Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért jó a túlszaporodás?

badacsony
Létrehozva: 2015. március 20. 02:59

      Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.              


     Miért olyan szalonképtelen téma ez?  Miért nem lehet róla sokkal többet hallani?Miért nem lehet megkérdezni azt az egyszerű dolgot,hogy:HA A FÖLD TERÜLETE VÉGES, HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI? Hiszen ez senkinek sem jó, az érintett népeknek maguknak sem.


Járványok, éhínség, háború jár együtt azzal,amikor túl sok ember él együtt egy helyen! Ezek ellen aztán fellépnek a nemzetközi szervezetek mély együttérzéssel! A TÚLSZAPORODÁSRÓL VISZONT MÉG CSAK BESZÉLNI SEM LEHET!Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


Ha Kína tudta  vállalni azt,h. állami szintről  visszafogja a szaporaságát, akkor más országokkal kapcsolatban miért nem lehet még csak óvatosan megemlíteni sem ezt a lehetőséget?


     Pedig a Napnál is világosabb:EZ EGY KÁROS FOLYAMAT, és a mai globalizált világban egyáltalán nem belügye egy-egy egzotikus országnak! AZ EGÉSZ FÖLDET ÉRINTI!    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben! Kimondani, h. nemcsak az a baj hogy a fehér ember TÚL SOKAT FOGYASZT, hanem az is, hogy  az egzotikus országok lakói SZINTÉN rohamosan élik fel a Föld erőforrásait, pl. a termőföldeket, erdőterületeket. --INDIA pl. már nem is olyan szegény, egyre magasabb életszínvonalon élnek növekvő környezetszennyezéssel, viszont a szaporaságot mégsem adták fel.MEDDIG LEHET EZT FOLYTATNI?


  Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?


  Mert ha ők nem tesznek semmit állami szinten a túlszaporodás visszafogására, akkor BIZONY EZ AZ EGYETLEN MÓDJA AZ EGYENSÚLY MEGTEREMTÉSÉNEK,a mi részünkről. A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


 Várom a hozzászólásokat lehetőleg a gyakorlati problémára koncentrálva! Nem emberbaráti szólamokra, hanem racionális gondolkodásra lenne szükség. Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!

  1. 2015. Április 19. 23:55250.

    Ez a vidám zóna a kínai  Disneyland

    előzmény:
    kekelefant (248)
    2015-04-19  23:49
  2. 2015. Április 19. 23:53249.

    A legnagyobb kínai fantomváros Ordos 1 millió lakosra tervezték s 2% lakot ...a többi üres. Ordos sivatag mellé épült s egycsoport építész a meglévő mellé még épített egy új Ordos várost ami később nem lett befejezve kimerült meg visszavont tökék miatt.
    http://www.thebohemianblog.com/2014/02/welcome-to- ordos-world-largest-ghost-city-china.html

    előzmény:
    zöldike. (243)
    2015-04-19  22:05
  3. 2015. Április 19. 23:49248.

    Mindenben talalhatsz rosszt,hiaba jon masnap fel a nap ,ha most lemegy es sotet lesz,nem kell negativomukra konctrelnalni.Na,megis nezel jobbat is,es talan olvasol is,es nem lesz jobb a kedved?

    előzmény:
    zöldike. (243)
    2015-04-19  22:05
  4. 2015. Április 19. 23:42247.

    Kína európai városokat másolt...félsikerrel mivel benépesítés várat magára.
    Kína Parizs

    Kínai Halsstatt

    előzmény:
    zöldike. (243)
    2015-04-19  22:05
  5. 2015. Április 19. 23:05246.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (232)
    2015-04-18  19:07
  6. 2015. Április 19. 22:49245.
    előzmény:
    zöldike. (243)
    2015-04-19  22:05
  7. 2015. Április 19. 22:44244.

    Romániába 11 fantom város van ...lakatlan városok mik térképen még városok de lakójuk nincs.
    http://www.realitatea.net/incredibil-exista-11-ora se-fantoma-in-romania-nu-mai-locuieste-nimeni-in-ele_1642999 .html

    előzmény:
    zöldike. (243)
    2015-04-19  22:05
  8. 2015. Április 19. 22:05243.

    Igaz


    Majd jön Janeway kapitány, és megment bennünket. Hiszen a Delta Kvadránsból is visszajött. Egy kis túlnépesedés biztos kismiska neki.


    Vagy majd a pszichohistorikusok kifundálnak valamit.


    Mindjárt derűlátóbb lettem


    Azért, ha figyelmesen olvasod, társadalomkritikát majdnem mindben találhatsz.

    előzmény:
    kekelefant (234)
    2015-04-19  00:21
  9. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 19. 15:07242.

    Na jó, mégegyszer visszajöttem....dehülyevagyok....


    Csak azt szeretném megkérdezni, hogyha velem nem folytatsz diszkurzust, kivel teszed ezt?


    Így megpróbáltam visszaolvasni, már amennyire a fórummotor engedi, hogy ki az, aki egyetért veled... totálisan....nem igazán találtam olyat...na jó, van itt egy nick, aki úgy képzeli, hogy Afrikában idillikus életkörülmények lennének ha békén hagynák őket...ok, hogy nincs mit enniük, de békések az istenadták....az illető sosem hallott a ruandai népírtásról például....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (241)
    2015-04-19  14:25
  10. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 19. 14:25241.

    Beleszóltam egy hozzászólásba? Nem mondod?


    Miért, csak az szólhat hozzá, aki a kezdetektől itt volt? Te szabod meg, hogy mihez lehet hozzászólni és mihez nem?


    Ez nem egy nyílt fórum?


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (239)
    2015-04-19  14:10
  11. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 19. 14:11240.

    doskurzust=diszkurzust

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (239)
    2015-04-19  14:10
  12. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 19. 14:10239.

    Viszont tényleg abbahagyom a diszkurzust veled...nincs értelme...lóval sakkozni...csak egy darabig szórakoztató....


     


    Felhivom figyelmedet arra , hogy en veled doskurzust nem folytatok : beleszoltal egy hozzaszolasba , amit hamupip/vilsi , altalam mas forumrol is ismert nick , 227.-es hozzaszolasara  adtam.


    A hozza intezett valaszom nem a nepirtasrol szol , hanem arra valasz, amirol ez a nick beszel.
    Ebbe kotottel bele ....


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (237)
    2015-04-19  12:48
  13. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 19. 14:05238.

    Nem . A szemelyeskedes tiltott . A szemelyeskedes az nem temahoz kapcsolodo velemeny.


    Nem toroltetem ki.
    Nevjegyed marad . 
    Aki olvas itt, betevedve a google-rol, az majd levonja a kovetkeztetest : latja milyen tipusu alak es mi alapjan szavaz  nepirtasra . Ennyi .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (237)
    2015-04-19  12:48
  14. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 19. 12:48237.

    "ezeket legyszives abbahagyni....ez szemelyeskedes es raadasul amit irsz a hozzam intezett  hozzaszolasodban , az butasag , es szandekos felrevezetes."


     


    Bocs, de ez egy nyilvános fórum...ha azt gondolom, hogy szemellenzős vagy, és erőszakos, és mérhetetlenül ellenszenves...azt fogom leírni....ez az én véleményem... és ennyi... lehet rohanni a moderációhoz....szokásod szerint....


     


    Viszont tényleg abbahagyom a diszkurzust veled...nincs értelme...lóval sakkozni...csak egy darabig szórakoztató....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (233)
    2015-04-18  19:10
  15. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 19. 12:38236.

    Nem idéztem....leírtam, amit olvastam...ha zavar, lépj túl rajta.


    Engem is zavar a véget nem érő linkelésed, és floodolásod. Aztán kit érdekel, hogy engem zavar...


    Persze, hogy a kistermelőről van szó. Aki megtermelné a saját kajáját, de neki sem elég a jószándék. Még a szorgalom sem.


    És semmiképp nem Marokkóról, ahol nem halnak éhen milliók, és elég magas a várható átlagéletkor. Tökélyre vitted a csúsztatás művészetét. Itt is elegánsan elsiklasz a túlzott népességnövekedés, mint egyik lényeges tényező mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (231)
    2015-04-18  19:01
  16. 2015. Április 19. 00:25235.

    Hat it a pont,csak ennyit akartam en is mondani,de megeloztel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (230)
    2015-04-18  15:54
  17. 2015. Április 19. 00:21234.

    Nem tudom milyen filmeket nezel,de :Startrek[roddenberry]sorozataban ,mar a 60-as evekben bekesen elt minden nemzetsegu egyutt,a penz fogalmat mar nem nagyon  ismertek ,es kutato utakra indultak magas technikaval,ez nem derulato?Es tovabbi folytatasok is,pl The next generation,Voyager ahol  a kapitany  fiatal  no,hogy tobbet ne is mondjak,mert rengeteg van.


    De talan ha mar Scfi-rol beszelsz olvasd a nagymestereket,mint Asimov,vagy Ray Bradburry.


    Van sok jo az ujak kozul is,ugylatszik ,te kifogtad a pesszimistakat.

    előzmény:
    zöldike. (226)
    2015-04-17  19:45
  18. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 18. 19:10233.

     


    "...Jézusom, elszaladt veled a ló...de mostmár nagyon..."Olvasgass mást is, mint statisztikát..


    Ki kellene húzni a fejedet a homokból és körülnézned..."


     


    ezeket legyszives abbahagyni....ez szemelyeskedes es raadasul amit irsz a hozzam intezett  hozzaszolasodban , az butasag , es szandekos felrevezetes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (229)
    2015-04-18  15:05
  19. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 18. 19:07232.

    az nlcafe cikket rosszul linkeltem


    "...Dél-Amerika számos más országából is érkeztek olyan panaszok az Emberi Jogok Inter-amerikai Bizottságához, amelyekben óriáscégeket jelentettek fel az emberi jogok megsértése és földkisajátítások miatt. Hasonló a helyzet Afrikában, és Európa kivételével valamennyi földrészen..."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (231)
    2015-04-18  19:01
  20. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 18. 19:01231.

     


    Legyszives, amikor idezel , beirni a forrast... es ha idezel , akkor idezzel pontosan ..Itt meghamisitottad a harmadikvilag.hu-n leforditott 2012-es konferencia anyagat...........

    Igen, azt irtam importacio : Afrika kenytelen behozni elemiszert=buza, kukorica, rizs stb / wiki Afrika/ ..ugyanakkor pl Marokko mediterran zoldseg-gyumolccsel arasztja el pl Franciaorszagot egesz evben...Del Afrika almat-kortet-narancsot- asztali szolot-bort-mandarint-szilvat-citromot-avokadot-pamplemouss e-ot , citromot exportal : 2008-ban a vilagon az elso ot elelmiszercuccot exportalo orszag kozott volt.... Talan masodik /?/ a zoldseg gyumolcs konzerv gyartasban es exportban
    Ezenkivul viragot is exportal : vagottat is , cserepeset is , viraghagymat is stb.. Borat is exportalja...


    Es itt erek el odaig , hogy ki hal ehen Afrikaban? Hat az a millio es millio ember hal ehen , akit a fejlett vilagban "csolakonak" neveznek. Az , akinek nincs semmije.

    Mert amit a bekopirozott konferenciaanyagbol szandekosan lecsipegetve a lenyeget rosszul magyaraztal/ertettel meg , az az, hogy abban a konferenciaanyagban az afrikai  "kisparasztrol" beszelnek... Az a konferencia a harmadik vilag ERDEKEBEN lett tartva es a konkluzioja nem az, hogy nem akarnak dolgozni=megerdemlik....
    Arrol az afrikai parasztrol van szo az iromanyodban, akinek van egy kis parcellaja, amit megmuvel...de nem PIACRA termel , hanem sajat maga megelhetosegeert munkalkodik..
    Es amit meg lecsiptel a konferencia anyagabol , az pl az, hogy "foldkisajatitas" es "bioüzemanyag"...

    -tisztázatlan foldtulajdoni és -használati jogosultsagok (értsd: foldkisajátítás)
    -bioüzemanyag alapú
    földhasználati konfliktusok


    1---"foldkisajatitas"= itt van egy ertheto Nlcafe cikk... beszel rola"...Dél-Amerika számos más országából is érkeztek olyan panaszok az Emberi Jogok Inter-amerikai Bizottságához, amelyekben óriáscégeket jelentettek fel az emberi jogok megsértése és földkisajátítások miatt. Hasonló a helyzet Afrikában, és Európa kivételével valamennyi földrészen...."


     


    2---es egy csunya cikk , mibe kerul es hol lopjuk a terepjarohoz a bioüzemanyagot
    "....
    A pálmaolajból előállított biodízel számít az európai piacon szereplő legkárosabb bioüzemanyagnak. Összefüggésbe hozzák a Dél-kelet Ázsia erdeinek gyors kipusztításával, amely az éghajlatváltozást fokozó üvegházhatású gázok kibocsátását, erdőtüzeket és szmog létrejöttét okozza a térség minden részén. Az olajpálma ültetvényeket szintén összefüggésbe hozzák munkajogi jogsértésekkel, gyermekmunka alkalmazásával és több száz esetben a helyi közösségek és a pálmaolaj cégek közötti föld konfliktusok kialakulásával...."


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (230)
    2015-04-18  15:54
  21. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 18. 15:54230.

    "Namost ki lett szamolva az is , hogy AFRIKA terulete , a kaloriatermelesre hasznalhato terulete , bosegesen termel annyi kaloriat, ami a rajta elo afrikait etetne...
    Azt magyarazzad meg szonoklo ilsi/vilsi/Rozsa Sandor , hogy miert halnak ehen megis ezek az emberek?
    Minden termofold termel ott is , de importra... es ehinseg van..????
    A nagy ökolabnyomu USA es EUropa zabalja az afrikai zoldbabot es epret  decemberben..."


     


    Jézusom, elszaladt veled a ló...de mostmár nagyon....Importra? gondolom, exportot akartál írni...de nem, nem termel epret exportra, zöldbabot sem, annyi élelmiszert sem képes termelni, hogy egy marék rizs jusson fejenként naponta. Ez a tragédiája. Termelhetne, de nem teszi. Így kicsi marad az ökolábnyoma, nem termel, nem fogyaszt, éhenhal. Biztosan jó neki...lényeg, hogy kicsi az ökolábnyoma...Azért nem tiltakozik, ha a baromi nagy ökolábnyomú fejlett országok kaját küldenek neki.


    Olvasgass mást is, mint statisztikát...Afrikában nincs nagyüzemi élelmiszertermelés. Egyesek próbálkoznak kistermelői gazdaságokkal....inkább saját fogyasztásra...de valahogy még az sem működik....Sokan foglalkoztak azzal, hogy egy régió miért nem képes megtermelni a saját élelmiszerét. 


    Az okai nagyjából:


             - alacsony terméshozamok


    - a gyors népességnövekedés
       - a talaj túlhasználata
       - éghajlatváltozás
        -tisztázatlan foldtulajdoni és -használati jogosultságok
       - földhasználati konfliktusok
        -regionális katonai konfliktusok
     - regionálisan ingadozó, és szinte csak emelkedő élelmiszerárak
    - aszályos idoszakok és árvizek
     
     
    Ki kellene húzni a fejedet a homokból és körülnézned...Voltál már Afrikában? Vagy csak guglizod a statisztikákat?
    Igenis, Afrikában elvileg lehetne élelmiszert termelni...annyit, hogy azt a nem egészen egy milliárd embert ellássa. Gyakorlatilag nem lehet. Afrika területének nagyjából a fele (nem mindig ugyanaz) állandó katonai konfliktusban áll vagy hatvan éve, amióta kivívta a függetlenségét. ..a szomszéd állammal, a szomszéd törzzsel....csatamezőn nem lehet szántani-vetni-aratni....hiába a termőföld, ha nem lehet megművelni....
    A hadurak elhajtják a gazdák kecskéit, elviszik a gabonát....lenyúlják a segélyek nagy részét....Afrika ezért éhezik, mert képtelen politikai stabilitást teremteni. Esetleg ideig-óráig, aztán kezdődik előlről az egész. 
     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (228)
    2015-04-18  09:20
  22. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 18. 15:05229.


    Háááát...valahogy nekem nem vonzó ez a jövőkép. Nem is értem miért....


    Szóval költözzünk ki a városokból, neveljünk állatokat...műveljük a földet, énekeljünk, táncoljunk...igyuk a saját borunkat és mindenki boldog lesz.


    Végülis ha nem kellenek utak, mert nem megyünk sehová, építészmérnök páromnak sem kell utakat/ hidakat tervezni, maradhatna otthon a tanyán és nevelhetne malacokat.


    Szóval térjünk vissza a középkorba...nem is tudom, miért gondolok arra, hogy amikor így éltek az emberek, sem volt mindenki hepi....de manapság biztosan jobbak az emberek, és nem vetnek szemet az én malacomra....


     


    Habár amikor azt olvasom itt, hogy "Ösztönödre hallgass, ne az eszedre!" kissé elbizonytalanodok....mert hátha a szomszéd ösztöne aszongya, hogy inkább az én csirkémből főz csirkepaprikást, mint a sajátjából....merthát így - ugye- az övé megmarad....


     

    előzmény:
    hamupip (227)
    2015-04-18  08:38
  23. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 18. 09:20228.

    ...ez szep dolog , csak ma mar nem mukodik...
    Neten irogatsz ?
    Bort iszol, vizet predikalsz , Rozsa Sandor , ökobetyar ÚR ...


    Azt tudod, ugye, hogy ki van szamolva , hol/milyen foldreszen hany szazalak termofold van , es ezeken a termofoldeken hany KALORIAT lehet termelni... es az is ki van szamolva , hogy hany kaloria kell naponta az embernek ahhoz, hogy eljen ..


    Namost ki lett szamolva az is , hogy AFRIKA terulete , a kaloriatermelesre hasznalhato terulete , bosegesen termel annyi kaloriat, ami a rajta elo afrikait etetne...
    Azt magyarazzad meg szonoklo ilsi/vilsi/Rozsa Sandor , hogy miert halnak ehen megis ezek az emberek?
    Minden termofold termel ott is , de importra... es ehinseg van..????
    A nagy ökolabnyomu USA es EUropa zabalja az afrikai zoldbabot es epret  decemberben...

    Kikanyarinthatja-e az afrikai , az amerikai , ausztral , magyar szegeny azt a kis teruletet, ahol a letjehez szukseges kaloriat megtermelhetne madarfuttyos szelmalmanak orvendezve?


    Nem gondolod, hogy csak a nagy ökolabnyomrol lerugas a megoldas , valahogy egyensulyozni kell nagy Okolabnyomot a kurvakicsivel .
    A nagy CO2-t termelot kellene valagbarugni a melegben kikapcsolhato frigojaval ?
    Ökobetyar ur ! Belebolondultal Te is... szelmalomharc..
    a puzzle osszes darabjat kellene osszeszedned es pl kezdjed azzal a harcodat, hogy a kozepes Bodrinak az ökolabnyoma akkora , mint a nagy terepjaroe... a cicamica pedig annyi CO2-t lö dorombolva  a közös  ozonlyukba, mint egy volkswagen POLO...es tobb mint egy milliardra szornak bolhairtot a kismadamok ... hmmm?
    Azt magyarazzad meg ökolo ur, hogy miert nem huztad fel a szemoldokodet, amikor topikindito forum- es embertarsad  a mini-okolabnyomu  szegeny ember  irtasaban latja az emberiseget kiolo baj megoldasat ?
    A Fold szarik am arra, amit a hatan muvelunk : folytatni fogja nelkulunk...nem a Fold él , MI elunk .
    A Fold az VAN. es LESZ. Ennyi.

    előzmény:
    hamupip (227)
    2015-04-18  08:38
  24. 2015. Április 18. 08:38227.

    Tömegtársadalommal nem lehet szociális piacgazdaságot csinálni.


    A mentsvár a régiókba való visszahúzódás.



    XI.
    Éljünk meg a körzetben és a körzetből! Az utazás meg fog szűnni: nem lesz üzemanyag, nem enged át a szomszéd (a határokat ismét lezárják), nem lesz cél (mindenütt szemét), elmehetsz, de nem jössz vissza.
    Tegyük környezetünket kirándulóhellyé! A körzet megtermeli az alapszükségletet – vége az esztelen áru- és személyszállításnak!
    Helyben dolgozni, helyi terméket venni, helyi energiákat, helyi pénzt használni. (28 német helyi pénz van, „regiogeld.de”, itthon a soproni kékfrank, a mosoni tallér).

    XII.
    Az ökologista mindig örül:
    -Ha süt a nap, melegszik a naphőgyűjtője.
    -Ha fúj a szél, forog a szélkerék áramfejlesztője.
    -Ha esik az eső, locsolják a kertjét.
    -Ha hideg van, kikapcsolja a hűtőjét.

    Kertészkedjünk, borászkodjunk, gyűjtsünk vetőmagokat, neveljünk állatokat!
    Könnyű más kenyerét enni. Aki a saját kertjéből lakik jól, mindent másképp lát. Ha magam krumplit termelek, az más, mintha csak bemondom a rádióban.

    Marad az ember, ha játszik. Minél többet játszol, annál kevesebbet vásárolsz.
    Ne múljék el nap ének és tánc nélkül!
    Idd a borod és tiszteld az istent!

    Tilos minden globalizáció-vita, mért szednéd a világ összes gondját a nyakadba?
    A világot nem válthatjuk meg, de a saját lelkiismeretünket igen.

    Az ember fékezze meg az eszét és fedezze föl a kezét!
    Ösztönödre hallgass, ne az eszedre!
    A ma forradalmárja kertjében kapál, vagy a gyerekével játszik.

    Mindehhez nem kell több, csupán egy csöpp jó ízlés és emberi mérték.

    Még egy kicsi és mindnyájan a föld alatt vagyunk.
    Mért ne tennénk valami jót?


    (A sasadi tsz levele)

Címlap

top