Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Internetes ismerkedés

Torolt_felhasznalo_510458
Torolt_felhasznalo_510458
Létrehozva: 2006. március 1. 10:59
Gondoltam elmesélem eddigi kudarcaimat az internetes párkereséssel!
Nagy lendülettel indultam most viszont ott tartok jobban kiábrándultam a férfi nemből, mint valaha.
Voltak néha kellemesnek induló pillanatok de inkább kudarc lett a vége.
Inkább olyan leíró formában szeretném közzé tenni….gondoltam hátha ebből tanulhatnak a magányos nők.
7 hónapi szingli sorsom illetve inkább érzéseimet, valamit, tapasztalataimat.
Sajnos inkább negatív mint pozitív véleményemet.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 2. 15:39435.

    Sziasztok!

     

    Nem volt túl sok időm, ezért csak az elejét olvastam el a topicnak és sajnos elég negatív vélemények voltak az internetes társkeresésről. Természetesen egyet értek ezzel, de hogy egy kis pozitív dolog is legyen a fórumban, le írnám nektek az én történetemet.

     

    Pár éve én is benne voltam az int. keresésben persze sok csalódás is ért. És egyszer, mikor kb. 1 évig nem is érdekelt már az egész, mert kiábrándultam a pasikból és az internetből, kaptam egy sms-t a nclcafféról. Érdeklődött irántam valaki aki levelet írt nekem, megírva a telefon számát. Leírta a külsejét és hogy érdeklődik irántam. Persze úgy válaszoltam rá sms-el, hogy nagyon nem is érdekelt, egyszerűen, de őszintén a kérdéseire válaszolva és kérdéseket feltéve írtam vissza. 

    Majd a telefon beszélgetések jöttek, amik minimum 2 órák voltak, mert olyan jól megtaláltuk a közös hangot, persze ekkor még nem láttam.

    Kb. egy hét után ultimátumot adott, mert nem akartam talizni vele. Vagy találkozok vele, vagy békén hagy. Nagy nehezen igent mondtam és csak ezután kaptam képet róla. Hát nem tetszett!

    De ígéret szép szó! Egy hét után taliztam vele és nem bántam meg. Úgy voltam vele, hogy ha más nem, akkor megismerek valakit, akivel nagyon jól el lehet beszélgetni mert mindenhez ért. Egy hét múlva ismét taliztunk, de még akkor sem tetszett csak belsőre. Akkor meg is kaptam az első csókomat! Két hónap után történt egy áttörés, amikor a várfalamat ledöntötte egy beszélgetés során, amit a férfiak ellen húztam fel, és akkor döntöttem el, hogy sosem engedem el! Ő már a második héten érzett így. A sexel is megvárt, mert 11 hónapot várt, de elmondhatja, hogy csak az övé vagyok. 8 év van köztünk.

     Immár két éve azóta is nagyon boldogok vagyunk. Két napja ünnepeltük az évfordulónkat és boldogabbak vagyunk együtt, mint eddig!

     

    Ígyhát, kívánom mindenkinek, hogy találja meg a párját akár interneten, akár a valóságban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510458 (1)
    2006-03-01  10:59
  2. Torolt_felhasznalo_557473
    Torolt_felhasznalo_557473
    2008. július 28. 10:11434.

    az internetes társkeresésnek mindigis megvoltak az előnyei és hátrányai. Sokan könyebben, kötetlenebbül tudnak ismerkedni úgy, hogy nem ltáják a másik felet. Igy ugyanis nem látják amikor elpirul, nem lehet zavarba hozni, na meg kamuzhat egy csomót a kinézetével,személyiségével kapcsolatban. Akkor van gáz amikro élesben megy már a dolog és ez a két kamus találkozik élőben én még mindig a régi jól evált módszer hive vagyok. Élőben, első látásra ha nincs meg az első szikra (amit képernyőn keresztül kiérezni elég nehéz) akkor felejtős

     és egyébként hol yszórakoztok meg ismerkedtek szivesebben? Egy bulizós táncolós helyen vagy egy nyugis beszélgetős kávézóban:)

     

    http://videoriporter.hu/vr/fs?content=/vr/player/1544/date /count

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. július 25. 12:11433.
    Az internetes társkereséssel az a gond - ha most a nők oldaláról nézzük - hogy sokesetben szerencsétlen manusok, vagy vadászok koptattyák a klavit.  Nézd csak + az nlc férfiközönségét!  tehát nem szabad sokat várni.  Én öreg kandúr vagyok errefelé és volt már pár ismerkedésem itt. Amiből volt pofáraesés,  volt kellemes szex is, de volt már hároméves együttélés is.  Csodát várni nem szabad!  Én férfiakat nem nézem, csak az látom ha pl a párkeresőn megjelenik egy jól kinéző nő már zúdulnak is neki a levelek.  Ez jól mutatja az itt forgolódó hapsikat.   Ráadásul én már ismerőst is találtam, akiről pontosan tudtam hogy milyen és csak heccből írtam neki egy szép érzékeny lelkű levelet.  Mire brutál bunkó visszautasítás volt a válasz.  Holott a nő tipikus királylány, aki a királyfira vár.  Jóval 30 felett. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510458 (1)
    2006-03-01  10:59
  4. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2008. július 25. 11:34432.
    Peremtársadalom? AZ mi a bánat?
    előzmény:
    mikroszkóp (421)
    2007-06-28  21:51
  5. Torolt_felhasznalo_437733
    Torolt_felhasznalo_437733
    2008. július 25. 11:26431.

    Ma reggel hallottam a rádióban az Internetes ismerkedésről.

    Arról szólt a fáma, hogy egyre több ismert ember is ezt a módját választja a társkeresésnek. Hm.....egyből libabőrös lett a hátam, mégpedig azért, mert én is megjártam a "hadak útját" ! Ismerkedtem kíváncsiságból, és ugyan ez lett a vesztem, de inkább úgy fogalmaznék, felnyitotta a szemem. Fájdalmas volt.

    A nagy Ő, aki "így szeret- meg úgy szeret, meg Véd és Dacszövetség, bizalom..stb. " szépen átvert. Egy társkeresőn keresett magához illő hölgyet "szenvedélyesen", persze közben nekem is tette a szépet.

    Azóta eltelt pár év, de bennem még mindíg megvan a tüske. Ha tehetném, alaposan megbüntetném, persze akkor én se lennék különb mint ő volt. Mit érez, vagy mit gondol az ilyen ember mikor egy laza mozdulattal átgázol a másik érzésén? Tudom, sokan jártak, és sajnos járni fognak hasonló cipőben mint én, de mégis felteszem magamnak  a kérdést: mit tehetünk, hogyan védekezhetünk ez ellen? Maradjunk magunknak, vagy egy csalódás után két lépéssel tudjuk le magunk mögött az egészet? Talán ez a legjobb megoldás, de nem mindenki egyforma!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. június 29. 21:05430.
    Sziasztok! Bizony,bizony! Én hálát adok az égnek, hogy lehetőséget nyújtott a chat, ama bizonyos lebukáshoz, minek válás lett a vége! Álszent férjecském hölgyeket keresgélt -mint kiderült a technika ördöge által - a chaten, bár ő csak szimpla beszélgetéseket vallott be. Aztán hogy, hogynem véletlenül bennemaradt a nickje, amikor én is beléptem, s lám az infójában kiderült a turpisság! Ez indította el nálunk a lavinát, egy amúgy már házasságnak nem nevezhető egymás mellett élésben.
    előzmény:
    zotyov (419)
    2007-06-25  11:03
  7. 2007. június 29. 20:50429.

    Azt akartam írni, h írásban tartom megengedhetőnek, azonban ilyet művelt ember sohasem mondana...

    A nyelv változik, ahogy a világ is, amely körülvesz bennünket..Lehet a változások ellen tiltakozni, v üdvözölni őket, de teljesen mindegy, mégis bekövetkeznek...Persze a túlzott vadhajtásokat a tanult nyelvészek próbálják nyesegetni, de szinte reménytelen a dolog...A tömegízlés nem követi őket, a sok lúd disznót győz...Sajna...

    előzmény:
    mikroszkóp (421)
    2007-06-28  21:51
  8. 2007. június 29. 20:26428.
  9. 2007. június 29. 20:20427.

    Az evolúció nem egyszer zsákutcába vezetett, ami kihalást eredményezett  

    Ez nem evolúció, hanem inkább degeneráció, a civilizációs ártalmak eredménye

    (hülye? az. aki "j"vel irja...) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909554 (426)
    2007-06-29  12:01
  10. Torolt_felhasznalo_909554
    Torolt_felhasznalo_909554
    2007. június 29. 12:01426.

    Ismét csak az evolúció ellen harcoltok! Hol van az leírva, hogy egy nyelv nem fejlődhet, nem változhat az idők folyamán? Elvégre nem ugyanúgy beszélünk, ahogy 1000 évvel ezelőtt eleink. Ha valakinek tetszik, hogy vok-ot használ (mint ahogy nekem is), akkor használja, akinek nem tetszik meg ne használja. Ennyi. Aki ezen fennakad, az hüje!

    előzmény:
    zotyov (422)
    2007-06-29  08:24
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 29. 11:31425.
    Megjelent egy cikk nemrég itt a NLC-n.
    Beidézem a végét, nekem pontosan ez a bajom a netes ismerkedéssel és abszolút nem hiszek abban, hogy bejöhet!
    Íme:

    Romantika parancsszóra?

    Ugye a randi akkor igazi, ha romantikus. De hát könyörgöm, lehet romantikát szervezni? Az nem legalább annyira művi és álságos, mint a színpadi, szenvedélyesnek látszó szerelem két színész között? Vagy talán ennek ellenére szükségünk van az efféle illúziókra?

    Feltehetően a hiba bennem van, amiért soha nem preferáltam az ún. klasszikus randi műfaját. Talán nem véletlen, hogy az igazán emlékezetes, tartós kapcsolataim sem jól szervezett, átgondolt, végigtaktikázott randik eredményeképpen születtek. A spontán, véletlenszerű, sőt sorsszerű találkozások valahogy mindig magukban hordozzák azt az elviselhető, sőt kellemes bizsergést, érzelmet, szenvedélyt és romantikát, amit a randikkal imitálni szeretnénk. Nem lehet egyetlen randi sem olyan tökéletes, ami a nyomába érne annak, amikor két ember véletlenszerűen, észrevétlenül sodródik egymás mellé. A legszebbek azon kapcsolataim emlékei, amikor több hónapos, -éves együttlétünk után nevetve vitatkoztunk azon, hogy akkor most melyik naptól is datálódik a kapcsolatunk.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 29. 11:27424.
    Az Ómagyar Mária-siralomban a vagyok/vagyunk az "vok".
    előzmény:
    zotyov (422)
    2007-06-29  08:24
  13. 2007. június 29. 08:27423.
    Huhhh! védem a nyelvet egy csomó félreütéssel...  
    előzmény:
    zotyov (422)
    2007-06-29  08:24
  14. 2007. június 29. 08:24422.

    A párom ne vokoljon, meg edibédizzen, max poénból szökőévenként egyszer.... Nme azért őrizték, harcoltak a magyar nyelchasználatért évszázodokon át, hogy igy tegyék tönkre.

    előzmény:
    mikroszkóp (421)
    2007-06-28  21:51
  15. 2007. június 28. 21:51421.

    A jól vok-ot igenis írja az ember, ha egyetemet végzett is, mert ezt látja az őt körülvevő fiataloktól, akik teljesen természetesen használják a rövidítéseket, hisz az idő pénz, a karakter, ill. minél gyorsabban, minél többet akarunk írni... A " vok" lehet, h a peremtársadalomból került elő, h a társadalom alja használta, de ez rehabilitálódott...De csak üzenetekben, írásban megengedhető, írásban soha...Nekem legalább ilyen undorító a köszike, ill. az ütcsi szó..

    A helyesírás meg készség, van, aki születik vele, de amúgy üresfejű, van, aki hosszas gyakorlással képes elsajátítani, van, akinek sohase fog menni, de attól még értékes ember lehet..Nálam 1. a tartalom, 2. a helyesírás, pedig odafigyelés esetén nem szoktam hibázni...Max. elütök...

    előzmény:
    271828 (411)
    2007-06-22  13:06
  16. Torolt_felhasznalo_605220
    Torolt_felhasznalo_605220
    2007. június 25. 11:10420.
    A párom nőtlen volt még  Azóta meg már nem chat-el  Én sem.
    előzmény:
    zotyov (419)
    2007-06-25  11:03
  17. 2007. június 25. 11:03419.
    Én meg olyat hallottam, hogy egy sima ki chat-ből válás lett. Ugyanis a pasi lebukott, hogy igy csajozik az asszonyka mellett  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605220 (418)
    2007-06-25  07:57
  18. Torolt_felhasznalo_605220
    Torolt_felhasznalo_605220
    2007. június 25. 07:57418.
    Ezzel én is így voltam. Egy sima kis "chatbeszélgetés"-ből házasság lett   
    előzmény:
    271828 (414)
    2007-06-22  14:33
  19. 2007. június 25. 07:49417.
    Úgy tűnik Te is az ellenkezőre tudod a választ  arra, h valaki miért nem ír magáról, arra nem.   
    előzmény:
    Goldmund (415)
    2007-06-22  18:27
  20. 2007. június 25. 07:48416.

    Szerintem is a legjobb ismeretségek egy egyszerű társalgásból születhetnek  ezzel nagyon egyetértek 

    Tanácsot nem vártam, mert nem szeretnék regisztrálni, inkább magyarázatot vártam. Igaz, mint kiderült, aki tud magyarázatot adni, az ír is magáról bemutatkozót. Itt lehet a kuty elhantolva? 

    előzmény:
    271828 (414)
    2007-06-22  14:33
  21. 2007. június 22. 18:27415.

    Én kifejezetten igényes bemutatkozó szöveget szoktam írni társkeresőkbe és igazából ugyanezt várom el a másiktól is. Az nem kelti fel az érdeklődésemet, hogy egy lány 170cm, 60kg, főiskolát végzett és nem dohányzik. Mert pont az hiányzik, ami a legfontosabb: az egyénisége. Minél jobban kirajzolódik valakinek az egyénisége a bem.lapról, annál több az esélye, hogy írok neki.

    És ez fordítva is igaz. Csinálok egy jó bem.lapot és ha nem is túl gyakran, de időnként én is kapok leveleket férfi létemre. Miért hagynám ki ezt a lehetőséget?

    És igen, nekem is írtak már úgy, hogy a kezdőlevél ennyi volt: :-)

    Erre írtam egy kicsit magamról, de kiderült, kár volt. Akinek csak ennyi telik a fantáziájából, az úgysem énhozzám való.

    előzmény:
    eprecske12 (413)
    2007-06-22  13:17
  22. 2007. június 22. 14:33414.
    Igazából jó tanáccsal nem szolgálhatok, nekem a konkrét társkeresés nem jött be. Amikor pedig csak a társalgás miatt leveleztünk, akkor derült ki, hogy gyémántot találtam. Olyan lehet ez, mint az aranyásás, vagy több tonna földet kell átmosni, vagy nagy szerencse kell ahhoz, hogy megtaláljuk azt, amit (akit) keresünk. Nekem az utóbbi jött össze, de szerintem nem ez a tipikus.
    előzmény:
    eprecske12 (413)
    2007-06-22  13:17
  23. 2007. június 22. 13:17413.

    Létezik olyan ember, aki csak egy fénykép alapján levelezésbe kezd? Egyértelmű, hogy számít a fénykép, de csak ez alapján mit lehet írni? 

    "Szia! Jó a fényképed.

    Szia! Köszi, a tiéd is."

    Vagy csak ma cserben hagyott a fantizám?   

    előzmény:
    eprecske12 (412)
    2007-06-22  13:15
  24. 2007. június 22. 13:15412.

    Na jó, csak akkor miért háborognak olyan sokan, hogy a nőkn is a külső alapján választanak? pl. a magasság a fontos, meg az, hogy kocsija legyen a srácnak.

    Ha senki nem ír semmit (mert mégis mit írjon?  ), akkor maradnak a beikszelhető infók és a képek. És akkor itt szó sincs belsőről, meg kisugárzásról (most Csernobil jutott eszembe, bocsi  szétszórt vagyok ), hanem kőkemény tényekről.

    És mindenki a számára legjobbat szeretné kiválasztani.  

    De Te most mégis lány vagy?   Mert a srácok sem írtak semmit.  

    Persze, én is azt mondom, hogy fontos a hogyan írja, amit ír. De azért a tartalom is számít 

     

     

     

    előzmény:
    271828 (411)
    2007-06-22  13:06

Címlap

top