Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakaja :)

Torolt_felhasznalo_451662
Torolt_felhasznalo_451662
Létrehozva: 2006. január 10. 15:06

Sziasztok!

Örömmel pepecselgetünk kicsikéink első szilárd táplálékaivel - osszuk meg egymással tapasztalatainkat! Ki mikor mit ad, melyik babónak mi a kedvence, na és persze egyéb praktikus tippek...  

  1. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2008. január 16. 19:193586.
    A "túrógombóc kefirből" engem is érdekel!!!
    Ági, ha csinálsz gombócot, az a titka, hogy a tojást külön kell beletenni, tehát a sárgáját a túróval, grízzel; hűtőben pihentetni(én éjszakára beteszem), majd mielőtt főzöd, felvered habbá a fehérjét és úgy kevered hozzá, és utána főzöd. Így tuti, hogy finom lágy lesz a gombóc!

    És egész napra megy oviba Kinga?

    Mikor Zétivel hazajöttünk a klinikáról, Petit csak én érdekeltem, az első szoptatást pedig végigüvöltötte szegénykém. Nagyon-nagyon rosszul viselte azt a néhány napot míg bent voltam a klinikán... Mostanra már kb. rendeződött a viszony. Az esti lefektetés változott, most csak apával hajlandó aludni menni, és sajnos este 10-nél hamarabb nem alszik. Holnap jön a védőnő, remélem, h. tud vmi tippet adni erre. Nem hisztizik, csak nem alszik és nem engedi, h. apa kijöjjön a szobájából míg el nem alszik.
    Na, megyek szopztatni.
    Pusza mkinek!

    Ja, ma makaróni volt az ebéd, holnap tejberizs lesz meg krumplileves.
    és Peti 34 hó, Zéti 2 hó (reggel olvastam a topic elejét és akkor is így csináltuk! )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 16. 16:033585.
    Túrógombóc kefirből hogyan? van egy csomag túró a hűtőben, még nem is csináltam soha túrógombócot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_475249 (3583)
    2008-01-15  18:16
  3. 2008. január 16. 16:023584.
    Klassz a 2 kislegény

    NEm tudom milyen lesz az ovi, eddig újjongva megy, ma volt másodszor...Viszont ő meg nagyon társasági lény... Ahogy alakul. Előre semmit nem akarok betáblázni... Nekem is a félelmem, h mit szól hozzá,h tesó otthon ő meg ovi, de csak heti 3 napot fog járni... meglátjuk...
    Azt elfogadta, h nem tudok ott lenni, mert hisz nincs még szék sem, amire leüljek, a kicsi bútorokat nagy balga felnőtt összetörné és még pisilnem sincs hová, mert széke és wcje csak az óvónénnek van... még meg is sajnált... így ez a része nem téma. el sem köszönt ma...
    Az óvodai kaja hmmmmm, de egye fene, ennyi belefér és van teljeskiörlésű dolog is meg hagyma Itthon nem eszi, de ott körözöttben simán

    Nálunk ma sárgaborsófőzelék a vacsora és még megyek palacsintát sütni...lehet, h az lesz inkább este? Amúgy főzelék meg rántás meg habarásnál áttértem a kukoricalisztre, tök jó, olyan selymes tőle és nem csomós meg szép sárga minden.

    Peti hogy fogadta Zétit az első napokban?És Kristóf Ádámot?Volt van vmi extra?

    Üdv
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948202 (3581)
    2008-01-14  21:58
  4. Torolt_felhasznalo_475249
    Torolt_felhasznalo_475249
    2008. január 15. 18:163583.

    Helyesek a tökik. 

    Ágnest irigyelem,hogy ilyen sokáig tudta húzni a csokikóstoltatást. 

    Kristóf már egy hete pelus nélküli nagyfiú  napközben.Néha van baleset,de élvezi és a déli alváshoz sem akar pelust felvenni.Sokszor nem is volt gond.A kaka eleje  még be szokott csúszni,de a végét már a wc manó kapja.

    Ádi gesztenyés-almás husis babakajcsit ,délelött almát tejpéppel kapott.Kristóf az ebédből csak a rizst volt hajlandó megenni ala nature.A hus nem csúszott ma.

    Holnap túrógombócot csinálok kefírből .

    Ádi asszem sütőtökit fog kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948202 (3581)
    2008-01-14  21:58
  5. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2008. január 14. 22:023582.
    Ja, Brigusnak akartam még válaszolni, 2 év és 8,5 hónap a különbség a fiúk közt. Peti márc. 1-én lesz 3 éves. Hogy telik az idő...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_475249 (3575)
    2008-01-04  17:38
  6. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2008. január 14. 21:583581.
    Sziasztok!
    Vagyok én is, csak ritkán jut időm írni.
    Ma kapta meg Zéti a 2 hós oltást
    Az ő kajája tejci, nem túl változatos, de szereti
    Peti is jól eszik, ha a fogáravaló van, és éhes; ha nem akkor játszik csak.
    Ma töltött káposztát evett délben, vacsira meg fasírtot. Holnap még nem tudom, mi lesz.
    Ági! Muszáj az ovi? Nem lesz nagyon féltékeny, h. ő megy, a kicsi meg itthon marad veled? Nekem többek közt ezért sem javasolták, bár Peti amúgy sem egy közösségi szellem, itthon szeret játszani, meg max. a barátaink gyerekeivel, ha muszáj. Én szeptembertől viszem 4 órába.
    Na, megyek aludni, amíg lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. január 12. 08:513580.
    Sziasztok!

    Vagyok ám én is, csak nem érem utól magam, h írjak

    Nálunk az evés kopp-kopp jó, van amikor sokat,van amikor nem, de az átlag elég egyenletes.
    Zöldbabfőzelék és spenót is csúszik, ha nem látja,amikor elkezdem etetni,olyankor muszáj mese vagy valami nagy alku, h elkezdjük.De megeszi, csak rájöttem, h a látványtól is függ az eszem-nem eszemje.

    Kinga hó végén lesz 3 éves (pont akkorra vagyok kiírva Erikkel ), februárban óvoda. A héten csináltunk próbanapot, jó volt nagyon. remélem februárban is így lesz. A betegeskedéseket meg jó lenne elkerülni, edzem a gyereket addig is

    Edességben megkóstoltuk a csokit kb 1 hónapja, de nem lett nagy csokifun, inkább anyukám lekvárja

    Üdv
    mindenkinek és remélem feléled a topik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_475249
    Torolt_felhasznalo_475249
    2008. január 10. 16:083579.

    Szia.

     

    Küldtem privit!

    Kristóf 1 hónap után ma evett először ebédet  rendesen.(2 db sült csire alsócombot rizi-bizivel és majonézes salátával)

    Ádinak spenótot csináltam(mirelit ,totál natúr felforralva és tápszerrel hígítva).Szereti.

     

    Tartom magam a topic címhez. 

    Úgyse kíváncsi rá senki 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (3578)
    2008-01-09  19:54
  9. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2008. január 9. 19:543578.

    Nekem most kicsit megváltás volt újra emberek közé menni, kicsit már depiztem otthon.

    Igen, ismerős a kevés evés, nálunk is így zajlanak a betegeskedések. Majd visszajön az, ne aggódj, de még hogy!

    Ha van kedved és kicsi időd, msn-en újra értekezhetnénk, olyan jó volt az régen. Micikét már felcsíptem.  

    Dina, Dorka, Saci, Krókusz és a többiek benézhetnének ide, de biztosan feledték már a topicot. Sajnálom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_475249 (3577)
    2008-01-07  20:24
  10. Torolt_felhasznalo_475249
    Torolt_felhasznalo_475249
    2008. január 7. 20:243577.

    Úgy látom pillanatnyilag mi tartjuk a lelket e topicban .

    HAHÓ CSAJOK!! ÉBRESZTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

    Kristóf is nagyon jó étvágyú volt,de ez már 1 hónapja múltidő.Azóta betegeskedik és iszonyú minimális az a kajamennyiség amivel elvan.Semmit nem akar megenni,hiába főzök.Csak én eszem ,mert apjának nem kellenek az eféle kaják,mint pl.: finomfőzi,répafőzi,sütőtökleves tejszínhabbal,zabpelyhes-túrós pogácsa stb.... De amit apjának csinálok azt se eszi meg. A kakaós palacsintából 5 a minimum és most csak 2 evett.Se joghurt,se turórudi,se édesség,se rágcsa...

    Holnap viszem dokihoz

     

    Örülök,hogy nálatok minden oké.Jó újra dolgozni??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (3576)
    2008-01-07  19:05
  11. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2008. január 7. 19:053576.

    Csajok, de örülök nektek! És milyen jó, hogy már a második picik jönnek, jöttek, nálunk valószínűleg nem lesz másik, kisfiam kitesz kettőt.

    Már dolgozom, Benci bölcsizik, sokáig nem betegeskedtünk, aztán egyszer csak ránk rontottak a bacik. Amúgy nagyon szereti.

    Ami az evést illeti... atyám, leköröz a 2,5 éves gyerekem.   

    Légyszi, írjatok néha, ha van időtök, nem tudom, a többiekkel mi lehet.

    Puszi és boldog új évet mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_475249 (3575)
    2008-01-04  17:38
  12. Torolt_felhasznalo_475249
    Torolt_felhasznalo_475249
    2008. január 4. 17:383575.

    Szia.

    Gratula a picihez !(Ágneséknek is!!!!)

    Nálatok mennyi a körkülönbség a két lurkó között?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948202 (3572)
    2007-12-21  21:33
  13. Torolt_felhasznalo_475249
    Torolt_felhasznalo_475249
    2008. január 4. 17:353574.

    Sziasztok.

    De jó,hogy megvagytok .

    A múltkor bekukkantottam és nem volt sehol senki.

    Mi is megvagyunk.Kristóf jóformán elviselhetelen hisztis olykor.Aszem tesóféltékenység vagy mi.?

    A lurkód semmit se változott.Nagyon helyes. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (3569)
    2007-03-25  21:12
  14. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2007. december 21. 21:343573.
    Ja, és gratulálok a bébihez! Hogy bírod a terhességet? Mit szól a tesó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948202 (3572)
    2007-12-21  21:33
  15. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2007. december 21. 21:333572.
    Szia!
    Jól vagyunk. Nálunk már meg is született a második bébi, november 11-én, fiú ő is, Zétény. Szopizik ezerrel, jó fiú. Peti kissé féltékeny, de nem vészes.
    Mi is "házikoszton" vagyunk már! De ez se könnyebb...mert főzeléket nem eszik pl., így a leves az, amivel belé tudok egy kis zöldséget diktálni.

    Mi történt, hogy hirtelen vége lett a topicnak? Merre vannak a többiek?
    előzmény:
    Agnes77 (3571)
    2007-12-21  18:24
  16. 2007. december 21. 18:243571.
    Szia!!!

    ÚÚÚ, nagyon elaludt a topik, gyerekek felnőttek....
    Veletek miújság ? Nálunk január végén születik a 2. pöttöm, kisfiú

    Evészet:már teljesen házikoszt

    Üdv
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948202 (3570)
    2007-12-21  14:31
  17. Torolt_felhasznalo_948202
    Torolt_felhasznalo_948202
    2007. december 21. 14:313570.
    Helló Lányok!!!!!!!!!

    Mi történt ezzel a topiccal?!



    Végre előkerülök, ti meg eltűntök?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (3569)
    2007-03-25  21:12
  18. Torolt_felhasznalo_253585
    Torolt_felhasznalo_253585
    2007. március 25. 21:123569.

    Helló Csajok!

    Hát, sajnálattal olvasom, hogy kisebb-nagyobb gondok vannak a gyermekekkel, remélem, mielőbb megoldódnak, kis betegek meggyógyulnak.

    Kismamáink jól vannak?

    Dinamama, isten éltessen!

    Nálunk nincs különösebb, szeptembertől bölcsi (én is félek), aztán munka (ettől még jobban). Májusban 2 éves lesz Benőke, a földrevetős hiszti kezd átváltani toporgós-pofafelfújóssá, ez már jobb egy fokkal. Ismételgeti a szavakat ugyan, de elég érdekesen veszi ki magát legtöbbje: Kubu-gugu, csiga-biga-giga-biga, lényeg, hogy a g betűvel nagyon jól állunk a többihez képest. A hasát szereti, bár a reggeli-vacsora mindig komoly fejtörést okoz.

    Dobok ide egy fotót, hogy lássátok, tényleg én írtam.

    Puszilok mindenkit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. március 14. 15:273568.

    ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!! Nekem ez kicsit soKK volt.Remélem már jobb a dolog és Saci érzi az előnyét is az ovinak.Itt nincs fokozatos óránkénti beszoktatás, mint a bölcsiben??? Én csak azért vagyok ki, mert nem eszik és nem iszik a gyerek, de ez!!! És a kaki dolog is pszichés, de otthon este miért nem akar kakilni?? valami más nem történt? Remélem, hogy most lesz ez a pár nap, így helyre zökkentek. Nincs valami barátnő az oviban, mert egy barátság is sokat lendítene az ügyön.

    A többieknek, jó Márciusi mindent kívánok. ( mi betegesek vagyunk, de végre ki lehet menni, mert szép az idő, virágzanak a sárgabarackfáim és süt a nap és jó hír, megyünk holnap Republic koncertre! SziasztoK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291046 (3567)
    2007-03-10  23:35
  20. Torolt_felhasznalo_291046
    Torolt_felhasznalo_291046
    2007. március 10. 23:353567.

    Sziasztok! Bocs, most tudtam csak visszaolvasni Benneteket! Sajnos, sok jót nem tudok írni. Röviden: totál kivan az egész család. Saci ovis lett...

    05-én kezdtük az ovit. Odaértünk, a kiscsaj befutott a terembe, kutyába sem vett engem. Hoppá, mondom, ilyen könnyen fog menni?! Itthon azért jól kibőgtem magam, furcsa volt egyedül lenni. Úgy volt, hogy ebéd után megyek érte. 10 után megcsörrent a telkóm, hogy Saci nagyon sír, menjek érte. Ketten nem tudták felöltöztetni, hogy kivigyék az udvarra... Másnap adott két puszit búcsúzáskor és szintén befutott a csoportba. 11-kor hívtak, hogy tuti, hogy nem fog ebédelni, nagyon sír. Már az épület előtt hallottam a sírását... Szerdán már itthon sírt, hogy nem akar oviba menni, végigbőgte az utat (én befele sírtam, kifelé mosolyogtam), úgy szedték le rólam. Ugyanez volt csütörtökön is. Pénteken reggel lehányt és belázasodott. Átvittem orvoshoz, aki szerint pszichésen lázasodott be, nem látott más okot... Semmit nem eszik az oviban, semmiben nem vesz részt, nem tudják lekötni a figyelmét, csak sírdogál. Ezen kívül nem ül rá a kisvécére, mert "beleesik", úgyhogy hozom-viszem a szűkítőnket... Egy hét alatt egy kilót fogytam (nagyon rámfért - 54 kg vagyok). Hozzáteszem még, hogy újra visszatartja a székletét, egy héten egyszer kakál, ma pl. hétfő óta először, de akkorát, hogy férjem rosszullett, én is azt hittem, hogy szétszakad a gyerek, képzeljetek el egy 10 cm-es kőkemény Pick-szalámit... (már bocs). ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Hát, dióhéjban ennyit. Ez csak jobb lehet, nem? Az óvónők azzal biztatnak, hogy azért sír, mert jó neki otthon, és az a jó, ha az elején sír, mert így válik belőle majd jó ovis. Szerintük ez kb. 2 hétig fog tartani, nem tovább. Most azon vacilálok, hogy mi legyen jövő héten. Vigyem vagy ne vigyem? Ha igen, nem menjek érte előbb, mint 12 óra? Szerdán viszem oltásra, nem lenne jó, ha újra belázasodna!Nemtom, nemtom, nemtom!!!!!!! Help! Amúgy ápr. 27-ig vagyok itthon, de ki kell vennem még ezévi szabit is. Hát, most csak ennyit tudok írni, remélem, mindenki jól van! Dinamama, kösz a privit, aranyos vagy. Sziasztok!

    UI: A Halló-halló-t én is imádom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. március 2. 11:023566.

    Végre valaki!

    Gratula a tornához! Eljársz vhova, vagy otthon?

    Én tegnap azt hittem, meghalok közben, és elég sokat meg kellett állnom...  MIndig megfogadom, hogy többet a lábam nem teszem  be...

    Hiába x kg-osan, x évesen már nem dobálja úgy az ember a lábát, mint huszonévesen...

    Megtaláltam egy nadrágomat, amit akkor hordtam... És én még azt hittem magamról, hogy kövér vagyok...

    Továbbá megnéztem magam videofelvételen... Kár volt, mint egy vágásérett anyakoca...

    Mondjuk beindult a sportos életmód, kaptunk apától új bicajt! A MB-ot nem bírta a csuklóm...  Dina pedig folyton odaállt elé, hogy azzal menjünk, mert az ősszel néhányszor már bicajoztunk vele. Egy jó kis Csepel, Dinát alig bírom kivarázsolni az ülésből, ha be kell menni a boltba! Csak óbégat, hogy biciklizünk, biciklizünk!

    Mondjuk, mindjárt a második utunkon megáztunk kissé.

    Kilóim dacára  most is sütögetnem kell, mert a drágámnak ma van az utolsó hármassal kezdődő szülinapja. Lekváros piskótatekercset, meg ragasztós linzert csináltam. Ez utóbbi iszonyat pepecs után három tálcányi aprósütit eredményez, ami egy pillanat alatt elfogy. (Nem is igaz, kb. 2 óra alatt kész lettem vele.)

    Sámu bejelentette, hogy ő szeretne a mamájánál aludni, úgyhogy holnap kimenősek vagyunk! Apa moziba visz! Bár jellemző, hogy most nincs egy normális film, amit megnéznék...

    SOS szerelem, meg a Dreamgirls, ami még úgy- ahogy, de annyira nem...

    Tippek? Még szétnézek én is itt  a neten.

    Sámu, suli: kissé rondán, de teljesen hibátlanul ír, tollbamondással is!

    Kaja: Tegnap "húsleves",a mellcsontokból, sajtos- tejfölös csmell, krumlipüré, "bajacka".

    Dina megunta az etetőszéket, és a konyhaasztálnál, normál széken ülve eszik... Nődögélünk, na...

    Úgyhogy mi jól vagyunk. És ti?! Olvastalak az iwiwen. És van közös ismerősünk is!

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (3565)
    2007-03-02  08:37
  22. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2007. március 2. 08:373565.

    Diisznótor, az jó!!! Nekünk most lett kész a kolbász. igaz én nem nagyon birom  a füstöltet.a fiamnak ízlik.

    Remélem van erőd ellenállni a nagy esti csábításoknak- Heti 1 tornát beiktattam én is.

    Hogy vagytok??

     

    Dorka anya:Sok energiát küldök a BÁRÁNYOSnak, nálunk is sokan himlősek ill. betegek, minket elkerül.:-))

    előzmény:
    Dina2005 (3564)
    2007-02-24  21:36
  23. 2007. február 24. 21:363564.

    Hahó!

    Hogy van a kis himlős? Sikerült kinyomozni a homeo- bogyókat?

    A pénteki sétánk, így motorral elég kalandos volt, kész szerencse, hogy vittem a babakocsit is! Így is jó kis hisztiket levágott, egyszerre akart kavicsozni, meg motorozni, megy ilyenek.

    Ma végre kitakarítottam a tetőteret is. Előtte Sámu veszekedés nélkül, gyönyörűen elpakolta a játékait! Ezt is megértem!

    Leckeírás közben azért még noszogatni kell, jókat eltotojázik közben.

    Kaja: tegnapi borsóleves, rakott krumpli.

    Holnap anyukáméknál megint disznóvágás... Utána ebéd a sógornőméknél- sógoromnak kerek szülinapja van. Vagyis így csak 1 óráig leszek torozni, mondjuk nálunk 2- kor már vége szokott lenni, úgyhogy sokat nem mulasztok.   

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123556 (3563)
    2007-02-23  12:15
  24. Torolt_felhasznalo_123556
    Torolt_felhasznalo_123556
    2007. február 23. 12:153563.
    Szia,

    akét pasi a párom és az egyik főnököm volt Egyenlőre még egyik sem panaszkodott
    A homeo bogyót kinyomozom, mert mostmár kaparja a himlőhelyeket a Dorka.
    előzmény:
    Dina2005 (3562)
    2007-02-23  12:03

Címlap

top