Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süssünk-főzzünk valamit?

Torolt_felhasznalo_576335
Torolt_felhasznalo_576335
Létrehozva: 2003. március 12. 22:16
Kedves forumozok!Szeretettel varunk mindenkit, aki fozott mar, vagy epp foz, vagy csak majd fozni fog:))Tapasztalat, es recept cserere. Itt mindenkit szivesen fogadunk, legyunk mi egy nemzetkozi konyha, foszakacs es kukta nelkul:))
  1. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 22:13501.
    Gyumolcs flip

    225g megpuhitott kremsajt
    250ml majonez
    60ml porcukor
    1x80g cseresznye zselatin
    125ml forrasban levo viz
    250ml mandarin darabok
    250ml kockara vagott korte
    250ml osszezuzott ananasz
    250ml kockara vagott oszibarack
    250ml tejszin
    A kremsajtot, majonezt es a porcukrot egyutt felverjuk. A zselatin a vizbe feloldjuk, majd hozzaadjuk a sajt keverekehez es belekeverjuk a gyumolcsot. Felverjuk a tejszint es konnyeden belekeverjuk a salataba. A masszat beleontjuk egy kerek edenybe vagy formaba. Letakarjuk es lefagyasztjuk. Fogyasztas elott az edenyt forro vizbe martjuk, a salatat kiboritjuk egy talcara es talaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (499)
     
  2. 2003. március 17. 22:00500.
    Rizs a la Malta 4 szemelyre
    1, 5 dl rizstmegfözni jo puhara tejben, pici soval, 1-2 evökanal cukorral es vanilias cukorral. Jol kihüteni, a tejszint kemeny habba verni es a kettöt ovatosan összekeverni. Aprora vagott friss gyümölccsel, vagy kompotgyümölccsel összekeverve szervirozzuk, es a tetejere szörpöt lehet csurgatni. Nagyon finom, narancs es banan kockakkal. Meg humorosabba tehetjük, ha 1 db mandulaszemet teszünk bele, es akinek a talkajaba kerül, az megy ferjhez, vagy szül gyereket a következö karacsonyra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 21:56499.
    Sziasztok!

    Gorog salata

    4db paradicsom
    1db spanyol hagyma
    1db uborka
    2db zoldpaprika
    0, 5kg gomba
    250ml feta sajt
    125ml oliva olaj
    30ml citromle
    30ml feher borecet
    15ml szurokfu levelek
    5ml so
    3ml bors
    fekete olivabogy
    A zoldsegeket feldaraboljuk, es egy nagy talban osszekeverjuk. Egy kis edenyben osszekeverjuk a megmaradt hozzavalokat. Raontjuk a salatara, majd egyenletesen osszekeverjuk vele. Azonnal talalhato.
    előzmény:
    batkaman0 (498)
     
  4. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. március 17. 21:32498.
    Sziasztok! Itt a

    RAKOCZI TUROS

    60 dkg liszt
    40 dkg vaj
    1 kg turo
    8 db tojas
    30 dkg cukor
    barack lekvar
    citromhej
    vanilias cukor

    A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, belerakjuk a 20 dkg cukrot es ket tojassargajaval osszegyurjuk. Kinyujtjuk (en ket folia kozott nyujtottam, mert eleg lagy teszta), be a tepsibe es kicsit sutni kell (megvartam amig szep sargas szine lett). Turo, cukor, vanilias cukor, 6 tojassargaja, reszelt citromhej (lehet bele mazsit is rakni) kikeverni. A tesztat megkenni vekonyan lekvarral es rarakni a turotolteleket. Vissza a sutobe es tovabb sutni, amikor majdnem kesz, akkor a 8 tojas kemenyre felvert habjat ra kenjuk es gyenge tuznel sutjuk meg kb. 15 percet. (vigyazzunk nehogy megegjen a tojashab!)

    Nagyon-nagyon finom!:)))))
    előzmény:
    fröken (497)
     
  5. 2003. március 17. 21:12497.
    igen ez olyan kalacsszerü
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (496)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 17. 20:49496.
    fröken! Ez nagyon jól hangzik ez a Sáfrányos kenyér. Ez inkább édes? Tehát inkább kalács szerű?? És a liszt az 1, 5 kg???
    előzmény:
    fröken (494)
     
  7. 2003. március 17. 20:45495.
    Amikor megcsinalod, varom a kostolot!
    előzmény:
    Gizi06 (493)
     
  8. 2003. március 17. 20:44494.
    SAFRANYOS KENYER
    1 kaveskanal safrany, 50 gr elesztö, 0, 5 L tej , 150 gr margarin, fel teaskanal so, 2-3 dl cukor, 1 db tojas, kb. 1, 5 L liszt.
    A safranyt összekeverni a meleg tejjel, az elesztöt felfuttatni cukros meleg tejben, bedagasztani, es duplajara keleszteni. Lehet formazni, hogy 3 agbol összefonni, akkor a sütese 200C-on 20-25 perc. Vagy kis zsömleket formazni, akkor 225 C-on kb. 10 perc a sütese.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 17. 20:41493.
    En ezt Jansson megkisertesenek ismerem es tenyleg isteni finom!
    előzmény:
    fröken (492)
     
  10. 2003. március 17. 20:35492.
    Janssons Frestelse ( nincs karacsony nelküle) 4 szemelyre
    Hozzavalok: 1 db hagyma, 1 evökanal margarin, 8-10 közepes krumpli, kb. 3/4 kg, 1 konzerv sill file, kb. 100 gr, 2 dl tejszin, 1 dl tej, 1 evökanal zsemlemorzsa. A sütöt bekapcsolod 200 C-ra. A hagymat megpucolod, vekonyan felszeleteled es a kicsi margarinon megfuttatod. 1 tüzallo kisebb format jol kikensz margarinnal, a krumplit meghamozod, es vekonyan felszeleteled. Leraksz 1 sor krumplit, ra a sos tengeri halfilet, hagymat es ra a krumpli karikakat. A tejet es a tejszint raöntöd a tetejere, es megszorod zsemlemorzsaval. Az also racson sütni 45-50 percig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. március 17. 20:14491.
    Szia! el ne menjel a Rakoczi turos nelkül. Imadom!!!! jöhet
    előzmény:
    batkaman0 (490)
     
  12. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. március 17. 20:11490.
    Nem tudom, ennyi recept kozott lehet hogy volt mar, de erdekel valakit a Rakoczi turos receptje? Csinaltam egy tepsivel es nagyon-nagyon finom lett! Be is vagtuk az egeszet:))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. március 17. 20:09489.
    Hihihi, de dinnye vagyok! Tenyleg, azert 5 teaskanal so egy kicsit sok lett volna! Koszi!:-)))))))))))))))
    előzmény:
    fröken (488)
     
  14. 2003. március 17. 19:36488.
    1-1, 5 teaskanal so
    előzmény:
    batkaman0 (487)
     
  15. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. március 17. 18:29487.
    Froken, mi az az 1-1?
    előzmény:
    fröken (483)
     
  16. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. március 17. 17:33486.
    Fröken, akkor ezt tudom csinálni gluténmentesen is!Köszi!
    előzmény:
    fröken (484)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. március 17. 17:31485.
    Nekem is sikerülni szokott!:-)))
    előzmény:
    fröken (479)
     
  18. 2003. március 17. 16:53484.
    A hozzavalokat lehet kicserelni, es varialni: a daralthus kilehet cserelni csak marhara, özre, vagybarany daraltra. A zsemlemorzsa hejett hasznalhatunk 2 db közepes meretü fött krumplit. A tejet cserelheted vizre, tejszinre, paradicsom lere, vagy huslevesre. 1 dl ( kb. 30 gr) szojafeherje=100 gr daralthussal.
    előzmény:
    fröken (483)
     
  19. 2003. március 17. 16:46483.
    Sved HUSGOMBOC 4-5 szemelyre
    500 gr daralt hus ( fele diszno, fele marha), 1 dl zsemlemorzsa, 2 dl tej, 1-1, 5 teaskanal so, 1 kaveskanal örölt bors, , 1 evökanal finomravagott vöröshagyma, 1 db tojas. A zsemlemorzsara raöntjük a tejet, es minimum 10 percet allni hadjuk, hogy a tej teljesen felszivodjon. Utana a többi belevalot jol összedagasztjuk, es apro husgombocokat formazunk belöle. Kicsi olajon vagy margarinon ütjük, serpenyöben, vagy tepsiben a sütöben. Töbször mozgatassal megorditjuk. fojtatasa következik!
    előzmény:
    fröken (482)
     
  20. 2003. március 17. 14:39482.
    Kaptam 1 kedves felkerest, hogy irjam be a svedasztal menüjet, amit karacsonykor ( szerintem husvetkor is)keszitenek Svedorszagban. En amiröl tudok hogy az asztalon kell lennie: KÖTTBULLAR= sved husgomboc, PRINS KORV=apro virsli a ket vegen bevagdosva, igy sütesnel szetnyilik mint a rozsa, dinsztelt vöröskaposzta, KOLDOMAR= HASONLIT A MI TÖLTÖTTKAPOSZTANKHOZ, KARACSONYI SONKA, RIS a la MALTA, JANSONS FRESTELSE, CEKLA SALATA, HAL felesegek sütve es pacolva, es termeszetesen füstölt LAZAc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. március 17. 14:20481.
    Szia! Sajnos nemtudom melyik receptre, vagy sütemenyre gondoltal, igy leirom ahogyan en szoktam csinalni. 2 kg liszthez 50 gr. elesztöt hasznalok. Igaz mindig 1 kicsi meleg cukros tejböl keszitek kovaszt elöször, ezaltal az elesztö elszaporodik a meleg cukros tejben. Sose szabad forronak lennie, mert ha megeg az elesztö, akkor meghal. En fel orakat szoktam a hajtogatasok között a tesztat pihentetni, letakarva tiszta konyharuhaval. A hajtogatast 3 szor szoktam ismetelni. Remelem segidsegedre voltam. Sok sikert.
    előzmény:
    Milan23 (480)
     
  22. 2003. március 17. 11:27480.
    Szeretném megkérdezni, hogy a hajtogatások kozott milyen idokoznek kell eltelnie, továbbá, ha élesztot is teszunk bele akkor mennyit és esetleg kovásznak kell-e lennie ?
    Koszonom
    előzmény:
    fröken (473)
     
  23. 2003. március 17. 10:29479.
    ###5 liter tehénbol teljestejet felmelegítesz 38 C fokra és beoltod PRESSURE BRUN nevü tejoltóval kb 1 mokkáskanálnyi kell bele keverés nélkül 40 percig állni hagyod és utána 39 C fokra melegíted és beleteszel egy késhegynyi EZALMA400-1 SAJTKULTÚRÁT 30 PERC KEVERÉS UTÁN LESZURÖD BELEKEVERED AZ ÍZESITOKET PL: KAPOR, FOKHAGYMA, VEGYES BORS STB
    EZEKUTÁN LEPRÉSELED AMIKOR MÁR NEM CSÖPÖG AKKOR 1 LITER VÍZBE 2 EVOKANÁL SÓT TEGYÉL ÉS EBBE TÁROLD A HUTOBEN 4-5 NAPIG KB FÉL KG SAJTOD LESZ JÓÉTVÁGYAT
    ###Márvány kuglóf:30 dkg liszt, 2dkg éleszto, 1 tojássárgája, 3dkg margarin, egy kevés tej, 2 evokanál kakaó, 3 evokanál porcukor. A forma kikenéséhez zsiradék. Tetejére porcukor. Megfuttatjuk az élesztot 1 evokanál cukorrak édesitett tejben, összedolgozzuk a liszttel, tojássárgájával és annyi langyos tejjel, hogy közepes keménységü tésztát kapjunk, végul beledolgozzuk az olvasztott margarint. Duplájára kelesztjük, majd ujjnyi vastagságura kinyujtjuk, meghintjük a kakaóval, és amaradék porcukorral, és összegöngyöljük. Ezt a tekercet fektetjük a kizyirozott formába. Fél órát pihentetjük, és langyos sütoben kezdjük sütni. És ha nagyon átforrósodik a süto, mérsékeljük a lángot. . Még forrón tálra boritjuk, és megszórjuk porcukorral. Nekem ez a recept sikerülni szokott

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. március 17. 10:28478.
    ###THAJ CSIRKEMELL:4 db csirkemell filet csikokra vagni, atsütni kicsi margarinon nagy serpenyöben. Hozzakeverni melyhütött brokkolit, azzal is összesütni, beleönteni 2-3 evökanal tandori pasztat, összerottyantani, sozni, borsozni, aki szereti kicsi eröspistat tegyen bele, es fel liter tejszint hozzaönteni, es felrottyantani. Mig ez keszül, megfözni sos vizben fel kg vastag csötesztat, leöbliteni es a csirkehez önteni, összerottyantani. Savanyusaggal kinalni. Isteni etel, ezt csinalok holnap. MANGOS CSIRKEMELL: 4 db csirkemellett megfelezek, es elösütöm kicsi olajon, utana ugyanabban a labosban összekeverek fel litertejszint, 1 kisebb doboz crem fraissel( vagy tejföllel), visszateszem az elösütött csirkemell szeleteket, sozom borsozom, 1 db husleves kockat teszek bele, 3 evökanal szoja szoszt, 2 db pirosszinü paprikat apro kockara vagok, belekeverem, es ami a lennyeg mango chatny- nak az egyharmadat belekeverem. Ha az nincs, lehet mangoval helyettesiteni, csak akkor püreve kell turmixolni. Takarekon fel orat rotyogtatni. Fött vagy zöldseges rizzsel es salatas tallal kinalni. Csodalatos izü, hamar megvan, eddig meg mindig sikert ertem el vele a vendegeknel. Ez volt nalam a multheten. Meg 1 recept , ez is isteni finom, en belszinböl, vagy felbe vagott rövidkarajbol keszitem. Az apro husszeleteket pici olajon elösütöm, utana ugyanabban a labosban 1 fej aprora vagott vöröshagymat, es 1 csomag aprora vagott bekon szalonnat megdinsztelek, nagyon pici pirospaprikaval megszorok, visszateszem a husszeleteket, sozom, fekete borssal megszorom, es annyi tejszinnel felöntöm hogy eppen ellepje. Takarekon összerottyantom. Csodalatos izü, parolt rizzsel es savanyuval kinalom. Na amig leirtam a recepteket hiztam 10 kg-ot. Joetvagyat
    ###Brassói aprópecsenyét sütöttem. Csirkemell kockákra, rádobni az olajra, sózni, borsozni, majoranna, megsütni, rápréselni friss fokhagymát. Külön megsütni kockákra vágott krumplit, összekeverni és már kész is. Csemegeubival finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. március 17. 10:26477.
    ###Topik! A csirkemellre néhány ötlet, mind serpenyös:
    1. Ha egyben vannak a mellek, szúrd fel öket, a belsejüket kend meg mustárral, tegyél bele egy szelet mozarellát meg egy bazsalikomlevelet, süsd át olajban. Rizottóval vagy sime rizzsel és paradicsomsalátával (esetleg paradicsomos mozarellával) isteni.
    2. A húst a következö pácba teszed: mustár (az eredeti recept dijoni mustárt ír, de egy "átlagos" mustár is megteszi, én is azzal csináltam), olívaolaj, szárított tárkony, friss petrezselyem. A legjobb, ha egy pár órát áll benne. A sütés elött a pácot lekapargatod róla, de ne dobd ki, a húst hirtelen megsütöd, majd készre párolod. Kiveszed a serpenyöböl, a pácot egy kis vízzel elkevered, hogy mártás sürüségü legyen, majd beleöntöd a serpenyöbe és felforralod. A húst krumplipürével és a mártással tálalod.
    3. A csirkemellet kis darabokra vágod, bepácolod citromlével, fokhagymával, friss bazsalikommal kb. egy órára. Serpenyöben megsütöd, amikor majdnem kész, ráöntesz egy zöldbabkonzervet a leve nélkül (frissböl is lehet, de azt elötte jobb megpárolni, különben túl sokáig tart), összemelegíted. Ezt a Házipatika fogyókúra-programjából vettem, ott köret nélkül ajánlják :-(
    Jó fözöcskézést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2003. március 17. 10:24476.
    ###FRANCIA LENCSELEVES: 3 db közepes vöröshagymat aprora vagunk, es 2 szal felkarikazott kolbasszal eggyütt kicsit összedinszteljük. Felöntjük 1 liter vizzel es 2 db leveskockat, 3 db feldarabolt sargarepat, nehany szal zellerlevelet, es 2 dl megmosott lencsevel fedö alatt puhara fözzük. Kb. fel ora, bazsalikommal izesitjük, tejfellel kinaljuk, vagy bele is keverhetjük az egesz levesbe a tejfölt ha a csalad minden tagja szereti. En ezutan vargabelest csinalok, ami megint nagyon egyszerü es isteni finom: 8 db egesz tojast elektromos habverövel es 30 dkg cukorral alaposan felverek. Beleteszek 1 vanilias cukrot, 1 citrom reszelt hejat. Közben sos vizben kifözök 15 dkg szaraztesztat (hosszumetelt). 1 liter tejfölt beleverek a tojas köze, utana a leöblitet tesztat, es izles szerint mazsolat keverek a masszahoz fakanallal. 1 közepes magasperemü tepsit vastagon kikenni margarinnal, az egesz masszat beleönteni, es 225 C-on elömelegitett sütöben kb. 40 percig sütni. TÜPROBA joetvagyat
    ###LENGYEL MAKOS:1 kg alma , 400 g mak, 300 g cukor, 6 db tojas, 200 g margarin, 9 evökanal buzadara, vanilias cukor, 1 teaskanal sütöpor. A ledaralt makot felfözni annyi vizzel hogy jo sürü legyen. A tojassargakat kikeverni cukorral, es a margarinnal, belekeverni a megfözött kihült makot, buzadarat, a lereszelt almat, vanilias cukrot, sütöport, es a vegen a kemenyrevert tojasfeherjeket. kikent es lisztezett tepsiben cirka 200 C-on kb. 45 percig sütni. Joetvagyat, isteni finom, eteti magat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2003. március 17. 10:23475.
    ###Sertéshusiból csináltam(lehet cs. mellbol vagy másból is). a hússzeleteket kiveregetjük, befuszerezzük(só, borskeverék), kevés zsiradékaban elosütjük majd a hússzeleteket egy tuzálló tálba rakjuk(pici olajat csöppentettem alá) erre hámozott szeletelt paradicsom kerül megszórni fridd bazsalikommal és egy mozzarellát felszeletelni, ezzel beborítani a tetejét, be a sütobe rápirítani. gyorsan kész van és nagyon finom. Krumpli volt a köret mellé, be kell darabolni (tuzálló tálba rakni) fiss apróra vágott petrezselyemmel sóval megszórni (meg kakukkfuvel ha szeretitek) pici olajjal meglocsolni be a sütobe(lefedve) 20 perc alatt készen van Jó étvágyat mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2003. március 17. 10:22474.
    ###Sajttekercs. Kissé babrás, de megéri. Én Karácsonykor szoktam csinálni, mert nem túl olcsó és elég pepecs is.
    1 kg Eidami sajt
    2 doboz mackó sajt /háromszög/
    50 dkg margarin
    1 csomag újhagyma, vagy nagy csokor snidling
    30-40 dkg gépsonka
    só, bors, ici-pici paprika, ici-pici orölt kömény
    Elobb a tölteléket csináljuk meg. A macisajtokat jól összekevered a hozzávalókkal. /margarin, hagyma, fuszerek/
    A sajtot megfozöd. Akkor jó, ha a teteje már nyúlik, villával bele kell szúrni. Akkor jó, ha nagyon puha a közepe.
    Innentol kezdve gyorsan dolgozzál. A forró, folyós sajtot tegyed egy deszkára, amin folpack van. Nyújtsd ki, mint egy tésztát, próbáld kocka alakúra nyújtani.
    Kend rá a sajtos krémet, és a szeletelt sonkával borítsd be az egészet. Tekerd fel, mint a bejglit. Ha kihult, tedd hutobe és egy-két óra múlva fogyaszthatod.
    Nagyon finom:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. március 17. 10:21473.
    ###Túrós pogácsa

    Hozzávalók és elkészítés: 25 dkg margarin, 25 dkg liszt (éleszto is mehet bele, de nem muszáj), só. (Bátran sózzatok, mert ennek sósnak kell lennie. ) Morzsoljátok össze, majd 25 dkg túróval gyúrjátok nyújtható masszává.
    Most ki a nyújtódeszkára vele és nyújtsátok ujjnyi vastagra. Hajtogassátok és ismét nyújtsátok. Ezt 3x ismételjétek meg, így lesz réteges. Aztán szaggassátok ki, kenetlen tepsibe tegyétek, a tetjét kenjétek meg tojás sárgával és szórjatok rá reszelt sajtot (én Trapistát szoktam).

    Amíg a nyújtásával bíbelodtök, melegítsétek be a sütot. Forró sütobe tegyétek a pogácsákat, de amint betettétek, állitsátok közepesre a lángot. 20 perc múlva csipegethetitek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. március 17. 10:20472.
    ###KRUMPLIS POGACSA Hozzávalók:
    1kg krumpli
    25 dkg margarin
    1 tojás
    35-45 dkg liszt /krumplitól függo/
    éleszto 3-4 dkg
    tej az élesztohöz

    cukor
    A krumplit megfozöd héjában. Ha megfott pucolod, jól összetöröd. Tedd hozzá a tojást, sót, kis cukrot, margarint a tejben felfuttatott élesztot és a
    lisztet.
    Lényeg, hogy jó lágy tésztát kapjál. Keleszted kb. 3/4 óráig.
    Majd nyújtás, /elotte belisztezni rendesen a deszkát, mert ragad nagyon, de akkor jó:)/ csíkozás, tojással kenés.
    Elotte már begyújthatod a sütot, hogy jól bemelegedjen. 5-ös fokozaton /200C-on/ kb. 25 percig sütöd. Nézzél be idonként, hogy nehogy megégjen:)
    Jó étv. és tessék beszámolni, hogy milyen lett:)) Nálunk rengeteg fogyott most este:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2003. március 17. 10:19471.
    ###MÉZES KRÉMES
    Mézes tortalapokat lehet készen venni, vagy elkészíteni az alábbit:25 dkg margarin, 10 dkg cukor, 2 db tojás, 1 evokanál méz, 40 dkg liszt, 1/2 teáskanál szódabikarbóna, kevés tej, ezeket jól kigyúrni és 4 lapot sütni belole.
    A következo krémmel töltjük meg: 1 liter tejbol és 5 evokanál grízbol süru tejbegrízt készítünk, még melegen belekeverünk 15 dkg vajat és 15 dkg porcukrot. Hagyjuk meghülni, langyosan kenjük meg vele az elso lapot. A másodikra baracklekvár kerül, azután újra tejbegríz, stb. A tetejét és az oldalát tejbegrízzel borítjuk, tetszés szerint díszítjük (pl. barackgerezdek nagyon mutatósak és finomak) Gyors, könnyu, olcsó és nem utolsó sorban finom. Jó étvágya!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2003. március 17. 10:18470.
    ###FONOTT KAKAÓS KRÉMES KALÁCS

    Krémhez: 25 dkg margarint, 3 csomag vaníliás cukrot, 20 dkg porcukorral kikeverünk habosra, majd 3 púpos evokanál kakaót keverünk bele. 3 tojás fehérjét habnak verünk fel, és könnyedén a krémbe keverjük.

    Tésztához:

    3 tojás sárgája
    5 dl tej (a recept szerint, tapasztalatok szerint kevesebb kell)
    6 dkg cukor
    diónyi zsír (én margarinnal helyettesítem)
    5 dkg éleszto
    70 dkg liszt

    Összegyúrjuk a tésztát. Hat cipóra osztjuk. Minden cipot fél cm vékonyra nyújtjuk, lassan egymás után. Megkenjük a krémmel, felcsavarjuk és 3-3-at összefonunk mintha hajat fonnánk. Zsírozott mély tepsiben sütjük. Két fonott rúd van belole.

    Az én tapasztalatom szerint gyorsan, hogy ne nagyon keljen meg a tészta: nyújtok, kenek, tekerek háromszor, fonok, egy rúd tepsibe, majd ismétlés. A krémet ne nagyon kenjétek ki a széléig, mert akkor nem folyik ki. A tészta szélén egy-egy cm maradjon tisztán, és nyugodtan nyomogassátok össze a széleken, és akkor nem nyílik ki. Kb. félóra kelés után sütobe, és szép pirosra sütjük. Isteni. Zacskó alá teszem, és napokig nagyon finom. Reggelire is. És nagyon dekoratív.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2003. március 17. 09:58469.
    Ezek az "új" receptek már régen megjelentek egy másik topicon. Egyébként aranyosak vagytok!:)
    előzmény:
    delcsike (378)
     
  34. 2003. március 17. 09:46468.
    ###BRASSÓI APRÓPECSENYE

    60 dkg sertéscomb
    10 dkg füstölt szalonna
    1 nagyobb vagy 2 kisebb vöröshagyma
    4-5 gerezd fokhagyma
    só, pirospaprika, boven bors
    ízlés szerint hegyes eros paprika, paradicsom
    60 kdg burgonya

    A husit 3-4 cm-es csíkokra, a szalonnat gyufa szélességre, hagymát apróra, fokhagymát vékony szeletkékre vágom. A szalonnaát kiolvasztom, a hagymát és a fokhagymát a zsírján megfonnyasztom, sózom, paprikázom, boven borsozom, a husit rádobom és barnára sütöm. Ízlés szerint eros hegyes paprikát megtisztítom és kis kockákra vágva, paradicsomot a hélyától megfosztva, szintén kis kockákra vágva hozzáadom.
    A burgonyát kevés zsiradékon kissé megpirítom, mikor kész, hozzákeverem.

    Nálunk így készül, de sok elkészítési módját ismerem. Van, aki a husit elore pácolja, van, aki pirospaprika nélkül készíti, van, aki zöldborsót is tesz hozzá, és aki a burgonyát nem keveri hozzá, hanem külön sültkrumpival tálalja.
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2003. március 17. 09:45467.
    ###TIRAMISU
    Zabaionehoz:
    5 tojássárgája,
    6 evokanál cukor,
    6 evokanál marsala bor,
    1 vaníliarúd kikapart belseje
    Ezeket goz fölött felfozni (lényeges és fontos!!!) majd kihuteni.
    Mikor már kihult 200 g mascarponét hozzákeverni és a szokásos kávéba mártogatott piskótával rétegesen lerakni, tetejére krém kerüljön. Keseru kakaóporral megszórni és behuteni.
    Én úgy tudom, hogy az eredeti (olasz) tiramisukat mindig ebbol a felfozott tojáskrémbol, azaz a zabainoe-ból készítik. Igaz kicsit komplikáltabb a készítés (itt a goz fölötti fozésre gondolok), de sokkal finomabb, sot nem nyers tojássárgája van benne, ami igen veszélyes is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2003. március 17. 09:44466.
    ###FEKETE-ERDEI MEGGYTORTA

    Tészta:
    6 tojás
    17, 5 dkg cukor
    9 dkg vaj
    7 dkg étcsoki felolvasztva
    7 dkg rétesliszt
    1 ek. kakaó
    1 tk. szódabikarbóna vagy sütoporTöltelék:
    75 dkg kimagozott meggy
    8 dkg cukor
    1/2 kk. fahéj
    2 púpozott ek. étkezési keményíto
    1 ek. víz
    6 ek. meggylekvár
    3 ek. cseresznyepálinka, vagy aroma
    5 dl tejszínA tészta hozzávalóiból piskótát sütünk a szokásos módon.
    A meggyet a cukorral és a fahéjjal felfozzük, hozzáadjuk a keményítot, és állandóan kevergetve felforraljuk. Ezután hagyjuk hulni.
    A piskótát négyfelé vágjuk. A meggylekvárt simára keverjük a pálinkával (aromával), majd az alsó lapot megkenjük vele. Rátesszük a következo lapot, amit a felfozött meggyel borítunk be. Erre jön a következo lap, amit a tejszínszilárdítóval keményre vert hab felével vonunk be (tehetünk bele kis cukrot, vaníliáscukrot is). Befedjük az utolsó tortalappal, majd az egész tortát (oldalán is) a maradék tejszínnel megkenjük. Csokoládéreszelékkel díszítjük az oldalát, a tetejére tejszínhabrózsákat nyomunk, közepét 1-1 szem meggyel díszítjük.

    Ha nincs kedvem szórakozni az egyes rétegekkel, akkor laponként váltakozva hol egy kis tejszínnel, hol egy kis meggylekvárral, hol pedig a felfozött meggyel kenek meg minden egyes lapot, és végül az egészet a tejszínnel bevonom, és díszítem
    2 cs. tejszínszilárdító.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2003. március 17. 09:43465.
    ###EPERFAGYLALT (lehet más gyümivel is)
    2 dl tejszínt, 2 dl tejet, és 2 tojás sárgáját 1 ek. vaníliás cukorral, 20 dkg kristálycukorral és 1 evokanál liszttel összefozünk. (legjobb este csinálni, másnapra kello homérsékleture visszahul a hutoben)
    Másnap 50 dkg epret botmixerrel pépesítünk, hozzáadjuk a lehutött tejes-tejszínes masszát, és a gépen kb. fél óra alatt megfagyasztjuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. március 17. 09:42464.
    ###BOszorkány krémest le tudom Neked irni, de lehet, hogy nálunk másképp készitik. Tudod a mondást, "Ahány táj, annyi szokás"!. . no, azért leirom, mert a neve ugyanaz. HOZZÁVALOK:25dkg liszt, 5dkg margarin, 5dkg porcukor, 1e. kakao, 1e. méz, 1tojás, 1gr. szalakáli kevés tejbe, a hozzávalokat összegyurjuk és 2lapot sütünk. Ha kihült a következo krémet töltjük bele. KRÉM:2vaniliás pudingport 7dl tejbe sürüre fozünk, ha kihült hozzáadunk 25dkg margarint, 25dkg porcukrot és az egészet alaposan kikeverjük. A tetejét csokimázzal vonjuk be, másnap szeleteljük!HA már a krémeseknél tartunk van egy BABAPISKOTÁS-krémes receptem is. Hozzávalok:25dkg liszt, 5dkg zsir, 1tojás, 1kanál méz, 1kanál kakao, 1gr. szalakáli kevés tejbe, 10dkg cukor. 2lapot sütünk. KRÉM:6dl tej, 5evok. liszt, 1evok. cukor. Ezt sürüre fözzük. 25dkg maragarint, 20dkg cukorral habosra keverünk, ha a pép kihült az egészet összekeverjük. Az egyik lapot megkenjük a krémmel, majd 1doboz babapiskotát sürün rárakosgatunk, rummal meglocsoljuk. Majd ismét krémet teszünk és rátesszük a másik lapotA tetejét csokimázzal bevonjuk. Másnap szeleteljük. CSOKI-MÁZ:15dkg cukor, 2evok. tej, 2evok. kakao, 5dkg maragarin. A hozzávalokat felfozzük és ha langyosra hült a tésztára öntjük:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. március 17. 09:41463.
    ### FOJTATASA az elözö receptnek:Ha nem szereted a halat, elhagyható a tonhal. Variálhatod garnélával, tehetsz bele más zöldségeket, ehhez a mennyiséghez kb. 1-1 maréknyi apróra vágott adag megy (kukorica, zöldbab, zöldpaprika esetleg zöldborsó). Indonéziában ettem nasi gorenget csirkemájjal készítve is! Mi nagyon csíposen esszük. Ha van idom, tojáslepényt is sütök hozzá. Sima rántotta, csak egy kis snidlinget v. újhagyma zöldjét vágok bele, ha megsült csíkokra vágom és mindeg adag tetejére 3-4 csíkot teszek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2003. március 17. 09:40462.
    ###NASI GORENG
    (2 személyre)

    10 dekányi csirkemell (csíkokra vágva)
    1 kis doboz tonhalkonzert (leszurve)
    1 közepes sárgarépa (apróra vágva)
    1-2 zellerszár (apróra vágva)
    3-4 szál dundi újhagyma (karikára vágva, a zöldje is!)
    2 gerezd fokhagyma
    darabka gyömbér (szárított is jó)
    1 chilipaprika (erospaprikakrémmel helyettesítheto)
    só, bors, szerencsendió
    szója szósz, édes szójaszósz (ha ez nincs, akkor 1 tk cukor)
    A húst (ami lehet sertés vagy pulyka is) bepácolod 2 ek szójaszósz, 1 ek édesszójaszósz, 1 gerezd zúzott fokhagyma, pici bors elegyébe.
    Ezután felteszed foni a rizst (ki hogy szokta) és kezdodik az igazi fozés!
    2-3 ek olajat wokban (serpenyoben) felhevítesz, rá a fokhagyma, újhagyma, gyömbér, szerecsendió (ízlés szerint), zúzott (ha friss apróra vágott) chilipaprika, zeller, sárgarépa és 2-3 percig kavargatva pirítod az egészet. Mehet bele a hús (amit amúgy nem árt fozés elott már néhány órával bepácolni, csak finibb lesz az egész!!!) a páccal együtt és kb. 10 percig pirítod tovább az ételt. Utoljára beledobod a tonhalat, jól elkevered majd mehet bele az addigra már megfott rizs. A lángot nagyra veszed és az egészet együtt sütöd. Innen a finomság neve: sült rizs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2003. március 17. 09:39461.
    ###MOZARELLÁS CSIRKEMELL
    A csirkemelleket (amit kedvem szerint vágok kisebbre, nagyobbra) sózom, borsozom és csak arra a részre, ahova a sajt is kerül, oregánót szórok. Olivával kikent jénaiba pakolom oket, mehet rá a felkarikázott mozarella és egy-egy karika paradicsom. Lefedem az dényt, 180 fokon (légkeveréssel) kb. fél óráig sütöm. Néhány percig fedo nélkül pirítom és készen van!! Amikor tálalom, a paradicsomokra egy pici petrezselem lelvélkét teszek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2003. március 17. 09:38460.
    ###MOZARELLAS CSIRKEMELL

    Hozzávalók 4 személyre: 4*fél csirkemell-filé, 2 ek mustár, 4 szelet mozarella, 4 bazsalikomlevél, olívaolaj
    Elkészítése: A csirkemell-filéket kissé kiklopfoljuk, felszúrjuk. Az üreget megkenjük mustárral és darabonként egy szelet mozarellát és egy bazsalikomlevelet teszünk bele. A nyílást fogpiszkálóval összetuzzük. Kevés olívaolajat felforrósítunk, a húst eloször minden oldalról megkapatjuk, majd megpároljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2003. március 17. 09:37459.
    ###JUHTÚRÓS SAJTOS POGÁCSA
    50 dkg liszt
    25 dkg margarin
    20 dkg juhtúró
    10 dkg reszelt füstölt sajt
    1 dl tejföl
    2 dkg éleszto
    1, 5 dl tej
    1 db tojás
    2-3 mokkáskanál só
    2 mokkáskanál cukor
    1-1 mokkáskanál currypor és fehérborsA lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a fuszereket. Beleöntjük a tejjel és cukorral felfuttatott élesztot, de elobb a felfutott élesztobe beletesszük a tojást amit felvertünk, megkevertünk. Hozzáadjuk a tésztához a juhtúrót, a tejfölt és a reszelt sajtot. Jól kidolgozzuk a tésztát, majd kétszeresére kelesztjük, ezután kb. ujjnyi vastagra nyújtjuk és pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk. Tepsire tesszük, úgy hogy ne legyenek közel egymáshoz és tejjel megkenjük a tetejét. Szórhatunk rá reszelt sajtot is, ha akarunk. Még kb. 15 percig állni hagyjuk és közepes sütoben aranybarnára sütjük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2003. március 17. 09:36458.
    ###GYÜMÖLCSÖS TÚRÓTORTA
    Piskóta
    A sütot elo kell melegíteni 180 fokra, a tortaforma alját, de csakis az alját kivajazni, lisztezni.
    Nagy tortaformához piskóta:
    5 tojás fehérjét kemény habbá verni
    5 csapott evokanál kristálycukrot
    5 tojás sárgájával kikeverni
    5 kanál rétes!! lisztet beletenni és a habot hozzáadni.
    Az egészet óvatosan összekeverjük, nehogy a hab összetörjön, a tortaformába önteni és kb. 20-25 percig sütni. A piskótát a formában langyosra kell huteni.
    Amíg hul:
    1/2 l tejben 1 zacskó étkezési zselatint meglangyosítani, majd
    1/2 kg túrót, 10 evokanál cukorral (ez soknak tunik, de így lesz finom) 1 vaníliás cukorral a tejes zselatinhoz tenni és merülo mixerrel teljesen összepépesíteni, hogy folyékony masszává váljon. Mikor ez kész, akkor ezt ráöntjük a tésztára és kb. 1 órát állni hagyjuk.
    Ezt díszítjük gyümölccsel és a tetejére zselatint teszünk.
    A gyümölcsök közül a kivit nem ajánlom, mert valamilyen oknál fogva a túró és a kivi együtt keseru és ehetetlen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2003. március 17. 09:35457.
    ###Csokoládéfagylalt:
    A tojássárgákhoz keverjük a porcukrot, a csokoládéreszeléket és a kakaót. Ezután hozzáöntjük a tejet és a tejszínt. Ezután úgy járunk el mint a vaníliafagylaltnál.
    Dió-/mandula-/mogyóró-/pisztáciafagylalt: Mielott betenné a mélyhutobe a vaníliafagylaltot keverje bele a daráltdiót /mandulátmogyorót/pisztáciá. Aki szereti ízesítheti megfelelo aromával is.
    Kávéfagylalt:A tejbol 1 dl-t helyettesítsen eros fekete kávéval. A továbbiakban ugyanúgy járjon el, mint a vaníliafagylaltnál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2003. március 17. 09:34456.
    ###Kávéfagylalthoz: 1 dl eros fekete kávé
    Elkészítés:
    Vanília- vagy puncsfagylalt:
    A tojássárgákat habosra keverjük a porcukorral, hozzáöntjük a tejet, tejszínt és az aromát. Állandó kevergetés közben felforraljuk, és addig kevergetjük, amíg besurusödik.
    Ezután hulni hagyjuk. Közben többször megkeverjük. (Ha csomós marad, átpasszírozzuk. ) 1-2 órára betesszük a mélyhutobe.
    A puncsfagylaltba lehulés után rumba áztatott mazsolát is keverhetünk.
    Csokoládéfagylalt:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2003. március 17. 09:33455.
    ###FAGYLALT
    Alaprecept kb. 50 dkg fagylalthoz:
    6 tojássárgája
    25 dkg porcukor
    3 dl zsíros tej
    2 dl tejszín
    ezen kívül:
    Vaníliafagylalthoz: 1 mk. vaníliaaroma
    Puncsfagylalthoz: 1 mk. Rumaroma, mazsola
    Csokoládéfagylalthoz: 12 dkg reszelt csokoládé és 12 dkg kakaópor
    Dió- / mandula-/ mogyoró- / pisztáciafagylalthoz: 25 dkg darált dió /mandula/ mogyoró/ pisztácia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2003. március 17. 09:32454.
    1 v###POREHAGYMAS BABSALATA-t
    Hozzavalok:
    örösbab konzerv
    20 cm porehagyma
    1 vastag husu piros paprika
    3 közepes nagysagu kemeny paradicsom
    Citromdressing:1/2 citrom leve, 2-3 ek. oliva olaj, cukor, so, feherbors.
    A babot leöblitem hideg vizzel es leszuröm, a porehagymat hosszaban felvagom , megmosom es felszeletelem, a paprikat, paradicsomot kockara vagom. Mindezeket összekeverem es leöntöm a dressinggel. Nehany orat hutöben allni hagyom, mig összeerik es husok melle kinalom. Ezen a recepten annyit valtoztatta, hogy porehagyma helyett lilahagymat karikazok bele, meg fokhagymat megtörve, es sok petrezselyemzöldet aprora vagva. A ferjem kedvence lett. Sok sikert a 2 valtozathoz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2003. március 17. 09:30453.
    ###Sajtos rud:
    2 csesze liszt
    1 teaskanal sutopor
    2 teaskanal so
    1/2 csesze vaj
    1csesze reszelt cheddar sajt (erett azaz"old") + a tetejere
    2 tojas sargaja
    2 evokanal tejfol
    1/2 (+-) tej
    Osszekeverjuk a szaraz hozzavalokat, majd beledorzsoljuk a vajat, hozza adjuk a sajtot, a tojassargajat, tejfolt es tejet, hogy puha tesztat kapjunk. Jol osszegyurjuk. Kinyujtjuk kb 1cm vastagra. Felvert tojas feherjevel megkenjuk es megszorjuk reszelt sajttal. Derelyevagoval kb 1 cm szeles, 7cm hosszu rudakat vagunk, kb 10 percit sutjuk 210 fokos sutoben. Nem szabad tul sutni, meg eleg puha a teszta amikor kesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2003. március 17. 09:29452.
    ###"creme brulee", a recept:4 tojás sárgáját kikevered 1/2 vagy 1/3 pohár porcukorral, amig habos és citromszinu lesz, közben felforralsz 2 és fél pohár tejet. Vigyázva, állandó keverés közben öntsd a tojáshoz, tedd a tüzhelyre és addig fozd, amig suru lesz. oszd el tuzulló tálkákba, és legalább két órára tedd a jégszekrénybe. Tálalás elott hintsd , meg a tetejét porcukorral, és tedd a sütobe, hogy karamellásra olvadjon a cukor, de csak felül piruljon, a krém maradjomn hideg. Bagoly úgy irta, hogy ez egy régi eredeti francia recept.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top