Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 5. 16:0278676.

    Nem nagy kirándulásokat teszünk, inkább csak járunk egyet az erdőben.


    Gyurinak a barátja már egy jó pár éve hazajött Németországból.

    előzmény:
    klára13 (78674)
    2020-07-05  10:35
  2. 2020. július 5. 14:0378675.

    Tucsok - bogar emlekek .Egyszer az egyik szoba legkondijaba is belement  egy tucsok es ott ciripelt .A kislanyom felebredt ." Mi ez anya ?" " Hat a tucsok , tudod az a bogar ,amelyik a meseben is van  , az zenel a legkondiban "  A kicsi azon nyomban atrohant a masik szobaba a novere melle aludni . Reggel igy kommentalta az esetet " nagyon megijedtem , mert egy csotany zongorazott ejjel a legkonidban " :) 


    ________


       Saskajaras !


      Telen volt szerencsem latni ezeket  a felelmetes es aggressziv   rovarokat  . 


     


      A hatosagok arra kertek mindenkit , hogy jelentsek , ha lattak ilyet . Aztan arra , hogy  ne egyek meg a rovarokat ! Nem minden fajtaja eheto ! 


      Es ez nem az volt ! Es hogy ne izguljunk - meg vannak a technikai eszkozeik arra , hogy megszabaduljanak toluk .


     


       Ketto het multan egy sem volt  az orszagban . 


      Szoval ,van ra  mod , hogy megszabaduljanak toluk ! 


      

  3. 2020. július 5. 10:3578674.

      Mostanában is kirándultok, Magdikám? 
      Gyuri Németországban dolgozó barátja nehéz ott az élete?

    előzmény:
    Kusza (78669)
    2020-07-04  19:46
  4. 2020. július 5. 10:3178673.

      Hihetetlen dolgokra képes a tudomány.  És lám, a sáskákkal nem bírnak. Szegény indiaiak!
      Tegnap a teraszon láttam mászkálni egy apró, zöld sáskafélét. Nézegettem, más volt, mint a szöcskék, eldöntöttem hát, hogy tücsök. Persze nem az volt,csak olyasmi. 
      Mostanában nem hallok tücsökéneket. Óbudán aranyos volt, amikor egy tücsök valahogy a lift tetejére került, és le föl járva dalolt egész nap. Gondolom, végül halálát lelte, nemigen lehetett onnét kikeveredni.
      Kedvelem az ilyen apró, jelentéktelen emlékeket.

    előzmény:
    csinomjank (78671)
    2020-07-05  10:09
  5. 2020. július 5. 10:2278672.

       Köszönöm, Zsuzsa. Arra törekedtem, hogy minél kevesebb macerával járjon kérésem.
       Hiába keresem, nem találok olyan hozzászólást,  amely sértő. Ha megfigyeled, a kioktatás teljesen beépült a hétköznapi csevegésekbe, többnyire észre sem vesszük. Gyakori, hogy itt a topikon is nehezen tartom vissza magamat a megjegyzéstől, hogy "köszönöm a kioktatást". Tanácsot osztogatni kéretlenül, megmondani, mit tegyél, mit ne tegyél, ez megvan. De   soha nincs bennük rosszindulat. És hát még a leírt szó is elszáll!

    előzmény:
    szizsuzsóka (78670)
    2020-07-05  06:12
  6. 2020. július 5. 10:0978671.

      A kaves italokba csak akkor teszek edesitoszert , ha nem eszek melle  valami edesseget. Ha az italom is edes es a nassolni valo is , az nekem tul sok . Mindegy , hogy cukormentes dolog-e vagy  mestersegesen edesitett .Nem szeretem a tul edes izeket . A tejet is csak ritkan es hidegen . 


     Hat , nehez elkepzelni , hogy  genkezlik a szunyogokat . Egyenkent  vagy valami tomeges modon . Mindenesetre Szingapurban az elso kiserlet utan  a szunyog populacio 90 % -al megcsappant . Ez eleg igeretes .


     

  7. 2020. július 5. 06:1278670.

    Klára ! Megnézem , nekem sötétebb kék és fehér van , a rózsaszínen nem volt az idén virág.Ha találok magot , természetesen küldök. Nem kell levél, megvan a címed. Arra a kertrészre  még nem volt mostanában időm a sok egyéb teendő mellett .


    Kértem a modiktól levelem és az arra adott külső elég otromba válasz törlését.


    Magdika nagy igyekezettel próbálja a topikot megmenteni, csatlakozom hozzá, évekig kellemes beszélgetések helye volt. Valószínűleg a karantén okozta szorongás hatására váltak egyesek kioktatóbbá, mások érzékenyebbé .


    A nyitott topikba bárki beleírhat, nehézkes töröltetni.Mi a hatvanasoknál egy zárt topikot nyitottunk a facebookon. Oda nem írhat senki idegen , és a zárt topik egyelőre a civilek számára nem látható , csak ha  tagjai.Ha gondolod Klára , Te megteheted.


    Végül két közhely , butuska mondás. "A sértődés a legerősebb karantén "


    A másik a gyermekkori emlékkönyvek rigmuskája " A barátság selyemfonál, amely könnyen elszakad. Össze lehet ugyan kötni, de a csomó megmarad " Remélhetőleg eltűnik, ha nem éri újabb sérülés . Szép vasárnapot kívánok !

    előzmény:
    klára13 (78665)
    2020-07-04  19:17
  8. 2020. július 4. 19:4678669.

    Nem emlékszem rá, hogy mikor hagytam abba a tejivást, valahogy nem kívánom. Az aludttejet viszont szeretem. A férjemnek a vacsorája mindig egy fél liter tej volt zsemlével.

    előzmény:
    klára13 (78667)
    2020-07-04  19:24
  9. 2020. július 4. 19:3878668.

       Nincsenek véletlenek. Oka van, hogy a liliomok előtörtek.
       Cukrot nem is tesztek a jeges kávéba? Zsófim vanília fagylalttal készíti, nagyon finom.
       Nagy feladat az, hogy a világ minden szúnyogja meddő legyen! 

    előzmény:
    csinomjank (78663)
    2020-07-04  14:40
  10. 2020. július 4. 19:2478667.

     Édes, szöszi kislány voltál. Most is benned él.
     Mondd, mikor mondtál búcsút a tejnek? 

      Csodálatos művészetekről és művekről szóló film megy a Spektrum csatornán!

    előzmény:
    Kusza (78662)
    2020-07-04  13:16
  11. 2020. július 4. 19:1878666.

      Ismerjük ezt: mindent kétszer mondok, kétszer mondok.

  12. 2020. július 4. 19:1778665.

      Zsuzsóka, amint képemen látszik, csodás évelő szarkalábam már magjait növeszti. Jól emlékszem, hogy neked fehér, kék és rózsaszínű virágú töveid vannak? Kéréssel fordulok hozzád. Amint eljön az ideje, vagyis hogy a magok beértek, küldenék neked felbélyegzett, megcímzett válaszborítékot, hogy küldjél nekem szarkalábaid magjaiból. Megtennéd? Hálásan megköszönném, illetve küldenék magot e hatalmas fehértől és sötétlila testvérétől.

  13. 2020. július 4. 19:1478664.

      Zsuzsóka, amint képemen látszik, csodás évelő szarkalábam már magjait növeszti. Jól emlékszem, hogy neked fehér, kék és rózsaszínű virágú töveid vannak? Kéréssel fordulok hozzád. Amint eljön az ideje, vagyis hogy a magok beértek, küldenék neked felbélyegzett, megcímzett válaszborítékot, hogy küldjél nekem szarkalábaid magjaiból. Megtennéd? Hálásan megköszönném, illetve küldenék magot e hatalmas fehértől és sötétlila testvérétől.

  14. 2020. július 4. 14:4078663.

     A Kavezo a setany vegen - egy brit kavezo lanc ,ami olaszos  hangulatot probal arasztani . Jo volt belepni -erezni az orolt kave illatat ,a mosolygo pincernoket ,akik felismertek . De eddig tartott a csoda .


     Tegnap finom eper charlotte is volt ebed utan  . Nagyon jo - madartejhez hasonlo izu suru kremmel volt toltve . Akcios kis torta volt egy francia kavezobol .


     Madarkam jeges kaveitala csak tej es kave  es jeg - azt mondta nekem , hogy a titok az aranyokban rejlik .


     


     Na  - ennyit a gasztronomiarol .


    ___________


      Mikor a gaz szunyogok csipkednek  vigasztaljon a tudat , hogy nemsokara veguk . Genekezelik oket es kieresztik oket a laborbol a szabadba . Parzanak , de nem szaporodnak tovabb . Szingapurban , Floridaban mar biztato eredmenyek voltak .


    Ha megszunik a malaria , a  zika , a dingue laz  elkepeszto lepes  lesz az emberiseg torteneteben .


    __________________


     


     A francia nemzeti unnepre szoktam tervezni ilyenkor . Abba inkabb bele tudom magamat elni , mint az amerikai unnepbe . De most azon kaptam magamat , hogy a harmas jelszo helyett Bourbon liliomokat  pakoltam karorakra . :)   Arisztokrata , kozepkori szimbolumokat !


     Sokszor nem ertem  magamat .

  15. 2020. július 4. 13:1678662.

    Tegnap pont erről beszéltem Gyurival, hogy egy időben mennyire szerettük a gyümölcs turmixot. Ma már eszembe se jut, a gép jó magasra fel van téve a szekrényben. Ahol gyerekkoromban laktunk egy kicsit kiesett a város központjától. Abban az utcában gazdálkodók is laktak, több helyen tartottak tehenet lovakat. A szomszédban volt tehene egy idős asszonynak, szerettük egymást, én nagymamának hívtam. Sokáig mesélte, mikor kicsi voltam, nem tudja, hogy vettem észre, mikor este fejte a tehenet, mire végzett, ott álltam mellette, és tartottam a kis füles poharamat, hogy tele töltse meleg tejjel.

    előzmény:
    klára13 (78661)
    2020-07-04  11:44
  16. 2020. július 4. 11:4478661.

      Magdika, gondolom, valamelyik összetevőjét nem kedveli szervezeted a tejnek, ezért nem ízlik. Pedig miből maradsz ki! Csak úgy, önmagában is finom annak, aki szereti, de ízesítésekkel, kakaóval, kávéval, egyebekkel isteni finom! A turmixok!!!

    előzmény:
    Kusza (78657)
    2020-07-03  19:07
  17. 2020. július 4. 11:3978660.

      4 km a hőségben, nagyon megerőltető volt. Mondják, hogy nagy erőkifejtésnél be kell csukni a szemet. Na erre itt nem volt mód. 
      Janka, talán borogatni érdemes? 
           Nem tudom magamat teljesen átadni a netnek, nem tudom értékelni, ha valaki finom süteményéből küld itt, még jó étvágyat is kíván hozzá. A megmutatás kellemes, de hogy érezzem úgy, ettem belőle, ez nem megy. Nálam viccnek sem jó.
           Gondolom, lányod tejszínnel készíti a jeges kávét, itt valami mást tettek bele. 
           Mit terveztél mostanában?

    előzmény:
    csinomjank (78658)
    2020-07-04  01:14
  18. 2020. július 4. 11:2878659.

      Éjszaka felébresztett egy szúnyog. Rendesen megcsípte kézfejemet. Új ez nálunk nagyon szorgalmasan irtották őket, bizonyos ütemben az állam teszi, aztán az önkormányzat rásegített. Most nem a szúnyogok gyérülnek, hanem irtásuk. Megnyirbálták a város pénzét, kellett nekünk, ami kellett! De ez már politika lenne, hagyom a témát. 
       Éjjel bekapcsoltam a tévét, és az euronewsben éppen kérdésem témájáról volt szó. Egy vírus ellenes gyógyszert elfogadott a mi uniónk is, nagyon segíti a gyógyulást, Amerikában állítják elő, és az egész készletet azonnal megvásárolta magának az USA. Meg tudom érteni, bár ellenvéleményt is lehetne kigondolni. A vakcináról azt mondták, vagy négyfélét fejlesztenek, novemberre várható az eredmény.
      Ha belegondolok, mekkora ellenkezés van nálunk az influenza oltással kapcsolatban , és most mennyire várjuk ezt, hasonlót, hát ámulok, hogy milyen nagyot tud fordulni a világ! Persze, fordul, ha valamely durva esemény nagyot lök rajta!

    előzmény:
    csinomjank (78658)
    2020-07-04  01:14
  19. 2020. július 4. 01:1478658.

    Nem olvastam errol. Gyogyszerekrol  csak ,ami 2 nap alatt gyogyulast hoz . Az oroszok meg a japanok igerik  hamarosan .En voltam kint a  tengerparti setanyon ebben a melegben . Jo volt ujra  a tengert latni .


     Ketto kilometert terveztem setalni , de a taxis rossz helyen rakott ki  -igy negy lett belole . A setany vegen van egy kavezo .


     


    Mindenkepp inni akartam egy jeges kaveitalt . Meg is kaptam -de csalodott voltam . A lanyom itthon sokkal finomabbat csinal .Tenyleg elkenyeztet .


     


     A szemem kicsit beverzett az extrem sporttol .


     


     Igazad van , hogy ovatos vagy .  Van kerted , ott napozhatsz ,mozoghatsz . Japanban  sokan nem mernek kimenni - igy a kavezok online chat szobakban fogadjak a vendegeket osszekapcsoljak oket . Beszelgetnek es mutogatjak , hogy mit esznek , mit  rendeltek otthonra .


     


     Tovabbra is nagyon szepen kommunikalnak a hatosagok  a neppel . Most azt reklamozzak , hogy aludjon mindenki eleget ,mert az nagyon fontos az eros immunrendszer szempontjabol .


        En is  ezt teszem  - Joccakat ! 

    előzmény:
    klára13 (78656)
    2020-07-03  17:36
  20. 2020. július 3. 19:0778657.

    Klára én se iszom meg a tejet, főzéshez használom.

    előzmény:
    klára13 (78655)
    2020-07-03  15:28
  21. 2020. július 3. 17:3678656.

      Janka, olvasod talán ezzel kapcsolatban a íreket, hogy mi újság a vírus elleni oltással? Hol tartanak a kutatások?
      Bazsiék hívnak egy kellemes estére a Náncsi nénihez,  kerthelyiségébe, de nekem nincs kedvem hozzá. Hiszen a vírus itt van, és véletlenül sem e gyötrelmes betegséggel kívánom életemet befejezni. 

    előzmény:
    csinomjank (78648)
    2020-07-02  07:32
  22. 2020. július 3. 15:2878655.

      Magdikám, sejtettem, hogy mestermű a te salátafőzeléked. Az igazi tej, az igazi tej, szerintem is. Amikor hoztam vidékről,Zsófikámnak nem volt gusztusa hozzá. "Túl közel van a tehénhez, ez a baj, ugye?" Nevetett, biccentett. 
      A petrezselyemmel nem kedveljük egymást. Sosem sikerül, pedig fontos fűszer.
      

    előzmény:
    Kusza (78652)
    2020-07-02  20:10
  23. 2020. július 3. 06:4378654.

    Köztudott, hogy a barátság úgy marad meg, ha ápolják. Ha elegendő energiát áldoznak rá. De többnyire az események továbbsodornak bennünket.írja Klára


    Igazad van !


     

    előzmény:
    klára13 (78649)
    2020-07-02  14:41
  24. 2020. július 2. 21:0378653.

    Most egy családregényt olvasok, Angliában és Oroszországban játszódik. Előtte háborús könyvet olvastam, főleg a zsidó üldözésről szólt, elég nyomasztó volt. Legutóbb abba hagytam egy könyvet, az fantasztikus volt, azt nem szeretem.

    előzmény:
    klára13 (78651)
    2020-07-02  19:40
  25. 2020. július 2. 20:1078652.

    Ezen a kis helyen meg kell gondolni, hogy mit ültetek az erkélyen. A muskátlik most indulnak meg, tele vannak bimbókkal. Kéz nagyobb cserépben zeller van, és egy kis ládában metélő petrezselyem.


    A salátát miután összevágom, felfőzöm, az első vizét leöntöm, mert az keserű. Utána megint felfőzöm, kaprot teszek bele, és mindjárt csinálok egy fokhagymás rántást, felöntöm tejföllel tejjel, és savóval, szeretem, ha enyhén savanykás. Minden héten veszek házi tejet a piacon, amit főzéshez használok, meg ami marad túrót készítek belőle, ebből marad a savó.

    előzmény:
    Kusza (78650)
    2020-07-02  16:30

Címlap

top