Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldre költözünk

MKata
Létrehozva: 2005. november 24. 11:52

Sziasztok,

Budapestről Írországba költözünk a férjem és a két kicsi lányom, természetesen repülővel. A férjem előre megy, hogy lakást keressen és mi csak később megyünk utánna. Úgy érzem nagyon sok cucott kell vinünk és hát köta reptéri súlyhatár, minden ötlet érdekel, hogy mit és hogyan csomagoljak itthon, hogy mi felesleges és mi nélkülözhetetlen az"újrakezdéshez". Kiváncsian várom a tippeket!

Köszönöm

  1. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2005. november 25. 18:4451.

    Ilyen  zsákokat minden héten kapok ) De egynelöre kivennék belöle nem beletennék Jól hangzik ez a charity shop, meg fogom nézni.

    Orosz boltról én nem ,de van egy magyar ismi aki tud, és holnpa ugyis találkozunk vele, majd megmutatja. Cseppet sem meglepö hogy eltévedsz Dublinban, annyira logikátlan az elrendezés, föleg kocsival, egy utcát elszursz és kikötsz a tengerparton, mert nem lehet megfordulni sehol.. Egyszer majdcsak belejövök Mostanában vezetek, igaz csak a környékünkön, balos kocsival itt mászkálni elég érdekes tud lenni. Meg ez a sok körforgalom.. Otthon max az Auchannél találkozol vele vagy a Lánchidnál) Te érted az indexelés logikáját? mert nekem durva amit csinálnak. Hiába figyelek mindenki összevissza indexel a körforgalomban..

    Most rohanok a Shopping Centerbe, jön a párom és elviszi, utálok szombaton bevásárolni. Olyan tömeg van... Ilyenkor nyugisabb és a hétvége megmarad Na puszi Nem beszéltünk mi már? Sokáig nem volt netem és mire megint lett az összes üzentem elszállt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (50)
    2005-11-25  18:03
  2. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. november 25. 18:0350.

    amennyi piros paprikat en hasznalok fozeshez, ahoz megteszi az itt kaphato pici uvegcse is....viszont etelizesitot es ezt az uj fajta piros magyaros izvarazs neveztu etelizesitot otthonrol hozom....

    a szaritott elesztonek mcdougalls fast action bread yeast a neve es 8 tasak van egy dobozban...tesco-ban azon a polcon van, ahol a suteshez valo kellekek, liszt, sutopor, cukor, stb.

    cimre pontosan nem tudom, hol van orosz bolt dublinban, csak az ukran baratnemmal szoktam oda menni....mindig o mondja az utat, mert sajnos en dublinba utalok bemenni, mindig eltevedek, hiaba voltam ott mar tobb ezredszer is....de naluk aztan tenyleg minden fajta kajat lehet kapni, amit mi is hasznalunk otthon...pl. olyan fincsi tejszines, kremes a tejfoljuk, hogy hihetetlen...ukran baratnem sut mindig nekem turos pirogot, valami isteni a tejfollel.....valahol nyitottak most az oroszok egy hatalmas nagy boltot dublin belvarosaban, de ott meg nem voltam....viszont erdemes a nagybani piacokon korbenezni reggelenkent, az azsiai boltban rengeteg erdekes dologra bukkantam legutobb...de. 11-kor zarnak es addigra altalaban minden elfogy....

    charity shopokban mindent arulnak, ami hasznalt....barki bemehet oda vasarolni....kapsz ott ruhat, konyvet, tanyert, kanalat, cipot kisasztalt....mindent....vincent de paul az egyik ilyen shop...
    szoktak bedobalni a poastaladaba nylonzacskokat meg a napot, hogy mikorra kell kirakni a ruhakat, egyebeket, amiket mar nem hasznalsz....en koltozes elott, a nyaron vagy 5 zsak ruhat kiraktam nekik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (49)
    2005-11-25  15:53
  3. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2005. november 25. 15:5349.

    Nem baj ) Én is vettem itt piropaprikát de nem az otthoni. Kicsit csipösebb. Orosz bolt fogalmam sincs hol van De holnpa megyünk belvárosba, ott állitolag van valami román bolt is, és minden van ami otthon. Gondolom nem olcsó hely, de benéznénk, nem tudod esetleg hol van? Az orosz is megteszi Élesztöport én még nem találtam Csak sütöport, de jobban körülnézek a vanilincukrot is megnézem majd.

    Még egy kérdés, mit árulnak a charity shopokban és bárki vásárolhat ott?

    Köszi elöre is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (48)
    2005-11-25  15:44
  4. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2005. november 25. 15:4448.

    bocsi...kicsit akkor kozbe szolok...

    van pirospaprika, igaz kicsike uvegben...schwartz marka....szaritott eleszto is van es csak az van...frissel meg sehol nem talalkoztam az 5 ev ittletem alatt....fozos puding tenyleg nincsen, azt otthonrol szoktam hozni...vanilincukor is kaphato mostanaban a tesco-ban es a dunnes-ban is, igaz nem tasakos formaban, hanem kisse nagyobb kiszerelesben....es turot, turo rudit is lehet kapni dublinban az orosz boltokban....en oda jarok beszerzo korutra......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (47)
    2005-11-25  11:19
  5. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2005. november 25. 11:1947.

    Szia Én volnék aki nem volt online, de most az) Én szeptemberben jöttem ki, hozzád hasonlóan, a párom elöbb aztán lakást béret és mi jöttünk utána. Azt hiszem segithetek, mert tudom én mit nem csináltam jól  

    Kérdezz nyugodtan, amire tudok válaszolok. Nekem is van kérdésem: melyik céggel repültök? Én is két gyerekkel jöttem elmondom mire kell figyleni. Szóval: handbagnak melegen ajánlom a hátizsákot, és ne a kis méretet. Füszereket hozhatsz, de mivel elég nagy sulyuk van, inkább a handbagbe rakd, és azt ne vedd le a hátadról, igy nem mérik le. Nekem volt vagy 20 kilos a handbag. Abba tedd a nehezebb cuccokat. Turorudi szerintem nem érdemes cipelni, ugyis le kell szokni róla, és csak helyet foglalna. Pirospaprika itt nincs, az fontos, hozz még élesztöport is és pudingot ah szeretitek. Az sincs. Sütöport már találtam itt, de vanilincukrot nem, viszont van vaniliaaroma és abból szoktam tenni a porcukorba Most ezek jutottak eszembe. Ja igen a gyerekeknek tegyél be szineznivalót a gépre, a két éves ellesz vele, a kisebbik meg valószinü végig aludni fog. Leszállásnál lehet sir egy kicsit, láttam hogy pár babát zavarta a nyomás.. Az én gyerekeim jól viselték, de ök már repültek korábban. És nagyobbak kicsit, 7 és 3 évesek.  Ha van kérdés csak bátran, most ennyi jutott eszembe.

    A ruha itt nem drága, az ágynemüt is olcsobb megvenni mint kifizetni a többletsúlyt. Kb 5 kilot elnézenk ha gyerekkel vagy. Babakocsit hozd, az itt drága, és ráadásul a gépre ingyen felvihetö. Jól is fog jönni, mert a handbaget rá tudod rakni amig várakoztok.

    előzmény:
    MKata (45)
    2005-11-25  08:55
  6. 2005. november 25. 10:3546.
    Szerintem legegyszerubb ha nem talalgatsz, hanem megkerdezed hogy pontosan mi van a 'butorozott' lakasban. Legtobbszor van paplan, parna, evoeszkozok, tanyerok stb.Amennyiben ezeket mind koltoztetnetek kell, jobb fuvarozoval elhozatni a cuccot....foleg mert ugye Monaghanba akarsz eljutni a dublin repterrol...az jopar ora lesz, ha egyaltalan van meg vonat/busz olyankor miutan megerkezik keso este a geped.Amennyire en tudom, A SHO-k nem dolgoznak minden nap oltonyben, hanem csak ingben, nyakkendoben es egy elegansabb nadragban. 
    előzmény:
    MKata (45)
    2005-11-25  08:55
  7. 2005. november 25. 08:5545.
    Igen erre is gondoltam, hogy amikor nagyon elkap a honvágy akkor legyen valami megsimogatnivaló! Amíg nem lesz fizetése a férjemnek addig nem nagyon tudunk majd ruhákat venni, mert ugye szükség lesz takarókra, párnákra, edényekre, evőeszközökre, tányérokra, poharakra ez az ami most hírtelen eszembe jutott ja és a férjemet kell előre felruházni, mert ott az orvosok öltönybe járnak és nincs csak 1 öltönye......szóval azt vennünk kell és pár inget is igaz az van, de nem elég! Szóval nagyon meg kell gondolnunk, hogy mire adunk ki majd pénzt most az első időkben. 
    előzmény:
    kirandulas (40)
    2005-11-24  21:52
  8. 2005. november 25. 08:4844.

    Írtam Neked priviben!

     

    előzmény:
    irenehavas (42)
    2005-11-25  02:24
  9. 2005. november 25. 08:4243.

    Köszönöm! Én már repültem többször csak gyerekekkel nem voltunk még sehol repülővel, attól nem is félek! Érdekes amit írsz mindenképen utánna nézek, hogy mit vihetünk be! A turórudi nagy érvágás lenne a gyereknek....de az is lehet, hogy hamar elfelejtené és az is igaz, hogy annyit nem vihetek, hogy elég legyen az első hazalátogatásunkig . Nem gondoltam volna, hogy a füszerpaprika és ételízesítő ennyire tíltott pedig pont ilyesmiket akartam/akarok vinni. Gulyaskrém leveskocka, delikát füszerpaprika, pörköltalap........hú ha nem vihetem akkor nagyon fog hiányozni.......persze ezek legyenek a legnagyobb problémáink!

    Köszönöm a tanácsokat! Ti, hogy hogy ilyen sokat utazgatok?????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839300 (41)
    2005-11-25  01:58
  10. 2005. november 25. 02:2442.
    SZIA DRAGA  KATAM  NINI MIT LATOK? MEGISCSAK JO HOGY ANNO SEGITETETEM  NEKED  MIKOR MARGO CIMET MEG ADTAM NEKED DE UGY VOLT HOGY FERJED SZEPTEMBERTOL MEGY NEM?  MIKOR A PICI SZULETETT HIVTALAK TELEFONON ES AKKOR AZT MONDTAD  MINDEGY SZIVBOL ORULOK NEKI HOGY TUDTAM SEGITENI  NEKTEK  TE AZ IRIGYEK A FERJED AMERIKAI CSALDJA  MOST MIT SZOLNAK?  MI LETT VOLNA HA HOZAM JOTTOK? HEHEHE  DRAGAM  NE IZGULJAL  KIVANOK NEKTEK SOK SOK SIKERT MEGTOB BOLDOGSAGOT AZ UJ HAZABAN  AZE IRJA  MARGOT IS CSOKOLOM  BOLDOG KARACSONYT ES JO UTAT  FERJEDET ]KULON UDVOZLOM  CSOKOL IRENE
    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52
  11. Torolt_felhasznalo_839300
    Torolt_felhasznalo_839300
    2005. november 25. 01:5841.

    Szia

    Eloszor is gratula az uj elethez. Sok sikert irorszagban..Csak par tanacsot szeretnek a repulessel es a csomagokkal kapcsolatban...

    En ugyan meszebb lakom egy kicsit, de talan par tanacsot tudnek adni...

     Tehat eloszor is a repules..Gyerekkel nem gond, ne felj tole..Irorszag amugy sem a vilag vege..Az en fiam 5 hetes koratol repult, kezdve Fiji szigetek, Uj Zeland, Malajzia, Szingapur, Ausztria, Magyarorszag...Szoval a vilag majdnem osszes pontjat bejarta, es most meg csak fel eves...A gyerekek meg sem erzik kulonosebben a repulest, a helyvaltoztatast pedig nagyon siman at veszelik....

    A csomagokrol annyit, hogy ha egyedul utazol gyerekkel, akkor gondolom csak neked es a nagyobbik gyerkocnek kell teljes aru repjegyet venned...A kicsi (6 honaos asszem) kedvezmennyel utazik...Viszont nehany legitarsasagnal a kedvezmeny azt is jelenti, hogy o nem vihet csomagot...Tehat csak a teljes aron vett jegyesek vihetik a borondoket...Viszont mivel gyerekkel utazol valoszinu elneznek par kg tulsulyt...Ez nem azt jelenti hogy a 20 kilo plussz sulynak orulnenek...De kb 5-6 kiloval nem foglalkoznak...Ami fontos: A gyerekeknek mindenkeppen vigyel enni es innivalot az utra, es oltoztesd is fel oket (plussz takaro) mert a gepeken altalaban eleg huvos van...Nem jo az uj eletet egybol az orvosnal kezdeni megfazassal. A legjobb meg a cukorka, csoki a nagyobbna, igy felszallaskor sem lesz problema a legnyomasvaltozassal...A kicsinek tapszer (ha nem szoptatod) vagy utobbi felszallaskor a legjobb...O valoszinu utanna be is alszik....Nem tudom milyen geppel mentek, de a nagyobbakon altalaban van gyerekkosar, amit felszerelnek a gep falara...Ez 14 kiloig bir, es nagyon kenyelmes alvasra a gyerkocnek...

    A beviheto dolgokrol..Szerintem mielott barmit is vinnel (kaja, fuszer, csoki) nezd at az irorszagba beviheto dolgok oldalat..Ez altalaban az adott orszag vam- weblapja...Csak azert, mert iszonyu sok orszag van ami bunteti a hust, tejtermeket (turo rudi is az) es kulonosen a fahej, pirosparika, vegeta szamit tiltott dolognak... Az pedig ha akar veletlenul is viszed be eleg kemeny penzbuntetest von maga utan....Erdemes tajekozodni, es nem eljatszani a vamosok bizalmat...Amugy is az eloszor erkezo frissen letelepedoket szeretik kipakoltatni.....

    Hu, most nem elvenni akartam a kedved, csak eloszor inkabb tudakold meg mi viheto es mi nem...A repules meg jo lesz, a gyerekek imadni fogjak

     Nagyon sok szerencset, sikert, es elore is Boldog Karacsonyt az uj otthonotokban nektek...

     Gabi

    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52
  12. 2005. november 24. 21:5240.

    En szemelyes holmikat vinnek a helyedben csak (fenykepek, egy kedves emlek, hasonlok) !! Ruhakat csak parat, hisz teljesen maskep oltoznek ott mint Mao-n es nem akartok "kilogni" a sorbol. Szerintem mindent megfogsz tudni venni ott is folosleges cipelni.

    Sok sikert kivanok nektek!!!!

    előzmény:
    MKata (39)
    2005-11-24  18:38
  13. 2005. november 24. 18:3839.
    Pedig Őket itthon is megfizetik vagy rosszúl tudom????? Remélem Nektek is bejön valami!
    előzmény:
    straniera (38)
    2005-11-24  18:34
  14. 2005. november 24. 18:3438.
    Csak csatlakozom az irigykedőkhöz... Sok sikert nektek!
    Ha valaki tud informatikus állást, csak szóljon, a férjem a legjobb!
    előzmény:
    MKata (36)
    2005-11-24  16:00
  15. Torolt_felhasznalo_299127
    Torolt_felhasznalo_299127
    2005. november 24. 17:1837.

    sziasztok.

    en ugyan Nemeto-ban lakom, de a kocsimat en magamml hoztam. itt fel evig lehetett magyar rendszammal kozlekedni aztan at kellett irattatni nemetre. össz-vissz kerult minden 300€-ba. szerintem ha egy jobb autotok van megeri kivinni meg ha maga a kivitel, kimenetel sokba is kerul. de gondolom nem annyi mint egy uj kocsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497048 (35)
    2005-11-24  15:27
  16. 2005. november 24. 16:0036.
    Nekünk nincs autónk és ha sikerül az a lakás amit kinéztünk akkor még egy ideig nem is lesz, mert a lakás közel lesz a kórházhoz. Az első fél évben pedig nem kaphatunk hitelt így egyösszegbe pedig még nem tudunk venni. Azt tdom,hogy 1 vadiúj Peuget 206 16 e €.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497048 (35)
    2005-11-24  15:27
  17. Torolt_felhasznalo_497048
    Torolt_felhasznalo_497048
    2005. november 24. 15:2735.

    Na igen! Ha nekem nem sikerül, másnak se legyen jó! Sajnos ismerem... Vesztek kint egy autót, vagy hogy fogjátok megoldani? Én az autó témán gondolkodom erősen. Kivinni ugye nem érdemes az itthonit, de kint muszáj valamit szerezni! Drágák a használt autók?

    előzmény:
    MKata (34)
    2005-11-24  15:17
  18. 2005. november 24. 15:1734.
    Hát amelyik orvosban van némi spiritusz elmesg, de hagy nem mondjam mekkora az irigykedés! Ma jelentette be a férjem, hogy elmegy most olyan látványosan utálják!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497048 (32)
    2005-11-24  15:07
  19. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 15:1133.
    Most sajnos mennem kell, a bankba ugyintezni......majd jovok, addigis mindenkinek jo tarsalgast 
    előzmény:
    MKata (31)
    2005-11-24  15:03
  20. Torolt_felhasznalo_497048
    Torolt_felhasznalo_497048
    2005. november 24. 15:0732.

    Informatikusként nem dolgozik valaki? Sajnos sebésszé már nem képzem át magam 

    Akkor nekünk is menni kell, mert már nem maradt itthon egy orvos sem 

    előzmény:
    MKata (31)
    2005-11-24  15:03
  21. 2005. november 24. 15:0331.
    Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem félek.....de eléggé kalandvágyó fehérnép vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (28)
    2005-11-24  14:45
  22. 2005. november 24. 15:0230.
    Ja és a lakás butorozott!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768096 (27)
    2005-11-24  14:42
  23. 2005. november 24. 15:0129.
    Kezdem a végén. Alalás amiben most lakunk az a férjemé és a testvéreié akik az USAban laknak. Szóval csak bezárjuk az ajtót és kész! A turórudit ott majd le akarom fagyasztani az már máskor is bevált! Ja és sebész  senior house officer (ez egy beosztás ott) lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768096 (27)
    2005-11-24  14:42
  24. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 14:4528.

    Ebben igazad van mi tavaly maradtunk itt a parommal karacsonyra e scsodalatos volt!!!

    Szoval ne idegeskedj:-)bar majd meg fogod latni, hogy tokre termezetesen nyulnal a sodrofaert, de hopp nincs vagy egy csomo dologgal leszel igy az elso idoban, mert ami otthon termeszetes volt, nektek itt mindent ujbol fel kell epiteni es ez nehez lesz, szerintem, sok aprosag lesz, amire nem is gondol az ember, de ezen tul kell jutni 

    felsz?en nagyon feltem eloszor.....en is egyedul utaztam a parom utan, es nem tudtam hova megyek, szoval nem konnyu

    előzmény:
    MKata (26)
    2005-11-24  14:30
  25. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2005. november 24. 14:4227.

    Bútorozott a lakás? Mert ha nem, az elején valahol laknotok is kell :-) Mi az az SHO? Elnézést, nem ismerem ezt a rövidítést.
    Füszereket vigyél, Túró Rudival vigyázz, hamar megromlik... Egyébként ha sok cuccot csomagolnál össze, add föl egy részét postán/szállítmányozó vállalattal. A gyerekeknek biztos fontosak lesznek a játékaik, kedvenc takarójuk stb., ezeket mindenképpen vidd magaddal. Mi történik a lakásotokkal és a többi holmitokkal Magyarországon?

    előzmény:
    MKata (19)
    2005-11-24  13:56
  26. 2005. november 24. 14:3026.
    Jobb együtt mint külön...és ez a karácson nagyon különleges lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (23)
    2005-11-24  14:20
  27. 2005. november 24. 14:2725.
    Nincs hely később!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (23)
    2005-11-24  14:20
  28. 2005. november 24. 14:2324.

    most csak egykezes vagyok nekünk az a tervünk,hogx a nagyobb lányt  már februárba beadnánk play school-ba 1-2 órára, hogy tanulja a nyelvet.

    Én így biztosan szülök még egy babát és utánna otthon maradok még....sok terveink van a gyerekekkel és ahoz otthon kell lenem velük! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497048 (21)
    2005-11-24  14:04
  29. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 14:2023.

    bocsi, csak amunka...........

     

    fuszerek, zsemlemorzsa, tejfol, turo, turorudi, ami nincs !

    Ezekbol hozz amit tudsz, a tobbit meg lehet venni dublinban, mert ott vannak keleti boltok!

    takaro, edeny....semmi!!!!!!!komolyan.csak ruha!!!!

    Meg tudtok venni itt mindent sot olcsobban!!!!!!pl 20 euroert mar van komplett 2 szemelyes agyruha garnitura, edeyeket is talalsz eleget az euros boltokban erdemes korul nezni!

    karacsony elott???????batrak vagytok!!!!!

     

    előzmény:
    MKata (20)
    2005-11-24  14:03
  30. 2005. november 24. 14:1922.
    Én még nem vagyok kint, de pár hónap és igen. Viszont ismerek valakit aki pár hónapja kint él. Most nem online, da majd szólok neki hogy nézzen be ide.
    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52
  31. Torolt_felhasznalo_497048
    Torolt_felhasznalo_497048
    2005. november 24. 14:0421.

    Szia!

    Úgy örülök, hogy elindítottad ezt a topikot, mi is hasonló cipőben járunk, de csak fél év múlva mennénk, pedig már több állásinterjú is adódott valna a férjemnek. Tedd meg légyszi, hogy kintről is informálzs minket, hogy mit hogyan sikerül megoldanotok!Ami igazán érdekelne, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekek, mi a terved? (mivel nincs nagyon ovi) Vagy otthon maradsz? Megint nagyon izgalomba jöttem a téma miatt... Sok sikert nektek!!!

    előzmény:
    MKata (19)
    2005-11-24  13:56
  32. 2005. november 24. 14:0320.
    Tényleg mit vigyek???? Arra gondoltam, hogy magyaros füszereket biztosan viszek az nagyon hiányozna! A gyereknek egy karton rudit. De azt nem tudom eldönteni, hogy takróket párnákat vigyek e az edényekről nem is beszélve........Lehet, hogy nevetségesnek tünök, de ilyenek is eszembe jutnak.......Szerintem az is lehet, hogy viszünk aktuális ruhákat és a többit ott majd megveszük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (13)
    2005-11-24  12:56
  33. 2005. november 24. 13:5619.

    Valószínüleg dec 16-án költözünk ki, mert közben megoldódott a lakáskérdés! Ettől féltem a legjobban, úgy érzem egyenesben vagyunk!

    Lányok hol érdemes ruhát venni öltönyt és ingeket itthon vagy kinn????

    előzmény:
    MKata (18)
    2005-11-24  13:43
  34. 2005. november 24. 13:4318.
    SHO egy korházban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768096 (17)
    2005-11-24  13:33
  35. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2005. november 24. 13:3317.

    Milyen cégnél fog dolgozni a párod (nem a neve érdekel) és milyen beosztásban? Mert elöfordulhat, hogy a cég fizeti a költözést, persze ezt csak magasabb pozícióban szokták megtenni.

    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52
  36. 2005. november 24. 13:2716.
    Az érzem, hogy más léptékü ott az élet! Nektek kb mennyi a villanyszámla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (13)
    2005-11-24  12:56
  37. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 13:0215.
    Parom, aztan en es itt ragadtunk de mi koltozunk haza a nyaron ha minden igaz, mert suloba akarok menni 
    előzmény:
    MKata (12)
    2005-11-24  12:46
  38. 2005. november 24. 13:0114.
    csak annyit koytognek bele h minden papirt orizz meg minden kiadasrol mert adobevallasnal jol johet. nem ismerem az ottani rendszert - de inkabb tegyel el mindent. en nemeto.-ban meg a villamosjegyemet is levonhattam....
    előzmény:
    MKata (12)
    2005-11-24  12:46
  39. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 12:5613.

    150 km, hat 3 havonta van aram szamla, viz azt nem tudom mennyi les, mi 500 liter olajat szoktaunk venni kb 250euroert, ez eleg egy 5 szobas lakasban 5 hetig nekunk.

    kerdezz nyugodtan

    előzmény:
    MKata (11)
    2005-11-24  12:40
  40. 2005. november 24. 12:4612.
    Köszi a tippeket! Ti, hogyan kerültetek ki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (10)
    2005-11-24  12:31
  41. 2005. november 24. 12:4011.
    A páromnak van munkahelye ott és Ő tökéletesen beszéli az angolt. Ő megy lakásbérletet intézni. Most 15 vagy 150 km-re laksz Monagahntól? Ja és a bérleti díj 800-1500 +a rezsi! A rezsi kb mennyi????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (10)
    2005-11-24  12:31
  42. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 12:3110.

    Szia!

    Az tolunk kb 15o km-re van, arra szoktam menni dublinba.....eleg jo, nagy varos, nem lesz baj a lakasberlessel szerintem.Kb havi 800-1500euro kozott van egy normalis nektek valo haz berlese!plusz rezsi ha jol tudom, futo olajat rendelni kell, mert van egy nagy atrtalya minden haznak, aram, vizdij 2006-tol lesz, eddig nem volt.Van mar a parodnak munkahelye?

    Tanacsos ha valamelyikotol jol tud angolul, mert ha elintezitek akkor gyereksegelyt sokat kaphattok, mivel te otthon vagy veluk!

    A repjegyet tartsd meg, mert azzal tudod igazolni hogy mikor erkeztel az orszagba es mivel honapokig tart a segely kerelem, igy visszamenoleg is megkapod!szoval erdemes ugyelni a dolgokra

    Hu hosszu lett 

    előzmény:
    MKata (6)
    2005-11-24  12:20
  43. Nik
    Nik
    2005. november 24. 12:309.
    www.daft.ie
    előzmény:
    MKata (6)
    2005-11-24  12:20
  44. 2005. november 24. 12:238.

    Igazad van még soha nem jártam ott. A férjem is csak most amíg állásinterjun volt. Neki nagyon tetszett és azt mondta, hogy én teljesen bele fogok szeretni! 

    előzmény:
    drew01 (7)
    2005-11-24  12:21
  45. 2005. november 24. 12:217.
    Írországban csalódni?! Biztos nem,még sosem jártam ott,de imádom.A táj,a mondák,mindent. Szóval:gratula!
    előzmény:
    MKata (5)
    2005-11-24  12:18
  46. 2005. november 24. 12:206.
    A másik nagy problémánk a lakásbérlés kérdése. Vannak tapasztalataid?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (2)
    2005-11-24  12:13
  47. 2005. november 24. 12:185.
    Köszönöm szépen! Most innen minden nagyon idillinek tünik remélem nem fogunk csalódni!
    előzmény:
    drew01 (3)
    2005-11-24  12:15
  48. 2005. november 24. 12:174.
    Monagahan, és Te merre élsz?Most még azon is aggódom, hogy a két kicsivel 6 hónapos és két éves valószínüleg egyedül fogok kiutazni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940140 (2)
    2005-11-24  12:13
  49. 2005. november 24. 12:153.
    Irigyellek benneteket! Sok sikert az új élethez!
    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52
  50. Torolt_felhasznalo_940140
    Torolt_felhasznalo_940140
    2005. november 24. 12:132.

    Szia!

     

    En mar itt lakom, ti hova jottok, melyik varos?

    előzmény:
    MKata (1)
    2005-11-24  11:52

Címlap

top