Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldi munkaközvetítők

edi-na
Létrehozva: 2006. Április 24. 12:00
Sziasztok!

Nagy fába vágtam/vágom kicsi fejszémet, segítségeteket kérem.

Már egy ideje szeretnék külföldre menni dolgozni és nyelvet tanulni. Mivel nem állok úgy anyagilag, hogy több hónapos tartózkodást meg tudja finanszírozni, ezért kerestem/keresek itthoni munkaközvetítőket, akik ki tudnak itthonról közvetíteni egy 90%-ban biztos munkahelyre.
Meglehetősen visszás tapasztalataim voltak.

És ekkor jött az ötlet, hogy csinálni kellene ebből egy összefoglaló "tanulmányt", a hasonló cipőben járók okulására, tanácsadásra, stb.
Ezzel a topicindítással egyidőben megkeresek pár közvetítőt e-mail-ben, felteszek nekik néhány kérdést.
Az már eleve egy szűrő, hogy ki az aki egyáltalán válaszol.

Tőletek most azt kérném, hogy először olyan munkaközvetítők elérhetőségét osszátok meg velem - ha van időtök -, akiket szerintetek érdemes megkeresnem.

Másodszor pedig saját negatív vagy pozitív tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok.

Segítségeteket előre is köszönöm, ígérem, hogy a fejleményekről elsőként értesítelek benneteket.

  1. 2006. június 7. 23:185.
    Sziasztok! A barátom ma utazott Skóciába . Ő egy ügynökségen keresztül utazott (a nevét, telefonszámát meg tudom adni, ha érdekel valakit). 130 ezer forintot kellett befizetni, ebben volt egy "gyorstalpaló" angol tanfolyam vizsgával, ami sz..t sem ért, hülyére röhögtem magam a füzetükön. Azért remélem, nem verte át őket - még várom az SMS-t, hogy megérkeztek-e már. Korábban is ment egy ismerősünk a hapsin keresztül, neki sikerült a munka, amit kapott. Viszont beszélt ott más magyarokkal, akik más ügynökségeken keresztül jutottak ki, és mindegyik kevesebbet kért, mint ez a mienk. Nekünk úgy tűnt, ez a hapsi nem is mondott mindig igazat - szeretett túlozni - , és nem is igazán aktivizálta magát: már tavaly szeptemberben jelentkeztek, és ma mentek ki.
    Én éppen ezért elhatároztam, hogy megkerülöm, és ma külföldi site-okat bújtam (listát tudok mellékelni, ha kell ).
    Most pedig egy kérdés/kérés: úgy hallottam, ha a UK-ba akarok menni, és szeretnék háziállatot vinni magammal, azt a szerencsétlent fél évre karanténba csukják. Ti hallottatok erről valamit? Kérem, ha van infótok ezzel kapcsolatban, osszátok meg velem! Köszi
    előzmény:
    edi-na (4)
    2006-04-24  13:19
  2. 2006. Április 24. 13:194.
    Természetesen érdekel. Minden cím és minden tapasztalat érdekel.

    Egyébként egyetértünk, én is a csináld magad és intézd magad elv híve vagyok, csak egy országváltás előtt azért szeretek a lehetőségekről tájékozódni. És gondolom sokan mások is így vannak ezzel.
    Ha nem így lennének, akkor nem lehetne gyakran arról hallani, hogy hogyan vertek át jóhiszemű embereket ún. közvetítők...
    előzmény:
    chouette (3)
    2006-04-24  12:28
  3. 2006. Április 24. 12:283.
    szia
    kisse nehezen ertettem meg az elejet
    en ismerek itt egy nyelviskolat, ahol megszerevztek azt, hogy a diakok au pair gyerekeket oriznek, lakas elelem es fizetes elleneben, ami fedezi az itteni koltsegeket
    az iskoal nevet meg tudom adni, ha erdekel, valamint azt is, hogy kell intezni a dolgokat
    osszeakadtam jonehany magyar friss erettsegissel, akik ott tanultak, es kisult, hogy egy kozvetito irodan keresztul jottek egyesek, aki ha jol emlekezem, leakasztott egy fel milliot toluk pusztan azert, hogy beiratta oket ebbe az iskolaba, holott ezt maguk is megtehettek volna
    sajnos a kozvetito adatait nem jegyeztem meg, de ha ilyet latsz, akkor tudd, hogy a penzt az egy interneten at is lebonyolithato felnapos ugyintezesert kerik esetleg el
    en messzemenoen a csinald magad es intezzed magad hive vagyok
    előzmény:
    edi-na (1)
    2006-04-24  12:00
  4. 2006. Április 24. 12:182.
    Továbbá azokat a kérdéseket is szívesen veszem, amikre választ szeretnétek kapni egy munkaközvetítőtől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top