Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Naptej piciknek

liliom74
Létrehozva: 2006. május 9. 10:35

Sziasztok!

Milyen márkájú naptejet használtok nyáron a gyerkőcökre/nek? Azt tudom, hogy minél nagyobb faktorszámút veszünk, annál jobb, de tudnátok kimondott márkákat mondani? A picúrom 15 hónapos, a párom és én is (h&oacutefehér bőrűek vagyunk. Természetesen nem arról van szó, hogy napoztatni akarom a babánkat, de ha babakocsival vagy autóval elmegyünk valahova, akkor is be szeretném majd kenni, merthát nem árt az óvatosság, pláne ilyen ősökkel, amilyenekkel ő dicsekedhet. Melyek azok a naptejek, amelyek nem okoznak allergiát és megbízhatóak?

Előre is köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_640408
    Torolt_felhasznalo_640408
    2006. május 9. 12:0010.

    Niveára szavazok én is! Nagyon jó naptej, az egész család ezt használja. Könnyű kezelni is. A SunDance (DM sajátmárkás) is jó, attól sem égett le a lányom, de nagyon sűrű a krém, nehéz elkenni, és olyan "máz" lesz a bőrön. Szóval egyértelműen Nivea. Nekünk egy max. két flakon elég egy nyárra.

    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35
  2. 2006. május 9. 11:589.
    A patikákban asszem a Vichynek van 60-as faktorú teje. ha drágának találod, még mindig a Hawaiiian tropic baby faces and tender places 50-es napteje a legjobb. DM-ben van.

    A L'Oreal termékek itthon jók, vízközelben már nem elegek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. május 9. 11:408.
    Szia! Megnéztem volna az általad ajánlott weblapot, de az nem található!
    előzmény:
    vasszűz2 (6)
    2006-05-09  11:30
  4. Torolt_felhasznalo_769441
    Torolt_felhasznalo_769441
    2006. május 9. 11:387.
    Szia!

    Csak leírnám a véleményemet.

    Én már 3 nyár óta az Avon napvédőit alkalmazom, amit a gyerekeknek fejlesztettek ki (30-as faktorú és van vízálló változata is).
    Nyugodtan mondhatom, h. nálunk bevált.
    Igaz, h. a gyerkőceim (3-an vannak: 6-4-2 évesek) nincsenek egész álló nap a napsütésnek kitéve és a kritikus órákban (11-15-ig) nem engedem őket napra, ha nem muszáj.
    És mivel nem napoznak a tengerparton, arra a 4-5 órára, amíg kimondottan napsütés éri őket, eddig nagyon megfelelt a fent említett készítmény.
    És nem égtek le, inkább szépen barnultak.

    Az a véleményem, h. mindenkinek más válik be és lehet, h. nektek is többfélét ki kell majd próbálnotok, mire megtalálod majd a megfelelőt.

    És nemcsak a belső hálózaton terjesztett termékek tartalmazhatnak olyan anyagokat, ami esetleg allergiát válthat ki. Mivel mindenkinek más a testfelépítése, immunrendszere, ezért a drogériákban (sőt patikában) forgalmazott termékek is okozhatnak pl. allergiát. Ezt tapasztalatból írom (de nem a napozószerekkel kapcs.ban).

    Kívánom, h. sikerüljön megtalálni a nektek legmegfelelőbbet!
    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35
  5. 2006. május 9. 11:306.
    Szia!

    Van ilyen szuperfényvédő krém, a márkaneve Zita, ez semmilyen napfényt nem enged. Különösen babáknak, érzékeny bőrű időseknek jó.

    www.zitaproduct.hu
    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35
  6. 2006. május 9. 11:145.
    Szia! mi a gyerkőc születése óta minden évben megyünk tengerpartra nyaralni. Két naptej van, ami tuti biztos! A NIVEA és az AMBRE SOLAIRE! A kicsiknek kifejlesztett változata szines, éppen azért hogy látsd hogy mindenhol alaposan bekented - e! A feleségem fehér bőrű, és tele van anyajeggyel, de nála sem volt még semmi probléma a napon! A belső hálózatokon belül terjesztett naptejektől óvakodjatok!
    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35
  7. 2006. május 9. 11:034.
    Sziasztok én direkt megkérdeztem a bőrgyógyászt hogy ezek az avon oriflem naptejek jók e és azt mondta hogy nem.Ezért mi vettünk a gyógyszertárban Hawaiian tropic baba naptejet vízálló 50-es védőfaktorú,nekünk nagyon bevállt. 
    előzmény:
    gemini2005 (2)
    2006-05-09  10:54
  8. 2006. május 9. 10:563.

    Sziasztok!

    Amit en ajanlani tudok az az amerika Coppertone babyk-nek kifejlesztett naptejet...

    45 faktor!!!!! Nem csip, vizallo,hypoallergen.....es egy bekenes 80 percig hatasos...

    Bovebben olvashattok rola a www.coppertone.com  weboldalon!

    Az en bemoldaloamon lathatjatok is....en veszek fel elorendelest, es junius 5-e utan tudom kuldeni! Nagyon barati az ara is!! 

    Irjon batran akit erdekel! 

    Udv.: kati 

    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35
  9. 2006. május 9. 10:542.
    Szia, mi 13 hónaposak vagyunk, az ikreknek Oriflame naptejet fogok venni, ami kifejezetten erre van kitalálva. Lehet hogy nem a legolcsóbb, de ha már a többi cuccuk is nagyon jó, akkor nyilván ez is.
    előzmény:
    liliom74 (1)
    2006-05-09  10:35

Címlap

top