Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van-e boldog párkapcsolat?

Torolt_felhasznalo_455024
Torolt_felhasznalo_455024
Létrehozva: 2006. január 4. 22:41
Hello! Most éppen 2 kapcsolat közül (nem 2 szék közül) a pad alá kerültem. Szingli lettem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Most örüljek vagy szomorkodjak? Mit gondoltok erről? Kéne egy harmadik. Vagy mégsem? Ki hogy van ezzel?
  1. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. december 3. 10:05220.
    PÁRKAPCSOLATBAN ÉLŐKET KERESEK egy pszichológia szakon végzett kutatáshoz  Sziasztok!Kanyó Irma vagyok, harmadéves pszichológushallgató a Károli Gáspár Református Egyetemen. A segítségeteket szeretném kérni személyiséglélektan műhelymunkámhoz. Olyan PÁROKAT keresek, akik legalább fél éve élnek párkapcsolatban (18-30 évesek), és elvállalnának velem egy maximum 1 órás érdekes interjúztatást, melyben a kapcsolatukról érdeklődnék.Egy Budapesti helyszínen tartanám a vizsgálatot e héttől kezdve, az időpontról pedig közös megegyezés alapján döntenénk.(Az interjún értelemszerűen együtt kell részt vennie a párnak.)
    Várom jelentkezéseiteket itt, facebookon, vagy az e-mail címemen: irmica_92@hotmail.com Ha esetleg bármilyen kérdésetek akad a kutatással kapcsolatban, szívesen válaszolok.
    Üdv, K. Irma
    idézet:
    K.Irma (220)
    2013-12-03 09:53:07

    Van itt olyan , hogy Forumszabalyzat:

     

    miszerint tilalomba utkoznek :  diplomamunkák, szakdolgozatok, szakdolgozat vagy diplomamunka írását megkönnyítő szolgáltatások, különösen az ilyen dolgozatok megírására, a megírásukban történő segítségre, vagy kapcsolódó anyaggyűjtésre vonatkozóan,

     

     

    Es , mas: mindenhol olvasom , hogy be kell jelenteni a Neten pszichologuskodo egyeneket... merthogy  penzlenyulo es atrazo iparra valt Neten ugyeskedni pszichologuskent

     

     

     

     

  2. Torolt_felhasznalo_662864
    Torolt_felhasznalo_662864
    2009. január 6. 14:22219.
    Egyetertek Fokincaval. Nem ertem, hogy gondolkodhat parkapcsolatban olyan ember, aki nem tanulja meg tisztelni a masik szabadsagat, hobbijat, oromeit? Miert a tiltas? Hogy jut eszetekbe lebeszelni valakit arrol, ami oromet ad az eletben? Hisz attol kiegyensulyozott lesz a partner, amit a parkapcsolatba is magaval visz. Ha allandoan frusztralt attol, hogy meg kell kuzdenie, abbol csak szakitas lehet. Nemhogy tiltani, hanem segiteni, tamogatni kell, hinni benne. A hosszu kapcsolat titka csak ez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_267923
    Torolt_felhasznalo_267923
    2006. szeptember 15. 18:46218.

    Hellóka! Szerintem nem vagy Te még olyan öreg,hogy a "tüske"

    örökre benn maradjon! Lehet,hogy el kellene menned a sulijába,ha már felvettek.Legalább szembenézel vele és a problémával.Azonkívül még az is előfordulhat,hogy ott az iskolában megismerkedsz egy csomó emberrel,új kapcsolataid lesznek és egyszer tényleg megköszönöd neki,hogy lelépett! Fel a fejjel,fiatal vagy szép,vonzó a pasik rád várnak!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416853 (215)
    2006-09-08  08:12
  4. Torolt_felhasznalo_629400
    Torolt_felhasznalo_629400
    2006. szeptember 8. 14:33217.
    Igazad van sokban fokinca. Tényleg nem kellett volna tiltatni a hobbijától, pláne hogy az én barátomnak ez nem hobbi volt, hanem életcél, de én ezt csak most tudtam meg hogy neki ez ennyire fontos... Utólag már nagyon okos vagyok... De... az a helyzet, hogy már 6. napja húzódik a dolog, tegnap este megint fölhívott, hogy azért még ne ássam el őt és adjak neki időt, átgondolni a dolgokat. Nem tudom, hogy örüljek neki hogy ő sem tud elengedni, vagy sírjak, hogy nem tud dönteni.... De ez a bizonytalanság nagyon padlóra dobott. Az hogy az egész életemet vele terveztem nekem lényegében nem nagy változás az életemben, csak lelkiekben, hiszen valóban nem volt közös lakás, gyerek meg ilyenek, csak nagyon biztos voltam kettőnkben. És lélekben sem könnyű megváltoztatni egy olyan jövőképet, amiben 100%ig biztos voltam eddig. Nade most komolyan, mi a véleményetek, lehet ez még olyan mint "régen"? Hogyha mégis együtt maradunk, szerintem még jobb is lehet... tiltások és hülyeségek nélkül. Hiszen azt is mondta, hogy bár fiatal és bulizni akar, csajozni nem, bulizni meg mindig is tudtunk együtt, és én is fiatal vagyok, tehát nekem is kell még szórakozás meg hasonlók. És ki ne mondaná azt, hogy "hagyál békén, nem kellesz" ha másfél évig csak mindenre azt hallja, hogy nem nem és nem.... Vagy nincs igazam...?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628404 (216)
    2006-09-08  10:14
  5. Torolt_felhasznalo_628404
    Torolt_felhasznalo_628404
    2006. szeptember 8. 10:14216.
    Ági, Marienne, Lányok!

    Megdöbbenve olvasom, hogy miket írtok. Hát felnőtt nőnek tartjátok ti magatokat? Párt vagy apukát kerestek magatok mellé?
    Mi az, hogy a párotokra építettétek az egész életeteket? Ne haragudjatok, de ez nagyon komolytalanul hangzik. Hiszen pár éves kapcsolatokról beszélünk és nem családokról, évtizedekről, súlyos anyagi kötelezettségekről.

    Ha egy pasi miatt feladod a sulit Marienn, akkor nem is akartad Te azt annyira. Az, hogy elmenekülsz Angliába nem megkönnyíteni, hanem megnehezíteni fogja az életed. Ott sem könnyű, ráadásul teljesen egyedül leszel.

    Azt nem értem, hogy miért hagyjátok, hogy ezek a pasik gyengének tartsanak benneteket. Miért nem álltok ki magatokért? A terveitekért? Miért kell a pasikat lebeszélni a hobbijukról, átnevelni őket? Hiszen nem azért szerettétek meg őket, mert olyanok amilyenek? Miért nem lehet húsz évesen csak úgy élvezni az életet mellettük?

    Még annyit, hogy az a barát, aki a pároddal való szakítás után feléd sem néz, az nem is volt igazi barát.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416853 (215)
    2006-09-08  08:12
  6. Torolt_felhasznalo_416853
    Torolt_felhasznalo_416853
    2006. szeptember 8. 08:12215.

    Szia Ági, akárcsak a saját sztorinkat hallanám. Az én pasim 3,5 évvel fiatalabb is volt nálam( 21 éves), hobbi dj és pesten lakik mert fősulis, én meg vidéken dolgozom. Én is azt hittem, hogy ez örökké fog tartani, pedig én is tiltottam sokmindentől, ő meg rájött hogy még nagyon fiatal és "élni akar", neki "szabadság kell". Azok után hogy még a suli előtt mi együtt éltünk, közösek a haverjaink is. Szal építhetem az egész életemet újra, ezért nem megyek hozzá fősulira, pedig úgy volt hogy felmegyek pestre és keresek ott állást+ lev. elvégzem a médiaszakot nálunk.

    Ehelyett most azt nézem, hogy mikor induljak Angliába, mert ezek után nem AKAROK itt lenni, hogy várjam hogy elteljen felettem az idő márpedig itt vidéken nem történik semmi, és Ő meg fent van pesten éli világát. Szóval fenekestül felforgatta az életemet a döntésével, már épp felvettek a sulijába is, és most.... passzív félév. És még azt mondja, hogy pár év múlva ezért hálás leszek neki, hát ezért soha nem leszek neki hálás, mert ez egy örök tüske, amit csak az idő "lök ki".....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_629400 (214)
    2006-09-08  01:43
  7. Torolt_felhasznalo_629400
    Torolt_felhasznalo_629400
    2006. szeptember 8. 01:43214.
    Szia! Hát.... megértelek. Mi most szakítottunk a barátommal és itthon kortyolgatom a Martinyt... Másfél évig voltunk együtt és mindent eslöprő szerelem volt a javából. De pár napja összevesztünk valamin és abből jött a többi, hogy ő nem akarja velem tovább. Szeret engem, de ő csak a zenének él. Neki az kell és nem lenne rám ideje. Másfél évig folyamatosan próbáltam lebeszélni a zenélésről és össze is jött, de mindig visszaütött a dolog, meg is értem hogy besokallt. És mindig egymás nyakán lógtunk így persze előjött, hogy 20 évesen neki "szabadság kell" pedig az elején ő esküdözött hogy neki komoly kapcsolat kell, hogy kibulizta magát és mindent akar velem. Még gyerekről is szó volt, persze csak évek múlva.
    Hát nagy hopp volt és most nagy kopp. Én is 20 éves vagyok és mindent rá alapoztam, az egész életemet vele képzeltem el, és most volt-nincs. Én meg padló. És nem tudom hova tenni magam, hogy mihez kezdjek és mit csináljak... pláne hogy még mindig úgy érzem, hogy velem akar lenni csak sok volt neki a tiltásból, meg az együttlevésből. Ezt a részét tényleg elszúrtam, de vajon érdemes-e reménykednem, hogy csak idő kell neki és újra együtt lehetünk...? Én mondtam, hogy változtassunk a dolgokon met nekem sem jó ez így, de mintha csak nem is vele beszéltem volna, hanem egy vadidegennel. Áhh... nem is tudom mihez kezdjek, hogy érdemes-e rá várni néhány hetet, vagy tekintsem lezártnak a dolgot.... 5 napig beszéltünk róla, hogy újra megpróbáljuk és 1X az jött elő belőle, hogy igen, de ahogy elváltunk és hazament, másnapra már megint nélkülem akart lenni.... Mit lehet ilyenkor csinálni..?? Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (208)
    2006-01-05  14:22
  8. 2006. július 6. 00:31213.
    Szerintem lehet egy párkapcsolatban is szabadnak lenni, vagy akár együtt utazni, bulizni, élni! 25 év alatt is lehet az ember szerelmes és élhet boldog párkapcsolatban. A szerelmet nem tervezzük. És az életünket se 25 évesen kezdük alakítani...
    előzmény:
    Linda31 (201)
    2006-01-05  10:29
  9. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 22:55212.
    Sziasztok! Merre vagytok? Tegnap nagy volt itt a mozgás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 16:59211.
    27 éves vagyok, és 4 évig tartott ez a kapcsolat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_901958 (210)
    2006-01-05  15:27
  11. Torolt_felhasznalo_901958
    Torolt_felhasznalo_901958
    2006. január 5. 15:27210.

    Igazán elárulhatnád, hogy hány éves vagy és mennyi ideig tartott a kapcsolatod...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (209)
    2006-01-05  14:53
  12. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 14:53209.
    Micur, így ismeretlenül nem tudom, elég bátor vagy-e a szinkron-kapcsolatokhoz. Szerintem sokszor ez nem bátorság kérdése, hanem van, amikor így alakul. Nekem ez nem volt problémám, mert monogám kapcsolatban éltünk, csak egy másik pasi hajtott rám iszonyúan.
    Azt láttam a barátainknál, hogy egy bulin, vagy más eseményen megestek ilyen megcsalások, hiába volt nagy a szerelem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730116 (203)
    2006-01-05  10:36
  13. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 14:22208.
    Köszi ezeket a nagyon hasznos megosztásokat! Már azt hittem, lemondhatok róla. Örülök, hogy jöttek olyanok is, akik a nyitó kérdésről kívánnak beszélgetni.
    A történeteitekben van az enyémmel hasonlóság. Tudom, hogy nincsenek sikerreceptek, annyira különbözőek vagyunk mind.
    Viszont annyira nem borultam ki, hogy pszichológushoz akarnék menni. A legfőbb baj (most, hogy már aludtam egyet a szakításra) szerintem az volt, hogy én már nem annyira bulizni szeretek menni, mert sok éven át az volt a fő szabadidős tevékenységem. A volt párom így ismert meg, és együtt mentünk barátokkal is. Aztán sokszor szívesebben maradtam volna otthon. Tudjátok: egy jó könyvvel vagy beszélgetni értelmes dolgokról. Merthogy én sokat olvasok, ő meg nem, és ez menet közben alakult így. Ő egyre kevesebbet olvasott, és egyre kevesebbet vágytam bulizni. Láttam én, hogy távolodunk, de már elkezdtem vágyni a gyerek után is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_717636
    Torolt_felhasznalo_717636
    2006. január 5. 11:47207.
    Szia Venuska!
    Véleményem szerint nincs olyan ember aki ha már túl van egy szakításon, ne elmélkedett volna azon, hogy mito"l, kito"l ért véget a felho"tlennek hitt kapcsolat. Persze érzékenységto"l függo"en ki-ki másképp "dolgozza fel" (vagy sem) a "lelki traumáját". Nem tudom, hogy téged, mennyire viselt meg a "szakítás", van-e olyan ismero"söd, rokonod, munkatársad akivel személyesen megoszthatod érzéseidet, bár a mai rohanó világban elég kevesen hajlandóak még csak meghallgatni is az embert. Talán egy pszichológus segíthet ha már kilátástalannak ítéled meg helyzetedet. Na persze itt jön a kérdés melyik pszichológushoz forduljon az ember, olyanhoz aki megelégszik azzal, hogy elsajátította a "freudi-analízist" vagy esetleg a mai emberhez inkább közelebbálló esetleg ún "integrált pszichológiát" tudó és használó szakemberhez. Ha ido"d engedi talán érdemes utánanézni a neten -- esetleg Ken Wilber könyveket is olvashatsz, ha egyáltalán érdekel a téma (A mu"ködo" szellem rövid története).

    Sok sikert'
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_901958
    Torolt_felhasznalo_901958
    2006. január 5. 11:04206.

    Milyen igaz... Asszem Te tényleg mindent megteszel... Csak így tovább...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512910 (204)
    2006-01-05  10:46
  16. Torolt_felhasznalo_901958
    Torolt_felhasznalo_901958
    2006. január 5. 11:02205.

    Szia Linda31!

    Nagyon igazakat írtál!!! Látszik, h tapasztalt, érett személyiség vagy, akinek érdemes megfogadni a tanácsait!
    A pasik sajna elég későn érnek be, ezért is veszítettem el velem egykorú páromat. Hagytam, menjen, addig nem volt igazán boldog, amíg meg nem tudja, h mit, kit, milyet akar... Őt külső alapján választottam, első látásra bejött és tessék...
    Most ismerkedek vkivel: ő pár évvel idősebb, és asszem kiélte magát. Nem a külseje fogott meg, hanem a humora.
    Nekem azt mondta vki, hogy az a legjobb, ha a lelke fog meg igazán...
    (Persze ehhez meg kell vmennyire ismerned)

    Amúgy igazi minden kapcsolatra érvényes recept nincsen. Tenni kell érte szeretettel, örömmel, vidámsággal, őszinteséggel...
    Hú, nekem is voltak ám csalódásaim, de asszem ez kellett ahhoz, h idáig eljussak...

    És szerintem még egy fontos dolog van: MA!!!! Az, hogy éljünk a mának, MA mondjuk ki, MA legyünk boldogok, a mán járjon az eszünk, ne a múlton vagy folyton a jövőn...

    Nos, talán nem irogattam butaságokat...
    előzmény:
    Linda31 (201)
    2006-01-05  10:29
  17. Torolt_felhasznalo_512910
    Torolt_felhasznalo_512910
    2006. január 5. 10:46204.
    Szia!Én is hasonló topikot nyitottam,és nem volt okos válasz.Úgy tűnik,nincs felhőtlen kapcsolat.Sőt,akiknél nagy volt a boldogság,nagyot is zuhantak.Én 6éve élek párkapcsolatban.Írhatnám azt is,hogy boldog,mert nincs nagyobb baj,nem csaljuk egymást,nem volt szétköltözés,tányértörés.És írhatnám azt is,hogy nem boldog,mert sokszor ennyi idő után se jutunk nevezőre,a különböző igényeink érthetetlenek egymás számára.Egyszóval olyan mint az élet,van jó is,rossz is.Mindenki azt mondja,hogy nem lehet a fellegekben járni évekig,a lehülés elkerülhetetlen.Nálunk az a baj,hogy ez már bekövetkezett,pedig házasság,gyerek,még sehol.De még nem adom fel.Azt hiszem ez a titka.Nem elmenekülni,nem szőnyeg alá söpörni,hanem megoldani,akkor is,ha fáj.Persze ha végleg befuccsolt,akkor időben feladni is tudni kell,néha az az érzésem,én épp ezt nem tudom,de alább elmonhatom majd,hogy én mindent megtettem.Tudom,hogy ez nem épp az a válasz,amit vártál,de eddig én se találtam,kaptam jobbat.6 év alatt ennyi a tapasztalat,mindent a lehető leghamarabb tisztázni,nem nyelni le semmit,mert abból késöbb baj lessz.Ne duzzogj,ha megsért,nem tetszik valami,hanem gondold át,tisztázd,old meg,ha nem megy,nézz magadba,elviseled-e ezt,ha nem,lépj le azonnal!Mert késöbb ez már nem ilyen egyszerű... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_730116
    Torolt_felhasznalo_730116
    2006. január 5. 10:36203.

     

    Venuska!

    Én nem gúnyolódom! Csupán kíváncsi vagyok!!! Szeretném tudni, hogy mi hiányzik jelenleg belőlem ahhoz, hogy akár egyszerre több férfival létesítsek szerelmi - szexuális kapcsolatot! Szerinted nem vagyok elég bátor hozzá?  

    Szerintem van boldog párkapcsolat, persze gyakorta nem holtodiglan-holtomiglan, de azért van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (199)
    2006-01-05  10:26
  19. Torolt_felhasznalo_527908
    Torolt_felhasznalo_527908
    2006. január 5. 10:32202.
    "A chatelés nekem az, hogy kérdezünk, válaszolunk, írunk egymásnak."

    ki beszélt itt chatelésről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (199)
    2006-01-05  10:26
  20. 2006. január 5. 10:29201.
    Tapasztalataimat szeretném megosztani veled, segítek választ adni a kérdéseidre. Igen, van boldog párkapcsolat, a miénk is az. Recept is van rá, de van ami rajtad-rajtatok múlik és van, ami a körülményektől, olyanokról amiket nem alakíthatsz, csak az idő. Tehát: csak azzal a férfival kezdj kapcsolatot, aki külsőleg megfogott, már az első percekben megdobogtatta a szívedet, hihetetlenül felkeltette az érdeklődésedet, mert kell a tűz! Amikor megismered benne az embert, eldöntheted a folytatást, 1-2 hónap után pedig a testi kapcsolat is mérvadó lesz és felteszi az i-re a pontot. Aztán: ha megfelelő társad az illető, hát becsüld meg, légy vele kedves, érdeklődő, kapjon meg tőled mindent, amit egy nőtől megkaphat! A kapcsolaton dolgozni kell, azonban fontos, hogy leüljetek az elején megbeszélni konkrétan azt, hogy ki mit vár el a másiktől, milyen életet szeretne, mi a fontos és mi nem, a régi kapcsolatokban mi vezetett szakításhoz, stb. Majd ennek tudatában naponta tenni kell a kapcsolatért, dolgozni rajta. Ennyi. Viszont ami meghatározó és a körülményektől függ: 25-30 éves korra érik meg az ember, akkorra tudja ki ő, milyen jellem, mit akar. Ha előbb leszel szerelmes és fejest ugrottál a kapcsolatba, az még - a fentiek hiánya miatt - nem volt érett, átgondolt, tervezett, stb., többnyire. Igaz az, hogy az első házasságok tanúlsága, a levont következtetések miatt jobb a következő, akkor már érett személyiségek kerülnek össze, tudják és elmondják mit akarnak a másiktól és tesznek érte. 25 év előtt meg inkább bulizni kell, baráti társaság, utazások, élni, élni szabadon, felfedezni, megtapasztalni! Ezt is azért, hogy megérjél, és ne a párkapcsolatban kezdjen hiányozni a buli, a szabadság!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (194)
    2006-01-05  09:55
  21. Torolt_felhasznalo_483720
    Torolt_felhasznalo_483720
    2006. január 5. 10:28200.
    Azóta rendbejött ? Vagy csak mély nyomot hagyott hamvas lelked bársonyos virágán...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455024 (199)
    2006-01-05  10:26
  22. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 10:26199.
    Nem írtam ilyet, hogy 2 pasim volt egyszerre, és már a harmadikon gondolkodnék.
    Volt egy komoly párkapcsolatom, és egy másik pasi is akart velem járni, akivel én egyáltalán nem. A chatelés nekem az, hogy kérdezünk, válaszolunk, írunk egymásnak. Nem értem. Ebben a topicban csak gúnyolódni szokás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730116 (198)
    2006-01-05  10:20
  23. Torolt_felhasznalo_730116
    Torolt_felhasznalo_730116
    2006. január 5. 10:20198.

    Szia Venuska!

    Hogy Te milyen szerencsés vagy! Két pasi egyszerre! Úgy tűnik, hogy én valamit nagyon rosszul csinálok, mert nekem még egy sem jön össze az utóbbi időben, Te meg máris a harmadikon gondolkodsz! Mi a titkod? Hogy lehet egyszerre két pasit összeszedni és összeegyeztetni? Jaj, alig várom a receptet! Segítség!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_455024
    Torolt_felhasznalo_455024
    2006. január 5. 10:13197.
    Ha rólam írod ezt, akkor megírnád, miről van szó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483720 (196)
    2006-01-05  10:09

Címlap

top