Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Marhalábszár pörkölt

Torolt_felhasznalo_291317
Torolt_felhasznalo_291317
Létrehozva: 2006. március 18. 13:55

Sziasztok!

Szeretnék holnap marhalábszár pörit készíteni,kezdő háziasszony vagyoka husi már fel van kockázva,tanácsokat szeretnék kérni!

Légyszi segítsetek,

Köszi

  1. 2006. március 18. 14:182.
    Először is jó sok vöröshagymát vágjál kockára, tedd fel zsirban (olajban)
    világosra piritsd meg, tegyél hozzá pirospaprikát (ha van paprikát-paradicsomot, vagy lecsót) tedd bele a felkockázott húst, tegyél a gázra elosztót, tedd rá az edényt és lassú tűzön párold. Levet fog engedni. ekkor tegyél bele sót is, ha ezt elfőtte tegyél rá vizet, és főzdd puhára. Lehet beletenni vörösbort, ezt az elkészülte előt nem sokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  2. Torolt_felhasznalo_800417
    Torolt_felhasznalo_800417
    2006. március 18. 14:233.
    Halihó! Még a végén éhen haltok ha nem kezdesz hozzá! Szóval olajban vagy zsirban kell megdinsztelni az apró kockákra vágott hagymát (javaslom a sok hagymát, annál több lesz majd a szaftja),só, bors, pirospaprika (Vegeta), összekeverni, abba belerakni a húst, kicsit megpörkölni, kavargatva ( a szinéről látod mikor pörkölődött meg kicsit) és utána felengedni vizzel, nem túl sokkal inkább mindig alá-aláönteni, a sok viztől iztelen lesz. Utána fedő alatt főzni, de vigyázni nehogy leégjen, és felöntögetni vizzel, vagy vörösborral, kinek mi tetszik. Mikor megpuhult akkor zsirjára sütni és már kész is! Remélem tudtam segiteni! Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  3. 2006. március 18. 14:264.
    Nem tudom mi a gond, sima pörkölt: Hagymát apróra vágsz, zsiradékon megfonnyasztod, lehet egy kicsit megsózni, szebben pirul, lekapod a tűzről és alaposan megszórod pirospaprikával, pici vizet bele, vissza a tűzre, bele a husit, ha van kis zöldpaprika, paradicsom apróra vágva, ízesítheted gulyáskrémmel, piros arannyal, magyaros ételízesítővel, kevés fokhagymakrémmel, erős pistával vagy erős paprikával, esetleg tehetsz bele pörkölt kockát, sűrűbb szaftot kapsz, kicsi vizet, de tényleg kicsit, esetleg finom vörösbort öntessz alá, sózod, ha sok a tubusos fűszer vigyázz, mert az is sós, és puhára párolod. A marhahús soká fő meg, kuktában gyorsabb. A vörösbor nagyon jó ízt ad a pörköltféléknek. Ha elfövi a levét, apránként pótolod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  4. Torolt_felhasznalo_196215
    Torolt_felhasznalo_196215
    2006. március 18. 14:375.
    Szia!

    Én pont múlt héten főztem, nagyon fini lett. Csak ajánlani tudom.
    Itt a reci, meg egy kép is hozzá, ajándékba.

    Persze, neked nem kell túrós tésztával tálalni, de mi így szeretjük. Nokedli, tarhonya, krumpli is jó hozzá.

    Jó étvágyat!


    Vörösboros marhapörkölt túrós tésztával – Pumbali

    Hozzávalók:

    1 kg marhahús
    3 fej vhagyma
    1 doboz paradicsom
    1 zöldpaprika
    1,5 dl száraz vörös bor
    ppaprika, olaj, só, bors, fokhagyma, kömény
    ½ kg tészta
    ½ túró
    5 dl tejföl
    kenyérszalonna


    A húst alaposan megmosom, felkockázom. A hagymát megdinsztelem, a tűzről lehúzva hozzáadom a ppaprikát, rádobom a húst, rávágom a paprikát, és a hámozott paradicsomot. Ha nincs, jó a paradicsompüré is. Sózom, borsom, kevés köményt (őrölt) teszek bele, kb 4 gerezd fokhagymát nyomok rá, lefedem és lassú tűzön főzöm. Jó sokára fő meg. Amikor már a hús puha, akkor hozzáadom a vörösbort, még egy jó fél órát főzöm, aztán kész. Egyáltalán nem kell hozzá vizet adni, főleg, ha hámozott paradicsomot használunk. A hús leve, meg a paradicsom leve elegendő.

    Amíg fő a pörkölt, előkészítjük a tésztát. Sós, lobogó vízben kifőzzük a tésztát, közben az apróra kockázott szalonnát zsírjára sütjük. Én mindig hideg vízzel öblítem le a tésztát, hogy lehűtse, hozzáadom a zsírt, és a szalonnát, és ha már tálalhatom az ételt, akkor megszórom a tetejét túróval. A fejfölt külön tálkában tálalom.
    A túrós tésztát is ezer féle képpen lehet főzni. Én nem szeretem összesütni, sőt a tésztát a túróval összekeverni sem, mert ha melegítem, olvad a túró is, azt meg nem kedvelem. Így általában külön hagyom őket, és csak a tésztát melegítem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  5. 2006. március 18. 14:386.
    Az a gond, hogy kezdő. Azért kérdezi, mert nem tudja. Nem mindenkinek
    ilyen egyszerű. Egyébként a kuktát nem javaslom, mert igaz hogy hamarabb kész van benne az étel, de nem lesz jó sűrű a szaftja.
    előzmény:
    csopak (4)
    2006-03-18  14:26
  6. 2006. március 18. 15:027.
    Ez a túróstésztás változat ponty, vagy harcsa pörkölttel is nagyon finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196215 (5)
    2006-03-18  14:37
  7. 2006. március 18. 15:538.

    Az egy doboz paradicsom nem sok egy kicsit??????

    Én csak egy darabot szoktam bele rakni, és azt is fél fővésben, mert a savtól állítólag nehezebben puhul meg

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_196215 (5)
    2006-03-18  14:37
  8. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. március 18. 16:059.
    leheet hogy Pumbali arra a kicsi dobozosra gondolt....asszem tán Aranyfácán a márkája..no nem tudom pontosan de anyósom is olyat tesz bele....akkora mint egy májkrém....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (8)
    2006-03-18  15:53
  9. 2006. március 18. 16:0810.

    Szia!

    Én így főzöm a lábszárpörköltet:

    Megpirítom az apróra vágott hagymát, megsózom, a tűzről félrehúzva piros paprikát teszek bele és felöntöm hideg vízzel. Visszarakom a tűzre, belerakom a húst, 3-4 fokhagymegerezdet, törött borsot, köménymagot, néhány babérlevelet és fél üveg lecsót (nyáron paprikát, paradicsomot a lecsó helyett). Lassú tűzön sokáig főzöm. Ha túl sok leve marad, akkor kevés vízben elkeverek egy evőkanál burgonyakeményítőt és beleöntöm. Attól besűrűsödik. Nikedlivel vagy kifőtt tésztával esszük és nagyon szeretjük.

    Jó étvágyat, ha kedvet kaptál a receptemhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  10. 2006. március 18. 16:1511.
    A hagymával együtt a húskockákat is meg lehet kicsit pirítani. Amitől finom a lábszárpörkölt: sok vöröshagyma és fokhagyma.
    előzmény:
    buksikaeb (10)
    2006-03-18  16:08
  11. 2006. március 18. 16:3012.
    Én is ilyenre gondoltam, de egy dobozból szoktam paradicsomlevest vagy szószt csinálni annyira tömény
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (9)
    2006-03-18  16:05
  12. 2006. március 18. 16:3313.

    Szerintem ez az egyik legegyszerűbb étel, a családunkban pedig a legnépszerűbb

    Hagymát pirítani, rajta megfuttatni a húst, paprikával, sóval ízesíteni, én magyaros fűszerkeveréket használok mégpluszban, vízzel felönteni, megpárolni mindig kevés vízen, és most jön a lényeg: az utolsó tíz percre egy dl vörösbort rálöttyinteni.

    Házi galuskával mennyei. Galuska: 40 kdg liszthez + 10 kdg darához 2 db tojás, kiskanál só s annyi langyos víz (4-5 dl), hogy elég híg tésztát kapjál. Galuskaszaggatóval kiszaggatni forró sós vízbe, pár percet fő, kiszedni és kevés vajat rátenni, hogy ne ragadjonössze. Ha nincs szaggatód, kanállal is bele lehet aprítani a vízbe. Nagymamám pedig úgy csinálta, hogy kis fadeszkára öntött a tésztából, engedte a szélére folyni és késsel gyors mozdulatokkal apró darabokban pöckölte a vízbe. (Remélem, érthető a leírás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291317 (1)
    2006-03-18  13:55
  13. Torolt_felhasznalo_198397
    Torolt_felhasznalo_198397
    2006. március 18. 17:3014.

    Sziasztok!

    Nagyon jó recepteket írtatok, megosztom veletek a sajátomat .

    1kg húst leöblintek,felkockázom,közben az olajon megpattintok néhány szem köményt majd ezzelmegdinsztelem az 1kg hagymát, belefororgatom a húst majd csak ezután teszem rá a pirospaprikát és 1,5dl borral összefözöm lassú tüzön.Teszek bele pár szem mustármagot, pár levelet rozmaringból,sót,fehér borst,pici oregánot és egy paradicsomot melynek elözöleg lehámoztam a héját.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top