Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hűtőszekrény választásánál

Torolt_felhasznalo_179505
Torolt_felhasznalo_179505
Létrehozva: 2006. május 17. 09:27

A segítségeteket szeretném kérni hűtőszekrény választásához.

Első hűtőszekrényemet vásárolnám az új albérletembe. Tapasztalatom nincs, de elképzelésem is csak nagyjából. Szeretném a későbbiekben férjjel, egy gyerekkel is ezt használni, ezért egy kb 120/60 alul fagyasztósra gondoltam. Kérlek, segítsetek abban, hogy a méret, az ár és alkatrész utánpótláson kívűl milyen szempontokat vegyek figyelembe! Melyek az energiatakarékos paraméterek, ill. márkák? Kinek milyen tapasztalata van, osszátok meg velem! Előre is köszönöm: Lidi

  1. Torolt_felhasznalo_855733
    Torolt_felhasznalo_855733
    2006. május 17. 10:032.

    Kedves Lidi!

    Én is hasonló problémával küzdök. A párommal mi is hűtőszekrényt szeretnénk vásárolni. Az talán segít, ha megosztom a mi szempontjainkat:

    Külön ajtaja legyen a hűtő, illetve fagyasztó résznek.

    Mindenképp "A" kategóriájú energiaosztályba legyen sorolva.

    Alul legyen a fagyasztó.

    Az ajtón legyen foggantyú, és ne csak egy méllyedésben kapaszkodva lehessen kinyitni.

    Lehessen változtatni, hogy melyik oldalra nyíljon (a későbbi saját lakásba költözésünk miatt)

    Ha lehet ne üvegpolcos legyen, hanem rácsos. (véleményem szerint évek múltán az üveg csúnya lesz az örökös edénytologatástól)

    Ezen belül mi nem márka szerint keresünk...

    Emmm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. május 17. 10:063.

    Szia!

    Én is gondolkozom új hűtőn,m ert a mostani zabálja az áramot. Ha beírod a fórum keresőjébe a hűtő szót, rengeteg topicot fog kiadni. Ha azokat figyelmesen átnézed, minden infóhoz hozzájutsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (1)
    2006-05-17  09:27
  3. 2006. május 17. 10:114.

    Szia!

    Szerintem mindenképp non frost hűtő leygen. Ezt soha nem kell ,,leengedni", nem jegesedik.

    Nekem ilyen van már több mint két éve, Samsung, nagyon szeretem. Üvegpolcos, alul mélyhűtős, inox.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_179505
    Torolt_felhasznalo_179505
    2006. május 17. 10:115.

    Nagyon köszönöm, kedves Emmm! Nekem az üveg és a mélyedéses fogantyú eszembe sem jutott.

    Ti már nézelődtetek áruházakban, katalógusban esetleg neten?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855733 (2)
    2006-05-17  10:03
  5. Torolt_felhasznalo_179505
    Torolt_felhasznalo_179505
    2006. május 17. 10:176.

    Kedves Nyunyesz, Miszmisz!

    Köszönöm az ötleteket, és az infókat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. május 17. 10:227.

    szia!

    felkarcolódó üvegpolc? mitől?

    szerintem az üveg jobb. könnyebb tisztán tartani, főleg ha valami kiborul (ritkábban történik mint rácsosnál)

    egy fontos szerintem: minél nagyobb legyen. azt látom, hogy nincs az az óriási hűtő, amit meg ne lehetne csordultig pakolni 

    a no frostot írták a lányok, az tényleg kényelmes.

    nem ismerem az anyagi kereteidet, de ha tudsz olyat venni, amiben van frissentartó fiók, érdemes kiadni rá a pénzt. ez különálló fiókot/fiókokat jelent, amiben nulla fok felett van a hőmérséklet és hihetetlen hosszú ideig eláll benne mindenféle friss áru (kivéve term. déli gyümölcs, paradicsom...)

    az ajtaja minden hagyományos tip. hűtőnek megfordítható.

    kellemes válogatást!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (5)
    2006-05-17  10:11
  7. Torolt_felhasznalo_130572
    Torolt_felhasznalo_130572
    2006. május 17. 10:448.

    120 cm-es kombinált hűtőben nem fér el 3 ember! Nekünk 160-as van, az már pont jó. Számolj azzal, hogy gyümölcs-züldésget, tejet, stb. nem mindennap veszel, szóval legyen raktározási hely. Ugyanígy a tortát is lehet, hogy ahűtőbe akarod rakni, meg ha főzöl, akkor a másnapi adagot is.

    Nálunk a szempontok voltak:

    - Legyen A vagy A+ energiaosztály (ez nagyon sokat számít, mert a hűtő egész nap megy egész évben, tehát a különbség nagyon felerősödik)

    - Férjen be a konyhába! Ha 60cm hely van, akkor csak beépíthető 60cm-eset raknék oda, mert a normál nem kap levegőt és túlhevül. A beépíthető viszont nagyon drága (dupla ár).

    - Ne foglaljon nagy extra helyet. Az ajtót elég legyen 90 fokig nyitni, ne álljon ki a fogantyú, ne ólegefjenek róla hülyeségek, amibe az ember beleakad (pl. narancslé töltő).

    - Legyen megbízható márka. Ez egy hosszútávú beruházás, és én pl. jódarabig nem akarok újra nézelődni hűtő ügyben.

    - Ha megvan a szimpatikus darab, érdemes körbetelefonálni jópár üzletet. A mi hűtőnk 15e-rel drágább lett volna a Saturnban, ráadásul a gyártótól véve még kiszállítási díj sem volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (1)
    2006-05-17  09:27
  8. Torolt_felhasznalo_179505
    Torolt_felhasznalo_179505
    2006. május 18. 10:469.

    Kedves Dkim!

    Köszönöm, a sok hasznos tanácsot, megfogadom őket!

    Körülnéztem az nlc-n, és néhány web-oldalon. Nagyon tetszik az LG, mert gyakorlatilag csak náluk láttam eddig még az Oreille által ajánlott frissentartó fiókot. Sajnos az árát és a forgalmazót még nem sikerült kiderítenem.

    Áruld el légy szíves, hol és milyen hűtőt vettetek? Ha gondolod, priviben is jó.

    Lenne még egy kérdésem: A háziaknak van egy nagyon régi hűtőjük, ami már nekik sem kell. Jól tudom, hogy akitől újat veszek, el is szállítja? Ez a gyártókra, az áruházakra, ill. minden forgalmazóra vonatkozik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_130572 (8)
    2006-05-17  10:44
  9. Torolt_felhasznalo_130572
    Torolt_felhasznalo_130572
    2006. május 18. 12:0010.

    A frissentartó rekesz szerintem fölösleges. Ugyanezt éred el, ha a dolgot beteszed egy zacskóba, kipréseled a levegőt és összekötöd. A saláta 2-3 hétig bírja így a hűtőben. Ja, és minden rekesz csak a helyet foglalja (egy hűtő soha nem elég nagy, bármekkorát is veszel).

    Mi Liebherr-t vettünk, méret okok miatt. A kikötések voltak: 60cm a hely, tehát ennél kisebb legyen. 174 magasan kezdődik fölötte a konyaszekrény, tehát ezt is megközelítse. Mindeközben tudjon levegőt szívni magának. És az ajtaja a falnak nyílik, tehát értelmesen használható legyen 85fok körüli kinyitásnál is. És alul fagyasztós, fiókos fagyasztós (így nem kell nyitott ajtónál keresgélni).

    Mi gyártótól vettük (Ó utca), mert olcsóbb és ingyen szálították ki. De ha nem lett volna ennyi méret probléma, biztos egy sima Electrolux-ot vagy asonlót vettünk volna, mert az is ugyanolyan jó (anyósomnak pl. az van) és kevesebb utánajárás.

    Az ElectoPont, Euronix és egyéb csodaboltok (Auchan, Tesco) is szoktak jó akciókat tartani, szóval legalább egy telefont én megeresztenék feléjük.

    Elvileg el kell szállítani a régi hűtőt, de nem mindenki tarja be a törvényt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (9)
    2006-05-18  10:46
  10. Torolt_felhasznalo_306311
    Torolt_felhasznalo_306311
    2008. július 21. 12:4011.
    No frost vagy nem no frost?Szervusztok Lányok!Hatalmas ez a gond: Milyen hűtőszekrényt vegyünk?Ezen az oldalon van egy általános tájékoztató:http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_hutogep/alulfag yasztos_kombinalt_hutoszekrenyek/aeg_s_60362_kg_kombinalt_hu toszekreny.htmlÍgy válassz hűtőt! (videó) (Ez talán másnak is segít)Illetve annak az AEG hűtőnek a videója, ami tetszene.Ez 2 kompresszoros - alul/fölül külön szabályozható a hőmérséklet - de nem no frost.A no frost változatoknak áltaban 41-43 db a működési zaja - és a párom érzékeny az ilyesmire.Valóban túl zajosak ezek?A no frost technológiáról olyanokat olvastam, hogy nincs jegesedés a fagyasztótérben. Ez azt is jelenti, hogy a zöldségek zacskójában nem rakódik jég az egyes szemekre?Amikor elhozok egy zöldségkeveréket a boltból, akkor még szinte "gurulnak" benne a szemek. 1-2 hét múlva a zacsiban már majdnem tömörré jegesedik. Vajon a no frost kiküszöböli ezt?Vagy mire jó a no frost (azon túl, hogy nem kell leolvasztani)?Kérlek írjatok tapasztalatokat! Köszike.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_306311
    Torolt_felhasznalo_306311
    2008. július 21. 12:4212.
    Bocsi eléggé összefolyt a beírásom. Itt van a link remélem külön sorban.http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_hutogep/alulfagyaszt os_kombinalt_hutoszekrenyek/aeg_s_60362_kg_kombinalt_hutosze kreny.html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2008. július 21. 13:2513.

    Szia!

    Szerintem az A+ os a legjobb.

    Mi nem vettünk No Frostost pedig sokáig azt akartunk,aztán rájöttünk,hogy ami no frotos annak kisebb a hűtő és a fagyasztótere és nem is kicsivel.

    Így egy Whirlpool 60 cm-es mellett döntöttünk,hatalmas a hűtő-és fagyasztótere,nem bántuk meg.

    Kellett ekkor hűtő,bár ketten vagyunk,de így is tele van.

    Én az alulfagyasztósat javaslom mindenképp,ha lehet minél nagyobb legyen,hogy a sültkrumpli is beférjen.

    Mi a Metroban mindig a nagyot vessszük,így ez is befér.

    Oldalt van pizzarekesz,de azt nem használjuk,XL-es rekesz,nagyon jó,mert befér pl. egy nagy üdítő is.

    Ha gondolod leírom a típusát este,mert most nem otthonról írok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (1)
    2006-05-17  09:27
  13. Torolt_felhasznalo_306311
    Torolt_felhasznalo_306311
    2008. július 22. 11:4314.
    Igen. Légyszi írd meg a típusát. Köszi.A többi tanácsot is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248363 (13)
    2008-07-21  13:25
  14. 2008. július 22. 12:3015.

    Sziasztok,

     

    Ha valakit érdekel megnézem, hogy erre lehet-e kedvezményt kapni lyonessen keresztül Amiről tudom, hogy benne van: Kika, Praktiker, Baumax, Reál, Omv, Questor, Interspar, Libri, Interfruct, Eneron,Hungest Hotels, Hrvis Kátay stb.

    11.000 üzlet

     

    Kedvezményesen tudtok vásárolni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179505 (1)
    2006-05-17  09:27

Címlap

top