Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mononukleózis a gyereknél

marcus222
Létrehozva: 2006. május 27. 14:16
Kislányomnál aki 6 éves mononukleózist állapítottak meg. Volt már valakinek tapasztalat ekörül a vírusos betegség körül?
  1. 2006. május 27. 14:432.
    Sajnos volt 17 évesen estem át rajta szerencsére csak enyhébb formában, de még sose voltam annyira beteg, mint akkor Érdemes beírni a keresőbe, már több topic is indult róla.
    előzmény:
    marcus222 (1)
    2006-05-27  14:16
  2. Torolt_felhasznalo_245985
    Torolt_felhasznalo_245985
    2006. május 27. 14:463.

    Szia!

    Én 14 éves voltam, mikor ezt megkaptam. Vírusfertőzés, ami mindenkinek más szervét támadja meg. Nekem a májamat szemelte ki, májgyulladást kaptam és leállt a májműködésem gyakorlatilag. Korház meg minden. Pontosan nem tudom milyen gyógyszereket kaptam, mert nekem erre volt még egy tüdőgyulladásom és egy tüszős mandula gyulladásom is. A monomukleózisnak úgy tudom, hogy hosszú lappangási ideje van és százból két embert dönt ágynak 2 hétnél hosszabb időre. Én pont két hónapot feküdtem vele. Ráment  az a nyaram. Ennyit tudok róla, de nyugodtan kérdezz, megpróbálok válaszolni!

    Jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127448
    Torolt_felhasznalo_127448
    2006. május 27. 14:474.
    Szia A start lapon menj az egészségre majd a betegségekre:itt lessz az inforrmed a fejléc alatt látható"keresés a teljes...."itt ird be a betegség nevét és be adja a találatokat klikk és olvashatod és kérhrtsz tanácsot is a drnőtől Kislányodnak mihamarabbi GYÓGYULÁST
    előzmény:
    marcus222 (1)
    2006-05-27  14:16
  4. 2006. május 27. 14:495.
    Volt két hónapja .Még most is nagyobb a mája két centivel, Könnyen fárad ,szóval még mindig nem a régi .Nekünk azt mondták ,hogy a súlyosabbik változatát kapta el ,1,5 hónapig nem mehetett oviba sem .
    előzmény:
    marcus222 (1)
    2006-05-27  14:16
  5. 2006. május 27. 14:556.
    Köszönöm a hozzászólásokat, kislányom jól van, a nyirokcsómói megnagyobbodtak, és a mája is sajnos. Nem lázas, jó kedélyű éppen csak a laboreredménye rossz.
    Sajnos nem igen tudok hozzászólni mert közben leforráztam a kezemet cudarul. Azért olvasni tudok és köszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. május 27. 15:087.

    Szia! Én 4 éve, 17 évesen estem át rajta.... soha olyan beteg még nem voltam

    Azzal kezdődött hogy a háziorvosnak lövése nem volt mi bajom lehet, hánytam, lázas voltam... antibiotikummal próbáltak kezelni de nem használt, mint később kiderült a mononucleosis-ra nincs kimondottan gyógyszer, a szervezetnek kell leküzdenie... hát nekem kerek 6 hétig tartott... 4 héten át otthon nyomtam az ágyat hótt rosszul voltam (kórházba hál'Istennek nem kerültem vele), meg plusz 2 hét lábadozás, ennyit hiányozni gimiből nem volt egy leányálom.

    Nekem a szövődmény májgyulladás lett (ahogy azt vki már írta), egész félévben felmentésem volt tesiből mert meg volt nagyobbodva a májam és nagyon vigyázni kellett nehogy megüssem stb., nehogy megrepedjen.

    Hánytam mint a lakodalmas kutya, semmi nem maradt meg bennem, 1 hétig 40 fok körüli lázam volt és emiatt persze semmi erőm.

    Ja és utána a suliban mindenki szétröhögte magát, hogy "csóklázam" volt, állítólag ez a kommersz neve, merthogy nagy mennyiségű nyállal lehet elkapni... érdekes módon a páromnak kutya baja se volt  

    Jobbulást a kislányodnak!  

    előzmény:
    marcus222 (1)
    2006-05-27  14:16
  7. 2006. május 27. 15:338.

    szegény kicsi lány! reméljük, nem lesz nagyon komoly baja, a picik szervezete még könnyebben legyőzi az ilyesmit, gyorsabban regenerálódik.

    valóban csókvírus a közismert neve és az én páromnak sem volt semmi baja...

    engem egy hónapra döntött ágynak, pont téli szünetben. 40 fok feletti láz napokig, hányás, ájulás és tényleg nem lehet ellene tenni semmit. nálam sem tudták, hogy mi bajom. mire orvoshoz kerültem, már túl voltam a nehezén. aszonták, ált. két hónap kórházi kezelés. nálam is elég durva módozata jött elő, de a kórházat megúsztam. amúgy velejárt mandulagyulladás, torokgyulladás, nyirokcsomó és májproblémák. 16 vagy 17 éves voltam... nem kívánom senkinek. persze jó darabig én sem voltam suliban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_363684
    Torolt_felhasznalo_363684
    2006. május 27. 15:509.

    Szia marcus22!

    Először is,nagyon sajnálom a kislányodat, és mielőbbi gyógyulást kívánok Neki!

    Én tavaly kaptam el ezt a betegséget, és hasonló tüneteim voltak mint a korábbi hozzászólóknak.Szóval egy nagyon erős torokfájással indult és felment a lázam.Szerencsére a háziorvosunk nagyon hamar rájött és a megfelelő antibiotikumot adta, ami viszonylag hamar rendbehozta a torkomat,de mivel vírus,maga a betegség hónapokig eltartott...

    A nyirokszerveim nálam is megnagyobbodtak,jellegzetes tünetek sorát mutattam,mégis a laborlelet akkor még nem tudta igazolni.Most egy év múltán sikerült bizonyítást szerezni,de azóta folyamatosan betegeskedem,mert rettentően legyengíti az immunrendszert.Ahogy említettem nekem nagyon sokáig eltertott,egy hónapig voltam lázas,de szerencsére a kórházat elkerültem.Mindenesetre a rengeteg hiányzás igencsak kellemetlen volt.

    Valóban csókbetegség,de akár egy puszival is megkapod sajnos. 

    Mindenestre sok kitartást Kívánok a kislányodnak és Neked is,reméljük hamar túllesztek rajta,de ha bármi kérdésed lenne,szívesen segítek.

    Jinx 

    előzmény:
    marcus222 (1)
    2006-05-27  14:16
  9. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2006. május 27. 16:1710.

    Az én kisfiamnál is ezt állaították meg egy pár hónapja. Volt egy vírusfertőzése és erre Augmentint kapott. Ettől pár napra rá kiütéses lett. A dokink teljesen tanácstalan volt, ételallergiára tippelt. Továbbküldött minket egy másik dokihoz, aki mononukleózist állapított meg. A kiütésen kívül semmi más tünet nem volt, később se lett. Mi megúsztuk ennyivel, gyógyszert sem kapott semmit.

    Kicsidnek jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_363684
    Torolt_felhasznalo_363684
    2006. május 27. 16:3511.

    jaj,bocs:marcus222..

    sajnos csak most vettem észre.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363684 (9)
    2006-05-27  15:50
  11. 2016. július 9. 12:5112.

    Kis unokámnak aki 7 éves kb 1,5 hónapja kezdődött a köhögés  és láz,amire antibiotikumot kapott. Nem szünt a köhögés sem és állandósult a hőemelkedés és a láz.Elvittük gyermek tüdőgyógyászhoz aki elküldte mellkas rtg-re és csecsemő tenyérnyi beszűrődés volt látható.Szintén antibiotikum és köhögés csillapító.Kicsit javult az állapota de ez az öröm 3 napig tartott. Szintén belázasodott és egyre gyengébb kedvetlen lett.Gyermekorvos mandulagyulladást állapított meg szintén antibiotikum,de most már laborba is elküldte ahol minimális eltérés mutatkozott. Láza folyamatosan volt és egyre jobban romlott az állapota.Elküldött F.O.Gégészetre ahol tüszös mandula gyulladást állapítottak meg,torok váladékot vettek,aminek eredménye majd 1 hét mulva lesz meg.Csütörtök délután már olyan rossz állapotban volt hogy bevittük a kórházba és ott első vizsgálat után megállapították a mononukleozist.Most jelenleg a gyermek fertőző osztályon fekszik kapja a lázcsillapítót és infuziót. Szegénykém nagyon rossz állapotban van.remélem most már komolyan veszik a betegségét és meggyógyul minél hamarabb.

Címlap

top