Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2. kössünk együtt

Torolt_felhasznalo_724880
Torolt_felhasznalo_724880
Létrehozva: 2006. február 20. 22:09
Azért nyitom újból a topicot, mert a képeket nem lehetett megnyitni a régi topicon. Valamilyen technikai probléma miatt. Kérésünkre sem segítettek rajtunk az illetékesek és " magad uram ha szolgád nincs " alapon újból indúl a topic.
Remélem megtalálnak a régi ismerőseim.
  1. 2013. augusztus 2. 16:382465.
    sziasztok! szép napot mindenkinek! Jár még. ide valaki? szeretnék csatlakozni ha lehet! Igen sokat kötök, mármint amennyit az időm enged. Jó lenne beszélni róla valakivel, tanácsot kérni, tudást cserélni.
  2. 2013. május 7. 19:102464.

    szia 

    mar regota keresem eszt a mintat

    megkaphatnam a leirasat elore is koszonom 

    előzmény:
    newsees (708)
    2006-05-24  08:14
  3. 2012. szeptember 3. 10:172463.

    Sziasztok!

    Nem tudom mennyire nézitek még ezt a topikot, olyan segítséget szeretnék kérni, hogy a Kötés Bibliája című könyvet keresném pdf, vagy bármilyen digitális formában.

    Esetleg megvan valakinek? El tudjátok küldeni vagy infot, hogy honnan tölthetném le?

    Előre is köszönöm!

    Üdv.

    Era 

  4. 2012. február 8. 09:322462.

    Szevasztok!

    Kérlek,ha könnyü leirást tud irni Valaki a sapkasál/ürhajós sapkával kapcsolatban/irja meg.

     

    Köszönöm Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. december 25. 07:292461.
    Kellemes ünnepeket Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. szeptember 30. 21:142460.

    NNa, jól nézek ki! Egy félév múlva nyitottam ki az egyik kedvenc topikomat.És itt a sok kérdés, sikerült már a pulcsi vagy álom maradt?

    Nekem nincsenek Fürge Újjaim, csak a 10 újjam van. Na jó félre a tréfát. Szerintem bármilyen patenttal el lehet kezdeni, az csak egy érdekesség lehet...a keresztezett szemekkel.

    Megpróbálok sűrűbben benézni, ha visszajöttök írjatok lécci!

    előzmény:
    kugyo (2458)
    2010-04-20  10:43
  7. 2010. Április 20. 12:372459.

    Szia!

     

    Nincs arról a pulcsiról kép? Nem tudnád ide feltenni? Sajnos ezeket a "szakszavakat" nem ismerem, de, ha látnám, lehet tudnék segíteni.

     

    Egyébként ajánlom szíves figyelmedbe a következő webhelyet. Itt rengeteg kötős, horgolós, kézumunkázós és még sok-sok egyéb dologgal foglalkozó klub van. Regisztrálj Te is.

     

    Itt van kötés és horgolás leírás egész az alapoktól.

    Nagyon sok kép is van feltéve, biztos sok ötletet kapnál belőle, úgy ahogy én is. Csak idő kellene a megvalósításához.

     

    www.network.hu

     

    Sok sikert!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    kugyo (2458)
    2010-04-20  10:43
  8. 2010. Április 20. 10:432458.

    Sziasztok!

    Szeretnék hozzátok csatlakozni, eddig még soha nem fórumoztam, pedig gép előtt ülök éjjel-nappal. Sokat kézimunkázok, mindenfélét, bár mostanában  kevesebbet, mert sokat dolgozom. Három kamasz gyerekem van, nekik már nem igen kötök, mert nem elég flancos, bár a lányom még szívesen hordja. A kötésen kívül rendszeresen varrok és néha-néha horgolok vagy hímezek is.

    Majd teszek fel egy-két képet a munkáimról, éppen most akarok egy weboldalt gyártani, ahol bemutathatom ezeket. Főleg leírás alapján kötök, ezért szívesen veszem a tanácsaitokat, ha valami jó ötletetek van.

    Konkrét kérdésem lenne hozzátok. A fórumra is így találtam rá, hogy a neten a keresőbe beírtam a keresztkezdést, és egyetlen találat egy régi hozzászólás volt. Azokat elolvastam, de nem lettem okosabb. A német leírást web-fordítóval lefordítottam, de akkora hülyeség lett hogy csak na.

    A fürge Ujjak 2004/6-7 számában találtam egy pulcsit, amit szeretnék magamnak megkötni, és keresztkezdéssel indul, de nincs leírva, hogy hogyan kell, azt írja, hogy korábbi számban ismertették, ha valakinek megvan ez a szám és begépelné a leírást nagyon megköszönném, illetve kérdezem, hogy mi van akkor, ha csak simán kezdem? Nagyon más lesz?

    Köszi előre is a segítséget: Gyöngyi

    előzmény:
    csongkadar (2457)
    2010-04-02  13:48
  9. 2010. Április 2. 13:482457.

    Nem jár erre senki?

     

    Azért én kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok minden ide látogatónak!

    Lányok! Legyen sok locsolkodótok ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. február 8. 06:252456.

    Sziasztok!

     

    Az elmúlt hetekben itt volt anyu, nem sokat fórumoztam. Befejeztem Csillunak a pulcsit. Arról jön is a kép.

    Közben anyuval közösen horgoltunk neki egy polipot és anyu egyedül sál-kesztyű együttest. Igazán remek móka volt.

     

    Hajnalka, sajnos olyan mintám nincs, de én úgy kötöttem a picurnak sapkát, h megmértem a fej körfogatát, majd ennek megfelelő szemszámból kötöttem egy nagy téglalapot (mondjuk 30 szem és 25 cm hosszú), összehajtottam és a két oldalán összevarrtam. A két csücsökbe tettem egy-egy bojtocskát és kész is. Tudom, h nem olyan, mint a bolti, de legalább én csináltam és mindenkinek nagyon tetszett.

     

    Úgy látom nem lehet képeket csatolni :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 29. 23:292455.

    Sziasztok! Ha valaki tud segítsen légyszi!! Szeretnék lassan 2 évesk kislányomnak siltes sapkát kötni vagy horgolni (kötésben kezdő vagyok, de nem baj!), de nem találok sehol sem mintát vagy leírást. Nagyon örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, esetleg más fajta sapi minta+leírását is szívesen fogadnám. Nagyon szeretek kézimunkázni, csak sajnos kevés az időm keresgetni. Nagyon megköszönném. link elérhetőségek is jöhetnek :-) e-mail: takacsovahajnalka@gmail.com . Köszönöm segítségeteket! Készül egy kötött kardigán, már cak az ujjai vanak hátra, ha elkészül megmutatom!

     

    Sziasztok! S köszönöm!

     

    Hajnesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 27. 19:082454.

    Szia Évi!

     

    Ma megkaptam a levelet... nem is gondoltam, naháát, hogy milyen édes és olyan aranyosan leírtad... Bár még 2-3 hónap hátra van, de nagyon tetszik Csilla kislányod hogy fog örülni ennek majd nagyobb korában. Nem győzöd majd felolvasni neki úgy nagyovis korában.

     

    Évi! Még egyszer köszönöm. Ha kész a kötés látni szeretném ám. Az sem baj ha Csillán látom. Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2451)
    2010-01-21  15:30
  13. 2010. január 23. 10:562453.

    Gonzsu, megnéztem a képeket. Nagyon szépek a munkáid!

     

    Most én is megyek, folytatom az enyémet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 22. 13:562452.

    Szia Évi!

     

    Sajnos a hóemberes pulcsinak nincs mintája. Láttam egy lapban valakin és megpróbáltam lekötni. Nagyjából megrajzoltam egy kockás lapra és ahhoz hasonlítgattam. Norvég kötéssel kötöttem, ritkán a hópelyheket is. Azért ilyen hosszú nyakú, béna szegény. A sálnak 2 oldalt hagytam ki egy kis rést, mint a gomblyuk lenne és belefűztem a külön megkötött kis csíkos sálat, de azt hiszem az a legkönnyebb.

    Jó, majd szólok, ha megjött a levél. Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2450)
    2010-01-21  10:05
  15. 2010. január 21. 15:302451.

    Sziasztok!

    Most lesz az első olyan pulcsi ujj, amit nem ejett vállúra csinálok, hanem szabásminta szerint. Mari, te ebben profi vagy, de én félek, h nehogy elszúrjam és a végén ne illeszkedjen rendesen. Szorítsatok, h jól sikerüljön.

     

    Mari, küldtem neked levelet, majd szólj, ha megkaptad.

     

    Jó kötögetést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. január 21. 10:052450.

    Sziasztok!

    Na készen van a pulcsi eleje-háta. Már csak a két ujja van hátra. Remélem sikerül minél előbb befejezni, h tudjam elkezdeni a kisállatokat.

     

    Mari, ha el tudod küldeni e-mailben a hóemberes pulcsi mintáját, azt megköszönném. evycy kukac yahoo pont com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. január 18. 14:282449.

    Szia Évi!

    Örülök, hogy mégis odaért a csomag és kössed Csillának, amit csak tudsz.

    Lehet, hogy ilyen éppen nincs, de biztosan ennek is örülne a kislányod.Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2447)
    2010-01-18  10:25
  18. 2010. január 18. 14:192448.

    Szia Gonzsu!

     

    Azt hiszem látszik a képen, hogy nem szaporítottam hanem fogyasztottam. Már a karöltőtől, egyben körbe és minden borda, (csavarás közt lévő fordított kötésben.)közben 1-1 szemet, hogy arányos maradjon. De nem minden sorban,hanem úgy 6-7 soronként . 

     

    Megnéztem a kötéseid, nagyon szépek, ügyes vagy. Azt hiszem még egy kicsit a formázást kellene gyakorolni, ha van rá türelmed. Én nem igen szoktam ilyen ejtett vállúakat, mert szerintem amazok jobban állnak.

    Olyan karöltőket használok mint a szabásmintán kivágják, vagy persze a raglánújj az más. Majd szépen apródonként lehet próbálgatni, ha érdekel.Előbb a kis cuccoknál, mert látom kis gyereked is van. Üdv:Mari

    előzmény:
    gonzsu (2446)
    2010-01-18  10:14
  19. 2010. január 18. 10:252447.

    Kedves Mari!

     

    Pár perce megérkeztek a fonalak. Nagyon szépek és nagyon köszönöm őket. Csillunak is tetszenek és már tudom is, h melyikből milyen állatka lesz.

    Majd kitalálom, h mit küldhetnék cserébe.

     

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 18. 10:142446.

    Sziasztok!

     

    Feltöltöttem pár régebbi és újabb kötésemet, ha valakit érdekel a http://kotes.gonzsu.fotoalbum.hu/ helyen lehet megnézni. Ide sajnos nem tudom feltenni, mert munkahelyről nem lehet feltölteni.

     Kedves Mari, még azt szeretném kérdezni, hogy körbe hogyan szaporítottad, hogy ilyen szép kerek lett? Egyszerre, vagy soronként párat?

    Köszi: Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 15. 15:512445.

    Szia Mari!

     

    Sajnos még nem kaptam meg a levelet, remélem nem nyúlta le a MP. Sajnos én már jártam meg, h a 15 képeslap közül egy ért célba. Mindenképp szólok ha megjön. Előre is köszönöm.

     

    A férjem elment moziba és késő este jön haza. Ma semmi dolgom, így a kötésnek szentelhetem a délutánt ha Csilla elaludt.

     

    Jó munkát mindenkinek!

    előzmény:
    csongkadar (2443)
    2010-01-15  10:08
  22. 2010. január 15. 11:592444.

    Szia Mari!

     

    Nagyon szépen köszönöm, mindenképp ki fogom próbálni.

    Majd hétvégén fényképezek és töltök fel képeket, hogy ne üres kézzel jöjjek közétek.

    Még egyszer kösz: Zs. 

    előzmény:
    csongkadar (2441)
    2010-01-14  19:30
  23. 2010. január 15. 10:082443.

    Szia Évi! Igen örült neki és tetszett.

     

    Még hétfőn feladtam Neked sima levélként a maradék fonalakat. remélem , nem nyúlták le! Ha megkapod mégis ,majd jelezz! Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2442)
    2010-01-15  06:24
  24. 2010. január 15. 06:242442.

    Gonzsu, üdv. köztünk!

     

    Mari, nagyon szuper lett a mellény. Gratulálok! Remélem a menyednek is tetszik. Nekem is kellene egy ilyen anyós...

    előzmény:
    csongkadar (2441)
    2010-01-14  19:30

Címlap

top