Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. május 7. 17:1431701.
    Szervusz Klára, ma kora délután megérkeztem, nagyon jól éreztem magam. Még jobb lett volna, ha nem esik az eső, de olyan vidám volt a csapat, hogy még az eső sem tudta elrontani a jó kedvet.
    előzmény:
    klára13 (31690)
    2010-05-06  04:40
  2. 2010. május 7. 17:1131700.

    Nagyon csodas viragok Magdikam. megerdemled oket. Nalunk most, ezen a 7vegen lesz Nyanyak napja. A lanyok altalaban "egyuttesen" kuldenek egy malomkereknyit. (amiben egeszen biztos vagyok, Kiskata szervezi, ..fizeti..rendeli)

     

    Ha lesz mit, majd lefotozom.

     

    A gerbera melleti rozsaszinut en innen messzirol peonianak nezem. Volt finom illata??

     

    Mostanaban sokat utazgattal. Ilyen lesz az egesz nyar??? Lanyodhoz mesz-e iden??

     

     

    Ma este "milanoi martassal" nyakonontott husgombocokat krealok, gyors, egyszeru... nem Gundel szintu....(milyen kar, hogy nem szeretem...))

     

    Kicsit kifutottam a levesotletekbol. Ami kicsit bosszant a levesesfazek korul, hogy sosem volt maradek, vagy "elore-fozes" mint maskor. Igy minden aldott delutan ugorhattam a fakanal utan...Dehat az en otletem volt.

    Most kicsit pihenunk. Aztan osszekapom magam..atbongeszem a szakacskonyveket.

     

    Ferjuram kerdesemre azt valaszolta, mintha fogyott volna valamicsket-azaz akarcsak en, hazaindulas elotti  sulyanal van...

    Ami ugye jo hir, de nem eleg a boldogsaghoz.

     

    Most megeszem a napi zoldemet....van benne egy kemenytojas-no, csak a szinhatas kedveert!!

     

    Megnezem mikent fozte Klara a lecsot...elkerulte  a figyelmem.

     

    Tudod nalunk most minek van a szazonja??? nem talalnad ki. Pafrany-hajtast szednek a nepek a folyoparton...minden koratavasszal az az inyencseg. Aruljak a piacon, uzletekben...

    Csak 1-2 hetig jo (aztan level lesz belole...) es csak bizonyos fajtake. Szep neve van : hegedunyak (angolul ez jobban hangzik) mivel az alakja arra hasonlit.

    ize mint a zsenge sparga, pontosan. Sokat nem lehet vele kezdeni,parolva-dinsztelve, koritesnek nem rossz.

     

     

    előzmény:
    Kusza (31676)
    2010-05-04  14:35
  3. 2010. május 7. 11:4031699.

     

     

    Most, hogy sikerrel lehülyéztettem magat néhányszor a gyakori kérdésekben, már vidám is napom!

    Majd este jövök,most előszedem vízfestékeimet!

    További szép és boldog napot! Magamnak is.

    előzmény:
    klára13 (31698)
    2010-05-07  09:24
  4. 2010. május 7. 09:2431698.

     

     

        Szép napot!

      

       Szép lesz-e? Persze szép lesz, ha azzzá teszem, és azzá teszed!

       Nekem viszont már szerencsés! Négylevelű lóherét találtam  fűben való ügyködésem közben - zacskóba szedtem, ami zacskóba való -, tehát a szerencse már megvan! Talán nagyobb lenne, ha bele is léptem volna a zacskóba valóba! Bár valószínű, hogy  éppen ennyi a szerencse, hogy kikerültem!!

     

    előzmény:
    klára13 (31697)
    2010-05-06  19:51
  5. 2010. május 6. 19:5131697.

     


     

    A gyakorikerdesek.hu weboldalon kérdéseket írhatsz ki, ha épp információt szeretnél szerezni valamiről.
    Ha tudsz valamit, amiről mások kérdeznek, válaszokat is írhatsz mások kérdéseire.
    Ha pedig csupán csendesen böngészve vágysz információra, tallózgasd az oldalon szereplő 818 720 kérdést, és az ezekre érkezett 4 996 620 választ akár kategóriák szerint (bal oldali menü), célzottan a kereső segítségével (bal oldali menü alatt), vagy a bal oldali menü Egy véletlen kérdés menüpontjára kattintva.

    Jelenleg 164 356 regisztrált felhasználónk van, közülük az elmúlt 24 órában 8 949 járt itt. A regisztráció nélkül böngészők száma ennek sokszorosa (kb. 100 000 - 120 000 látogató jár honlapunkon naponta).
    Ez csupán háttér információ, hiszen a kérdéseknél és válaszoknál nickneveket nem láthatsz, azért, hogy az legyen fontos, ami tényleg fontos: a kérdések és válaszok, ne pedig a kérdezők és a válaszadók személye.

     

     

     Az olvasók értékelik a másik kérdését, én így állok:

    Neked jelenleg 179 pontod van, 80%-ban hasznos válaszokat adsz, 59%-ban hasznos értékeléseket adsz a válaszokra.
    Ezzel az eredménnyel 9449. vagy a toplistán.

     

    Szóval, kellene még igyekeznem... 

     

    Ez persze nem azt jelenti, hogy 20 százalékban rossz választ adtam, hanem inkább azt, hogy ismeretlen volt számukra a terület, amivel kapcsolatban írtam, és ezért, elutasították. Például, írtam, hogy ne ajánlgasson a másiknak gyógyszert, mert az nem cukorka, irtó dühös lett rám a delikvens. Naná, hogy negatívat adott!

    előzmény:
    MPiggy (31695)
    2010-05-06  16:47
  6. 2010. május 6. 19:4031696.

      A hajó remek ötlet, Kata. Jó kis útitárssal...

      Tavaly Zsófikám nézegette a hajózás lehetőségét, mint kirándulást, Bécsbe. Olyan horribilis összeg volt a jegy ára, hogy lemondtunk róla. Némely dologban nagyon elszaladtak az árak, gondolj bele, az uszodajegy 3400  forint néhol, a gyerekjegy kétszázzal kevesebb. Szerencse, hogy nincs ilyen igényem, ki nem állhatom az idegenekkel közös lavórt. Fóbia?

      Simonka, miközben dalolta, át is élte az "egyszer te, egyszer én" szépségét.  Lehetséges, hogy majd valamikor elhozzátok ide? Persze, ha vállalkoznátok is rá, akkorra már nagyfiú lesz. Édes lesz úgy is, fiaim is annyira helyes kiskamaszok voltak, két kis  lovag. Zsófim mondta, Benike teljesen hasonlóan viselkedik, amikor ketten vannak. Persze, velem is nagyon lovagias. Szolgálatkész, magától, mert igazán soha nem kérek tőle semmit. 

      Találtam egy nagyon jópofaoldalt, Katica. Remek, két napra egészen belezúgtam - mára kilábaltam belőle.

        Gyakori kérdések és válaszok

        Irtó jópofa, teljesen anonim. Mindjárt megmutatom a tudnivalót róla,és talán kedved támad rákattintani. Zsófikám ma már innét tudta meg, melyik a legjobb kutyaeledel, szakemberek tesztjét ajánlották figyelmébe, kérdésére. 

    előzmény:
    MPiggy (31695)
    2010-05-06  16:47
  7. 2010. május 6. 16:4731695.

    En meg ugy lattam tunderien magabiztos kis lurko all a kutyak orekent!! Huncutsaga mindig ott ul a szemeben...

     

    Te nem kaptal a puddingbol??

     

    Roppant jot beszelgettunk kicsi Simonnal. Meselte, hogy hetvegen jonnek hozzajuk a "masik" nagyszulok. Fiuknak lesz ugyanis szulinapja, ez az egyik ok. Mindenkeppen nagyon jo az idozites, mert Agnes elmegy szombaton Zsofikahoz, hugocskajahoz, folviditani kicsiket.

    Simon kerdezte en vajon megyek-e? Mondtam neki nem, dehogy, egyebkent is most ok kovetkeznek! Ebbe virgoncan beleegyezett, es hosszasan dalolta most ok,aztan en, aztan megint ok es megint en..etc. Roppant tetszett neki-milyen egyszeru , igaz? ide-oda--te meg en.

    Meg nem dontottuk el mikeppen, voanttal, autoval vagy repulogeppel fogjuk ezt igy lefolytatni, o meg a hajo lehetoseget is folvetette. Ha megnezed a terkepen, valojaban nem lehetetlen, a Szent Lorinc folyo ugyanis Kingstonnal ered, azaz osszekoti az Ontario tavat egyuttal a "nagy tavakat" az Atlanti oceannal...Kicsit hosszu es keruloutas megoldas...ropke 1200 meter.

     

    Hat igy tervezgetunk a kozeljovore.A valosag pillanatnyilag kicsit mas, belertve a munkat ami a bal konyokemnel halmozodik.

     

    Az elmult 5 nap leves-menuje talan, talan megszabaditott (legalabb) az otthon folszedett plusz ket kilotol. De volt mar igy maskor is...tovabbjutni mar nehezebb.

     

    A tegnap esti frankfurti levesnek  nagy sikere volt- ezen folbuzdulva ma gombas-karfiol van soron, hogy kicsit izgalmasabb legyen, majgomboccal..(sajat otlet). Aztan nem tudom mikeppen tovabb, a 7vegen megis csak follazitom a menetrendet.

     

    Vegre leforditottam a Locs pocs  konyveket; eltartott egy kis  ideig, kicsit lassabban ment mint gondoltam. Nem tudom Beni ismeri-e oket? A kis tengeri szorny kalandjai "szarazon es vizen". O mar tud olvasni, ugye???

     

    Most elpostazhatom vegre- a kekeszek es perecek vartak egy kicsit. De ma mar nem vacakolhatok tovabb, mert vege a hetnek, a posta is pihenni fog.

    Ha a "masik" nagymama is sutikkel allit be, hat jol kineznek majd....ajjaj. nem a legjobb idozites.

    előzmény:
    klára13 (31692)
    2010-05-06  13:48
  8. 2010. május 6. 14:5531694.

    Másik "csatornán" kaptam e verses beszélgetést Oshoval:

     

    Mester, mondd! Honnan tudhatom, hogy helyes
    úton járok-e?
    Amit teszek, vagy gondolok, vajon jó?
    Annak van jele?

    - Az megmutatkozik neked,ha majd már
    helyes úton jársz,
    nyugalmas érzés árad szerte benned,
    s…mindent…szebbnek látsz.

    Belülre kell figyelned! Jó irányban
    jó érzés követ.
    Elcsendesült leszel, s a szíved táján
    nem viselsz követ.

    A könnyűség fog felmerülni benned.
    Szinte szárnyakon
    repülsz a réten pillangók után; s csüngsz
    gyermek álmokon.

    Érzékenyebb leszel. Rádtörnek jobban
    színek, illatok,
    rejtelmesebb lesz sokkal a világ, és
    szeretni fogod.

    Féltékenység, harag, mohóság: lassan
    elfelejtgeted,
    és mit eddig hurcoltál teherként, azt
    áldásnak veszed.

    És megtanulsz nevetni csillagokkal,
    Virágokkal is,
    A boldogság több napról-napra benned,
    Lejtesz táncot is!

    Figyelj belülre! Ezt, azt ezek közül
    Érzel magadban?
    Akkor jó az út, amerre indultál,
    Folytasd boldogan!

    De hogyha pont a fordítottját érzed,...
    ..megbánnod nem kell, …
    Ám de más irányt vegyél,… aztán az érzés
    Újra megfelel:

    És megmutatkozik neked, ha majd már
    Helyes úton jársz.
    Nyugalmas érzés árad szerte benned,…
    …s mindent szebbnek látsz…

     

    előzmény:
    klára13 (31693)
    2010-05-06  13:51
  9. 2010. május 6. 13:5131693.
    .... akarom mondani, idillikus életünk eseménytelenségét!
    előzmény:
    klára13 (31692)
    2010-05-06  13:48
  10. 2010. május 6. 13:4831692.

      Hozok másik képet Onyóról, mert a kutyák között úgy néz ki, mint aki fogyatékos.

     

      Amikor képeimet felteszem a gépre,  javítgatom  őket, újraélem idillikus életünk eseményeit. Olyan jó...

    előzmény:
    klára13 (31691)
    2010-05-06  13:17
  11. 2010. május 6. 13:1731691.

      Mit mesélt kicsi Simon?

      Mostanában nekem a napom kezdődik Dodóval, Katica. Felballag, ha nyitva találja  a lépcső kiskapuját. Körülnéz, elmondja gondolatait, az okkóról, hogy szúj, vág, éjes, Onyó nem hozzányúj. Szokás szerint. Felkapja fényképezőgépemet, és boldogan hozza, hogy Kájimamáé, és ő ilyen remek kis emberke, odaadja enélkül, hogy elrontaná. Aztán gyakoroljuk kicsikét a l hangot, lálázva, dalolva, és kezd menni neki.

       Örülök, amikor jön,  azt hiszem, mégiscsak változunk, legalábbis én, mert korábban ki nem állhattam, ha délelőtt megzavarják a csendet, ami körülvesz. Tudták ezt, békén hagytak. Talán  nem vagyok kövületek!

       Ma reggeltől a Mezzo csatorna csodaszép hangversenyét hallgatom,példádra, Dvorzsák  muzsikája, hátborzongatóan szép. Az utóbbi időben inkább kerültem az ilyesféle érzelmeket kiváltó hatásokat.

     

      Nagy a tülekedés a puding körül. Egy kanál Onyóé,  egy kanál Lilié, megint Onyó, aztán Pitujka.  De Zsuzsi hol van? Az első szokott lenni az ilyen osztogatásnál!

    előzmény:
    MPiggy (31687)
    2010-05-06  01:05
  12. 2010. május 6. 04:4031690.

    Magdikám,  remélem, hogy jól érzed magadat.

    Jelentkezz, ha hazaértél, hogy épségben vagy, szépségben vagy.

    előzmény:
    Kusza (31678)
    2010-05-05  08:56
  13. 2010. május 6. 04:3631689.

    És én még azt gondoltam, hogy a film Mártáról túlzás volt, hogy ennyire törtetőnek mutatta.

    Azt hiszem, ma én is a tyúkokat takarítom.

    előzmény:
    MPiggy (31686)
    2010-05-05  19:41
  14. 2010. május 6. 04:0631688.

     

     

     

                                       

    előzmény:
    MPiggy (31686)
    2010-05-05  19:41
  15. 2010. május 6. 01:0531687.

    Most latom mennyi felreutessel kuldtem el a hozzaszolast, mentsegemre legyen mondva Simon hivott az elkuldes elotti percekben-igy csak rakattintottam "mehet".

    Martharol osszekapott velemenyem mindamellett allom., ...munkassaga a  szuperhaziasszonyok eloallitasan es oktatasan alapszik. Sok szerencset.

     

    Vannak "klubok" ahogy hallottam,jo par eve az USA-ban,  kovetoi egyutt nezik a musorait, egyesult erovel probaljak kovetni az elvarasokat.

     

    Nekik legyen mondva.

     

    Nehany eve kritikak ertek, miszerint nem foglalkozik kisgyerekes csaladok "hazias" ugyeivel-par honapon belul uj magazinnal allt elo, termeszetesen az apronepek viselt dolgaival volt tele.

     

    Ki nem allhatom a manipulativ, oszintetlen fajtajat.

     

    Sorry....

     

    Megyek perecet sutni, tegnap csak a felet sikerult letudnom. Mint rendesen, tul kemeny a teszta, alig tudom "sodorgatni". Huhh.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31686)
    2010-05-05  19:41
  16. 2010. május 5. 19:4131686.

    Marta szerintem a noi nem sotet lelkiismeretfurdalas...megmutatja a szegeny halandoknak MIT es HOGYAN KELLENE alkotniok a konyhaban....ha ot koveted jobb ha bekoltozol a a fazekak-labasok kzoe es meg akkro sem vagy a nyomaban.

    Szornyu nember, Julia Childtol tanulta el a fortelyait...hatalmas stabbal mukodik es mindenert a sajat mellet veri.

    Csabitoan szep fotokkal mindne honapban megjelenik a magazinka, mar vagy 15 eve...tucatnyi konyv...TV musor...most mar film is???

     

    nem az a baj, hogy ambiciozus, hanem ahogyan csinalja.

     

    A magazinok elejen mindig van egy "kepzeletbeli naptar" rajta a honap valamennyi napja, foltuntetve "mit terevz Marta arra a bizonyso napra"? A gyerekeim a foldon fetrengenek a nevetestol miket ir be.....hozza kepest Siva felekzu lehet. Josh (vejem) kedvence, azota is emlegeti "november 16-an Marta tyukolat takarit"

     

    Volt ido mikor emancipalt, konnyu leptu  feministak voltuk-egy rovid ideig, tan a nyolcvanas evekben...aztan az o jovoltabol kiderult biozny  milyen semmirevalo, hanyag haziasszony az aki nem hajtogatja a vasalt szalvetakat csillag (vagy hattyu...vagy margareta) alakura mikor vendegeket var. 

     

     

    Noverem mar probalta azt a bizonyos pulykat UGY sutni ahogy baratnenk- olvasztott vajba martogatott gezlapokkal fedte be annak dus kebelet. Mar nem emlekszem megerte-e a folhajtast!

     

    Mindebbol latod nem kedvelem onagszagat. Ezzel egyutt a bortonbe zarasa komoly tulzas volt nehany evvele zelott (sok haragosa lehet, sokaknak lepett a labara amig a letran kapaszkodott)

    Aztan megifjodva lepett elo a zarkabol...azota ismet, a csapbol is o...

    De akkor lettem a legduhosebb mikor valamelyik nap a MET weboldalara kattintva meglattam a Tosca oszi bemutatojan keszult kepeket - nemcsak a szinpadon levokrol keszult am felvetel, hanem  az  igen tisztelt nagyerdemu legfontosabb tagjairol is- az epulet elotti "piros szonyegen" paradezva..

    Hat kit latnak szemeim? Marta asszony erkezik a Limousinnal..talpig arany brokatba csomagolva...szeles mosollyal...

     

    Aznap nem volt tyukol takaritas...

    O is szereti Puccinit!!

    előzmény:
    klára13 (31685)
    2010-05-05  18:29
  17. 2010. május 5. 18:2931685.

    Nálad Puccini, nálam Martha Stewart. Mindig földhöz ragadt voltam.

       E nevezetes háziasszony filmre vitt élete előbb jutott el hozzánk, vagyis lehet, csak hozzám, mint ő maga. Eléggé borús képetfesett róla a film,hogymilyen törtető és akarnok. Persze, aki magasra tör bármilyen műfajban, az mindig ilyen, erőszakos is, elsősorban magához, mert csak így lehet csúcsokra jutni.

      Mártánk, akit biztosan Te jól ismersz,  ma a hálaadás napi pulyka készítését mutatta be. Szenzációs volt.

      Tartok tőle, hiába van immár sütőm,  annyi minden más kell még hozzá, hogy reménytelen.

      1. Tepsi, amely nagyobb,mint a pulyka,de alacsony az oldala. hogy a pulyka minden oldala jól megpirulhasson.

      2. Állítható rács, hogy a madár ne érjen a tepsi aljához, és amellyel áthelyezhető a vágódeszkára gond nélkül.

      3. Húshőmérő, ami megmutatja, hogy belül 80 fokos úgy 3,5 óra után. Itt valami nekem nem stimmel, valószínűleg nem  celsiusról van szó.

      4. Pemzli, ez még csak akadna a házban.

      5. Zsírelválasztó kancsó.

      6. Természetes alapú zsineg, jó hosszú.

      7. Jókora géz, amivel majd négyrét hajtva, vajas borba áztatva bebeorítja a szárnyast.

      Remélem, egy kelléket sem feledtem ki.

      Aztán elkészítették a tölteléket,  csirke levessel vegyítették - ketten szorgoskodtak a konyhában -,  90 deka fehér hagymát és némi szárzellert daraboltak fel, pároltak levessel, zsályával és borssal ízesítették, és még valamivel, amitől elég zöld lett, ezt elfeledtem, lehet, hogy petrezselyemmel?

       Vastagon  bekenték a megtöltött és összekötözött szárnyas minden centiméterjét vajjal, mellé a tepsire sárgarépát, paszternákot, fehérrépát, kakukkfüvet hagymát tettek, amit aztán átpasszíroztak, és felöntötték madeira borral. Ezzel kell.

      És végül megsütötték,  a hőfokra és az időtartamra nem emlékszem, vagyis nagyon kellene erőlködnöm, inkább Rád bízom.

      Ebben a pillanatban őrületes zápor zúdult le, csodálatos illatával. Már szükségem volt esővízre.

      Neked, Katica, van-e rácsod, amely nyitható-csukható, mint a nyugágy?  Speciális, zsírelválasztó kancsód? Most rádöbbentem, milyen hiányos a háztartásom. Nagy szerencsém, hogy hálaadás napunk sincs, mert nagy bajban lennék. 

       

    előzmény:
    MPiggy (31684)
    2010-05-05  16:05
  18. 2010. május 5. 16:0531684.

    A piacon arulnak denever-hazat, ami egy jokora es lapos fadoboz, keskeny nyilassal..... Folrakod egy magas fara es bekoltoznek a deneverek. Gondolkodtam, hogy meg kene probalni....Ha nem is tudjak elpusztitani az osszes szunyogot, de segitenek. Azonkivul bekak is kellenenek...

     

    Most valaki Puccini ariat enekel borzasztoan szepen (nem Domingo, az biztos, valaki fiatalabb lehet ugy tunik) Azt hiszem a Turandotbol. IGEN! most kezdte el a "Nessum dorma" reszt....ami azt jelenti "senki sem alszik"

     

    Nna, tenyleg dolgozni kene nem mulatozni itten!!

     

    előzmény:
    klára13 (31680)
    2010-05-05  11:47
  19. 2010. május 5. 15:5931683.

    "Stephen King gyakran hasznalja fel remalmait irashoz..." ezt elhiszem!!

     

     

    Klara is te is kicsit sajnalkoztok rajtam amiert ilyen Hitetlen Tamas vagyok...En meg azon lepodom meg, hogy mikeppen hiszel el mindent amit nagy emberek elmeselnek, igaznak HISZNEK es gondolnak, akar oszinten  valosagnak gondolnak

     A felfedezesek altalaban nem pillanat szulemenyei, hanem sok-sok munkas het, olvasas, "atgondolkodott" ejszaka van mogotte.

     

     

    Mozart draga szep okos es kulonleges zseni..neki minden szavat aranyba kene onteni.

     

    Egy alkalommal mikor egy ifju,  ambiciozus es kicsit szemtelen   zeneszerzo jelolt megkerdezte MIKEPPEN irja fantasztikus zenejet,(talan azt gondolta majd eltanulja tole a modszert?), a Mester igy felelt : "Csak ugy jon, gondolkodas nelkul - mint a hoeses"

     

    Hat nem szenzacios?

     

    Domingot 100 dollarert talan erdemes megnezni-nem?Meg akkor is, ha kicsit megoregedett, hangja nagyon szep, dramai keszsege toretlen. Olvastam az ujsagban, hogy feletek turnezik mostanaban.

     

    Hogy EN mit almodtam ma ejszaka?? Hosszu, komplikalt, sokszereplos volt mint altalaban. Ismet meglatogattuk a regi kedves kollegat akit csodaszep Torokveszi ut menti villajaban egy honapja a valosagban  vizitaltunk.   Haza meg nagyobb es zaklatottabb volt ezuttal . Ejszaka erkeztunk -szallovendegkent (?!!?)

    Mar nem emlekszem a reszletekre, csak arra milyen nehez volt

     a sotetben eligazdoni a szobak es furdoszobak sokasagaban-

     

     Annak idejen mikor csakugyan ott jartunk, tavozaskor veletlenul az o dzsekijet vettem fol az eloszaba fogasarol-  (mindketto piros volt) csak azt vettem eszre hogy terdig er...zavartan huztam le magamrol.

     

     Ezuttal, almomban, felesegenek foldet sopro,  szormes- elegans borkabatjat vettem fol es elegedetten nezegettem milyen jol all!!

     

    (nem csodalkoznek ha lenne neki hasonlo...!! nadszalkarcsu, ragyogoan oltozo asszony. Titokban irigyeltem is, bar tudtam ostobasag, mert nem egeszseges - allandoan van valami problema vele...ilyen vagy amolyan... Foltehetoen EZ az a ketelu elfojtott erzelem okozhatta az alomkabat megjeleneset)

     

    Kesobb a szereplok valtoztak, valahonnan gyermekeim, unokak  is elotuntek. Nagyon faraszto es szines alom volt!!!

     

    Ilyenkor altalaban eltevedek, most is ez tortent - tobbek kozott.

     

     Pedig konnyu vacsorat ettem, es koran.... Bar utana 2 oran korosztul kekszet sutottem postazas celjabol...kesobb ejfeltajt a magyar mesekonyvet forditgattam, ahogy kicsi Simonnak megigertem. Sokkal hosszabb mint  hittem...

     

     

    Hat nem kulonos, mig ezt irom, egy csodas "tancoslabu" Mozart szimfonia szol  a radioban. Talan a Jupiter lehet. Elhallgatnam napestig.

     

    (Most vege a szimfonianak-nem a Jupiter volt, hanem a 39. aminek nincs beceneve.)

     

    Kellemes szep tancoslabu napot kivanok nektek is! Munkam sajnos vegnelkuli...es be kell fejezni a mesekonyvet is....!

     

    Odakint borong, napok ota minden delutan esik az eso. Jo lesz iden a pitypangtermes, akarki meglassa.

    előzmény:
    csinomjank (31679)
    2010-05-05  09:50
  20. 2010. május 5. 13:2831682.

      Janka, jól emlékszem, hogy S. King írta a Kómát és egyéb, hasonló rémtörténeteket? Talán Donor, vagy mi volt még, amit ismertem, orvosi témákként emlegették őket.  Valamikor tőle olvastam, úgy emlékszem, 89 után jelentek meg,  hatalmas szenzáció volt. 

      Nekem olyan érzésem volt, hogy ezeket a könyveket nem egy ember, hanem valamiféle team írja.  Egészen különböző volt a könyvek egyes részeinek stílusa. Szerinted tévedtem?

      Bevallom, hogy rém rossz könyveknek tartottam őket.

    előzmény:
    csinomjank (31679)
    2010-05-05  09:50
  21. 2010. május 5. 13:2031681.

        Bizony, Janka, hosszú sorát lehetne összeszedni az eseteknek, amikor a tudattalan súgott, rendszerint hajnal felé, az utolsó álomban. Edison is így alkotott.

         De nem baj ám, ha Katica másképpen vélekedik! Bár hiszem és vallom, hogy a legtöbb elutasítással szegényebbek leszünk, azért mégiscsak szabad a választás!

        Légkonditok még mindig javításra vár? Hiszen ez szörnyű! Esetleg lehetne olyasmi eszközhöz folyamodnod, mint az egyik görög drámában az asszonyok, és véget vettek a háborúnak? A pontos adatokat Te biztosan tudod.

       Jöttök haza nyáron? Mindannyian?

    előzmény:
    csinomjank (31679)
    2010-05-05  09:50
  22. 2010. május 5. 11:4731680.

        Egy régi, 98-ban kiadott és vásárolt füzetet nézegettem, Katica, "nagy testvére" egy évvel öregebb, és óriási könyv, a reflexológiát tanulmányoztam, és megállapítottam, hogy könyvvesbarlangom valóságos kincstár, amikor elhúzott házunk felett a szúgyogirtó helikopter. Erről eszembe jutottál.

        Bazsikámmal beszélgettünk egyik este a kertben ücsörögve erről az ügyről. Azt fejtegette, hogy elrontottunk valamit, hogy a természetes ellenségeit számtalan élőlénynek elpusztítottuk, ezért tudnak elszaporodni. Ami persze féligazság e témában, mert a szúnyogok száma a pocsolyák számának legalább négyzetes hatványában növekedik, szerintem. Abban azonban igazat adok neki százszázalékosan, hogy a szúnyograjok az állatokat is agyongyötrik, akár halálukat okozva az erdőben, nádasban. Láttam egyszer egy felvételt, hogy a ménes egész hajnalban ész nélkül vágtat fel alá a gyötrelmes csípések elől.

     Summa summárum, a biológiai szúnyogirtás jó mindenkinek. Vajon a "népeket" lehetetlen ez ügyben felvilágosítani?

    előzmény:
    MPiggy (31672)
    2010-05-03  16:23
  23. 2010. május 5. 09:5031679.

    kreativ almok  -ez nem utopia - hanem a valosag ..

     

     Freidrich August von Kekule almaban latott kepbol ertette meg  a molekulak kapcsolodasat -es igy megalapitotta a szerves kemiat ..

     

    Otto Lowei almaban ertette meg , hogy mi a neurotransmitterek szerepe ...

    Mozart gyakran megalmodta a zenet ,amit nappal lekottazott .

     

      Elias Howe a varrogep feltalaloja  is almaban latott kepbol jott ra - hogyan fejlessze talalmanyat  ugy ,hogy az varrjon is ..

     

      Steven King ugyszinten gyakran hasznalja fel almait az irasaiban .

     

    koszonom az inspiraciot -keszitettem is tegnap  hal kocsonyat ... nekem nagyon izlett -ferjem viszont felelmetesnek talalta az egesz koncepciot  - hogy a lebe belefagyott hust egye -ami remeg  

    igy neki fel kellett melegiteni es leveskent fogyasztotta el ...

     

     

    kiment a divatbol a reform konyha ..

     

    volt ido ugy husz eve - hogy kisvarosunk egyik etteremben elo lehetett fizetni reform ebedre 

    aztan masik tulaj jott -es szemtelenul  elebunk tette a hustol megfosztott fofogast ,mint reform kajat ... es mivelhogy ez a reform senkinek sem kellett -igy kihirdette , hogy vege ,nincs igeny a reform menure es nem kell neki tovabb vinnie ,mnt azt az elejen vallalta ...

     

     jon a placido jovo heten ... en tovabbra is kislany vagyok ilyen jegyarakhoz :) pedig mar van 100 dollarert is ...

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31671)
    2010-05-03  16:11
  24. 2010. május 5. 08:5631678.

    Szervusz Klára!

    Most indulok, tudod amiről irtam, hogy 3 napra elmegyek. 

    előzmény:
    klára13 (31677)
    2010-05-04  19:33
  25. 2010. május 4. 19:3331677.

       Magdikám, válaszomat elvitte a cica.

       Összeszedegetem morzsáit. 

       Virágaid csodásak, mindegyik. 

    Köszönöm Tamás tanácsát,  megfogadom, kreációmat már kidobtam.

    Féyképezőgépem velem is kibabrál néha - különösen, amikor Dodi ügyködött rajta, és Bazsikám siet segítségemre.

       Szégyenkezem, hogy  ilyen panaszkodós lettem, azzal takarózom, hogy ez a kúra mindenkit kikészít. De nem adom fel, 7-8 kilót még muszáj lefogynom. Muszáj, majd csak túlélem. Talán.

     

     

    Szintén gerberát kaptam, nagyon boldog vagyok vele. 

    előzmény:
    Kusza (31676)
    2010-05-04  14:35
  26. 2010. május 4. 14:3531676.

    Jaj Klára, hát honnan szedted azt, hogy a lecsóba keményítő lisztet tegyél. Itt van Tamás is, elmondtam neki ezt az összeállítást, azt mondta, jobban jártál volna, ha egy üveg lecsót vettél volna, mert ennek a paprikának, paradicsomnak nem olyan íze van, hogy lecsónak jó lenne.

    Azért ne szerénykedj, mert igen is tudsz nagyon finomakat főzni, például a múlt heti kocsonya?

    Jaj én meg olyan oktondi vagyok, csak egy kicsit állítottam a fényképezőgépemen, de hogy minek?Lefényképeztem az anyáknapi virágomat, de mikor felraktam a gépre, csak egy ikon jött elő, nem engedte megnyitni. Végül Tamás jött rá, hogy videó felvételre állítottam a gépet.

    Itt vannak a virágaim, a gyöngyvirágot és a rózsaszínű csokrot Gyuritól kaptam, az angol muskátlit pedig Tamáséktól.

    Nem tudom, hogy annak a rózsaszínű virágnak mi a neve, középen egy gerbera van. 

    előzmény:
    klára13 (31675)
    2010-05-04  13:38
  27. 2010. május 4. 13:3831675.

      Magdikám, Te, aki minden étkek nagyszerű elkészítője vagy és csakis finomságok kerülnek ki kezedből, mondd meg nekem, kérlek, miért vagyok képtelen normálisat főzni magamnak?

      Tegnap visszatértem fogyókúra ortodox változatához, és miután itt panaszkodtam egy sort,  felpattantam szobai szamaramra és letekertem, mint kiírta, 12,3 kilométert fél óra alatt. Folyt rólam a víz, de pulzusomat 120 alatt tartottam, mint illik. Aztán elmentem bevásárolni,  vettem négy gyönyörűszép, illatos tv paprikát, négy piros, érett és illatos paradicsomot, egy kicsike cukkinit és krumplikeményítőt. És elképzeltem a fincsi lecsót, és elkészítettem, és, íme, rossz.  Rossz az íze, savanyú, az állaga rémes, mert valami tükörszerű lett a keményítőtől. Mi a csudát tegyek? Kicsike tányérral ettem belőle, és súlyos szívdobogást kaptam tőle.

      Lehetséges, hogy főztömbe előbb-utóbb belepusztulok?!  

    előzmény:
    Kusza (31674)
    2010-05-03  19:54
  28. 2010. május 3. 19:5431674.

    Kata nagyon sajnálom, hogy elszállt a nekem írt levél, tudod, hogy mennyire szeretem a jó hosszú tartalmas leveleidet olvasni.

    Most a nagyfiaméknál voltam, ott köszöntöttek anyáknapján, na persze a távolban lévő gyerekeim telefonon köszöntöttek. Ma hazajöttem és itt várt a virág csokor, vagyis csokrok, mert egy kis gyöngyvirág és egy rózsaszínű csokrot kaptam.

    A menyem köszöntése nem a legjobban sikerült, mert a fiúk egy cserepes krizantént vettek neki. Egy kicsit bosszús voltam a virágárúsra, szólhatott volna, hogy ez nem anyáknapjára való virág. Utána csak jót derültünk rajta, biztos mégegyszer nem fog előfordulni.

    előzmény:
    MPiggy (31664)
    2010-05-02  21:38
  29. 2010. május 3. 17:0431673.

     

    Dodi   Noni

    Talán azért annyira más a másik, mert különben másolat lenne!

    Hallom Benikém  rosszalló hangsúlyát: mindig ilyen bölcseket mondasz!

    Dolgozni... csak úgy téblábolok, elszántság és erő nélkül. Szerencse, hogy úgysincs különösebb dolgom, ami adódik, az bármikor elvégezhető.

      De azért most összeszedem magamat és elvágtatok -  Zsuzsinak élelemért, és vízért, magunknak.  Ez utóbbi ügyben nagyon meghatódtam, lépcsőmre volt téve, a kiskapun belül, két csomag, azaz 12 flakon víz. Ó, mondtam, milyen  figyelmes Zsófikám - mint én, mert mindig közös csomagtartónyi víz, amit hazacipelek -, egyet felhoztam, mert már három napja a rémes klóros csapvizet iszom. És ma reggelre eltűntek a flakonok! Tehát Zsófikámét csócsáltam meg, és csak a kutyák lepisilése elől menekítette ide. Meglepődött volna, ha felcipelem őket! Hiszen majdnem!

      Na, nekiveselkedem ennek az óriási feladatnak!

    előzmény:
    MPiggy (31672)
    2010-05-03  16:23
  30. 2010. május 3. 16:2331672.

    Dodo es Noni igazi tunderi kis kolkok (je, meg a nevuk is hasonloan cseng)

    Nagyon jol emlekszem mikor kicsi Simon annyi idos volt mint  hugocskaja, mert akkor mentunk a kirakodovasarba, Main-be; jo hosszu autout volt. 2 es fel eve, szeptemberben. Egesz uton meselt, meseltetett, magyarazott, valamennyiunket a kisujja kore tekert...minden erdekelte, az autok, lovak, tehenek...a hold az egen. Mikor a kikotoben setaltunk a viztol 5 lepesre lecovekelt es hatarozottan, fejet razva kozolte "kicsik NEM mennek a vizhez" ahogy anyjatol hallotta napokkal korabban.

     

    Most is ilyen "kisoreg" mindent hall, mindent ert... (Mikor ott jartam kozolte haragszik a picikre mert Zsofika szenved miattuk...)

     

    Noni pedig a maga kis szines vilagaban szokdel, tancol...nyuzsog. Bar sok szot ismer-es mond, csak legyen aki megertse- de egeszen, egeszen mas.

     

    Sajnos kenytelen vagyok dolgozni-pedig szivesen beszelgetnek meg...

    előzmény:
    klára13 (31670)
    2010-05-03  15:42
  31. 2010. május 3. 16:1131671.

    Kreativ almok? Milyen jo is lenne....

     

    Szerintem a vilag, a termeszet   legtobb megnyilvanulasat NEM ertjuk, csak talalgatunk. Az almokat is  belertve. Azokat is "magunk kepere es hasonlatossagara" alakitjuk.

     

    Nincs abban semmi rossz.

     

     

    ............................................. ......................

     

     

    En is csodalattal nezem az egzotikus Kelet sok megnyilvanulasat. Idegen, titokzatos vilagat. De EZ a film nem azt mutatta eppen.

     

    ................................................ .........................

     

    A kocsonyakhoz picit jobban ertek- mondom en.

     Szarnyasokbol is nagyon finomat lehet kesziteni.  Massziv csirkehuslevest fozol, sok-sok aprolekkal, plusz labakkal...(ha kapsz esetleg). Aztan leszurve tanyerba rakod, husszeletekkel, fott zoldsegekkel ...kemenytojas karikakkal.

     

    Ugyanez halbol is eloallithato.

     

    Igen, sok a kifozde, az etterem. Ahogy elnezem a valasztek nagyon hagyomanyos es igen limitalt- semmikeppen sem egeszseges.

     

    Nosztalgiabol vettem franciasalatat, kaszinotojast az elelmszeruzletben- massziv majonez volt az egesz.  De az osszes "salata" ugyanugy nezett ki..akar kukorica, akar zoldborso..krumplisalata, mind ugyanabban a majoneztengerben uszott. Nesze neked Mezes Macko es Imbisz.

     

    Ami szep es jo es finom az a piacok zoldseg es friss hus kinalata....  NEM a kesz, lacikonyhas valasztek.

     

    A Feny utcai tejbolt padlizsankremje, korozottjei, medvehagymas turokremje kituno volt....

      

    előzmény:
    csinomjank (31669)
    2010-05-03  13:41
  32. 2010. május 3. 15:4231670.

    Nálunk, bizony, Katica, hiányzik az összes HOZZÁVALÓ. Csak szemerkél az eső, ami magvetéseimnek jót tesz, de mindannyian jobban szeretjük a kék eget.

    Szóval Nálatok nyár van? Megfigyeltem már, hogy mintha szinte kimaradna a tavasz és az ősz. Kicsike jut belőle, kevés. 

      Reggel még száraz volt az nap, leballagtam kávémmal, ücsörögtem hátul, Zsuzsi és Lili gyilkolták egymást, Tomival néztük. Aztán megékezett Dodó. Szörnyülködve tekintett bögrémre, és nekilátott megfogalmazni véleményét:

      _ Ávé... ekeke... ojjó... etejű... szúj... vág... éjes...

       kévé, fekete, forró, keserű, szúr, vág, éles.

      Vagyis összegyűjtött mindent, ami rossz és veszélyes valamiben, és ezért elutasítja. 

      Aztán körülnézett:

      - Eki... ajap

      Teknős, harap.

      - Pitujka ... ajap - szőtte tovább gondolatait.

      Látnom kellett, mennyire veszélyes a világ! 

     

      Beni ennyi idős korában leült mellém és kérte, beszélgessünk. S pontosan úgy fogalmazott, mint egy nagy szókinccsel  rendelkező felnőtt. Ezzel persze dehogyis azt akarom mondani, hogy valami baj van itt v agy ott. Csak emlékezem. Beni úgy volt tündér, Dodi így csodálatos.

    előzmény:
    MPiggy (31665)
    2010-05-02  22:08
  33. 2010. május 3. 13:4131669.

    Csodalkozom azon ,  hogy ennyire elutasitod az almokban levo rendszer  letezeset ... pedig az alom kreativ voltarol , nem egy  tortenet van ...

     de az almok josolnak..tudod , hogy nagymamam  eleteben elofordult , hogy megalmodott valamit ,ami minden apro reszleteben beteljesult ... nem szimbolumokban , hanem teljes jelentesben ...

     

     

    gyerekkoromban volt e gy sulyos balesetem   az ovodaban .... anyu elozo ejjel nagy tuzet latott ott ... ez szimbolum volt...

     

     

    de viszont a nagylanyom  cirka negy eve  - azt almodta , hogy  terhes voltam es elment a baba  ...es tudod , ha o nem mondja el nekem ,akkor nem jovok ra ,hogy tenlyeg terhes vagyok es tenyleg  epp  megy el ...igy viszont van egy helyes kis haromeves  legenykenk ...

     

     

    kivanok neked eredmenyes ,kreativ ,joslo almokat.....!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  34. 2010. május 3. 13:3031668.

    Magambol indultam ki ,mikor azt gondoltam szepnek lattad a Keletet . En mindig annak hittem -es sokszor   es mikor  a taxiban ulve a sofor bekapcsola valami Indiai melodiat sokszor lelkem nagyon mesze repul .. Gangesz patrjaira ... almodozni deli veron ...

     

    A  hunza neprol hallottal mar? Ok is hegyi nepek Pakisztanban es nagyon sokaig elnek pedig igen kemeny az eletuk ...

     

    Vannak nagyon ontudatos nepaliak  itt . Ez a dolog itt nagy hiany cikk . Lattam egyszer , hogy a korcsolya oktato nepali holgy lekvert egy pofont egy helyi kisfiunak -aki ot arcon kopte ...mikor rendre utasiotta a palyan ...

     meg eletemben nem orultem ,annak ha egy gyerek kap egy pofont ... de akkor nagyon ....

     

     A legtobben meghunyaszkodnak . a sogoromnak most volt egy sulyos balesete  . belerohant egy 16 eves helyi kolok ,akinek meg jogsija sem volt ... a fiu kulonben a helyi uralkodo tavoli rokona ... s persze sogorom nem mer feljelentest tenni  ellene - hiaba a sok tanu mellette .. hiaba , hogy elvesztett egy kocsit ...  es o keke meg zold  es agyrazkodassal kuszkodik ...

     

     Furcsasagok ? Egyszer a varoskankban beszelgettem egy ugyvednovel . Jot nevettunk azon , hogy hozza meg hozzam is hasonlo alakok ternek be ... o hozza mert valni akarnak ... es gyontato papnak nezik ... enhozzam azert , hogy tanitsam oket vagy forditsak le egy allas ajanlatot  vagy szerelmes levelet -de a vege legtobbszor az lett , hogy elmeselik eletuket ... egyes emberek ramneznek es ellenallhatatlan vagyat ereznek az irant , hogy minden titkukat ram bizzak -pedig en nem igenylem ezt ... tanitvanyok , turistak ,munkabol hazafele tarto asszonyok ,buszon , vonaton mellettem ulok ... szomszedasszonyok ... emlekszem , hogy szerettem  gyekkoromban gyesen levo kismamak korul  tenferegni  es ok sokszor  csak beszeltek  beszeltek nekem .. aztan megdobbentek azon  , hogy egy tiz eves gyerekkel felnott modra  beszelnek ...

     

    előzmény:
    MPiggy (31654)
    2010-04-30  00:43
  35. 2010. május 3. 13:1031667.

    Nincs meleg a kocsonyahoz ?

     

     Itt meleg van ... Es meg nem tanultam ki a disznomentes kocsonya kesziteset . Valamikor nagy kedvencem volt .Barmilyen evszakban .

     

    Persze anyu csak egyszer ketszer  csinalt evente - de volt egy bisztro , ahova neha elmentunk   a testvereimmel ebedelni ...ott mindig volt ....

     

     regi regi bisztrok , onkiszolgalo ettermek ... hova tuntetek a multnak homalyaban ...?

     

    pont most monjda anyu , hogy milyen sok kifozde van - hazhoz is viszik az etelt ...de o inkabb foz maganak ....

     

    lattad mar az en alvo buddhamat ? amit a hotelben fenykepeztem , azert szeretem , mert indiainak abrazoljak -mintahogy igazabol is az volt  -es nem ferdeszemunek :)

    meg persze az angyali nyugalom  az arcan ... mint egy kisbabae ...

     

    nehez a fogyokura ... en inkabb olvadok ... ferjemnek nincs ideje  legkondit  javitatni ...

    előzmény:
    klára13 (31652)
    2010-04-29  20:40
  36. 2010. május 3. 11:1631666.

       

     

     

       "Az ember lelke

                  akár a víz:

          az égből hull le,    

         az égbe hág föl,

              alászáll újra,

           a föld lehúzza,

                örök a kör."

     

                      Goethe

    előzmény:
    MPiggy (31665)
    2010-05-02  22:08
  37. 2010. május 2. 22:0831665.

    Nalunk csodaszep nyar kosozntott be ma reggel, bar tegnap is keszulodott. Delutanra 23 fok,

    kek eg.

     

    "Nyar van nyar! Ropke lepke szall viragra zummog szaz bogar.Orgonankon csokot valt az ifju gerlepar!!"

    Micsoda smaltz...

     

    Azt se tudtuk hol kezdjuk  a "kerteszkedest"...maris le vagyunk maradva, a pitypangok atvettek a dolgok iranyitasat. De azert kitakaritgattam egy agyast, mig ferj a garazs teli koszreteget tavolitotta el...

     

    Ezzel otthoni kis kiruccanasunk szinte elerhetetlen tavolsagba kerult-hat nem kulonos?

     

    Tegnap volt a Metropolitan utolso idei kozvetitese, ezuttal Rossini  "Armida" cimu darabjat jatszottak. Se te, se en se masok nem ismerik- 200 eve sehol nem jatszottak. pedigs zepseges zene...gyonyoru ariak, igazi "bel canto" ami pusztan annyit jelent "szep dallam" de altalaban rendkivuli kepessegu enekeseket kovetel ( Donizetti es Rossini voltak a nagy mesterei)

     

    Az o operaik igy aztan nem sok tortenetet vagy izgalmat hoznak, inkabb kicsiket operettes, romantikus...egyszeru szerelmi haromszog...lasd Szerelmi bajital. Avagy moka kacagas mint a Sevillai borbely. 

     

    Armida egy szepeseges varazsereju egzotikus hetcegno (Damaszkuszt emlegetik, de ennek sok jelentosege nincs...) Szerelme Renaldo a harcmezo es az egyeni boldogsag/ szerelmi legyott kozott kell hogy dontson...A varazsereju szepasszony minden trukkje, csabitasa ellenere a harmadik felvonasban vegul is  a kotelesseg,az erkolcs es hivatas mellett dont...sok-sok gyonyoru duett utan. Armida tunderkertje telisteli kupidokkal, koboldokkal, tancos labu nimfakkal...szerelme igaz, dehat Renaldot varja a harcmezo-nem is akarmelyik, hiszen seregevel a kereszteshadjaratban vesznek reszt (noha ez a resz kicsiket homalyos, Zion hegyet eleg sokszor megemlitik. Azt kell bevenni. A katonak meglehetosen fura, foldigero lovagokhoz illo szoknyaban es pancelmellenyben enekelnek a hatterben...

    Bar nem mindig vagyok hive a modernizalasnak, de szerintem ez a darab jobban jart volna ha kicsit kozelebb hozzak az idoben, valamifele ismeretlen mesebeli kiralysagot raknak Zion helyett a kepbe (Burkus??)

    Dehat nem en vagyok a MET muveszeti igazgatoja...

    Egyebkent mult heten a vonaton egy hosszu cikket olvastam arrol milyen vegtelenul el van adosodva a MET milyen irgalmatlanul sok penzbe kerulnek az eloadasok...mikozben egyre csokken a szponzorok listaja. Ha nem tevedek 34 M dollar defizitjuk van momentan. Ebben nem allnak egyedul, a vilag csaknem valamennyi operatarsulata penzgondokkal kuzd...

     

    Megyek.., kozben elkeszult a nap levese, a marhahusleves, sok-sok sok zoldseggel. Bar ferj szinte sosem ker, vagy rendel ebedet/vacsorat, maximalisan ram hagyja a dontest (hogy ugy mondjam nem segit a dilemmaban) ezuttal elsohajtotta kivansagat...meg otthon, egy piaclatogatas soran.

    Nna. most meglesz.

     

    Holnaptol jonnek majd a sovanyabb napok...

     

    Ma reggel folhivtuk a gyerekeket..Simon vette fol  kagylot. Rogton elujsagolta naluk borus az ido, nagy felhok lognak az egen, "jon a vihar"-mondta- "esovel, dorgessel, villamlassal, az osszes HOZZAVALOVAL"

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31662)
    2010-04-30  22:15
  38. 2010. május 2. 21:3831664.

    ...fakon VIRUL a hajtas, eltessuk a magyar nepet!!

     

    Errol jut eszembe. A piacon van egy bacsika aki allandoan fujja a szajharmonikajat ( kalapjaba penz hulldogal). En altalaban nagy ivben elkerulom. tegnap megis mellette mentem el, hat mit hallok, ismeros dallamot jatszik, mi is ez...? Nem mas, mint a szovjet (ma orosz) himnusz...!!! Roppant cifrazta, . Megvartam mig vegre befejezi (fejemben kozben hozzaenekeltem a szoveget amit o nyilvan nem tud) Fogam kozt szurtem "milyen szep melodia...fulbemaszo!!" mire boldogan mosolyog es kozli szeret himnuszokat jatszani..

    Neki legyen mondva. De ezuttal en is tettem a kalapjaba egy kis aprot. Gondoltam a magyar himnusz biztosan nincs a repertoarjan, de megkerdezni nem kerdeztem.

     

    Penteken irtam egy hosszu valaszt neked, a gesztenyetortat dicsoitettem (feltetlen kiprobalom!) Hogy mirol volt meg szo fogalmam sincs, mert ahogy befejeztem elnyelte az nlc ordoge...

     

    Szep volt az Anyak napja nalatok? itt jovo vasarnap lesz. Mindig majus masodik vasarnapja errefele.

    előzmény:
    Kusza (31663)
    2010-05-01  15:16
  39. 2010. május 1. 15:1631663.
    Énekszó és tánc köszöntse, zengjen a dalunk pajtás, fákon fákon ujjúl a hajtás, köszöntsük a magyar népet!
    előzmény:
    klára13 (31662)
    2010-04-30  22:15
  40. 2010. Április 30. 22:1531662.

     

      Itt van május elseje!

      Énekszó és tánc köszöntse!

     

    előzmény:
    klára13 (31661)
    2010-04-30  18:03
  41. 2010. Április 30. 18:0331661.
       Katica, a kardfogú tigris egészen lázba fogja hozni Benikét is, ahogy Kicsi Simont, és amint a Libri felé járok - hamarosan - begyűjtöm mindkét csemetének. Izgalmas műnek ígérkezik cime alapján.

        Ma Benikémék anyák napi ünnepségén voltunk, minden anyuka kis virágot kapott, gyermeke szívecskéjével.  Érdekes volt Benit megfigyelni a társaságban. Jó kis műsor volt, aranyosak voltak. Édesanyjuknak ajándékként ki-ki lerajzolt egy emlékezetes eseményét életének. Benikém rajzán a vízi csúszdán ő csúszik, Dodi igyekszik felfelé, és édesanyjuk várja őket a vízben. Fent én locsolom a virágokat piros házi ruhában.

      A fán és lent, a fűben csücsülnek a madarak a tanulásban nyújtott teljesítmény szerint.  Benikém madara a három legmagasabban ülő kismadár közül a középső, a piros.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31656)
    2010-04-30  00:59
  42. 2010. Április 30. 17:3331660.

    Belenyugvo es bolcs... De nekem mindig "titokzatos" is.

     

    Mar sokszor emlitettem, hogy kisvejem (Zsofika ferje) megrogzott buddhista.Most ottjartamkor peldaul a kis oltarszeruseg, ezmegaz mellett aludtam a matracon..az o szobajaban ...O komolyan veszi es "dolgozik" rajta...allandoan olvas, tanul..medital...hetvegeken mindenfele "tarsadalmi-kozossegi" feladatai vannak a kis csoprttal ahova tartozik.

    Bar elete es eletkorulmenyei egyebkent "nyugatiak",  de azzal egyutt elegge sok energiat es idot fordit a hitere, lelkenek rendjere.

    Ezzel csak azt akarom mondani, senkinek sem sikerul "csak ugy" elsajatitani, vagy segitseget kapni a buddhizmustol...komoly ara van.

     

    Azt nem allitom, hogy leanykam minden  alkalommal el van ragadtatva mikor a kozossegi aktivitas az o rovasara kerul eloterbe.... De igyekszik elfogadni. (Napjainkban egyre kisebb leleksedessel....)

     

    .............

     

    Kellemes szep hetveget nektek!! Remelem eltunnek vegre a felhok es kisut a Nap. nagyon borongos het volt.

    előzmény:
    klára13 (31657)
    2010-04-30  11:38
  43. 2010. Április 30. 16:3831659.

    Szervusz Klára!

    Megint utazom, várom Tamást, hogy  jöjjön a ballagásról, és megyünk. 

    előzmény:
    klára13 (31658)
    2010-04-30  11:42
  44. 2010. Április 30. 11:4231658.
    Az első képen több, mint kedves: elfogadó.
    előzmény:
    klára13 (31657)
    2010-04-30  11:38
  45. 2010. Április 30. 11:3831657.

      Bizony, Katica, egyetértek Veled, a buddhizmusról alkotott véleményeddel. A többség itt a nyugati féltekén csak kapisgálja az egészet, fogalma sincs a lényegről, mert képtelen megtapasztalni. Közéjük tartozom, sajnos, és amikor lelkemen egy rossz gondolat eluralkodik, és képtelen vagyok megállítani, csak hápogok, mint kacsa, akit elkergettek a tó partjáról. Ilyenkor elfog az irigység, hogy vannak, akik elsajátított technikákkal játszva lecsendesítik lelküket. Magyarán: fütyülnek a világra, nem ér el hozzájuk. Igaz, hogy a glóbusz másik felén, többségükben, és mint szó volt róla, sokan nyomorban, üldöztetésben; de megvan ez a menedékük, a meditáció.

      Elővettem most Buddhámat, aki 35 éve él velem. Talán jobban  szemügyre vettem, mint eddig bármikor. Most látom, hány arca van: a békés, a kedves, az uralkodó, és végül teljes pompájában.

      Különös felfedezésem: őrizgetek évek óta 20 darab 22 karátos aranyfüst lapocskát, többször töprengtem rajta, minek. Most jöttem rá - látván Buddhám megkopott kinézetét, hogy mindenütt látszik a fekete lakkréteg amely az aranyozás alatt van, és ez jogos, mert a 17. századból való -, hogy hát miatta.  Az ő fényét kell visszaállítanom vagy állíttatnom velük.

    előzmény:
    MPiggy (31647)
    2010-04-29  16:07
  46. 2010. Április 30. 00:5931656.

    Miota a vilag vilag, en MINDENKIVEL megalltam beszelgetni aki szoba allt velem. De a beszelgetok nagy szazaleka egyszeru hetkoznapi, minden sallangtol es furcsasagtol mentes leny volt-akarcsak en.

     

    előzmény:
    csinomjank (31650)
    2010-04-29  20:03
  47. 2010. Április 30. 00:5431655.

    Weores Sandor ezen kedves veriskeje azon kevesek koze tarozik amit kivulrol tudok ( a masik a To vize to vize csupa nadszal...minden idok legaranyosabb mondokaja)

     

    Mar nem is tudom honnan, tan a Gogos Gunar Gedeonbol ismerem oket.

     

    Volna egy borzasztoan nagy keresem..ha a libriben belebotlasz az OSEMLOSOK cimu remekmube, aminek a cimlapjan egy kardfogu tigrois kuzd elszantan egy masik hasonloan vad kulseju ellenfellel...szoval ha rabukkansz, elkuldened??? Ugyanis az toretent, hogy Lics pocs -al egyutt egy konyvjelzot is hazahoztam Simonkanak. Ugyesen elhelyezett egyeb Mora kiadvanyokat hirdet..Simon szeme nagyon megakadt a kardfogu tigrisen en tarsain..megigertem, legkozelebb elhozom neki. De ha te elkuldened (hajopostan, hiszen  nem surgos!!) akkor Karacsonyra is megkaphatna-esetleg.

     

    De csak akkor, ha nem problema neked!!

     

     

    előzmény:
    klára13 (31651)
    2010-04-29  20:17
  48. 2010. Április 30. 00:4331654.

    A film amit lattunk napjainkban megjelent dokumentumfilm volt. Nem hiszem, hogy lattad volna. En egyebkent egy szoval sem allitottam, hogy messzirol a kelet "szep" lett volna. Nekem ugy tunt, hogy mas, kulonos, tanulsagos es nehez amit a nepali hegyek kozott elok elnek. Neked is, nekem is ismeretlen vilag.  Egyaltalan nem tunt romantikusnak. A film keszitoi sem probaltak nagyszerunek mutatni.

     

    Azt mondod az almok "tobbek" hiszen josolni lehet beloluk? Nem. szerintem nem lehet josolni vagy tanulni beloluk. Az almok, azok almok. Nem tobb, sem kevesebb. Delibab, visszatukrozodes, csaloka egi feny.  

    előzmény:
    csinomjank (31650)
    2010-04-29  20:03
  49. 2010. Április 29. 21:5431653.
    Üdvözlöm!

    Az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológia szakos hallgatójaként meghívom egy egyetemi kutatásomban való részvételre. Ebben a vizsgálatban arra a kérdésre keresem a választ, hogy mennyire összetett lény az ember.

     A kérdőív rövid, mindössze három oldalas. Személyes adatait természetesen nem kell megadnia.

    A kérdőív kitöltéséhez kattintson ide:
    http://tinyurl.com/akerdoiv

     Köszönöm, hogy részvételével segíti a munkámat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  50. 2010. Április 29. 20:4031652.

       Janka, szörnyű, ami a világban van. Nagyon elkeseredett emberek, hiszen az öngyilkosság náluk különösen nagyon rossz következményekkel jár, amint olvastam. Így, belegondolva, rá kell jönnöm, milyen jó dolgom van és milyen szamár vagyok időnként. Azt hiszem, ez a diéta hülyít már meg, ki  kell találnom valami mást, elviselhetőbbet.Hét kilót muszáj még lefogynom. Akkor sem leszek nádszál, nem is akarok az lenni, de talán elhagyhatom vérnyomáscsökkentő gyógyszeremet, amit eddig negyedre sikerült leszorítanom.

       Bocsásd meg, hogy Rád zúdítottam következményét annak, hogy bal lábbal keltem fel. Most estére kissé megjavultam, itt járt Szilveszter, elvitte kocsonyáját, sőt egy vájdlinggal küldtem apjának is. Mindig nagyon szerette a kocsonyát, talán főznek neki most is, de azért biztosan jól jön egy falat a régmúltból.

      

    előzmény:
    csinomjank (31650)
    2010-04-29  20:03
  51. 2010. Április 29. 20:1731651.
    Weöres Sándor:

    Harap utca három alatt
    Megnyílott a kutyatár
    Síppal-dobbal megnyitotta
    Kutyafülű Aladár
    Kutyatár, kutyatár, KutyafülűAladár.

    Húsz forintért tarka kutya,
    Tízért fehér kutya jár,
    Törzsvevőknek öt forintért
    kapható a kutya már,
    Kutyatár, kutyatár, kutyafülű Aladár.
    előzmény:
    MPiggy (31648)
    2010-04-29  16:22
  52. 2010. Április 29. 20:0331650.

    Talan azert vannak kulonos ismeroseim , mert mindig megalltam  barkivel beszelgetni ,aki valamilyen mertekben szorakoztatott .

     

      az nem a kis buddha film volt ? deja vue .. en is fel voltam dobodva tole ... mikor lattam ...

     milyen szep a kelet igy messzirol ...

     

     itt kozelebrol  a nepali emberek elete roppant nyomosrusag .. . magas ongyilkossag , retteges a maoista seregtol , hogy elraboljak a gyerekedet  vagy ha van egy kis penzed,akkor kinyirnak  bar most allitolag beket kotottek  a maoistak a kormnanyal ...

     

    a nyomorusaguk mertekerol szemleltetesnek csak annyit , hogy egesz India tele van nepali hazi szolgakkal .. mert ehberrert elszegodnek az indiai also kozeposztalynak ...

     

      emlekszem egy indiai etteremben voltunk egy eve talan s ott szolgalt fel egy finom arcu nemes tekintetu  roppant kedves kis nepali pincer ...milyen elszornyedve  figyeltuka kontrasztot  kozte es,sebhelyes arcu maffiozo kinezetu  munkaltatoja kozt .., aki  del -indiai ember volt  ...

     es ezek a gyerek reinkarnaciok - par eve olvastam a hirekben  , hogy egy nepali nyolc eves kislany kerte , hogy hagyjak ot beken , ne imadjak ot istenkent , o gyerek akar lenni  es kesz ...ertheto nem ?

     

     az almok tobbek ,mint inger reakciok ... ha csak azok lennenek ,akkor  hogy tudnanak josolni ? 

     

     e foleg a visszatero almok ...  az en ferjem is ritkan emlekszik ...

     

     igazad van   mar kamaszkent felismertem , hogy nagyon tudatosan kell elnem ...   nem is ertem , hogy cipelhetek ekkora hajat magamon - ilyen tudatos noszemely ... habar most a nappaliban elromlott a legkondi  es ketto napja  olvadok ...( 35 C)

    előzmény:
    MPiggy (31647)
    2010-04-29  16:07
  53. 2010. Április 29. 17:5231649.

    Kata felőlem árulhatják a megtisztított zöldséget, én olyat sosem veszek, míg dolgozam akkor sem, most meg van időm megtisztítani.

    A lányom is mérgelődött mikor kikerült Olaszországba, hogy mindenki a gulást kérte tőlePedig vannak fínomabb ételeink, például a töltött káposzta, vagy a kocsonya!Olvastad, Klára, hogy bekocsonyázott?

    Ezt a gesztenye torta receptet, már megigértem Klárának is hogy leírom.

    Tehát:

    Gesztenye torta!

    6 tojás sárgája, 6 kanál porcukor, 1 dl étolaj, 6 evőkanál kakaó, ezt felverni, majd 6 evőkanál lisztben elkeverünk 1 fél sütőport, és a masszához keverjük, végül a felvert tojások habját tesszük hozzá.

    Ez a tészta recept, de nekem nagyon sűrű lett, én egy kis joghurtot tettem hozzá, mert különben kőkemény lett volna.

    Krém:

    2 dl tejben megfőzzünk egy vanilia pudingot, kihűtjük. 15 dkg porcukorral elkverünk 15 dkg rámát, vagy vajat.Majd a kihűlt pudinggal és egy csomag gesztenye masszával / 25 dkg/ összekeverjük. Végül a tetejére teszünk 3 dl hullala tejszínt felverve, majd csokit reszelünk a tetejére.

    Nem tudom lehet-e Nálatok kapni ezt a fajta tejszínt? Még nem találkoztam ilyennel, úgy képzeld el, hogy szombaton csináltam a tortát, de még most sem esett össze a tetején. 

    Ez egy nagy tepsi méretű tészta, én csak 4 tojásból csináltam most, persze így mindent lejjebb vettem, és torta formában sütöttem. 

    előzmény:
    MPiggy (31648)
    2010-04-29  16:22
  54. 2010. Április 29. 16:2231648.

    Igen Magdikam, mar itthon vagyok hetfo este ota. Valojaban mar nagy lendulettel dolgoznom kene, de nem nagyon akarodzik... Meg egy hetet ajandekoztam magamnak, azaz a honap vegeig meg ilyen "atmeneti" lebego helyzetben vagyok se itt, se ott.

     

    Szerencsere a munka -ami ugyan vart ram rendesen kedd reggel,  elviselheto meretu. Ezt most maximalisan kihasznalom.

     

    Talan emlitettem fozni NEM fozok csak alapjaratban..esszuk a hutoben hagyott maradekokat. Epp ma gondoltam megsem valo ez, talan veszek friss hust meg ujkrumplit hazafele menet..aztan ihajcsuhaj.

     Otthon a piacokon amulva es irigykedve lattam, hogy megtisztitva aruljak az ujkrumplit...gyalulva a tokot...tisztan-becsomagolva a leveszoldseget..

     

    Mindezt most gyorsan elfelejtem, "magad Uram.." kovetkezik.

     

    Annyi finomsagot ettunk az elmult honap soran, hogy kenytelen leszek vendegeket hivni megpedig  hamarost, hogy "atadjak" kicsit a latottakbol. Most hetvegen majd magunknak fozok "goulash"-t, amit otthon minden sarkon arulnak (mintha MAS finomsag nem letezne kishazankban!!)

     

    A napokban folraktal egy nagyon finomnak tuno gesztenyetortat. hogy csinalod??? Leirnad a receptjet??

     

    A porcelan kutyus mesejet meg sosem hallotam. edseapad biztosan az o gyerekkorabol hozta magaval.

    Probalok visszaemlekezni Macko ur es csaladja kalandjaira, sajnos nem megy. Nagyanyamnal  volt meg a konyv ( a bocsok neve Zebulon es Dorka). Folyton nyuztam, hogy meseljen belole..valami butuska vilagkoruli utazas volt benne, inkabb a kepekre emlekszem...Sokszor kotelnek allt, orrara tolt szemuvege is roppant tetszett nekem, meg a mosolygo nefelecskek szemek "folotte". Engem mindig "kisjany"-nak hivott.

    előzmény:
    Kusza (31638)
    2010-04-28  20:40
  55. 2010. Április 29. 16:0731647.

    Kulonos ismeroseid vannak Janka!

     Mar sokszor gondoltam, hogy az en eletem roppant egyszeru vaganyokon halad, hetkoznapian normalis nepekkel korulveve. Vagy talan csak nem veszem eszre ami "mas" es kilog a sorbol...?

     

    Az alomfejtesek lattan, azokat hallvan egy kicsit mindig razom a fejem-biztosan ismered ezt a sozkasom, mar sokszor eldunnyogtem. Tartalmat, ertelmet, valosaggal valo osszefuggest keresni a delibabkent atfuto kepek kavalkadjaban jo mulatsag, de semmifele  alapja nincs (szerintem)

    A kutatasok szerint az alvasnak azon szakaszaban ( a "rem" fazisban) almodunk amikor a szurkeallomany legelenkebben dolgozik, megpedig emlekkepek, memoriak tarolasaval van elfogalalva. Ekkor a legszorosabb a kapcsolat a "tudatalatti", de fontos agyreszekben tarolt infomacio "magasabb szintre" valo emelesevel. Azaz, maskeppen megfogalmazva, szuksegunk van arra, hogy almodjunk.

    Dokan azt hiszik ok sosem almodnak (ferjem is ezek koze tartozik) de ez csak azt jelenti, nem emlekeszenek ra, a "rem" fazist naluk mely alvas koveti..masok felszinesebb szakasszal folytatjak, vagy folebrednek..jobban megorzik. Ha egy mely alvas fazis utan ebredsz fol akkor nagyon nehez ujra elaludni, mert ugy tunik mar "kialudtad" magad.

     

    Szoval sem allitom, hogy  mindig minden megmagyarazhato. Het vegen Agnes lanyommal egy dokumentumfilmet neztunk, cimet nem jegeyztem meg.

    Egy buddhista szerzetest kiser vegig, 2002 es 2007 kozott. A buddhista vallas hisz a reinkarnacioban, sot abban is, hogy a hivo "kerheti" milyen formaban fog ujra visszaterni az eletbe.

     

    A filmben szereplo szerzetes annak a kisfiunak a kereserere indul, aki az o tanitojanak, egy nagytekintelyu es magas rangu szerzetesnek a reinkarnacioja- mert az oreg, halala elott AZT igerte,(tudta) hogy ismet tanitokent, kivalasztottkent lesz veluk. Azaz mint sajatmaga...

     

    Kulonos, kulonos tortenet. Nepal hegyei, sziklai, falvai kozt (mindenfele jelet, szabalyt..."iget" kovetve, nem csak atabotaban maszkal...)az egyik apro telepulesen vegul is raakad ARRA a kisfiura aki szinte egyidoben szuletett az oreg halalaval...Ekkor meg csak karonulo, par honapos dundi kisbaba...de a szakerto szem latja a "jelet"...

     

    Komplikalt, alapos es korultekinto folyamat amig beigazolodik, a kis lurko azonos (?) az elhunyt mesterrel....

     

    A film vegen tan 5 eves...elhivatott kisokos...meltosaggal viselkedo kulonos kisgyerek. Olyan dolgokra "emlekszik" amirol sosem hallhatott, amiket soem latott rovid kis  eleteben...( a fiatal szerzetes vegig vele van, neveli, tanitja...ellatja)

     

    Sajnos a film alatt roppant almos voltam, igy sok reszletet nem is lattam. talan erdemes lenne ujra megnezni .

     

    A tortenettol telejsen fuggetlen hatter megismerese is nagyon izgalmas volt. A nepali emberek elete, vegtelenul mely hite, tiszta bolcsessege, emberi nagysaga.... Roppant tanulsagos.

     

    Ugyanakkor azt is megereztem, egy magamfajta, nyugati vilaghoz tartozo halando sosem tudna elerni -megkozeliteni  sem- az o elhivatottsagukat, eltokeltseguket.

    Mas szoval- a mi rozoga, amator  probalkozasaink a buddhizmus megerteseben voltakeppen nevetsegesek. Hituk es eletformajuk, viselekedesuk annyira szorosan osszefonodik,  osszetartozik.

    Okulni  persze nem szegyen.

     

    ...........

     

    Hopsz. kicsit elszaladtam az alomfejtes temajatol. dehat ezek a dolgok nagyon osszefonodnak.

     

    Azt hiszem te nagyon tudatosan nottel fel..nem hagytad, hogy a dolgok spontan modon csak "tortenjenek" veled, korulotted. Es magasra raktad a mercet...magad elott, masok elott.

    előzmény:
    csinomjank (31642)
    2010-04-29  07:33
  56. 2010. Április 29. 14:5631646.

     Igen, egészen logikátlan a viszonyunk a változáshoz, ezen már elgondolkoztam.

      Most visszatérek az egyesszám első személyhez - megfigyelted, Janka, mennyivel könnyebb többesszámban beszélni, mert akkor szinte már nem is magunkról beszélünk? Igyekszem kikerülni ezt a csapdát, mert vállalnom kell magamat, úgy gondolom.

      Tehát jó a változás, amikor várom, rossz amikor váratlan. 

      Jó, amikor tervezett, rossz, amikor  ellentmond várakozásomnak.

      Ilyen egyszerű. 

      Azt már megtapasztaltam, hogy akkor járok jól, ha soha senkitől sem várok semmit. Csak örülök annak, amit kapok. És a szeretetért, úgyis megkapom a szeretetet. Bár némelyek számára még ez is ismeretlen.

      Bármit elvárok - várunk -, nagy az esélye, hogy kudarcot kell elviselni.

      Rosszul kezdődött a nap számomra, rossz is maradt. Ilyen napokon arra a következtetésre jutok, hogy talán mégiscsak van valami a buddhisták hülye ürességében. Legalább örömük sincs, bánatuk sincs - de akkor meg minek az egész? A langyos lábvíz... az életen át.

     

     

      

    előzmény:
    csinomjank (31645)
    2010-04-29  13:09
  57. 2010. Április 29. 13:0931645.

    mindenki valtozik   -szerintem ez a csalodas  alapja - hogy statikusnak veljuk a vilagot -barataink is -mi is ... egyik evben meg jol passzol valaki valakivel  masik evben mar masfele neznek mindketten ...illetve ez meg nem is csalodas csak eltavolodas ...

     

     a csalodas akkor tortenik ,mikor az egyikuk valamilyen alapveto erteket megtagad ...

     az en kis baratom felnove   meglatogatott  es azt kovetelte , hogy ingyen angol orakat adjak neki  -kozben mereszgette ram a melykek szemeit ...  nekem a tanitas  volt a fo jovedelem forrasom   -megmondtam neki ,draga z idom  -ha van belole -akkor azt a kislanyommal toltom ... ha  tanulni akar ,akkor fizet ,mint mas ...

    mindenfele anyagias szornyetegnek elmondott ...beszennyezte baratsagunk emleket  ... tobbet nem beszeltunk nagyon egymassal  

     de ez mar nagyon regen tortent   tenyleg furcsa , hogy visszater almomban 

    előzmény:
    klára13 (31644)
    2010-04-29  08:53
  58. 2010. Április 29. 08:5331644.

      Nagyon különös, amit irsz, Janka.

      Az álomértelmező szerint (von Franz), ha visszatértünk álmunkban valamely másik életkorunkba, akkor azzal azt mondja tudattalanunk, hogy bizonyos tekintetben még mindig ugyanazon a fejlődési szinten vagyunk mint akkor voltunk, vagyis figyelmeztet, hogy nem fejlődtünk, és ideje lenne előbbre lépnünk gondolkodásunkban. Hogy ennyire jó barátként láttad álmodban, akiben csalódtál, talán azért van, hogy békülj ki ezzel az emlékeddel, vele kapcsolatban is inkább a jó dolgokra gondolj. Hiszen azt éljük, amit gondolunk. Jó gondolatoktól jó a közérzetünk, rossz gondolatoktól rossz. 

      Amúgy elmondanám, hogy milyen különös az is, hogy ma reggel, mielőtt felkeltem volna, én is a csalódás mibenlétén tűnődtem. Eléggé rossz gondolat volt, elrontotta közérzetemet. Lehangoltan kezdtem aztán a napot. Mert ilyenkor elkedvetlenit, hogy valakit másnak látok, mint  láttam korábban, és ráadásul egyáltalán nem tudhatom, hogy most tévedek-e, vagy akkor tévedtem. Persze, logikusan, úgy vélem, hogy akkor tévedtem, mert mostani álláspontom azóta gyűjtött tapasztalataimon alakult ki.

      Éppen ezen töprengtem, ezen a jelenségen.

      

    előzmény:
    csinomjank (31642)
    2010-04-29  07:33
  59. 2010. Április 29. 08:3431643.
      Szép napot!
    előzmény:
    csinomjank (31642)
    2010-04-29  07:33
  60. 2010. Április 29. 07:3331642.

    koszonom az alomfejtest klara . hat lehet , hogy tul kirtikus szellem vagyok . fiatal felnott koromban komolyan aggodtam magam miatt , hogy  tul gyorsan kiabrandulok ahhoz , hogy valakivel osszekossem az eletemet .

    tervezgettem , hogy elmegyek afrikaba apolononek eletemet egy hivatasnak szentelem inkabb , mert nem nekem valo egy tartalmatlan jol el vagyunk  hazassag ...

     az ilyen embereknek talalta ki a joisten a szerelmet , azt az elemi ereju vonzodast ,ami attor minden kritikus falat ...:)

     

    de hat ha alombeli osmeroseimet nezem , nem talalok rajtuk semmi vonzot  a valo eletben : egyikuk tonkre akarta tenni a feleseget  ,poziciojaval visszaelve el szedte tole a kamasz lanyaikat es ecceruen kirugta otthonrol ,mert akadt neki egy fiatalabb pipi majd mikor latta , hogy az asszony uj eletet kezdett  es szult egy gyereket masnak . akkor  terden allva konyorgott,szipgott zokogott , hogy menjen hozza vissza ...

    en egy ilyen pasast kedves ,aranyos baratkent lattam almomban ...

     

    a masik  egy gyerekkori jobaratom ,aki felnottkent kvazi kiarusitotta bajait .... aranyos ,hatranyos helyzetu kisfiu  volt -csak felnove rajott ,hogy melykek szemeinek EROS hatasa van  a varos elit lanyaira ...es aukciora bocsajtotta magat  ... egy falusi  lany nyert ... o igerte a legtobbet

     

    most , hogy jol belegondolok , milyen jo lett volna , ha felnottkent is normalis marad ...

    előzmény:
    klára13 (31626)
    2010-04-27  12:46
  61. 2010. Április 28. 21:5931641.
      Köszönöm! Szép estét kivánok!
    előzmény:
    MPiggy (31640)
    2010-04-28  21:27
  62. 2010. Április 28. 21:2731640.

    Az ossejtes dolog  meg nagyon gyerekcipoben jar azt hiszem.

     

    Amit en hallottam ujabban, az viszont nagyon erdekes volt. Azt fejtegettek, a betegseg egeszen mas alapokon all mint eddig gondoltak, az idegpalyak kulso burkolatanak follazulasa, "elpusztulasa" nem virusfertozes kovetkezmenye, nem immunfolyamat, ...hanem veralletas zavarabol fakado. Keringesre, erellatasra, erfalkarosodasra  visszaveztheto.

     

    Azaz kevesbe misztikus es talan konnyebben megkozelitheto, megertheto..., no meg esetleg  gyogyithato.

     

    Az ilyen felfedezesek roppant lassan haladnak,aztan az is lehet semmit sem hallunk rola tobbe.

     

    Nagyon remelem ismerosod korkepe a lassan haladok, lassan romlok koze tartozik. Roppant nagy kulonbseg lehet a lefolyasban...

     

    Mentem.

    előzmény:
    klára13 (31639)
    2010-04-28  20:47
  63. 2010. Április 28. 20:4731639.

       Kata, van egy nagyon kedves internetes barátnőm, persze ritkán irunk egymásnak, de megvagyunk mégis, és ez a nagyon kedves fiatal orvosnő tolószékben ül, mert szkelrózis multipleksze van. Iráshibáért bocs.

      Valamit hallottam fél füllel, hogy valami nagy áttörés van a küszöbön e betegség gyógyitásában. De elfeledtem, mit mondtak. Tegnap aztán hosszas beszélgetést hallottam a rádióban az őssejt terápiáról. Azt mondták, egyelőre veszélyesebb mint eredményes, sőt, eredményt nem is tudnak felmutatni. De néhány éven belül meglesz a siker. 

      Lehet, hogy erről volt szó akkor is, amikor nemigen figyeltem.

      Persze a beteg apja is orvos, biztosan figyelemmel kisérik az eseményeket, szakemberekként. Mégis, szeretném én is tudni, hogy mi a helyzet ezzel az üggyel? Őt nem akarom faggatni, azt gondolom, érthető módon. Mondták, hogy tele van reklámmal az internet, és mind pénzéhes gazemberek, mert a gyógyulás igérete csalás. Kinába utaznak sokan, 5 millióba kerül a kezelés. És Moszkvában szintén végzik e terápiát. Mit tudsz róla?

    előzmény:
    MPiggy (31635)
    2010-04-28  18:27
  64. 2010. Április 28. 20:4031638.

    Szia kata!

    Örülök, hogy szerencsésen megérkeztetek, és már a szeretteiddel vagy körül véve. Vagyis, ha jól értem, már onnan is útnak indultál.

    Képzeld még most is eszembe van, hogy apukámtól én is mindíg egy megszokott mesét akartam hallani. A címére is emlékszem, " Mit parancsolsz gagyi gazdám" de már csak halványan emlékszem a történetre. Egy szegény embernek volt egy porcelán kutyája, egyszer leejtette véletlenül, összetört, és helyette egy valódi kiskutya ott termett, és megkérdezte, mit parancsolsz gagyi gazdám, a kiskutya minden kívánságát teljesítette, már ahogy az, lenni szokott! 

    előzmény:
    MPiggy (31635)
    2010-04-28  18:27
  65. 2010. Április 28. 20:3431637.

     Köszönöm ragyogó beszámolódat, Katica.

     Simonka igazán mindenki szivébe belopja magát. Tudod, szinte éreztem kis kezét kezemben, ahogy beszéltél róla - persze enyémek kis praclijának emléke volt. Szivet melengető.

      Tehát jönnek az IKREK! 

      Őrület! Ekkora örömöt ritkán lehet megélni. Csak mosolygok, csak mosolygok, nagy örömmel. Hát... lányod nagyon rá lesz utalva egy utazó nagykövet nagymamára! A kettő egyszerre, bizony, nagyon komoly dolog. Lehet tűnődni a neveken, az eddigiek nagyon jól sikerültek. Mint nálunk, enyémekkel is nagyon elégedett vagyok. 

       Hogy sikerült a viszailleszkedés? Gondolom, kicsikét már hiányoztak a kollégák.

         A kocsonya lezsirozását nálam Benikém végezte  szűrővel, akkor már olyan hideg volt a kocsonya, hogy a fehér zsirréteg vigan leszedhető volt. Legalább 2 centis volt. Aztán újraforraltam a levet, hűtöttem ismét, óvatosságból, mert meleget nem akartam a húsra merni. Szóval, szuper lett. 

       A zsirt eltettük nejlonzacskókba, hogy majd a kerti tűzgyújtásnál hasznositjuk, mindig nehezen gyulladnak meg az ágak. Rég volt, amikor gyújtóst apritottunk ehhez. Lehet, hogy kevéssé környezetbarát egy-egy alkalommal  kanálnyi zsir elfüstölése, de nagyon jó ötletnek találtuk Benikével.

     

    Vendégem tegnap délelőtt.

    előzmény:
    MPiggy (31635)
    2010-04-28  18:27
  66. 2010. Április 28. 20:1231636.

      Igen, Magdikám, készen lettem vele dél körül. Jól ment a munka, kedvvel főztem, és nagyon-nagyon finom lett.

      Zsófi anyukája már elvitt egy kondérral, nagyon örült. Levittem Bazsikáméknak, szintén boldogan fogadták; csak szinhússal Bazsinak készitettem és  Beninek. Zsófimnak másik tálban raktam össze, neki "normálisan" lehetett válogatni, hogy nagyjából minden legyen benne, a zsirosakat lezámitva, de a nagyon zsirosat úgyis kidobtam tálalás előtt.

      Főzzél Te is, Magdikám, igazán érdemes. Gyorsan lehűtve, hűtőszekrénybe téve, mit sem számit az évszak.

      Jut a mélyhűtőbe is.

    előzmény:
    Kusza (31634)
    2010-04-28  15:53
  67. 2010. Április 28. 18:2731635.

    Befagyasztani...Azt lehet?

     

    En lapos, alacsony talkakba szoktam szetrakosgatni inkabb.

     

    Multkor jottem ra egy gyors es hatasos zsirtalanitasra, tiszta veletlenul. A leszurt levet visszaraktam meg ujraforralgatni, gondoltam koncentralodik, az csak jo lehet. Mielott folforrt, a tetejen egy hartya kepzodott , amit gyors lendulettel lekaptam-ezzel szinte az osszes zsirtol megszabadult a le.

     

    Torontobol hoztunk 2 szal hurkat, szoval ma nalunk is "disznotoros" lesz , nosztagiabol kifolyolag.

    Tirolban minden nap ettem virslit, az volt a legegyszerubb ebed a sipalya melegedoiben. (meg egyebkent is nagyon szeretem) Az egyik alkalommal fenseges dinsztelt savanyukaposzta volt a korites. Megprobalom utanozni, bar attol tartok az alapanyag kulonbozosege donto lesz.

     

    Mar csak napok valasztanak el egy ujabb, nagy sohajjal tervezett  fogyokuratol.  Ahogy elnezem immar nem csak nekem, mindkettonknek komoly szuksege van ra.

     

    Ha osztol intenzivebb nagymama/bolygo hollandi leszek akkor nagyon fontos lesz kicsit osszeszedni magam, mielott teljesseggel  kimegyek a formabol.

    Igyekezni kell, mert juliusban hazaszallnak kicsit a fecskefiokak-akkor nem lehet dietazni!!

     

    ........................................... ...

     

    Errol a szmajlirol jut eszembe, van /volt egy uj topik a forum javitasat illetoen, otleteket, kritikat kertek. No, en is megszolaltam-teremszetesen kritizaltam. De gondold el, voltak akik meg sokkal tobb szmajlit es kepecskeket kertek..meg-meg-meg. Felhot, Napot, dromedart..kigyot-bekat, mittudomen. Az is sok, ami van.....!!

     

     

    ......................................... .....

     

    Kerdezed "milyenek" a gyerekecskek? Mindenki aranyos volt, orult. Simon a vasutallomason vart,  szelid kis mosolyaval megfogta a kezem, attol kezdve nemigen engedett el a szeme elol.

     Orakkal kesobb a jatszoter maszokajarol  minden atmenet nelkul ramnezett "Ugy orulok, hogy itt vagy"....

     

    Noni mint egy kis gyotro szunyog, nem konnyu tole igazandibul jatszani-jon-megy, felmaszik, leszedi, szetszor...tancol, illeg-billeg-beszel, hozza a mesekonyvet kezedbe nyomja ( bub, bub felkialtasokkal)

     

    book=konyv

     

    Mindent megrag mint egy kiskutya, ennek bizonyiteka koszos  gumipapucsom ami kezebe kerult (jon a foga).

    Mindaznolatal jol kijonnek egymassal, jokat rendetlenkednek...legtobbszor. Simon nagyon aranyos es turelmes  hozza. A dupla utanfutot tolva jartuk veluk a varost, ezt Noni egy ido utan megunta, nyafogott, ki akart szallni-  mire a masik utas jatekokat adott a kezebe, beszelt hozza, csititotta.

     

    Mindket este en voltam a meselo, olvaso. Ezt allitolag masik nagyanyjanak sosem engedi meg. Szoval afele kivaltsag. A hecc kedveert azt a mest mondtam el amit regebben napmint nap mint nap hallani akart, hiaba protestaltam ( harom azott-fazo-kobor ksicicat lakasaba fogad egy neni..aztan mikor reggel elmegy otthonrol a cicak a haz valamennyi szobajat fenekestol folforgatjak...Gyerekkorunkban volt meg A kepeskonyv nekunk, emlekzetbol meseltem el egyszer vagy 2 eve, aztan meg 223 alkalommal. ha nem tudott aludni akkor tobbszor is. Ezt es a 3 kismalacot...mar roppant untam midnkettot!)

     

    Rogton lattam alig-alig emlekszik a luke macskakra...egyre tobbet atvette a szot, tarkitotta, cifrazta, tekerte a meset, hogy erdekesebb legyen... A vegen kozolte akkor a cicak most menjenek az allatok szobajaba, ahol mindnefele teknos, kigyo-beka "lakik". kapasbol elmeselve mident  amit a kigyokrol tud...

     

    Igy persze nehez alomba szenderulni...Mint csaknem mindig, most is beszolt Agnes lanyom  "Mama fejezd be legyszives a meselest"

    Pedig  nem is en meseltem.

     

    legtobbet tengeri szornyeset jatszottunk,. ugyanis elvittem neki a Locs-Pocs ujabb , masodik kotetet, az elso is megvan neki mar regen. Azt korabban nem igazan szerette, kicsit ijesztobbek a kepek, meghat fiatalbb is volt. de ez most nagy siker.

     Nem tudom Beni  ismeri-e? Nem magyar, furanevu-tan norveg vagy finn szerzo konyve, irto helyes kepekkel, "izgalmas" esemenyekkel...

    Locs-Pocs a kis  tengeri szorny.

     

    A libriben bukkantam ra. Szerintem nekik sokkal jobb gyerekkonyv valasztekuk van mint a kenyes-fenyes-flancos Alexandra  konyvpalotanak az Andrassy uton (egyebkent is minek konyvesboltban bort arulni, aranyaron?? Mora Kincskeresojeben a konyvesboltban mezeskalacsot arulnak, ha emlekszel Ferko mindenkinek osztogatja, hogy ne vegyek meg a Kincses Szigetet amit o akar olvasni)

     

    Agneska kicsit faradtnak tunt..nem csoda. Finom, dagasztas nelkuli kenyeret sutott, azt ettuk kalakaban...O mindenfele  lisztbol csinalja, teljeskiorlesu is van benne es nemcsak viz, hanem sor is amitol nagyon szepen megkel es fele ido alatt.

     

    Vasarnap reggel amig en a gyerekekkel rendetlenkedtem o tornazni es hajat mosni IS tudott, amitol roppant boldog volt.

     

    ZSofika piciket jobban van..alig-alig. Kiskata nala van a heten, istapolja, vett neki nehany ruhadarabot is, kutyat setaltat..mindazt amire hugocskajanak  most nincs energiaja.

    A legutobbi ultrahang is kituno volt...epek, szepek, nonek, mindketten.

     Hetfon reggel, reggelizes kozben , Simon nagyban tervezi  mit is jatszunk majd mindjart (tudta, hogy mennem kell, de nem tudta mikor, vagy csak nem akart gondolni ra)

     Mire  mondom neki azt sajnos nem lehet, indulnunk kell a vonathoz..hosszu az ut..elobb vonattal Montrealig aztan onnan repulogeppel haza....

     

    Par pillanatig csonben, komolyan nez, majd megszolal " Ha valami probelma adodik csak szolj nekunk".

     

    Ezt a mondatot hoztam vegul is magammal.

    előzmény:
    klára13 (31633)
    2010-04-28  07:58
  68. 2010. Április 28. 15:5331634.

    Klára, gondolom már túl vagy a kocsonya szét adagolásán, hát ez bizony egy hadseregnek való adag.

    Le is fagyasztól belőle? Legutóbb mikor főztem, egy pár adagot a fagyasztóba tettem. Jó volt elővenni, akkor megint felfőztem, és úgy raktam tányérba, és másnapra megaludt. 

    előzmény:
    klára13 (31631)
    2010-04-27  23:43
  69. 2010. Április 28. 07:5831633.

       Szép napot!

     

       Nekem ma  kocsonyás lesz. Töredelmesen bevallom, ennél kevesebbet még sosem sikerült főznöm.  Zsófikám is hozzájárult disznóölésük ide való részével, és a csontok, meg minden. 

      Megfőtt, most jön a munka oroszlánrésze, szétszedni, kicsontozni szortirozni. Lezsirozás, újabb forralás, újabb hűtés a mosogatóba állitva csorgó vizben, aztán jöhetnek az edények. Nagy tálakba szeretem tenni, vagy lábasba, amiből aztán ki lehet boritani, mint egy tortát. És hát befagyasztok, jókora adagokat.

       Ilyen kocsonyás  lesz a mai nap. Ilyen is kell hogy legyen néha, aztán sokan örülnek mindig.

     

    előzmény:
    Kusza (31630)
    2010-04-27  22:58
  70. 2010. Április 27. 23:4831632.

     

     

       Jóéjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31631)
    2010-04-27  23:43
  71. 2010. Április 27. 23:4331631.

      Magdim, a kocsonyától Zsuzsi is nagy izgalomban van.  Persze korai, mert reggelre készül el. Kis lángon fődigél, majd lekapcsolom, ahogy felébredtem.

       Magam is egészen odavagyok az ötlettől. Hogy egy tekercs bőrke mit indithat el az agyban!   A lehető legfinomabban raktam össze, ezért is lett kicsi a 16 literesem, és kellett bevetnem a + nyolc litert. (Elmebaj) Sebaj. 

       Huh. 

       Lesz helye, Ágnes éppen bejelentkezett péntekre,  a legjobbkor. Számitottam rá, hoztam haza részére sört.

       Dodi nagyon édes. Illetve mindkettő. Ahogy lent jártam náluk este, Benikém kitárt karral szaladt  hozzám, és megölelgetett. Dodi pedig jött, és kezembe nyomott egy negyed szelet kenyeret, nagyon kedvesen. Elfogadtam, és örömmel nézte, hogy, megesszük Zsuzsival.

       

    előzmény:
    Kusza (31630)
    2010-04-27  22:58
  72. 2010. Április 27. 22:5831630.

    Szervusz Klára!

    Nagyon kedves mozdulatait kaptad le Onyónak, itt egyre jobban hasonlít Benikére.

    Jól felcsigáztad a fantáziámat azzal a kocsonyával! 

    előzmény:
    klára13 (31628)
    2010-04-27  21:16
  73. 2010. Április 27. 22:0031629.

        Ami jól kezdődik, az jól folytatódik.

        Gyümölcsnapom van, tehát főznöm sem kellett.

        Elballagtam az egyik bevásárlóközpontba, nevezetesen az Auchanba, ahol jó két éve fergeteges a növényrészleg. S most, anyák napjára készülődve, fantasztikus virágkinálat kápráztatta  szememet. "Azokat kell kényeztetni, amelyek otthon vannak", mondtam magamnak, de amikor megláttam a fekete kálát, elhagyott minden erőm. Egyre vészesebben vonzódom a sötét szirmú virágokhoz - a sötétbordó muskátlikhoz, a majdnem fekete rózsához, és igy tovább. Minthogy nálam volt gépem, készitettem néhány ezer felvételt. Aztán, hogy megpillantottam egy tekercs disznóbőrt , erőt vett rajtam a kocsonyafőzés kényszere. A kálát viszont visszatettem, mondtam magamnak, teljesen felesleges, és végül is beértem négy petúniával, meglepő módon mindegyik sötétpiros, inkább bordó. 

       És most fő a kocsonya, eltitkolom mennyiségét, mert joggal lehetne  kétségbe vonni elmeállapotom egészségét - ahogy már megtörtént bizonyos esetekben -, és nagyon finom lesz, és eszembe jutott Sasa csülökcsárdája, s hogy mennyire jobban illik kettősükhöz a finom sütemény. 

      

    előzmény:
    klára13 (31628)
    2010-04-27  21:16
  74. 2010. Április 27. 21:1631628.

      Szédülök ettől a nagy forgalomtól!

      Ma nagyon jól kezdődött a nap, a kiskapu nyitva volt, és feltipegett egy kedves vendég. Birtokba vette otthonomat, és végre kissé lakott volt lakásom azon része, ahol növényeimet teleltetem, másra sosem használom. Ő bezzeg igen! Merthogy ő Onyó!!!

    előzmény:
    klára13 (31627)
    2010-04-27  12:50
  75. 2010. Április 27. 12:5031627.

      Szervusz, Katica, az Óperenciás tengeren túl! Jó munkát kivánok! Rád zúdultak a feladatok?!

     

      Milyennek láttad Nonit, Simonkát? Ágnest, Zsófikát?

    előzmény:
    MPiggy (31598)
    2010-04-24  02:11
  76. 2010. Április 27. 12:4631626.

    Azt jelenti, Janka, hogy túlságosan kritikus vagy!  Talán ideje lenne több megértéssel fordulnod magad és embertársaid felé!

        Én nagyon igyekszem, mindkét témában,  nagyon nehéz, tapasztalom, de érdemes igyekeznünk  - hidd el, megértelek!A lelki béke alapja a megértés, a megbocsátás, elsősorban saját magunknak, ami a legnehezebb. 

     

     

    Udvardi Erzsébet festménye. 

    előzmény:
    csinomjank (31609)
    2010-04-25  11:51
  77. 2010. Április 27. 09:0431625.

     

     

      Szép napot kivánok Mindenkinek!

    előzmény:
    klára13 (31624)
    2010-04-26  19:53
  78. 2010. Április 26. 19:5331624.
     Tudod, Magdikám, nekem különösen nagy öröm ránézni erre a vidám és kedves kisfiúra, reménykedve, hogy talán nem annyira ment tönkre a rossz házasság és a válás következményeként. Fiam nagyon sok időt tölt vele, talán többet, mint amikor együtt voltak, hiszen, tudod, a férfiak tudnak menekülni a veszekedős feleség elől. A kialakult helyzetben  persze ő is ludasok.
    előzmény:
    Kusza (31623)
    2010-04-26  15:54
  79. 2010. Április 26. 15:5431623.
    Valóban nagyon helyes kisfiú a Barna, igaz már nem is olyan kicsi!
    előzmény:
    klára13 (31622)
    2010-04-26  14:29
  80. 2010. Április 26. 14:2931622.
      Hejre kis legényről kaptam képeket, Sziszikémtől, Magdikám. Megmutatom: kedvencünk, Barna.
    előzmény:
    Kusza (31621)
    2010-04-25  21:42
  81. 2010. Április 25. 21:4231621.

    Klára, majd holnap leirom a receptet, de ez tulajdonképpen nem torta, csak én sütöttem torta formában. Egy eléggé kiadós finom süti, egy nagy tepsibe való. Csak leredukáltam kevesebb mennyiségből csináltam.

    Köszönöm a Gyuri nevében a jó kívánságot!

    A Zsófi menyednek én is gratulálok a születsénapjához, az Isten éltesse sokáig! 

    előzmény:
    klára13 (31619)
    2010-04-25  21:18
  82. 2010. Április 25. 21:2231620.

    Klára ezzel az álommal kapcsolatban, nem a tavalyi bajom jutott az eszembe. Már elég régen volt, mikor egy nagy utazó táskát valóban elveszítettem, még most is sajnálom a benne lévő dolgokat. Akkor már nagyon beteg volt a férjem, elmondhatom, ő is egy nagy csomagnak számított. Nem tudtam mit csinálni, csak vittem magammal Ágihoz, hogy segítsek Liliánára vigyázni, mert akkor ingajáratban volt a kórház és a lakás közt. Mikor szálltunk át Velencében, ott maradt a vonaton, számomra nagyon kedves dolgok voltak benne. Főképpen a szótárokat sajnáltam, azóta részben már pótoltam.

    Ezen a képen, tényleg már nagyon komoly tekintete van Benikének. 

    előzmény:
    klára13 (31616)
    2010-04-25  20:24
  83. 2010. Április 25. 21:1831619.

      Magdikám, elmondanád a torta receptjét?

     

       Jó éjszakát!

    előzmény:
    Kusza (31612)
    2010-04-25  15:33
  84. 2010. Április 25. 21:1531618.

         Mint kispatak, csörgedezik Nálatok a szobaszökőkút, Virágom? Nagyon hangulatos lehet. Gyönyörű a medálod, csodaszép, de azt hittem, kicsikét többet látok Belőled. Eléggé spórolós felvételek!Szép új kabátod is érdekelne.

             Gratulálok sikeres munkádhoz, nagyszerű, hogy beadtad szakdolgozatodat. Vizsgád időpontja hipp-hopp itt lesz, de izgalomra semmi ok, aki ilyen lelkiismeretesen végigtanulta az éveket, annak nincs félnivalója.

         Anitám, az állásszerzéshez hogyan lehet hozzákezdeni? Mi a módja?  Keresni kell, hogy hol keresnek végzettségednek megfelelő szakembert?

         Kérdezted, nálunk mi újság. Újság, nemigen van. Csak úgy éljük életünket, különösebb események nélkül. Bár tegnap este nagy muri volt. Fiamék készülődtek megünnepelni kettesben Zsófim születésnapját, vacsorával házon kivül és egy mozival. Benikém rosszul itélte meg helyzetét, és azt hitte, ki tudja harcolni magának, hogy magukkal vigyék. Fegyvernek azt választotta, hogy teli torokból ordit, , még krokodilkönnyeket is ki tudott csikarni szeméből. Ilyeneket bömbölt, hogy rossz velem, és mindig ugyanazt mesélem! Jaj, dőlök a nevetéstől, mert ez igaz. Na, az üvöltés szünetében, amikor levegőt vett, mondtam neki, hogy nyugi, majd elmesélem azt a bizonyos egy mesét, a Hétszinvirágot. Na, erre elbújt a párna mögé, és rázta őt is a nevetés velem együtt. Aztán rázenditett ismét. 

       Mind eközben Bazsi Dodóval rollerozott, én megálló és sorompó voltam. Aztán amikor Zsófikám végre elkészült, nagyon csinos lett, elmentek, és Benire valami égi nyugalom szállt. Úgy látszik, kitombolta magát és ez jót tett neki, örömmel mondta, hogy "nem is olyan rossz". Aztán, hogy megengedtem neki ami egyébként tilos, hogy Lilit maga mellé fektesse, akkor megtoldotta, hogy bár anyja elment, de Lili vele van, és ez nagyon jó! Szeretettel betakargatta, én pedig elmeséltem a két borsökröcskét, amiről kiderült, hogy kivülről tudja.

       Hazaérkezésükkor Bazsikám húzta száját Lili miatt,de hát azért van szája, hogy húzza!!

       Ilyen nagy dolgok történnek nálunk. 

       Jó -éjszakát!

    előzmény:
    flashofhope (31611)
    2010-04-25  13:54
  85. 2010. Április 25. 20:3831617.

      Isten éltesse Gyurikádat!

      Szentgyörgy napja valahogy már igazi tavasz, nekem ilyen emlékeim vannak. Nevezetes névnap. Elmehettél volna kicsikét sétálni ebben a szép időben. Hiszen közeletekben folyik a Szinva patak, biztosan szép a partja.

      Zsófim semmiképpen sem akar harmadik gyereket. Már töri fejét, hogy Dodót nem adhatja kétnyelvű magánóvodába, két gyerekkel is már nagyon nagy a költség. És hogy miképpen lesz majd az iskola. De azért ez még a jövő zenéje. 

       Kellemes volt nagyon a nap. Mindenki jól érezte magát. Kertben szedett salátámmal nagy sikert arattam. Minden ehető levelet leszedtem,találtam ruccolát és bazsalikomot is, és snidlinget. A húsokat Benikém sütötte ki, gondozta, forgatta fáradhatatlanul. Azt mondja, ő már nem gyerek, ő férfi. De azért ilyenkor megbeszéljük, hogy gyereknek lenni jó.

     

    Lilivel, kissé megfázva a nagy férfiú.

    előzmény:
    Kusza (31612)
    2010-04-25  15:33
  86. 2010. Április 25. 20:2431616.

      Magdikám, nekem is voltak elveszitős álmaim egy időben. Ma sem tudom, hogy mit jelentettek. Lehetséges, hogy éppen azt, hogy életemben semmi sincs elveszitve.

      Az jó, hogy gyalog mentetek, mert azt jelenti, hogy Te magad vagy ura életednek, arra tartasz, amerre Te magad jónak látod. A bőrönd és elveszitése talán arra utal, hogy jobb, ha igy is marad, életed ügyeit  továbbra is  önállóan intézd, ne bizd rá senkire. De azt hiszem, ilyesmit úgysem tervezel.

       De talán az a nyári malőr idéződött fel csupán, ami nyáron történt repülőutadon.

    előzmény:
    Kusza (31613)
    2010-04-25  18:49
  87. 2010. Április 25. 20:1631615.

    Gratiulálok, Sasa! Nagyon örülök boldogságotoknak. Nagyon-nagyon.

    Karolina nagyon szép név. Nagyon tetszik, dallamos és játékos is, komoly is és vidám is. Karoklinka, igy még aranyosabb. Majd, ha lesz fényképed, mutasd meg nekünk, jó?

       Nagyon benne vagytok a munkában. Tetőcsere, bolt, igazán nem lógatjátok lábatokat. Gondolom, lakható tetőteret alakitotok ki a magasban. Jó is az, én csak tudom, hiszen a padláson lakom már két éve. Ma valami nagy vallási ünnep volt Nálatok, hallottam a rádióban, azonnal gondoltam, hogy forgalmatoknak jót lesz. És ezek szerint többnapos a parádé.

       Köszönöm a meghivást, mindnyájunk nevében.  Ilyenkor igazán sajnálom, hogy már annyira röghöz kötött lettem, kiveszett belőlem minden vállalkozókedv. Jó volna betoppanni Hozzátok.

    előzmény:
    Schanti (31614)
    2010-04-25  19:25
  88. 2010. Április 25. 19:2531614.

    Sziasztok , szöp napot MINDENKINEK ! Nagyon SZÉP nap ez a mai ! Megszületett az első kisunokánk, Karolinka .

    KLARA, KuSZA,PIGG,JANKA, és Mindnyájan! Sosem hittem volna, hogy ennek ennyire lehet örülni ! Karolinka a kisasszony neve az édesapja után akit Karelnek hívnak. Karolinka 3kg és 47 cm, pici de csodaszép kis Tündér !

    Imi is nagyon boldog, annyi fiú után végre kislány érkezett a családba  !!!!!!!!!!!!!!!!

    elnézést, hogy ritkán jelentkezem, de nyakunkon a tetőcsere, és az üzlet is eléggé sok időt igéínyel. Most kezdődtek a komáromi napok. ilyenkor eléggé forgalmas az az utca ahol a boltocska van. Szeretnénk hosszabb nyitvatartással müködni amíg a Komáromi napok tartanak.

    Amennyiben Valaki úgy dönt hogy ellátogat Révkomáromba , SZERETETTEL várok minden fórumlakót

    előzmény:
    klára13 (31596)
    2010-04-23  20:06
  89. 2010. Április 25. 18:4931613.
    Klára, leirom amit álmodtam. Egész éjszaka azzal kínlódtam, hogy utaztam valahová, még nem voltam semilyen járművön, csak az úton mentünk. Ádám is ott volt, és rábíztam az én nagy bőröndömet, amit ő elveszített. Olyan rossz volt, fel is ébredtem rá, és örültem, hogy csak álmodtam. Mikor elaludtam, megint csak folytatódott.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  90. 2010. Április 25. 15:3331612.

    Valóban szép idő van itt is, habár csak bentről nézem. 

    Szóval ünnepeltek, milyen fiatal Zsófi, lehetne még neki egy harmadik gyerek is, hátha kislány lenne.

    Mi tegnap ünnepeltünk, György nap volt. Milyen érdekes, Olaszországban 23-án van. Különben, Ferrarának Szent György a védőszentje, mondta Ági, hogy akkor munkaszünet van. A másik, ott a bordó szín az uralkodó, lehetőleg ilyen színűek a napernyők és a rollók.

    Sütöttem Gyurkámnak egy tejszínes gesztenye tortát. 

    előzmény:
    klára13 (31608)
    2010-04-25  10:41
  91. 2010. Április 25. 13:5431611.

    Szerbusz Klára!

     

    Jöttem megnézni, ki mit csinált ma :) Neked hogy telt a napod? Nekem jól, tettem- vettem, most meg lazítok egy kicsit. bekapcsoltam szobaszökőkutunkat, ilyenkor, mikor jó idő van, sokat megy nálunk. idén először ma kapcsoltam be :) Szép délutánt és még szebb jövő hetet kívánok! 

    előzmény:
    klára13 (31605)
    2010-04-24  19:32
  92. 2010. Április 25. 11:5631610.

     most van ebben epp az egyik baratnem is ugyanebben es vegigbongesztuk a netet minap es mandula ragcsalast , meg b6 -ot ajanlanak ...

      meg agyban reggelit ....

     

     nekem  a ket lany ilyen volt ... de madarkammal nem szenvedtem annyit , mert mar tudtam , hogy a b6 segiteni fog es el kezdtem szedni ...

     

    es hatott is .

     lanyodnak nem segit a b6 ?

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31598)
    2010-04-24  02:11
  93. 2010. Április 25. 11:5131609.

    koszonom az otletet klara - utana nezek, hogy van e ingyen rozmaringos grafika az egyik ingyenkep  tarban es ha igen ,applikalom  a nyakkendokre

     

    huseg ? almomban sorozatban olyan ferfiak jelennek meg ,mint vonzo alakok akiket a valo eletben jellembeli hianyossagaik miatt mindig is leneztem  es elutasitottam  . mit jelent ez ?

     

     aggodom .

    előzmény:
    klára13 (31600)
    2010-04-24  10:00
  94. 2010. Április 25. 10:4131608.

     Magdikám, olyan érzésem van, hogy remek napunk lesz! Csodaszép! Köszönöm az Égnek ! Hálás vagyok.

     Nagyon nagy örömben, békességben ébredtem, hátam is meggyógyult, mi kell még?! Kivánok további szép vasárnapot! Mindenkinek!

      Zsófikámat ünnepeljük. 36 éves.

    előzmény:
    Kusza (31606)
    2010-04-24  20:08
  95. 2010. Április 25. 10:1231607.

     

     

      Virágos szép vasárnapot kivánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Kusza (31606)
    2010-04-24  20:08
  96. 2010. Április 24. 20:0831606.

    Nagyon jó hozzád a menyed, igaz kölcsönös, gyönyörű ez a virág.

    Miért nem tapostattad meg a hátad Benikével. Emlékszem rá, ilyenkor olyan jól esett, mikor kis apró lábukkal taposgatták a hátamat.

    előzmény:
    klára13 (31602)
    2010-04-24  18:52
  97. 2010. Április 24. 19:3231605.

    Virágom, szép estét kivánok a szép nap után!

    Köszönöm az ötletet, most már rohannomn kell. Holnap tovább keresem a mesét.

     

      Mindenkinek további szép estét és szép éjszakát kivánok!

    előzmény:
    flashofhope (31603)
    2010-04-24  19:19
  98. 2010. Április 24. 19:2531604.
    Pirosrószám, máris keresem a mesét! Köszönöm!
    előzmény:
    flashofhope (31603)
    2010-04-24  19:19
  99. 2010. Április 24. 19:1931603.

    Látom, Klárám! Elfáradtál ma! Hátad fáj- e még?

    Milyen mesét találtál a gyerekeknek? Kedves régi emlék a mérges mackó pórul jár mese. Nekem mindig ezt mesélte anyukám, de szeretem nagyon a mai napig is. Keress rá, ha van kedved.

    El is felejtettem mondani, milyen aranyosak voltak kutyáitok a képen. A pici mindig nyúzza a nagyot ? :) Nagyon aranyosak ám.

    Én ma csavarogtam is, jó volt a jó időben kikapcsolódni :) Sőt mi több, még fagyiztunk is. Imádom a fagyit, akár tíz gömbbel is képes lennék megenni, na de mi lenne akkor a nehezen kiharcolt pár mínusz kilóval? Hát megnézhetném magam utána

    Szép estét!

    előzmény:
    klára13 (31602)
    2010-04-24  18:52
  100. 2010. Április 24. 18:5231602.

       Magdikám, varázsló vagy!

       Nekem még sosem sikerült ilyen hibiszkuszt nevelnem. Le vagyok nyűgözve! Gratulálok!

       Majd megbocsátanak a  régiek is.

       Ma egész nap a teraszon dolgozgattam, végül annyira fájt a hátam, hogy be kellett jönnöm, ledőlnöm. És olyan aranyosak voltak hozzám!

       Jött Bazsikám, hogy megmasszirozza hátamat. Inkább lemondtam róla, mert tartottam tőle, hogy kinyomja belőlem a szuszt!

       Aztán jött Benikém, hogy elmennek a mekibe,  - ami nagy élmény, ritkán engedélyezett az ott kapható rémesen egészségtelen étel -, és mondjam már, mit hozzanak nekem? Végül, mert annyira csalódott volt, mondtam, egy pohár diétás colát. Boldogan elszaladt.

         Végül jött Zsófim, és elhozta születésnapjára kapott egyik virágát, mondván: Hallom, rossz kedved van, Te vagy a rododendronos!

         Lehetek ezek után cvider, még ha fáj is a hátam? Most gyorsan olvasok egy mesét, mert este altatom a kicsiket a tegnap helyett, és szégyen, hogy mindig  ugyanazt a rémes Hétszinvirágot mondom!

     

       Zsófim ajándéka van a képeken.

    előzmény:
    Kusza (31601)
    2010-04-24  17:33

Címlap

top