Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 12. 14:2878726.

    A kollégiumban szoktam rá a dohányzásra. Zavart a füst. Mondták gyújtsak rá, akkor nem érzem. Igazuk volt . Férjem is dohányzott( sőt anyukám is ). 10 éves házassági évfordulónkon elmentünk egy zenés bárba , ahol tömény dohányfüstöt szívtunk be. Férjem rosszul lett tőle. Családjában sok érszűkületes volt, félt , hogy ő is az lesz .Nem tartottam vele, visszaszokott. 1975-ben közös elhatározással abbahagytuk, ezt azóta is tartjuk .Most decemberben lesz 45 éve. Nagyon hiányzott eleinte, de megtartottuk. Eleinte féltem a hízástól elég jól tartottam a súlyomat a műtétemig. Utána híztam , különösen mióta lábsérüléseim,fájdalmaim miatt kevesebbet tudok mozogni. Gondolom ebben a 78 év is n"sáros". Csak az vigasztal, hogy férjem szerina a sovány öregasszony csúnyább a kövérnél. Ezt a vigaszt nyújtom én Nektek is. Azért vigyáznunk kell, mert "nem minden a szépség " .

    előzmény:
    klára13 (78724)
    2020-07-12  11:14
  2. 2020. július 12. 14:2178725.

      Magdikám! Te a tündérek tündére vagy!

    előzmény:
    Kusza (78717)
    2020-07-11  20:42
  3. 2020. július 12. 11:1478724.

     Marika, ez nagyon derék dolog! Rettenetesen nehéz a dohányzást abbahagyni,  a nagy szeretet sokat segít.
     Nekem az akupunktúra volt segítségemre. Mindössze egy hónap volt nagyon keserves, aztán mintha elfújta volna a szél az egészet. De találkoztam olyan emberrel, aki elmondta, már három éve nem dohányzott, de még mindig annyira kívánta a cigarettát, mint az első napon. Erre azt mondta, na, ez mindig így lesz? és rágyújtott, szívta tovább.
      Ilona barátnőm is abbahagyta a cigizést unokája érkezésekor, és haláláig kitartott. Kár, hogy csak néhány éve volt.
      Marika, amikor én abbahagytam a dohányzárást, lehetett szójababot kapni, azt rágcsáltam, de persze így is híztam. Ez már csak így van. Abban a rémes hónapban fantomdohányzást tettem, elővettem a nem létező cigit, meggyújtottam a nemlétező gyufával, mélyen leszívtam a nemlétező füstöt, így vészeltem át egy-egy rohamot. 
      18 évesen szoktam rá a dohányzásra - igazán nagyon nehéz volt - , dacból, hogy "most már felnőtt vagyok, ha cigizni akarok, akkor cigizek". Ostoba voltam, mert semmi okom sem volt a dacra, szüleim semmiben sem korlátoztak, csak segítettek. Ma már sok mindent másképp tennék, mint tettem életem során, ám ezen gondolkozni a legnagyobb ostobaság. Vissza kell térnem korábbi gondolkodásmódomhoz, hogy minden úgy történik, ahogy történnie kellett. 

    előzmény:
    jara (78718)
    2020-07-11  23:43
  4. 2020. július 12. 09:3778723.

    Boldog családi együttlétet, s hozzá sikeres, de nem sok munkálkodást kívánok! " batyus" megoldással!


    A Mama (nagymama) süteménye mindig emlékezetes, lelkesíti az utódokat, hogy idővel visszahozzák jövendő családjukban.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (78720)
    2020-07-12  06:25
  5. 2020. július 12. 09:2478722.

    Rendhagyó köszöntés:


    https://www.youtube.com/watch?v=qpFchSHH3-w&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0xwr5-pYZJXhl0wdE6kKjWLkM50uYZccgKOoRcYBt324Sg1OG-xWmLNQI


    Postai úton kapták meg a SZTE Természettudományi és Informatikai Karon végzettek a diplomáikat.

  6. 2020. július 12. 08:4278721.

    Marikám, nagyon szívesen segítenék a kímélőbb ételek készítésében, főleg a konyhatechnológiában. Itt a Nlc,.n, de a fészen is van sok recept a szénhidrát csökkentésre, de azok rendszerint drága, különleges alapanyagokat használnak. Magam semmi szokatlan, távolról származót nem veszek, legfelebb a hazai gabonák széles választékából (felezve a finomliszttel) válogatok.


    Épp a napokban cukkini fasírtot, sütőben sütöttem, fűszeres joghurt öntettel. Már megvettem a gombát a következőhöz. Sem vega, sem vegán nem lettem, de több a zöldség értendemben, s nemcsak köretnek.

    előzmény:
    jara (78718)
    2020-07-11  23:43
  7. 2020. július 12. 06:2578720.

     Tegnap a kertben takarítottunk. Csütörtökön lemetszette a segítségük a jázminbokrot, ami túlnőtte a helyét . Tegnap kitisztítottam és megmetszettem egy örökzöld bokrot. Az eső miatt most nem tudjuk elhordania sok ágat-bogat. Ma lesz időm a fóliára. Csirkét sütök krumplival együtt, megérett a kovászos uborkánk is hozzá. Ma csak kettőnkre főzök. Remélhetőleg a napokban rendet tudunk tenni, mert hét végén családi összejövetel lesz . Kisebb fiam süt a kertben húst . 14 fő lesz . Család +2 barátnő.


    Sok elmaradt ünnep vonódik össze. Születésnapok, névnapok, 4 másoddiploma megszerzése, 2 érettségi  A születésnapi tortát én sütöm 18 éves unokámnak , mert az az én önként vállat feladatom . Tudjátok az örök mondást . Nem szép a tortám, de mire észreveszik  elfogy , mert  nagyon jó.

  8. 2020. július 12. 06:0778719.

    Természetesen minden megoldásnak van előnye , hátránya. A nyitott megoldás szabadabb, bővíthető, de személyes gondok, baráti gondolatok elmaradnak . Hátránya az is, hogy külső személyek megbonthatják a baráti kapcsolatot, kényelmetlenséget okozva. Mindennapos kis gondjaink beírása nem űrszemét, mint azt tudálékos beirkálónk állítja.A rendszer feladata  a felhasználók szolgálata . Elsősorban a felhasználók javára. Ezek a topikok baráti beszélgetések színhelyei , melyek a tagok lelki egészségét szolgálják.


    A káros beszólások, melyek vagy tudálékosak, vagy rosszindulatúak  nem tartoznak ide. Azok csak egy  esetleg kóros elme szülöttei, melyekkel megszabadul a benne levő feszültségtől, másoknak ártva. Ezek űrszemetek .


    Csak ötlet volt a fészes zárt csoport. Többen közülünk tagjai vagyunk az ottani zárt csoportnak . Mi személyesen is ismerjük egymást , ezért nem bővíthető külső belépőkkel .Ha valami személyes fájdalmunktól akarnánk megszabadulni az zárt topikunkban és zárt csoportunkban is megtehetjük.Azonos címmel csak Klára indíthat ott csoportot, és engedélyezhet bővítést, kérhet kizárást . Ez így etikus.

  9. 2020. július 11. 23:4378718.

    Magdika, meghatóan tündéri vagy. Szóval én eléggé be vagyok szűkülve a saját kis területünkre. Mivel kedves beíró társ azt írta, hogy a hétköznapi történések ( főzés, kert...stb) levélszemétnek minősül, már semmi témám nem maradt. Klára a múltkori üres hely egy kép lett volna, gyanítottam, hogy nem lesz aktív, ezért nem írtam semmit.  Fészbukon jól működött. Most hoztam Neked, mert nem tudom láttad-e. Küldöm még szeretettel a távolban levő kedveseimnek: husnak, Jankának, Seriffnek, aki nem jelentkezik.


    Elmondom, hogy szeptember óta nem cigizek. Akkor 62 kg. volt a súlyom. Kardiológus azt mondta több kör után, ne aggódjak, a tüdőmtől, vagy a lábamtól előbb megszabadulok, mint a szívemtől. No nem azért hagytam abba, sokkal inkább Szonjámért, hogy ne legyek büdös, ha ölelem. Telt múlt az idő, s egyszer elkezdett a mérleg nyelve felfelé kúszni. Hozzáteszem, négyszer hagytam abba a dohányzást, minden alkalomkor 2o kg.-ot híztam. Most is átléptem már a + 10-et. Mikor elérek a + 20-hoz, elmegyek kedvenc dr. bácsihoz, aki közli majd velem, hogy tessék fogyni, mert elbúcsúzhat a szívétől.  Akkor hogy is van ez?  


    Klára, én is felfedeztem a mezítlábas kerti petúnia szépségét. Igaz, nekem fehér van, de mindenhova ültetem.


    Ideért a második villámos vihar, kilépek. Jó éjt.

  10. 2020. július 11. 20:4278717.

    Klára én itt maradok Veled!

    előzmény:
    klára13 (78716)
    2020-07-11  18:21
  11. 2020. július 11. 18:2178716.

        Értelek benneteket, drága barátaim. Sokszor gondoltam már arra, a fórum technikai minősége miatt, hogy legjobb lenne itt hagyni csapot-papot, odébb kellene állni! De nekem nem megy.
       Azt tudom javasolni, hogy ha kedves nektek a topik címe, indítsatok a fészbukon ezen a címen másik topikot, de én már itt maradok e bakfissá "öregedett" topikon. Folytatom egyedül, s majd, ha engeditek, néha benézek hozzátok. Ahogy talán ti is ide. Ott, elzárva az idegen szemek elől, talán felszabadultabban tudtok beszélgetni, Zsuzsóka egészen biztosan. Engem azonban nem zavar a nyilvánosság. Mindig örülök, ha betéved közénk valaki, egyedül kékelefánt hozott ki sodromból, amikor tökrészegen jött ide. Kár, hogy  megmaradni köztünk senkinek sincs kedve. 

  12. 2020. július 11. 17:4378715.

    Magdikám, abban igazad van, hogy "kezelni" kell. Azoktól jelzi a bejegyzéseket, akiktől már korábban megnéztél, megnyitottál, vagy lájkoltál valamit. Ha nem akarom megnézni, oldalt a pettyre rákattintok, s többet azt nem mutatja. Azokat a személyeket pedig, akiknek a bejegyzései bosszantanak, törlöm, vagy csak átpörgetem, s egy idő után nem is jön fel.


    Számomra sokkal több értékes információt hordoz (napilapok, folyóiratok cikkei, azon személyek bejegyzései, akiket "követek") mint ez a bulvár Nlc. Nem az itteni topikokról beszélek, hanem a cikkekről. Itt csak ezt a topikot olvasom, többi nem érdekel. 

    előzmény:
    Kusza (78713)
    2020-07-11  11:35
  13. 2020. július 11. 14:4878714.

    Klára letiltottam a hirdetéseket egyenként. Indok: Nem ide illő.Tegyétek Ti is, majd abbahagyják

    előzmény:
    klára13 (78708)
    2020-07-10  10:34
  14. 2020. július 11. 11:3578713.

    Zsuzsa én nem szeretem a Facebookot, ott inkább csak a gyerekeimmel beszélgetek. Egyszerűen idegesít, mikor jelez, hogy írt valaki, állandóan a napokkal jóval előbbi írások jönnek elő.

    előzmény:
    Zsumi45 (78712)
    2020-07-11  10:10
  15. 2020. július 11. 10:1078712.

    Magdika, Zsuzsa nem új Nőklapja Cafe topikot javasolt: "Nyissunk azonos címmel zárt csoportot a facebookon..."


    Úgy látom, a Nők Lapja mint online hírforrás is megújult, talán a "cafe" már nem kap elég figyelmet, talán az üzemeltetője sem a régi- már többször is változhatott a tulajdonos. A nyomtatott verzió pedig szerintem sokkal jobb az online-nál.

    előzmény:
    Kusza (78711)
    2020-07-11  08:10
  16. 2020. július 11. 08:1078711.

    Zsuzsa tudtommal, nem lehet zárt topikot nyitni, sőt a régi zártba sem lehet új embert felvenni. Lehet, hogy nem jól tudom? Különben a zárt topikból is kidobott már, már többen panaszkodtak ott is.


    Most abban reménykedem, hogy ezt a nagy feladatott megoldották, és sikerült ide a soraink közé betenni a reklámot, most már egy kicsit a mi gondunkkal fognak foglalkozni.


    Különben én minden reklámot ki ikszelek azonnal.

    előzmény:
    szizsuzsóka (78709)
    2020-07-11  05:51
  17. 2020. július 11. 07:5678710.

    Jó ötlet Zsuzsa! 


    Onnan még sosem "dobott ki" a rendszer. Csekély odafigyeléssel biztonságosan használható, valóban csak a tagoknak van hozzáférése. Ott sem kell bedőlni a felajánlott tartalmaknak, különösen a fész ajánlotta kapcsolatoknak. Nekem már annyi "ismerőst" és "ajánld x.y.-nak" feldobott, mert mindenképp építené a hálózatokat. Ennek ellenállva lesz valóban zárt a csoport.


    Sajnos a reklám mindenhova betolakszik.

    előzmény:
    szizsuzsóka (78709)
    2020-07-11  05:51
  18. 2020. július 11. 05:5178709.

    Klára ! Igazad van . Eddig a piackutatók legalább vették a fáradságot maguknak, hogy szakdolgozati segítség ürügyén nyertek információt, most már erre sincs szükség. Javaslom. Nyissunk azonos címmel zárt csoportot a facebookon, ott nem szólhatnak bele tudálékos vagy rosszindulatú személyek. Csak azt vesszük be, akit valaki a csoportból ismer és javasol. Az illető felelősséget vállal a meghívott személyért.

    előzmény:
    klára13 (78708)
    2020-07-10  10:34
  19. 2020. július 10. 10:3478708.

    A mondást, miszerint szemtelen, mint a piaci légy, módosítani kellene: szemtelen, mint a reklámozók!
    Utálatos trükköket találtak kis már eddig is, de ez, hogy a topikokban is megjelentek, ez gyalázat! Ezeket a tolakodókat soha - de soha nem nyitom ki, mert bosszantanak. Ha netán az nlc adott jogot nekik az idetolakodásra, akkor szégyellje magát! Ha esetleg nem, akkor ne szégyellje, de tegyen ellenük!

  20. 2020. július 10. 10:2678707.

    Remek választás! Ez a cica éppen dolgozó emberekhez való! Ez is mutatja, milyen okos ez a házaspár.
      Zsuzsika, van mit várnod, nem rossz ez. Amilyen hosszú élet jellemző családodra, látni fogod a kis jövevényt. Életük legnehezebb korszakát élik - meg kell szokniuk egymás, a munkahelyeket és Dorkának még új hazáját, rokonságát is. 

    előzmény:
    Zsumi45 (78706)
    2020-07-09  09:39
  21. 2020. július 9. 09:3978706.

    Dorka cicája egy tenyésztésből már kivont anyacica, szép, cirmos, de nem tudom milyen fajta. Szobalakó, fegyelmezett, értelmes kis jószág. Sokat játszanak vele, hogy ne hízzon el, szeretgetik. Nem karmolós. Vannak madárkás, halacskás rajzfilmek, amiket nagy érdeklődéssel néz. 


    Bevallom, jobban szeretném, ha mindazt a törődést, amit kap, idővel egy kisbabára fordítanák. Igaz, a cica munkaidejükben békén szundikál összkomfortjában. 

    előzmény:
    klára13 (78705)
    2020-07-09  08:19
  22. 2020. július 9. 08:1978705.

      Köszönöm, Zsuzsika, ettől a "kötelességtől" akartalak megkímélni benneteket.
      Milyen cicája van Dórikádnak? 
      Reggel fehér, kitépett tollcafrangokat találtam teraszomon, a virágok tetején, a madáritató mellett. Nem értem. A gerlék szürkék. Milyen szárnyas lehetett az áldozat? És hova lett? 

    előzmény:
    Zsumi45 (78704)
    2020-07-08  17:34
  23. 2020. július 8. 17:3478704.

    Klára, kívánok utólag is sok boldog születésnapot, egészségben, szeretetben! 


    Próbálkoztam, de mire képet találtam, 2x is kidobott a rendszer. Hátha most!


    Szerintem Tőled kaptam a kezdetekkor!

    előzmény:
    klára13 (78703)
    2020-07-08  10:54
  24. 2020. július 8. 10:5478703.

      Köszönöm Zsuzsóka, és   mindenkinek.Nem titkolózom, csak nem tartom érdemesnek foglalkozni vele. Az évek jönnek-mennek, nincs jelentőségük. Máris 77 évesnek mondom magamat - magamnak, hiszen egyedül vagyok - mert ez olyan játékos, népmesei szám.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (78699)
    2020-07-08  06:55
  25. 2020. július 8. 10:4178702.

      Magdikám, ez a hosszú életűek, a túlélők sorsa. Generációnk elmegy, végig kell néznünk, nincs  mese. 
      Azt olvastam, hogy e héten a rákoknak áll a zászló. Fantasztikus hetünk lesz. Holott minden hetünk ez - vagyunk, megvagyunk. Bár én nem vagyok túl lelkes.



       Padlásom előterének szép virágai. Ahogy kifundálták a fényképek megtekinthetőségét, szinte elrontották az egészet. Hiszen megnézni külön macera. 

    előzmény:
    Kusza (78700)
    2020-07-08  08:33

Címlap

top