdára van betervezve ablak-függöny mosás. Na majd meglátjuk.

     

    Hétvégén pulykaragú leves volt nálunk, sárgaborsófőzelék  baconba tekert sülthússal és tegnap sültkrumpli fasirttal. Volt sok maradék kalács, abból tegnap délután egy  (vagyis kettő, mert az egyik a szomszédba ment) kalácsfelfujtatt csináltam. Most csináltam először, de majd megismétlem, mert nagy sikere volt, seperc alatt elfogyott az egész.

    Ma meg mézes halfilét sütöttem narancságyon és azt rízzsel és őszibarackbefőttel ettük. Sajnos kibontottam az utolsó őszibarackbefőttemet, kár, hogy nincs több, nagyon finom volt, idén majd többet csinálok.

     

    Klári, a leves is meg a zserbó is nagyon finomnak néz ki, de megennék most abból a zserbóbol egy szeletet!  De szép tavaszi lett a lakásod! Kutyus nagyon aranyos, Nálatok még mindig hó van?

    Ez a tojásragús ötlet is tetszik.

     

    Erika, köszönjük szépen a képeket.

     

    Andi, az a somlói, az valami csoda! Na, azt is kellene csinálni. A baj csak az, hogy mindenki figyókúrázik a családban és alig vagy egyáltalán nem kostolják meg az édességeket. Valamelyik nap én is észrevettem, hogy nem jönnek rám a nadrágok, ezért nekem is vissza kell fognom magam, 30 évig nem fogyókuráztam, nem lesz egyszerü nekilátni, főleg ha ilyeneket látok. Ezeket a sonkás félholdakat azért ha beirnád, megköszönném, mert nagyon tetszenek. A sonkám ugyan már elfogyott, de biztos van még a piacon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. március 29. 22:2412030.
    Sziasztok!
    Erika, nagyon szépek az épületek!
    Én ma hímes tojás-felhasználásra ezt készítettem, "köretnek" pedig lazacot sütöttem egy kis Pancettával, finom lett!

    Jó éjt!

    TOJÁSRAGU ÚJBURGONYÁVAL
    / Latsia

    1 kg apró újburgonya
    8 tojás
    35 dkg sárgarépa
    1 vöröshagyma
    3,5 dl zöldségleves
    3 dkg vaj
    3 dkg liszt
    2,5 dl tej
    3 újhagyma
    2 ek mustár
    cukor, só, bors

    Fedő alatt 15-20 perc alatt megfőzzük az újburgonyát sós vízben.
    Közben a tojásokat is megfőzzük 10 perc alatt.
    A zöldséglevest felforraljuk, beletesszük a sárgarépát, 5 perc alatt megfőzzük, leszűrjük, főzőlevét félretesszük.
    A hagymát megpároljuk a vajon, megszórjuk a liszttel, lepirítjuk, felöntjük a félretett főzőlével és a tejjel és újraforrástól számítva 5 percig főzzük.
    Belekeverjük a mustárt,a cukrot, és sózzuk-borsozzuk.
    Az újhagymát felkarikázzuk, a tojásokat cikkekre vágjuk.
    Egy tálra tesszük a burgonyát és a tojást, megszórjuk a hagymával és a répával, majd a mártással leöntve tálaljuk.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 29. 16:5112029.
    Elkészültek a Sonkás félholdak. Isteni finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 29. 13:0912028.
    Akkor mutatom az ebédünket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. március 29. 12:4512027.

    Sziasztok!

     

    Sütőben van épp a mai ebéd: Túrós-parajos canelloni. Csináltam egy Somlói galuskát is azt hiszem Snöcy ihletett rá... Most érik a fridzsiderben...

    Vettem ma a piacon friss sóskát is, abból egy tejszínes sóskakrémes csirkemell lesz, meg elhasználom a maradék sonkát, Sonkás félhold-nak... Ennek a tésztája is a hűtőben pihen.

    Holnap ebédre Alchri Toszkánai filétálja lesz.

     

    Erika! Én külön köszönöm a képeket, amit hoztál. Imádom a Balatont, bár nagyon régen voltam!  Április 19-én viszünk időseket kirándulni Keszthelyre, majd akkor egy kicsit kigyönyörködöm magam. De ezek a képek annyi régi szép emléket idéznek....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top